Arbeidsmarkt Katwijk verzandde in vaagheden Kleine partijen gaan verliezen" jGedwongen sluiting van Sassenheims emballagebedrij VVD en PS willen geen geld reserveren voor bouw overdekt zwembad DIRECTEUR WIJNTJES OVERWEEGT STAPPEN TEGEN GEMEENTE Nieuw gebouw voor Dr. Kannerschool KORTSTE VACANTIE KORTWEG Mi rust wt t houdt val J REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 MAART 1978 PAGINA )T/ SASSENHEIM „Ik kan mij voorstellen dat er bezwaren bestaan tegen de vervuil ing van mijn emballagebedrijf en dat men het op grond daarvan wil sluiten. Wat ik- echter heel erg vind is, dat op maandag middag om half vijf een aangetekende brief door de burgemeester bij mij wordt bezorgd, waarin staat dat op dinsdagoch tend om tien uur de riolering zal worden afgesloten. Het feit dat ik van de ene dag op de andere niet meer op de riolering kan lozen betekent het einde van mijn bedrijf. Er komen zes man personeel op straat te staan waarvan ik er sommigen al achttien jaar of langer in dienst had". De heer Wijntjes, directeur van het emballagebedrijf Wijntjes aan de Sassenheimse Molenstraat, sprak deze woorden naar aanleiding van het feit dat zijn bedrijf gistermorgen tien uur van het rioleringnet werd afgesneden. Het emballagebedrijf, dat zich bezig houdt met het schoonmaken van vaten loosde stoffen op het rioleringsnet die schadelijk zijn voor het milieu. Daarom besloot burgemeester Kret de knoop door te hakken en tot de maatregel van afsluiting over te gaan. Tijdens de rondvraag in de Sassenheim se raadsvergadering van gisteren zei Kret dat de zaak al ruim twee jaar draait en dat Wijntjes in 1975 reeds werd gewezen op het feit dat de lozingen van bepaal de stoffen op het rioleringsnet geen voortgang konden vinden. Na 1975 waren er metingen verricht door het hoogheemraadschap van Rijnland en deze instelling constateerde een zeer grote mate van vervuiling. Medio 1977 kwam toen de tweede waarschuwing aan het adres van Wijntjes en nu, in maart 1978 heeft de burgemeester gemeend dat de beslissing maar moest vallen. Het bedrijf kreeg een aangetekende brief waarin werd medegedeeld dat het binnen een dag van het rioleringsnet afgesloten zou worden. „Het eindeloze proces van waarschuwingen moet afgelopen zijn", aldus burgemeester Kret. Wijntjes ontkent niet dat zijn bedrijf sinds oktober 1975 vele waarschuwingen heeft ontvangen, maar stelt daar tegenover: „Sinds de eerste waarschuwin gen hebben we al het mogelijke gedaan om de situatie te verbeteren. We hebben grote offers gebracht. We maakten vaten schoon voor werkelijk zeer grote opdrachtgevers en dat hebben we op een gegeven Ogenblik afgekapt vanwege de eisen die aan het milieu gesteld worden. We hebben echt ons best gedaan om de vervuiling zoveel mogelijkte beperken. En nu krijg je, van de ene dag op de andere te horen dat je bedrijf dicht moet. Ik had vrede met de zaak kunnen hebben als mij een aantal maanden de tijd was gegeven om het bedrijf af te bouwen. Ik weet echt niet waar ik van de ene dag op de andere met mijn werknemers heen moet. Ik zou het gewoon een daad van onbehoorlijk bestuur van de burgemeester willen noemen en we zullen dan ook beslist stappen ondernemen. Ik heb trouwens ook geb met de beide wethouders, waarvan de één op ogenblik met vakantie is in Zwitserland. De weth ders vonden ook wel dat ik erg kort tijd had gekre om het bedrijf te sluiten. En de directeur gemeei werken Van der Merwe toonde eveneens verba te zijn. Ik weet echt niet wat ik verder moet". Burgemeester Kret staat echter op het standpunt de eerder gedane waarschuwingen niet voor n geweest zijn en dat aan de onwenselijke situatie eind gemaakt moest worden. Vandaar dat vanochti om tien uur de rioolaansluiting van emballagebed Wijntjes en daarmee het bedrijf zelf, dichtging, senheim is vijf werkelozen rijker. KATWIJK De Arbeidsmarkt die gister middag op initiatief van burgemeester Bos werd gehouden in het Katwijkse Cleyn Duin, verzandde uiteindelijk in een gesprek tussen werkgevers, waar de Katwijkse werkzoekenden zich aan vergaapten. De ar beidsmarkt was aangekondigd als een expe rimentele en informele ontmoeting tussen 300 werkzoekenden en de werkgevers uit het Katwijkse industriegebied. Burgemeester Bos die het experiment voor herhaling vat baar achtte, vond dat de werkgevers zich in de toekomst wat duidelijker zullen moe ten presenteren. „Ook de opkomst van werk zoekenden had beter kunnen zijn." Met ingang van 1 april wordt de Katwijkse afde ling van het Gewestelijk Arbeidsbureau aan het Marktplein opgeheven. Werkzoekenden zullen in het vervolg op het Leidse bureau aangewezen zijn voor arbeidsbemiddeling. „Een ontmoeting met de bedrijven zelf is anders dan de bemiddeling van de arbeidsbureaus. Bovendien biedt een persoon lijk contact veel meer kansen," zo verklaarde de burgemeester het Arbeidsmarkt-initiatief. Het slui ten van de afdeling van het Arbeidsbureau bete kent niet dat de Katwijkse werkzoekende in de steek wordt gelaten. „Er komt een vacaturebank in de bibliotheek of het gemeentehuis. Ook zullen er bemiddelaars uit Leiden enige uren per week spreekuur houden in Katwijk." De onderdirecteur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau, de heer Schipper was gekomen om informa tie te verschaffen over het bemiddelingsproces. Van hem vernamen de aanwezigen niet veel meer dan de stellige zekerheid „dat een werkloze in de metaalsector op het Arbeidsbureau wordt inge schreven op de afdeling metaal". Een waarheid als een koe die dan ook door niemand in twijfel werd getrokken. Werkgever Ouwehand was gisteren ook van me ning dat het zinvol is om in het najaar nog een keer zo'n arbeidsmarkt te houden. „De werkgevers zullen zich dan beter moeten presenteren, lijsten ophangen van de concrete vraag naar arbeid. Er zijn maar vijf werkgevers die een stand hebben ingericht. Er lopen er nu een aantal in de zaal, maar niemand weet dat ze ook werk aan te bieden hebben." De arbeidsmarkt. Voor herhaling vatbaar? GEDEPUTEERDE BUUSERT IN LISSE: LISSE Tijdens een CDA-verkiezingsbij- eenkomst in het Lissese Fioretti College voorspelde Gedeputeerde Ir. N. Buijsert een verkiezingswinst voor de grote partijen bij de komende provinciale statenverkiezingen. „De SGP, GPV en RPF zullen door de af scheidingen net niet aan 1 zetel komen", verwachtte bet lid van het dagelijks bestuur van de provincie. „Ditzelfde geldt voor de Boerenpartij die in de afgelopen jaren al een paar keer uiteen is gevallen. Ook D'66 zal waarschijnlijk net niet genoeg stemmen ha len voor een zetel. De kandidaten op de lijst hebben nauwelijks provinciale ervaring. Kandidaten van het SGP, GPV en RPF heb ben behoefte om een eigen getuigenis af te leggen. Hiervan heeft men weinig rendement, dat is jammer omdat binnen het CDA veel effectiever gewerkt kan worden door deze kandidaten", aldus de gedeputeerde die ver klaarde „het ook spijtig te vinden dat de verkiezingsstrijd wordt gevoerd op basis van de nationale politiek". Vooral de PvdA propa geert de verkiezingen te zien als een graadme ter voor het kabinet Van Agt De provinciale statenverkiezingen zelf krijgeneigenlijk te weining belangstelling". In de komende zittingsperiode van de provin ciale staten van Zuid-Holland wil het CDA zich onder meer sterk maken voor het behoud van de functie van de Bollenstreek. Er moet een goede verhouding komen tussen de gecon centreerde handelsbedrijvigheid en de speci fieke bloembollenteelt. „Er is op het moment een ontwikkeling in de richting van de glas- tuinbouwcultuur. De bedrijven zijn vaak be trekkelijk klein en ook door bedrijfssplitsing is de noodzaak van glascultuur veel duidelij ker aanwezig/De bollencultuur mag het niet verliezen van bloementeelt. Om die reden is in het streekplan Zuid-Holland West een uit breiding van het glastuinbouwareaal toege staan tot 3000 m2". na de voltooiing van de SW 1 naar Katwijk, gewerkt aan de aansluiting van de secundaire weg op de rijksweg naar Den Haag. De aansluiting van de SW 1 op het Noordholland se wegennet behoort voorlopig niet tot de mogelijkheden. Een omleidingsweg rond de dorpskern van de Zilk, moet het woongebied enige tijd vrijwaren van doorgaand verkeer. Tenslotte prijkt op het provinciale verlan glijstje de verbetering van de Leidsevaartweg tussen Sassenheim en Leiden. Een van de leerlingen knipte onder het toeziend oog van de talloze aanwezigen het lint door. KONINGIN VERRICHT OFFICIËLE OPENING OEGSTGEEST Leerlingen van de Dr. Leo Kannerschool betrokken gisteren voor bet eerst bun nieuwe schoolgebouw aan de Endegeesterstraatweg. Zij togen feestelijk gemutst van bet oude, veel te kleine schoolgebouw aan de. Gever straat, naar bet nieuwe. De school die 11 aprih •■officieel door de Koningin wordt geopend is een ontwerp van de directeur van de school de beer J. N. van der Vorst. „Ik bèn acht jaar geleden met één klasje in het pand, aan de Geverstraat gestart. Nu hebben wij 75 leerlingen en ongeveer twaalf man personeel. Dit was in het oude gebouw een onhoudbare situatie. Wij barstten dat gebouw uit Het leek wel een mierennest. Wij zijn daarom erg blij met ons nieuwe onderkomen, „dat mede dankzij de goede samenwerking met de gemeente kon worden gebouwd", aldus de heer Vorst De Dr. Kannerschool is een school voor kinderen van drie tot zestien jaar. Dit betekent dus dat de school een kleuter en lagere- school bevat en ook voortgezet onderwijs geeft. De school is voor die kinderen waarvan de ouders hulp nodig hebben bij de opvoeding, waardoor bijzondere leer krachten nodig zijn. SASSENHEIM De VVD en Progressief Sassenheim zijn ge kant tegen de bouw van een overdekt zwembad in Sassen heim. Omdat de gehele CDA- fractie hiervoor wel geld wil reserveren, werd het voorstel van b en w om een ton te reserveren toch aangenomen. PS en de WD vrezen dat als er eenmaal geld wordt gereser veerd, de raad tegelijk zijn goedkeuring aan de bouw van het zwembad zal hechten. Om dit te voorkomen werd voorge steld het betreffende bedrag te reserveren voor "sportvoorzie- ningen" Mevrouw Henstra van PS herin nerde er nog aan dat de raad het besloten alleen een overdekt zwembad te bouwen, als dit zou vallen onder de subsidieregeling van aanvullende werken ter be strijding van de werkloosheid Aangezien Sassenheim een vrij rijke gemeente is, achtte het PS- raadsüd het niet waarschijnlijk dat er een subsidie van het rijk komt. Van Eisen (CDA) vond het ver heugend dat in Sassenheim nu is gekomen tot één bibliotheek stichting. Wel vroeg hij zich af of het gezien het feit dat de provinciale bibliotheekplannen pas over een jaar gereed zullen zijn, en de landelijke plannen zelfs twee jaar op zich zullen laten wachten, binnen afzienba re tijd met de bouw van de Sassenheimse bibliotheek zal kunnen worden begonnen. Burgemeester Kret stelde dat binnen de wettelijke bepaling een gemeentelijk plan is opge steld. maar dit plan laat nog allerlei mogelijkheden open voor verschillende alternatie ven. Mede omdat Zuid-Holland een "achtergebleven gebied" is nn hot crohiod iran Hp bihlin- theekvoorzienmg en omdat Sas senheim geld en ruimte beschik baar heeft om met de biblio theek te kunnen beginnen, acht te hij verwezenlijking voor 1980 mogelijk. Overigens is het bij de vestiging van de bibliotheken zo geregeld dat de gemeente de stichtingskosten voor zijn reke ning neemt en de provincie de exploitatiekosten Lawaai In een toegevoegd agenda punt stelde Horstman nog eens de geluidsoverlast die door de Schiphollijn gaat ontstaan aan de orde. Hij vond het onjuist dat in de overeenkomst met de Ne derlandse Spoorwegen het ge luid dat de naast de toekomstige spoorlijn gelegen Rijksweg 44 voortbrengt als maatstaf wordt genomen. Volgens de nieuwe wettige regelingen kan het ge luid van de rijksweg al teveel zijn. Horstman vroeg derhalve om het. geluidsniveau aan de wet te toetsen en niet aan de huidige geluiden van de rijks weg. Volgens de burgemeester heeft $r voor dat de spoorlijn daadwerkelijk in bedrijf gaat -een onderzoek plaatsgevonden naar het aanwezige geluid en zal, als de lijn een jaar in ge bruik is, opnieuw onderzoek plaatsvinden. Op grond van die gegevens zal worden bekeken, welke maatregelen er genomen moeten worden. Overigens stel de Kret wel dat men de NS nooit verantwoordelijk kan stel len voor geluid dat er al is, zoals dat van de Rijksweg. NOORDWIJK Een 24-jarige Duitse bankemployee en zijn gezin beleefden gisteren mogelijk de kortste vakantie van hun leven. De man, die met vrouw en kind de paasdagen aan de Noordzeekust wilde doorbrengen, parkeerde kort na aankomst in de badplaats zijn auto op het Jan Kroonsplein. Toen hij na een maaltijd elders in de gemeente bij de auto terugkeerde bleek deze te zijn opengebroken. Bagage en het vakantiegeld waren verdwenen. Na aangifte bij de politie restte het gedupeerde gezin, dat zo'n vijfduizend gulden lichter was gemaakt, niet veel meer dan Heimatwaarts te keren. Watersporters moeten wachten NOORDWIJK Wethouder Jansen heeft gisteravond tijdens de jaarvergadering van de watersportvereniging De Nagtegaal de Noordwijkse bootbezitters toegezegd dat de gemeente in de toe komst mogelijk bereid zal zijn een „eigen" jachthaven mede te financieren. Wel stelde de wethouder dat de vereniging zelf dan ook stevig in de buidel zou moeten tasten. Daartoe adviseerde hij het bestuur dan ook nu al vast financiële reserves te kweken. Wanneer eventueel met de aanleg van eén jachthaven zou kunnen worden begonen kon de wethouder niet zeggen. „Ook de gemeente V\r>pft hiervoor nop poen pasklare oplossing", aldus de heer Jansen. LISSE In het Poelhuys de Lissese Ruishoornli wordt woensdag 22 maart e vergadering gehouden van PvdA afdeling Lisse. Op bijeenkomst die in het tek van de Statenverkiezing staat, spreekt het Statenlid wethouder van Hillegom, heer R. van de Laan. Bijzom re aandacht wordt geschonk aan agrarische problemen de vast te stellen streek- bestemmingsplannen. De I eenkomst begint om acht u SASSENHEIM - Het raad: Rotteveel zal voor de komei gemeenteraadsverkiezingen plaatselijke WD-lijst aanvo ren. Op de plaatsen 2 en komen de heren Ciggaar Horstman. Qp voorstel van leden van de WD is op vierde plaats een vrouw gel men, namelijk m ris. Hierdoor is de heer Phili po als vijfde op de kandid tenlijst komen te staan. In toekomst wil de WD zich p mair inzetten voor het autoi maken van de Sassenheii Hoofdstraat en voor openheid van het bestuur de gemeente. De WD deed] eerder een voorstel om bezc kers op de publieke tribi de gelegenheid te geven het woord te voeren. NOORDWIJKERIIOUT renpartij fractievoorzitter Koekoek spreekt morgenavt in het Noordwijkerhoutse H< Zeegers. De lijsttrekker van provinciale fractie, Wim den Berg zal wat vertellen oi zijn werk in de provincie ingaan op de actuele streel richte problemen. De biji komst begint om acht uur. avond een spreekbeurt voor «TF CDA in het Bondsgebou Leidseweg 100 te Voorschot* De spreekbeurt, die in het kad staat van de verkiezingen vo de provinciale staten, heeft J titel: Het CDA en de komen verkiezingen". Voorschoten i omgeving kan dan kennis m ken met een minister uit eigi omgeving. De Voorschoten» drs. De Koning heeft sinds d cember 1977 zitting in het kal net Van Agt en beheert de po tefeuille van Ontwikkelingshui De bijeenkomst begint om 20.1 ZOETERWOUDE De heer Maan is met grote meerderhei gekozen tot lijstaanvoerder va de WD bij de gemeenteraad verkiezingen. De heer Maan deze raadsperiode wethoudf van financiën in het Zoete wouds college. De huidige frai tievoorzitter van de VI R. Michielsen, is als tweede de kandidatenlijst gekozel Nummer drie is P. Mulder, D huidige fractiesecretaresse mi vrouw Rijntjes-Lindhout kom op de vierde plaats. OEGSTGEEST - Vijftien d< cember moet de verbouwin van de Terweeschool die da zo'n zes- en een halve ton heel gekost gereed zijn. Afgelope maandag is met de verbouwin begonnen. Door de hoge koste van de verbouwing is het werl enigszins vertraagd. ZOETERWOUDE - Het Nedef landse Circus Renz komt mot gen naar Zoeterwoude. Het Cii cus zal dan op het parkeerter rein bij het sportpark Haas broek staan, 's Middags begin de voorstelling om kwart vier en 's avonds om half acht ZOETERWOUDE - Amnest International organiseert avond een Zuid-Afrika avond ii „Ons Huis" Kosterpad 3 in Zoe terwoude-dorp. De bijeenkoms begint om acht uur. De avoni is het initiatief van de Amnesty International groep in Zoeter woude, waarbij op het ogenblik de actie over Zuid-Afrika, onder het motto: „Zuid-Afrika Blank en Zwart voor de wet ongelijk", in de belangstelling staat. De avond wordt geopend met een bekroonde film van Roe land Kerbosch, „Brief aan Vor- ster" naar een gedicht van Beri Schierbeek. Een tweede, even eens korte film is getiteld Wetsovertreders" en handeli over Soweto. Na de pauze zal er een forum onder leiding van M.R E. Meyer, van de rijks uni versiteit Leiden en bestuurslid van het Nederlands Comité van de mensenrechten, discussiëren over de apartheidspolitiek aan de hand van enkele pro- en contra-stellingen, die de groep heeft opgesteld.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4