ijfde plaats g bereikbaar or UVS na emise bij CVV denburg laat Blauw inde zorgen DOCOS laat veel kansen liggen tegen Hillegom Knappe prestatie LFC 3PORTTRIBUNE LEIDSE COURANT \/an onze sportredactie HDAM CW—UVS 1—1. gezellig potje tusson twee lenmoters in de hoofdklasse frlj van degradatlezorgen, vrij van kampioensperikelen, Imen beide teams niet tot loneel voetbal. Het was iaat wel aardig wat de twee illsn lieten zien, al ging er jPfout bij de 22 spelers om I fraai spel te kunnen spre- De wedstrijd tussen CW en zou met vermelding van de doelpuntenmakers Bert en Dries Verhagen met die ichrljving voor het grootste gekenschetst kunnen wor- ware het niet dat een drie- Leidse spelers van zich deed reken. De eerste, Paul van ozen in negatieve zin. Goozen, vorige week al te- lekeerd in de Leidse hoofd- it omdat Piet van Putten met iniebanden tobt, was ook bij v/eer van de partij.-Het werd fter geen onverdeeld succes. 1 in de eerste als in de le.helft faalde hij enkele ma len op een onthutsende manier. Met name in de 25e minuut van de tweede helft verprutste hij een opgelegde mogelijkheid, ge creëerd door Theo van Seggelen. Van Seggelen die met een snelle rush voorbij de CVV-verdediging was geflitst en daarbij ook keeper Cees Campen had omspeeld liet het afmaken over aan Van Goo zen. Deze echter verzuimde de bal in het lege doel te deponeren en schoot huizenhoog over. In gunstige zin onderscheidde zich de tweeling Van der Blom, beiden spelend in de regionale jeugd. Zowel Paul, in de eerste helft, als Marcel in de tweede, vertoonden geen spoor van debutantenvrees. Vooral Paul onderscheidde zich met enkele knappe acties. Beide ploegen speelden zoals ge zegd vrijuit, wat een aardig kijk spel opleverde. UVS had het beter verzorgde spel, maar ook CVV kwam enkele malen gevaarlijk voor het doel van doelman Sloos. Zoals in de 14e minuut toen Paul van der Blom iets te zacht terug speelde op doelman Sloos en CVV-spits Piet den Boer erin slaagde de bal te bemachtigen en vervolgens een lepe lob „net over" afleverde. Nog in dezelfde minuut was het weer Den Boer die na een foutje van Hannaart Sloos tot actie dwong. UVS stelde hier schoten van Theo van Segge len, Frits van der Heiden en Paul van der Blom tegenover. Van Seggelen, op links doorgebroken, gaf een mooi hakje waar Jan Verver niet alert genoeg op rea geerde. Ook de reeds gememo reerde Paul van Goozen kreeg na een lange pass een vrij veld voor zich maar remde nodeloos af. aarzelde toen of hij keeper Cam pen zou omspelen of niet en besloot ten slotte tot een zwak schot. In de tweede helft werd UVS duidelijk sterker wat uiteind elijk resulteerde in het openings doelpunt. Van Seggelen, de uit blinker van de middag ondernam opnieuw een lange rush die door verdediger Leo Brandei onregle mentair werd onderbroken. De toegekende strafschop werd door Bert Kort onberispelijk ingescho- Paul van Goozen hier op archief in actie speelde een opvallende rol bij CVVUVS. De Leidse rechter spits miste diverse malen op onthutsende wijze fraaie mogelijkheden ten. Vijf minuten later was het onnodig onderuit wat een straf- alweer gelijk: Hans Neuteboom haalde op de rand van het straf schopgebied Van Neutegen wat schop tot gevolg had. Desar kon zich er na afloop niet over opwin den. „Als de scheidsrechter fluit dan moet hij hem op de stip geval m de race om de vijfde leggen". Dries Verhagen scoorde plaats". vervolgens moeiteloos: 1—1. Des- RENÉ UITTENBOGAARD ar na afloop: „We blijven in ieder Richard Klein probeert ver nietigend uit te halen maar het been van Frans van Leeuwen zit duidelijk in de weg. Eindelijk liet Wou weer eens zien in staat is. Na een zakte het de jeugdige vleugel door het vrij harde zijn directe tegen- af naar middelmatig bracht hij de winter zeer onopvallend door zijn stekkie. Maar gisteren- was hij er weer helemaal In niet geringe mate aan zijn directe tegen- Martin Hoogeboom. On- de belangen die er voor Zwart op het spel ston- om aan de drei- te ontsnappen erg spaarzaam bln- llet men elkaar en in dat sfeertje ge- het beste. gisteren dan eerst^DbügeweIdig naar zijn zin en liet knappe actie zien. Het niet verwonderlijk dat hij ook de basis van de beide doel- unten stond. Na dertien minuten Ie tweede helft pikte Holverda bal in het middenveld op en iende Richard Klein op maat. ging op zijn beurt ook twee i voorbij en schoot de bal uit lucht ineens achter de als iteend staande Peter Pieterse *■1). Een kwartier voor tijd: Hol- 'i passeert zelfs drie man, de bal vlak voor het doel j.. voor weer Richard Klein, die j„. een snoekduik de tweede .60.1 dffer laat noteren (0—2). "I0 bfch was het niet alleen rozegeur Ananeschijn daar in Wassenaar wit voor met name Blauw Zwart tffcen er gezien het povere spel moeilijke tijden aan. De stoot- rafcht m de Wassenaarse frontli- is minimaal, de middenlinie ordt meestal overgeslagen en o'-1 »de bal wel in die linie terecht Oïit dan is er altijd wel iemand 'inden die de bal te lang bij i houdt en daardoor de verras- ir® uit de aanval wegneemt gemaal vond de ploeg van trai- Tempelaar wel de goede weg ^middenveld en vleugelspitsen ijtwee keer was men dan ook ijaarlijk maar Hans Grundeken ij Frank Karremans wisten de geboden mogelijkheden niet nutten. jw^ren meteen ook de hoogte ten uit een vrij grauwe eerste en de talrijke wegblijvers, er lopden nauwelijks 500 mensen luel gade te slaan, leken een tandig besluit te hebben ge ien. Maar gelukkig, Rooden- J dat totaal onbezorgd kon - ^"f^jibëllen gooide er een schepje o* oitenop en had via Holverda al lél een goede scoringskans te Men maar zijn inzet ging net a«t de paal. Nadat Klein kort Barna Roodenburg aan een |*sprong had geholpen, kwam thS1' w Zwart tot de enige gevaar- I® actie van de tweede helft, ieter Donath hakte de bal naar jairti1 irWdeken die hard uithaalde 'aar Sjaak Nievaart redde uitste- Bnd.n Hierdoor werd de tweede 'elft erg aardig om te zien maar «jjaanvalsspel van Blauw Zwart 'wMoch te pover om de Roo- denburg-achterhoede al te erg te Pieter Versteegh toch veel ge- tot uitdrukking werd gebracht. De antwoord op de dreigende degra- verontrusten en ondanks het lich- vaarlijker, wat later door het twee- strijd was hierna gestreden en het datie te vinden. te veldovewicht was de ploeg van de doelpunt van Klein duidelijk is nu aan Blauw Zwart om een HENK BRAAT Leiden Het Sassenheimse Teylingen heeft twee belangrijke punten veroverd in het duel te gen Postduiven. Minder goed verging het Docos: met 1—0 werd van Hillegom verloren. HMSH en Van Nispen kwamen een 1—1 gelijkspel overeen. Sc Lisse en RKAW pakten ieder de volle winst in hun duels tegen resp. Laakkwartier en TOGB. Eindelijk heeft Teylingen eens een keer loon naar hard werken gekregen. Meteen na het begin- signaal van de overigens zwak leidende scheidsrechter Wagner uit Den Haag liet Teylingen zien dat het er alles aan wilde doen om tot een goed resultaat te komen. In eerste instantie lukte dat nog niet. Er werden wel ge noeg kansen gecreëerd maar de afwerking liet zoals in vele voor gaande wedstrijden ook nu weer te wensen over. Co en Renée v.d. Krogt en Jan Boekei wisten de Postduiven-doelman nog niet te passeren al had Co v.d. Krogt geen geluk toen arbiter Wagner besloot in te grijpen op het mo ment dat v.d. Krogt de bal in het doel wilde schuiven omdat op een ander gedeelte van het veld twee spelers wat onenigheid had den. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien: Teylingen viel fel aan en Postduiven moest tot verdedigen beperken. In de derde minuut leek Jan Boekei succes te hebben maar zijn schitterende kopbal verdween net langs de verkeerde kant van de paal. Een kwartier voor tijd had Teylingen eindelijk succes. In tegenstelling tot vele andere keren hield de Postduiven-grensrechter zijn vlag eens een keer naar beneden en de ingevallen Sjaak van Leeuwen wist uit een scrimmage te scoren (1—0). Vlak daarna kreeg Boekei nog een goede mogelijkheid om 20 te scoren maar zijn inzet ging net naast. De enige keer dat de overwinning van Teylingen in gevaar kwam was toen Martin v.d. Thoun uit een vrije trap enorm hard op het doel van Leo Dols schoot maar deze wist met een uitstekende redding de punten voor zijn ploeg vast te houden. Het begon allemaal veelbelovend bij Laakkwartier tegen de Sc. Lisse: in de vierde minuut al wist de spits van Laakkwartier uit een scrimmage te scoren maar binnen één minuut had Lisse de stand alweer recht getrokken. De Laak kwartier-doelman kon de bal uit een vrije trap van Ruud van der Voort niet goed onder controle krijgen en Hennie van Eeuwijk was er als de kippen bij om de gelijkmaker te laten noteren. Wie dacht dat dit het startsein zou zijn voor een doelpuntenfeest kwam bedrogen uit. De Sportclub had wel het beste van het spel maar kon dit voorlopig nog niet in de score tot uitdrukking brengen al waren de kansen zeker wel aan wezig. Zo legde Ruud v.d. Voort, geheel vrij voor de Laakkwartier goalie de bal opzij naar de even eens vrij staande Lourens v.d. Voort, maar die schrok zo gewel dig van de enorme kans dat hij hem verprutste. Jos Faas probeer de het ook nog met een knap schot maar dit ging net naast. Met maar tien spelers heeft Lisse het gepresteerd de overwinning te grijpen. Omdat de belangen van het tweede elftal deze middag groter waren dan de belangen van de hoofdmacht zag trainer Wassenaar zich gedwongen zon der wisselspelers te vertrekken. Toen Ruud Dobbe twintig minu ten voor tijd het veld met een blessure moest verlaten bleef er voor Lisse dan ook niets anders over dan met tien man de wed strijd uit te spelen. Dit lukte uit stekend want twee minuten voor het eindsignaal van scheidsrech ter van Aken wist Lourens v.d. Voort een voorzet van v. Eeuwijk kanp af te ronden en kon Lisse zelfs met twee punten de thuis reis aanvaarden. In een matig doch sportief ge speelde wedstrijd is het Docos niet gelukt om Hillegom naar een nederlaag te spelen. Het werd voor de Leidenaars zelfs een ver- liespartij en dit had men toch duidelijk aan zichzelf te danken. Een handvol doelrijpe kansen liet Docos liggen en daardoor was de treffer van Bert Schrama voor de thuisclub voldoende om de zege binnen te slepen. Een kwartier voor rust kogelde Schrama de bal uit een indirecte vrije trap snoei hard achter Peter Burghouwt en dat was voor de rood-witten het sein er nog enthousiaster tegen aan te gaan. Ondanks twee wis sels van trainer Linkerhoff.föarrée en Rietbergen werden door resp. Smits en Verburg vervangen, ble ven de Docos-voorwaartsen hard nekkig kansen missen en de Lei- denaren mochten zelfs nog van geluk spreken dat Boudewijn Pijpers een ideale mogelijkheid voor Hillegom voorbij liet gaan. Door deze overwinning is Hillle- gom definitief in veiligheid maar blijft Docos toch nog in de zor gen zitten. De 22 acteurs in de wedstrijd HMSH tegen Van Nispen hebben er hun uiterste best voor gedaan om tot een plichtmatig geheel te komen en dat is de heren uitste kend gelukt. Behalve de twee doelpunten slaagden de beide ploegen er niet in tot interessante daden te komen en dat is toch wel heel erg pover. Toch zag het er in het begin niet zo somber uit. Al in de twaalfde minuut wist Van Nispen een voorsprong te nemen: Peter v.d. Drift kopte zijn ploeg naar 10. De vreugde in het Van Nispen kamp was echter maar van- zeer korte duur. Sluit post Tino de Groot greep mis en gaf daarmee een uitstekende kans aan Van Rijn om de balans weer in evenwicht te brengen en LEIDEN Een vreemde ploeg, dat LFC. Werd er verleden week een lachwekkende vertoning op de grasmat gelegd, gisteren zorgden de kanaries met een 3-0 zege op Nleuwerhoorn weer voor een knappe prestatie. Dat Nieuwerhoorn de eerst vijfen veertig minuten zonder kleer scheuren doorkwam, kan men zonder twijfel op het conto van doelman Heijdra schrijven. Hij keepte een knappe partij en be hoedde zijn ploeg voor een af gang. Schoten van Van Weerlee en Verschoor en een kopbal van Van Weerlee werden door Heijdra knap onschadelijk gemaakt. Na de thee was het al vlug prijs: uit een vrije trap van Chris Gubler kopte Hans Kruyff de bal door en maakte Piet Gubler het geheel naar behoren af. Nieuwerhoorn deed toen enkele pogingen in de richting van het LFC-doel, maar resultaten leverde dit niet op. De kanaries gingen met twee spitsen spelen en met twee kopballen in de laatse vijftien minuten van Van Weerlee zette LFC Nieuwerhoorn duidelijk op afstand. Na vieren dertig minuten werd een combi natie Verschoor-Nagtegeller goed afgerond en even daarna stond Wim Gubler aan de basis van de derde treffer. In de uitermate belangrijke wed strijd tussen Celerltas en LOWS is de laatste ploeg er helaas niet in geslaagd zichzelf wat uit de gevarenhoek te halen. Hoewel met name voor rust de Kansen daartoe in ruime mate aanwezig waren, zag de ploeg van trainer Leo de Jong geen kans de twee winstpunten mee naar huis te nemen. In de eerste helft had LDWS duidelijk het betere van het spel en kreeg men ook goede kansen: Bart v.d. Weyden ver scheen alleen voor doelman Dirk Drewes maar wist het karwei niet naar behoren af te maken. Ook Pinas had een goede mogelijk heid de score te openen maar ook hij wist daar geen gebruik van te maken. Celeritas dat zich tijdens de gehele eerste helft geen kans had weten te verschaf fen, kwam na de thee wat sterker te voorschijn maar erg gevaarlijk was het allemaal niet en dat gold eigenlijk ook voor LDWS, want verder dan een kopbal van Pinas die van de lijn afgehaald moest worden, kwamen ook de Vlietbe- woners niet meer. KNVB ZONDAG: 1 Kees Baader (Altior) (+1) 15; 2. Nick Verwoerd (Alphense Boys) 14; 3. Albert van der Burg (WSB) en Stan van der Meel (Alphense Boys) (+1) beiden 12; 5. Theo van Seggelen (UVS) en Ton van Dinten (DOCOS) bei den 11; 7. Henk van Maris (WSB) 10. KNVB ZATERDAG: 1. Henk van der Zwan (Rijnsburgse Boys) 15, 2. Ruud Bröring (Noordwijk) 11; 3. Ben Heemskerk (RCL), Kees van Rooyen (Quick Boys), Ed Langereis (Lisser Boys) (+2) en Rinie van de Weteringh (SVOW) (+2) allen 9. AFDELING ZONDAG: 1 Paul van der Heiden (Meerburg) en Wim Bos (SJZ) beiden 16; 3. Vic Bou tier (VTL) 1) 15; 4. John Eshof (KRV) (+1) 13; 5. Hans Oostdam (Warmunda) 12; 6. Gé van der Star (WOA) 11. AFDELING ZATERDAG: 1 Gert Ooms (Kickers 69) (+1) 13; 2. Ron Helder (SVLV) 12; 3. Frits Verkerk (Alphia), Peter Tettero (WSB), Wim Kesting (Woubrug- ge) (+1) en Kees van Duyvenbode (SJZ) allen 11. de laatste had daar erg weinig moeite mee (11). Dit was me teen de laatste opzienbarende ge beurtenis in deze wedstrijd en dat is toch wel erg jammerlijk. Ook TOGB en RKAW hebben er gistermiddag geen spektakelstuk van weten te maken en dat is des te opzienbarender omdat TOGB voor de laatste kansen moest knokken. Het geloof in een even tuele redding is waarschijnlijk niet groot geweest want men kon na afloop rustig stellen dat TOGB ongeïnspireerd liep te voetballen RKAW vond dat allemaal wel goed en zag ook geen aanleiding zich overmatig in te spannen al wist men toch wel enkele aardige kansen te scheppen maar de mo gelijkheden werden door o.a. Wetselaar en v.d. Sluis niet op juiste waarde geschat. Toch zou RKAW de volle winst naar zich toe halen en wel door dezelfde v.d. Sluis. Na vijftien minuten in de tweede helft leverde Bert Voo- gelaar na rust twee man gepas seerd te hebben een knappe voorzet af die door v.d. Sluis ineens ingeschoten werd (01). Na deze treffer ging RKAW beter voetballen maar aan doelpunten scoren kwamen beide ploegen niet meer toe.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17