Op de „Mors" doelgericht aan toekomst werken „Godyla nu rijp voor Leids kampioenschap" Hazerswoudse Boys 6 wint niet zo vaak... leidse courant-bal JOHAN ELFERING: ZLC-VOORZITTER CEES SCHEFFER: VOORSCHOTS^ Cees Schetter: „Op de Boshuizerkade te weinig mogelijkheden". Leiden en ZLC) is wel dat elke vereniging vorm van een boekwerk dat in de wijk „hoopt te groeien". Cees Scheffer is niet huis-aan-huis de deur ingaat. Maar van die bang voor een eventueel daaruit voort- acties zal het allemaal niet afhangen. Op vloeiende concurrentiestrijd. „Wij zullen een gegeven moment kiest iemand om per- eveneens nog enige actie ondernemen in de soonlijke redenen voor een voetbalclub. En •de kwa bepaalc nationa dat is dan DOCOS, Leiden of ZLC. Nee, ^han Cr verwacht daar verder geen problemen n De wijk zelf is trouwens drukbevolkt t kinderrijk genoeg voor drie clubs". GERT-JAN ONVLÏ \J\ Van onze sportredactie HAZERSWOUDE De Leidse Courant Bal, door Sporthuis Wout Bergers ge schonken, belandde deze week bij het zesde team van Hazerswoudse Boys. Niet op grond van de pres taties overigens. Het zesde elftal won dit seizoen een maal. Maar wel omdat het zo'n gezellig elftal is. Dat binnen de mogelijkheden ook voor een goed resultaat voetbalt. Een kleine neder laag (0-5) bijvoorbeeld wordt door dit jolige Ha zerswoudse elftal al als bij zonder verdienstelijk, mis schien zelfs als een morele overwinning gezien. De LC- Bal dus voor Hazerswoudse Boys zes. SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 MAART 1978 PAGINA SPO Johan Elfering: „Ik ben wel fanatiek..." Van onze sportredactie LISSE „We gaan alles pakken wat we kannen pakken". De telefonisch door Johan Elfering verstrekte mededeling wordt later in Katwijkse sporthal Cleyn Duin nog eens nader toegelicht „Ik wil niet zeggen dat Godyla dit seizoen inderdaad alles wint wat er maar te winnen valt, maar we zullen het wel proberen". Ondanks dat werken „in de breedte" staat een zaak wel voorop bij Godyla: „Het kampioenschap van Leiden", bevestigt Elfering. „Godyla moet de eerste, niet Leidse club zijn die die titel pakt. Na LDWS, ASC, Zwaanvogels en Swift moet het nu gewoon Godyla uit Lisse zijn dat dat kam pioenschap verovert". Geen loze woorden overigens, van speler/secreta ris Elfering (28). Met nog een wedstrijd te gaan staat Godyla aan kop van de Leidse zaalvoetbal hoofdklasse, op één punt volgt het dit seizoen zo verrassende Oegstgeest. „Daarom moet Glasber gen uit maandag gewonnen worden. Dan is ons voorlopige streven gerealiseerd, is die Leidse titel binnen". Een kampioenschap waar Godyla naar de mening van Elfering aan toe is. „We zijn er nu rijp genoeg voor. Dat waren we vorig seizoen nog niet. Toen verspeelden we onze kansen ook door een 1-0 nederlaag tegen LDWS. Gewoon omdat we die ervaring misten". Met de komst van Gerard van Beek en Frans van der Laan is er dit seizoen echter het nodige veranderd bij de Lisser-forma- tie. „Die twee hebben het team veel geroutineer- der gemaakt. Vroeger, vorig jaar nog, trokken we constant als gekken in de aanval, liepen we onszelf op belangrijke momenten voorbij, al leek het allemaal erg soepel te lopen. Dit seizoen hebben we, dankzij Gerard en Frans als het nodig was ook gewoon op balbezit gespeeld, wat vertra gend werkt. Minder mooi om te zien, maar duide lijk efficiënter. Je ziet het ook aan ons doelsaldo. We scoren nog even gemakkelijk als vorig seizoen, maar we hebben minder goals tegen. En dat is in dit spelletje toch erg belangrijk". Godyla, dat vorig seizoen eveneens op „alles" gokte en toen slechts de officieuze Nederlandse beker veroverde, wil overigens méér dan alleen het Leidse kampioenschap. „Ons streven is er op gericht om de Nederlandse titelstrijd te halen. Niet om nu direct maar Nederlands kampioen te werden, „Als we dat worden, kap ik er meteen mee...") maar gewoon om eens te zien hoe de krachtsverhoudingen nu precies liggen. We voelen ons in ieder geval sterk genoeg om het eens te proberen". En doorfilosoferend: „Het wordt natuurlijk wel steeds moeilijker om zover te komen, om die titel ooit te pakken. Er zijn te veel sterke ploegen en elk jaar komen er wel een paar bij. Wat dat betreft is het misschien toch beter om direct je kans te grijpen als je hem krijgt.. Voorlopig echter beperkt de toekomstvisie zich tot het komende duel tegen Glasbergen de Best, bepaald geen ploeg die door een tegenstander simpel opzij kan worden gezet. En zal Johan Elfering maandagmiddag de opgenomen halve snipperdag (zijn zesde) weer gebruiken voor een paar uur slaap. „Ik ben fanatiek", beaamt Elfe ring in het veld de Veel lopende, storende spits van de Lissenaren dan ook. „Ik wil kampioen worden". Om tot slot nog een reden aan te voeren waarom Godyla Vrijetijdskleding die titel eigenlijk niet mag missen: „Aan het eind van dit seizoen bestaat de club vijf jaar. Een mooiere reden voor een Leids kampioenschap valt toch niet te bedenken..." GERT-JAN ONVLEE (Van onze sportredactie) LEIDEN Behalve het al eerder „gearri veerde" DOCOS en de komend seizoen over stappende zaterdagvoetbalvereniging Lei den, begint ook zondag-afdelingsvereniging ZLC in het Leidse Morskwartier aan een „nieuw leven". Afgelopen maandag, om ne gen uur 's ochtends, werd op de „Mors 11" een aanvang gemaakt met de heiwerkzaam heden die ZLC over vier maanden een nieuw clubhuis moeten brengen. Een club huis waar de huidige Boshuizerkade-club volgend seizoen in gehuisvest zal zijn. Een clubhuis ook waarin ZLC aan een bloeiende èn groeiende voortzetting van het voetbal- bestaan wil gaan werken. Vooratter Cees Scheffer (44) heeft er alle vertrouwen in. „ZLC heeft er wat dat betreft nooit een geheim van gemaakt dat het weg wilde van de Boshuizerkade. Nog niet eens in de eerste plaats omdat wij het daar niet naar onze zin zouden hebben, maar gewoon omdat het op ons huidige terrein niet moge lijk is tot een gezonde club uit te groeien. We hebben nu zes seniorenteams en twee jeugdelftalletjes. Misschien dat er op één veld nog wat teams bij kunnen, maar dan houdt het toch op. Ontbreekt de basis voor de vereniging om verder te gaan". Daarom was ZLC sollicitant nummer één voor de verhuizing naar de Mors. „Want daar kun nen we wel doelgericht aan de toekomst gaan werken. Met een volwaardige accom modatie, een goed trainingsveld en twee speelvelden. Daar valt wel iets op te bou wen. Kunnen we ook eindelijk meer aan de ontwikkeling van onze jeugdafdeling gaan doen". Accommodatie Van de bescheiden accommodatie op de Boshuizerkade naar het toekomstige com plex in de Mors het betekent een hele vooruitgang voor de nu veertig jaar be staande vereniging van voorzitter Scheffer. Terugkijkend en vooruitblikkend: „Nu ge beurt het regelmatig dat er drie wedstrijden op zondag op één veld moeten worden ge speeld. Dat houdt voor ons in dat elke normale ontvangst van een bezoekende ver eniging nauwelijks mogelijk is. De spelers komen „gewoon" in een smerige kleedkamer terecht, die moeten ze dan vaak nog een tijdje delen ook. Op ons nieuwe complex is daarentegen plek ingeruimd voor vier kleed kamers. Kunnen we spelers en bestuursle den ook goed ontvangen in het clubhuis. Daar hebben we de beschikking over zo'n 320 m2 nu hebben we wel een gezellige kantine, maar ontbreekt 's zondags gewoon de ruimte". Aan de overgang naar het nieuwe velden- complex is overigens wel een financieel „staartje" verbonden. „Buiten de kosten van de kleedkamers om, daar heeft de gemeente ruim drie ton voor beschikbaar gesteld, gaat de hele onderneming ongeveer vijf ton kos ten. Aan subsidies hopen we van de NSF en de gemeente nog het nodige te ontvangen, maar ruim vier ton zullen we toch zelf moeten financieren". In tegenstelling tot de voetbalvereniging Leiden, zal ZLC overigens geen leningen buiten de club om sluiten. „We financieren uit eigen middelen", meldt Cees Scheffer trots. „We hebben een begro ting opgesteld die, als de subsidies inder daad binnenkomen, redelijk sluitend kan worden genoemd. Grote acties zijn van ons dan ook niet te verwachten. En daarbij komt dat we in de toekomst via de inkomsten uit het clubhuis en de waarschijnlijk eveneens hogere contributie-opbrengst ook weer wat „terugverdienen". Samenwerking Samenwerking met het eveneens naar de Mors verhuizende Leiden is er overigens tot nu toe nauwelijks geweest. „We hebben wel enige gesprekken gevoerd, maar uiteinde lijk hebben beide clubs besloten afzonder lijk te gaan bouwen. Maar dat houdt niet in dat de verhoudingen tussen beide clubs slecht zouden zijn, beslist niet. Dat mag natuurlijk ook niet, want als buren zullen we elkaar in de toekomst nodig hebben. En zeker zoals we nu aan het Mors-avontuur beginnen. Per slot van reke ning bespeelt Leiden op zaterdag ons tweede terrein als extra-veld. Daar zullen goede afspraken over moeten worden gemaakt. Net zoals dat het geval zou kunnen zijn op zondag, althans in de toekomst gesproken. Wij hopen tenslotte ook te groeien in leden aantal. Zullen misschien ooit ook een extra veld nodig hebben". Kenmerk van de naar het Morskwartier verhuisde en verhuizende clubs (DOCOS, Driemaal Van onze sportredactie LISSE Godyla en Oegstgeest, de twee overgebleven titel kandidaten in de Leidse hoofdklasse-zaalvoetbal, hebben elkaar ook dit seizoen weer driemaal ontmoet. Wat dat betreft vormde de bekerontmoeting van afge lopen woensdag (Godyla plaatste zich voor de halve finale) de voortzetting van een traditie. „Een soort Nederland-België in de zaal", weet Johan Elfering dan ook. „Met een voor ons trouwens wel pret tige bijkomstigheid. Zowel voor de competitie als in de beker hebben we nog nooit van Oegstgeest verloren..." Schrikken Je schrikt eigenlijk wel even als je zo'n foto ziet. Dat die speler z'n uiterste best doet om die bal in dat doel te werken, het is natuurlijk z'n goed recht. Maar dat je als aanvaller zoveel risico neemt, je hoofd op die manier zo in de waagschaal legt dat is andere koek. Althans dat denk je, als je die foto ziet Maar dat ook foto's kunnen be driegen heeft de harde werke lijkheid afgelopen weken duide lijk gemaakt. Niet scorende SJZ-speler Koos Romijn viel vo rige week zondag geblesseerd uit, maar wel ZLC-doelman Daaf Harteveld. Niet ernstig, die blessure, verwacht je dan. Wel ernstig, bleek later. Het linker been van Harteveld zit, na die ongewilde confrontatie met Ro- mijns hoofd, van lies tot enkel in het gips. Gescheurde knie banden het gips zal er de eerste maand nog wel omheen zitten. En om de ramp voor Harteveld compleet te maken is hem nu ook al verteld dat de kans dat hij z'n plaats in het ZLC-doel ooit nog zal kunnen innemen eigenlijk maar erg begrotingstekort van de Groe- noordhallen duidelijk terug te dringen. Indien de sport zoveel mogelijk uit de hallen zou wor den geweerd, komt er meer tijd en ruimte vrij voor evenemen ten. Evenementen leveren meer op, dus wordt het tekort kleiner. Een logische redenering van di recteur De Jong, die overigens als persoon zeker niet „onspor tief' kan worden genoemd. Een gedachtengang die nog logi scher overkomt als bijvoorbeeld eens naar het handbalgebeuren in de hallen wordt gekeken. Teams uit de hele Leidse regio, ploegen uit Den Haag zelfs, spe len in de Groenoordhallen hun thuiswedstrijden. De enige Leidse club, Sanocel/Saturnus speelt daarentegen de meeste thuiswedstrijden in Vijfmeihal en Apollohal. De opmerking dat clubs uit de omgeving van Leiden „eigenlijk niet in de Groenoordhallen horen", kan dan als reëel worden gezien, al mag de regio-functie van Lei den, èn de Groenoordhallen niet uit het oog worden verloren. Groenoordhallen (2) Gemist in de beschouwingen over de nota De Jong, heb ik echter de zaalvoetbalsport. Niet één, maar 63 Leidse ploegen spelen op woensdagavond hun thuiswedstrijden in de Groe- noordhal. Een aantal dat naar alle waarschijnlijkheid komend seizoen tot 72 teams zal worden uitgebreid. Meer dan de helft van het aantal achttallen dat in de Afdeling Leiden competitie zaalvoetbal speelt, komt uit Lei den zelf. Teams ook, die volle dig op de Groenoordhallen zijn aangewezen, omdat Vijf Meihal, Apollohal en Universitaire Sporthal per definitie al volledig door andere zaalsporten worden bezet. En daarom nu zal de sport in de eerstkomende jaren nooit volledig uit de hallen kunnen verdwijnen. Elk alternatief ont breekt, zeker waar het het zaal voetbal betreft. En ook die ene sporthal die misschien zal wor den gerealiseerd ter „vervan ging" van de Groenoordhallen, kan niet als zodanig worden ge zien. Lugdunum Lugdunum leeft weer, de c® clusie kon zondag na de ni^ 1—0 overwinning op VELO den getrokken. De derde 4 van het seizoen heeft bij k kikkers de hoop op behoi weer levend gemaakt. En eerlij Jet t gezegd zijn we daar wel ee »as d< beetje blij mee. Niet dat anden Bakke ploegen de stap terug naar d - tweede klasse zou worden toe# wenst, beslist niet. Maar omdat er aan deze zijde de nodi ge waardering is voor trainè Ruud de Groot. Zo pechvol I* zig zijn, zoveel tegenslagen onl moeten en dan toch zó optimii tisch blijven het is een insté i ling die zonder meer beloond) zou moeten worden. Rekenen Een „berekende" man, die Tho mas Brandt van de Leidse Krachtsport Vereniging De Spartaan. Wist al ver van tevo ren dat zijn krachtige ploegje al na de tweede ronde zeker zou zijn van het Nederlands kam pioenschap voor clubteams. „Dit programma", stelt Brandt, „is daarop gebaseerd. De laatste ronde gebruiken we gewoon om wat records te breken." En ook dat gebeurde. Filippo pakte en passant 126 kilo op een gewicht dat hij moeiteloos omhoog trok. En als je dat dan in de krant van maandag tegen komt dan vraag je je af wat voor sport het nu eigenlijk is. Gespierd hoofdrekenen mis schien? IllllüFtó Groenoordhallen Echt verrassend is die nota van André de Jong natuurlijk niet De directeur van de Groenoord hallen heeft al veel eerder laten weten dat er naar zijn idee slechts een manier is om het ZEVE partij van h lands Zeven Slecht ier-Vi ten gt ke da klok De de daard men. van e en Sc partij Trail)

Leidse Courant | 1978 | | pagina 8