Katwijk heeft voldoende woningen voor jongeren Nieuwe school heet Lisbloem Reconstructie Leidseweg aanbesteed BESLISSING OVER DERDE KLEUTERSCHOOL DUIVENVOORDE UITGESTELD Oegstgeest handhaaft koopavond op vrijdag KORTWEG REGIO LEIDSE COURANTWOENSDAG 8 MAART 1978 PAGINA f1IF(S8®*!5r De omstreden zomerhuisjes waar volgens het witboek veel Katwijkse jongeren noodgedwongen intrekken WETHOUDER VAN DUK OVER WITBOEK: KATWIJK De Belangengroep Jeugdwo- ningnood noemt het woonbeleid van wet houder Van Dijk (SGP) een wanbeleid. De gemeente Katwijk zou zich onttrekken aan het bouwen van woningen voor één- en tweepersoonshuishoudens, terwijl daar juist een enorme vraag naar is. Een gun stige subsidieregeling die Katwijk op grond van de „Nota Van Dam" voor de bouw van dergelijke kleine woningen ïtgn krijgen werd door de gemeente niet benut omdat er al genoeg kleine woningen zou den zijn. Enige tijd geleden verscheen in Katwijk het „Witboek Jongerenhuisves ting". In dit witboek wordt het woningbe- leid van de gemeente Katwijk onder de loep genomen en de conclusie waartoe die beschouwing leidt is niet onverdeeld gun stig. „Het gemeentebestuur saboteert de maatregelen van de rijksoverheid," zo stelt de belangengroep. De wethouder die in Katwijk verantwoor delijk is voor het woningbouwbeleid, is de heer Van Dijk. Hij zegt over deze conclu sies uit het „witboek": „Het is beslist niet waar dat je in onze gemeente beneden de dertig jaar geen woning kunt krijgen. De leeftijd die is gesteld om op de urgentielijst te komen is vijfentwintig jaar. Vanaf die leeftijd kun je dus een aanvraag voor een huis indienen en wordt er aan je geval gewerkt. Het ligt in ons streven om de leeftijd waarop iemand op de urgentielijst kan worden geplaatst terug te brengen naar de gemiddelde trouwdatum, te weten drieëntwintig. Overigens moet ik de eerste gemeente nog zien waar je als je jonger bent dan vijfentwintig zomaar een huis kunt krijgen. Dat gaat tegenwoordig zelfs in Limburg niet meer." „Ik ontken dat we in Katwijk geen wonin gen voor één- en tweepersoonshuishoudens bouwen. In het pasgebouwde plan Rijnsoe ver staan zevenhonderd woningen. Zesen zestig daarvan zijn tweekamerwoningen, terwijl er negenenveertig driekamerwonin gen bij zijn. Ontheffing van de bepalingen in de „Nota Van Dam" hebben we ge vraagd omdat er in Katwijk werkelijk veel kleine woningen aanwezig zijn. We hebben tweehonderd tweekamerwoningen en acht- a negenhonderd driekamerwoningen. Daar komt nog bij dat we betrekkelijk weinig ruimte hebben. We kunnen nog zeven jaar bouwen en daarna is alles vol. De ruimte die nog over is willen we graag reserveren voor de gezinnen. Dat zijn ongeveer zes tienhonderd woningen. Gezinnen zijn nu eenmaal minder flexibel dan alleenstaande jongeren. Die kunnen makkelijker buiten Katwijk een woning vinden dan de gezin nen die vaak door allerlei factoren aan de plaats gebonden zijn." Mogelijkheden Maar hebben de jongeren die in Katwijk niet terecht kunnen dan wel mogelijkheden in andere gemeenten? Van Dijk: „Ik ben ervan overtuigd dat in een stad zoals Leiden nog genoeg kamers voor jongeren over zijn. Ik weet best dat de kamernood, met name onder de studen ten in Leiden, erg groot is. Maar dat ligt voor een belangrijk deel ook aan de stu denten zelf. Als vroeger een student erg lastig was, dan kon je hem simpelweg uit zijn kamer zetten. Tegenwoordig weten die studenten zich echter beschermd door de huurbeschermingswet en kunnen ze het zo aanbieding van de gemeente voor een huis gehad. Of wellicht betreft het iemand'die op zijn achttiende jaar in een zomerhuisje is gaan wonen en nu na zeven jaar op de urgentielijst terecht is gekomen. Dat lijkt mij de enige mogelijkheid." Een mogelijkheid om het zomerhuisjespro bleem op te lossen zou kunnen zijn het geschikt maken van eengezinswoningen voor alleenstaanden. Volgens een plan dat door de PvdA werd gelanceerd zou je vijf alleenstaanden in zo'n eengezinswoning kunnen plaatsen. Een effectiever gebruik van de grond, want de gemiddelde bezet tingsgraad van een eengezinswoning schommelt nu rond de 3,6. Van Dijk: „Dat gebeurt niet zolang ik hier zit. Ik heb die huizen gezien en ik ben er niet enthousiast over. Twee kamerbewo ners moeten in die huizen met één douche doen. Ik heb het idee dat alleenstaanden met een goed zomerhuis beter af zijn, dan met zo'n omgebouwd eengezinshuis." In het „witboek" wordt gewezen op de onevenredig grote aandacht die Katwijk aan bejaardenwoningen schenkt. Aan huis vesting voor jongeren wordt niets gedaan, stelt men, terwijl wel de bejaardenwonin gen als paddestoelen uit de grond schieten. Van Dijk: „De belangstelling voor bejaar denwoningen is erg groot. De groep groeit en ik vind dat we die mensen aan een goede woning moeten helpen. We' krijgen meer aanvragen van bejaarden dan van jeugdigen. Daarbij komt dat als bejaarden een bejaardenhuisje betrekken er vaak een grotere woning vrijkomt waar dan weer een gezin in gehuisvest kan worden." Bejaarden „De bejaarden hebben recht op een goede woning. Ze hebben hun leven lang hard gewerkt en dan kun je ze niet zonder huis laten zitten. De tendens is tegenwoordig om tot je achttiende jaar naar school te gaan en daarna meteen een huis te willen hebben. Je vraagt je af of die achttienjari gen wel zo'n huis hebben verdiend. De jongeren die het hardste schreeuwen heb ben doorgaans in het geheel niets gepres teerd of gedaan. Onze huidige welvaart is door de oudere generatie bereikt. Ik vind daarom dat die mensen goed gehuisvest moeten worden. Ze hebben er eerder recht op dan de eerste de beste achttienjarige die thuis ruzie heeft gehad en nu meteen zelfstandig wil wonen." Een citaat uit de „Nota Van Dam": Straks is de leeftijd voor meerderjarigheid acht tien jaar. Kinderen kunnen dan, als ze dat willen, zelfs tegen de wil van hun ouders in vertrekken. De overheid moet ervoor zorgen, de feiten constaterende, dat iede reen behoorlijk kan wonen." Van Dijk: „Pure demagogie. Dat is niet haalbaar. In 1975 zijn er in ons land twintigduizend woningen te weinig ge bouwd, een jaar later waren dat er veertig duizend. Om dan met zo'n stelling te ko men is een zuiver dogma. Voor Katwijk verwacht ik een stabilisatie van de woningmarkt over zeven acht jaar. Het geboortecijfer daalt en we gaan nog in een aantal delen van de gemeente bouwen. Öf het dan echter zo zal zijn dat we alle achttien jarigen meteen aan een huis kunnen helpen, betwijfel ik ten zeer ste." Frits Beutick V bont maken als ze zelf willen, zonder dat men ze uit hun kamer kan zetten. De mensen willen gewoon geen jongeren op kamers meer. Maar met name in de Leidse Merenwijk zullen kamers genoeg over In Katwijk wonen veel alleenstaanden in de zogenaamde zomerhuisjes. Kleine huis jes achter normale huizen die vroeger door Katwijkse gezinnen werden bewoond, als ze hun eigen huis aan badgasten hadden verhuurd. Deze huisjes zijn op de zomer gebouwd en 's winters moeilijk warm te stoken. Moet voor de mensen die in zo'n zomerhuisje wonen geen vervangende wo ning worden gebouwd? Van Dijk: „Die zomerhuisjes worden ge bruikt voor de overbruggingsperiode tus sen de tijd dat men trouwt en tussen de tijd dat men een echte woning krijgt toege wezen. Het maakt niets uit, zoals het Wit boek stelt, of men wel of geen kinderen heeft. Wie trouwt en geen woning heeft komt op de urgentielijst te staan. Daar wordt dus aan gewerkt. Datzelfde geldt voor alleenstaanden die de leeftijd van vijfentwintig jaar bereiken. Men hoeft echt geen kind te verwekken om sneller aan een woning te komen. Waarbij ik wel wil zeg gen dat ik kinderen een gezonde zaak vind. Ik vind het gezonder dat mensen een kind nemen met het idee dat ze dan sneller aan een woning komen, dan dat ze geen kinde ren nemen omdat zowel de man als de vrouw moeten werken." Zomerhuisje „Dat iemand zeven a acht jaar in een zomerhuisje blijft wonen is niet mogelijk. Ik weet dat dat geval in het Witboek staat en we zijn op dit ogenblik aan het onder zoeken welk geval dat is. De persoon die dit betreft, moet van buiten Katwijk ko men, of anders heeft hij beslist al eens een IIIIIIIIIIIIIU1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIII St. Matthias" zestig jaar WARMOND - De Warmondse muziek- en toneelvereniging St. Matthias viert vandaag het zes tig Jarig bestaan. Op 8 maart 1918 kwam een enthousiaste groep van ongeveer vijftien personen op het idee om met elkaar muziek te maken vooral op Koninginnedag. Deze groep is in zestig jaar uitgegroeid tot een moderne muziekvereniging met harmonie, drumband, ma jorettes en minirettes. Tevens is er een afdeling toneel die enkele malen per jaar een uitvoering verzorgt voor leden, donateurs en anderen. Het zes tigjarig bestaan wordt van avond herdacht met een H. Mis om half zeven in de St. Matt- hiaskerk. Daarna zal er een rondgang door het dorp worden gemaakt Zaterdagmiddag is er een receptie in „De Zon" van 16.00 tot 18.00 uur. De viering voor het grote publiek zal pas in mei plaatsvinden als er een jubileumconcert wordt gegeven in Tennishal Klinkenberg. On geveer 200 muzikanten zullen op 20 mei het concert voor dona teurs en belangstellenden ver zorgen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll voorschoten Voorschoten De aanbesteding voor de reconstruktie van Leidseweg-Noord heeft plaats gevonden. De laagste inschrij ver is het Aannemingsbedrijf Gebr. Oldenburg B.V. uit Nieuwen- dijk met 798.000,- excl. BTW. De gunning is aangehouden, verwacht wordt dat b. en w. nog deze week de beslissing tot gunning zullen nemen. De direkteur van openbare werken W. Bedet verwacht dat spoedig een begin gemaakt kan worden met de werkzaamheden. Financieel is er geen enkel bezwaar. Het bedrag van de aanneemsom voor de wegwerkzaamheden blijft beneden de begroting. Met de kosten van ondermeer het leggen van nieuwe riolering, kabels voor gas, licht en water en verzienin- gen op ander terrein zoals een nieuwe straatverlichting komt de totale reconstruktie op een bedrag van ongeveer 3 miljoen gulden. Nog deze maand wordt een werkschema opgesteld in sa menwerking met de gemeente, aannemer en de bewonerskon- taktgroep en de eerste werk zaamheden aan de weg kunnen dan in het begin van april be ginnen. De reconstruktie van Leidsw- weg-Noord betekent een ingrij pende wijziging van het profiel van de weg. Zoveel mogelijk zal getracht worden de overlast van de bewoners tot een minimum te beperken. Het doorgaande verkeer zal omgeleid worden via de Admiraal De Ruytersingel en de Van Beethovenlaan. IJs en weder dienende kan het karwei geklaard zijn voor het einde van dit jaar. De reconstruktieplan- nen zijn gemaakt in overleg met de bewonerskontaktgroep en er is gekozen van een smalle rij baan met op diverse plaatsen een middenberm. Inhalen is on mogelijk. De reconstruktie-opzet is het maken van een weg in een bebouwde kom, die veilig is voor de omwonenden en niet erg aantrekkelijk voor het door gaande verkeer Politiek in Alkemade „Dick. hartelijk dank voor je voor Alkemade en voor i VGA hebt gedaan. Je bent, blijft onze vriend", aldus ein<j, de gisteren de reactie van drie overgebleven VGA-raad$ den in de Leidse Courant ot- de affaire van de doorgespeeIj. geheime stukken in Alkemad De redaktie van de LC hef bewust in zijn geheel geplaati omdat het drietal zich niet ej der wilde blootgeven. De V(j was tot nog toe een in alle tal) zwijgend blok. Toch verdient de brief van 1 fractie gemeentebelangen d toelichting, want zelden hebbt raadsleden in het openbaar zol opvallende judaskus aan collega gegeven, die door zij eigen optreden de politiek moé verlaten. Deze volgens zijn coü ga's goed bedoelde nussts heeft hem de politieke kop g kost, maar Zijn vertrek is oi danks de vriendelijke woordt van de VGA-raadsleden do; een van hen (H. van Duykerei, mede bewerkstelligd. Voor rf jonge WD-afdeling in Alkeim de. waar (politiek in VGA-kris gen is nu eenmaal rommelig twee huidige gemeentebelangeg vertegenwoordigers de lijst aai voeren, waren én Van Duykere én Van der Meer op de lijst iüil meer te handhaven. Van dt Meer moest daarom ten voord, le van H. van Duykeren het vel ruimen. Wethouder Van Dijk Van Duykeren was echter té vrijwel vanaf het begin op d hoogte hoe de vork in de stei zat. Desondanks ondertekende hij en zijn collega's een bril gericht aan de man die de stul ken in handen had gekrege door toedoen van VGA-er Va der Meer met het verzoek o; toch de naam van de onbekeni bekend te maken. Van Duykt ren nam als fractievoorzitte niet eens de moeite om burg, meester Bolten op de hoogte 1 brengen. De fractievoorzitti van gemeentebelangen diëndj daarmee niet de gemeentebeiaa gen maar zijn eigen partijpoA tieke belangen. Die lijn heeft h tot nog toe doorgetrokken; Va der Meer moest wel weg om ft voortzetting van zijn eigen cj rière mogelijk te maken. Een kijkje in het centrum, waar dagelijks bejaarden bijeenkomen Eerste lustrum dienstencentra RUNSBURG/VALKENBURG De dienstencen- burgse dienstencentrum houdt dinsdag in het tra de Bogaert in Rijnsburg en de Wei in Valken- dorpshuis diverse activiteiten zoals bloemschik-, burg vieren volgende week het vijf-jarig bestaan, gymnastiek- en volksdansdemonstraties. Tevens is Gedurende drie dagen wordt er voor bejaarden er een bazar. Woensdag is er in het Rijnsburgse van alles georganiseerd. centrum open huis van half tien tot twaalf en van Maandagavond is er voor alle leden van de diverse twee tot vijf uur. Ook hier zullen vele demonstra- clubs een feestavond in de Voorhof. Het Valken- hes worden gegeven. LEIDSCHENDAM - De Leid- schendamse commissie voor het onderwijs heeft gisteravond van wethouder P. C. Boone de toezegging gekregen dat nog vóór de zomervakantie beslist zal worden over het al dan niet aanbouwen van kleuterlokalen aan de lagere r.-k. Duivenvoor- deschool aan de Graaf Willem de Rijkelaan. Uit een enquête onder de toe komstige bewoners van de nieu we wijk Duivenvoorde is geble ken dat ongeveer de helft van de kinderen na de verhuizing van school zal veranderen. Het aantal kinderen dat op dezelfde school blijft ligt bij het lager onderwijs uiteraard hoger dan bij het kleuteronderwijs. Wat het lager onderwijs betreft zul len de r.-k. Duivenvoordeschool en de prot. chr. Dillenburg- school, beiden al in de wijk gevestigd, geen moeite hebben met de nieuwe opvang. Met de openbare Prins Willem Alexan- derschool ligt het wat moeilijker omdat deze school sneller vol zal zijn. Bij het kleuteronderwijs spreekt de barrière van de oversteek van de Graaf Willem de Rijke laan een woordje mee. Mede daarom ligt van de zijde van het CDA nog steeds het bij de ope ning van de r.-k. Duivenvoorde- school vorig jaar gedane ver zoek op tafel bij die school kleu terlokalen te bouwen. Het CDA gebruikte ook de integratie van het kleuter- en lager onderwijs als-argument. De nieuwe wet op het basisonderwijs wordt echter misschien pas in 1983 van kracht en niemand, aldus de heer H. Keizer, chef van de afdeling onderwijs, weet hoe de eisen van het samengaan van de twee schooltypen zullen worden geregeld Dat de scholen zullen samengaan tot één basisschool staat echter voor iedereen vast. In Leidschendam heeft men, of minstens de stedebouwkundige, de integratie blijkbaar nog niet als vaststaand aanvaard. Het is anders moeilijk te verklaren waarom de weg die de wijk met de rest van Leidschendam ver bindt juist de openbare kleuter school scheidt van de school voor lager onderwijs. Bij de naastgelegen prot.chr. Dillen- burgschool heeft de stedebouw kundige het nog mooier ge maakt. De waterpartij die Dui venvoorde straks doormidden gaat delen gaat in de -richting van de Graaf Willem de Rijke laan namelijk ook precies tus sen de lagere en de kleuter school door. Dat er bij de r.-k. Duivenvoor deschool nog kleuterlokalen ko men staat overigens allerminst vast. In de onmiddellijke omge ving, maar weliswaar geschei den door de Graaf Willem de Rijkelaan staan namelijk niet minder dan 4 r.-k. kleuterscho len: in de aangrenzende wijk de Zijde de „Casa dei Bambini", in de laagbouw van Prinsenhof de 's-Gravenhof en nog twee kleu terscholen midden in Prinsen hof op het zg. scholeneiland. De kans bestaat dat ouders hun kind van een van deze scholen zullen terugtrekken, met net als bij de openbare school het ge volg dat er lokalen leegkomen. De volgens Van Duykerens gen woorden zo goed bedoe handelingen staan in schril co trast tot zijn welhaast emotion le optreden in de gemeenteral van 27 februari. Toen wethoo der Rietbroek (die de raadsvei gadering van 27 februari leidde in het openbaar de ontslagbhë van raadslid Van der Meer wil! de behandelen, trok Van Duykej ren bijna wit weg. In de schou sing van de raadsvergadering snelde hij naar de b. en w.-talè om wethouder Rietbroek te be werken. Dat lukte en de zaal werd alsnog in het geheim t* sproken. Openbaarheid is voor Van Duy keren kennelijk een modi woord, dat alleen als het her, in zijn kraam te pas komt, ge bruikt wordt. Het is dan ooi begrijpelijk, dat Van Duykerei en zijn collega's Kr et en Koet de pers en met name de Leid» Courant de schuld geven vaij het vertrek van Van der Meei\ Terecht, want zonder die publi caties zou de VGA de affair wel in de doofpot hebben ge kletst. CDA-raadsleden zouden tege: hun VGA-collega's gezegd hei ben, dat ze in een vergelijkbar situatie onschuldigen ook ee jaar lang onder verdenking zou den hebben laten staan. Op zicS een ongeloofwaardige stellingI want andere CDA-fractieleder zijn juist diep verontwaardigt over het VGA-optreden. Ze stel den deze week zelfs dat Vai Duykeren de zaak tot aan he eind geheim heeft willen hou den. Ondanks zijn voorkemp van de zaak hield hij zich in besloten raadsvergadering aar vankelijk onnozel. De WD staat voor een moeilm ke beslissing. Volgens insider zal de partij vele stemmen vei liezen als ze Van Duykeren handhaaft als lijsttrekker. I> VGA gaat na de affaire ooi' moeilijke tijden tegemoet. VGA er Kret informeerde al eens eer der of hij lid mocht worden vai> de plaatselijke ARP-kieskring Dat werd afgewezen, zodat hil wel door móet varen op hel VG A-schip, dat met gewonde bemanning en in zinknde stani zal proberen het land alsnog te bereiken. LISSE De nieuwe school van de vereniging voor Christelijk Basisonderwijs in Meerenburgh gaat na de oplevering „De Lis bloem" heten. Enige tijd geleden schreef de vereniging een wedstrijd uit, die 102 inzendingen opleverde met een naamsugge stie. De voorstellen varieerden van Oranje- en Meerenburghschool tot Het Startblok. Vijf inzenders kozen voor de naam „Lisbloem". De naamgevingscommissie was met deze inzenders van mening dat de school „Lisbloem" moet gaan heten. Een loting bracht de ter beschikking gestelde portable radio in handen van Rita Wijnhout. Cadeaubonnen zijn uitgedeeld aan André Jonkman, mevrouw Meershoek, de heer Döll en Inge Jonkman. De nieuwe naam heeft diverse achtergronden. De huidige basis school bevindt zich in de Lisbloemstraat. Een gebrandschilderd raam in het schoolgebouw toont een afbeelding van zo'n bloem en krijgt dan ook een ereplaatsje in de nieuwe school. De Lisbloem- school komt op een plaats te staan waar in vroegere jaren honderden lisbloemen bloeiden. OEGSTGEEST Zowel de Stichting winkelcentrum Lange Voort als de winkeliersvereni ging Oegstgeest Actief spraken zich gisteravond uit voor hand having van de koopavond' op vrijdag. Dit in verband met de nieuwe winkelsluitingswet wel ke rond de helft van 1978 in werking treedt. Het was voor het eerst sedert 15 maanden dat de middenstandscommissie in het Oegstgeestse raadhuis weer eens bijeen kwam. Diverse winkeliers zijn veront rust over de toename van win keldiefstallen vaak door zeer jeugdigen gepleegd. Vooral van schooljeugd wordt hinder on dervonden. De gemeente kan hier niets aan doen, verklaarde de wethouder, „hoe hard het ook klinkt!" Intussen gaan de winkeliers echter scherper toe zien en zal het contact met de politie, indien hier aanleiding toe is, worden géintensiveerd. Een van de commissieleden sprak er zijn teleurstelling over uit dat er in de commissie geen vertegenwoordiger(ster) van het winkelpersoneel aanwezig is. Op een vraag van de heer Kohl- beck aan de voorzitter van Oegstgeest Actief met betrek king tot een te stichten winkel hof in de driehoek Kempenaer- straat-Terweeweg-Geversstraat deelde de heer Trijzelaar mee dat men voorlopig, na de eerste publicatie, hierover het doek heeft laten zakken. De onder handelingen zijn overigens nog steeds gaande. „Het is zeker geen overbewinkeling en wij waken voor „brancheverva ging", aldus de heer Trijzelaar. Wethouder Gmelich Meijling deelde mee dat in het nieuwe plan-centrum de winkels wor den opgenomen, welke men nog denkt te bouwen. RIJNSBURG De gemeente van de Gereformeerde kerk vrgadert vanavond in zaal 1 van het Rijnsburgse Centrum. Na de kerkdienst begint de vergadering om ongeveer half negen. RIJNSBURG De vereniging voor protestants-christelijk on derwijs houdt morgen een al gemene ledenvergadering in De Voorhof aan de Rijnsburg se Vliet NZ. Op de agenda staat onder meer een bestuurs- verkièzing. De bijeenkomst be gint om acht uur. LISSE Toneelvereniging „Het Geestgrondtheater" geeft vrijdag een uitvoering van het blijspel "Toffe Tony" in de Meerkoet in Lisserbroek. Op 17 maart wordt het stuk ge bracht in het Lissese Poelhuys en ook het Trefpunt aan de Schoolstraat staat op de nomi natie voor het toneelstuk. De toegangsprijs bedraagt 3,50 gulden. In de voorverkoop zijn kaarten verkrijgbaar op de adressen: Ooievaarstraat 117, Prinsessestraat 113 en Juliana- straat 98. NOORDWIJKERHOUT - Prof. Hans Wessel spreekt maandag 13 maart in "Het wa pen van Noordwijkerhout" voor de regionale afdeling van D'66. De partij komt voor de komende verkiezingen met een eigen lijst uit. De afdelingen uit Noordwijk en Noordwij kerhout werken samen en heb ben voor beide gemeenten een programmacommissie ge vormd. Lijsttrekker voor Noordwijkerhout is de heer M. H. Kuyper. De overige kandi daten zijn mevrouw Vermaas- van den Berg, de Heer Bier- hoff en de heer Van der Lem. De Noordwijkse lijst wordt aangevoerd door de heer Van der Hoeven. Op de nummers 2, 3 en 4 staan: de Heer Draij- er, de Heer Scholten en me vrouw Van der Poort-Valke- VOORHOUT - De Heer Oudshoorn van het Bedrijfs- schap voor het Slagersbedrijf verzorgt morgenavond in het Parochiehuis aan de Heren straat een Bak en Braadshow voor de leden van de "Vrou wenbeweging Voorhout". Hij krijgt hierbij assistentie van een Voorhouter slager. Aan vang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4