woningbouw in Hoge Klei Wassenaarse PvdA wil Sint Jansfanfare wil bij jubileum op nieuwe instrumenten blazen St. Matthias krijgt toch meer subsidie Ontmoetingsmiddag voor WAO-ers KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 4 APRIL 1978 PAGINA 4 van de zoeterwoudse St. Jansfanfare. WARMOND BUIGT VOOR WENSEN MUZIEKVERENIGING WARMOND Het Warmondse gemeentebestuur is toch door de knieën gegaan voor de wens van de plaatselijke muziekver eniging St.-Matthias om meer financiële steun te ontvangen. De vereniging had hierom in wat driftig uitgevallen bewoordingen gevraagd, omdat zij hun vroegere oefenruimte ging verlaten om intrek te nemen in het Trefpunt Een en ander bij oplevering van het nieuwe culturele centrum van Warmond. Door de verhuizing kwam St.-Matthias voor een stevige huurver hoging te zitten. Dit was eerst geen bezwaar omdat men meende dat de gemeente het huurverschil zou bijpassen. Dat gebeurde in eerste instantie echter niet. Na een boze brief van St.-Matthias is de gemeente thans bereid extra subsidie uit te trekken. De gemeenteraad neemt donderdag een beslissing de steun te verho gen met een bedrag van 5170 gulden. Argument voor de verhoging is, dat de Warmondse subsidierege ling achterliep op de landelijke normen, vastgelegd in het advies subsidieregeling van de stichting Overkoepelende Nederlandse Muziekorganisaties. Warmond liep in de afgelopen jaren wat achter door de matige financiële positie van de gemeente. Die positie is thans verbeterd, zodat de aanpassing mogelijk is. LEIDERDORP In Leider dorp is een initiatiefgroep op gericht, die zich ten doel stelt, ontmoetings- en ontspannings- dagen te organiseren voor dege nen die voor kortere of langere tijd buiten het arbeidsproces zijn komen te staan. In de initiatiefgroep hebben on der andere personen zitting ge nomen die zelf een WAO- of WW uitkering "genieten", maar dat dit "genot" in lang niet alle op zichten kunnen waarderen. De groep wil met deze aktiviteiten trachten het isolement te door breken, waarin sommigen door hun omstandigheden dreigen te komen en te blijven. Op de ont moetingsmiddagen die weke lijks in het gebouw Irene aan de Hoofdstraat 82 in Leiderdorp op donderdagen zullen worden ge houden, te beginnen op donder dag 6 april van twee tot vier uur, zal gelegenheid zijn tot on derlinge gesprekken, er zal ge damd en geschaakt kunnen worden, er zal een kaartje kun nen worden gelegd en boven dien wordt er voorlichting gege ven bijvoorbeeld over de wijze waarop het gedwongen niets doen het beste kan worden op gevangen. Met deze aktiviteit wil de initia tiefgroep een stap zetten op de weg naar het scheppen van meer mogelijkheden voor dege nen die, door omstandigheden gedwongen, op non-actief zijn geplaatst en het daarmee maar al te vaak moeilijk hebben. Een problematiek die niet kleiner wordt door de manier waarop de buitenwereld zo dikwijls op hun situatie reageert. De toegang is vrij voor iede- reeen die zich tot deze aktivitei ten aangetrokken voelt, on geacht politieke of religieuze overtuiging, maatschappelijke positie of welke status dan ook. Nadere inlichtingen zijn ver krijgbaar via telefoonnummer 146586 en 133203. NIEUWVEEN Op vrijdag 7 april houdt de muziekvereni ging CRESCENDO een BIN GO avond met veel prijzen. In de pauze speelt de fanfare van de vereniging. Deze avond be gint om 20.00 uur in gebouw Kwiek en wordt gehouden voor de aanschaf van nieuwe unifor men. NIEUWVEEN Op zaterdag 8 april om 14.30 uur, wordt in de aula van Huize Ursula een uit voering gegeven door de leden van de streekmuziekschool. Ge speeld zal worden op orgel, piano, blokfluit, gitaar en trom pet. WARMOND - Vanavond verga dert Progressief Warmond. Al le leden, symphatisanten en an dere belangstellenden zijn van harte welkom om 20.00 uur in het Trefpunt. Op de agenda staan uiteraard de kandidaten voor de komende raadsverkie zingen en het uitgestippelde te voeren beleid in de komende vier jaren. HAZERSWOUDE Op vrijdag 7 april tussen 19.00 en 23.00 uur wordt in het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw te Hazerswoude-dorp een ruil beurs gehouden. Sigarenband jes, ansichtkaarten, munten, postzegels enzovoort zullen er „verhandeld" kunnen worden. De toegang tot het gebouw aan het Raadhuisplein bedraagt een gulden. Personen tot zes tien jaar dienen een kwartje te betalen. WARMOND Burgemeester en wethouders van Warmond willen een voorbereidingskre diet van tienduizend gulden voteren voor de kabeltelevisie in Warmond. Dit bedrag is nodig voor de I inventarisatie van de aanwezi ge G.A.I. (gemeenschappelijke: antenne -inrichting) en het ma ken van een globale exploita- tie- opzet, het houden van een enquête onder de bevolking en de verdere uitwerking daarvan en het maken van een ontwerp ten bate van de aan te vragen PTT-machtiging. De gemeente Katwijk is in principe bereid met de gemeente Warmond een I regeling te treffen wat betreft de aanleg en exploitatie van kabeltelevisie. De eerste be sprekingen hebben al plaatsge- - vonden. In verband met het overbezette werkprogramma voor 1978 zullen de werkzaam heden aan de kabeltelevisie zo veel mogelijk worden uitbe steed. De Commissie Financiën en Economische Aangelegenhe den van Warmond kan zich met het voorstel verenigen. Volksuniversiteit Sassenheim opgericht SASSENHEIM In navolging op Leiden, Oegstgeest en Kat wijk is in Sassenheim een af deling opgericht van K en O/Volksuniversiteit. De be hoefte hieraan blijkt duidelijk uit het feit dat 260 inwoners van Sassenheim aangesloten zijn bij de Leidse afdeling. K en O stelt zich ten doel om de cultuur zoveel mogelijk te ver spreiden onder de bevolking. Op het programma staan lezin gen over onderwerpen van ui teenlopende aard, creativiteits- en taalcursussen. Een lidmaat schap van K en O/Volksuniver- siteit geeft recht op het bijwo nen van lezingen en concerten. Voor de definitieve vaststelling van een programmapakket i wordt gewacht op reacties van 1 inwoners van Sassenheim. In lichtingen kunnen worden in gewonnen bij de dames Boers- ma (14485), Drenth (13499), Donker (13644) en Kuilema (12041). HAZERSWOUDE De Werk groep Open Muziek concerteert op dinsdag 11 april vanaf kwart over acht in het ontmoe tingscentrum Het Anker te Ha- zerswoude-Rijndijk. Genoemd muziekensemble, geformeerd uit het Haagse Residentie Or kest, bestaat uit twee blazers en drie strijkers. In Den Haag zelf geniet de Werkgroep Open Muziek bekendheid door de koffieconcerten op zaterdagen i in warenhuizen. 1 Fagottiste Wilma v.d. Berge- Meijer, altviolist Just Gerrit- i sen, violisten: Wim de Jong, fluitist/piccolospeler Govert Jurriaanse: cellist Wim Mer- tens en contrabassist Piet I Swinkels zullen in Het Anker werken van Mozart, Beethoven, Schulhoff, Kodaly en Danzi uitvoeren. De toegangsprijs be- draagt negen gulden. KATWIJK De kiesvereni gingen van de SGP en het j GPV in Katwijk hebben beslo ten tot samenwerking bij de j komende gemeenteraadsver- i kiezingen. De SGP heeft op het ogenblik zes zetels in de Katwijkse raad en levert een wethouder; het GPV is mo- menteel niet vertegenwoordigd in de raad. De kandidatenlijst die nu op gesteld is, geeft op de eerste zeven plaatsen de SGP-ers J.J. van Dijk, K. van der Mey, H.J. i den Haan, J. van der Plas, C. Oskam, J. Guyt en M. van der Meij. Op de achtste plaats staat de GPV-er H.J. de Mooij. Op de 19de en de 20ste plaats staan resp. ds. W.Chr. Hovius i en ds. W. Arkeraats. Jongen (12) in duinen gemolesteerd NOORDWIJK - Een 12-jarige jongen uit Noordwijkerhout werd tijdens een middagwan deling in de duinen van het Langeveld gemolesteerd door een groepje jongelui in de leef tijd van zestien tot achttien jaar. Zij dwongen de knaap alles af te geven wat hij bij zich had. Het geld uit zijn por temonnee namen zij mee en ook vernielden de overvallers het horloge van hun slachtof fer. Na hun lafhartige daad gingen zij er op bromfietsen vandoor. De recherche speurt naar de daders. Leesvoer voor vissen NOORDWIJK - Een Noordwij- ker trof in een sloot langs de Hogeweg een zak aan met een twaalftal leesboeken. Deze ble ken afkomstig uit de openbare bibliotheek aan de Weteringka de. Blijkbaar had de bezitter of bezitster het niet de moeite waard gevonden de geleende boeken terug te brengen en ze daarom tot „leesvoer" bestemd voor de vissen. Het spreekt vanzelf dat dit niet de bedoe ling is van het kostbare boe kenbestand van de druk be klante Noordwijkse boekerij. Trouwring in riool NOORDWIJK - Een wan delende Duitse toerist ver loor in de Hoofdstraat z'n trouwring en zag deze prompt in de rioolkolk naast het trottoir verdwij nen. In arren moede wend de hij zich tot de politie om zijn eigendom terug te krij gen. Deze verkreeg de as sistentie van reinigingsman Van der Linden en na een onwelriekend karwei van een kwartiertje kwam het kleinood uit de drab te voorschijn. OEGSTGEEST - De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegst geest houdt op donderdag 6 en vrijdag 7 april in het Gemeente Centrum Lijtweg 9 in Oegst geest open huis. De avonden beginnen om zeven uur en zijn om negen uur weer afgelopen. In een Open Huis wil de Stich ting laten zien wat er zoal ge daan wordt op de S.J.J.O. Het bestuur van de stichting en alle werkgroepen, zoals de werk groep kampensociëteiten, maatschappij vraagstukken, kursussen, muziek en clubs, zullen op de avonden ook aan wezig zijn. Door middel van een tentoonstelling zullen enke le werkgroepen laten zien wat er gedaan wordt op de clubs en de cursussen. Tevens wor den er enkele demonstraties gegeven zoals volksdansen, spinnen, weven en macramé. Leiderdorper nationale Jazz-kenner Leiderdorp/Hilversum - De 33- jarige kwaliteitstechnicus Wim Winsemius uit Leider dorp is de Nederlandse verte- genwoordiger in de internatio nale jazz quiz 1978 van de Eu ropese Radio Unie, die vrijdag 26 mei in Parijs wordt gehou den. De Leiderdorper is als winnaar tevoorschijn gekomen uit de Nederlandse voorronde; waaraan negen Nederlandse jazzkenners hebben deelgeno men. Aan de internationale jazz quiz wordt deelgenomen door jazz kenners uit België, Denemar ken, Italië, Nederland, Noorwe gen, Finland en Frankrijk. De winnaar krijgt een reis aange boden voor twee personen naar een Amerikaans jazzfestival naar keuze. Van de quiz en het aansluitende jazzconcert vanuit Parijs zal de NOS-radio op 26 mei in het avondprogramma via Hilversum 2 een uitzending verzorgen. Tien mille voor Warmondse t.v. INZAMELINGSACTIE VAN ZOETERWOUDSE VERENIGING ZOETERWOUDE „Gemiddeld gaat een blaasinstrument tien jaar mee. Wij spelen grotendeels op instrumenten van twaalf, dertien jaar oud. Combineer deze feiten, dan kom je vanzelf op vervan ging- Woorden uit de mond van Rein Groenen dijk, voorzitter van de Sint Jans Fanfare uit Zoeterwoude. Onderwerp van het ge sprek is het dreigend begrotingstekort van de vereniging. Voornaamste oorzaak hiervan is de aanschaf van nieuwe instru menten, dit ter vervanging van de oude. Er is door de fanfare een aktie op touw gezet, waardoor, middels een beroep op het plaatselijk bedrijfsleven, het tekort aangezuiverd moet worden. Groenendijk: „Na lang overwegen zijn we tot deze aktie overgegaan. In een rommelmarkt of een fancy fair hoef je het op het ogenblik niet te zoeken. Iedereen hier geeft al geld aan alles. Verder is de halve bevolking donateur van Sint Jans Fanfare. Je moet dan wel terug vallen op het bedrijfsle- De eerste reacties hiervan zijn positief. Als het een beetje meezit kan er alvast 5.000 gulden bijgeschreven worden. En dat is nog altijd een leuk begin. „Zeker Het totaalbedrag zullen we waarschijnlijk niet halen, maar omdat we muzikaal gezien weer in een opbouwende fase ver keren, zou het wel leuk geweest zijn". Dat opbouwen heeft ook nog een andere kant. Het repertoire moet aangepast wor den Van dat repertoire is weer het soort publiek afhankelijk en niet te vergeten het bezoekersaantal op de concertavon den. „Door de muziekbonden en op con coursen worden de prestaties alleen maar afgemeten naar de moeilijkheidsgraad. Ook een muzikant wil technisch gezien op een zo hoog mogelijk niveau spelen. Het publiek stelt vaak andere eisen, een lekker sfeertje, swingende muziek etc. Het moeilijke is om de gulden midden weg tussen deze twee zaken te vinden. Je moet je leden en je publiek te vriend houden". Op dat laatste wordt dit jaar de nadruk gelegd door middel van een aantal uitvoe ringen in de maanden mei en juni. Die worden dan steeds gehouden op een don derdagavond, in de muziektent. „De fan fare is van en voor het dorp. Daarom proberen we om zoveel mogelijk met de tent de straat op te gaan. Het zit er in dat we ook in juli en augustus nog buitenconcerten zullen geven". Ondanks het begrotingstekort ziet Groe nendijk de toekomst niet somber in. De sympathieke voorzitter, die naar zijn ei gen zeggen het liefst op zolder zit te blazen, heeft veel vertrouwen in de jeugd van de vereniging. „Kinderen blazen graag. Bij een fanfare zien ze snel resultaat, dat stimuleert. Ver der is de sfeer binnen een vereniging erg belangrijk voor de jeugd. Bij ons ligt de gemiddelde leeftijd op achttien jaar en WASSENAAR Het bestuur van d- afde ling Wassenaar van de Partij van de Arbeid heeft in een brief aan het college van burgemeester en wethouders ge vraagd zich in het belang van de huisves ting van de Wassenaarse bevolking de nu aanhangig gemaakte bestemmingswijzi ging voor het gebied van de „Hoge Klei" nogmaals in overweging te nemen. Zoals bekend heeft onlangs een vooront werp voor een bestemmingsplan „Hoge Klei" ter inzage gelegen.- Het gaat om een gebied van ongeveer 20 hectaren, dat in vorige bestemmingsplannen altijd de be stemming woningbouw gehad heeft. In no vember 1976 echter nam de gemeenteraad bij meerderheidsbesluit een motie aan van de WD en de Partij Wassenaar om zo spoedig mogelijk de woonbestemming voor het gebied te schrappen en er een agrari sche bestemming aan te geven. Het nu in voorbereiding zijnde bestemmingsplan is een uitvloeisel van dat raadsbesluit. De Partij van de Arbeid wijst er in haar brief op, dat de raad geen zwaarwegend motief voor de beslissing van november 1976 heeft aangegeven. Van enige funda mentele discussie en een grondige afwe ging van belangen is geen sprake geweest. Voor de Hoge Klei als bouwlokatie werd geen alternatief genoemd. Aan het huisves tingsprobleem voor de middenlange en de lange termijn werd eenvoudigweg voorbij gegaan, aldus het PvdA-bestuur. Het nu gepresenteerde ontwerp-plan voor de Hoge Klei is onverantwoord ten opzich te van al die Wassenaarse ingezetenen, die al jaren op zoek zijn naar een woning. De woningnood onder bejaarden en ook jon geren die zelfstandig willen wonen is schrijnend te noemen. De bouwmogelijk heden, die burgemeester en wethouders opsomden in een stuk aan de raad van 8 november 1976 zullen voor slechts 4 jaar toereikend zijn. Op het gebied van de Hoge Klei kunnen 600 tot 800 woningen worden gebouwd. Het gebied is eenvoudig te ont sluiten, de grondslag is er goed, er worden hoegenaamd geen landschappelijke waar den aangetast, het gebied voegt zich goed in het bestaande dorpsgebied en de win kels bij de Haven kunnen een belangrijke injectie door woningbouw op de Hoge lüei ondervinden. Er zijn geen planologische of stedebouwkundige argumentten aan te voe ren voor de bestemmingswijziging, aldus het PvdA-bestuur. Het vraagt daarom die bestemmingswijziging opnieuw in overwe ging te nemen voordat het bestemmings plan aan de raad ter vaststelling wordt aangeboden. Op dinsdagavond 11 april om 19r30 uur zal in het raadhuis een openbare informatie- en discussie-avond over het ontwerp-plan Hoge Klei worden gehouden. Het ligt in de bedoeling van burgemeester en wethou ders alle binnengekomen reacties op' het plan, voorzien van het commentaar van het college, op 8 mei a.s. voor te leggen aan de commissie Technische Diensten. Daarna wordt het ontwerp van 26 mei tot 26 juni 1978 officieel, ter visie gelegd en kan het plan nog in deze zittingsperiode van de raad, dat wil zeggen in augustus door de raad worden vastgesteld. is het dus zeer belangrijk dat de jongeren hun mening ergens over kunnen geven. Wij geven ze daar ruimte voor". Rein Groenendijk lijkt er inderdaad niet de man naar. die kost wat het kost zijn eigen zin wil doordrijven. Hij heeft een goede kijk op het wel en wee in de vereniging en weet daardoor wat hij wel en wat hij niet kan maken. Zo op het eerste gezicht zou je met zeggen dat hij een „import" Zoeterwoudenaar is. „Toch voel ik me nog vaak gast in het dorp. Ik ben toendertijd betrokken geweest bij de oprichting van Progressief Zoeterwou de, en dan merk je dat vooral de politieke belangen van de „import" en de „echte" Zoeterwoudenaar nog al uit elkaar lopen. De houding van de mensen in de nieuwe wijken valt mij tegen. Ze hebben wel een grote mond, maar daar blijft het meestal wel bij. Volgens mij is de echte Zoeter woudenaar trouwens gelukkiger dan de nieuwkomer. Het verschil tussen wel vaart en welzijn misschien". Dit jaar zit er driekwart eeuw voor de fanfare op, iets wat nog weinig verenigin gen in het dorp kunnen zeggen. Het kleurrijke 75-jarige bestaan zal voorna melijk gevierd worden door zoveel moge lijk muziek te maken. Nu nog op oude instrumenten. Het zou een mooi verjaar dagscadeau zijn wanneer er genoeg geld op tafel komt om nieuwe te kunnen kopen. OLAF HOENSON De „Hoge Klei" aan de Oostdorperweg/Kokshoornlaan.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4