B£eidóc Soma/nt Bewaking in Den Haag verscherpt Geen spoor van Moro Handgranaat gevonden bij zoekactie in Assen lieramp reigt na landing inker in rankrijk UIMTE ooo PSV loot FC Barcelona in halve finale Storm teistert nieuwbouw Noordwijk La»* mwi"»- INAj Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. •rtenties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) wementen: kwartaèl 41.75; jaar 155.50; losse nummers: 55 cent. Vrijdag 17 maart 1978, 68e jaargang no. 20994 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Dubbelleven „Verder is alles ok" luidt de titel van een Dubbelleven-aflevering van de VARA over een meisje, dat kiezen moet tussen vriendin en verloofde op Ned. II om 20.25 Op Ned. I om 20.25 uur herha ling van de klucht „De groeten van tante Louise". Buien Wisselend bewolkt met regen, hagel of natte sneeuwbuien. Ma tige tot krachtige, aan de kust af en toe harde, noordwestelijke wind, maximumtemp. om streeks 6 graden. Morgen zon: 6.48-18.48. Maan: 12.31-3.23. Scheveningen hoog water: 9.49-22.40. Laag water 4.58-17.53. ST (REUTER) - He- iters van de Franse ne hebben vanmor- 42 van de 44 beman- sleden gered van een riaanse tanker die lacbt aan de grond is ten voor de kust van Franse Portsall. Een van de ruim 200.000 ruwe olie waarmee inker geladen was, is lee gestroomd. Vol de Franse radio is tee over een lengte twee kilometer en breedte van 500 me- il zwart. De tanker ft te breken, anker werd gisteren sleeptouw genomen een Westduitse iboot omdat de motor it weigerde. Gister- d echter brak de kabel en liep de tan- an de grond. Franse autoriteiten ten vanmorgen het zeevervuilingsplan nar) in werking ge- om ruim op tijd te voorbereid op alle ïlijkheden. In Brest in de havenautoritei- lat de Amoco-Cadiz is len met 230.000 ton (Van een onzer verslaggevers) ASSEN - Tijdens een gerichte zoekactie naar wapens heeft de recherchegroep die bezig is met het onderzoek van de bezetting van het provinciehuis in Assen gisteren een handgranaat in beslag genomen. Onder de vloer in een van de door de politie bezochte huizen werd tevens de schrijfmachine ge vonden waarop de brief met eisen is getikt die de bezetters aan het ministerie van Justitie zonden. De zoekactie beperkte zich tot de huizen van de bezetters en één huis dat door hen zeer frequent werd bezocht. De hele actie verliep zonder incidenten. Een politie-woordevoer- der illustreerde dat door te stellen dat slechts in een geval een ruit moest worden vernield om een huis binnen te komen. In een ander geval werden de politiemensen zelfs onthaald op koffie. Volgens buurtbe woners is er gistermorgen in de Molukse wijk toch ook weer geschoten, echter zonder dat iemand werd geraakt of schade werd aangericht. Burgemeester Masman van Assen heeft er gisteravond overigens zijn grote teleurstel ling over uitgesproken dat de plaatselijke Zuidmolukse leiders de actie van begin deze week niet openlijk hebben veroordeeld. Hij stelde dat een dergelijke opstelling zinnig zou zijn geweest omdat zulks een isolatie van de niets ontziende harde kern binnen de Molukse gemeenschap zou bevorderen. Volgens hem zou dat de verhoudingen bin nen de Asser gemeenschap ten goede komen. De burgemeester benadrukte nog $ens dat het een grote fout zou zijn om alle Zuidrao- lukkers om de recente gebeurtenissen te veroordelen. Het is op dit moment nog niet bekend door wie de gedeputeerde Trip ge troffen werd. De behandelende medici heb ben de kogel, die de heer Trip trof, nog niet uit zijn lichaam verwijderd. Pas dan is door ballistische proeven na te gaan uit welk wapen de kogel werd afgevuurd. AANWIJZINGEN VOOR ACTIES Verscherpte bewaking bij de toegang naar het Binnenhof. Gehelmde en gewapende agenten houden, voorzien van kogelvrije vesten, de wacht. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Sinds gistermiddag geldt voor tal van overheidsgebouwen, woningen van ministers en gebouwen van de Indonesi sche ambassade in Den Haag en omgeving een verhoogde waakzaamheid. In en rond de mfnisteries patrouilleren politie en mare- chuassee. Voor het Provinciehuis van Zuid- Holland zijn sinds maandag al speciale maatregelen getroffen. De hoofdingang is afgesloten, terwijl de bezoekers via een briefje aan de ramen worden uitgenodigd een ingang elders te nemen. Deze ingang kan veel gemakkelijker bewaakt worden. Het Binnenhof, waar zich de parlementaire ge bouwen en die van de Raad van Staten en verder de ministeries van Algemene Zaken (het kabinet van premier Van Agt) en van Justitie bevinden, is afgesloten door drang- In diverse straten patrouilleren extra politie mensen in met gepantserd glas voorziene auto's en te voet. De Haagse politie heeft in het kader van de bijstandsregelen assistentie gekregen van Rotterdamse politiemannen. De extra bewaking wordt noodzakelijk geacht nadat bij de regering „serieuze" mel dingen binnengekomen waren, dat acties van Zuidmolukkers mogelijk waren. Men wilde niet zeggen of dit verband hield met de besprekingen gisteren tussen enkele minis ters en Molukse groeperingen. Zij zou wel losstaan van de huiszoekingen gisteren in de Zuidmolukse wijk te Assen. De Asser politie zocht gisteren-naar wapens in deze wijk. Eerder was gisteren gemeld, dat dank zij het snel ingrijpen in de bezetting van het provin ciehuis te Assen een tweede bezetting van een gebouw ..in het westen van het land" zeer waarschijnlijk voorkomen was. De autoritei ten zouden daarover sterke aanwijzingen ge kregen hebben. In Den Haag wilde men niet ingaan op de vraag, hoe lang de extra bewaking van over heidsgebouwen, van die van de Indonesische ambassade en van woningen van enkele mi nisters zou dui en. irmschade Leiden DEN Aan de Meerburger- is gistermiddag tussen ur en half drie een gepar- de auto door de wind het ir in geblazen. De bewoners rschuwden de politie die de brandweer de auto weer et droge bracht, groot aantal dakpannen is irmiddag van het dak van loelenkazerne afgewaaid. Er 1 geen schade toegebracht de bij de kazerne staande tuigen. het parkeerterrein aan de Ihovenlaan waaide gister dag onder het stormgeweld caravan om. Een kleine mo- >oot die in het water aan de van Gooijenkade lag, is van lant losgeslagen. Een overzicht van de wijze waarop de ontvoerders Aldo Moro overvielen. Met de witte auto links werd de wagen van Moro (zwart) klem gereden. De ontvoerders namen de chauffeur van Moro en diens lijfwachten in de witte auto rechts onmiddellijk onder vuur. Op de grond ligt nog bedekt met een wit laken het stoffelijk overschot van één van' de lijfwachten, die onmiddellijk nadat de wagen van Moro was klemgereden uit de volgauto stapte. nschedeër vermoordde twee meisjes 1ENZAAL De 38-jarige Enschedeër die lag bekende het Oldenzaalse meisje Carola sink te hebben verkracht en gedood heeft eren toegegeven ook een ander meisje van het n te hebben beroofd. Het gaat daarbij om de rige Silvana Musa uit Enschede, die al vanaf pril van het vorig jaar spoorloos was. Enschedeër heeft haar op die dag in zijn auto kt. meegenomen naar zijn eigen woning en daar misbruikt en vermoedelijk ook om het leven gebracht. Gistermorgen heeft de politie op zijn aanwijzingen het stoffelijk overschot van het kind gevonden. Behalve betrokken te zijn geweest bij deze twee gevallen van doodslag heeft verdachte voorts be kend in januari van dit jaar een 10-jarig meisje uit Losser meegenomen te hebben in zijn auto en ook haar te hebben verkracht. Dit meisje heeft hij echter in een bosperceel nabij Oldenzaal uit zijn auto gezet. !GU[>EN VVEVVELTËRU6| GAAN^p 1S Russen Joeri Romanenko en jy Gretsjko zijn na 96 dagen op de aarde (Van onze correspondent) ROME De woonwijk Monte Mario, in het noordwestelijke deel van Rome, waar ex-premier en voorzitter van de Italiaanse christendemocraten, Aldo Moro (61), ontvoerd is, is een compleet belegerde veste. Duizenden politiemannen zijn in de weer met huiszoekingen en het doorzoeken van auto's. De tweede auto die de, waarschijnlijk twaalf, ontvoerders gebruikt hebben, is ook gevonden. Hij stond onbeheerd niet ver van de plaats waar de eerste gevonden werd. Ook heeft de politie ontdekt, dat voor de ontvoering een zeldzaam Russisch wapen gebruikt is en ook een „Nagant", een Tsjechisch machinepistool. De vijfde lijfwacht, die gisteren zwaar gewond in een ziekenhuis was opgenomen, is nu ook, na een spoedoperatie, overleden. Men maakt zich zorgen over de gezondheidstoestand van Aldo Moro. Hij hééft een te lage bloeddruk. Zijn vrouw heeft, na de ontvoering en het aanvankelijk gelanceerde bericht dat Moro reeds dood zou zijn, een lichte hartaanval gehad. De politie wordt geplaagd door stromen van anonieme telefoontjes met eisen, dreigementen, mededelingen dat Moro al buiten Rome is, dan wel reeds „geëxecuteerd" is. In een telefonische mededeling wordt geëist, dat de leider van de Rode Brigade, Curcio, die verantwoordelijk wordt geacht voor de ontvoering van Moro, en zijn medestanders die gevangen zitten, in vrijheid worden gesteld in ruil voor de ex-premier. Volgens de politie staat het vrijwel vast dat Moro nog in Rome is. De politie heeft verklaard dat waarschijnlijk twaalf mensen, onder wie een vrouw, de ontvoering hebben uitgevoerd. Het verloop van de ontvoering was als volgt: Moro werd even na negen uur gisterochtend opgehaald. In zijn wagen waren twee lijfwachten gezeten en in een volgauto nog drie. Voor hen reed een witte Fiat-stationwagen met een CD-nummer. Deze wagen blijkt gestolen te zijn van de Chileense ambassade. Deze witte auto stopte zo plotseling dat er een kettingbotsing ontstond, waarbij Moro's wagen en de volgauto betrokken raakten. Uit de witte auto sprongen twee gemaskerde en gewapende mannen, die zonder pardon de twee lijfwachten in Moro's auto doodschoten. Van achter een heg kwamen nog een aantal gewapende mensen te voorschijn, die zich „ontfermden" over de volgauto. Inmiddels hebben zowel het Huis van Afgevaardigden als de Senaat premie Andreotti het vertrouwen gegeven waarom hij gevraagd heeft. Tegen stemden alleen de liberalen, de neofascisten en de proletarisch democraten. Voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant ontvangt u deze „half-automatische „herenparaplu. Een mooi kadootje. woonplaats: Stuur als dank voor de moeite de herenparaplu naar; woonplaats Deze bon in open envelop zonder antwoordnr 349. Leiden. NCO schort overleg op Amsterdam De Nationale Commissie voor Ontwikke lingssamenwerking (NCO) wei gert met minister De Koning te praten over een nieuw mandaat voor de komende vijf jaar. De NCO wil dat de minister voor ontwikkelingssamenwerk ing terug komt op zijn besluit een aantal NCO-voorstellen tot subsidie af te keuren. De minis ter wees onlangs NCO-subsidie- voorstellen tot een bedrag van 700.000 gulden af. Aan een aan tal goedkeuringen verbond hij strenge voorwaarden. De NCO ziet hierin een aantasting van de eigen identiteit, een standpunt dat wordt gedeeld door een aan tal medewerkers van de voor lichtingsdienst ontwikkelingssa menwerking van het ministerie van Buitenlandse Zaken. ZÜRICH In Zwitserland zijn vanmiddag de lotingen verricht van de diverse Europa Cuptoer nooien. EUROPA CUP 1: (halve finale). Juventus- Club Brugge Borussia Monchengladbach- Liverpool EUROPA CUP 2: (halve finale). Dynamo Moskou - Austria Wien FC Twente -Anderlecht UEFA CUP: (halve finale). PSV - FC Barcelona Grasshoppers- R Op heterdaad betrapt LEIDEN Een 20-jarige Rot terdammer is gistermiddag op heterdaad betrapt toen hij uit een auto die stond geparkeerd op dé Wilhelminastraat een ra dio wilde stelen. Omwonenden zagen de jonge man al geruime tijd zich ver dacht ophouden bij de auto waarna zij de politie waar schuwden. Een surveillancewa gen kwam net op tijd om de radiodief in de kraag te grijpen. Inbraken LEIDEN Uit een garagebe drijf aan de Potgieterlaan is gisternacht honderdvijftig gul den gestolen uit een bureaula. De daders verschaften zich toe gang door een ruit uit de deur van de werkplaats te drukken. .Aan de Lammenschansweg werd diezelfde nacht ook inge broken. Het raam van de kan toorruimte van Fasson b.v. Ne derland werd geforceerd, waar na de inbrekers drie schrijfma chines ter waarde van vijftien- HnHonH miiden hebben wegge- Noordwijk De storm van gis teren heeft aan de kust een grote schade veroorzaakt In Noordwijk werd de zendmast van het politiebureau vernield en waaide de bovenste laag van de nieuwbouw aan de Parallel- boulevard. Ook de nieuwbouw van hotel Huis ter Duin liep schade op. In verband hiermee heeft de politie de betrokken wegen afgesloten. De totale schade is nog met bekend. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht ADVERTENTIE ABORTUS PROVOCATUS Wanneer vandaag de moeder haar kind mag doden, dan zal men morgen de moeder niet sparen. Liefde laat leven Vorm in uw stad of dorp een aktie-komitè of werkgroep. Schrijf ons zo spoedig moqeluk Dit is een nieuw appèl voor een nieuwe aktie' Help ons ook financieel, het gaat om mensenlevens' Postgiro 2963282 Inv. St "RECHT ZONDER ONDERSCHEID". Postbus 275. Ni|megen. Voorz pater J Koopman ss s Seer J de Hommel

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1