Bestuur wil VVV nieuw leven inblazen Numerus fixus voor juridische faculteit Raad Leiderdorp akkoord met aanleg tennisbanen door Heidemi Acht maanden geëist tegen Marokkaan T ransportbedrij f Ter Aar wijkt voor huizenbouw KORTWEG Katwijk koestert schilderij enbezit STA Autobedrijven niet langer gewenst in Noordwij kerhoutse dorpskern Voorhout krijgt bibliotheek in 198] UITBREIDING TAKENPAKKET IN NOORDWUKERHOUT OEGSTGEEST - PvdA-lijst- trekker Marietje van der Mo len en Tweede Kamerlid Max van der Stoel komen van avond naar Oegstgeest in het kader van de provinciale sta tenverkiezingen. De bijeen komst in gebouw „Taberna" aan de Oegstgeestse Juliana- laan, begint om kwart over acht. Mevrouw Van der Molen spreekt over de plannen van de PvdA in de provinciale Sta ten van Zuid-Holland. Van der Stoel maakte het belang van de verkiezingen duidelijk in het licht van de landelijke po litieke situatie. LEIDERDORP - De Vrou wen Advies Commissie voor de woningbouw gaat overleg voeren met de bewoners van Voorhof, in verband met de inrichting van kinderspeel- plaatsjes. De speelplaatsjes zullen dit voorjaar gereed moeten komen. Maar voor het zover is, hebben de wijkbewo ners de gelegenheid zich over de plannen te informeren en eventueel commentaar te ge ven. De bewoners van de Ker- veltuin en de Dragontuin kun nen vanavond van half acht tot negen uur hun zegje over de plannen doen en de bewo ners van de Marjoleintuin, Tijmtuin en Rozemarijntuin van negen tot half elf. De bij- eenkomsten worden gehouden in het gezinsvervangend tehuis De Brunelkamp, Brunelkamp LEIDSCHENDAM - De heer G. van Midden van de afdeling onderwijs van de gemeente Leidschendam houdt van avond in de aula van de prin ses Christinaschool aan de Tol in Leidschendam-Zuid een diaserie van 50 dia's met ge luidsband over de geschiede nis en de groei van Leidschen dam. Hierbij wordt ook aan dacht besteed aan een aantal aspecten van de hedendaagse woonomgeving. De serie is in nauwe samenwerking ge maakt met de Leidschendam- se Plantsoenwacht en de Ver eniging Milieuraad Leidschen dam, naar aanleiding van het vorig jaar door het ministerie van CRM gestarte project „Landschappenkaart". Het ligt in de bedoeling de serie te vermenigvuldigen en daarna bij de Leidschendamse scho len te laten rouleren. WASSENAAR - De Wasse- naarse afdeling van de WD organiseert vanavond om kwart over acht in de Schaapskooi op Duinrell een openbare vergadering in ver band met de komende staten verkiezingen. De avond wordt muzikaal opgeluisterd door het Liberal Swing Quintet. Oegstgeest De werkgroep milieuzorg Oegstgeest houdt vanavond in hotel Het Witte Huis, Wilhelminalaan 33 een bijeenkomst De inspecteur van de volksgezondheid, de heer H. G. Loggers spreekt over het onderwerp „Weet wat u eet". De bijeenkomst begint om acht uur. Lisserbroek De bewoners van Lisserbroek krijgen in spraak in de nieuwbouwplan- nen van de gemeente Haar lemmermeer met deze dorps kern. In het dorpshuis „De Meerkoet" wordt donderdag 30 maart en bewonersvergade ring belegd. De bijeenkomst was aanvankelijk gepland op 22 maart in de aula van de school in Lisserbroek. Deze bijeenkomst gaat nu niet door. De bijeenkomst van 30 maart begint om acht uur. Katwijk Vanavond wordt in de Oude Kerk aan de Bou levard te Katwijk aan Zee een samenzang gehouden, die in het teken staat van de Lijden- stijd. Aanvang 20 uur. GELD VOOR RESTAURATIE EN UITBREIDING Katwijk De verfraaiingscom missie van de gemeente Kat wijk gaat in principe akkoord met een krediet van 4.000 over 1978 voor de restauratie van scilderijen uit gemeentebe- zit. Het ligt in de bedoeling het schilderijenbestand in het ver volg eens per drie jaar een on derhoudsbeurt te geven, waar voor jaarlijks een bedrag op tafel zal moeten komen. Tot nu toe is aan het onderhoud weinig gedaan, zodat op het ogenblik zo'n 35 doeken aan een drastische opknapbeurt toe zijn. Het meest urgent is de restaura tie van het geschilderde portret van Katwijks oud-burgemeester T A O. de Ridder (1843-1914) en dit zal dan ook als eerste onder handen worden genomen. De kosten voor dat karwei zijn geraamd op 1.000. Voorts is de commissie zich zeer ingenomen met de door b en w voorgestelde aankoop van een crayontekening van Jan Toorop Toorop heeft rond de eeuwwis seling enkele jaren in Katwijk gewerkt en in die tijd ontstond de tekening van een Katwijkse werkman, die nu wordt aange kocht. B en w hadden in eerste instantie 2.500 ter beschikking gesteld, doch gezien het feit dat werk van Toorop maar zelden op de markt is en Katwijk nog niets van hem in bezit heeft, is het college uiteindelijk akkoord gegaan met de vraagprijs van 3.500. De heer B. Haasnoot, advise rend lid van de commissie, drong er op aan dat de nieuwe aanwinst van de gemeente op een zodanige plaats in het raad huis wordt gehangen, dat ook de bevolking er wat van te zien krijgt. LEIDEN Het faculteitsbestuur van de juridi sche faculteit Leiden zal de faculteitsraad vrij dag voorstellen voor het komende collegejaar een numerus fixus aan te vragen, zo heeft een woordvoerder van de faculteit dinsdag meege deeld. Op basis van de tot nu toe gebruikelijke percenta ges namelijk zou de juridische faculteit Leiden in het studiejaar 1978-1979 938 nieuwe studenten moeten 9pnemen, een totaal dat mogelijk nog tot 984 studenteh zal kunnen stijgen. In zogenaamde meerjarenafspraken is echter vastgelegd dat de officiële opnamecapaciteit 780 studenten be draagt. De numerus fixus zou nu op 820 studenten gesteld moeten worden, namelijk 780 plus vijf procent. Indien niet tot instelling van de gevraagde toela tingsbeperking wordt overgegaan hoeft de facul teit toch niet meer dan het gevraagde aantal studenten op te nemen. In dat geval zullen andere juridische faculteiten nog zwaarder belast wor den. Het aantal personen dat een rechtenstudie wilde beginnen, steeg de afgelopen collegejaren voort durend, van 2969 ('75-'76), via 3132 ('76-'77) en 3740 ('77-'78), naar 4500 (verwachting voor '78-79). De juridische faculteit Leiden nam gemiddeld rond de twintig procent van deze nieuwe studenten op. REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 15 MAART 1978 PAGINA DEN HAAG/LEIDEN Een 37-jarige Marokkaanse losarbeider hoorde bij de Haagse rechtbank acht maanden gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs tegen zich eisen. De man had in de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 juli onder invloed een auto bestuurd. Op de IJsselmeerlaan in de Merenwijk was hij eerst tegen een boom gebotst en vervolgens rechtuit in de berm van een sloot terechtgekomen. Bij dit ongeluk kwam mevrouw J. Rijsbergen om het leven en liep mevrouw K. Grootveld zware verwondingen op. De overige twee inzittenden werden licht gewond. Verdachte voerde voor de rechtbank aan dat hij slechts vier glazen bier had gedronken. Een barhoudster heeft echter verklaard dat de Marokkaan wel meer heeft gedronken. Zijn verdediger, mr. Hamer wees de rechtbank op de verwarrende verkeerssituatie op de IJsselmeerlaan. Hij pleitte voor een geldboete. De rechtbank wijst 28 maart vonnis. Geen expansie-mogelijkheden voor automobielbedrijf Zandbergen aan de Dorpsstraat TER AAR Binnen afzienbare tijd zal het centrum van Ter Aar aanzienlijk gewijzigd wor den als op de plaats van de Kosmonauten gereed om terug te keren MOSKOU (AP) De Russische kosmonauten Joeri Romanenko en Georgy Gretsjko hebben gis teren voorbereidingen getroffen voor hun terugreis naar de aar de, aldus beeft het persbureau Tass bekend gemaakt. De Russen hebben meer dan drie maanden in de ruimte gebi vakkeerd in hun ruimteschip Saljoez 6. Romanenko en Gretsjko hebben hun leefruimte opgeruimd alles in het werk gesteld om de ruim tecapsule weer op de automati sche piloot naar de aarde terug te laten keren. huidige vestiging van het tran sportbedrijf Heijns B.V. zes nieuwe huizen zullen zijn ge bouwd. Het gemeentebestuur heeft overeenstemming bereikt met Heijns B.V. over een nieu we vestiging, elders in het dorp. Het transportbedrijf zal in de toekomst gevestigd worden aan de Hertog van Beijerenstraat, waar een geheel nieuwe be drijfsruimte van de grond zal komen. De gemeente hoopt het gebied aan de Oostkanaalweg waar Heijns B.V. nu nog gehuis vest is te verfraaien. Men denkt daarbij aan woningen van het zogenaamde split-level-type, die hoogstwaarschijnlijk in eerste instantie bewoond zullen gaan worden door inwoners van Ter Aar. NOORDWIJKERHOUT De planologische com missie van Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft het dagelijks bestuur van de provincie geadviseerd om de bezwaren tegen het bestem mingsplan Centrum ongegrond te verklaren. Het gaat hier om de bezwaren van een garagebedrijf, een autobedrijf en een taxibedrijf in het centrum van Noordwijkerhout. De bezwaarschriften wor den in de statenvergadering van 23 maart behan deld Een ondernemer uit de Zeestraat die zich bezig houdt met taxi- en ambulancevervoer, maakt bezwaar tegen het feit dat hij moet verdwijnen uit de dorpskern voor de aanleg van de geprojec teerde omleidingsweg rond het centrum. Hierte genover stellen b. en w. van Noordwijkerhout het grote belang van de aanleg van een omleidings- weg ter verbetering van de leefbaarheid in de dorpskern. De verhuizing van het bedrijf zou de vraag naar taxi's niet verminderen omdat de nieuwe vestiging niet ver van de dorpskern ligt. Bovendien is er op de nieuwe plaats volgens het college geen enkele vorm van concurrentie van andere taxibedrijven te vrezen. Ook het bezwaarschrift van een automobielbi drijf aan de Dorpsstraat heeft het in de planolog sche commissie niet gehaald. De onderneme voert aan dat de omleidingsweg het karakter vai verkeersader ontneemt aan de Dorpsstraat, waai aan zijn bedrijf ondermeer benzine verkoopt. Oo wordt gesteld dat er binnen het bestemmingspla te weinig uitbreidingsmogelijkheden zijn voor fa bedrijf. Het college van b. en w. denkt dat de benzinever koop niet veel zal verminderen door de handha ving van de lokale klandizie. Een automobielh drijf past volgens het college niet in de dorpsken en mag derhalve niet uitbreiden. Tenslotte heef een garagebedrijf aan de Schoolstraat bezwaa aangetekend tegen de nieuwe woonbestemming die het onmogelijk maakt het bedrijf voor ander bedrijfsdoeleinden te verkopen. Het gemeentebestuur vindt dat het garagebedri; een negatieve invloed uitoefent op de woon- r centrumfunctie van de kern van Noordwijkt hout. Tezijnertijd zal het bedrijf dan ook moeten verdwijnen. Lisse D'66/PPR Lisse houdt morgen een openbare vergade ring in het Poelhuis aan de Ruishoornlaan. Beide politieke partijen hebben besloten om voor de komende raadsperio de weer met een gezamenlijke lijst uit te komen op basis van de goede resultaten tijdens de vorige gemeenteraadsverkie zingen. De bijeenkomst begint om acht uur VOORHOUT Burgemeester en wethou ders van Voorhout willen uiterlijk in 1981 beginnen met de bouw van een openbare bibliotheek in de gemeente. Dit naar aanlei ding van de in 1975 gelanceerde wet op het Openbaar Bibliotheekwerk die de mogelijk heid biedt om het bibliotheekwerk voor een gedeelte door de overheid te laten bekosti gen. Sinds 1972 is Voorhout aangesloten bij de provinciale bibliotheekcentrale die met een zogenaamde „bibliobus" enige uren in Voorhout het bibliotheekwerk verricht. De gemeente Voorhout wordt geacht nog dit jaar een gemeentelijk plan in te dienen bij het provinciaal bestuur. Op basis van het inwonersaantal van Voorhout is de gemeen te verplicht een dienstverleningsovereen komst aan te gaan met de provinciale cen trale. Dit betekent dat de gemeente Voor hout moet zorgen voor personeel, directie en administratie. Ook zal de gemeente moeten zorgen voor de aankoop en verwerking van de collectie en voorzien in informatie- en documentatiediensten. De rijksoverheid gaat het personeel bekostigen. In huisvesting boeken en overige kosten wordt tot 1982 tot 20 procent bijgedragen. In 1977 was 18% van de Voorhoutse bevo) king ingeschreven als lezer bij de biblio theekcentrale. Het aantal lezers dat 12T bedroeg, bestond uit 231 volwassenen et 1064 jeugdigen. Het totaal aantal uitleningen bedroeg 44.971. Dit is ruim 4000 uitleningen per jaar meer dan in 1976 en 16.000 meei dan in 1975. NOORDWUKERHOUT - De Vereniging voor Vreemdelin gen Verkeer heeft een aantal plannen gelanceerd om uit de financiële impasse te gera ken. Het afgelopen jaar was wel niet zo heel erg slecht, maar de exploitatie vertoont toch een negatief saldo van ruim 3.000 gulden. Het VW is nu van plan om aan plaatselijke instanties, zoals banken en middenstanders een bijdrage te vragen. „Noordwijkerhout heeft veel baat bij onze aktiviteiten. Toeristen betekenen ook geld in bet laatje van de winke liers", aldus de toelichting van WV-bestuurslid F. Stadhouders. Op korte termijn wil het VW een nieuwe folder uitgeven waar geen advertenties in mogen staan, anders weigeren de buitenlandse bureaus ze op te nemen. De slechte financiële positie wordt voornamelijk toege schreven aan het slechte zomerweer. Daarbij komt dat Noordwijkerhout niet al te veel hotelaccommodatie heeft en dat de oosterburen Neder land steeds duurder vinden worden. Duitsers gaan steeds meer naar de warme vakan tielanden die bovendien goedkoop zijn. In 1977 boekte het VW 8.765 overnachtin gen. In vergelijking met het voorgaande jaar zijn dit ruim 600 overnachtingen minder. Daartegenover staat een stijgende ledencontributie en een stijgende omzet van geschenkbonnen en theaterre serveringen. In 1977 werd voor ruim 17.800 gulden uitgegeven aan die geschenk bonnen, waarvan het WV 4% opstrijkt. Het onderwerp bemiddelings provisie is een apart hoofd stuk in het VW gebeuren. In vergelijking met 1976 is bijna 2.000 gulden minder ontvan gen voor bemiddeling bij kamer- en bungalowverhuur. Het komt veel voor dat huurders en verhuurder na eenmaal kennisgemaakt te hebbem, buiten bemiddeling van het VW afspraken maken voor volgende jaren. Zo kan een kamerverhuurder na enige jaren buiten het VW zijn kamers verhuren. Ook komt het voor dat toeristen besluiten bij een pensionhouder langer te blijven, zonder dat deze het tarief van 1,40 gulden per nacht afdraagt aan het VW. Hieruit kan geconcludeerd worden dat de teruggang van het aantal geregistreerde overnachtingen, mogelijk een onjuist beeld geeft van het toerisme in Noordwijkerhout en het VW-aandeel daarin. Het plan is nu naar voren gekomen om het WV-kan- toor ook buiten het seizoen te benutten. Gedacht wordt aan een secretariaat voor plaatse lijke verenigingen en clubs. De heer Stadhouders: „Een groot aantal verenigingen heeft een eigen „betaald" secretariaat. Eigenlijk hebben wij veel meer mogelijkheden om zo'n secretariaat te voeren tegen een redelijk tarief. Het mes snijdt dan aan twee kanten: wij kunnen ons personeel en apparatuur optimaal gaan benutten, de verenigingen hebben een uitstekend secretariaat. We willen nu zo snel mogelijk gaan praten met verschillende instanties om te kijken hoe het idee aanslaat. Ook verwacht het WV veel van de in juli te houden braderie. In totaal wil men zes keer een markt van 35 kramen opzetten in het centrum van Noordwijker hout. Tenslotte moet de organisatie van de .Marathon Bollenstreek" het nodige geld inbrengen. Volgens de heer Stadhouders is een stukje mentaliteitsver andering wenselijk in Noord wijkerhout: „Iedereen denkt dat het VW er alleen is voor de toerist, in feite is het VW een verlengstuk geworden van het gemeentelijk appa raat. Steeds meer Noordwij- kerhouters weten nu ook de weg naar de WV-receptionis te. We geven veel informatie over aktiviteiten in de regio en er buiten." Als deze plannen gerealiseerd kunnen worden ziet het er voor het VW Noordwijker hout een stuk beter uit. De aanvragen voor overnachtin gen in de zomer beginnen al binnen te komen. „Nou maar hopen dat het een mooie zomer wordt", vindt WV-in- formatrice Mary Bon. LEIDERDORP - De raad is gisteravond akkoord gegaan met het voorstel de uitbreiding van het tenniscomplex aan de Hoograadeseweg met acht „gra vel" tennisbanen onderhands te gunnen aan de Heidemij. De Raad had hiervoor reeds janua ri vorig jaar een krediet van ƒ350.000,- beschikbaar gesteld. De aanleg er van werd echter vertraagd door de plannen voor de bouw van een tennishal op het complex. Binnenkort wordt met de bouw daarvan begon nen. Door prijsverhogingen is inmiddels met de aanleg van de banen een bedrag van 384.916,- gemoeid, hetgeen neerkomt op een kostenverho ging van 10%. De raad had aanvankelijk wat moeite met de onderhandse aan besteding waarbij maar één aannemer in het geding was. De toezegging van wethouder mevr. D. W. Tichler-Moerman (WD), dat met betrekking tot de tarief stelling gestreefd zal worden naar een kostendekkende ex ploitatie deed de raad overstag gaan. Ook wethouder E. Drenth (P.v.d.A.) die in het college een minderheidsstandpunt had inge nomen legde zich morrend bij de situatie neer. De verwachting is dat de eerste vier banen bij de aanvang van het zomer» zoen zullen worden opgeleveri De raad hield zich verder bez met de bijstelling van de doe stellingen die in het kader va de beleidsplanning worden hanteerd. In april zal de raa in een extra vergadering prioriteiten van de verschillen! projecten vaststellen. VOOR VEROORZAKEN ONGELUK VVV-informatrice Mary Bon

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4