Nieuwe accommodatie Hazerswoudse Boys Lisserbroek haalt het verleden terug Iedere Lissenaar kan zich gaan uitleven op bloemenmozaïek ^TAP/REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 MAART 1978 PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244;!u kunt dan naar toestel 18 vragen. HAZERSWOUDE - De commissie die belast is met de voorbereiding voor de bouw van een nieuw clubhuis en nieu we kleedmakers voor de Hazerswoudse Boys ver wacht dat de zaken bin nen een jaar zullen zijn afgerond. Voorzitter Joop Huisman van de commissie die oktober afgelopen jaar in het le ven geroepen verwacht dan ook dat het seizoen 1978/79 met de nieuwe accommodatie gestart kan worden. Een en an der blijft echter wel af hankelijk van de snel heid waarmee de grond- werking kan worden af gerond. De huidige kleedkamers en kan tine die de Hazerwoudse Boys de bezoekende spelers en offi cials kunnen bieden voldoen geenszins meer aan de eisen. Derhalve besloot de vereniging te onderzoeken in hoeverre nieuwbouw binnen de financiële mogelijkheden lag. Dat bleek in derdaad het geval en indien er mets tegen zit kunnen de Boys, die in mei hun 35-jarig bestaan vieren, over dik een jaar over een accommodatie beschikken die bepaald luxe te noemen is. In ieder geval heeft de KNVB zich akkoord verklaard met de nieuwbouwplannen. Vrouwen en kinderen Het nieuwe onderkomen zal ten oosten van de huidige kantine en kleedhokken worden ge bouwd. De totale oppervlakte zal ruim 240 vierkante meter bedragen, waarvan ruim 150 meter als kantine zal worden ingericht. AI met al betekent de nieuwbouw een verdubbeling van de ruimte in vergelijking met de huidige bouwwerk. In totaal kan de vereniging met ingang van het seizoen 1978/79 beschikken over maar liefst acht kleedkamers van elk 16,5 vierkante meter. Daarnaast zal er een kamer voor de arbiters, een massage-annex EHBO- ruimte en een materiaalopslag- kamer verrijzen en niet te ver geten acht doucheruimten. Het ligt in de bedoeling dat voor de ingang, op de plaats van het huidige af te breken complex een plaatsje voor speelattribu- ten zal worden ingericht. „Zodat onze accommodatie niet meer een typisch mannelijke aangele genheid behoeft te zijn. Vrou wen en kinderen zullen zich van dan af ook uitstekend kunnen vermaken op en langs de vel den" aldus verenigingsvoorzit ter Joop Huisman. Om het geheel zo mogelijk nog aantrekkelijker te maken wil het clubbestuur het nieuwe ge bouw omzomen met het nodige groen. Hoe men daar aan wil komen lijkt niet zo moeilijk te raden. Joop Huisman: „We heb ben in het dorp verschrikkelijk veel boomwerkers. In ruil voor de boompjes en struiken kun nen ze ter plaatse de nodige reclame voor hun bedrijven ma ken. Voor wat hoort wat" Maar de hulp aan de Hazers woudse Boys komt niet alleen uit de particuliere hoek. Ook het gemeentebestuur heeft zich be reid verklaard haar onontbeer lijke medewerking te verlenen. Een bedrag van dertigduizend gulden heeft zij de voetballers toegezegd voor de aankoop van de benodigde grond. Als het ge bouw er eerimaal staat zal de gemeente echter zelf weer eige naresse van de grond worden. Maar een kniesoor die daarop let. Bovendien verklaarde de raad zich in zijn vergadering van afgelopen maand bereid de Hazerswoudse Boys de helpen de hand toe te steken in de vorm van een lening van maxi maal 300 duizend gulden voor de bouw van het clubonderko men. De raad hechtte daaraan de prettige voorwaarde dat de eerste tien jaar geen aflossingen hoeven te worden gedaan. Of de voetballers evenwel dat volle bedrag zullen gaan lenen lijkt niet erg waarschijnlijk. In het verenigingspotje bevindt zich nog een bedrag van 35 dui zend gulden dat zonder meer voor de bouw kan worden aan gewend. Daarnaast beschikt de vereniging over een bedrag van 60 duizend gulden in de vorm van een renteloze lening die werd verkregen door de ver koop van renteloze obligaties aan een aantal sympatiserende Hazerswoudenaren. Bovendien rekent de club nog op een subsi die van rond de 25 duizend gul den van de zijde van de Neder landse Sport Federatie, de NSF. Of er nog meer geld in het verenigingslaatje zal komen zal afhangen van het succes van een aantal door de vereniging op te zetten acties. Rond de kerst al organiseerde de voetbalvereniging de grootscheepse verkoop van kerststerren en voor de komende maanden staan ondermeer nog een bazar en een grote loterij op het programma. En of dat alles nog niet genoeg is heeft het verenigings bestuur onlangs ook nog een bomen- en planten centrum geopend waar bij verkoop ook nog het nodige aan de vereni gingsstrijkstok zal blijven hangen. Een staaltje van mozaiekkunst. dat vorig jaar hoge ogen gooide. tiatiefnemers Donker. Doedes en Bouwmeester, die aan „Zo was het in Lisserbroek" de handen en gedachten vol hebben gehad. Het was schif ten en meten, afwegen en berekenen. Aanvan kelijk wilde men het broekse werk 144 pagina's toebedelen, maar dat geraamde aantal is inmid dels al uitgegroeid tot 180 bladzijden an dat allemaal voor 25 gulden per exemplaar Het zal overigens niet blijven bij dat eerste aanbieden van het platenboek met een rijke tekst. Men wil ook een expositie organiseren over dat Lisserbroek van toen. Piannen zijn al uitgewerkt voor een tentoonstelling (op 28 en 29 april), onder het motto „Tussen Turfspoor en Ringvaart" en handelend over het leven en werken in Lisserbroek. Dat staat te wachten in De Meerkoet. Het gaat om zaken die in vroegere jaren in Lisserboek hebben gespeeld en de organisatoren willen best nog wel wat medewerking van buiten gebruiken. Zo zou men het reuze vinden, als er Lisserbroekers zijn die een bijdrage zouden kunnen leveren op het gebied van gereedschappen, werktuigen en bij voorbeeld gebruiksvoorwerpen uit de dagen van weleer. Ongetwijfeld zijn er nog wel van die mensen die de tentoonstelling hiermee van dienst kunnen zijn. Bijdragen kan men altijd kwijt tot meerdere eer en glorie van het aloude Lisserbroek dat in boek en expositie nog eens levend gaat worden. Telefonische aanmeldin gen worden graag ingewcht bij de ijveraars Donker (tel. 02521-10087) Doedes 15780, en Bouwmeester 14122. Aan veler medewerking zal het kunnen liggen, dat het vergane beeld van een oude buurtgemeenschap voor een ogenblik uit de vergetelheid wordt terugge- et huidige onderkomen van Hazerswoudse Boys dat zal worden gesloopt. Lisse heeft de lente al helemaal in het hoofd. Zeker het plaatselijke propaganda-apparaat, de VVV, die niet nalaat in het prille voorjaar bloemrijk tamtam te maken voor wat bloeit en groeit binnen deze gemeente. Elk jaar orga niseert de Vereniging voor Vreemdelingenver keer ter plaatse een flo rissante mozaiekwed- strijd. Zo ook thans. Wie het Lisser burgerschap bekleedt mag en kan zich uitleven in puzzel- werk van lentebloemen, geplukt op het veld en uitgezet in boeiende stramienen langs de weg; een weelde voor het oog van zowel het eigen volkje als dat van de vreemdeling. Geen klompendans, geen vlaai, geen gerookte pa ling of vendelzwaaien, geen bloesem van serin gen of rondvaartboten, maar de eigen weelde van een streek vol bloembolln: Narcissen, tulpen, hyacinten en wat de hoopvolle export nog meer te bieden heeft. Iedereen in Lisse kon tot nog toe meedoen aan het in elkaar zetten van een bloementafe- reel, als hij over de middelen beschikte: bollen en grond, of wel tuin, en fantasie. Maar dit maal maakt de VW het nog iets bonter. Thans wordt ge steld, dat „iedereen" aan de wedstrijd kan meedoen, „zelfs mensen zonder tuin". Hoe dat in de praktijk zal uitvallen is me niet helemaal duidelijk, maar ook de flatbewoners (die Lisse sinds een aantal jaren mede telt) kunnen hun inventi viteit gaan botvieren. Ik geef alleen maar even de opvatting van de VW weer: door de totaal nieuwe opzet liggen de kansen op een hoog punten- aantal binnen het bereik van iedere deelnemer. „Groot of klein, het geeft niet; de jury zal in haar beslissingen ook mee moeten nemen of een mo zaïek bijvoorbeeld origineel is, hoe het kleurgebruik is. En- dan zijn er nog een paar ande re facetten meer. Een groot mozaiek zal wel degelijk be hoorlijke kwaliteit moeten be zitten om mee te kunnen tel len", meent de VW. Hoofd zaak is, dat iedereen van de partij is, met een werkstuk dat gezien mag worden. Gebleken is, dat de mozaieken, tezamen met de evenementen als bloemencorso en Keuken hof, een grote trekker zijn voor vaderlandse en buiten landse bezoekers. Daarom wordt nu iedere Lissenaar op het mozaiekgebeuren losgela ten. Hoe je aan je bloemen komt doet er niet toe. Je mag ze natuurlijk niet uit de tuin van een mededorpsgenoot be trekken, maar uit de bakken- teelt op je balkon valt al het nodige te halen. Dat meent althans de VW. Ik kan me dat nauwelijks voorstellen, dat de broei van achter het raam in de huiskamer toereikend zal zijn voor een hoog puntenaan- tal. Maar laten we hopen, dat iemand zonder tuin met de eerste prijs gaat strijken. Ik zou niet weten wie dan het meest verbaasd zoü zijn: de mozaieker of de VW. In elk geval, Lissenaren, inschrijvin gen kunt u afhalen bij het VW-kantoor aan het Vier kant. De reglementen vermel den nauwkeurig waaraan u zich dient te houdën. Inschrij ving vóór vrijdag 7 april, en nogmaals: iedereen is welkom. De mozaieken moeten kant en klaar zijn op „Corsodag", 22 april derhalve. Na de klok van ten Over een goede maand krijgt het eigenste de Lisserbroek z'n privé presentatieboek. Ie- iran dereen die wil -en dat zijn toch zeker alle het Lisserbroekers en géinteresseerden uit de en naaste omgeving - zal dan kunnen zien ian hoe de „buurtschap"Lisserbroek er in het orj" verleden uit zag. Onder de titel „Zo was het in Lisserbroek" wordt er een boekje eik!over ^et ver^ec^en van deze gemeenschap a£ open gedaan. Door de initiatiefnemers is a isjerS veel werk verzet, een arbeid die op 0jjj27 april alvast officieel wordt gehonoreerd zen, met het aanbieden van het eerste exenv fde;plaar van „Zo was het...." Een fikse menigte van ruim 1500 mensen heeft al op het historische Lisserbroekse ,werk in- NGjgeschreven, maar er is rekening mee ge houden dat er nog vele anderen zullen zijn die dit geschiedwerkje in huis willen heb ben. Men zal dan toch vrij vlug moeten zijn met de bestelling, want het aantal extra gedrukte exemplaren is nu ook weer niet onuitputtelijk. rij-Veel steden, dorpen, vlekken en oorden, ge- ge-meenten of stukken daarvan, vinden het de du-laatste tijd gelukkig lonend om een geillustreer- ch-de blik terug te werpen op wat er eens was. nd. Nog nooit is er zo veel furore gemaakt met en oude ansichten en met de herinneringen van ter-opa en oma en in het plaatselijk bestel vastge roeste en onverwoestbare getuigenissen van bejaarde ingewijde figuren. Je hoeft daar nau welijks meer een neus voor te hebben, maar wel doorzettingsvermogen en materiaalbron- /an non. Daarover beschikten de Lisserbroekse ini- »ruk len^BBHBnBBBnBHDBD twaalf die middag trekken de juryleden aandachtig en ge spitst langs de hopelijk vele honderden werkstukken. Als heel Lisse meedoet worden er door de beoordeelaars beslist overuren gemaakt. Zij gaan dan letten op: totale eerste in druk, /kleurtoepassing, vorm geving, originaliteit en afwerk ing. Men kan deelnemen in een aantal categorieën, zoals „f i j nsteekmozaiek"( tenminste 90 pet. nagel voor nagel opste ken), „grofsteekmozaïek" (minstens 90 pct.trossen ste ken) en „strooimozaiek", wat wil zeggen: strooien met losse nagels, een vakuitdrukking die geoefende Lissenaren wel zul len begrijpen, ook in deze ver vlakte tijd. Zelf begrijp ik er nauwelijks iets van, maar ik ben dan ook geen Lissenaar en hoef netzomin mee te doen aan het steken van mozaieken op grote of kleine schaal. De eisen gaan nog verder. Ik wil ze graag noemen: „in deze drie categorieën dient het mo zaiek uit een aaneengesloten plat vlak te bestaan, hetzij lig gend, hangend of staand. Ver der wordt nog onderkend de categorie „ruimtelijke mozaie ken", waarbij - hoe is het in 's hemelsnaam mogelijk - ge bruik wordt gemaakt van □in van deze eeuw uitzag. „verspringende delen en /of re liëfs, dan wel vrijstaande vor men, eventueel met bewegen de delen. De techniek hierbij is naar eigen keuze", aldus het wedstrijdreglement. Tenslotte kent men nog (het wordt iede reen wel verschrikkelijk ge makkelijk gemaakt op deze manier) de binders-opmaak- elementen", waaronder men de bloemsierstukken, gevelver sieringen, guirlandes en derge lijke verstaat. Hoe dan ook: voor alle werkstukken is een limiet gesteld; men mag zich niet te buiten gaan. U dient zich te houden aan een maxi mum oppervlakte van 12 vier kante meter. Het onderwerp is vrij naar keuze, al wilt u de neutronenbom onder de nar cissen begraven of de Muppet Show in kleur brengen in dit waardige bollendorp. De prijsuitreiking (zorg dat u erbij bent) van deze mozaiekwedstrijd vindt plaats in de Hoba- ho-hal aan de Haven op zaterdag 22 april - corso dag - om 5 uur 's mid dags. Een en ander wordt volgens traditie muzikaal omlijst. Onge nadig. Lissenaren, let op uw mozaiekzaak.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5