.BLAAR" VEROORZAAKT LIESBLESSURE BIJ BORG koplopers anker strijd Oproerpolitie op eerste dag EK pikeurs Fortuinlijke zeffe Wisman Jan Goedraad aan leiding LEIDSE COURANT, ZATERDAG 8 APRIL 1978 PAGINA 9 )TTERDAM Een reeds vorige week in Milaan gelopen blaar, veroorzaakt door nieuwe schoenen, eft voor het prof-tennistoernooi in Rotterdam grote volgen gekregen. Niemand minder dan Björn Borg liep it doorgaans onbetekenende kwetsuur op, verwaar- (sde aanvankelijk de behandeling en moest zich aan t eind van het liedje met een liesblessure afmelden Ahoy'. Waarmee niet alleen de verwachte „droomfina- tegen Jimmy Connors in duigen viel, maar waardoor ens het vrijdagprogramma van een van zijn trekpleis- •s werd beroofd. Want Borg zou gisteren aantreden jen Ilie Nastase, die nu wel zeer riante uitzichten op eindstrijd heeft gekregen. vertrek van Borg, gister- jddag om twee uur stapte hij het vliegtuig naar zijn tonplaats - en tevens plaats i handeling van het volgen- WCT-evenement - Monte irlo, was gisteren thema van iprek in Ahoy'. De Rqtter- jmse fysiotherapeut Carel jprts, die de prof-spelers tij- gis het toernooi bijstaat, had samen met medici in het zigt ziekenhuis gistermor- i geadviseerd om niet verder spelen. „Borg zou eventueel een injectie hebben kun- tennissen', aldus Koerts. jaar het leek ons niet ver- hem dat te laten doen, jïcunt in zo'n geval als dit !pr een paar dagen rust ne- de. Koerts: „Door die verwaar loosde blaar ontstond er een ontsteking in de lymfeklieren die doortrok naar de lies. Van pijn op die plaats had Borg net zoveel last als van de wond op zijn teen. In eerste instantie dacht de Amerikaanse begeleider Norris dan ook dat Borg alleen maar last had van een liesblessure. Maar die was puur een gevolg van die blaar op de kleine lin kerteen". Björn Borg wilde kennelijk lie ver volgende week in Monte Carlo zo fit mogelijk aan de start verschijnen dan plaatse lijk verdoofd de strijd in Rot terdam af te maken. De Zweed, die in het verleden niet schroomde om pijnstillende middelen aan te wenden bij jevolg blessures (Wimbledon 1977 en Forest Hills vorig jaar), wil lèrigens was het niet alleen voor „eigen" publiek graag i blaar van Borg die het toer- goed voor de dag komen. Te- loi van zijn vedetten beroof- meer daar de tegenwoordig eveneens in Monaco wonende Guillermo Vilas tevens (na lan ge tijd weer) in de Zuidfranse badplaats op de baan ver schijnt. Wat na Borg's vertrek resteer de was gisteren een uiterst ver velend gebeuren. Het middag programma, dat er op papier nog wel acceptabel uitzag, bleek in de praktijk bijna lou ter eenrichtingsverkeer te zien te geven. Vitas Gerulaitas be hoefde in een zeer matig duel lang niet al zijn mogelijkheden aan te spreken om Bob Lutz uit te schakelen. De wat gezette Lutz, nog finalist in Rotterdam enige jaren geleden, komt zo langzamerhand snelheid te kort en als ook - zoals gisteren - zijn opslag forse haperingen begint te vertonen, is hij een speler zoals er dertien in een dozijn gaan. Lutz produceerde niet minder dan zes prijsgege ven opslagbeurten en dat was de basis voor Gerulaitas' een voudige zege van 6-2, 6-3. Dit duel was nog geen uur sterk. Zonder inspanning Ook de tweede - en laatste! - partij van de middagsession tussen Raul Ramirez en Kim Warwick kon de weinige toe schouwers (die echter wel votae'ndTwrT.nf" T M0"!? Ca"°' Waar het volgende WCT toernooi wordt gehouden, was gisteren in sportpaleis Ahoy het gesprek van de daa. moeten neertellen) niet boeien. Warwick deponeerde de bal vaker buiten de lijnen dan er binnen, zodat Ramirez zonder zichtbare inspanning met 6-2, 6-2 kon zegevieren. De donkere Mexicaan ontmoet de Roemeen in de halve finale. Ook de avondpartij tussen Jim my Connors en Dick Stockton kon de laffe bijsmaak van gis teren niet wegnemen. Het met zoveel spanning tegemoet ge ziene duel eindigde in een anti climax. Kon Dick Stockton, de triomfator van vorig jaar in Rotterdam en verscheidene ke ren overwinnaar van zijn be kende landgenoot, in de eerste twee sets op basis van gelijk heid Connors nog partij geven, in de laatste reeks viel de lange Stockton ten offer aan de ont ketende Connors, die meedo genloos uithaalde. Na 3-6, 6-4 werd het niet minder dan 6-0 voor de nummer één die zijn opponent tenslotte volledig de klasseerde. Stockton serveerde aanzienlijk constanter en volleerde zuiver der dan Connors, die erg veel moeite had met zijn opslag. Aan het einde van het duel waren de rollen omgedraaid en produceerde Stockton zelfs drie dubbele fouten. Het dra matische hoogtepunt ontstond toen de titelverdediger twee maal foutief de bal in het spel bracht bij het derde match point van Connors. Als goedmakertje voor de uit- Dick Stockton, winnaar van vorig jaar, werd in de laatste set tegen Connors volledig gedeklasseerd. gevallen partij Nastase-Borg werd een ontmoeting gearran geerd tussen de Roemeen en de dit toernooi zo teleurstellende Tom Okker. Dit treffen bete kende uiteraard een slap af treksel van wat Borg en Nasta se het publiek hadden kunnen bieden. Dat zou de wat wrange bijsmaak van de van te voren zo veel belovende toernooidag voor een groot deel hebben kunnen doen wegnemen. FRANK WERKMAN De uitslagen van gisteren: Gerulai- tis (Am)-Bob Lutz (Am) 6-2, 6-3; Ramirez (Mex)-Warvvick (Aus) 6-2, 6-2; Connors (Am)-Stockton (Am) 3-6, 6-4, 6-0; Smith/Lutz-Moor/Chill 6-3, 6-4. HJiAAN De openings- ag van het Europees kam- ftoenschap voor beroeps- ijders is in Milaan niet •ver rozen gegaan. Na het lerde onderdeel veroor zaakte het vele duizenden oppen tellende publiek ?n tumult, dat ijlings de proerpolitie werd opge- >pen om erger te voorko- i. Een dertigtal gehelm- carabinieri's met wa- itok hield de menigte op afstand. Zelfs een traan gasprojectiel bracht geen verandering in de situatie. Die op een gegeven mo ment zelfs zo gevaarlijk bleek, dat verwacht werd dat de gehele meeting ver der zou worden geannu leerd. Het opstandige publiek eiste namelijk zijn inzetten op de totalisator terug, omdat de Noor Pitter Tholfsen na zijn uitschakeling was doorgereden en daarbij onder andere de favoriete Wewinger uit Duits land en de Italiaanse kampioen Nello Belley zou hebben gehin derd. Een ander deel van de massa sloot zich bij de herrie schoppers aan, omdat dit weer meende dat ook de tweede start van de derde draverij „vals" zou zijn geweest. Het baanbestuur hield echter voet bij stuk, maar kon daardoor pas twee uren later de rest van het programma afwerken. De jonge Noor Tholfsen, die in feite de aanleiding vormde voor deze opstand, begon het tiende tournooi met een voor treffelijke overwinning. Van de elf gestarte paarden in deze eerste koers werden er maar liefst vijf uitgeschakeld. Ook de heersende Europese kam pioen Jan Wagenaar deelde dit lot. In het tweede onderdeel had Wagenaar de juiste kadans weer wat teruggevonden en fi nishte als zevende. Maar hij bleef op een voor zijn doen Hoofdlenjrte In het derde treffen, dat de aanleiding zou worden voor de grove rel, was hij met Zelik ouderwets op dreef. Hij liep langzaam maar zeker een han dicap van veertig meter in om tenslotte in de eindstrijd zo beslissend in te grijpen, dat hij nog met een hoofdlengte ver schil won. Hij klom daardoor op naar een gedeelde derde plaats in het klassement. Ruim twee uur later bestendig de hij deze positie door in het vierde en vijfde onderdeel met kansloze paarden iedere keer als zesde te eindigen. De Noor Tholfsen, die door zijn overtreding in de derde koers ter verantwoording werd geroepen, kreeg van de wed strijdleiding een boete. „Hoe hóóg die is, weet ik niet, want ik versta geen Italiaans", aldus de sympatieke Noor. De stand: 1. Heinz Wewering, (WD1), 48 pun ten; 2. Nello Belley, (Ita), 45; 3. Pekka Korpi, (Fin), Jan Wagenaar, 36; 5. Jim Frick, (Zwe), 33; 6. Petter Tholfsen, (Noor) Preben Kjarsgard, (Den), 32; 8. Pierre Louis Marie, (Fra), Gilbert Martens, (Bel), 31; 10., Ferenc Istok, (Hon) 23, Konrad Spa- dema, (Oos) 23. DEN Op een middag 01 sensationele resultaten |Q Louis Ilavermans niet an- 15 doen dan Piet Vet ver- aan. De Nederlandse kam- oen was op de eerste dag n het negende toernooi om wereldtitel ankerkader 47/2 Rheden met de beide fa vo eten Dielis en Connesson on- slagen gebleven. Bepaald ct onnatuurlijk was geweest s Vet ook van Havermans ji winnen. Hij was het meest i de twee winstpunten ge- ikat. Vooral omdat zijn ge- iddelde van 36.36 schril af- ak tegen de moyennes van iélis (88.88) en Connesson 'm: ouis Havermans wilde het Vet iet moeilijk maken. Hij deed ,j 't' ook pertinent niet, maai* racht hem toch de nederlaag >e,; die de kleine titelkansen ifinitief naar de andere we- 4d hielp. Vet sukkelde in het probleemloos lijkende Ne- irlandse samenspel met het ivël dat hij in de derde ronde kn het toernooi geen bal kon raken. De Berkhouter kreeg van de Brabander „de mooiste voorzetten", maar hij miste tel kens voor open doel. In de tiende beurt liet Haver mans de ballen nog eens met opzet in het vak liggen en werd met „reste dedans" afgeteld. Ook deze laatste kans liet Vet liggen. „Ik stootte wel, maar terwijl ik dat deed dacht ik: wat doe je allemaal? Het ging totaal niet", aldus Vet. W ederopstanding De winst van Havermans op Vet was niet de enige verras sing. In de tweede seance van de derde ronde liepen Ludo Dielis en Francis Connesson eveneens tegen een nederlaag op. De Belg kreeg tegen de ontketende Franz Stenzei to taal geen kans. De Oostenrij ker had op de eerste dag in Rheden een belabberd gemid delde van 17.75 geproduceerd. Tegen Dielis maakte hij de 400 caramboles in drie beurten vol. Het was gelijk de beste partij uit de eerste drie ronden. Dielis bleef op 156 achter. Stenzei toonde gistermiddag' eenmaal kansloos voor de titel, zijn tra ditionele wederopstanding. Op de andere tafel wendde Francis Connesson een drei gende nederlaag tegen de nog op nul staande Argentijn Os- waldo Berardi af, om uiteinde lijk toch nog te verliezen. Be rardi liep hard weg met 215. Toen hij de ballen echter op de kaderlijn bij elkaar liet liggen sloeg de Fransman toe. Met een serie van 257 nam hij de leiding. Berardi leek uitgeblust en scoorde slechts drie puntjes waarna Connesson naar het einde draafde. Zijn serie brak echter op 124 af, 17-punten van de 400. Berardi voelde aan dat. hij nog een kans had, en greep de zege. Uitslagen derde ronde Havermans 400 11 136 36.36 Vet 299 11 154 27.18 Kobayashi (Jap.) 268 8 78 33.50 Piet Vet kon in de derde ronde van de ankerstrijd geen bal goed raken, ondanks de vele „cadeautjes" van landgenoot Havermans. Wirtz (Wdl.) 400 8 130 50.00 Vierde ronde Connesson (Fra.) 383 7 257 Wirtz 400 5 225 80.00 54.17 Berardi 139 5 130 27.80 Stenzei 243 8 94 30.37 Berardi (Arg.) 400 7 110 57.14 Havermans 400 8 168 50.00 Dielis (Bel.) 156 3 106 52.00 Dielis 400 1 400 400.00 Stenzei (Oos.) 400 3 180 133.33 Kobayashi 17 1 17 17.00 GEEN VERSCHUIVINGEN IN DE HAAGSE DAMSTRIJD DEN HAAG Doordat in de finalestrijd om de Haagse damtitel de partij tussen de leiders Vrolijk en Van Eenennaam was uitgesteld, brachten de resultaten van de zesde ronde in de hoofdklasse enkele positiewisselingen in de achterhoede, in de eerste klasse heeft koploper Wisman na zijn fortuinlijke winst op zijn naaste concurrent Toraram de leiderspositie stevig in handen. In de zesde ronde kwamen in de hoofdklasse slechts drie partijen tot een beslissing. Allereerst was er verlies voor Mondt die evenals de vorige ronde tegen Dhoen nu tegen Ates in een voordelige stand een schijfverliesbrengende voortzetting koos. Ondanks duidelijke compensatie moest hij beide punten aan Ates laten. Na een partij met wisselende kansen was de winst van Scheeres vooral toe te schrijven aan een in tijdnood falende Caffa. Jan Kok verzuimde van de afwezigheid van de koplopers te profiteren om alleen de leiding te nemen en kwam tegen Baktawar niet verder dan een puntendeling. In de eerste klasse leek het duel tussen beide leiders Totaram en Wisman aanvankelijk in het voordeel van de met wit spelende Totaram uit te pakken. Hij investeerde nogal wat schijven in een dure dam maar verzuimde daarna deze op de juiste wijze in het spel te brengen. Met voordeel nam Wisman de dam af en zijn overwinning brengt hem nu met drie punten voorsprong aan de leiding. Uitslagen 6e ronde hoofdklasse: Caffa—Scheeres 0-2; Dhoen—Ur- lings afgebr.; Kok—Baktawar 1-1; Vrolijk—Van Eenennaam uitgest; Mondt—Ates 0-2. De stand: 1. Vrolijk 8 pnt (5): 2. Kok 8 pnt.; 3. Van Eenennaam 7 pnt. (5); 4. Scheeres 7 pnt.; 5. Ur- lings '5 pnt. (4); 6. Caffa 5 pnt.; 7. Ates en Dhoen 4 pnt. (5); 9. Bakta war en Mondt 3 pnt. Uitslagen 4e ronde eerste klasse: Mevr. Van Setten—Edens 1-1; Koe ne—Briedé 2-0; Choté—Verbeek 0-2; Totaram—Wisman 0-2. De stand: 1. Wisman 8 pnt.; 2. Totaram 5 pnt.; 3. Choté, Edens, Koene en Verbeek 4 pnt.; 7. Mevr. Van Setten 2 pnt.; 8. Briedé 1 pnt. Uitslagen 8e ronde tweede klasse: Pronk—Van Os afgebr.; Keus—Van de Gaag 0-2; Kraayeveld—Ghisa 0-2; Ramdien—Moerland 1-1; Bro- n—Kettmann 1-1. De stand: 1. Ghisa 12 pnt.; 2. Van Os 11 pnt.; 3. Bron 11 pnt.; 4. Van de Ploeg 9 pnt.; 5. Keus 7 pnt.; 6. Pronk, Moerland en Van de Gaag- 6 pnt.; 9. Kettmann en Ramdien 4 pnt.; 11. Kraayeveld 3 pnt. Aanvangsuren ere- en eerste divisie gelijk DEN HAAG De competitie wedstrijden, in de eindfase van het ere- en eerste divisie programma, die van belang zijn voor het kampioenschap deelneming aan het toernooi om de UEFA-beker, promotie, nacompetitie of degradatie' zullen op het zelfde tijdstip plaatsvinden. Voor dit seizoen is bepaald, dat in de laatste drie programma's dergelijke wedstrijden alle op zondag om 14.30 uur moeten beginnen voor de eredivisie be treft het 16, 23 en 30 april, en voor de eerste divisie 30 april, 7 en 15 mei. De wedstrijden voor de nacom petitie in de eerste divisie wor den gespeeld in de periode var donderdag 18 mei tot en me' zondag 4 juni. Inzet is een plaats in de eredivisie. Op de volgende dagen zal het pro gramma worden afgewerkt: donderdag 18 mei, zondag 21 mei, woensdag 24 mei, zondag 28 mei, woensdag 31 mei en zondag 4 juni. Nederlaagserie Outsiders (van onze biljartmedewerker) DEN HAAG De Roosendaal- se biljartclub Home Select Al- gomy heeft na de eerste scher mutselingen de leiding in de nederlaag-serie van de Haagse biljartclub The Outsiders. De Roosendalers met kopman Jan Doggen wonnen met 13-7. Voor de Hagenaars zorgden Wim ter Hoek (40 in 65 brt.), Jan Aal- mers (32 in 58 brt.), Henk de Leeuw (27 in 69 brt.) en Bep Weening (remise: 32 in 44 brt.) voor de winstpunten. Weening kwam tot de remise na een aanvankelijke achter stand van 23-13. Eerdere resul taten van The Outsiders wa ren: tegen Fernic (Rotterdam" 10-10, wirtstpartijeh voor Henk de Leeuw (27 in 37 brt.), Steef Douw (45 in 48 brt.), Frans Slok, Karei Zuiderwij k en Leo Wildenberg en tegen Good Luck Occasions (Rotterdam" verlies met 8-12 (winstpartijen voor de 19-jarige Karei Zuider- wijk 27 in 46 brt.; Leo Duiven voorde 37 in 59 brt.; Henk Ver boom 37 in 63 brt. en Ab Eg- gink 27 in 63 brt.). SPORTWERELD WlNGRAD Op de eerste ag>an de zwemwedstrijden Rusland en Oost-Duits- nd, heeft de dertien jarige 'dia Bogdanova het wereld oord op de 200 meter vlinder- op 2.33.32 gebracht. Rus- l^cl leidt met 62 tegen 58. EIST Rob Baan, thans trai- van FC VW treedt defini- d in dienst bij de KNVB als icént voor de trainersoplei- voor het A en B diplo- 0KEREN Han Grijzen- °ut, de Nederlandse trainer van Sporting Lokeren is met onmiddellijke ingang ontheven van al zijn functies. Opvolger van Grijzenhout is Leon Noliet. DEN HAAG - De Nederland se damesbasketbalploeg is na de trainerswisseling tussen Rob Hoek en opvolger Jos Pelk ongewijzigd gebleven. AMSTERDAM - Het bureau Inter Football heeft gisteren in de firma Nikon een zesde spon sor voor het Nederlands elftal gevonden. Er werd een con tract afgesloten voor 150.000 gulden. HAAGS KAMPIOENSCHAP LIBRE KLEIN (Van onze biljartmedewerker) DEN HAAG In het Haags kampioenschap extra-klasse li- bre-klcin kon Jan Goedraad na drie ronden bogen (als enige van de acht finalisten) op het- maximum van zes punten, maar in de vierde ronde wachtte hem de altijd gevaar lijke outsider Gerard Over- eijndcr. En inderdaad, Overeijnder slaagde erin Goedraad de eer ste twee matchpunten afhandig te maken. Na zeven beurten leidde Overeijnder zeer ruim: 42-170, doch Jan Goedraad vocht schitterend terug. Een se rie van 130 in de 13e beurt leek de balans in het voordeel van Goedraad te doen omslaan; Ge rard Overeijnder antwoordde echter met 98, waardoor hij een voorsprong behield: 236- 278. In de nerveuze slotfase bleef Overeijnder overeind: 278-300 in 16 brt. Jan Passenier, na de eerste dag ongeslagen, leed op de tweede dag twee nederlagen, waarvan die tegen Fons Kennis wel erg hard aankwam. Kennis speelde als een vorst en won in slechts zes beurten met in de voorlaat ste beurt een serie van 158: 59-3P0. Opmerkelijk was even eens de zege van Andrë Kern- per op Ron van Deventer: 300- 53 in 8 beurten met een slotse- rie van 173. Na drie ronden luidde de stand: 1. Jan Goedraad 6/20.00; 2. André Kemper 4/19.92; 3. Jan Passenier 4/16.71; 4. Jan Vooys 4/15.15; 5. Ge rard Overeijnder 2/14.04; 6. Piet Berkhuijsen 2/13.88; 7. Fons Kennis 2/11.36; 8. Ron van Deventer 0/11.50. Uitslagen vierde ronde: Passenier- Kennis 59-300 (6 brt.); Goedraad- Overeijnder 278-300 (16 brt.). Raimond Baan Jeugdspeler Baan naar FC Den Haag (Van onze sportredactie) Raimond Baan, lid van' de DEN IIAAG FC Den Haag amateurclub Rijswijk en speler heeft gisteravond een voetbal- in het regionale elftal heeft een contract met de jeugdspeler eenjarig contract als semi-be- Rairaond Baan afgesloten. roepsspeler getekend.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 9