■Katwijkse groentenveiling gaat automatiseren Weg langs Haarlemmertrekvaart dicht tijdens school-spitsuren wart miljoen roor plan nieuw Lisse ONTSLAGEN ZIJN ONVERMIJDELIJK Expositie bij Mavo Duinweg Montessori-school verlaat Oegstgeest MGR SIMONIS BIJ SANCTA MARIA De vlag in top Bloembindcursus Rijnsburg 30 jaar LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 APRIL 1978 PAGINA 5 LEIDEN/OEGSTGEEST De heer Gmelich Meyling, voorzitter van de commissie van onderwijs en maatschappelijk werk, verklaarde gisteren na afloop van de vergadering, dat er grote kans bestaat dat de Montessori-lagere school aan de Louise de Colignylaan met ingang van het nieuwe schooljaar wordt opgeheven. De heer Gmelisch Meyling, die maandag a.s. als burgemeester van de gemeente Castricum wordt geïnstalleerd, vond het vreemd dat de gemeente officieel nog van niets weet. De scheidende wethouder zei het te betreuren dat deze vorm van onderwijs uit de gemeente gaat verdwijnen. De verminderde belangstelling voor het Montessori-onderwijs zou voor een belangrijk deel tot het besluit van opheffing hebben bijgedragen. 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH „Werkend Wassenaar" kiest lijsttrekker WASSENAAR Mevrouw C. van der Heiden-Bakker is ge kozen tot lijsttrekster van de groep „Werkend Wassenaar". Als tweede werd gekozen de heer C. Kelder. Beide kandida ten hebben thans zitting in de gemeenteraad. Vervolgens wer den als kandidaat gesteld de heer J. Schoor, de heer Th. Koopsen, de heer A. C. Duy- nenstijn, de heer G. Straver, de heer J. Rosier en de heer C. P. Kriek. Vervolgens mevrouw R. Gordijn-Vogels, de heer J. C. Vork, A. J. van Bemmelen en de heer C. Noordover. De Katwijkse groenteveiling. Noordwijkse VVD met Gemeentebelang NOORDWIJK - Honderden te keningen en werkstukken zijn vanavond van half acht tot ne gen uur te bewonderen in de Chr. Mavo aan de Duinweg. De werkstukken zijn door de leer lingen gemaakt onder leiding van tekendocent Sabee. Trots van de expositie is de énorme maquette "Noordwijk in zee". De leerlingen klas twee c'reeer- den een geheel nieuw badcen- trum als een schiereiland aan de zeezijde van de duinen. Mar kante punten in hetproject worden gevormd door een wandelpier, lichtgevende vuur toren, aanlegsteigers, jachten en een groot plein, voorzien van een bassin met vier dolfij nen. De overige tentoongestelde werkstukken bestaan onder meer uit: handvormpotten, hangsels van touw en textiel, reliëfs van blik, in koperplaat geëtste dieren, groepswerk met bloemen en poppen uit groot moeders tijd. over program OEGSTGEEST Het gemeen teprogramma van het CDA voor de komende gemeente raadsverkiezingen wordt maandag 17 april aan de CDA- ledenvergadering voorgelegd ter goedkeuring, in het ge meentecentrum in Oegstgeest. Op de CD A-kandidatenlijst staat nummer 1 de huidige wet houder J. J. Thorn. Nummer 2 staat drs. P. van Veen, nummer 3 is J. P. van der Reyden en 4 is Th. L. van Hazel nummer 5 staat de heer A. T. Kraan. NOORDWIJK Voor de eer ste maal zullen de WD en de plaatselijke kiesvereniging Ge meentebelang met één geza menlijke lijst uitkomen voor de gemeenteraadsverkiezingen. Met algemene stemmen ver koos men wethouder Ted Jan sen tot lijsttrekker. De tegen woordige fractievoorzitter Leen Korbee keert niet in de raad terug. Hij heeft enige tijd geleden het bestuur en de frac tie laten weten, dat hij wegens drukke werkzaamheden onvol doende tijd had om het werk in de gemeenteraad optimaal te kunnen blijven verrichten, en dat hij er de voorkeur aan geeft zijn plaats aan anderen af te staan. De lijst van de WD-GB is als volgt samengesteld: 1. Ted Jan sen, 2. Klaas Rubingh, 3. At Admiraal, 4. Fieke van Dam, 5. Jan Hogervorst, 6. Joke Ebe- ling, 7. Jan Tissing, 8. Jan van der Meer, 9. Gerard Marbus, 10. Gretie Kok, 11. Cees van Egmond, 12. dr. Jan van Nes, 13. mevr. E. H. Pasma-Hospers, 14. J. P. Schaafsma, 15. George Aten, 16. Koos Smit, 17. dr. H. Kruyt, 18. Menno Smitsloo, 19. Theo Saat. Onder het motto: Samen Doorgaan is een 126- punten tellend verkiezingspro gramma opgesteld. De VVD- GB staat een afspiegelingscol lege voor en is bereid afspra ken te maken over program mauitgangspunten. Op 9 mei zullen WD-GB in hotel-restaurant De Beurs hun kandidaten en het verkiezing sprogramma aan de bevolking presenteren. Kieslijst van CDA Voorhout VOORHOUT - Op de algeme ne ledenvergadering van het CDA verband Voorhout werd voor de gemeenteraadsverkie zingen de definitieve kandida tenlijst samengesteld. Daarop staan de beide, nu nog CCP- wethouders, Huigsloot en IJdo ais één en twee bovenaan ge volgd door de raadsleden Borst en Verdegaal. D. van der Tang staat als nummer vijf gevolgd door mevrouw J. van Dijk-Zon- neveld oud-raadslid van Ge meentebelangen. Het derde CCP-raadslid de,heer C. A. M. van Leeuwen staat pas op de zevende plaats. Dan volgen nog E. v. d. Laar, F. Zandbergen, mevrouw Marijt-Ruyg, P. v. d. Salm, mevr. Gerritsen-v. d. Meer, A. J. Krol, mevr. M. v. d. Ree-Roggeveen, A. Deeren- berg en mevr. R. Klok Alkema. Aanvullende werkgelegenheid LEIDEN Minister Albeda (Sociale Zaken) heeft gisteren als onderdeel van het aanvul lende werkgelegenheidspro gramma 1978 375 objecten in de sector grond-, weg- en wa terbouw voor uitvoering vrij gegeven. Met deze objecten is een totaal bedrag van onge veer 369 miljoen gulden en een subsidiebedrag van 250 mil joen gulden gemoeid. Volgens het ministerie van So ciale Zaken zal in verband met de bestrijding van de werkloos heid op zo kort mogelijke ter mijn met deze werken moeten worden begonnen. Het gaat onder meer om de volgende werken: het herstra- ten van Leidse stadsdelen; het vernieuwen van oevervoorzie ningen langs het Rijn- en Schiekanaal in Leidschendam; de reconstructie plus de aanleg van riolering in de Langeraar- se weg binnen de bebouwde kom van Ter Aar en het verbe teren van de randweg van het vliegkamp Valkenburg. onzer verslaggevers) Met ingang 1 mei wordt de weg langs Haarlemmertrekvaart tus- gemeente Voorhout en tijdens de school den afgesloten voor aut- Dit is de afspraak gistermorgen door bemid- van de provincie tussen als eigenaar en de ge- Oegstgeest en Sassen- wiens grondgebied de weg ligt, tot stand De afsluiting van 's- half acht tot half tien middags van drie tot vijf moet de veiligheid van kinderen waar- totdat, in overleg met Leiden en Oegst- een definitieve oplos voor de fe- tertiaire weg die van de bollen- Leiden verbindt, de weg een snel- dsbeperking ingesteld van ximaal 60 km. per uur. Een te stellen ambtelijk overle- GEDEPUTEERDE KOMT MET TIJDELIJKE OPLOSSING gorgaan krijgt twee jaar de tijd voor het ontwerpen van een blijvende oplossing. Gedacht wordt aan een overdracht van de weg van Leiden aan Oegst geest. Een verbreding van het wegdek zou daarna noodzake lijk zijn. Ook wordt gedacht aan een alternatieve fietsver- binding tussen Voorhout en Leiden. Met behulp van de pro vincie kunnen er twee fietspa den rond de nabijgelegen zand- winplas of „put van Mepten" worden gerealiseerd. Voor alle partijen is de nu gemaakte afspraak een alles zins redelijke. De weg waar over dagelijks vele schoolkin deren uit Sassenheim, Voor hout, Noordwijk en Noordwij- kerhout fietsen naar Leidse scholen voor voortgezet onder wijs, is levensgevaarlijk te noe men. Behalve een groot aantal valpartijen gebeurde er vorig jaar een dodelijk ongeluk. Aan beide zijden van de weg is water. Een fietspad ontbreekt, terwijl de argeloze fietser te vens ten prooi valt aan felle windstoten door het ontbreken van bebossing. De gemeente Leiden die als eigenaar van de weg (over grond van andere gemeenten) onderhoudsplichtig is, heeft dit onderhoud door het ontbreken van financiële middelen ver waarloosd. Nadat eenieder dui delijk was geworden dat er iets aan de weg moest gebeuren, kon ambtelijk overleg tugsen de betrokken gemeenten vast lopen doordat de gemeenten elkaar de financiële zwarte piet toeschoven. De bemiddeling van gedepu teerde Borgman van het dage lijks bestuur van de provincie kon de zaak gistermorgen uit een impasse helpen. „We heb ben ook nog even gesproken over totale afsluiting van de weg langs de Haarlemmertrek vaart, maar dit zou tot gevolg hebben dat de weg moet wor den afgevoerd van het provin ciaal wegenplan, hetgeen de subsidiemogelijkheid bij het opknappen van de weg door de gemeente Oegstgeest uitsluit. Het instellen van eenrichtings verkeer zou alleen tot gevolg hebben dat er een verkeers overlast ontstaat op de door gaande routes in Warmond en Oegstgeest. Bovendien hebben rijkspolitiemensen mij verze kerd dat automobilisten de nei ging hebben om op rechte we gen met eenrichtingsverkeer, sneller te gaan rijden", aldus de gedeputeerde. CDA Oegstgeest KATWIJK - De groentenveiling „Kat wijk en omstreken" gaat medio augus tus over tot het invoeren van een geautomatiseerde administratie. Dit heeft tot gevolg dat er enkele ontsla gen gaan vallen. Betaalmeester Tim mermans daarover: „We hebben ge tracht het aantal ontslagen zo klein mogelijk te houden, maar we kunnen niet anders. Het is jammer maar we zijn eenvoudigweg gedwongen om over te gaan op een computer. De loonkosten zijn haast niet meer op te 'engen". Sinds november 1976 zijn er al negen /arbeidsplaatsen weggevallen bij de veiling. Vroeger was er veel werk aan het repareren van houten kisten. Door dat men echter van houten kisten is overgegaan op plastic fust kan worden volstaan mef minder werknemers. Ook in de administratieve sektor is er min der werk als vroeger. Veel kleine tuin- dak als je voor dat voldongen feit wordt gesteld. Je wordt afgedankt en dat is moeilijk te verwerken". Me- ders zijn weggevallen en alleen de vrouw Romijn vult aan: „Het is een grote aanvoerders zijn overgebleven. Bovendien heeft men op de veiling een pallet-systeem ingevoerd. De produk- schandaal dat ze iemand na 28 jaar zo zonder enig overleg op de keien zetten". ten worden per pallet geveild en het De heer Romijn: „Ja, je bent 49 jaar is nu niet meer mogelijk dat een ko- en dat is een moeilijke leeftijd om per, een of enkele kisten koopt, wat weer aan de slag te komen. Ik heb al in het verleden veel administratieve verschillende keren gesolliciteerd, rompslomp veroorzaakte. Nu dan bo- maar elke keer ketst het weer af op vendien de computer wordt ingevoerd die leeftijd. Het is voor werkgevers is het ontslag van drie werknemers veel goedkoper om een jonger iemand niet meer te vermijden. te nemen. Het frustrerende daarbij is Een der betrokkenen is de heer J. dat ik me nog fit voel. Ik ben een Romijn (49) die al 28 jaar bij de veiling sportman, ik sta drie keer in de week werkt. op de schaats". Romijn, die een ver- Hij zegt: „We kregen ontslag aange- weerschrift tegen zijn ontslag heeft zegd per 31 mei. Het valt rauw op je ingediend, tenslotte: „Die onzekere si tuatie van dit moment vreet aan je, en dat heeft ook zijn weerslag op je gezin sleven. Financieel wordt het ook moei lijker voor mij, ik heb twee studerende kinderen en dat is voor iemand met een volledig salaris al moeilijk te beta len." De heer J. D. van Delft (55) een andere ontslagene, is wat optimistischer: „Ik werk nu 38 jaar bij de veiling, en dat is lang genoeg. Ik heb hobby's genoeg en ga nu een beetje van het leven genieten. Ik had wel graag m'n 40-jarig jubileum gevierd, maar verder is dat niet zo'n punt. Een der werknemers van de groenten- veiling vat de situatie aardig samen: „Wat je hier ziet is eigenlijk een lande lijke trend; de computer komt er in, en de mensen gaan er uit". Gistermiddag bracht bisschop Simonis van Rotterdam een be zoek aan het psychiatrisch ziekenhuis „Sancta Maria". Dit ge beurde in het kader van het vijftigjarig bestaan van de inrichting en tevens ter gelegenheid van de jaarlijkse Ziekendag. De bisschop werd in het hoofdgebouw ontvangen door directeur-ge neesheer Verheul en de heer Van der Zande en daarna begeleid naar de feestelijk ingerichte toneelzaal van het ziekenhuiscom plex. Hier leidde bisschop Simonis een gebedsdienst (foto). Daarna was er een informele bijeenkomst waarbij de hoge kerkelijke gast zich geruime tijd met de aanwezige patiënten persoonlijk onderhield. 11II1IH Wethouder drs. C. A. L. van der Zalm uit Warmond heeft gistermiddag om half vier de vlag gehesen ten teken dat het hoogste punt was bereikt in de nieuwbouw van het Sociaal Cultureel Centrum aan de Meerrustlaan in Warmond. Het gebouw waarvoor drie maan den geleden de eerste paal de grond in ging zal voor de bouwvakvakantie in half juli klaar moeten zijn. Aannemer Panagro, die verantwoordelijk is voor de bouw van het cen trum heeft goede hoop dat dit ook zal lukken, daar tot nu toe de bouw exact volgens schema verloopt. Het Sociaal Cultureel Centrum heeft dan ongeveer 850.000 gul den gekost, waarvan 350.000 gulden subsidie van CRM. Be halve de vele clubs, verenigin gen, jongerenorganisaties en Communicatie Warmond krijgt ook de scoutingclub en de bi bliotheek onderdak in het cen trum. Het gebouw met. vier grote ruimten en een grote zolder zal geheel worden aangepast voor rolstoelgebruikers RIJNSBURG De bekende een grandioze bloemenexposi- bloembindcursus Rijnsburg be- tie openen. Er zijn 175 door de staat 30 jaar. Het jubileum zal cursisten eigenhandig gemaak- op grootse wijze gevierd wor- te bloemstukken te bewonde- den. Burgemeester De Roos zal ren. De muziekvereniging K morgen om half acht 's avonds G geeft een muzikale show. De expositie- is vrijdag tot elf uur 's avonds geopend. Zaterdag is de expositie, die gehouden wordt in de plantenkas van de veilingvereniging Flora var tien uur tot zeven uur te be zichtigen. De oprichters van de bloembindcursus, de heren Schild en Van der Mey worden die avond gehuldigd. De gemeenteraad van Lisse heeft gisteravond een miljoen uitgetrokken om het plan voor een nieuw ge- voor te bereiden. Burgemeester Berends meldde de dat een nieuw raadhuis voor zo'n zeven miljoen kan worden. De financiële reserves zijn daarvoor zodat de plaatselijke bevolking geen extra lasten zal door een eventueel nieuw gemeentehuis. niet zoals het verzoek luidde het lokaal bij het huidige complex te verwezenlijken. Tij dens de vorige raadsvergade ring konden de raadsleden het niet eens worden. De stemmen staakten. Gisteravond werd op nieuw over de uitbreiding ge discussieerd. Het Lissese college had geen redenen gezien het voorstel te wijzigen. Raadslid Smith (CDA) motiveerde uitvoerig de nadelen van het collegevoorstel en stelde voör in elk geval ge hoor te geven aan het verzoek om een lokaal en dit te plaat sen bij de school. De meningen waren ook gisteravond ver deeld. De PvdA steunde het college-voorstel; De WD wil den een heroverweging; D'66 steunde het CDA-plan. Een be slissing werd met stemming ge nomen. Het college-voor stel werd met 9 tegen 7 stemmen afgewezen. Het CDA-voorstel kreeg daarna de meerderheid achter zich: 14 tegen 2 stern- het uittrekken van een voor de bouw van een gemeentehuis kwam gis- opnieuw het extra lo- voor de Rembrandtschool sprake. Het schoolbestuur het gemeentebestuur om met één lokaal ge- college had daarop een dependance school op te richten en De Christelijke Katwijk viert 14 april het 60-jarig van de plaatselijke van het CNV. In een zaken van de Triumphator- aan de Katwijkse Piet wordt een receptie van vijf tot zeven uur. najaar wordt het jubi- van CBB—Katwijk ge- met de Katwijkse en Val- CNV-vakbonden.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5