PS V: karakter Sparta pas laat langs Vitesse Priem derde in Westkustronde Vchtervolgers erspelen punt Rentree Neeskens EUROPA CUP I EUROPA CUP n UEFA CUP [na'ORT WEIDSE COURANT [NDHOVEN - Kees Rijvers irheelde het niet „Ik heb el wat geestelijke optaters had in deze wedstrijd", zei j nerveus lachend na de ze- (4—2) op FC Magdeburg die 1 stand kwam in één van de eest enerverende Europa ipduels die PSV ooit speel- i. „De ergste klap die ik eeg", vervolgde de kleine Zenmeester, „was wel het oment dat het 2—2 werd or die vreemde bal die Jan n Beveren los liet Dit was ektakel zoals je het je graag enst, maar het is alleen leuk je aan het eind zelf over- nd bent gebleven". 28.000 toeschouwers, uitge- ist met rood-witte vlaggen, tals en andere carnavalsuit- stingen, hadden even eerder elf PSV-ers bejubeld. Voor- Harry Lubse, die twee mi- ten voor het einde de poort ar de halve finale van het ]F A-cuptoernooi had open- trapt. De dappere Oostduit- s konden hun emoties en rlies nauwelijks verwerken, it de handen voor het ge- jht namen de Oostduitsers rend^scheid van het enthousiaste V-publiek, dat negentig mi- ten lang als één man achter Eindhovense ploeg had ge- an en in deze ellendige mi- Jug ten van FC Magdeburg WÉ en medelijden toonde met Oostduitsers. Dansend van g ïugde zorgde het Eindho- nse publiek voor een feeste- |f c decor. FC Magdeburg ging als een artiest, die op het ogtepunt van zijn optreden gevallen en in de kleedka- fer slechts steun bij zichzelf pest zoeken. Eindhoven ken- geen pardon voor de dap- Ire strijders van trainer Ur- 1 jnczyk, die samen met PSV een onvergetelijke voet- llavond, met veel sensatie en lanning, hadden gezorgd. Kplle vreugde en een cama- (issfeer hingen in de dam- le PSV-kleedkamer na de dioze zege van 4—2. Harry ibse was het feestvarken en p-d op de schouders van Wil- |Van der Kuylen en René van Kerkhof naar binnen ge ien, terwijl trainer Kees irs bij de ingang stond om spelers te complimente- De vreugde was groot, twee mninuten voor het had niemand durven ten van een plaats bij de »r. Kees Rijvers was eerste die weer met beide Martin Hoffmann opent de score in de sensationeel verlopen ontmoeting tussen PSV en FC Magdeburg. De Oostduitse linkerspits is ongrijpbaar voor Huub Stevens benen op de grond stond. „Als het gelukt is, is het gemakke lijk een analyse te maken", zei de PSV-trainer met een glim lach op het gezicht. „Voor ie- deren was de ontknoping een grote verrassing. Het publiek, maar ook de ploeg, bleef erin geloven. Het was een fantas tisch spektakel. Qua spel, tak-, tiek, techniek en mentaliteit was deze wedstrijd eigenlijk de finale". Kees Rijvers was blij, maar ook een beetje bezorgd voor de toekomst van PSV. „Deze wedstrijd heeft aangetoond, dat PSV een echte spits nodig heeft. Tegen Magdeburg moes ten we aanvallend spelen, bo vendien moest PSV met twee vleugelspelers opereren om de defensie van Magdeburg uit elkaar te trekken. PSV is daar gedeeltelijk in geslaagd. René van de Kerkhof trok soms te veel naar binnen. Er was een moment, dat ik Nick Deacy wilde inzetten, maar de ploeg speelde zo clever, dat ik het risico van een wijziging niet durfde te nemen. Evenals vlak voor de wedstrijd, toen het licht even was uitgevallen, zag ik het in de tweede helft niet meer zitten. Maar de ploeg was vanavond minder uit het evenwicht te brengen dan de trainer", zei Rijvers met enige zelfspot. PSV probeerde van aanvang af met een geweldig offensief FC Magdeburg onder druk te zetten. Dit alles met de weten schap, dat de Oostduitse ploeg dan fouten zou gaan maken. René van de Kerkhof en de en ook doelman Jan van krijgen. aanvallende verdediger Ernie Brandts zorgden voor enkele gevaarlijke momenten, waar aan het publiek zich kon op warmen. De sfeer zat er al gauw in. PSV hield het tempo hoog en FC Magdeburg kreeg geen kans om via de gevreesde countertaktiek tegenstand te bieden. Toch moest Jan van Beveren eenmaal zijn kwalitei ten tonen bij een schot van Wolfgang Steinbach. Met speels gemak domineerde PSV in de eerste helft, maar kon op de beslissende momenten doel man Derk Heijne, die in een geweldige vorm stak, niet pas seren. Tien piinuten voor de rust sloegen de Oostduitsers gena deloos toe. Martin Hoffman tikte vanaf het middenveld de Hoewel de maker niet zichtbaar is was dit de voet die PSV in de halve finale schoot, die van Harry Lubse. Doelman Heyne ligt verslagen op de grond der het spervuur van de PSV- kanonnen Deijkers, Van der Kuylen en Lubse toch minder sterk dan de Berlijnse muur. FC Magdeburg maakte onder de druk van PSV fout op fout, maar ook overtreding op over treding, waartegen de overi gens goed leidende scheids rechter Wöhrer soms onvol doende optrad. De zogeprezen Oostduitse discipline was in de slotfase ver te zoeken. Dertig minuten voor het einde leidde aanvoerder Willy van der Kuylen zijn spelers naar de „alles-of-niets"-taktiek. PSV ondernam een massale aanval op de Oostduitse verde digingsmuur, die wel wankel de maar niet instortte. FC Magdeburg bleef overeind en kwam zelfs op 22, toen Pom- merenke counterde. Nog geen minuut later gaf Ernie Brandts met een kopbal uit een voorzet van René v.d. Kerkhof PSV weer nieuwe moed (3—2). Met de moed der wanhoop bleven de Eindhove- naren het spel beheerser». Twee minuten voor het einde kreeg PSV eindelijk loon naar werken. Harry Lubse schoot de bal, nadat hij tegen doel man Heyne had geschoten, in tweede instantie in het Oost duitse doel. Met deze trap stel de Lubse de halve finale ze ker. „FC Magdeburg heeft met knappe counters gezorgd voor een fantastisch spectaculair duel. In zo'n wedstrijd moet een ploeg veel verwerken: de score tegen, de wijzigingen die ik doorgeef, vandaar dat ik niet meer gewisseld heb. Het was ook niet nodig, want con ditioneel konden we het aan. Dat is onze kracht. Wij bou wen onze conditie op zodat we ook in de tweede helft van het seizoen goed kunnen meeko men", aldus Kees Rijvers. „In Oost-Duitsland hebben ze al gezegd FC Magdebur- g—PSV is de eigenlijke finale van dit UEFA Cuptoernooi. En ik kan me niet voorstellen dat er een betere finale nog kan komen". Wil van der Plas Opstellingen PSV: Van Beveren; Krijgh, Van Kraay, Brandts, Poort vliet, Stevens; Willy van de Kerk hof, van der Kuylen; René van de Kerkhof, Deijkers, Lubse. Beveren zal het nakijken bal naar Steinbach, maar liep zelf langs de Eindhovense ver dediging om ongehinderd in te schieten (0—1). PSV schrok wakker. Drie minuten later kopte de ver opgekomen Ernie Brandts de gelijkmaker uit een hoekschop van Willy van der Kuylen langs doelman Heyne (11). De strijd was weer open. Niet voor lang. En kele seconden voor het rustsig- naal van de Oostenrijkse scheidsrechter Wöhrer kreeg verdediger Wolfgang Seguin de bal verkeerd op het hoofd en kopte onder de vertwijfeld springende doelman door in eigen doel (2—1). Vrouwe For- tuna reikte PSV juist op tijd de hand. Na de rust bleef PSV het ini tiatief behouden. De Oostduit se verdedigingsmuur bleek on- Magdeburg: Heyne; Raugust, Zapf, Saguin, Decker; Pomme- renke, Tyll» Steinbach; Strei- ch. Sparwasser, Hoffman. Borussia Monchengladbach (Wdl)-Wacker Innsbruck (Oos) 2—0 (2—0) 1—3. 20. Bonhof (strafschop) 1-0, 32. Heynckes 2-0. Scheidsrechter Eriksson (Zwe). Toeschouwers: 30.000. Atletico Madrid (Spa)—Club Brugge (Bel) 3—2 (2—2) 0—2. 21. Benegas 1-0. 31. Marcial 2-0, 56. Cools 2—1, 57. Marcial 3—1. 67. Lambert 3—2. Scheidsrechter: Partridge (Eng). Toeschouwers 65.000. Juventus (Ita>-Ajax (Ned) 1-1 (1-0) 1-1. Juventus wint na strafschoppen. 21. Tardelli 1—0, 75. Ling 1—1. Scheidsrechter: Palotai (Hon). Toeschouwers: 65.000. Liverpool (Eng)—Benfica (Por) 4—1 (2—1). 6. Bento (eigen doel) 1-0, 17. Dalglish 2—0, 31. Nene 2—1, 78. McDermott 3—1, 88. Neal 41. Scheidsrechter: Konrath (Fra) Toeschouwers: 48.364. Geplaatst voor de halve finales hebben zich: Borussia Monchen gladbach, Atletico Madrid, Juventus en Liverpool. Anderlecht (Bel)—FC Porto (Por) 3—0 (2—0) 0—1. 28. Rensenbrink (strafschop) 1—0, 33. Nielsen 2—0, 83. Vercauteren 3—0. Scheidsrechter: Hungerbühler (Zwi). Toeschouwers: 35.000. FC Twenste (Ned)—Vejle BK (Den) 4—0 (3—0) 3—0. 5. Thijssen 1—0, 10. Overweg 2-0, 20. Gritter 3—0, 88. Van der Vall 4—0. Scheidsrechter: Jarchuz (Pol). Toeschouwers: 12.000. Dynamo Moskou (Rus)—Betis Sevilla (Spa) 3—0 (0—0) 0—0. 57. Gersjiovitsj 10, 61. Kazatsjenok 20, 82. Maximenkow 30. Scheidsrechter: Thime (Noo). Toeschouwers: 60.000. Hajduk Split (Joe)—Austria Wien (Oos) 1—1 (1-0) 1—1 Austria Wien wint na strafschoppen. 20. Cop 10, 56. Daxbacher 11. Scheidsrechter: Biwersi (Wdl). Toeschouwers: 20.000. Geplaatst voor de halve finales hebben zich: Anderlecht, FC Twente, Dynamo Moskou en Austria Wien. Carl Zeiss Jena (Odl)—Bastia (Fra) 4—2 (2—1) 2—7. 20. Raab 1—0, 26. Papi 1—1, 33. Lindemann 2—1, 52. Vogel 31, 64. Krimau 3—2, 71. Topfer (strafschop) 4—2. Scheidsrechter: Michelotti (Ita). Toeschouwers: 11.000. FC Barcelona (Spa)—Aston Villa (Eng) 2—1 (0—0) 1—1. 47. Little 01, 67. Migueli 1—1, 77. Asensi 2—1. Scheidsrechter: Babacan (Tur). Toeschouwers: 75.000. PSV (Ned)—FC Magdeburg (Odl) 4—2 (2—1) 0—L 34. Hoffmann 0—1, 39. Brandts 11, 45. Seguin (eigen doel) 2—1, 70. Pornmerenke 22, 71. Brandts 32, 88. Lubse 4—2. Scheidsrech ter: Wöhrer (Oos). Toeschouwers: 28.000. Geplaatst voor de halve finales hebben zich: Bastia, FC Barcelona, PSV en Grasshoppers. Rotterdam Sparta speelt volgende week in de halve finales van het KNVB-bekertoernooi tegen Ajax op Spangen. De kans hierop kwam in de tweede wedstrijd tegen Vitesse de eerste (ontmoeting werd in Arnhem 02 geen moment in gevaar. De Rotterdammers gaan, naarmate het seizoen vordert, steeds beter I spelen met Michel Valke als het onmiskenbare aanstormende I talent. Vitesse moest zich vrijwel voort durend verdedigend instellen. In de buurt van doelverdediger Pim Doesburg bleef het behou dens enkele plaagstoten van Josko Burrac en Hans Bleyen- berg angstig stil. Het wekte ver wondering, dat de bal bij de permanente druk die Sparta uit oefende niet langs Dick Beuk- hof in het doel werd gedepo neerd. Bij de kopballen van Ray Clarke, de listige inzetten van Phil Henson of het doortastende optreden van Arie van Stave- Peter Boeve moest bij een kop stoot van Clarke de bal van de doellijn halen. In de tweede helft bleef het beeld hetzelfde, waarbij alleen Sparta's rechter spits Jo van Zoest uit de toon viel. In de 71e minuut kwam de beloning. Arie van Staveren nam op links een hoekschop, De bal werd weggewerkt en kwam voor de voeten van Michel Val ke, die van grote afstand zuiver inschoot (1—0). Van Staveren voegde daar drie minuten voor het einde nog een doelpunt aan toe: 20. Scoreverloop: 71. Valke 1—0, 87. Van Staveren 2—0. Scheidsrechter Beek; toeschou wers: 2000. Sparta: Doesburg; Jansen, Balkes- tein, Marijt, Meutstege; De Goey, Henson, Valke; Van Staveren, Clar ke, Van Zoest (Peltzer). Vitesse): Beukhof; Veenstra, Mulde- rij, Heezen, Boeve; Das, Bosveld (Meijers), Hofs; Bleijenberg, Bursac, Gerdsen. DE PANNE Cees Priem is als derde geëindigd in de drie daagse van de westkust, een etappewedstrijd voor profs in België. De laatste etappe lever de een overwinning op voor de Belg Frans van Looy, die Pa trick Sercu versloeg. Eindklassement: 1. Guido velt (Bel) 18 uur, 37 min. en 21 2. Ludo Schurgers (Bel) op 2 Swee- CHESTER Manchester Crty en Everton, de twee achtervol- U pn Nottingham Forest in de strijd om de leaguetitel, hebben P avond hun relatieve achterstand vergroot door gelijke spelen h spectievelijk Manchester United (2—2) en Norwich (0—0). 7. ploegen hebben nu negen verliespunten meer dan de lijstaan- er. Newcastle en Birmingham speelden ook gelijk: 1—1. d in de top van de eerste Voor de Schotse eredivisie werden is: 1. Nottingham Forest de volgende wedstrijden gespeeld: 2. Everton 32—42; 3. Man- Ayr United - Partick Thistle 1—3; City 31—40; 4. Arsenal en Motherwell - Hibernian 2—4; St. Mir- ool 31—38. ren - Dundee United 1—2. ed Boedapest heeft in de Hongaarse voetbalcompetitie zijn ositie behouden door op de 27e speeldag een zege van 2—0 halen op MTK. Dosza Ujpest blijft volgen door een triomf liet minder dan 8—2 op Szekesfehervea. MTK is nu op de ijst derde. Stand 1. Honved 27—40; 2. Dosza 27—38; 3. MTK Warschau en Glinice uit de tweede divisie hebben zich atst voor de finale van het Poolse bekertoernooi. Legia won trafschoppen van Zaglebie Sosnewiec, nadat de normale tijd en de verlenging was geëindigd in 1—1. Glinice verraste Peznan met 31. >asski deelt eerste plaats OJNO De voormalige Idkampioen schaken Boris ski beeft gisteren tijdens terk bezette internationale ooi van Bugojno geremi- met zijn landgenoot Mi- Tal en deelt nu de eerste s met regerend wereld- )ioen Anatoli Karpov, die (gebroken partij tegen de oslaaf Bukic in winst om agen veertiende ronde: (Joe) - Portisch (Hon) 1/21/2; Miles (Eng) - L ar sen (Den) afgebroken; Karpov (Rus) - Bukic (Joe) 1—0; Timman (Ned) - Hort (Tsj) 1/2—1/2; Gligo- ric (Joe) - Vukic (Joe) 1/2—1/2; Balasjow (Rus) - Burne (VS) 1/21/2; Hübner (Wdl) - Ljubo- jevic (Joe) afgebroken. Stand: 1. Karpov, Spasski ieder 9 pnt.; 3. Timman 8.5; 4. Ljubo- jevic (8 (1); 5. Tal 8; 6. Hort 7.5; 7. Balashov 7; 8. Larsen, Vukic 5; 10. Bukic 4 (1). Veel remises bij damtitelstrijd ZEVENAAR In de eer ste ronde van het toernooi om het Nederlands dam kampioenschap kwam slechts één partij tot een beslissing. De debuterende Almeloër Gerrit Boon, éen van de vijf nieuwelingen in het toernooi was de eni ge winnaar en werd daar door lijstaanvoerder na de eerste ronde in Zevenaar. Boon behaalde het volle pond via een sterke centru- m aanval, waartegen Ad van Til borg weinig ver weer had. De positie van de ervaren speler uit Til burg verzwakte ziendero gen en Boon besloot de toch al gewonnen stelling met een fraaie combinatie. Van de drie ontbrekende topspelers Harm Wiersma, Ton Sijbrands en Rob Clerc zal Wiersma toch nog in Zevenaar achter het bord verschijnen. Achter twee borden zelfs. Volgen de week woensdag zal de wereldkampioen een tweekamp spelen met Vik tor Kortsjoj, uitdager van wereldkampioen Anatoli Karpov. Wiersma en Kortsjnoj zullen een partij dammen en een partij scha ken. Uitslagen eerste ronde. Auke Scholma - Peter van Har ten 1—1; Sjoerd Visser - Frank Drost 1—1; Jannes van der Wal - Hans Jansen 1—1; Geert van Aalten - Johan de Boer 1—1; Gerrit Boom - Ad van Tilborg BARCELONA Aston Villa heeft, na de nederlaag met 2-1 bij FC Barcelona, met opgehe ven hoofd het toernooi om de UEFA-beker verlaten- De En gelse ploeg, die op eigen veld niet verder was gekomen dan 2-2, speelde vanaf de 23e mi nuut met tien man. Gidman werd wegens slaan naar De la Cruz van het veld gestuurd. Niettemin nam Aston Villa in de 47e minuut de leiding door Little. Barcelona zette na deze verras^ sende treffer een nog zwaarder offensief in. Cruijff speelde net als in de eerste wedstrijd in Engeland een uitstekende partij. Met Asensi en de Engelse doel man Kimmer was hij de uitblin ker. Aston Villa bezweek halver wege de tweede helft onder de Spaanse druk. Migueli scoorde de gelijkmaker in de 67e mi nuut, Asensi tien minuten later het winnende doelpunt. In de tweede helft maakte Jo han Neeskens, na een afwezig heid van meer dan twee maan den door een ernstige blessure, zijn rentrée. Bastia, met Rap als uitblinker had na de overwinning van 7-2 in de eerste wedstrijd tegen Carl Zeiss Jena eigenlijk niets meer te vrezen. In Jena verloren de Corsicanen met 4-2, maar de totaalscore was voor Bastia toch ruim voldoende voor de volgen de ronde. Indonesiërs verlaten badmintonstrijd om Zuidafrikanen LONDEN Twee deelnemers uit Indonesië, Hadiyanto en Ju- niato Suhandinata hebben zich, kort voor het begin van de eer ste ronde, teruggetrokken bij de AU Englandkampicenschappen- Zij hadden moeten spelen tegen respectievelijk Gordon McMil lan en John Croukamp, beiden uit Zuid-Afrika. Zowel Joke van Beusekom als Marjan Ridder plaatsten zich voor de tweede ronde van de All England badmintonkampioen schappen. De geplaatste Joke van Beusekom won met 11-5, 11-5 van de Britse Kathy Whi ting. Marjan Ridder won met 11-5, 11-1 van een andere Britse speelster: Diane Underwood. Joke van Beusekom drong als enige Nederlandse speelster door tot de derde ronde. In de tweede ronde versloeg Van Beu sekom de Deense Boyer in drie games: 11-1, 8-11, 11-6. Voor Im- re Nielsen-Rietveld en Marjan Ridder is het enkelspel teneinde. Ridder verloor in twee games van de Japanse Takada: 6-11, 9-11 en Imre Nielsen was niet opgewassen tegen Yuki uit Ja pan: 4-11,3-11. Guus van der Vlugt en Rob Ridder verloren beiden in de eerste ronde. Van. der Vlugt ver loor in twee games (9-15, 8-15) van de Japanner Shoichi Toga- no en Rob Ridder trok zich na een gewonnen (18-14) en een verloren (12-15) game in zijn wedstrijd tegen Richard Purser uit Nieuw-Zeeland terug. ADVERTENTIE en 37 sec. 3. Cees Priem (Ned) Z.L 4. Jan Alxng (Ned) z.t Klasseringen overige Nederlanders. 18. Hans Langerijs op 17 min. en 41 sec. 21. Gerrie van Gerwen op 21 min. en 51 sec. 22. Timo Tabak op 22 min. en 16 sec. 28. Johan van der Velde op 23 min. en 16 sec 29. Gerben Karstens z.L 33. Richard Bu- kacki op 41 min. en 56 sec. 37. Ko Hoogendoom op 412 min. en 1 sec 40. Jan Huisjes z.L 45. Jan Krekels z.t 49 Michel Jacobs op 55 min. en 29 sec. 52. Wim de Ruiter op 56 min. en 30 sec. 54 Fons van Katwijk z.t. PEC houdt zijn spelers vast Zwolle De Zwolse eerste-divi sieclub PEC heeft een zekere continuïteit in het beleid kunnen waarborgen doordat zes spelers hun contract verlengden. Na overleg tussen het bestuur en de zogeheten „spelerscontract- groep" tekenden Ben Hendriks en René IJzerman voor twee jaar bij. Ron Jans, Carry Stein- voort, Ype Hamming en Gerard van Moorst verlengden hun con tract met één jaar. Opvolger van Pierre Mathieu een Japanner? (Van onze sportredactie) Den Haag Nu de onderhan delingen over de contractver lenging van Pierre Mathieu bij Starlift/Blokkeer definitief van de baan zijn, heeft het bestuur van de Rijswijkse volleybalver eniging zich onder meer in Ja pan georiënteerd omtrent de aanstelling van een nieuwe trainer/coach. Starlift en Pierre Mathieu gaan nu in ieder geval zeker uit el kaar. Deze week vond er nog een bemiddelend gesprek tussen beide partijen plaats, maar zon der positief resultaat. Manager Nico Ros: „De hele zaak is üi- teindelijk afgesprongen op een bijzonder klein detail. Het is j?mmer, maar nu is de breuk definitief en niet meer te lij men".

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13