T af eltennisploegen naar het tweede plan Domani morgen is er weer een dag UEFA-JEUGD NAAR EINDRONDE POLEN Leiden Lions kiest definitief voor tweede divisie Ciao bella ciao (4) SPORT/BUITENLANDleidse courant woensdag 15 maart 1978 pagina iï Spasski blijft half punt voor Belgrado Boris Spasski behoudt de leiding in het schaaktoernooi IN Bugoj- no. Spasski speelde remise tegen Robert Hübner uit West-Duitsland. Jan Tim man kwam remise overeen met de Joegoslaaf Milan Vukic. De uitslagen van de der- tiende ronde: Tal (Rusland) Miles (Eng) 1/2—1/2. Spasski (Rusland) - Hübner (Wdl) 1/2-1/2. Ljuboje- vic (Joe) - Glogoric (Joe) 1—0. Vukic (Joeg) - Timman 1/2-1/2. Hort (Tsj) - Balashov (Rusland) 1/2—1/2. Byrne (VS) - Karpov (Rusland) 1/2—1/2. Bukic (Joeg) - Ivkov (Joeg) afgebroken. Por- tisch (Hong) - Larsen (Den) 0-1. Stand: 1. Spasski 8 1/2 punt, 2. Ljubojevic, Karpov, Timman 8, - 5. Tal 7 1/2, 6. Hort 7. 7. Larsen, Hübner, Balashov, Miles 6 1/2, 11. Ivkov 6 en een afgebroken partij, 12. Portisch 6, 13. Byrne 5, 14. Gligoric, Vukic 4 1/2. 16, Bukic 4 en een afgebroken par- tij. RESULTATEN HILVERSUM Hilversum De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden dra- verijen zijn: Worcester-prijs, 2000 m: 1. Okelli (A H Suvkerbuyk) 1.25.9, 2. Oranjebloe- - sem, 3. Nibble J. Winn 11,90 pl 2,20 2,90 4,50 kopp 26.- tno 805,90. Niet gestart Perfect Wil kes en Noisy Feet. Caerarvon-prijs, 2440 m: 1. Rowold (M. Vergay) 1.27.8, 2. Pirella L, 3. Rapallo. Winn 2,60 pl 2,20 2.- 6,30 kopp 6,30. Sutherland-prijs, 2000 m: 1. Pijlsnel (W. C. Strooper) 1.24.4, 2. Nestor Volann, 3. Never Lost Winn 4,10 pl 2,10 3,50 3,70 kopp 20,- trio 312,30. Niet gestart Papillon. Cumberland-prijs, 2440 nul. Noli- vier Bonni (J. J. Glimmerveen) 1.28.1, 2. Natalie Wood, 3. Pareltje. Winn 5,- pl 3,50 6,60 kopp 41,50. Niet gestart Otara Buitenzorg. Limerick-prijs, 1600 m: 1. Maybe (W. Duivenvoorden) 1.23.1, 2. King Bui tenzorg, 3. Nishan. Winn 17,60 pl 3,- 4,30 2,50 kopp 133,30 trio 812,20. Niet gestart Mazurka. Northolt-prijs, 2000 m: 1. Jerolimo (W van Buytene) 1.23.1, 2. Limbus Hanover, 3. Libertine. Winn 8,10 pl 3,50 2,70 kopp 20,10. Galway-prijs, 2000 m: Ottolina (F. J Eerenburg) 1.22.9, 2. Ozo Hollandia, 3. Nora Hagheweyde. Winn 4,80 pl 1,40 1,20 1,40 kopp 4,10 trio 52,70. Niet gestart O Lala en Luitenant Dixy. Kildare-prijs, 2440 m: 1. Pedro Casi- na. (T. Smeding) 1.24.1, 2. Nina, 3. Marv Noordlandia. Winn 1,80 pl 1,40 2,10 kopp 6,20. Niet 1 gestart Narrenkarper. Harrow-prijs, 2000 m: 1. Mai Regina iS. Diabo) 1.24.8, 2. Lester Kandia, 3 Mac Roodnoot. Winn 4,50 pl 1,70 2,70 3,60 kopp 27,30 trio 452,70. Niet gestart Kensington. Durham-prijs, 2000 m: 1. Rosella W (J. van Dooyeweerd) 1.26.7, 2. Pele Star, 3. Pietje Sickingha. Winn 2,- pl 1,10 2,30 2,30 kopp 9,50. Totalisatoromzet 390.878,-. Tunesfé uit strijd om Afrikaanse beker AKKRA Gastland Ghana ep Oeganda hebben zich in Akkra geplaatst voor de finale van hel toernooi om de Afrikaan# voetbal beker. Ghana won in de halve finales met 1—0 van Tunesië, dat zich kwalificeerde voor het eindtoer- nooi om het wereldkampioen schap in Argentinië, door een doelpunt in de 57e minuut van Abdul Razak. In Kumasi ver. sloegen de Oegandezen Nigeria met 2—1. Bij de rust was de stand gelijk: 1—1. Het voetbalelftal van Iran al ter voorbereiding op het toer nooi om het wereldkampioen schap in Argentinië uitkomen in een internationaal toernooi in Parijs waaraan ook de Ne derlandse ploeg zal deelnemen De voornaamste reden vooi Iran om aan dit toernooi deel te nemen, was dat de geplande oefenwedstrijden tegen Noord- Ierland en Tsjecho-Slowakije zijn geannuleerd. Het toernooi vindt plaats in het Olympisch stadion in Parijs van 15 tot 1, mei. Naast Nederland en Iran zullen tevens de Franse eredivi- sieclub Paris St. Germain en Zwedert deelnemen. Iran, dat op 3 juni in Mendoza tegen Neder land speelt, oefent verder op 11 mei tegen de Franse selectie en speelt eerder in Iran tegen Joe goslavië op 5 april, op 18 april tegen Wales, op 26 april tegen Polen of Bulgarije en tegen Me xico op 3 mei. Grasshoppers langs Eintracht Frankfurt Zurich Grasshoppers Zürich heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve finales van hel toernooi om de UEFA-beker. De tweede wedstrijd tegen Ein tracht Frankfurt werd in Zu rich met 1—4) gewonnen door een doelpunt van Pönte uit een strafschop in de 33e minuut. De Zwitsers hadden de eerste wed strijd met 3—2 verloren. Er wa ren 30.000 toeschouwen, Scheidsrechter was de Joeg» slaaf Maksimovic. Winst voor Braunschweig BONN Eintracht Braunsch weig heeft in Saarbrücken een inhaalwedstrijd voor de Bun- desliga tegen FC Saarbrücken met 1—0 gewonnen. Handschuh scoorde vijf minuten voor het einde. Er waren 15.000 toeschou- Van onze sportredactie LEIDEN Leiden Lions, het Ton Menken ijshockeyteam, blijft ook volgend seizoen in de tweede divisie. Hoewel de mo gelijkheid aanwezig is voor het Leidse team om als nummer twee van de tweede divisie dit seizoen, toch naar de eerste di visie te promoveren, heeft het bestuur en een meerderheid van spelers gisteravond defini tief beslist voor nog een jaar in die tweede klasse. „Er is maar een voorbehoud", vertelde Lions-voorzitter Pim van Halem desgevraagd. „Op het moment dat in juni blijkt dat de tweede divisie, door een eventuele promotie van Havana Club Eagles en het Utrechtse SIJC erg oninteressant zou wor den voor Leiden, dan kan even tueel nog worden besloten tot een overstap naar de hoogste •divisie. Maar dat is wel bijzon der onwaarschijnlijk." De reden dat Leiden Lions voor „behoud" heeft gekozen, ligt in de wetenschap dat de vereni ging acht spelers zou kwijtraken bij promotie. Van Halem: „Jiri Anton, Frank en Mare Dobbe laar zouden dan bijvoorbeeld stoppen bij Lions. Dit gevoegd bij het feit dat er nog te veel onervaren, niet rijpe spelers in ons team zijn, heeft de beslis sing eigenlijk erg eenvoudig ge maakt." Overigens zal Leiden Lions óók in de tweede divisie twee steun pilaren verliezen. De mogelijk heid dat de afgestudeerde John van Sloun èn Jean Martin vol gend seizoen door werkzaamhe den niet meer beschikbaar zul len zijn is bijzonder groot. De kans dat er komend seizoen „gekochte" Canadezen in Leidse dienst ijshockey zullen spelen is trouwens eveneens erg klein. Leiden Lions heeft, ook wat dat betreft zijn keus ge maakt. Pim van Halem: „Nog afgezien van onze financiële mogelijkheden hebben we ge woon geen zin om een stel Ca nadezen aan te trekken. Dat past eenvoudig niet in ons be leid." EDE Voor 2.000 toeschou wers heeft het UEFA-jeugd- team zich gisteravond in Ede geplaatst voor het UEFA-eind- toernooi, dat van 3 tot 15 mei in Polen wordt gehouden. Met de overwinning van 3—1 op naaste concurrent Finland werd Nederland onbereikbaar in voorronde-groep vier. Nederland startte enthousiast. Het voordeel van de harde wind in de rug deed zich al na drie minuten gelden toen een schot van Lokhof van dertig meter op de lat stuitte. Schoten van af stand konden echter het gebrek aan aanvalskracht van de Ne derlanders niet verbloemen. De combinaties smoorden veelal in de kiem, omdat het uitverdedi gen onzorgvuldig gebeurde. Van de Finnen was echter niet veel te vrezen. De blauwwitten beperkten zich tot massaal ver dedigen. De schaarse aanvallen liepen op niets uit. Toen het oranjeteam eenmaal de zwakste kant, op links, van de Finse verdediging had gevonden, ont stonden er wat reële kansen. Twee mogelijkheden deden zich in de achttiende minuut voor. Maar het tikje van Groenendijk en de kopbal van Kramer op twee voorzetten van rechts be landden naast de paal. Pas vijf minuten voor het einde van de eerste periode kregen de Finnen hun eerste doelrijpe kans maar het schot van Huoviala vloog net over de lat. Verwacht De tweede helft begon goed voor de UEFA-jeugd, want al na acht minuten viel de lang verwachte treffer. Het gevolg van een goede samenwerking tussen de twee uitblinkers aan Oranjezijde. Van der Dungen kreeg de bal diep in het straf schopgebied, tikte keurig door naar Kaiser, die voor de afron ding zorgde: 1—0. De daarop volgende aanvallen deden een snelle vergroting van de voorsprong vermoeden. Het pakte anders uit. In een moment van grove onachtzaamheid in de Nederlandse defensie, verspeel de Scheve de bal aan Pirinen, die beheerst inschoot (1—1). Een moeilijk moment voor de Nederlandse jeugd. De offensie ve aspiraties dreigden te verzan den in nervositeit. Ruud Kaiser was een klein kwartier later echter opnieuw de reddende en gel. Na een snelle aanval van rechts zette Groenendijk de bal voor en vanuit een bijna identie ke situatie scoorde Kaiser op nieuw: 2—1. Vijf minuten voor het einde viel de beslissing. Uit - opnieuw - een voorzet van Groenendijk kwam de bal voor de voeten van de Ajacied Van de Brink, die de reis naar Polen met een hard schot veilig stelde (31). Opstelling Nederland: Van der Meulen (Eindhoven); Troost (Feyenoord), Scheve (FC Twen te), Voskamp (G.A. Eagles), Lo- rie (FC Den Haag); Lokhof (NAC), Van den Brink (Ajax), Van der Dungen (FC Den Bo sch); Kramer (Ajax), Groenen dijk (Feyenoord), Kaiser (G.A. Eagles). Stand in poule: 1. Nederland 4 2 2 0 6 7—3 2. Finland 3 0 2 1 2 4—6 3. Ierland 3 0 2 1 2 3—5 DUISBURG De elfde Europese titelstrijd tafeltennis voor landenteams is voor Neder land op een fikse teleurstelling uitgelopen. In Duisburg degradeerden gisteravond zo wel het heren- als het damesteam naar de tweede categorie. Eens te meer een bevesti ging van het feit dat Nederland op interna tionaal tafeltennisgebied, met uitzondering van Bettine Vriesekoop, geen rol van enige betekenis speelt. De Nederlandse dames hebben het er in Duisburg lelijk bij laten zitten. Het dames- dubbel en Judy Williams faalden volledig en hieraan kan de afdaling naar de tweede categorie worden toegeschreven. Het teken de de armoede in het Nederlandse tafelten nis dat een speelster met zeer beperkte capaciteiten als Judy Williams als vaste tweede dame fungeerde achter Bettine Vrie sekoop. Ook in het duel tegen Luxemburg zorgde Vriesekoop voor twee winstpunten, te weinig voor de overwinning, die handhaving in de eerste categorie zou bete kenen. Het derde punt moest van Williams of uit het dubbelspel komen. Het samenspel van Vriesekoop en Sandra de Kruyff werd een deceptie. Tegen een middelmatig Lu xemburgs duo werd een nederlaag van twee maal 19—21 geleden, wat vooral te wijten was aan een opeenstapeling van fouten van De Kruyff. Judy Williams kon in het laatste enkelspel de zaak nog redden. Een zege op Carine Rich, een speelster zonder enige allu re, die in de Nederlandse competitie een onopvallende figuur zou zijn, zou de aanslui ting met de Europese top verlengen. Maar de 33-jarige Amsterdamse was mentaal niet opgewassen tegen de druk van het moeten winnen en verloor in drie games. Bij de heren heeft Nico van Slobbe Neder land tegen Bulgarije bijna vier uur in de race gehouden. De Schiedammer revan cheerde zich volledig voor zijn eerder zwak ke optreden en toonde een ongekende wed strijdmentaliteit Met uitgebalanceerd spel schoof hij de drie Bulgaren opzij. Bert van der Helm werd verantwoordelijk gesteld voor de degradatie. De tienvoudig Neder lands kampioen speelde zwak en vermande zich pas toen het in feite al te laat was. Na twee volkomen overbodige nederlagen scoorde hij alsnog een winstpunt, waardoor de laatste partij tussen Gootzen en Mitev de beslissing moest brengen. De 18-jarige Maa strichtenaar was kansloos tegen de gerouti neerde Bulgaar. In twee games werd hij op verlies gezet. Derde maal Voor de derde maal sedert 1958 heeft Hon garije zowel bij de dames als bij de heren de finale van het toernooi om de Europese tafeltenniskampioenschappen bereikt In de halve finales bij de beren werd met 5—1 van Rusland gewonnen. Tegenstander in de eindstrijd is Engeland, dat met 5—4 van Frankrijk won. In de halve finales bij de dames versloeg Hongarije titelverdediger Rusland met 3—1. Tsjecho-Slowakije haalde de finale door met 3—2 van Roemenië te winnea De voornaamste uitslagen van de kruisings wedstrijden zijn: dames: Hongarije - Rusland 1—3, Roemenië - Tsjecho-Slowakije 2—3, Engeland - West- Duitsland 3—2, Joegoslavië - Zweden 3—2, Luxemburg - Nederland 3—2, Frankrijk - België 3—0. heren: Engeland - Frankrijk 5—4, Hongarije - Rusland 5—1, Joegoslavië - West-Duitsland 5—1, Tsjecho-Sowakije - Zweden 5—4, Polen - Denemarken 5—4, Nederland - Bulgarije 4-5. rriesekoop - Carine Rich 21—11, 19—21, 21—10; Vriesekoop/De Kruyff - Dom/Rich 19—21, 19—21. Vriesekoop - Dom 21—9, 21—12; Williams - Rich 20-22, 21—17, 17-21. Nederland - Bi Han Gootzen - Bert van der Helm - Petar Mitav 16—21, 12—21; Nico van Slobbe - Boljdar Gentsjev 14—21, 23—21, 21—19; Van der Helm - Nikolov 18—21, 1421; Gootzen - Bentsjev 15—21, 10—21; Van Slobbe - Mitev 16-21, 21-17, 21-15; Van der Helm - Bentsjev 19-21, 21-17, 21-15; Van Slobbe - Niko- lov 21-17,21-15; Gootzen - Mitev 18-21,12-21. Sandra de Kruyff kon in het dubbelspel te weinig inbrengen. Onze correspondent Frans Wijnahds verlaat na vijf jaar Italië en Rome om terug te kerep naar Neder land. In een serie beschouwingen onder de titel „Dag liefje - Ciao bella, ciao", maakt hij de balans op van zijn verblijf. ROME De Italianen zijn er niet aan gewend politiek voor vol te worden aangezien, alt hans niet buiten hun grenzen. Laat staan dat ze voorbereid zijn op de hoofdrol die ze momenteel op bet politieke toneel spelen. De christen-democraten zien zich als laatste verdedigings gordel tegen het oprukkende communisme, hoe Italiaans dat laatste ook moge zijn. En de communisten zijn sinds de oorlog gegroeid tot de grootste communistische partij buiten het Oostblok en tegelijk een blok aan het been van het universeeel rechtlijnig denken de en opererende Moskou. Beide Italiaanse politieke grootmachten staan voor de historische dag waarop ze óf elkaar moeten vinden in een evenwichtige, echte rooms-ro de samenwerking: óf waarop ze in de andere de meerdere moeten erkennen voor de eerstkomende vijf, tien jaar. De helft van de Italiaanse kie zers hoopt op het eerste; de andere helft op het tweede feit, en het totale kiezerskoips bidt alle heiligen van de Sint Pieter-kolonnade dat het land niet in de greep van een halve burgeroorlog raakt, omdat ex tremen ter linker- of ter rech terzijde de chaos zó hoog opja gen dat het leger wel in moet grijpen. De opmèrs en groei van de communistische partij is in veel boeken aangeduid, om schreven, geanalyseerd, maar geen enkel argument lijkt wer kelijk steekhoudend, de volks aard van de Italianen in acht genomen. De Italiaanse communistische partij stamt van ver voor de oorlog en heeft in mannen als Gramsci en Togliatti gretig be luisterde profeten en aanvoer ders gehad. De grote groei on stond vlak na de bevrijding, toen de communisten zich te recht mochten roemen als manhaftige fascisten-bestrij ders, zij het dan daarin bijge staan door een niet te ver waarlozen aantal christen-de mocraten die het Mussolini-re- gieme haten als de zwarte pest en liever de rijen van de parti zanen versterkten. De gewone, communistisch stemmende, man kreeg na het fascistische tijdperk van de partijleiding een nieuw haat- en spotobject toegeschoven, namelijk het valse christen volk dat via de Dermocrazia Cristiana tot op heden de dienst uitmaakt en de lakens uitdeelt, ook al treedt de com munistische partij sinds zeer kort als toeziend fourier op. Anti-klerikaal De voorkeur van veel Italia nen voor de communistische partij is ook te verklaren uit een groeiende antipathie voor de kerk. De anti-klerikale hou ding werd uitgedrukt in stem men op de communisten. Hoe rechtvaardig, menslie vend, sociaal-voelend en pro gressief de meest recente pau sen ook geweest zijn, het blijft een feit dat in de loop der eeuwen veel Italiaanse plaats bekleders van Christus méér tijd nodig hadden om het om ringende Italiaanse volk poli tiek en militair onder hun in vloed te houden, dan om de Boodschap te verkondigen. De goede herders waren tè vaak kwade padrones. I Nóg een factor verklaart de groei van de communistische partij. Dat is de openlijke boosheid van de kleine man over zijn eigen lot en z'n vaak gerechtvaardigde verontwaar diging over de te grote ver schillen tussen (zijn) mondjes maat en (andermans) over vloed. De kloof tussen rijk en arm dus. Het economisch wonder van en in het na-oorlogse Italië heeft weliswaar een stuk wel vaart opgeleverd. Het heeft voor vrijwel iedereen een au- to(otje), een brommer, een tv en een ijskast opgeleverd, maar dat bescheiden aardse bezit staat te pronken bij en in twee- of driekamerflatjes. even bescheiden als duur in huur, in overbevolkte huurka zernes en lawaaierige volks wijken. Het welzijn van de rijken mag dan evenmin gegroeid zijn - eerder is bij deze categorie de angst voor een nivellerend so cialistisch patroon gegroeid - de welvaart van de rijken is in elk geval wél sterk toegeno men. Tenslotte is er het argument van de onafhankelijkheid van Moskou dat veel communis tenstemmers geruststelt en te gelijk imponeert Als de Ita liaanse kopstukken in hun hoofdkwartier in de Via dei Botteghe Oscure - letterlijk vertaald de straat van de duis tere winkeltjes - met de vuist op tafel slaan om die onafhan kelijkheid van het Kremlin te demonstreren, dan maakt dat indruk op tien miljoen kiezers. Al die kiezers hebben dan het verrukkelijke - en voor Italia nen onmisbare - gevoel van eigenwaarde. Het begrip „eu- rocommunisme" heeft ook nog eens veel bijgedragen om de scherpste achterdocht tegen de Westeuropese communisten weg te nemen. Tegenpool En tóch, al die argumenten samen zijn niet overtuigend genoeg. Zélfs niet voor een partij die dertig jaar in de oppositie heeft geopereerd en gemakkelijk spel had tegen over het christen-democrati sche blok waar van alles op aan te merken is: een politieke macht die net zo min brand schoon is als het grootste ge brandschilderde raam dat er in Rome te vinden is. Elke Italiaan, geboren als super-in dividualist, 'n solist van natu re, is van nature de tegenpool van alles wat met marxisme en communisme te maken heeft. Terwijl de Engelsen de naam hebben dat alléén zij kastelen van hun huizen kunnen ma ken; terwijl de Duitsers de kampioen-kuilengravers zijn op andermans grond; terwijl elk Frans gezin een staat in de staat vormt, zijn de Italianen - en ik generaliseer met opzet - bij uitstek de vrijgevochten solisten in het bonte mensen- koor. Waar andere volkeren uitblinken in of bestaan bij gratie van het verenigingswe- Centrum van de Italiaanse politiek is Montecitorio, in welk historisch palazzo de Italiaanse Kamer gehuisvest is. Bernini begon in 1650 met de bouw van Montercitorio dat geruime tijd als rechtbank heeft gediend. zen, het leger, eendracht en samenbindende ideologie, blij ven de Italianen stuk voor stuk individualisten en düs on geschikt voor het socialistische principe. Het is verleidelijk en gemakkelijk het Italiaanse po litieke beeld en gebeuren te verplaatsen naar het Colos seum en in de politieke voor mannen moderne gladiatoren te zien. In dat steekspel zijn de communisten en christen democraten door hun aanhan gersaantal de kampioenen. De socialisten - bij de Europse zusterpartijen niet bijster hoog in aanzien -; de wat buiten de realiteit levende Republiekei- nen; de liberalen en de gevaar- lijk-onberekenbare neofascis ten zijn goed voor de bijrollen. Behalve tegen elkaar, vechten ze ogenschijnlijk gezamenlijk tegen de corruptie, de econo mische crisis, de verkrachters van de openbare orde en tegen de maffia. Gezien die reeks gezamenlijke vijanden vraag je je wel eens af waar ze de tijd vandaan halen om óók elkaar nog eens dwars te zit ten. Dat is wel verklaarbaar omdat elke partij de andere juist verwijt oorzaak van al die mistoestanden te zijn. In die eindeloze burenruzie is de gezamenlijke aanpak en be strijding van de nationale kwalen langzamerhand een utopie geworden. De polarisatie bestaat ook in Italië: al is die hier niet zo onverdragzaam en venijnig als in Nederland. Vijf jaar op een rij heb ik de nieuwjaarsbood schappen van de president er de premiers beluisterd. Vijf jaar achtereen spraken ze van een moeilijk, nieuw jaar maar tegelijk knoopten ze er een opgewekt woord van diep ver trouwen aan vast Wat moesten ze anders? En ik denk achteraf dat ze het nog meenden óók. Dat alle Italia nen, ondanks de negatieve cij fers van handels- en betalings balansen, huren en salarissen, ervan uitgaan dat het wel mee zal vallen. En eeuwen lang hebben ze bewezen dat overle- vingstalent te bezitten. Is het een fragmentarisch res tant van de invloed van de Arabieren die immers óók be weren dat Allah wel voor alles zal zorgen; is het de onbewus te beleving van het bijbelse woord dat zegt dat zelfs de vogels en de lelies op het veld niets tekort zullen komen? ook in de diepste kommer en ellende praat de Italiaan hoop vol over „domani", morgen; terwij de verstandige, noorde lijke volkeren kommervol vooruit kunnen denken dat het volgend jaar of de volgende eeuw nog wel beroerder zullen zijn. De door zorgen geplaagde Italianen gaan voor „zorge loos" door als ze moed putten in de eerstkomende, nieuwe dag. Zou ik dan in dat opzicht hier iets geleerd hebben? FRANS WIJNANDS De Italianen zijn veel van hun (werk)tijd kwijt aan stakingen en de meestal daarbij behorende politieke manifestaties. Het „No al fascismo" is de laatste tijd steeds luider te beluisteren.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 14