„We moeten voorkomen dat er twee Leiderdorpen e gop Raad Warmond boog zich over begroting '78 a. 4 iegio Geen vrachtwagens meer in bebouwde kom Lisse BOEK VAN DE MAAND, SPELEN MET PUIZELS 00//0 ttjö bruna KORTWEG T LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 APRIL 1978 >9 BURGEMEESTER VAN DER HAVE VERSCHRIKKELIJK BUJ MET NIEUW RAADHUIS Moje ringe is ee en kc ieel e zitte h( ninger a'l 1975 a cht E) j gekt 'handt tijd eigei lgraa 'uncti in al svorr LEIDERDORP „Met het nieuwe raadhuis in het Win kelhof ben ik verschrikke lijk blij. Ik zeg dat zonder enige terughoudendheid, al besef ik tevens dat de men sen uit het oude dorp het niet prettig zullen vinden dat het raadhuis uit de Hoofdstraat gaat verdwij nen". Dit zegt Leiderdorps eerste burger M. A. van der Have (57). De heer van der Have, die het vlag- genprotest bij de aanvang van de bouw nog niet is vergeten, denkt dat met een goede aanpak de gevolgen voor het oude dorp wel mee zullen vallen. „Laten we proberen aan het oude raadhuis een zodanige inhoud te geven, dat men het vertrek van het raadhuis niet als een verlies ziet. In wezen zitten we te wachten op ideeën uit het Oude Dorp zelf. In de eerste plaats van de begelei dingscommissie oude dorp. De ver eniging De Oude Kern (DOK.) is ook een groepering waar we graag ideeën van krijgen. Verder worden er buiten het gemeentebestuur om enkele plannen door particulieren ontwikkeld, (door de architecten Ten Hooven en Franso, de laatste in samenwerking met Noorlander Bouw. Red.) Langzamerhand moe ten we echter tot gedachtenvorming komen. Het mooiste zou zijn, wan neer de plannen rond zouden zijn op het moment dat het nieuwe raad huis in gebruik wordt genomen", aldus de heer Van der Have. Burgemeester Van der Have ver wacht dat de geplande opleverings datum van 31 januari 1979 zeker haalbaar is. Weliswaar is er door de vorst en de regenperiode enige ver traging ontstaan, maar aannemer Noorlander denkt die wel in te lo pen. Op dit moment, acht maanden na het slaan van de eerste paal door gemeentesecretaris Hobo, is men bezig met het kelderdak en de bega ne grondvloer lichting is er gehuisvest en er is een koffiebar. De ruimte leent zich uit stekend voor het organiseren van tentoonstellingen. Elke vereniging kan er gebruik van maken. Verder is er een aparte tfouwzaal. De grote raadzaal heeft een oplopende pu blieke tribune in een halve boog om de raad heen. Dat de raad zo laag zit daar hebben we bewust voor gekozen. Een vorm van nederigheid, omdat we menen dat besturen ook dienen is aan de gemeenschap", zo stelt de heer Van der Have. Hoogtepunt Burgemeester M. A van der Have voor de bouwplaats van het nieuwe gemeentehuis De heer Van der Have wil zich niet pen door ir. Van Moort, een jong winkelcentrum", stelt hij nuchter grond heeft een open uitnodigend al te zeer uitlaten over de architec- architect, dat er op tekening wel vast. Hij is daarentegen enthousiast karakter. De entree heeft een vrij tuur van het nieuwe raadhuis. „Het aardig uitziet, maar wat helemaal over de mogelijkheden die het nieu- grote hal die voor meervoudig ge- is een modern bouwwerk, ontwor- past in een moderne wijk en het we raadhuis biedt. „De begane bruik is bestemd. De afdeling voor- Voor de werkomstandigheden van de ambtenaren en het college de wethouders krijgen dan eindelijk de beschikking over een eigen kamer betekent de nieuwe huisvesting een belangrijke verbetering. De ver spreide huisvesting over vier gebou wen behoort dan, begin 1979, tot het verleden. De officiële opening laat dan nog even op zich wachten. De bedoeling is dat dit samenvalt met het hoogtepunt van de viering van het 1200-jarig bestaan van Leider dorp in augustus. „Een groots mo ment in de geschiedenis van Leider dorp wordt dat. Een raadhuis bouw je maar eens in de eeuw", zegt de heer Van der Have. Burgemeester Van der Have wil tenslotte wel kwijt, dat onder alle omstandigheden voorkomen moet worden, dat er twee Leiderdorpen ontstaan. „Ik voel daar niets voor. Leiderdorp is een onvoorstelbaar fijne gemeente zoals je er maar weinig in het land hebt. Een dyna mische gemeente die weliswaar snel uitbreidt, maar het oude gedeelte neemt net zo'n grote plaats in. Wij moeten trachten dit leefbaar te hou den en te vergroten. Het oude dorp heeft een eigen karakter. Dat is juist de charme van Leiderdorp. Van alles wat, zowel oud als nieuw", zo besluit burgemeester Van der Have. FRANS BROCKEN Vrachtwagens moeten binnenkort in Lisse centraal parkeren SISSE Het gemeentebestuur van Lisse gaat korte termijn een parkeerplaats voor vracht- agens inrichten aan de 2e Poellaan, ten west- van de (tijnsloot. Aan de gemeenteraad rordt een krediet van 27.800 gulden gevraagd «oor de inrichting van het terrein, zoals groen- oondening en verlichting. De parkeerplaats rijgt een capaciteit van ongeveer 50 vrachtwa- ens. In het preadvies stellen burgemeester en Pethouders van Lisse dat het parkeren van jachtwagens in de bebouwde kom, steeds neer het straatbeeld ontsiert. ietzelfde geldt voor kampeerwagens en cara vans. Als het nieuwe terrein klaar is, wordt het erboden om vrachtwagens 's nachts en in het Weekeinde buiten de speciale parkeerplaats te arkeren. Voor caravans en kampeerauto's wil het college een algemeen parkeerverbod instel len. Al twee jaar geleden deed de gemeenteraad een principe uitspraak tegen het parkeren van vrachtauto's in de bebouwde kom. Gedacht werd toen om het terrein van de Hobaho aan de Ruishoornlaan te huren. Nu is gebleken dat het niet mogelijk is om het terrein voor een lange tijd te huren. Een nadeel dat verbonden is aan de parkeerplaats aan de 2e Poellaan, is het feit dat het ver buiten de bebouwde kom ligt. Alternatieven ontbreken, volgens het ge meentebestuur. Om praktische redenen ziet het college af van het heffen van parkeergelden. De huur van een centrale parkeervoorziening heeft alleen zin als parkeren elders verboden wordt. De Haarlemse officier van justitie heeft toege zegd tot vervolging te willen overgaan, als er een centrale parkeerplaats beschikbaar is. Ê.Noort lijsttrekker ?DA Rijnsburg RIJNSBURG De heer C. Hoort zal de CDA-lijst aanvoe- rèn voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. Op de Plaatsen 2 tot en met 10 staan dë heren Leeuwenburg, Via- "ën, Van der Mey, Van der Z«vet, Verhey, Den Heijer, Van Egmond, Bleichrodt en Glas bergen. KVP-er van der Zwet staat op een verkiesbare plaats. Qit betekent dat de KVP voor het eerst in de Rijnsburgse ge- rcieenteraad vertegenwoordigd \v©rdt. Op het moment heeft de ^•R 6 zetels, waaronder 1 wet houder, de heer H. de Mooy. Df CHU heeft 4 zetels, waaron der die van wethouder W. van Gugten ADVERTENTIE Meer dan 1000 puzzels en h/ata/ou.. oplossingen. 100 puzzels die uzelf kunl maken. Tangrams. Dominopuzzels. Meetkundige puzzels Letterpuzzels. ring en touwpuzzels. Balpuzzels, enfin teveel om op te noemen Om helemaal knettergek van én op te worden, nu nog voor 21,50. (Na 6 mei 34,50) Boeken-Tijdsth riften-Pa peterie Leiden: Bruna Maarsmansteeg 10 WARMOND Na een lange vertraging zijn gistermiddag door de diverse raads fracties in de gemeenteraad de begroting van 1978 en de daarbij horende aanbie dingsbrief behandeld. De vertraging was het gevolg van de vele personeelswisselin gen op de secretarie waar de begroting opgesteld werd. Tegenover de late behandeling van de begroting stond echter wel het heuglijke feit dat er dit jaar een sluitende begroting kon worden opgesteld. De fractievoorzitter van het CDA, de heer Tulp, toonde zich zeer verheugd dat ook de verlichting van de Zijldijk (al jaren een post op het priori teitenschema) en de vernieuwing van de riolering in de Padoxlaan dit jaar verwe zenlijkt kunnen worden. Daarnaast zullen ook de kleedaccommodatie op het Over- bos, de eerste fase van de vernieuwing van de straatverlichting en de kabeltelevisie dit jaar aan de beurt komen. De fractie van het CDA dringt er met klem op aan haast te maken met de bouw van landhuizen nabij het Warmonderhek zodat het War- monds entree in ere wordt hersteld. De fractie vraagt zich af wat de reden van de vertraging is: zijn er niet voldoende financiële middelen bij de koper om het project uit te voeren of zijn er bezwaren tegen de beheersovereenkomst waarin o.m. het behoud van het bomenbestand wordt gegarandeerd. Alle fracties wensen op korte termijn dui delijkheid over de te bouwen woningen in het plan Lommerlust. Er zal een keuze gemaakt moeten worden tussen woning wet-, premiehuur- of premiekoopwoningen. Progressief Warmond spreekt zich nadruk kelijk uit voor woningwetwoningen omdat de beschikbaarheid in de toekomst voor Warmondse woningzoekenden dan gega randeerd blijft Het CDA echter ziet ook wel wat in premiekoopwoningen als dat tot gevolg heeft dat andere huurwoningen daardoor vrij komen. De ervaringen met premiekoopwoningen in Endepoel H noemt het CDA bijzonder gunstig. De heer Van der Geest (CDA) pleitte voor -een fonds voor boomchirurgie waaruit naar behoefte geput zou kunnen worden, ook in de toekomst. Verder sprak de heer Van der Geest over de noodzakelijke ontslui ting van de Zweilandpolder. Met ingang van 1 januari zal de melk bij de agrariërs uitsluitend per tankauto worden opgehaald waardoor enkele bedrijven in de Zweiland polder ernstig in moeilijkheden zouden geraken wanneer deze polder niet wordt ontsloten. De heer Van Leeuwen belichtte onder meer de punten volkshuisvesting en wo ningbouw voor het CDA. Hij is van me ning dat er nu krachtig voortgang moet worden gemaakt met de realisering van de nieuwbouwplannen in de Warmundastraat. De heef Van Leeuwen betreurt het ernstig dat er zo veel tijd is verstreken met heen en weer gepraat over renovatie of afbraak en het oplossen van geschillen tusen de partijen waardoor de prijzen voor vervan gende nieuwbouw aanzienlijk zijn geste gen. De heer Van Leeuwen zou wel eens willen weten hoeveel dat gaat schelen in de huurprijs van de nieuw te bouwen woningen. Bovendien stelt hij de vraag wat voor gevolgen er kunnen voortvloeien uit het feit dat een projectontwikkelaar grond in Voorhout heeft aangekocht waarop een aantal woningen voor Warmonds woning zoekenden gepland waren. GS heeft inmid dels wel toestemming verleend voor het gezamenlijk bouwen van Warmond, Sas- se nheim en Voorhout. De meningen over het laten verschijnen van een boekwerk over de Warmondse geschiedenis zijn verdeeld. Het CDA vindt het een goede zaak, PW daarentegen vindt het totaal overbodig en ziet het geld liever besteed aan gemeentelijke voorlichting. De heer Bonnet (CDA) sprak zijn bezorgdheid uit over het ontbreken van een full-time tandarts in de gemeente. Er zal ernstig naar een oplossing gestreefd moeten wor den. Hij vroeg zich ook af waar de vorig jaar aangekochte beeldjes zijn gebleven. Progressief Warmond was de enige fractie die de Schipholspoorlijn nog even noemde. De fractie betreurde het dat er niet meer eensgezindheid werd tentoongespreid in het gevecht tegen het Klinkenbergviaduct. PW vroeg zich verder nog enkele dingen af zoals: hoe zit het met het rampenplan, wat gaat er met De Burcht gebeuren, waarom gebruikt de gemeente nog geen kringlooppapier, wat wordt Groot Lee rust na eventuele restauratie, waarom werd het zo spoedig na gereedkomen weer leegko men van een schoollokaal niet voorzien en waar blijven de plannen voor Kouden- hoorn? Allemaal vragen waarop waar schijnlijk vanavond bij het beantwoorden van de algemene beschouwingen door B en W het antwoord zal komen. Aanvang 19.30 uur in de raadszaal. Wassenaar heeft weer een posta gentschap bij Den Deyl. Gisteren werd het pandje officieel geopend door CDA-raadslid C. van Rij. Het agentschap wordt beheerd door mej. M. Brak (links). PPR Oegstgeest breekt met PvdA OEGSTGEEST - De PPR in Oegstgeest heeft zich gisteren in een vergadering duidelijk uitgesproken voor een defini tieve breuk met de Partij van de Arbeid. Vooral na de tegen vallende verkiezingsuitslag vinden zij het zinvoller om een duidelijke identiteit te behou den. Daarom zal de partij in de toekomst alleen voor zichzelf uitkomen. Zoals het er nu met de PPR voorstaat, is de kans groot dat zij haar raadszetel zal kunnen behouden. Daarom werd gisteren een kandidaten lijst vastgesteld voor de ko mende gemeenteraadsverkie zingen. Als eerste op de ran glijst werd Karei Beckers geko zen. de stedebouwkundige Ton Hartman werd nummer twee en de leraar Harm Bosscher nummer drie. LISSE De Christelijke Ora toriumvereniging "Looft den Heer" viert vrijdag 7 april het 75-jarig jubileum met een con cert m de Lissese Sint Agatha- kerk. Zaterdag 8 april wordt van vijf tot half zeven een re ceptie gegeven in gebouw Re- hoboth aan de Achterweg. LISSE In het CNB-veilingge bouw wordt vrijdag 7 en zater dag 8 april de jaarlijkse hande- narbeidtentoonstelling gehou den. De tentoonstelling is geo pend van half acht tot negen uur en zaterdag van half elf tot vier uur. De expositie bestaat voornamelijk uit huiselijke creativiteit en werkstukken, van scholen en groepen. Werk stukken kunnen op woensdag 5 april worden ingeleverd tus sen twee en vier uur en tussen zeven en neeen uur LISSE - Ook zonder partner kunnen liefhebbers van klaver jassen naar het Poelhuys in Lisse komen op vrijdagavond 7 april. In dit huis wordt dan een grootse klaverjasdrive ge houden. De drive begint om acht uur. LISSE - Voor de achtste ach tereenvolgende keer wordt het Keukenhof-badmintontoernooi gehouden in de sporthal van Lisse. In het weekeinde van 8 *en 9 april zullen 179 deelne mers in totaal 262 wedstrijden spelen. Dat weekeinde zal de sporthal een grote bloemenzee zijn, wat het toernooi aan zijn naam verplicht is. De toegang is gratis maar er kan maar een beperkt aantal mensen -in de hal. LISSE - De Vereniging Dieren- dienst Lisse geeft aan bezitters van katers en poezen een ge deelte van het geld terug dat nodig is om hun huisdiertje te laten castreren of steriliseren. Dit onder het toepasselijke motto "Beter een kat in de mand dan tien op de straat". Wel moet de bezitter in de bol lenstreek wonen en de ingreep laten verrichten door een aan gewezen dierenarts. De vereni ging werkt met een waarde bonsysteem. De waardebonnen kan men bij de stichting aan vragen en bij de dierenarts in leveren. Dan krijgt men een korting. Waardebonnen zijn aan te vragen op telefoonnum mer 02521-14792. DE ZILK - In de sportkantine van Van Nispen wordt 7 april een kienavond gehouden. De hoofdprijs van de traditionele verloting is een portable tv. De kienavond begint om acht uur. Noordwijkerhout Chr. Mu ziekvereniging „De Harpe Da vids" geeft zaterdag 8 april de jaarlijkse uitvoering in de Sint Bavo aan de Noordwijkerhout- se Langevelderweg. Om acht uur wordt onder leiding van dirigent J. Mey een uitgebreid programma gespeeld. na afloop van het concert wordt gedanst onder muzikale leiding van het duo „The Humphrys". Oegstgeest Joke Hartman- Elias en Wibbo Hartman expo seren van vrijdag 7 april tot en met donderdag 27 april in Ga lerie Pulchri Studio Passage 10/Kempernaerstraat in Oegst geest. Zij zullen tekeningen, aquarellen en werk in olieverf tentoonstellen. Galerie Pulchri Studio is dagelijks geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. Zondags gesloten. Wassenaar Claire van de Graaff-Dutilh en Cathy Jansen houden van 8 april tot 11 mei een expositie in Wassenaar ga lerie-bibliotheek aan de Luifel- baan 1. Claire van de Graaff- Dutilh zal aquarellen, olieverf schilderijen en tekeningen ten toonstellen en Cathy Jansen te keningen. De Wassenaarse ga lerie-bibliotheek is geopend 's maandags van twee tot vijf uur en s'avonds van zeven- tot ne gen uur. Dinsdag tot vrijdag van tien- tot half een en van twee- tot vijf uur. Zaterdag is de galerie van tien- tot een uur geopend. Sassenheim Voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen wordt het CDA aangevoerd door wethouder P. Westerbeek. Als tweede ©p de lijst staat wethouder A. M. Mazee. Daar na volgen de heren. Van Bie zen, Van der Plas, Karremans, Van der Fange, Van Zanen, Homan, Slingerland en Dreef. De raadsleden Van Eisen, Wag ner en Van Breda hebben zich niet herkiesbaar gesteld. ADVERTENTIE Tuinmeubelen kiezen op onze perma nente show. Da s nu al van de zomer genieten U vindt er alle bekende mer ken Maar ook hel komplete toebeho- Zoals traaie kussens, parasols, tuintalelkleden Eigenlijk alles voor uw tumkomtort U bent van harte welkom' Tuinbouw en Hobby-artikelen JAN v.d. MEER B.V koordeinde 45 Tel. 01711-9006 Roelolarendaveen

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5