Ian Nispen h Lisse Icoren niet jloodenburg zuur voor Theo van Seggelen LFC don met LDWS kwaliteit van champagne: Weer punt voor Lugdunum Remise Blauw Zwart bgeshib KLASSE oodzal Jmg i igenvd 3en Aj et prol dering Van onze sportredactie jr ge|N De doelpunten waren gisteren voor de clubs uit de Leidse ipen in de 3e klasse A zeer dun gezaaid. Van Nispen en SC Lisse ïidingpn hun derby niet tot scoren en hetzelfde verging Teylingen vergaj'egom in hun wedstrijd. Alleen Docos wist bij Delfia tot scoren hen maar ook de Delftenaren wisten het net één keer te vinden gelijk ihoudfien en Hillegom hebben het probTgisteren niet erg moeilijk ierd dikt Tot uitgespeelde kansen stellinfeide ploegen vrijwel niet ge- een lfi en was dit wel eens het rd aarfdan werden deze mogelijk- I op slordige wijze om zeep pen. Teylingen dat voor de Jen klein veldoverwicht had. ,Jeze keer stopper Frans Over- i in de spits geposteerd en Ger,r>de aldus de voorste linie inTaleuwe impulsen te geven. Het phen Mniet helemaal want hoewel andvliet en Overdevest wat kansjes kregen had Hille- 5 oelman Aad v.d. Velde geen i zijn doel schoon te hou- 71a de thee. Overdevest was igen door good-old" Jan I. waren de betere kansen hillegom. John van Kesteren net naast en Hennie Zoet zijn doelman Leo Dols op ellijn assisteren na een inzet a1 Pijpers. Vlak voor tijd leek an Rijn nog succes te heb- or de Sassenheimers maar ap genomen vrije trap werd teamgenoot Ko v.d. Krogt van veranderd en daardoor rd) 2 Ie gevaar ontdaan. n van beide kanten matig 9 elde wedstrijd hebben Delfia /an,eBu Dc°s de punten broederlijk Rust eld. Tijdens de eerste vijfen- II minuten waren de betere n voor Delfia. Jan de Jong t op de lat en Leo de Wit zelfs alleen voor doelman Burghouwt maar evenals Blinker faalde hij hopeloos, ir-doelman Jan Hydra van hielp de rood-witten toen een moeilijk gedeelte heen met een sierlijke boog over de bal die Ton van Dinten zijn richting op had geschoten heen te duiken (0-1). Na de thee probeerde Docos met hard werken de voor sprong vast te houden en dat leek aardig te lukken. Het werd zelfs 0-2 toen Will Devilè doelman Hydra knap wist te passeren maar zijn treffer werd door scheidsrechter Slierings afgekeurd wegens bui tenspel. De Delftse trainer Hollaar stuurde als laatste redmiddel zijn achterste man Gerard Knoester naar voren en dat bleek een prima greep. Een hoekschop van Kenn Blinker werd door de geblesseerde doelman Burghouwt. hij mocht niet meer vervangen worden om dat Docos-trainer Linkerhoff Jan Smits en Jan Hein Carré al gewis seld had, niet voldoende verwerkt en Gerard Knoester was ter plekke om de puntendeling tot stand te brengen. Het massaal opgekomen publiek en de warme soep waren de enige aantrekkelijkheden tijdens Van Nis pen tegen SC Lisse. Van Nispen was tijdens de eerste vijfenveertig minuten wat sterker maar wist met de wind in de rug niet één keer gevaarlijk te worden. Na de thee deed de SC LisSe het al niet beter. Alleen Ruud v.d. Voort en Theo Godyla deden wat vertwijfelde po gingen maar succes leverde het met op. Als enig vermeldenswaar dig feit blijft over, dat Aad Glas. voor een vrij onschuldige overtre ding in het boekje van de scheids rechter verdween. John Verschoor van LFC, voor rust zijn heil teveel zoekend in solo's, zet hier Gé Dubbeldeman, laatste man bij LDWS in plaats van Bram de Roode, op het verkeerde been. Van links naar rechts zijn George Moesman, Aad Neuteboom, half verscholen achter Bert van der Weijden, Hans Kruijff en Cock Slingerland toeschouwers bij dit duel. Tweede klasse Van onze sportredactie LEIDEN—De illusies van LDWS waren snel verbrijzeld. Hadden de Vlietbewoners voor rust nog het idee gehad tegen LFC op te wegen, binnen tien minuten na de hervatting stelden de mannen van Melbi Raboen orde op zaken en namen een 2—0 voorsprong. In het daaropvol gende kat- en muisspelletje werd het in degradatiegevaar verkerende LDWS op het ver schil in kwaliteit gewezen. De LFC-aanval deed wat hij wilde en tilde de marge naar 40. Een uitslag waar geen discussie over mogelijk was. En toch zag het er aanvankelijk niet naar uit dat LFC een gemak kelijk middagje zou krijgen tegen stadgenoot LDWS. Het elftal van Leo de Jong compenseerde een tekort aan techniek met een ex tra dosis inzet. LFC wilde niet voetballen waardoor het een doodvervelende derby dreigde te worden, overheerst door balver lies, slechte passes en een chro nische schotloosheid bij beide partijen. Zoals gezegd werd dat in de tweede periode anders. LFC wil de er nu wel wat meer aan doen. Al vlug kwam het resultaat Een diagonale pass van John Ver schoor bereikte de opgekomen Chris Gubler, die handig doel man Kees van de Steen ontweek en raak schoot. Snel was het 2—0. Een voorzet van Hans Kruijff werd verzonden richting Aad Neuteboom, maar deze hoef de alleen maar te juichenb, want bewaker Jerrie Fakkel kopte de baf in eigen doel. LDWS spartelde nog even terug (via een kopbal van de snelle George Pinas en een schuiver van Ger de Roode) maar raakte allengs meer ten prooi aan chaos. LFC kreeg alle gelegen heid om via een breed front aan te vallen. Blessing Zuma kopte een voorzet van de ijverige Aad Neuteboom fraai in en kreeg snel daarop een fraaie kans op 4—0. Steen en leek de bal in het lege doel te gaan schuiven. Wetselaar had zich evenwel hersteld en wist op de lijn te redden. De vierde treffer werd een soonlijke triomf van good-old Piet Gubler. De LFC 'er die enke le maanden geblesseerd is ge weest, mocht samen met een droge knal in de bovenhoek, waarmee hij doelman André Bronsgeest, invaller voor Van de Steen die een schorsing te wach ten staat, al bij zijn eerste actie kansloos liet. Broer Wim Gubler had het LFC-feest nog groter kunnen maken maar nadat hij defensie en doelman Bronsgeest gepasseerd was, tilde hij de bal over het doel in plaats van sim pel 50 te scoren ROEN VAN DER GEEST fVan nn7P «nnrtroriartieL duo V.d. Bura-RuS (Van onze sportredactie) spEDAM Hermes DVS tegen Roodenburg; °2'Pe tegen jeugd; inzet tegen matheid; zelf- j.Jouwen tegen angst. Gevolg: eindstand 3-0. orn enkele kans heeft Hermes Roodenburg f.wn om ook maar te proberen in ieder geval zi puntje mee naar huis te nemen. Op alle ften werd de ploeg van trainer Pieter Ver- 0w» door Hermes verslagen. F bij Hermes het spel vooral via de vleugels P gespeeld, werd bij Roodenburg steeds het Nm van de aanval opgezocht en dat is tegen ^ploeg als Hermes nutteloos want het centrale Burg-Ruseier stamt uit het betaalde voetbal en weten dus wel van wanten. Rooden burg is dan ook maar twee keer echt gevaarlijk geweest en dat beide keren uit stilstaande situa ties. In de eerste helft kopte Wim Ligtvoet van zeer dichtbij de bal tegen doelman Overdijk, Hans Tisseur was de aangever, en vlak na rust kopte Peter Ciere maar net over na een goed genomen vrije trap van Ligtvoet. De allermooiste kans werd door de Schiedamse ploeg zelf weggegeven. Teun Kornaat moet met zijn gedachten heel ver weg geweest zijn, toen hij de vrij voor doelman Overdijk staande Renè Boekkooi de bal zomaar in de schoenen schoof. Boekkooi schrok enorm van deze kans en schoof de bal verbaasd naast de paal Aanvallend had Hermes heel wat meer in petto, de beide vleugelspitsen Cok de Zwart en Rob van Vooren beschikken beide over voldoende technische vaardigheid en hebben ook nog aardig wat snelheid in huis zodat zij telkenmale een gevaar voor de niet zo snelle Ciere en Ligtvoet vormden. Beide spitsen hielden het spel ook goed breed, daarmee hun middenveld de gelegenheid gevend in het centrum op te komen. Het werd uitstekend qedaan. Binnen vijf minuten had Roi den Hartog al twee keer Sjaak Nievaart onder vuur genomen en even later kwam Piet Klepke zelfs alleen voor Nievaart Deze passeren was voor Klepke maar een kleinigheid, maar de bal in het verlaten doel plaatsen .leverde heel wat meer problemen op: de bal ging een meter naast. Toch zouden de verdiende doelpunten voor Her mes wel vallen. Na achttien minuten in de tweede helft werd Roi den Hartog door v.d. Burg knap vrij gespeeld en liet Nievaart van dichtbij volko men kansloos. Zelfs een tegen-offensief zat er bij Roodenburg niet in De aangeslagen en uitgeblus te indruk die de Noord-bewoners maakten werd door een tweetal Hermes-treffers duidelijk onder streept. Twee keer klapte de buitenspelval niet goed dicht, beide malen hield Roodenburg-grens- rechter Van Es de vlag waar die was en het betekende evenzovele treffers. Rob van Vooren glipte de eerste keer langs de teruggelopen Henk Prins, ingevallen voor Peter Ciere. en scoorde beheerst 2-0 en even later liet Cok de Zwart de gehele Roodenburgdefensie zijn hielen zien i lobde keurig over Nievaart heen. Geen prettige middag voor Roodenburg derhalve, maar wel een middagje waarvan men veel heeft kunnen leren. HENK BRAAT LEIDSE COURANT Ondanks de nederlaag, toch champagne. Theo van Seggelen schenkt in voor Hans Neuteboom, Wim van Loef en Frits van der Heiden. had Van Seggelen liever (minstens) elf doelpun ten op zijn conto gehad. Een totaal dat niet werd gehaald. En daarom won Blauw Wit gistermid dag in de Kikkerpolder met 01. Tachtig minuten had Theo van Seggelen in dit duel aangetoond de gevaarlijkste UVS-speler te zijn. Bij vlagen knap in de combinatie met Jan Verver en Frits van der Heiden, had Van Seggelen zich al de nodige kansen gecreëerd. Eenmaal al had de snelle middenvelder doelman Niessen op zijn weg gevonden bij een knappe inzet met de linkervoet Eenmaal ook had Van Seggelen (ook al links) de zaak te gehaast willen afronden en eveneens een keer was het de rechterpaal naast Niessen geweest die een inzet met datzelfde. verrassend schotvaardige linkerbeen had gede gradeerd tot een spectaculaire, maar net niet doeltreffende knal. Maar in die tachtigste minuut moest het dan gebeuren. Een duw in de rug door later gewaar schuwde Frits Liefveld, aan het adres van Jan Verver, was voor scheidsrechter Van Driel vol doende om een strafschop toe te kennen. Vol gens afspraak stapte Désar de dug-out uit en wees de nemer aan. Van Seggelen zou het vonnis moeten gaan voltrekken, hij was immers de speler die van het rijtje kandidaatstrafschopnemers de beste vorm had geëtaleerd? Niet bereidwillige Bert Kort. maar Theo van Seggelen nam de aanloop. Zag zijn strafschop echter gestopt door uitstekende Niessen en daarmee „zijn" wedstrijd verknald. „Wat wil je", zou een trieste Van Seggelen later verklaren. „Als je zo'n bal er gewoon intrapt kan je van jezelf zeggen dat je een sterke wedstrijd hebt gespeeld. Nu niet. En heb je het daarbij ook nog voor de jongens verknald. Champagne vergoedt dan niet alles Champagne die overigens voor UVS al in de vijfde minuut het sprankelende karakter kwijtraakte. Na wat gecaramboleer in de UVS-defensie vond Hem- minga de korte hoek naast doelman Wijnand Sloos: 0—1 Blauw Wit. op jacht naar koploper VUC, zou die voorsprong in het resterende gedeelte van dit hoofdklasse-treffen echter niet waarmaken. Ook al omdat Nico Lubberse door Wil Henskens volledig uit de wedstrijd werd gespeeld (dat mocht wél van scheidsrechter Van Driel) en diezelfde Lubberse Zijn enige schietkans met een inzet in het zijnet besloot, bleef een hard werkend UVS kansrijk in de wedstrijd. Ook na de door Van Seggelen gemiste straf schop. Een door Lubberse doeltreffend verleng de eigen inzet van de gisteren falende Kante been, kon in de ogen van Van Driel geen genade vinden. De overwinning bleef echter aan Blauw Wit, de champagne zou 'n vervelende bijsmaak behouden.... GERT-JAN ONVLEE laat. Maar ook deze voorzet van opgerukte Henk Zandbergen zal (Van onze sportredactie) Het rondom Theo van Seggelen feestje vermocht hem niet op te Sterker nog, de toch redelijke druiven in de negen flessen champagne J i, smaakten nogal zuur voor de Tien treffers scoorde Van seizoen, reden voor trainer Désar, verzorger Pouwiel om, de champagne op tafel Maar op het moment van drinken PAGINA 15 Tweede klasse Van onze sportredactie LEIDEN Weer heeft Lugdunum een puntje aan het totaal weten toe te voegen. In Den Haag werd onder erbarmelijk slechte weers omstandigheden een 1-1 gelijk spel bij Texas/DHB bevochten. De groen-witten hadden de eerste helft de zeer sterke wind in de rug en openden een waar bombarde ment op de Haagse doelman. Met John Zee als gelegenheidsspits wist men echter nog niet tot sco ren te komen. De altijd gevaarlijke Prosman wist dat na vijfentwintig minuten spelen aan de andere kant wel. In de eerste uitval van Texas/DHB nam hij de bal goed mee en gaf doelman Wim Erades het nakijken (1-0). Lugdunum had het antwoord snel klaar. Bennie de Roo werd in het strafschopgebied onderuitgeschopt en Wim Oppe- laar schoot Lugdunum op gelijke hoogte. Ondanks het feit dat Texas in de tweede helft de orkaanachti ge wind mee had. waren de beste kansen toch voor de Kikkers. Schoten van André Pracht en Frans Sjardijn werden van de doel lijn gehaald en Wim Oppelaar mis te net het juiste richtingsgevoel toen hij vrij voor de Haagse goalie verscheen. Toch moest doelman Wim Erades het gelijke spel red den voor Lugdunum: na een enor me knal vanuit het Texas midden veld kon hij de bal toch nog met een fabelachtige reactie uit het doel halen. Van onze sportredactie LEIDEN Voor de thee was de wedstrijd tussen Blauw Zwart en Olympia niet om aan te zien. Er werd zeer slecht gevoetbald en beide ploegen zagen geen kans zichzelf een scoremogelijkheid te scheppen. Het feit dat beide ploe gen maar tot één hoekschop wis ten te komen zegt genoeg. Na de rust werd het allemaal iets beter en daardoor meteen iets le vendiger. Na 30 seconden was het al raak. Ben Conradi bereikte via Ernst Mahwin zijn teamgenoot Pe ter Sluymer en deze liet Olympia- doelman Koos Elswijk kansloos. Hierna kreeg Pieter Donath nog een goede kans, maar zijn schot ging over. In de vijftiende minuut claimde alles wat Blauw Zwart was een strafschop, toen Cor Palsgraal een inzet van Conradi met de hand uit het doel tikte, maar scheids rechter De Koster uit Schiedam zag hier geen reden toe Olympia kreeg hierna weer wat moed en uit een hoekschop van uitblinker Her man den Haag scoorde Gerrit Boo gaard de gelijkmaker. Wim Tolido kon dit klaarblijkelijk niet waarde ren. want drie minuten hierna kop te hij uit een vrije trap van Hooge- boom zijn ploeg weer naar een voorsprong. Gerrit Boogaard zorg de er tien minuten voor tijd voor. dat het recht toch zijn beloop kreeg. Uit een voorzet van Bert de Leeuw knalde hij Olympia weer op gelijke hoogte en gaf hiermee de verhouding juist weer KNVB ZONDAG: 1 Kees Baader (Altior) en Nick Verwoerd (Alphen- se Boys) beide 14; 3. Albert van der Burg (WSB\ 12; 4 Stan van der Meel (Alphense Boys) 11; 5. Henk van Maris (WSB) en Ton van Dinten (DOCOS) (+1) beide 10. KNVB ZATERDAG: 1 Henk van der Zwan (Rijnsburgse Boys) 14. 2. Ruud Brörmg (Noordwijk) 11,3. Ben Heemskerk (RCL) 9. Afdeling Zondag: 1. Wim Bos (SJZ) 1) 16; 2. Paul van der Heiden 14. 3 Hans Oostdam (War- munda), Vic Boutier (VTL) (+1) en John Eshof (KRV) 1) allen 12 Afdeling Zaterdag: 1 Ron Helder (SVLV) 12; 2. Gerrit Ooms (Kickers '69) en Frits Verkerk (Alphia) beide 11. 4 Peter Tetteroo (WSB) en Wim Kesting (Woubrugge) (+1) beide 10. Regionale Jeugd( 1. Mario Faber (UVS) 10; 2. Rik Talan (Katwijk) 9; 3. Jaap van der Duim (Katwijk) en Kees Zuiderduin (Quick Boys) bei de 6.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15