Grote boerderij brand in Bmirterpolder .Warmond moet een NS-station krijgen' Kruispunt Breestraat/ Hogewoerd wordt aangepaki Uitslaande braif in Zwammerdail Vrolijk blijspel NKJTB FRAAI PASSIECONCERT BRILJANT FLUITCONCERT KORTWEG STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 20 MAART 1978 PAGIN NIEUWE WETERING/RIJPWETERING Door goede coördinatie en snel optre den is het brandweercorps van Alkemade er zondagmiddag in geslaagd om een grote boerderijbrand in de Buurterpolder te bedwingen. Ondanks de uiterst ongun stige ligging van de boerderij en een strakke wind, slaagde de Alkmadese brandweer er in te voorkomen dat de vuurhaard, die In de stal van de boerderij was ontstaan, oversloeg op het woonhuis en de hooiberg. De boerderij van de gebroeders Duiven voorden waar gistermiddag tegen het mid daguur brand uitbrak, ligt midden in de Buurterpolder tussen Nieuwe Wetering en Kaageiland. De boerderij is alleen via een met de hand bediende pont te bereiken en de brandweerauto's moesten dan ook via de Ringvaart met deze pont worden overgezet. Door goede coördinatie vanuit de centrale brandmeldingscentrale in Alp hen a.d. Rijn, lag de pont al klaar om de brandweerwagens, die in ijltempo uit Rijpwetering, Roelofarendsveen en Kaa geiland waren gekomen aanrijden direct over te zetten. Inmiddels had de familie Duivenvoorden het vee uit de stal losgesneden, waardoor geen van de dieren in de vlammen om kwam. De heer Vesseur van de Alkema- dese brandweer, die de operatie als waar nemend commandant leidde, zond zijn Roelofarendsveense materieel weer zo snel mogelijk terug, toen duidelijk werd, dat hij met de rest van het Alkemadese materieel de vuurhaard tot de stal beperkt kon houden. Door de geïsoleerde ligging van de boerderij liep de brandweer name lijk het risico om niet op tijd te zijn als elders in de gemeente brand zou uitbre ken. De Alkemadese brandweerlieden zijn on geveer drie uur in touw geweest om het vuur te blussen. De stal brandde geheel af. De schade wordt geschat op ongeveer 100 duizend gulden. BEN ïe It iche (gen Keur Is ge: 1 vra ci 'c Tatr; Hiasj Üie g' Ie 1 lcht< STATENLID VAN KUIJEN: WARMOND/OEGSTGEEST - „De situatie op de Leidse Vaart is absoluut onhoudbaar. Ik zal er in de staten op aandringen op korte termijn een fietspad te realiseren." Dit stelde het PPR-lid van de provinciale staten C. van Kuijen zater dagmorgen tijdens een bijeenkomst van de PPR in galerie De Pomp in Warmond. De bijeenkomst was belegd voor de deelnemers aan de fietstocht, die de politieke partij zaterdag door de Leidse regio hield in het kader van de verkiezingen voor de provinciale staten. Ook werd ingegaan op het recht om te wonen„Alleen perso nen met een flink kapitaal krijgen de kans om te wonen waar zij willen", aldus de heer Van Kuijen. „De gemeenten zouden een grotere vinger in de pap moeten krijgen bij het verwisselen van huizen in de vrije sector." Tenslotte bepleitte de heer Van Kuijen het openen van een station in Warmond wanneer de Schip- hollijn gereed is. Dit mede ten gerieve van de bevolking in Oegstgeest. „Het is toch wel het minste dat de Spoorwegen voor Warmond kan doen in ruil voor de ellende die de aanleg van de Schiphollijn met zich meebrengt." Vrijdagmiddag was de PPR in het dienstencen trum aan de Lijtweg in Oegstgeest waar oud-mi nister Trip van Wetenschapsbeleid aan burge meester Van Eysinga en de districtsleider van de NZH, heer V.d. Sluys de brochure „Komt in de bus" overhandigde. De brochure zal in de komende dagen huis-aan-huis worden uitgereikt in Oegstgeest. In de brochure houdt de PPR ook een pleidooi voor het openbaar vervoer. Wegwijzers in Leidsehendam LEIDSCHENDAM - In Leidsehendam zullen bin nenkort wegwijzers wor den geplaatst naar het zie kenhuis Antomr.cliT.e, het Verpleeghuis Prinsenhof, het Nationaal Automobiel museum en het sportcom plex „De Fluit". Onnodig zoeken dat gevaren kan meebrengen voor de ver keersveiligheid wordt daarmee volgens B. en W. voorkomen. De 22 borden die met plaat sing mee gemiddeld onge veer duizend gulden kosten- zullen langs de belangrijk ste wegen worden geplaat st. De kosten worden op basis van het aantal aan duidingen door de deelne mers gedragen. De gemeen te betaalt alleen voor „de Fluit" ruim 5 duizend gul den. De winkeliers van het Damcentrum kunnen als nog en onder dezelfde voor waarden aan het plan deel nemen. Het kruispunt LEIDEN De dienst gemeen tewerken is onlangs begonnen met het wijzigen van het kruis punt Breestraat/Ganget je/Hoge- woerd/Korevaarstraat/Steen- schuur. Deze werkzaamheden zijn noodzakelijk om in de toe komst de Breestraat in twee richtingen te kunnen openstel len. naamde verkeersdruppel. Op de Hogewoerd wordt eveneens een dergelijke druppel aangelegd en wel zodanig dat het snelverkeer vanaf de Hogewoerd gedwon gen zal worden rechtsaf te slaan. De aanlegt van deze ver- keersdruppels is binnenkort ge reed. Vanaf vandaag zullen de Kore- vaarstraat en de Steenschuur aan bod komen. In de Korevaar- straat wordt een langwerpige verkeersdruppel ter hoogte van de Hogewoerdsbrug aangelegd. Deze maatregel wordt genomen teneinde een duidelijke schei ding van de rijrichtingen aan te geven maar in verband met de verkeersveiligheid zal de drup pel een afgerond profiel krijgen. De rijrichtingen op de rijbanen van de Steenschuur worden ge wijzigd. De rijbaan ten zuiden van de Hogewoerdsbrua. eenrichtingsverkeer verkeer dat komt vanaf revaarstraat. De werka den zullen nog ongevef weken in beslag nemen.L het begin zullen de verke| den en de bebakening 1 aan de situatie worden K past. Toch zal het verkeel. rende de uitvoering van wei enige overlast ondeiU Oud-kerkvoogd gehuldigd SASSENHEIM - De heer Jac. Nieuwenhuis, oud-president kerkvoogd is gistermorgen ge huldigd in verband met zijn 80-ste verjaardag. Na 22 jaar diaken te zijn geweest, werd de heer Nieuwenhuis op 53-jarige leeftijd kerkvoogd gedurende vijftien jaar, waarvan de laat ste tien jaar voorzitter. Bijzonder actief was hij in deze periode bij de restauratie van de hervormde kerk. Na zijn af treden is de heer Nieuwenhuis actief gebleven voor het kerke- werk. De huidige voorzitter, de heer Stehouwer, speldde de heer Nieuwenhuizen de zilveren insigne van verdienste van de Vereniging van kerkvoogdijen op. GESLAAGDE UITVOERING HARAMBEE RIJPWETERING - Gymnas tiekvereniging „Harambee" gaf gisteren ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een ge slaagde uitvoering in de grote sportzaal van het Dorpshuis. Alle groepen van de gymnas tiekvereniging namen deel aan de uitvoering. Na afloop wer den de leiders, mevrouw Zeil- stra, C. Bouwmeester, H. de Vries en Kitty van Rijswijk in de bloemetjes gezet. Het gebeu ren werd muzikaal opgeluisterd, door het tamboer- en trompet terkorps „Numéro". Na afloop van de uitvoering reikte voorzitter Koek de prij zen uit voor de reeds eerder gehouden clubkampioenschap pen. De uitslagen: kleuters: 1. Remko Strijk, 2. Marieke Ver steeg, 3. Christel Weenink. Meisjes 6-10 jaar: 1. Annette Hoogenboom, 2. Wendy van der Geest, 3. Yvonne Jansen. Meisjes 10-12 jaar: 1. Karin Dui venvoorden, 2. Yvonne Hoogen boom, 3. Lia van der Poel. Meisjes vanaf 12 jaar: 1. Carla Straathof, 2. Yvonne van der Star, 3. Carla Schrijver. Jongens 6-10 jaar: 1 Gerard Koek, 2. Harry Fennes, 3. Peter Akerboom.. Jongens 10-13 jaar: 1. Peter Koek, 2. John Kardjani, 3. John Straathof. Keurgroep: 1. Anita Boere, 2. .Josan Zoetemelk, 3. Silvia Dap per. Peter Koek behaalde met 32.7 het hoogste aantal punten en werd daarmee clubkampioen. HOOGMADE De toneelgroep van de NKJTB heeft het blij spel „Zo heeft Mevrouw Gerre het gewild" opgevoerd voor een stampvolle zaal. De rolvastheid van de gehele groep verdient alle lof. souffieuse soufleuses José Elstgeest en Ellen van Leijden hadden weinig werk. Het stuk speelde zich af op de boerderij „De Garvershof' wel ke mevrouw Gerre als erfenis heeft achtergelaten. De buit was in gedachten reeds door de ne ven en nichten verdeeld. Grote opwinding ontstaat wanneer uit het testament blijkt dat de be drijfsleider (Nico van Vliet) en de huishoudster (Maria Otto) de boerderij krijgen. Dit zet kwaad bloed bij de neven en nichten. Met name Bernadette van der Wereld. Astrid Dieckers en Joop Borst wisten door hun komisch optreden het publiek te boeien. Gemeente Katwijk vraagt - bibliotheek-filialen p KATWIJK In verband met de gemeentelijke plannen v openbare bibliotheekvoorziening in de jaren 1980-'82 mi gemeente Katwijk vóór 1 april een aanvraag indienen bij Het concept-vragenforumulier dat daartoe moet worden ii(V kwam onlangs aan de orde in de raadscommissie voor ond en vrijetijds-besteding. Als alles meezit zal de aanvraag resj in twee filialen van de bibliotheek aan de Schelpendam. \n der H. Haasnoot (PvdA) heeft er vertrouwen in dat teg»-l de toestemming voor een dépendance in Katwijk aan de gerealiseerd kan worden. De wens van de gemeente om ij£ een tweede filiaal in Hoornes-Rijnsoever te stichten lijkt Cl haalbaar. u De bibliotheek in Katwijk kampt al jaren met personeels^ omdat ingevolge de bibliotheekwet het personeelsbestand vL krachten sinds september 1975 niet mag worden uitgebreL filiaal zou vooral soelaas bieden omdat er dan ruimte koL daarvoor zés door het Rijk gesubsidieerde krachten aan te met zestien mensen in totaal zou de service in heel aanmerkelijk kunnen worden uitgebreid. Ste De spelers van het blijspel „Zo heeft mevrouw Gerre het gewild" ZWAMMERDAM - Een felle uitslaande brand heeft zater dagmiddag omstreeks kwart voor vier een bovenetage van een dienstwoning van de „Hooge Burch" te Zwammer- dam in de as gelegd. De brand is vermoedelijk ontstaan door dat er een brandende sigaret in een prullenmand was gedepo- LEIDEN Een organist met vijftig jaar erva ring is een zeldzaamheid, en het is dan ook een bijzondere ervaring een concert van de vijfenzestigjarige Feike Asma mee te maken. Aan het gemak en de vrijheid waarmee hij het orgel bedient is het duidelijk te horen datr hij daarmee op vijftienjarige leeftijd begonnen is, en dat hij zich in die lange loopbaan als organist alle kneepjes van het vak perfect eigen gemaakt heeft. Asma concerteerde gis termiddag op het orgel van de Leidse Harte- brugkerk met een passie-programma. Zeer stemmig was dan ook de inzet, het cano- nisch voorspel „O hoofd vol bloed en wonden" van de meesterlijke Nederlandse orgelcompo nist Jan Zwart (1877—1937). Vervolgens speelde Asma de Fantasie-sonate over het koraal „Ja Jezus heerst, het ongeloof verstomm" door Samuel de Lange. De opgewonden fuga die De Lange in de Finale verwerkte kondigde al vrolijker tonen aan, die inderdaad volgden in Bijster's variaties op „lek wil mij gaen vert roosten". Een beetje kinderlijke muziek, maar toch ook met prachtige zangerige gedeelten die een fraaie overgang vormden naar het Cantabi le van César Franck. De ernst keerde terug in een ietwat uitbundige vorm, toen Asma de Introduction und Passacaglia in d van Max Reger speelde. Tenslotte belandde de kunstenaar in het popu laire genre. Hij besloot zijn concert met de vrolijke dansen van G. Young onder de titel Cathedral Suite en met een Fantasie van eigen maaksel over het koraal „Komt knielen wij voor Jezus samen". Met zijn optreden bena drukte Asma de noodzaak van de restauratie van dit prachtige orgel, waarvoor het Orgel fonds Hartebrugkerk zich inspant. De op brengst van dit concert was dan ook geheel ten bate van het Orgelfonds. TON HARMSEN Leiden Een stralende Piet Kunst trad zaterdagavond op in de Lokhorstkerk. Hij diri geerde zijn blokfluit-ensemble met het enthousiasme dat we van hem gewend zijn, maar dat nog altijd even aansteke lijk is. En bovendien was hij te beluisteren in de dansen voor kromhoornkwartet en blokfluiten van Susato, en in „The art of fifteen", gecompo neerd en gedirigeerd door Paul Leenhouts ter gelegen heid van het vijftienjarige be staair van het ensemble. De uiteenlopende instrumen ten die Piet Kunst zelf bespeel de, een grote nasale krom hoorn en een minuscuul vro lijk fluitje, symboliseren op treffende wijze de veelzijdig heid van deze musicus, en van wat hij met zijn fluiters weet te bereiken. Deze veelzijdig heid kwam ook tot uiting in het rijke programma dat zo wel oude als nieuwe muziek bevatte. Zo werd bijvoorbeeld ter inleiding van de „Burdon nach dem Sommerkanon" van Witzenmann deze dertiende- eeuwse canon gezongen, waar door de muziek van Witzen mann zeer interessant en- her kenbaar werd. Prachtige mu ziek was ook het kleine kwar tet van de Deen Christian Mondrup, en de Rondelli van H. U. Staeps. Maar de bijzon dere belangstelling van het zeer omvangrijke publiek ging uit naar de Bergerettes, ro mances en chansons voor blokfluitensemble van Jaap Wiedes (persoonlijk in de kerk aanwezig) en naar de genoem de amusementsmuziek van Paul Leenhouts. TON HARMSEN neerd. De schade was lijk p In de woning, waarin vf*e pleegkundigen zijn gehiP"' waren op het moment p1 brand uitbrak twee vePa kundigen aanwezig op dP denverdieping De brajB was de brand na kor[ meester. Opknapbei Dorpsstraat^ iNoordwiik J D I NOORDWIJK - Een W straten in de kom van N wijk-Binnen krijgen een|M I ge opknapbeurt. Dit is bjïe dig, want het wegdek ge(D' en daar meer het beeld fit maanlandschap dan d^2 een dorpsstraat. s'< In de Molenstraat is de ad£ te druk bezig met het aadc van een fraai, breed t)r terwijl een gedeelte van f straat momenteel is 'afgf omdat ook daar werkzf den - onder meer het i gen van parkeerplaatsen! den uitgevoerd. Het ligt in de bedoeling! 1 Molenstraat en een gedee de Bronckhorstraat va»^ SASSENHEIM Speeltuinver- I eniging „Beatrix" heeft zaterdag haar 25-jarig bestaan gevierd met een gekostumeerde optocht en een balonnenwedstrijd. Om twee uur ging de optocht van start met muzikale medewerk ing van de jeugdband „Adest Musica". Burgemeester Kret liet rond drie uur de eerste ballon op, waarna er ongeveer twee honderdvijftig van de jeugd volgden. Vervolgens stelde de burgemeester het nieuwe speel- werktuig in gebruik. De feest dag werd afgesloten met een receptie. AARLANDERVEEN - De EH- BO-Aarlanderveen heeft een tweede prijs behaald tijdens een districtswedstrijd van de Konin klijke Nederlandse Vereniging EHBO in Zwijndrecht. De afde ling zal binnenkort meedoen aan de landelijke wedstrijd in Enschede. AARLANDERVEEN - Het zes de TaTeTaVo-toernooi is zater dag afgesloten met een prijsuit reiking. De winnaars waren: groep I: Paul Hoogerwerf, 2. Charles van Veen, 3. Arnol Luy- ben, groep II: 1. Jan Vink, 2. Rob van Haastrecht, 3. Tori van Veen, groep III: 1. Gerard Hoog- ervorst, 2. Harry van Egmond, 3. Juriën van der Vlist. NOORDWIJK - De Vereniging van Postzegelverzamelaars Noordwijk houdt vanavond een bijeenkomst in het dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat. Er wordt een dia-lezing gehouden oveT Duitse postzegels uitgegeven in de periode 1945 tot 1968. De bijeenkomst begint om kwart over acht. ALPHEN AAN DEN RIJN - Uit een auto die geparkeerd stond op het Aarplein in Alphen aan den Rijn is in de nacht van zaterdag op zondag een casset terecorder met boxen gestolen. NIEUWE WETERING - De be jaarden, alleenstaanden en inva liden van Nieuwe Wetering heb ben vrijdagavond feest gevierd. De avond werd hun aangeboden door het bejaardencomité van Nieuwe Wetering. Naast het op treden van een clown en het optreden van een accordeonor kest werd er op de feestavond, die plaats vond in het cultureel centrum, ook bingo gespeeld, zodat vrijwel iedereen met een prijs naar huis ging. nieuw wegdek te voorz verband daarmede zullé straten in de periode vaj den tot omstreeks 15 apij* het verkeer (uitgezonden*- gangers) worden geslotenia' In dezelfde periode magf® helminastraat door het in beide richtingen wonfCl reden. Er mag dan in die8! niet geparkeerd worden. Voor niet-Noordwijkers f wel even zoeken worden f dorscentrum te bereikel behulp van borden wordf ter aanwijzingen gegeveni 8

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4