Gesprek Molukken-nota achter gesloten deuren VAKBONDEN BEZETTEN LEIDSE GROFSMEDERIJ ENDEGEEST IN OPSPRAAK AMBTENAREN KRIJGEN BEPERKT STAKINGSRECHT Vrouw bleek pop KWrae™, Woordspelletje" OM VEILIGHEIDSREDENEN Twijfel over mogelijkheid restauratie van Van Gogh Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u het „schaap met de 5 poten". Een mooi kadootje, nietwaar! woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het schaap met de 5 poten naar: woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar antwoorder 349, Leiden Oegstgeest Het psychiatrisch ziekenhuis Ende geest in Oegstgeest is opnieuw in opspraak geko men. In het ziekenhuis zouden patiënten worden gesard en mishandeld. Er is zelfs een klacht binnen gekomen bij de actiegroep „Pet met de Zwakzinni genzorg)" over de dood van een patiënt door nalatig heid van een van de verpleegkundigen. In een eerder stadium beperkten de beschuldigingen zich tot diefstallen van ziekenhuismaterialen door leidinggevend personeel. Het personeelsverloop zou door de slechte werkomstandigheden enorm hoog zijn. Volgens geneesheer-directeur dr. G. Mojet zijn de beschuldigingen, voornamelijk gespuid door leerling verpleegkundigen, schromelijk overdreven. (Zie ver der pag. 4j). i f voor u... 1 LEIDEN Bewoners van de Middelstegracht alar meerden gisteravond de politie omdat zij in het ge bouw van de LOK-school een vrouw bewegingsloos achter de ramen zagen zit ten. De vrouw reageerde niet op het tikken van dé bewoners op de ruiten van de geheel verlaten school, en men vreesde dat er met haar iets aan de hand was. De vrouw reageerde ook niet op klopbewegingen van de later gearriveerde politie, zodat de agenten besloten om maar een ruit te verbreken om de vrouw te bereiken. Toen de politie de vrouw echter aan een nader onderzoek onder wierp bleek het geen mens van vlees en bloed, maar een kunstig door de leerlin gen van de school vervaar digde vrouwelijke pop te zijn. Turks meisje in Rotterdam ontvoerd Rotterdam (ANP) De Rot terdamse politie speurt naar een 19-jarig, in de Maasstad wonend Turks meisje, dat gis termorgen rond zeven uur door drie jonge landgenoten in een witte personenauto werd ontvoerd. Volgens een politiewoordvoer der bestaat de indruk dat de ontvoering geen criminele ach tergrond heeft, maar te maken heeft met een familieruzie. Het meisje werd door de drie Tur ken onder bedreiging van een vuurwapen meegenomen, toen zij samen met haar 16-jarig zusje op een bus stond te wach ten. Het jongere zusje slaagde erin te vluchten. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 .en 19.00 uur nummer.' 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht. VERKOOP FABRIEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING Thans is er in Leiden een uitstekende gelegenheid om aan al uw tapijtwensen tegemoet te komen. Service Tapijten b.v. Oss-Rosmalen komt 2 dagen naar Leiden om u van deze grandioze gelegenheid te laten profiteren. Service Tapijten b.v. wist zich te verzekeren van een grandioze hoeveelheid wollen en nylontapijt van uitstekende kwaliteit in meer dan 300 dessins, welke thans tegen fabrieksprijzen aan de con sument worden aangeboden. Ondanks de zeer lage prijzen volledige fabrieksgarantie van 3 tot 5 jaar. Hier enkele voorbeelden en prijzen uit het VOLLEDIG VERNIEUWDE ASSORTIMENT van Service Tapijten b.v. Nylon tapijt 400 cm. breed 2 kleu ren 24.50' per str. meter. 100% zuiver wol hoogpolig tapijt in de kleur groen, bruin en 159.per str. meter. Gemêleerd 100% wollen moquette 400 cm. breed met jute rug in beige, groen en bruin 199.— per str. meter. Nylon vilttegels 40 x 40 cm. zelfklevend 89 cent in dozen van 50 stuks. Tapijttegels los te leggen 50 x 50 cm. 4.95. Vinyl op vilt 200 cm. breed 9.90 per str. meter. Nylonvilt 200 cm. breed 9.50 per str. me-t ter. Keukenvinyl tegelmotief los te leggen 200 cm. breed' 12.95 per str. meter. Berber tapijt al vanaf 75 per meter. Verder huiskamertapijten v.a. 34.90, 39.90, 49.90, enz. Te veel fabrieksaanbiedingen om hier te vermelden. Deze su blieme verkoop fabriekspartij vindt plaats op: vrijdag 7 april van 14.00-18.00 uur en zaterdag 8 april van 10.00-17.00 uur in de RONNIEHAL, gelegen naast de Groen- oprdhal te LEIDEN..- Reserveringen en levering op latere termijn mogelijk, beta ling geschiedt na aflevering, voor leggen kunnen wij zorgen. Kom vrijdag en zaterdag en profiteer van dit unieke aanbod.' SERVICE TAPIJTEN B.V. Kruisstraat, gem. Rosmalen. Tel.: 04192 - 4098 Hoofdshowroom 1800 m*+. Kantoor: Oss Thorbeckestraat 89. Tel. 04120-22006. Uiterlijk op 1 januari 1981 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Ambtenaren krijgen uiter lijk op 1 januari 1981 een beperkt stakings recht. Minister De Ruiter (Justitie) heeft dit gisteren de Kamer medegedeeld tijdens het voortgezette debat over de aanvaarding door Nederland van het Europees Sociaal Handvest, waarin alle werknemers het sta kingsrecht wordt toegekend. Het kabinet staat op het standpunt, dat het stakingsrecht niet onbeperkt mag gelden voor ambtenaren in overheidsdienst. Een van de overwegingen is, dat als ambtena ren van bepaalde vitale diensten, zoals brandweer, politie, GGD of spoorwegen zonder meer collectief zouden gaan staken, er in dat geval duidelijk sprake zou zijn van schade aan een publiek belang. Daar om wil het kabinet, daarin gesteund door CDA, WD en enkele kleinere rechtse par tijen, eest een aantal wettelijke grenzen stellen aan het stakingsrecht voor ambte naren. Enkele jaren geleden heeft de tweede Ka mer reeds een wetsontwerp goedgekeurd, waarin werd voorgesteld het staken door ambtenaren niet langer strafbaar te stel len. De Eerste Kamer moet dit wetsont werp echter nog steeds goedkeuren. Minis ter De Ruiter liet gisteren weten, dat het kabinet dit wetsontwerp wil aanvullen met stakingsbepalingen voor ambtenaren, waarna het geheel opnieuw in de Tweede Kamer ter discussie zal worden gesteld. Aanvaarding van het Europees Sociaal Handvest door de Tweede Kamer bleef gisteren nog uit, omdat kabinet en Kamer nog niet tot overeenstemming konden ko men over het artikel, dat bepaald, dat landen die het Handvest hebben onderte kend, geen beperkingen zullen mogen op leggen aan de toelating van buitenlandse werknemers. De regering voelt daar niets voor. Er zal hierover nog nader overlegd worden in een aantal Kamercommissies. Donderdag 6 april 1918,68e jaargang no. 21010 Markant Markant met prof. dr. Arie de Froe op Ned. I om 20.25 uur Om 20.00 uur Peter Schaap en Barbara Nielsen. Ned. II om 19.05 uur „De Ver schoppeling", om 21.32 uur „De familie Bellamy" en om 22.22 Hier en nu over Indonesië. Vrij zonnig Droog en vrij zonnig. Overwe gend matige noordoostelijke, wind. Maximumtemp. om streeks 9 graden. Morgen zon: 7.03-20.23. Maan: 7.04-20.22. Scheveningen hoog water: 3.57, 16.17. Laagwater 11.54. Koffie-prijs blijft zakken (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In kringen van koffie-branders bestaat de overtuiging dat de consumen ten de komende tijd kunnen rekenen op een verdere verla- S' ig van de koffie-prijs. De ling zal zich blijven voort zetten tot een niveau is bereikt van ongeveer 2,50 voor een half ponds-pak kwaliteit kof fie, zo meent men. ïisteren is door de Vereniging Van Nederlandse koffiebran- ders en thee-pakkers een verla ging van de koffie-prijs bekend gemaakt met gemiddeld 25 cent per pak van 250 gram. Tegelijkertijd gaan de prijzen van respectievelijk een pakje thee van 100 gram en een doos je theezakjes van 20 stuks met 5 cent omlaag. De verlagingen worden vandaag of anders morgen doorgevoerd. Ze zijn het gevolg van een daling van de grondstoffen-prijzen. De mdige verlaging van een kwartje meegerekend is de kof fie nu 1,24 goedkoper dan •eind december van het vorig jaar en de thee 17 cent. BETTE DAVIS 70 JAAR Bette Davis is zeventig jaar geworden. Een zeer rijpe leeftijd, vindt zij zelf, zonder daar verder uitvoerig op in te willen gaan. „Want ik geloof niet in verjaardagen", was haar mening: „Iemands zeventigste verjaardag is óók zo maar een dag". in de leeftijd van ne gen tot dertien jaar heeft in het paas- -w- -n week-einde in Au- 1/ B xerre een 52-jarige It. "|T1/i PTPTl clochard doodgest- 1Y111U.C1 Oil emgd. Volgens de kinderen speelden zij uit verveling De°cïocha'rd, Victor fit PUI CFPll Saumur, sliep op het U 111 moment van de aan- J slag zoals gewoonlijk in een oven waarin vroeger kalksteen /I I Irh d"| «/-| werd gebrand De |M I II man stond in het V* V VJ.1U M. VI stadje bekend als een rustige en vrien delijke persoonlijk heid. Onder het toe ziend oog van drie meisjes begonnen de vier jongens uit de groep de man eerst te bekogelen met kie zelstenen. Elkaar steeds meer ophitsend werden ook de stenen steeds groter. Uiteindelijk trof een brokstuk van een kilo het hoofd van Saumur, dat hiertegen niet be stand was; de man was op slag dood. De kinderen namen hie rop de benen maar kwamen na enige tijd toch terug om te zien of „hij wel dood was". De jonge moorde naars brachten de politie op hun spoor omdat zij zich tegen over schoolkamera den beroemden op hun daad. Saumur voorzag vóór zijn in trieste overlijden in zijn levensonder houd door in het veld bloemen te plukken en die ver volgens bij de kerk te verkopen. Directeur Schut wordt door zijn personeel de toegang geweigerd. 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur; Wim Buijteweg (excl. BTW) 0.48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) lonnementen: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Om reden van veiligheid wordt de tweede hoorzitting over de Zuidmolukken-no- ta van de regering morgen achter gesloten deuren gehouden. Zij draagt, zoals officieel medegedeeld is, een strikt besloten karakter. Dit op verzoek van enkele groeperingen uit de Zuidmolukse samenleving. Deze groeperingen zijn namelijk bang voor represailles, wanneer de hoorzitting openbaar zou zijn. Ook al om redenen van veiligheid zijn de namen van de groeperingen, die morgen op deze hoorzit ting het woord zullen voeren, evenmin bekendge maakt Zelfs het tijdstip, waarop de diverse groe pen het woord zullen voeren, wordt verzwegen. De eerste hoorzitting die maandag j.l. gehouden werd, was wel openbaar. De Zuidmolukken-nota van de regering handelt zoals bekend over de problematiek van de Moluk se minderheid in Nederland. Enkele groeperingen uit de samenleving hebben haar al afgewezen, omdat zij een te eenzijdig beeld van de problema tiek zou geven. De hoorzitting morgen wordt, evenals die van maandag j.l. ook bijgewoond door een vertegenwoordiger van de Indonesische am bassade in Den Haag. TOM Het zwaar- beschadigde schilderij van Vincent van Gogh „La berceuse", bijgenaamd Madame Roulin. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De directie van het Stedelijk museum betwijfelt of het gisteren door een 31-jarige kunstenaar met een mes ernstig be schadigde schilderij van Van Gogh (La Berceu se) nog volledig kan worden gerestaureerd. De dader, die onmiddellijk kon worden aange houden en enkele uren door de politie werd vastgehouden, is gisteravond weer op vrije voe ten gesteld. Er is proces verbaal wegens vernie ling tegen hem opgemaakt. De dader zegt uit wraak te hebben gehandeld. Hij had te horen gekregen, dat hij gezien zijn artistieke niveau niet langer meer in aanmerking kwam voor een uitkering krachtens de contraprestatieregeling van het ministerie vna CRM. De waarde van het schilderij, dat op drie plaat sen is doorgesneden, wordt geschat op twee miljoen gulden. ZOETERWOUDE/LEIDEN De industriebonden NKV en NVV hebben vanmorgen de Koninklijke Nederlandse Grofsmederij bezet. Met de ac tie, die door het merendeel van het ongeveer honderd man tellende personeel van de KNG wordt gesteund, zetten de bonden hun eis om direc teur ir. H. R. Schut de laan uit te sturen kracht bij. De vakbonden zijn tot de bezet ting gekomen toen hen duide lijk werd dat de raad van com missarissen niet op de eisen van de vakbonden in wilden gaan. Deze eisen werden ge steld nadat gisteren bekend werd dat het ministerie van Economische Zaken een kre diet van 1 miljoen verleende aan de KNG. „Het antwoord van de raad van commissaris sen was uiterst teleurstellend", aldus O. ter Wisscha van de Industriebond FNV „In de brief stelt de raad van commis sarissen dat er geen gedwon gen ontslagen zullen vallen tot 1 juli 1978. De positie van di recteur Schut willen de com missarissen onaantastbaar la ten. In de bestuurlijke organi satie willen ze wel wat wij zeg gen. Ten aanzien van onze laat ste eis; bij samengaan met der den dient de werkgelegenheid gewaarborgd te worden, wil len zij geen afspraken maken". In een in allerijl bijeengeroe pen personeelsvergadering leg de de Industriebond haar eisen nogmaals op tafel: 1Directeur Schut moet uit zijn functie worden ontheven, 2. tot 1 juli 1979 mogen geen gedwongen ontslagen vallen, 3. als de KNG wordt verkocht moet het behoud van werkgele genheid de belangrijkste voor waarde zijn. De bezetting heeft overigens voorlopig een rustig karakter. Directeur Schut werd vanmor gen door zijn personeel niet toegelaten. De overige werkne mers gingen na de personeels-* vergadering gewoon aan het werk. „We willen laten zien dat het ons ernst is met het behoud van de werkgelegenheid", al dus actievoerder F. Mentzij. Directeur toegang ontzegd

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1