WINK FJ DIEVEN OP DE KORREL oge Rus dj VN mekt et zijn land <2owomt ;D ISCUS IN E AANVAL 98,- Geen woningbouw in kassengebied Krediet Grof smederij voorlopig uitgesteld g mode h VLIEGTARIEVEN VOOR AMERIKA NIET OMLAAG Standpunt CDA en VVD LAMAN DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND (Van een onzer verslaggevers) IEN HAAG De fiscus wil zijn aadkracht verhogen. Op korte ter- oijn zullen vier beleidsgroepen lorden gevormd die moeten nagaan wat er kan worden gedaan om de oenemende neiging tot belasting- raude het hooft te bieden. Tevens rollen zij moeten bezien op welke wijze de doelmatigheid van de be- astingdienst kan worden verbeterd. )it heeft de directeur-generaal der lelastingen, de heer Sleddering, be- ;end gemaakt in een vraaggesprek net het personeelsblad van het mi- listerie van financiën. Volgens de lirecteur-generaal noodzaakt een verbetering van de doelmatigheid van de belastingdienst in ieder geval ook tot uitbreiding van de perso neelsbezetting. Hoewel er van 1974 tot en met 1977 ruim 3000 ambtena ren bij zijn gekomen is er naar zijn oordeel nog steeds sprake van een onderbezetting bij de dienst. Die on derbezetting vloeit voor een deel ook voort, aldus de directeur-generaal, uit het feit dat de verhoudingen tussen de belastingplichtigen en de overheid de laatste jaren zijn ver hard. De opstelling van de belasting plichtige is minder soepel geworden. Hij legt zich tegenwoordig minder makkelijk neer bij het oordeel van de inspecteur, hetgeen meer be zwaar- en beroepsschriften betekent Waarschijnlijk mede door de hoogte van de tarieven, zo meent Sledde ring, let de belastingbetaler er scherp op of hij onder de belasting uit kan komen, hetzij door gebruik te maken van alle mogelijkheden, hetzij door de belasting te ontdui ken. Casino's moeten versoberen DEN HAAG „So- berheid, ook in de casino's". Onder dat motto heeft de mi nisterraad in zijn gisteren gehouden vergadering zich aan de eerste be sprekingen gezet over een wijziging van de wet op de kansspelbelasting en van het regle ment op de casino's. De besprekingen daarover worden in een volgende minis terraadsvergadering voortgezet. Het is de bedoeling de maxi ma van de bedra gen, die in casino's mogen worden inge zet, omlaag te bren gen. Voorts wordt gesleuteld aan de lbeastingheffing op de inkomsten van de casino's. Koningin Juliana heeft vanmorgen het kinder-psychiatrisch centrum Curium aan de dr. Leo Kanner- school voor kinderen met ernstige opvoe dingsmoeilijkheden geopend. Hier de aan komst van de vorstin in Oegstgeest. (Zie verder pag. 4). Jongetje na boottocht verdronken '9 V,1 TILBURG - (ANP) In het wa- beui^ter van de Beekse bergen bij >ksyi) Tilburg is gisteren het stoffe- rt al'lijk overschot gevonden van diertje 12-jarige Robbie Verhagen, aioeo Zijn ouders hadden zondag- Alji avond bij de gemeentepolitie ntroK (n Tilburg kennis gegeven van tr vat de vermissing. toe-. Uit het onderzoek is gebleken jdat de jongen zondagavond om ^tt'Sjhalf acht met een vriendje aan maj'rboord is gegaan van een motor-- at boot en gaan varen. Er bleek zelfij echter niet genoeg benzine aan d eer, boord te zijn, waardoor de mo- al gauw afsloeg. De boot- fs.osjdreef af naar het midden van "J dfide plas. Robbie heeft toen ge- n°!iProbeerd zwemmend de wal te amefibereiken, maar is daarbij ver- r h6?dronken. Later op de avond is de boot naar de wal terug ge dreven. Zijn vriendje heeft toen nog een poos naar hem gezocht en is daarna naar huis m zonder iets tegen zijn- ouders te durven zeggen. Arrestatie gijzeling Assen BARNEVELD (ANP) - De po litie in Barneveld heeft een 22-jarige Zuidmolukker aange houden, die wordt verdacht van medeplichtigheid aan de voorbereiding van de bezet ting van het provinciehuis in Assen. L. is overgebracht naar Assen. De aanhouding is volgens de politie voortgekomen uit het onderzoek van de politie in As sen. De Barneveldse politie verwacht niet dat er in die gemeente meer arrestaties zul- en volgen. L. woonde overi- ens niet in de Molukse wijk ""-«ovoid f) Diepglanzende mantel van métallisé, met -j. capuchon. Kies uit de r/ kleuren parel, biscuit, azuur, zilver en groen. LEIDEN <J Haarlemmerstraat 163 a )J> (donderdag-koopavond); LEIDSENHAGE Jasmijnhof 8 (donderdag-koopavond). SCHIPHOL (ANP) Staatssecretaris mevrouw Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat wil het voorstel van de KLM en Pan-Am om de tarie ven op de Noord-Atlantische route te verlagen nog niet goedkeuren. tariefsvoorstellen van beide maatschappijen in hun Onderling verband te bezien". Ook moet rekening worden gehouden met de positie van de chartermaatschappijen waarover enige ver ontrusting is ontstaan. De chartermaatschappij- Mevrouw Kroes geeft er de voorkeur aan de en die het vervoer tegen lage prijzen hebben gestimuleerd, vervullen daarin nog steeds een staatssecretaris. In de komende dagen zal zij belangrijke rol. Tariefsvoorstellen die de consu- nader overleg voeren met de luchtvaartmaat- ment geen blijvende voordelen lijken te bieden schappijen om tot een „aanvaardbare" tarief- en zelfs tot verdwijnen van andere goedkope stelling te komen. Daarin moet ook de verlaging mogelijkheden in het chartervervoer kunnen van de thans geldende minimumtarieven voor leiden moeten kritisch worden bezien", aldus de chartervervoer aan de orde komen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG CDA en VVD in de Tweede Kamer willen niet dat het kostbare kassengebied van het West- land aan de woningbouw wordt op geofferd. Wateringen, Nootdorp of Pijnacker dienen dan ook niet te wor den aangewezen als bouwlocatie voor de overloop vanuit Den Haag. Het tuinbouwgebied in die gemeenten is daarvoor te kostbaar. Aantasting van het tuinbouwgebied moet zoveel mo gelijk worden voorkomen. Beter is het de overloop vanuit Den Haag in Leidschendam op te vangen en Zoe- termeer sneller te laten groeien. Ook Alphen aan de Rijn biedt voor de opvang mogelijkheden. De PvdA-fractie nam gisteren tijdens een com missievergadering over de verstedelijkingsnota een ander standpunt in. De PvdA is van oordeel dat Wateringen als bouwlocatie voor de Haa overloop moet worden aangewezen. WD *_DA menen echter dat Wateringen moet wor den ontzien. Volgens minister Beelaerts van Blokland moet wat de woningbouw in Den Haag en omgeving betreft, ruimte worden gelaten voor een keuze door de provincie. Provinciale Staten van Zuid- Holland stellen het streekplan daarvoor vast „Het zou niet juist zijn nu bepaalde mogelijkhe den voor het opvangen van de Haagse overloop weg te schrappen. Ik kan niet op de uitspraak van Provinciale Staten vooruitlopen", zei de minister. De provincie zal een keuze tussen de diverse mogelijkheden moeten doen. Van Ypen- burg als mogelijke bouwlocatie is nog geen sprake. Binnen niet al te lange tijd zal over de toekomst van Zestienhoven duidelijkheid gebo den moeten worden, aldus de minister. De CDA-er Van Dijk had herinnerd aan de mogelijkheid, straks op de plaats van de huidige vliegvelden woningen te bouwen ten behoeve van de Haagse overloop. De minister kondigde aan snel overleg met de besturen van de grote steden in het westen te zullen plegen om te proberen tot een betere inrichting van die steden te komen. Door een aantrekkelijker stedelijke bebouwing moet de leegloop uit de steden worden tegengegaan en dienen de verhuisstromen naar de groene gebie den te worden ingedamd. Belasting ambtenaar misbruikte prostituees ALKMAAR (ANP) - De Alk- maarse gemeentepolitie heeft proces-verbaal wegens mis bruik van bevoegdheden opge maakt tegen een 36-jarige be- lastingcommies uit Heiloo, die heeft bekend in 1976 en in 1978 in tenminste twee gevallen prostituees te hebben gedreigd met zeer hoge belastingaansla gen. Hij was na protest echter bereid de aanslagen te mati gen, wanneer de prostituees hem hun professionele dienst en wilden verlenen, hetgeen geschiedde. De inspecteur der directe be lastingen te Alkmaar heeft een diepgaand onderzoek door de fiscale inlichtingen- en opspo ringsdienst gelast. Ook de Alk- maarse gemeentepolitie zet het onderzoek voort. Zij sluit niet uit dat meerdere zaken aan het licht zullen komen. Zijlsingel 2 Leiden 071-1437141 AEG-Slagboormachines Bij test S.V.W.O. als beste uit de bus. Zie consumentengids. - ZOETERWOUDE/DEN HAAG Het overbruggingskre diet ter grootte van één miljoen gulden dat de NV Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij mondeling in het vooruitzicht was gesteld door het ministerie van Economische Zaken zal op korte termijn niet worden verstrekt. Het ministerie heeft dit de KNG en de vakbon den gisteren laten weten. Als motivering voor het besluit heeft het ministerie aangegeven dat het eerst wil bekijken hoe de zaak rond de bezetting van het bedrijf zich ontwikkelt en of de samenwerking tussen leiding en personeel weer mogelijk wordt. Zoals bekend is de KNG vorige week bezet door het personeel, dat het aftreden van de directie eist en daarbij gesteund wordt door de industriebonden NW/NKV. De industriebonden hebben inmiddels al laten weten dat zij geschokt zijn door de huns inziens ongehoorde inmenging van de minister in dit conflict. Zij zeggen zich te beraden over een verandering van het karakter van de bedrijfsbezetting „nu de gesprekken tussen vakbeweging en de raad van commissarissen zijn doorkruist". (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Bij de grootwinkel bedrijven C en A, Hema, Albert Heijn en V en D worden jaarlijks 200.000 winkeldiefstallen geregi streerd. Dat heeft een proef van het hoofdbedrijfschap detailhan del uitgewezen. Het hoofdbedrijf schap gaat thans met speciaal ont worpen formulieren een massaal onderzoek instellen bij de midden stand over de omvang van winkel diefstallen. De gegevens zullen worden geregistreerd door het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Volgens een onderzoek is gebleken, dat 87 procent van de bevolking een winkeldiefstal erger vindt dan het verkeerd invullen van een be lastingformulier of te hard rijden. Volgens de heer E. v.d. Steen, hoofd van de bedrijfsrecherche van V en D worden bij dit groot winkelbedrijf jaarlijks ongeveer 15.000 mensen betrapt op winkel diefstal. De waarde van het gestole- ne ligt op gemiddeld veertig gul den. Bij hetzelfde bedrijf worden ieder jaar 250 personeelsleden ontslagen wegens fraude met kasregisters. Gebleken is, dat de betrokken per soneelsleden voor een bedrag van gemiddeld duizend gulden fraude ren. Diefstal door personeel blijkt vol gens Van der Steen het meest voor te komen bij werknemers die niet langer dan een half jaar in dienst zijn. Er wordt niet alleen geld ge stolen, maar goederen worden ook goedkoper aan familie verkocht. Ook wordt in samenspel met lever anciers minder goederen afgele verd dan gefactureerd. Van der Steen vindt dat winkelper soneel aan een voortdurende verlei ding bloot staat. De omvang van diefstal door personeel is zijns in ziens dan ook veel groter dan wordt vermoed. De meeste perso neelsleden geven als motief voor hun diefstal de slechte werksfeer op. Van der Steen adviseert winkeliers het personeel te laten controleren door een bureau testaankopen te laten doen. Bij V en D worden jaarlijks door een speciaal bureau 30.000 testaankopen gedaan. Koningin opende Curium Dinsdag 11 april 1918,68e jaargang no. 21014 Boedelie Doetie „Boedelie Doetie", een muzika le klucht op Ned. I om 22.10 uur. Om 20.55 uur Brazilië's oerwoud geveld. Ned. II om 18.59 uur „Match point", om 20.27 uur „De ver pleegsters" en om 22.10 uur Aktua-tv opnieuw over lepra- fonds. Buien Wisselend bewolkt met enkele regen-, hagel- of sneeuwbuien. Matige tot vrij krachtige wind tussen west en noordwest. Mi- nimumtemp. van nul tot min drie graden. Maximumtemp. 5 graden. Mor gen 20 u: 6.51-20.32. Maan: 9.46- 01.00. Scheveningen hoogwa ter: 6.55, 19.16 laagwater: 2.42, 15.05. Arkady Sjevtsjenko VEW YORK (UPI/Rtr) De Russische onder- ecretaris-generaal van de Verenigde Naties, en van de eerste assistenten van secretaris-ge- leraal Kurt Waldheim, heeft met Moskou ge- iroken. De 48-jarige Arkady N. Sjevtsjenko, nder wie de politieke zaken en de Veiligheids- aad ressorteerden, verliet vrijdag zijn bureau n liet het Amerikaanse ministerie van buiten- andse zaken weten dat hij niet meer naar zijn and zal terugkeren. Hij heeft evenwel niet om s olitiek asiel gevraagd. De Verenigde Naties eschouwen hem voorlopig als „met verlof', ïevrouw Sjevtsjenko en haar dochter zijn naar [oskou teruggekeerd waar de zoon van het ichtpaar werkt op het ministerie van buiten landse zaken. Sjevtsjenko zelf is op een onbe kende plaats ondergedoken. Van Russische zijde is gevraagd om een ontmoeting met hem. De onverwachte stap heeft Moskou, Washington en de Verenigde Naties in verlegenheid ge bracht. Over tien dagen begint het voorgenomen bezoek van de Amerikaanse minister Vance aan Moskou, terwijl over zes weken de speciale zitting van de Algemene Vergadering van de VN over de ontwapening begint. Als Sjevtsjfcnko zijn post bij het VN-secretariaat niet vrijwillig zou opgeven, ontstaat een moeilij ke situatie. De voornaamste functies bij de VN zijn gelijkelijk verdeeld tussen de mogendheden, en de post die Sjevtsjenko bezet is toegewezen aan de Sovjet-Unie. Via zijn bureau liepen alle verbindingen naar de Veiligheidsraad. Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) kwartaal 41.75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1