Nieuwe opzet woningbouwplan ,,Ter Weer" Harmonie Hoogmade voor het eerst in nieuwe uniformen Klachten over kwaliteit voetpaden in Wassenaar ..De Plankeniers goed op dreef Drie onderscheidingen voor WIK-voorzitter TWINTIG VRIJE-SECTORWONINGEN MOETEN PLAN HAALBAAR MAKEN Medailles voor vrijwilligers ,,St. Caecilia" trekt volle zaal Tentoonstelling handenarbeid drukbezocht fggjjjjJjJJIjl ALPHEN AAN DEN RIJN - Twee jongelui hebben zaterdag avond om ongeveer tien voor twaalf een telefooncel nabij het winkelcentrum „De Aarhof" ge sloopt. Toen de gewaarschuwde politie arriveerde, waren de jon gelui spoorloos verdwenen. LISSE Ren- en tourvereni ging „De Bollenstreek" bond gisteren de strijd aan tegen de renners van Westland Wil Voor uit. Bij de amateurs legde P. Koppers uit het Westland beslag op de eerste plaats. De eerste plaats bij de liefhebbers ging naar de Bollenstreker R. Onos. J. Olsthom uit het Westland s werd eerste bij de nieuwelingen. WASSENAAR De trekking van de loterij van padvinders- 1 groep „Scouting Willebrord" is j onlangs verricht Het televisie- toestel gaat naar lotnummer 1 2451. De fiets is voor de eige- 1 naar van lotnummer 1024 en de radio voor lotnummer 43. Voor I inlichtingen over de overige prijzen: tel. 17133. STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 6 MAART 1978 Wassenaar Toen in februari 1977 de gemeente raad besloot tot verkoop van bouwgrond in het plan „Ter Weer" aan de woningbouwvereniging St Willibrordus werd uitgegaan van de bouw van uitsluitend gesubsidieerde woningen, namelijk 106 huurwoningen (8 bejaardenwoningen, 80 een gezinswoningen en 18 etagewoningen in twee lagen) en 47 premie-koopwoningen. Bij de uit werking van dat plan heeft de woningbouwver eniging ernaar gestreefd naar huurprijzen bene den de toen geldende grens van 470 en koopprij zen beneden de grens van 127.000. Het bleek echter niet mogelijk het oorspronkelijke plan binnen de genoemde grensbedragen te reali seren zonder afbreuk te doen aan de kwaliteit van de woningen. De huurprijzen voor de eengezinswo ningen zouden zich gaan bewegen tussen 537 en 667 en de stichtingskosten van de premie-koop- woningen zouden zouden variëren van 118.907 tot 160.151, afhankelijk van grootte en ligging. Volgens die opzet zouden slechts 22 premiekoop woningen voor de 10-jaarlijkse rijksbijdrage in aanmerking komen. Deze uitkomsten noopten de bouwvereniging het plan te wijzigen door bijvoorbeeld een aantal vrije sectorwoningen erin op te nemen. Er is nu een volgende verdeling opgezet: 100 gesubsideerde huurwoningen, 33 premie-koopwo ningen, 20 vrije sectorwoningen en voorts nog 20 garages. In deze opzet blijven de huurprijzen beneden de grens die geldt voor de toekenning van woonvergunningen en voor huursubsidie, ter wijl voor de premiekoopwoningen een rijksbijdra ge kan worden verleend. Met andere woorden: door het opofferen van een stuk grond voor de bouw van de 20 koopwoningen in de vrije sector kan toch bereikt worden dat een groot deel van de uit te voeren woningen ten goede komt aan Wassenaarse gegadigden, hetgeen steeds de opzet van gemeente en bouwvereniging is geweest. Er is nu overleg gaande met de hoofdingenieur-di recteur van de volkshuisvesting in Zuid-Holland over de grondprijzen. Zodra daarover bericht is ontvangen, zullen burgemeester en wethouders de raad daarover een voorstel doen. De gewijzigde opzet van het woningbouwplan is ter beoordeling gezonden aan de commissies Fi nanciën en Technische Diensten en zal daarna aan de gemeenteraad ter goedkeuring worden voorge legd. Hazerswoude-Zuid wil hondenlaantjes Hazerswoude Tijdens een bij eenkomst voor de bewoners van de Hazerswoudse wijk Zuid III is de suggestie gedaan om ter plaatse „hondenlaan tjes" te creëren. De voorzitter van de plaatselijke milieucom missie die deze vergadering had uitgeschreven, wethouder J. D. de Wit, vond zoiets wel zinnig. In de hele wijk Zuid is er geen enkele gelegenheid om een hond uit te laten, zonder dat men daarmee anderen overlast be zorgt. De „sporen" die de hon den achterlaten, zijn menigeen een „vuiltje" en „luchtje" in oog en neus. Wethouder De Wit wil best zoeken naar mogelijkheden om een terrein voor het uitlaten van honden aan te wijzen. „Maar dan moeten alle honden bezitters ook daadwerkelijk hun dieren op dit terrein uitlaten". De harmonie in actie. 3125,- SUBSIDIE VAN ANJERFONDS HOOGMADE - Harmonievereniging „De Heer lijkheid Hoogmade" krijgt van het Anjerfonds 3125,- als bijdrage in de aanschaf van nieuwe uniformen, waarmee 25.000,- is gemoeid. Za terdagavond presenteerde de Harmonie zich in het nieuwe tenue tijdens een uitvoering in cultureel centrum „De Schuur". De harmonie viert in november haar 70-jarig bestaan. Ere-voorzitter, burgemeester Brouwer de Koning stelde in zijn openingstoespraakje dat nu de nieuwe uniformering een feit is geworden hij ook verwachtte dat de muzikale prestaties van de harmonie nog beter zullen worden. Het afgelopen jaar hebben de kapel en drumband vele eerste prijzen op concoursen behaald. Pastoor F. Schoonebeek overhandigde een enveloppe met inhoud als dank voor de medewerking van de harmonie aan de eucha ristievieringen in de parochie O.L.V. Geboorte. De uitvoering die hierna volgde, werd een groot succes. De Bayerse polka met als trombone-so list de heer Van Oostveen oogstte veel applaus. Een wervelende show van de minirettes, het majorettenpeloton en de drumband onder lei ding van de heer H. Jagel bracht de overvolle zaal in beroering. Het optreden van de tachtig leden van de harmonie vormde het grandioze slot van de uitvoering. Wassenaar Van verschillende kanten zijn door b en w klachten ontvangen over de staat waarin het voetpad langs de Schouwweg zich bevindt Vooral het gedeelte van het pad tussen de Nachte gaallaan en de Rust en Vreugdlaan wordt door de bejaarde bewoners van het WAVO-park en van het Johannahuis als „bijna onbegaanbaar" bestempeld. De verharding van het pad vormt voor de bejaarden bijna letterlijk een struikelblok omdat deze verharing uit keischelpen bestaat en dus onregelmatig en niet geheel vlak is. Ook zijn er klachten over het „voetpad" langs de Rust en Vreugdlaan, voor wat betreft het gedeelte tussen Backershagenlaan en Rijksstraatweg. Het is niet aangelegd, maar op natuurlijke wijze ontstaan. Bij slecht weer is het pad vrijwel onbegaanbaar. Burgemeester en wethouders zijn van oordeel dat hier een en ander moet gebeuren. Maar het zou te ver voeren over de volle lengte van het traject een voetpad aan te leggen. Volstaan kan worden' met het verharden van het aanwezige pad. De kosten worden op 15.000,- geraamd. Wat het pad langs de Schouwweg betreft heeft het Verkeers- en Welzijnsoverleg geadviseerd het voetpad te voor zien van een tegelverharding. Daarmee is een bedrag van 39.500,- gemoeid. Burgemeester en wethouders willen de raad voorstellen beide bedragen te voteren, maar hebben eerst het advies gevraagd van de commissies Financiën en Technische Diensten. WASSENAAR Burgemeester mr. K. Staab heeft dezer da gen in het raadhuis aan tien pesoneelsle- den van de „Verifi catie van de Rijks- zee- en Luchtvaartin strumenten", geves tigd aan de Maal drift, vrijwilligers- medailles en z.g. .jaartekens" uitge reikt wegens 10, 15 en 20-jarige activitei ten in de bedrijfs- zelfbeschermingsor- ganisatie van de dienst. Drie heren kregen wegens 10-jarige trouwe dienst de vrij- willigersmedaille: de heren J. Bekooy en J. W. de Graaf uit Lei derdorp en W. J. A. Homburg uit Voor schoten. Het 15-jaren- teken, dat op de me daille gespeld kan worden werd uitge reikt aan de heer W. Boeser uit Voorscho ten. 6 Leden van de bedrijfszelfbescher ming kregen het 20- jarenteken: de heren L. M. Ackermans en H. Spek uit Leiden, L. Bal en H. P. J. Huijing uit Voorscho ten, Ch. Endert uit Den Haag en P. Peijs uit Voorburg. Rommelmarkt voor stencilmachine Vele Lissenaren bezochten zaterdagmiddag de rommelmarkt in de Christelijke Nationale school aan de Broekweg. De markt was georganiseerd om geld bijen te krijgen voor de aanschaf van een stencilmachine. Dankzij de grote belangstelling van de kant van de Lissese bevolking zal deze machine spoedig kunnen worden aangeschaft. VOORHOUT De grote aula van de Katholieke Technische School was zaterdagavond tot de laatste stoel bezet tijdens de uitvoering van muziekvereni ging „St. Caecilia". Deze nieu we uitvoeringsruimte was ge kozen, nadat vorig jaar het pa rochiehuis te klein bleek om alle belangstellenden een plaats te biedea De drumband onder leiding van de heer G. V. Sleyser met al$; Tambourmaltre de heer F. van Dam bracht „Henri Dunant" van Snijder, de „Festival band mars" van S. Egberts en de „St. Cecilia mars" van J. Sleyser. De Majorettes presenteerden onder leiding van mevrouw Gon van der Berg-Verkade een wer velende show. Op zeer originele wijze werd door de 25 meisjes, met als Miss Majorette Dorien Braun, de „Florentiner mars" uitgevoerd. Onder leiding van dirigent de heer H. Bakker bracht de Har monie ten slotte negen nummers te gehore. Dit deel van het pro gramma werd door dirigent Bakker in een zeer juiste volgor de uitgevoerd. Begonnen werd met „Saint Servan" van W. Schild gevolgd door de prachti ge ouverture van N. Gade „Nachklange van Ossian" in een arrangement van P. van Mever. Mevrouw Vreeburg speldt haar man de onderschei ding op. NIEUWVEEN Mozaiek, macramee, houtbewerken, sieraden maken en nog verschillende andere handenarbeidtechnieken wer den afgelopen vrijdag en zaterdag tentoongesteld in het Gezond heidscentrum van Nieuwveen. Onder leiding van enkele cursisten, kregen de bezoekers de gelegen-, heid om ook eens te proberen of zij met de materialen om konden gaan. Veel Nieuwveners namen plaats aan de tafels en vlochten, plakten en knipten dat het een lust was. Vrijdagavond de tentoon stelling het drukst bezocht o.a. door burgemeester G. J. van der Kroft van Nieuwveen en enkele leden van het Nieuwveens college. „De belangstelling was groter dan voorheen, we zijn dik tevreden", aldus mevr. J. Alberts-Ozephius, oprichtster van de handenarbeid- club. Al enkele jaren geeft zij handenarbeidcursussen in een lokaal van de R.K. Lagereschool van Nieuwveen. Het is haar wens nog eens een lokaliteit te vinden zodat zij in staat zal zijn de cursussen niet alleen 's avonds maar ook 's middags te houden. TIJDENS VIERING GOUDEN JUBILEUM SPORTVERENIGING Wassenaar De viering van het gouden jubileum van de populai re Wassenaarse Sportvereniging WIK is zaterdag in het raadhuis „De Paauw" begonnen met een zeer druk bezochte receptie. Burgemeester Mr. K. Staab, huidige beschermheer van de vereni ging, hield een toespraak waarin hij de vereniging complimenteer de en zich daarna in het bijzonder richtte tot de voorzitter van de vereniging, de heer Henk Langerak, die al ruim 40 jaar zitting heeft in het bestuur De burgemeester overhandigde de heer Langerak twee ere-tekenen van officiële onderscheidingen, in de eerste plaats de gouden ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, en vervol gens de erepenning van de gemeente Wassenaar, hem toegekend bij besluit van de Wassenaarse gemeenteraad. Namens het Konin klijk Nederlands Gymnastiek Verbond werd aan deze onderschei dingen nog toegevoegd het ere-insigne van dit verbond. Burgemeester Mr K. Staab reikte voorzitter Henk Langerak de koninklijke en de gemeentelijke onderscheiding uit. OEGSTGEEST Men neme een man die in de echt verbon den is met een vrouw die „de broek aan heeft". Om aan wat zakgeld te komen maakt man-' lief zijn vrouw wijs dat hij nog ergens een dochter heeft uit een voorgaande verhouding. Het' meisje moet maandelijks wat geld hebben en zo is de heer des huizes in staat om zijn biertje te betalen... Maar wat gebeurt er als er zich in werkelijkheid een dochter aanmeldt? Reden tot dolle verwikkelingen in de klucht „Even voorstellen., ik ben uw dochter", geschreven door Gerard van Dijk. Het amateurtoneelgezelschap „De Plankeniers" heeft er op toneel van ,,'t Camphuys" een dolle boel van gemaakt en voor al Cees Zwaan als „eigenaar van een loodgietersbedrijf' bleek bedreven in het „gieten van de humor". De zaal leefde enthousiast mee, een teken dat het een en ander goed over kwam. Bram de Larie zette op overtuigende wijze de „pantof felheld" op het toneel, die zich geen raad weet met het bezoek van zijn „dochter", goed onder houdend gespeeld door Leon Oude Velthuis. Zoals het mees tal gaat in dergelijk kluchtwerk speelt de liefde een grote rol en worden er gaandeweg enige „verhoudingen" opgebouwd die in het laatste bedrijf ónders uit pakken dan men veronderstelt. Daar zorgden Bart van Eisen, Carla van Werkhoven, Ab van i der Meer én Kathy Groenen voor, de laatste als „Femme fa- I tale" omdat zij de moeder was van de „verzonnen" dochter...! I Verder konden wij genieten van vlot spel van Tiny Zwaan, Joke van der Mey en Dirk van Dries- ten. Men was gul met applaus en het is alleen maar jammer j dat de zaal niet „uitverkocht" j was, de Plankeniers hebben het verdiend. Maar met een drie kwart bezetting mocht men ook niet mopperen. Onder regie van de heer Overdevest is er aan vaardbaar toneel gebracht ANTOON KOCH. Pro Ecclesia voor collectant Vreeburg i j SASSENHEIM Het collectan- I ten-college van de St. Panera- tiuskerk vierde gisterochtend tijdens de Hoogmis zijn vijftig- j jarige bestaan. Als representant j van dit college werd de heer Vreeburg onderscheiden met het pauselijk ere-te ken „Pro Ec- clesia et Pontifice". De heer Vreeburg zorgt er elke j zondag voor dat'de kerk in de I bloemetjes staat. Hij is al jaren j secretaris van het collectanten- i college en secretaris van het kerkveilingcomité. I Pastoor Van Boxmeer sprak in zijn preek zijn dankbaarheid I voor het werk van het uit vijftig mannen bestaande college uit. Hij citeerde uit het boek „Be minde gelovigen" van Godfried Bomans, waarin deze onder meer de vroegere collectanten als een apart volkje met witte handschoenen en zwarte pak ken beschrijft die door een aparte geur van kampfer en si garen waren omgeven.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4