Parker bezorgt Falcon verrassende nederlaag DOCOS bedwingt Scylla Dobbelaar pakt toch titel KOPLOPER DE UIVER VERSPEELT WINSTPUNT Avanti'team gehuldigd SPORTTRIBUNE EERSTE THUISVERLIES BOSSCHENAREN IN ANDERHALF JAAR. Ton v.d. Valk verrassend clubkampioen Swift Nederlandse jeugd breekt door in Cadet-klasse LEIDSE COURANT PAGINA 25 (Van onze basketbal-medewerker) DEN BOSCH Even viel er een grote stilte in de uitverkochte Vinkenkamphal in Den Bosch. Koploper Falcon was er de hele wedstrijd niet in geslaagd om afstand te nemen van Parker, maar bij 91-84 leek de zaak beklonken. Tot verbazing van alles wat Den Bosch heette deed Parker wat het die wedstrijd al drie keer had gedaan: de achterstand met fast-breakbasketbal in twee minuten inlopen. Deze laatste keer ging Parker nog even door. Bruinsma scoorde 94-95, waarna Den Bosch aan de beurt was om te scoren. Falcon miste en de rebound was voor Leiden. Met nog 42 seconden te gaan besliste Parker de strijd. Terwijl iedereen de bal bij uitblinker Collins verwachtte was het Roy Leysner, die ge heel vrij kwam te staan en 94-97 liet aantekenen. Weer miste Falcon, maar Plaat maakte een lijnfout waardoor de Bossche ploeg twee punten inliep. Toch bleef de overwinning voor Parker. Een persoonlijke fout tegen Plaat leverde twee vrije worpen en de 96-99 eindstand op. Voor het eerst sinds november 1976 had de Bossche ploeg weer een thuisnederlaag moeten incasseren. De druiven voor Bill Sheridan waren wel erg zuur. Via een ver meende verkeerd genoteerde persoonlijke fout voor Crewes wilde de Amerikaanse coach een protest indienen, dat al snel werd ingetrokken. Vervolgens waren het de scheidsrechters die Falcon de das om zou den hebben gedaan. Het tegendeel was echter eerder waar. Juist de arbitrale leiding had het Parker erg zwaar gemaakt. Dat de Leidenaren desondanks wonnen is een ver dienste van coach Blom en uitblinkers Col lins en Van Rooden. Falcon was gehandicapt door het uitvallen van Kees Akerboom (griep) en Dekker (liesblessure), maar Henny Blom ontkende dat het ontbreken van dit tweetal Parker voordeel bood: „Kijk, zonder Dekker en Akerboom blijft er nóg een team over met vijf Amerikanen, een Bloemsma en een Kropman. Bovendien was ik genood zaakt om op het laatste moment mijn plan nen om te gooien. Voeg daarbij dat Bartolo- me erg veel last had van zijn enkelblessure en je kunt stellen dat het niet meespelen van die twee weinig invloed had". Het omgooien van de plannen viel moeilijk bij de Leidse ploeg. Falcon kreeg tegen een man-to-man spelend Parker veel ruimte in de beginfase. De Bossche ploeg veroverde al direct een groot rebound-overwicht en via Crewes en Kirkland werd het 14-6. Het antwoord van Blom op het fysieke Bossche basketbal was tweevoudig: Kip werd voor Hans van Rooden gewisseld en defensief werd overgeschakeld op een 2-3-zóne. Er kwam wat rust in het team, waarna de hoofdrol voor Van Rooden begon. De Leide- naar lokte twee fouten uit bij Al Faber en scoorde acht erg belangrijke punten. Daar door kwam Parker op 20-20 en werd de Leidse ploeg eindelijk verlost van de frustra tie dat per definitie van Falcon verloren dient te worden. Geleidelijk aan kwam de zóne van Leiden beter uit de verf, al gaf Bruinsma op de achterlijn te veel ruimte aan Kirkland. Falcon moest steeds meer op afstand gaan schie ten, hetgeen de Bossche ploeg overigens lang uitstekend verging. Parker kon bijhou den, maar even dreigde de zaak uit de hand te lopen. Via Kirkland en Kropman werd het 41-34. Falcon vergat echter door te gaan en Plaat en Collins vonden voor het eerst ruimte voor de fast-break. Een dunk van Collins betekende 41-40, waarna de rust met 44-44 kwam. De tweede helft was duidelijk een klasse beter dan de eerste. Henny Blom liet zijn ploeg op tempo jagen. „We hebben zelf een ijzersterke conditie en ik hoopte door veel kracht te geven dat Kirkland en Crewes vermoeid zouden raken in de slotfa se". De teams gaven elkaar weinig ruimte. Bloemsma toonde zich een volwaardig ver vanger voor Dekker en de Bossche lijstaan voerder hield lang de beste kansen. Dat Parker desondanks kon bijhouden en ui teindelijk ging winnen had twee oorzaken. Allereerst loopt er bij de Leidse ploeg ene Arthur Collins rond. Juist tegen de door gaans onneembare zóneverdediging van Fal con toonde de Amerikaan zijn klasse. Ten tweede was er de beslissing van Blom om over te schakelen naar een 1-2-2 zóne. een verdediging waar Falcon in de slotfase in „verdronk". Desondanks leek bij 77-74 alles voor Leiden verloren. Kip en Bartolome moesten kort achter elkaar met vijf fouten het veld verlaten en het leek voor de Bos schenaren een kwestie van tijd om het nu verkregen lengteoverwicht in winst om te zetten. Parker gaf het echter niet op. De ploeg bleef jagen en Bruinsma nam de taken van Kip en Bartolome goed over, terwijl Peter Paulides knap meedraaide. Toch leek Falcon op de winst af te gaan. Van 85-84 werd het via Faber en van Vliet 91-84. Maar weer was daar Arthur Collins. Dit keer niet alleen als topscorer maar ook als topreboun- der. Parker bleef vechten voor elke bal en Den Bosch kreeg het erg zwaar tegen de Leidse zóne. Van 91-84 werd het 96-99. Een duidelijker bewijs voor de werklust van Par ker kan moeilijk geleverd worden. Scores Parker: Collins 42 (61%); Plaat 16; Van Rooden 14 (63%); Bruinsma 11; Kip 8; Bartolome 6; Leysner 2. Falcon: Kirkland 21; Crewes 18; Faber 17; Kropman 15; Van Vliet 13; Bloemsma en Pluim elk 6. Stand eredivisie: Falcon 29-52;; NN Donar 30-48; Parker 30-44; Tripper 30-32; Vast goed 29-28; Arke 30-28; Buitoni 30-24; Delta Lloyd 30-22; Musette 30-20; Amstelveen 304). Het damesteam van Parker nam deel aan een sterk bezet toernooi in Soest. Ver kwam het team, zonder coach Rosdorf niet. Tegen Voorburg en Juventus werd verloren, Noord- kop werd met klein verschil verslagen, maar ook de strijd om de 5e en 6e plaats tegen Red Stars werd met een nederlaag afgeslo ten. (Van onze sportredactie) HAZERSWOUDE Het kampioenschap van Neder land voor meisjesteams vormde op tweede paasdag de aanleiding voor een feestelijke receptie in het clubhuis van Avanti. Monique Kooter, Annet van der Spek en Gudi van Griethuizen werden daar eens goed in de bloemen én de lovende woorden gezet. Door oefenmeester Gerard Bakker bijvoorbeeld. „Twee jaar geleden lachten ze me nog uit als ik zei dat het best wel een sterk team was. Nu zijn ze echt Nederlands kampioen..." Nadat voorzitter van Avanti. Aartjan van der Poel, nog eens de groei in de breedte had benadrukt, was het woord aan Hazerswouds wethouder P. A. v.d. Werf. Sprekend namens Sport stichting en gemeentebestuur stelde Van de Werf „Blij te zijn" met Avanti. „Fijn dat jullie tussen ons wonen". Sportraadvoorzitter Windhort en de heer Adriaans, landelijk voorzitter van de jeugdcommissie, besloten de rij sprekers. Tafeltennis (Van onze sportredactie) LEIDEN In een uitermate sen sationeel treffen heeft Docos ri vaal Scylla een kostbaar punt afgesnoept. Een prima prestatie waarvoor Ed Fallaux in de ope ningspartij de basis legde door Anton van Zoelen onverwacht te-' rug te wijzen. Van der Berg scoor de op Kantebeen en ook het dub bel was voor de thuisclub. Dat Scylla uiteindelijk toch op winst kwam bewerkte vooral Anton van Zoelen die zich op Ed van der Berg slim revancheerde. Maar ook Fred van der Zeeuw deed een duit in het Scyllazakje door Ed Fallaux in een nerveus treffen net te snel af te zijn. Tegen Ed van der Berg schoot van der Zeeuw in de beslissende derde game toch enige klasse en koel bloedigheid tekort. Omdat Gerard van der Klaauw op dit niveau drie keer tekort kwam moest Docos dus toch een 4—5 achterstand accepteren. Maar Frits Kantebeen kon voor Scylla de pun tjes niet op de i zetten tegen een overigens sterk spelende Ed Fal laux die na 22—20 en 20—22 in de derde game toch over de lang ste adem beschikte. Na het duel dus tevredenheid alom; bij Docos omdat men ondanks een zwakke derde speler toch op een punten verdeling was gekomen en bij Scylla omdat men na een 3—1 achterstand de schade beperkt had gehouden. In dezelfde poule is Avanti koplo per en terecht want ook Noad was geen partij 9—1. Bettine Vriese- koop revancheerde zich in Schie dam voor de eerder geleden en tot nu toe enige nederlaag tegen Pe ter van Wijk en liet evenals Ronald Rijsdorp een drie aantekenen. Theo Louwers was zo vriendelijk de tegenstanders tenminste een maal de eer te laten. Eveneens een walk-over hoorde Deltalloyd te zijn voor Scylla. Maar zonder Regeer en Kantebeen bleek Scylla kwets baar omdat Fred van der Zeeuw met twee keer winst toch broer Rob nog overtrof want ongetraind bleef deze tegen dit ronduit zwak ke team steken opeen magere winst. In gevaar is Scylla niet ge weest, omdat Anton v. Zoelen op een been drie keer overeind bleef waarmee een 7—3 eindstand be reikt werd. De dames van Avanti speelden een inhaalwedstrijd bij Vice Versa en gingen met 7—3 kopje onder. Ire ne Smits redde twee keer haar persoonlijke eer maar invalster Carla van Ruiten lukte dat in het geheel niet zodat de ene winst van Ineke Streng verder alleen de schade kon beperken. Leon Konings zag geen kans om de laatste, afgebroken partij tegen Peter Bosch in winst om te zetten. Hij eindigde daardoor toch nog als tweede in het Leids kampioenschap. Van onze sportredactie LEIDEN De Leidse wielervereniging Swift verreed op eerste Paasdag haar jaarlijkse clubkampioenschappen op de weg. Algemeen clubkampioen werd Voorschotenaar Ton van der Valk die in de beslissende eindsprint de tegenwoordig in Hilvarenbeek wonende, ex- Zoeterwoudenaar Piet van Leeuwen klopte. Door de bijzonder slechte weersomstandighe den kreeg het kampioenschap het karakter van een afvalrace. Eén voor èen moesten de concur renten afhaken en werden op één of meer ronden gereden. Slechts veteraan Cock van der Hulst kon het beulswerk van vooral Piet van Leeuwen lange tijd bijhouden. Hij behoefde echter niet, zoals de amateurs en liefhebbers, een afstand van 83 km. af te leggen en kon zijn wedstrijd eerder, met een grote voorsprong op zijn tegenstanders, beeindigen. Op dat mo ment gingen de beide koplopers door en bereik ten na 2.13 uur de finish. De laatste rondes beloerden de twee kemphanen elkaar voortdu rend. Een paar honderd meter voor de eind streep ontstond er min of meer een sur place. Van der Valk drong van Leeuwen de kop op en zag dat deze met de straffe tegenwind een te grote versnelling reed. Dit buitenkansje liet de slimme Van der Valk zich niet ontglippen. Hij demarreerde en sloeg een, voor van Leeu wen, onoverbrugbaar gat. Bij de liefhebbers werd de koers bepaald door Cor Kloosterman. Hij had echter wel tegenspel te verduren van de opvallend goed rijdende Adrie Kruger. De dappere Kruger kon echter niet voor een verrassing zorgen en moest in Cor Kloosterman zijn meerdere erkennen. Uitslagen: amateurs: 1. Ton van der Valk, 2. Piet van Leeuwen, 3. John de Lange. Liefheb bers: 1. Cor Kloosterman, 2. Adrie Kruger, 3. Jos Turk. Junioren: 1. Alois Goossen. Nieuwelin gen: 1. Jan van Straaten, 2. Ton Overdevest, 3. Richard Boeff. Veteranen: 1. Cock van der Hulst. Schaken Van onze schaakmedewerker LEIDEN Het persoonlijk kam pioenschap van de LSB heeft toch nog een vrij verrassende ontknoping gehad. Niet Leon Ko nings maar Rudolf Dobbelaar kon na ht uitspelen van de afgebro ken partijen tot kampioen ge kroond worden. Nog voordat Rudolf Dobbelaar achter het bord plaats nam om uit te spelen tegen Joop Bakker was hij al verzekerd van de eerste plaats. Leon Konings kon zijn iets beter staande stelling tegen Peter Bosch namelijk met geen mogelijk heid tot winst brengen. Rudolf Dobbelaar kreeg daarna te gen Joop Bakker ook nog een meevaller. Joop Bakker had name lijk een zet afgegeven, die optisch wel de beste leek, maar in werke lijkheid een van de mindere was. Rudolf Dobbelaar greep daarna de kans om remise te maken met beide handen aan. De officiële stand is nu: 1. Rudolf Dobbelaar (LSG) 5 1/2 (uit 7); 2. Leon Konings (LSG) 5; 3. Peter Bosch (LSG) 4 1/2; 4. Joop Bakker (LSG) 4 1/2; 5. Ad van der Berg (Philidor), Folkert Jan Geertsma (LSG), Gerald Moon (Alphen) en Ik Oei (Philidor) allen 4; 9. Gijs Haas noot (Katwijk), Wim Heemskerk (LSG), Theo Piket (Philidor) en Van der Poel (Voorhout) allen 3 1/2; 13. Jan Bakker (Noordwijk) 3; 14. Abraham Kuiper (LSG) en Leendert Pols (Philidor) beide 2 1/2; 16. Leo Barendse (Philidor) en Wagenaar (Philidor) beide 2; 18. Gijs van der Wiel (Katwijk) 1 1/2. Van onze sportredactie DE KAAG Henk de Jong uit Dussen (N-Br.) is winnaar gewor den in de Cadet-klasse tijdens de zeilwedstrijden die in het paas weekeinde op de Kaag werden gehouden. Tweede en derde wer- Bowling (Van onze sportredactie) LEIDEN Formule is nog geen kampioen. Zeff verspeelde de absolute koploper in de dinsdagleague een punt tegen Tettero 2, terwijl ITM 1 Boston wel met 40 won. Eén punt is vanavond voor Formule overigens voldoende voor de titel. De Alley Cats bleven via 3—1 winst op het derde van Tettero op de derde plaats, terwijl het eerste team van Tettero een onbedreigde vierde positie Inneemt in de donderdagleague speelde HI Lions niet vanwege het optreden van Paola de Leeuw in de Nederlandse jeugdploeg. Koploper De Uiver.1 raakte een winstpunt kwijt aan de reserves en Greyhound en Middelhoek speel den gelijk. Tettero 4 zette de opmerkelijke opmars in de trio-competitie voort. Nu was het nummer één, Holiday Inn Devils, dat met 0—4 z'n meerdere moest erkennen in het nu op de gedeelde tweede plaats staande Tettero 4. Tigers staat nu eveneens op zeseneenhalve punt achterstand van Devils. Uitslagen/standen: Dinsdagleague: ITM 2—Netsuke Dragons 1—3, Zirkzee Boys Tettero 1 1—3. Tettero 2—Formule 1 1—3, ITM 1—Union Jacks 4—0, Alley Cats—Tette ro 3 3—1. Stand: 1. Formule 105-11, 2. ITM 1 Boston LPG 77-39, 3. AUey Cats 72-44, 4. Tettero 1 67-49, 5. Netsuke Dragons 63-53, 6. Union Jacks 50-56, 7. Zirkzee Boys 581/2- 571/2. 8. Tettero 3 27-89. 9. Tettero 2 261/2-891/2. 10. ITM 2 De Wit 24-92. Don- derdagleague: Formule 2—HI Greyhound 0—4; AZL—Formule 2 4—0; HI Tigers—Uni- vac 1—3; De Uiver 2—De Uiver 1 1—3; Reisb. Middelhoek—HI Greyhound 2—2. Stand: 1. De Uiver 1 82-30. 2 HI Lions 781/2-291/2. 3. Greyhound 7636, 4. Reisb. Middelhoek 76-40, 5. Bakkerij Raaphorst 71- 41. 6. HI Tigers 52-64, 7. Formule 2 39-73, 8. AZL 38-78, 9. De Uiver 2 271/2-881/2, 10. Univac 27-89. Trio-league: HI Devils Tettero 4 0—4; BVP Euro Coiffeur—Pizz. Costa Smeralda 1—3; Formule 3—HI Tigers 1—3; Reisb. Middelhoek—Driftkikkers 3—1; HI Lions—Black Bowlers uitgest. Stand: 1. HI Devils 77 1/2-381/2, 2. HI Tigers 71-45. 3. Tettero 4 71-45. 4. Driftkikkers 701/2- 451/2, 5. Pizz. Costa Smeralda 611/2- 541/2. 6. HI Lions 58-54, 7. Black Bowlers 55-57, 8. Formule 3 461/2-691/2, 9. BVP EC 331/2-821/2,10-Reisb. Middelhoek 19-25. EX Bowling Het Nederlandse jeugd-bowlingteam (heren) heeft tijdens de Europese kampioenschap pen in het Deense Aal borg een vierde positie bereikt. Nederland verloor met 0—4 van. Finland, maar klopte Ierland in de tweede wedstrijd met dezelfde cijfers. Paola de Leeuw van Holiday Inn kwam bij de damesploeg in actie. Mede door haar scores (168, 145, 192 tegen Zweden en 144, 167 en 165 tegen Engeland) kwam het Nederlandse team tot een vijfde plek. den resp. Rolf Heemskerk en Jan van Beek uit De Kaag. Met deze grote overwinning heeft de Ne derlandse jeugd, die pas sinds vijf jaar zeilt met de Cadet, bewe zen mee te kunnen draaien met de internationale top. De vooraf gaande jaren werden de Cadet wedstrijden beheerst door de bui tenlandse jeugd. Nu kwamen de eerste niet-Nederlandse zeilers (de gebroeders Tucker uit België) op een achtste en negende plaats. Nadat zaterdag en zondag hinder was ondervonden van de harde wind (zaterdag werd een wedstrijd afgelast, zondag werd op kortere stormbanen gezeild) kon maandag wel het hele programma in de Cadet-klasse worden afgewerkt. Toen kwamen ook 32 van de 40 ingeschreven jeugdigen (tot 17 jaar) aan de start, terwijl zaterdag en zondag een aantal niet van start ging. Ook de Olympiajolklasse had aan vankelijk last van het weer. Zater dag werd iedereen gedeklasseerd omdat men verkeerd gestart was en in de tweede wedstrijd de baan verkeerd gevaren had. Zondag en maandag deed men het beter. Theo Möllers uit De Kaag werd uiteindelijk winnaar; gevolgd door Henk Kraan (Oude Wetering) en Levert (Groningen). In de Yngling-jollen (een driemans boot) kwamen zes van de negen ingeschreven boten aan de start. Deze zwaardere schepen konden het hele programma afwerken. Eerste werd Henkenveld/Jansen; twede Do/Tetteroo. Dit zeer persoonlijke geschenk ontvangt u als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het sterrenbeeld n Felicitaties voor het meisjesteam van Avanti.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 25