V V9 Omdat't zonnetje weer gaatschiinen. Twee maal goedkoper! mode Uw nieuwe kleuren-TV staat bij Skaia! 'I-I NIEUWE TULPEN SOMS 1500 GULDEN PER KILO GROEI TOMATENAANVOER ZET DOOR GUNSTIGER BLOEMENPRIJZEN DAN VORIG JAAR vÖÜ]Het Motorhuis, De krant wordt tot én met gelezen. Elke dag. ky I' I i t» Huren bij Skala: 1. Nooit meer reparatiekosten. 2. De laagste huurprijs, slechts f.9?8 per week. Bel (071) 131141 of kom es praten. V^ShnHlSL li! fa m Éi zandbergen zó'n stager PAGINA 6 LEIDSE COURANT Het kén blijkbaar niet op!De prijzen van de tulpen, die nu al maanden op een zeer vriendelijk niveau staan, houden nog steeds stand. Een uitzondering die nu een maal de regel moet bevestigen, is Apeldoorn. Dat is in feite geen wonder. Het areaal van deze tulp is de afgelopen jaren zo groot geworden, dat alleen maar een daling van de prijs in de lijn der verwachtingen kon liggen. Twaalven van deze cultivar kan men voor 8,- per 100 net zo veel onder je petje vangen als je maar wilt. Heel wat anders Met andere voor de broei gevraagde rassen is het heel wat beter gesteld. Neem bijv. Kees Nelis, een veel gebruikte randtulp. De twaalven van dit ras gaan grif van de hand voor 17,- en 18,- per 100. Christmas Marvel, zift twaalf, noteert ook 17,-, even als de rodekoolkleurige, maar zeer sterke Anttila. Wie een beste bon van de eveneens zeer sterke rose Rosario wil hebben, moet nog dieper in de beurs tasten. Het is in de Bloembollenbeurs te Hillegom geen uitzon dering als men voor deze tulp 21,- op de koopbriefjes ziet prijken. Nog doller wordt het als men twaalven van de vooral in Scandinavië erg gewilde dubbele gele Monte Carlo wil hebben. Dan moet er 25,- per 100 op tafel komen. En wie meent met het maatje kleiner van deze tulp te kunnen stellen - de elven dus - moet nog altijd op 20,- rekenen. De kersrode Promince vindt aftrek voor 15,- en in deze koers komt ook de randtulp Mirjoran. Twaalven van het bekende rode Kersttulpje Brilliant Star no teren rond 20,- per 100. GROOT GAT U ziet: er zit een groot gat in prijs tussen Apeldoorn en een groot deel van de andere tulpen. Want zelfs de twaalven van een Na een bescheiden start zet de groei van weinig verandering ontstaat m vergelijking de Pasen zal de prijs onder druk kom de tomatenaanvoer nu door. Over het alge- met vorig jaar. Hoe de situatie er na de staan. Pasen uit zal zien is nog een open vraag. meen zijn de tomaten wat fijn van stuk, degenen die wat grovere tomaten aanvoeren hebben over het algemeen wat meer kwali teitsproblemen, nl. kanterige tomaten. Er wordt op de veilingen vrij streng gekeurd Vaste prijs voor komkommers. Een piloot, de heer F. C. Bik uit Schoorl, houdt zich met de heer Jac. Tol nijver bezig met het winnen van nieuwe tulpen. Hier staan ze bij de nieuwe witte tulp White Swallow, die momenteel wordt verkocht voor 100,- per kilo Overige gewassen. Voor witlof wordt een gemiddelde prij 2,80 per kilo betaald, deze prijs lijk Op de Westduitse markt zit Nederland nu voor de komende week mogelijk, mede en het gebeurt nogal eens dat er tomaten goed in het zadel, de totale concurrentie valt het kleiner wordende aanbod. Kroten op de veiling uitgezocht moeten worden om kleiner uit dan vorig jaar. Vooral de export den verhandeld tegen een prijs van 14 I voor export in aanmerking te kunnen ko- van Griekenland is sterk teruggevallen (zo'n per kilo. Voor dit gewas wordt er, ond I men. Het uitzoeken op de veiling is meestal 700 ton). Daarnaast was de export van Hol- een kleiner wordend aanbod, geen ver J niet zo'n prettige bezigheid, het goed sorte- landse komkommers naar Engeland en ring in de prijs verwacht. De prijs ren kan beter op het bedrijf gebeuren. De Frankrijk flink toegenomen. Deze gunstige waspeen lag de afgelopen week op 40 prijs van de tomaten wist zich de afgelopen marksituatie kwam de afgelopen week dan per kg. De aanvoer zal gelijk blijve week goed te handhaven en bleef rond de ook in de prijzen tot uitdrukking. Voor de hetzelfde wordt van de prijs verwach 6,50 per kilo schommelen. De prijs lijkt sortering 41/51 liep de gemiddelde prijs op aanvoer van spinazie bleef tot nu toe I de komende week niet in gevaar te komen naar 87 cent per stuk (vorig jaar 54 ct). De den het aanbod van vorig seizoen. De omdat er voor de Pasen op een levendige nu komende dagen voor Pasen zullen waar- vraag gerekend wordt. Als er naar de invoer schijnlijk een gunstige invloed op de prijs- van tomaten in West-Duitsland gekeken vorming uitoefenen. Het groeiende aanbod bleef mede hierdoor hoger dan vorig i Hier lijkt nu snel verandering in te kef de prijs zal beneden de 1,40 per kilo broei. Met name veel gevraagd in Amerika, waar men voor laat in het seizoen graag een pottulp heeft die vrij kort van steel blijft, fris van kleur is en mooi opstaand kruid ander groot ras Lustige Witwe,, staan nog heeft. Etude beantwoordt aan die eisen. dat er ook tulpen zijn, waarmee men bij wijze van spreken kan lezen en schrijven, Bij Bito BV kwam men daar dan ook alleen maar door een toevalligheid achter. De heer Bik had een collega in Zwitserland wat bollen van Jingle Bell gegeven. Wist die man veel! Hij zette bollen in een potje en gaf dat leidt dat men het areaal van deze tulp fors Christmas Marvel en Prominence kan men een plaatsje in de vensterbank. En ziet: de gaat verminderen. Het zou geen kwaad kun nen. De positie van Apeldoorn is te sterk dominerend. Nieuwe rassen Beste prijzen dus voor een zeer groot deel van het tulpenhandelsassortiment. En als men wil gaan experimenteren - of zo men wil: speculeren - in nieuwe rassen, dan komt men natuurlijk helemaal niet voor een koop je klaar. Met name enkele zaailingen van de bekende kwekerij Konijnenburg Mark te Noordwijk liggen zeer hoog in de markt. De fraaie randtulpen Manon en Leen v.d. Mark liggen bijv. tussen de 1200,- en 1500,- per kilo. Dat duo gaat, wat de prijs betreft, wel aan de kop van het peleton, al kan met 750,- per kilo voor de nieuwe rode Nata- scha ook niet kinderachtig noemen. De witte Silentia en White Swallow liggen rond 100,- per kilo, evenals de rode puntige Miss Holland. Voor de al wat langer beken de maar heel typische getinte mutant uit Gander, die de naam Ganders Rhapsody draagt betaald men 40,- per kilo. De kleur: wit met roserood poeder bestoven. Pottulpen Etude is een voortreffelijke tulp voor de late wordt dan is het opvallend dat de Canari- lijkt tegen een gelijkblijvende prijs zijn weg Het koolrabi-seizoen is weer van sche Eilanden aanmerkelijk minder tomaten te kunnen vinden. naar dit land exporteren, Marokko is het land dat er de dienst uit maakt. Sla. Men zal zich afvragen, waar blijven de Canarische tomaten dan? Nu het ziet er Voor dit gewas trad er een stabilisatie in naar uit dat deze hun weg gaan vinden naar de aanvoer op. Het aanbod was hierdoor Frankrijk. Op de Franse markt blijkt het gelijk aan dat van vorig jaar in dezelfde aandeel van Marokko kleiner dan vorig jaar aanvoerweek. Het leeuwendeel van de geex- en dat van de Canarische Eilanden groter Voor de komende tijd wordt er dan ook porteerde sla vindt zijn weg naar West- Duitsland. De concurrentie op de Westduitse jaar later zelf ook en inderdaad lukte het. komt, omdat er in de totale concurrentie op te leveren i.v.m. de naderende Pasen. Na tot stand kwam, bedroeg 3,- per kg. Kwekersrecht Men bracht Jingle Bell - die bij Bito op de nominatie had gestaan om weggegooid te worden! - snel onder het Kwekersrecht. Dat kon omdat er nog geen bol van verkocht was. Nu heeft een grote bloembollenexpor teur in Lisse, Langeveld BV, de gehele stock gekocht. Over de prijs die met deze transac tie was gemoeid, is naar de buitenwereld niet veel uitgelekt, maar daar is ongetwijfeld een volwassen kapitaal mee gemoeid ge weest. De heren Langeveld opereren op de Amerikaanse droogverkoopmarkt en heb- Met de inzet van voorjaarsachtige weersom- maar de potplanten leverden er ruim een standigheden, waren er afgelopen week ook miljoen bij. De buitenlandse bloemen met meer aktiviteit van Marokko gerekend in markt was van beperkte omvang. Alleen West-Duitsland als vorig seizoen het geval Italië exporteerde meer dan vorig seizoen. Dwas. Dit hoeft echter niet te betekenen dat Voor de komende week zal de sla-aanvoer betreft liggen dergelijke tulpen een stuk hij het niet geloven. Hij probeerde het een de^Hollandse export hierdoor in gevaar verder groeien, veel problemen lijkt dit niet voor op Etude. Niettemin ligt deze tulp graag in de markt. Voor minder dan 40,- per kilo wordt men geen koopman. Toeval Over pottulpen gesproken: het is beslist niet uitgesloten dat de belangstelling voor bolge wassen die zich lenen voor potcultuur, zal toenemen. Vooral van de zijde van de eind gebruikers neemt de liefhebberij toe voor siergewassen die men zelf in huis in bloei kan trekken. Een tulp die zich voor dat doel prima leent is Jingle Bell van de fa. Bito uit St. Pancras. De naam Bito is afgeleid van de namen Bik en Tol. Laatst genoemde is een kweker pur sang, de heer Bik (die in Schoorl woont) is piloot. Zijn liefheb berij voor en kennis van de bolgewassen is zeer groot. Hij weet ook van veredeling veel af. Maar we hadden het over de door Bito gewonnen tulp Jingle Bell, een rode aan winst die zeer weinig koude behoefte heeft. De bollen kunnen zo uit de zaadwinkel zo in een pot in de vensterbank, zoals dat ook kan met de in Frankrijk geteelde Paperwhi- te narcissen. Het was volkomen onbekend gaan. Deze groentesoort verdient terecl predikaat „delicatesse". De gemiddeldi lingprijs lag de afgelopen week op 951 per stuk. Door het groter worden aanvoer zal de prijs de komende weel lager uitvallen. Het aanbod van radijs wekelijks sterk. Van de week zal mei de Paasdagen in het vooruitzicht mogelijk willen ruimen om wat spelii hebben tijdens de feestdagen. Ondanl goede vraag zal de prijs de komende onder druk komen te staan. Een voor; groente die weer aangevoerd wordt is lein. De prijs die voor dit gelegenheidsgj en betere geluiden in de bloemen handel aan de CCWS. Vergeleken bij voorgaande week waren er 108.776,47 gaven een iets lager bedrag dan voorgaande week doch ruim het dubbele vergeleken bij het vorige jaar. gitOM niet zulke grote verschillen maar tegenover Bij de snijbloemen bleven enkele produkten dezelfde week van het vorig jaar stond het er heel wat beter bij. Niet alleen dat het totale omzetbedrag rond de twee miljoen is de aanvoer ruimer dan vorig jaar. Zowel ben nu een ijzersterk artikel in handen waar gulden hoger lag, maar ook de prijzen voor voor de veilingklok als het bemiddelingsbu- de concurrentie niet aan kan komen. de meeste produkten gaven een gunstiger reau is er een ruimer aanbod van potplanten beeld. Opvallend was de sterke stijging van dan vorig jaar. In het algemeen lagen de aanvoer en prijs in de potplanten. Ook de gemiddelde prijzen gunstiger dan voorgaan- aanvoer van perkplanten ging fors omhoog de week en zeker vergeleken bij het vorig Nog meer? Het is natuurlijk de vraag of Jingle Bell de hetgeen wijst op het inrichten van de tuin- jaar. Om er een aantal te noemen met tussen enige tulp is die men zo uit de bollenschuur tjes met Pasen in zicht. haakjes die van dezelfde week in het vorig in de vensterbank kan zetten om na verloop Het omzetbedrag van potplanten was meer jaar: Amerikaanse anjers 26 (18), een aan- van twee weken mooie bloemen te hebben, dan de helft hoger dan in dezelfde week v Er wordt door diverse kwekers dan ook al druk geëxperimenteerd met andere rassen. Men kén immers nooit weten! zienlijk verschil dus, trosanjers 24 (18), ant- het vorig jaar. Er was een sterke toename hurium 1,86 (1,74), snijgroen 28 (25), jaar van jaarrondtroschrysanten met ruim drie rondtroschrysanten 68 (63), geplozen jaar- Meer dan 40 vestigingen door heel Nederland. Leiden Haarlemmerstraat 163 a. (donderdag-koopavond). LeidsenhageJasmijnhof 8. (donderdag-koopavond). EEN TELEFOONTJE HELPT! miljoen in totaal en desondanks toch hogere rond 88 (73), freesia 25 (16), gerbera 46 (25), prijs dan voorgaande week. Het totale om- bijna het dubbele dus, irissen 22 (18), lelie- zetcijfer aan de CCWS beliep afgelopen kelk 82 (55), lelietakken 76 (60), grote camby- week 10.824.532,34 tegen 8.286.986,36 vo- dium 59 (55), idem klein 3 (24), grote rozen rig jaar. Met een bedrag van 9.551.878,87 65 (46), idem klein 44 (33), sonia 58 (44), maakten de snijbloemen er deel van uit belinda 47 (32), tulpen 21 (16). Als totaal dus beslist geen slecht beelu over de gang zaken in de afgelopen week. Voor freesia blijkt maart een goede mafan i te zijn hoewel de aanvoer ongeveer ipaar miljoen bos lager was dan in dezelfde \Jiaan van het vorig jaar maar daar kunnenneeft weersomstandigheden toe hebben bijgels vc gen. Ruime aanvoer was er ook vanpe\ gerbera die iets beneden die van vorig justil bleef maar ruimer dan voorgaande wfada Voor de komende week kan nog wat to|e O' me in de aanvoeren worden verwacht nuljad 1 klimaat wat milder is geworden. fling fleze Of dat van invloed zal zijn moet worji afgewacht, maar behoort niet tot de c schijnlijkheden. De handel ziet nog ste kans voor een behoorlijke afzet te zorjian en de problemen rond een eventuele daagse veiling laten zich niet gelden. het CCWS-bestuur hoopt dat voor een regeling kan worden verkregen e partijen, die van kwekers en handelaren] bevredigende oplossing gebracht kun] worden. Het laatste woord is er beslist niet over gezegd. Accu's bij Het Motorhuis Originele Shell accu's, uiterst voordelige meeneemprijzen. Al.vanaf f 90,—inkl. B.T.W. Splinternieuwe accu's, barstensvol energie. Ook voor uw wagen staat er een voor delige accu bij de benzinestations van Het Motorhuis aan de Plesmanlaan en Hoge Rijndijk 5 in Leiden. L P Cll Tm. 1 In een dagblad zit u dus 3d met uw advertenties 365dagen service per jaar. Haarlpmmprefriwt 1G9 l oirfnn /kg.KUIKEN- A75 BOUTEN BOUTEN /kg- ROSBIEF 1398 /kg. VARKENS- "*nS'T0?S dinsdag: 3SCKN/T2ELS. PANKLAAR /kg. GRMcKSE £Ag WORST 5*° woensdag: /kg. GEHAKT /kg. At ACER D/EET- GEHAKT 389 /kg. HART 4,9S io42?° /kg. LAMSHART 398 37,S0 /kg. KOPVLEES 2f /*- /kg PENS 598 98 tip van de week: 159 GR HAAI ti9 100 CR. BACON HL 2 TB.- a!onze soorten pa te: 150 GR Voor horeca en grootverbruikers kunnen wij alle soorten vlees leve ren tegen aantrekkelijke prijzen. Vraag onze speciale prijslijst. Bel 899358, ons bedrijf aan de Pro- duktieweg 40. Zoeterwoude. CHAMPIGNON, PEPER GROENTE, KNOFLOOK ARDENNERCRÈME riliik'JI •'f'lvil

Leidse Courant | 1978 | | pagina 6