„Enige verschil met Jongbloed; hij is ouder" KNVB mijdt in Argentinië contacten met leden regime ELIJKS Juventus in afwachtende rol TRAINER VEJLE RICHT HOOP OP INVOERING PROFVOETBAL PIET SCHRIJVERS! Argentina'78 PSV wil eindelijk plaats in finale SKOHT LEIDSE COURANT/ WOENSDAG 15 MAART 1978 PAGINA 15 Jonge amateurs niet langs Luxemburgers SPAKENBURG Het Neder lands amateurvoetbalelftal van spelers tot 21 jaar heeft in Spa kenburg met 2-2 gelijkgespeeld tegen Luxemburg. Bij de rust hadden de Nederlanders een voorsprong van 2-1. Nederland kwam met 2-0 voor door twee doelpunten van Jan Wegman van DRC uit Durgerdam in de 14e en 30e minuut. Romain Schreiner bracht voor rust (in de 39e minuut) de stand op 2-1 en in de 52e minuut maakte Jeannot Reitner voor de Luxem burgers gelijk: 2-2. De opstelling van de jonge amateurs Kempeners (Caesar); Krul (EHC), Van Zinnen (DHC), Kerssemeijer (DHS). Wisman (FC Amsterdam); Vedder (Nunspeet), Postma (ACV). Sulkers (Eindhoven); Wegman (DRC). Mol (VUC) (Witteman (RCL), Franciscus (Caesar) (De Groot (TOP). Leyton Orient semi-finalist in F A-beker LONDEN De Engelse tweede divisieclub Leyton Orient is er in geslaagd door te dringen tot de halve finales van het toer nooi om de Football Associa- tionbeker door de replay tegen Middlesbrough met 2-1 te win nen. In deze halve finales zal Leyton uitkomen tegen Arsenal, dat zich reeds eerder kwalifi ceerde. Voor de Engelse eerste divisie zijn de volgende wedstrijden ge- Queens Park Rangers-West Ham United 1-0. Nottingham Forest-Lei cester City 1-0. Wolverhampton Wan derers-West Bromwich Albion 1-1. PARIJS De uitslagen van gisteren voor de eerste divisie van de Franse competitie ge speelde wedstrijden zijn: Nantes-Monaco 1-0. Strasbourg-Mar seille 2-1. Laval-Nice 2-0. Nancy- Lyon 3-1. Nimes-Bordeaux 3-1. De stand na 32 wedstrijden: 1. Monaco 41 punten. 2. Marseille 40. 3. Nantes 39. 4. Strasbourg 38. 5. Saint Etienne 37 (uit 31.) DEN HAAG Als de KNVB-bestuursleden in Ar gentinië een uitnodiging zouden krijgen voor een privé-audiëntie bij president Videla gaan zij daar niet op in. Bij alle contacten in Argentinië zullen de bestuursleden zich houden aan de adviezen die de Nederlandse ambassadeur in Argentinië hen zal verstrekken. Dat heeft KNVB-voorzitter Meuleman gisteren gezegd in een gesprek met tweede kamerle den over de Nederlandse deelneming aan het wereld kampioenschap voetbal in Argentinië. Het gesprek vond plaats naar aanleiding van een briefwisseling tussen acht kamerleden van de fracties van PvdA, CDA, VVD en D'66 en de KNVB. In samenwerking met ambtenaren van het ministerie van buiten landse zaken is de KNVB bezig een procedure op te stellen voor de contacten in Argentinië. Als dat is afgerond zal de procedure worden besproken met minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken. KNVB-bestuurslid mr. Jaques Hogewoning benadrukte dat de procedurebespreking niet betekent dat de KNVB zich verschuilt achter de verantwoordelijkheid van minister Van der Klaauw. „Alleen de KNVB is verantwoordelijk voor wat zij al dan niet doet in Argentinië. Wij hebben de minister alleen om advies gevraagd", zo zei hij. De cabaretiers Bram Vermeulen en Freek de Jonge, die bij het gesprek aanwezig waren, zeiden blij te zijn dat het gesprek had plaatsgevonden. In het gesprek met de kamerleden kwam naar voren dat de KNVB nog in onzekerheid verkeert over de garanties voor de veiligheid van spelers en bestuurders. Er wordt, vertelde Hogewoning, onderzocht welke veiligheidsmaatregelen er genomen worden. En voorzover nu bekend lijken de garanties aanvaardbaar. Mocht echter blijken dat de veiligheid niet gegarandeerd kan worden, dan gaan wij natuurlijk niet, aldus Hogewoning. T0MASZEWSKI Jan Tomaszewski, de fabelachtige doelman van het Poolse nationale elf tal, heeft een lievelingswens: hij zou graag koningin Elisabeth van Enge land ontmoeten. Verdere bijzonderheden over Wembley van deelneming aan de man die Engeland ooit met de w k in West-Dintsland af. zijn sublieme reddingen op Jane Fonda is favo_ riete filmster, Abba de pop- mnyi groep die hij het liefst beluis- DiiwU ZOFF tert en voor een lekkere pizza mag je hem zelfs in het holst Jan Jongbloed is niet de enige van de nach' wakker maken „doelman-op-jaren" die naar Argentinië gaat. De Italiaanse doelman Dino Zoff is ook 36 jaar. Zoff is overigens, net zoals Jan Jongbloed, aller minst zeker van een vaste plaats, want in Italië klinkt nogal wat kritiek op de doel man van Juventus omdat Zoff steeds slordiger zou worden. Desondanks rekent Zoff er op dat de Italiaanse bondscoach Enzo Bearzot hem straks op nieuw zal kiezen. m CUBILLAS Teofilio Cubillas, de spelbepa- lende middenvelder van Peru, steekt in een uitstekende vorm. Voor zijn club Alianza Lima scoorde hij dit seizoen al tweeëntwintig keer in drieen dertig wedstrijden. Cubillas was in 1970 een van de beste spelers van het wereldkam pioenschap in Mexico. MENISCUS Al maanden wordt in Duits land gediscussieerd over de vraag wie in Argentinië als centrumspits opgesteld moet worden. Bondscoach Schön hield zich op de vlakte. Inmiddels is de strijd in het voordeel van Klaus Fischer beslist, omdat Muller de komende maanden uitgeschakeld is door een me niscusoperatie. Ronnie Worms van Duisburg neemt zijn plaats in de Duitse selectie in. BALLEN Peru laat niets aan het toeval over. De voorzitter van de Pe ruaanse voetbalbond is twee weken geleden naar Duitsland gereisd om hoogstpersoonlijk bij Adidas achttien ballen te halen van het type waarmee in Argentinië gespeeld zal wor den. De komende maanden zal Peru driftig oefenen met die ballen. Het zal morgenavond voor een belangrijk deel van Piet Schrijvers afhangen of Ajax de Europese bekerstrijd tegen het Italiaanse Juventus zal overleven. Schrij vers behoort tot de Oranjeselectie voor de eindronden van het wereld kampioen schap voetbal in Argentinië. Dat Schrij vers straks in Argentinië ook daadwerke lijk binnen de lijnen komt, staat nog allerminst vast, want op dit moment valt nog moeilijk te taxeren aan wie interim- bondscoach Ernst Happel de voorkeur geeft: aan Schrijvers of aan de zes jaar oudere Jan Jongbloed. Wie ligt in de concurrentieslag met Jan Jongbloed op dit moment voor, denk je zelf Schrijvers: „Dat valt met geen mogelijk heid te zeggen. Ik kan slechts melden dat ik me erg sterk voel. Sterker dan een paar jaar geleden. Vooral rond de zes- tien-meterlijn ben ik vooruit gegaan, me de dank zij Jongbloed. Maar desondanks heb ik nog geen enkele zekerheid over Argentinië. Wel natuurlijk dat ik er heen ga, want het is duidelijk dat het tussen Jan en mij gaat, maar wie daar het doel in mag, weet ik nog niet". Heeft Happel nog geen enkele toespeling gemaakt Schrijvers: „Neen. Hij zal het ook niet eenvoudig hebben met dit probleem. Ver moedelijk zal het tenslotte allemaal af hangen van heel kleine factoren, want echte verschillen zijn er niet. Jan is zes jaar ouder, dat is zo'n beetje het meest in het oog lopende onderscheid tussen ons". De wisselwerking Ruud Krol-doelman kan wel eens de doorslag geven. Tenslot te heb jij voor op Jongbloed dat je wekelijks nauw moet samenwerken met Krol. Schrijvers: „Ik geloof niet dat Happel zal kiezen voor het koppel Schrijvers-Krol alleen maar omdat ze toevallig allebei bij Ajax voetballen. In het verleden zijn daar voorbeelden genoeg van geweest. Toen de gehele achterhoede van het Neder lands elftal bestond uit Ajacieden, bleef Jan van Beveren ook gewoon in het doel, terwijl Gert Bals bij Ajax toch ook steeds sterke wedstrijden speelde". Wie moet als derde doelman mee naar Argentinië Schrijvers: „Hans Galjé van Den Haag of Frans Hoek van Volendam. Een van die twee zou ik kiezen, want Argentinië is voor een jongere doelman bij uitstek geschikt om ervaring op te doen. Ik vrees voor dat tweetal echter dat Happel zal kiezen voor een derde routinier. Resul taat spreekt hem nu eenmaal aan. Daar om denk ik dat Pim Doesburg van Spar ta mee zal gaan". Er worden links en rechts toespelingen gemaakt over bet doen en laten van Ernst Happel. Schrijvers: „Zwartkruis ken ik langer. Een fijne vent. Eenmaal heb ik een con flict met hem gehad, maar dat is uitge praat. Met Happel ligt dat inderdaad moeilijker. Hij is stugger, een man van weinig woorden. Desondanks is het con tact redelijk. Van oppositie in de selectie is dan ook geen sprake". Over Argentinië wordt veel gediscus-- sieerd. Hoe sta jij daar tegenover? Schrijvers: „Ik ga er heen om te voetbal len. Sport en politiek hebben niets met elkaar te maken. Koppel je die twee aan elkaar, dan kan je als sportman nergens meer naar toe. Angst heb ik ook niet. De veiligheid zal best goed voor elkaar zijn". EINDHOVEN - In het seizoen 1955-1956 be gonnen zestien top clubs aan een Europa Cupavontuur. PSV was de eerste Nederlandse vertegenwoordiger en de internationaal oner varen PSV-ers werden door Rapid Wien uitge schakeld voor deelna me aan de volgende ronde. Na de eerste Eu ropa Cupkennismaking moest PSV zeven jaar wachten. Pas in 1963 nam de Eindhovense ploeg, als kampioen van Nederland, weer deel aan een Europa Cuptoernooi en werd tenslotte in de kwartfi nales door FC Zurich uitgeschakeld. Maar PSV inmiddels uitgegroeid tot een in ternationale topclub met een grote faam. De jaren 1970 werden zowel nationaal als ion- temationaal, succesvol voor PSV. Driemaal be reikte de Eindhovense ploeg de halve finale in Europa Cuptoer nooi, maar even zovele keren bleek een finale plaats onbereikbaar. Vanavond, tegen het Oostduitse FC Magde burg, wordt het voor de drie en vijftigste keer dat PSV aantreedt voor een Europa Cupduel en PSV wil eindelijk de basis leggen voor een finale plaats. FC Mag deburg, neemt sinds 1972 ononderbroken deel aan de Europa Cupstrijd met als hoog tepunt het winnen van de beker in 1974. Het team van FC Mag deburg is internatio naal ervaren en de wedstrijd van van avond is voor de Oost duitsers de zesenveer tigste Europa Cupont moeting. Daarnaast hebben de meeste spe lers ervaring opgedaan door uit te komen in het nationale elftal van de DDR PSV en FC Magdeburg zijn dus op papier aan elkaar ge waagd. De eerste ontmoeting tussen beideploegen, veertien dagen geleden in de Oostduitse indus triestad Maagdenburg, werd met 1—0 in het voordeel van de Oost duitsers beslist. PSV zal vanavond alles op één kaart moeten zetten om een plaats bij de laatste vier te kunnen veroveren. Het zal een zware opgave worden. FC Magdeburgs aan valsleider Jürgen Spar wasser zei na de lichte training, die Urbanczijk zijn elftal gistermiddag liet ondergaan: „Het zal geen gemakkelijke wedstrijd worden. Hez Nederlandse voetbal staat op een bijzonder hoog peil. FC Magde burg zal PSV niet mo gen onderschatten. Een ploeg, die samen met Feyenoord en Ajax in de competitie speelt en na zeven en twintig wedstrijden nog onge slagen is, moet over grote kwaliteiten be schikken." Jürgen Sparwasser vreest vooral de schot vaardigheid van Willy van der Kuijlen, de kee perstalenten van Jan van Beveren en de snel heid van René van de Kerkhof. „Het midden veld is het sterkste deel van de PSV-ploeg. De voorsprong van 1—0 zal misschien niet voldoen de zijn om een ronde verder te komen. FC Magdeburg heeft wel een goede kans. Trainer Kees Rijvers van PSV baseert zijn optimisme op zijn erva ringen in het eerste duel met FC Magde burg. Hij zegt: „Deze ploeg is te pakken. Als FC Magdeburg onder druk komt te staan worden er defensief fouten gemaakt. We zullen het accent op de aanval leggen en probe ren al in het eerste kwartier een doelpunt te maken. Het is voor PSV niet mogelijk om defensief te spelen: om dat we te veel aanval lend ingestelde spelers hebben. Regelmatig moet ik de verdedigers in mijn ploeg afrem men, anders lopen ze zichzelf voorbij". Kees Rijvers onder streept zijn stelling nog eens door de competi tiewedstrijd tegen NEC in de herinnering te brengen. Rijvers: „In Nijmegen kwam PSV met 2—0 achster te staan. De ploeg rfaakte door deze achterstand niet in panioek en bleef goed voetbal spelen. De achterstand werd snel weggewerkt en als we de scheidsrechter niet tegen hadden g ehad, dan was PSDV ook nog winnaar geworden. Nu wasd het gelijkspel een morele overwinning", aldus Kees Rijvers, die niet alleen op een ge motiveerd elftal rekent, maar ook op het kposi- tief ingestelde Eindho vense publiek. AJAX IS VOOR ITALIË NOG TOPPLOEG TURIJN Het zal de Nederlandse voetballiefhebbers misschien enigszins bevreemden, maar in de kille, weinig gezellige en beslist niet aantrekkelijke industrieplaats Turijn is Ajax nog al tijd een onverbiddelijke topper. Wan neer vanavond dan ook een begin wordt gemaakt met de return in de kwartfinales van de Europa Cup voor landskampioenen zullen de tribunes van het Stadio Comunal di Torino be volkt worden door niet minder dan 71.000 Italianen. Supporters die voor een zitplaats zestig gulden moeten be talen en voor een staanplaats minimaal dertig gulden kwijt zijn. Gezamenlijk brengen zij een recette op van zo'n driehonderdtien miljoen lires (bijna acht ton). Een bedrag dat alleen is overtroffen door de opbrengst van de eerste finale-wedstrijd om de UEFA- cup tussen Juventus en Atletico Bil bao. Die ontmoeting heeft in 1977 de record-recette van driehonderddertig miljoen lires opgeleverd. Ajax wordt in Italië dus als een waar dig tegenstander beschouwd. Dat blijkt overigens ook uit de manier waarop Juventus naar het duel toeleeft. Trainer Gionvanni Trapattoni voelt er niets voor de Nederlandse kampioensforma tie te onderschatten. Na een door meer dan 500 toeschouwers op tachtig meter afstand gevolgde lichte training heeft hij zijn spelers meegenomen naar het vijftig kilometer buiten Turijn gelegen trainingskamp Villar Perosa. Daar, ver weg van het stadsrumoer, zou hij zijn strijdplan ontvouwen. Een con cept dat Juventus moet doen belanden in de halve finales. Gezien de gedane uitlatingen doet Ajax er goed aan met het ergste rekening te houden. Aange nomen moet worden dat trainer Trapat toni zeer behoudend zal laten spelen. „Ajax zit met een probleem. Voor ons is 0—0 genoeg. Toch", zo voegt hij er aan toe „zullen wij niet zo verdedigend spelen als in Amsterdam. Dat kunnen wij ons publiek niet aandoen". Die laatste kreet lijkt wellicht veelbe lovend, maar de werkelijkheid is wel even anders. In de geschiedenis van het Italiaanse voetbal hebben maar weinig clubs zich iets van hun toeschouwers aangetrokken. Die houding zal beslist niet zo snel worden gewijzigd. Ook niet door Juventus dat beducht is voor de Amsterdamse counter. Trapattoni valt dan ook onmiddellijk door de mand wanneer hij uitroept dat met name Geels en Ling geen ruimte mogen krijgen. „Dan zijn zij levensge vaarlijk. Dat risico mogen wij niet ne men". Voeg dat bij de wetenschap dat na de 1—1 van Amsterdam een 00 resultaat de Italianen voldoende is om over te gaan en het is duidelijk, dat dit duel geen propaganda voor het aanval lende voetbal zal worden. Dat wordt onderstreept door Franco Causio. „Internationale wedstrijden zijn natuurlijk altijd moeilijk, maar het is in deze ontmoeting vooral Ajax dat zich zorgen moet maken. Wij kunnen rustig afwachten". En dat is dan dezelfde speler die na een serie geweldige ge meenplaatsen ook vrolijk uitroept dat het Italiaanse voetbal na het vorige wereldkampioenschap zo is veranderd. Zeker het beruchte catenacchio mag dan zijn verdwenen, maar het overscha kelen op lekker aanvallend voetbal ge beurt nog te vaak met „frisse" tegenzin. Het zou echter onredelijk zijn daarop al te veel kritiek uit te oefenen. Bepa lend voor het systeem is dat het eigen legioen niet klaagt. De kaartjes vliegen nog steeds weg zodat een trainer geen enkele reden heeft om verder te kijken dan het resultaat alleen. Ajax zal met die opvatting vanavond ongetwijfeld worden geconfronteerd. Mede omdat Juventus niet in de sterkste opstelling aan het duel begint. Guiseppe Furino liep in Amsterdam tegen zijn tweede gele kaart op en zit derhalve op de bank. Bovendien is het hoogst onwaarschijnlijk dat Boninsegna zal spelen. Hij heeft de afgelopen dagen niet alleen griep gehad, maar tobt bo vendien met een niersteenaanval. Mid dels medicijnen is alles redelijk onder controle en is hij zelfs meegegaan naar het trainingskamp, maar één blik op het geteisterde gelaat maakt duidelijk dat de ervaren spits nog lang niet de oude is. Aangenomen moet worden dat hij wordt vervangen door Pietro Fanna die onlangs nog met de Italiaanse jeugd- ploeg tot 21 jaar in Manchester heeft gespeeld. Voor Furino zal Antonio Ca- brini worden ingezet. Ajax-trainer Ivic heeft intussen ook nog steeds zijn twijfelgevallen. Moet hij de weer herstelde Everse vleugel- verdediger maken of de voorkeur ge ven aan de bikkelharde Deen Lerby? Van meer belang nog lijkt de vraag of Ling wel of niet moet spelen. Het grillige talent dat kennelijk door Tra pattoni wordt gevreesd mag volgens dokter Rolink niet worden opgesteld. „Ik heb verschillende spelers met een gebroken neus meegemaakt. Ze konden allemaal voetballen behalve Ling. Ik heb het bestuur gezegd dat ze hem het beste konden thuislaten". De bedacht zaam formulerende Ivic ontkent niet in Meyer een goed alternatief te hebben, maar geeft zich niet bloot. Dat was trouwens precies in het kader van de door Ajax aangenomen houding. In het aan de autoweg naar Milaan gelegen Villar Sassia wordt alles ge daan om de rol van underdog te krij gen. Krol zegt tegen de verzamelende Italiaanse pers: „Wij gaan er met 3—0 aan! We hebben tegen Juventus geen schijn van kans. Onze jongere spelers ontberen ervaring". En ook Geels, die deze week over contractverlenging gaat praten, doet een duit in het zakje. „Nuchter beschouwd hebben wij weinig kans". Of de Italianen dat allemaal serieus nemen zal vanavond wel blij ken. PETER VAN PUTTEN Vermoedelijke opstellingen zijn: Juventus: Zoff; Cuccureddu, Morini, Scirea, Gentile; Tardelli, Bettini, Cabrini; Causio, Bettera, Fanna. AJAX: Schrijvers; Zuidema, Van Dord, Krol, Everse (Lerby); Amesen, Erkens, Schoenmaker; Meyer (Ling), Geels, Tahamata. ENSCHEDE Als Poul Erik Bech, de beminne lijke en rap Engels bab belende oefenmeester van Vejle Boldklub ver kondigt dat hij met zijn team naar Enschede ge komen is om een goed resultaat te behalen zegt hij er vrijwel me teen bij, dat hij daaron der een gelijkspel ver staat. „Want aan winnen hoeven wij niet eens te denken", verkon digde hij gisteren, onderwijl zijn manschappen aanwijzin gen gevend tijdens het uurtje training op één van de bijvel- den van het Diekmanstadion. „Ik weet zeker dat we het heel erg moeilijk zullen krijgen. En winnen van F.C. Twente is gewoon onmogelijk voor ons. Daarom hoop ik dat het 1-1 wordt of 2-2, want met zo'n uitslag ben ik tevreden, dik tevreden zelfs. Een dergelijk resultaat tegen een gerenom meerde ploeg als de Neder landse bekerwinnaar kan voor ons een goede stimulans zijn voor de 26ste maart. Dan moe ten wij namelijk aantreden te gen Esbjerg in de kwartfinales in het toernooi om de Deense cup. Een wedstrijd die wel een beetje vroeg valt, we missen dan het juiste ritme nog omdat de competitie bij ons pas een week later van start gaat". „Ja, die competitie bij ons, dat is ook wat. We hebben er al eens bij de Deense voetbal bond op aangedrongen om het seizoen gelijk te trekken met landen als West-Duitsland en Nederland, maar daar wilde men niet aan. Een voorstel in die richting werd met iets meer dan dertig stemmen voor en ruim het dubbele aantal tegen verworpen. Jammer, want ook nu weer merk je dat Deense clubs duidelijk achter liggen bij de ploegen uit ande re landen, die deelnemen aan het Europese bekertoernooi. Die elftallen blijven in hun ritme, maar wij moeten, om dat bij ons de competitie al in november afgelopen is, maar zien dat we op de één of ande re wijze een beetje bezig blij ven". En dat is er volgens Poul Erik Bech ook de oorzaak van ge weest dat zijn equipe in het eerste treffen met F.C. Twente voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars, zo'n royale achterstand van drie doelpunten heeft opgelopen. „De wedstrijd in Vejle is voor mij wel op een teleurstelling uitgedraaid. Ik denk, ik weet het eigenlijk wel zeker, dat de tijd tussen dat duel en het moment waarop wij uit Indo nesië terug gekeerd zijn, te kort is geweest. Ergens had ik dat wel verwacht ook, maar wat moesten we anders? Die trip naar de tropen was voor ons de enige mogelijkheid om een paar wedstrijden te spelen en de groep tien dagen bij elkaar te hebben. Achteraf be zien hadden we het misschien beter toch niet moeten doen, want we werden met een enorm verschil in temperatu ren geconfronteerd. En boven dien bleef er te weinig tijd over om helemaal op verhaal te komen. In Indonesië bleek onze fysieke kracht voldoende, maar tegen F.C. Twente scho ten we op dal gebied duidelijk te kort. Dat is inmiddels wel iets beter geworden, maar ik vrees dat het toch nog te wei nig is om ons staande te kun- Poul Erik Bech, die gisteren aan het einde van de middag met zijn spelers, die allen tot 12 uur hadden moeten wer ken, in Nederland arriveerde, hoopt dat die verschillen over een paar jaar genivelleerd zul len zijn, vooral dank zij de invoering van het betaalde voetbal in Denemarken. „Met die beslissing ben ik zeer content. Het is alleen onmoge lijk om, zoals men dat nu voor ogen heeft, met liefst 48 ploe gen professioneel voetbal te spelen. Dat is veel te veel voor zo'n klein landje als het onze, dat kan gewoon niet. Mijn ver wachting is dat er over twee, zeg maar drie jaar zo'n tien goede teams in Denemarken zullen zijn die hun spelers kunnen betalen, dat is een mooi aantal. Ik reken er dan ook op dat wij meer goede voetballers vast kunnen hou den en dat er een einde komt aan de trek naar het buiten land, waardoor al heel wat talenten van onze velden zijn verdwenen. Maar als die talen ten binnen onze grenzen blij ven, zal bij ons het spelpeil ongetwijfeld stijgen, zodat we in de nabije toekomst vermoe delijk verder met Deense clubs in het Europese bekerge- beuren kunnen doordringen dan nu het geval is". Een plaats in de kwartfinales was dit seizoen dan ook het hoogst bereikbare voor Vejle, dat vanavond ongetwijfeld af scheid zal moeten nemen van het toernooi om de Europa cup II. En wat Poul Erik Bech betreft krijgt zijn ploeg het nu iets gemakkelijker dan veertien dagen geleden. „Toen moesten wij wel de aan val zoeken, dat waren we wel aan ons publiek verplicht, maar we gingen mooi de mist in. Kansen hebben we wel ge had, maar in de afronding wa ren mijn mensen niet koelbloe dig genoeg. Zelfs bij een twee om één-situatie slaagden ze er nog niet in de bal tussen de palen te krijgen. En dat was nou het grote verschil met F.C. Twente, dat de mogelijk heden wel benutte. We zullen in ieder geval proberen om het beter te doen. F.C. Twente zal wel gaan aanvallen, zal wel een stormloop ondernemen, zodat wij gedwongen zijn om te verdedigen. Maar dat bete kent ook dat er voor ons ruim te komt en reken er op dat we terug zullen slaan als we er de kans voor krijgen. Alleen voor ons is er immers nog enige eer te behalen KYO TEUSINK Opstellingen F.C. Twente Van Gerven; Van Ierssel, Drost; Overweg en Wildschut; Thijssen, Van der Vall, Mühren; Bos, Gritter en Thoresen. Vejle BK Nielsen; Jorgensen, Knud Herbert Sorensen, Hansen, Torben Soren- sen. Knudsen, Eg en Oester gaard; Thychosen, Andersen, en Jacquet o^Le Fevre. I uit van de ploeg van

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15