Wijkcentrum Merenwijk officieel geopend Succesvolle show van Concordia Moorddadigafscheid Alons van het LAK Stereotiep slechte vrije produktie „HOERA, EEN HUIS VOOR ALLEMAAL" Statenlid bezorgd om voortgang stadsvernieuwing II Leiden „Op eigen wieken", 10 luidt de naam, van het goednieuwe wijk- en buurtcencentrum van Merenwijk, aan het Valkenpad dat zaterdagochtend officieel geopend werd door de Leidae wethouder van Samenlevingsopbouw, de heer DJ. Tesselaar. Een toepasselij ke naam voor het centrum dat door zijn veelzijdigheid in een groot aantal behoeften van de bewoners kan voorzien. Het officiële gedeelte van de opening begon met een toespraak van het heer Tesselaar. Na deze toespraak kwamen 24 kinderen uit de buurt op een rij naast hem staan, elk met een kartonnen letter in de hand. Een voor een staken zij deze letter omhoog en zo vormde zich langzaam maar zeker de zin „Hoera, een huis voor allemaal". Hiermee was het nieuwe wijkcentrum geopend. De heer T. Schaafstra, secretaris van de stichting voor buurt - en clubhuis- werk Slaaghbuurt (een gedeelte van de Merenwijk), aanvaardde het gebouw namens de hoofd- en medegebruikers. Ook mevrouw Vis, de vrouw van de Leidse burgemeester, hield een kort toespraakje. Hierin bedankte zij de heer Schaafstra voor het beschikbaar stellen van het wijkcentrum aan de plaatselijke vrouwenvereniging. Als teken van dankbaarheid schonk zij het wijkcentrum een grote plantenbak. Na het officiële gedeelte kregen de aanwezigen de gelenheid om op informele wijze een kijkje te nemen in de diverse ruimtes van het gebouw. Op de eerste etagebevindt zich een handarbeidruimte met allerlei gereedschap pen, vannaaimachine tot schaafbank. Ook is hier een tekenlokaal en een„praathuis". Speciaal voor de jongeren van 16 jaar en ouder is op de begane grond een bar met een discotheek ingericht. Deze is voorlopig alleen nog maar op vrijdagavond geopend. Voor invaliden is er een rolstoellift naast de trap. Verschillende wijk- of buurtverenigingen willen in de toekomst van het nieuwe wijkcentrum gebruikmaken. Prins John 1, van „De Hutspotten" en zijn raad van elf waren in volledige carnavalsuitrus ting naar de openingsplechtigheid gekomen om te vernemen of hij zijn aftreden op de elfde van de elfde mag organiseren in „op eigen wieken". Zekerheid heeft hij nog niet „We zitten nog midden in de onderhandelingen," aldus een van zijn raadsleden. Tegen de middag werd De opening besloten met een optreden van het Jeugdkorps Concordia Leiden, dat buiten aan het Valkenpad plaatsvond. Het nieuwe wijk-en buurtcentrum werd door zijn toekom stige gebruikertjes geopend. LEIDEN Het LAK-theater heeft gisteravond op „moorddadige" wijze afscheid genomen van zijn technisch-administratief beheerder, Carel Alons. Hij heeft per 1 februari het theatertje aan het Levendaal verwisseld voor de Arnhemse Schouw burg. Op amusante wijze werd gisteravond inge speeld op Alons' vermogen tot improviseren. De stoere kop van Alons vertoont dezelfde mar kante trekken als die van de oude stripheld Dick Bos. Daardoor was men op het idee gekomen Carel als detective een raadselachtig complot te laten oplossen. Moord, bloed, sex, punk, bier en geheimzinnig vertier draaiden onze kersverse speurder een rad voor ogen: een uitweg uit chaos en sensatie leek niet meer mogelijk. Totdat de onverzettelijke domineeszoon een killer op heter daad kon betrappen. Daarmee bleek een einde gekomen aan de wurgende wind die enige uren door het LAK-theater woei. Om de orgie van geweld mogelijk te maken had den vele secties van het Kunstcentrum en bevrien de creatieve geesten wederom gehoor gegeven aan de mobilisatie-oproep. Zodoende werd ook dit afscheid, evenals het Fiësta Cytana van verleden jaar, een kaleidoscoop van de activiteiten die vele amateurs in en om het LAK verenigen. Mimethea- ter, clownerie en acrobatiek, alle soorten muzikali- teiten, waaronder play-back-zang en punk-imitatie, dialogen voor heren en can-can-dans door dames, travestieën en new-wave-kledij wisselden elkaar af in een bonte show, gebaseerd op de modernste theorieën op het gebied van theater en muziek. Een gebied waar voor Carel Alons altijd een open oor en scherp oog had. Helaas nu niet meer ter meerdere eer en glorie van het LAK en zijn mensen. PAUL VAN DER PLANK VERWARRINGEN Leiden Het Vrije-Produktie-toneel schijnt zich te specialiseren in het spelen van oneer lijk theater. Steeds weer zien we in die sector toneelstukken, die een zweem van ernst met zich meedragen, maar uiteindelijk volkomen in het kluchtige genre terechtkomen. Ook André van den Heuvel en Kitty Janssen ontkomen niet aan die tendens. Dat bleek zaterdagavond in de Schouwburg bij hun ver tolking van Ayckbourn's stuk „Verwarringen". „Verwarringen"- bestaat uit vijf scènes die wer kelijk niets met elkaar te maken hebben. Ayck- bourn suggereert wel een verband, maar het is er niet. Ayckbourn suggereert ook thematiek, maar „Verwarringen" in de regie van Guus Oster bleef slechts een slecht gespeelde klucht Slecht gespeeld, omdat de keuze om werkelijk kluchtig of komisch of slap-stick-achtig te spe len niet gemaakt wordt. Voortdurend blijft „Verwarringen" hangen tussen blijspel en se rieus toneel. Gevolg: volkomen sterotiep theater, waarbij het type-maken hoogtij viert; voorspelbare situa ties; uitgemolken vondsten; veel te langë sce nes; gebrek aan opbouw, zowel in het hele stuk als in iedere scène afzonderlijk; smakeloze grappen en nog veel meer televisie-verschijnse len, smoren iedere vorm van interessant drama in de kiem. Dat gebeurt wel vaker de laatste tijd. Met name in het Vrije-Produktie-toneel. Dat werd zaterdag weer eens bevestigd. PAUL VAN DER PLANK LELDEN De jaarlijkse uitvoering van de christelijke muziekvereniging Concordia, die zaterdagavond in de Leidse Stadsgehoorzaal te zien en te horen was, was een bijzonder ge slaagd evenement Er waren zoals altijd heel wat dingen te vieren, maar in het bijmnder wel het feit dat de vereniging dit jaar dertig jaar oud geworden is. En al komen er gelukkig steeds nieuwe gezichten bij, er zijn toch ook heel wat leden die al lang meedraaien en dankzij hun ervaring en enthousiasme de ver eniging een stevige en vakkundige kern geven. Bijzonder gelukkig was de vereniging ook met het feit, dat de lotenverkoop dit jaar een groot succes was geworden. Ondanks het feit, dat alle loten in één week verkocht moesten worden, was men erin geslaagd bijna alle loten aan de man te brengen. Door dit haastwerk moest de trekking nog even uitgesteld worden. Er heerste dus een bjzonder prettige sfeer tijdens het optreden. Iedereen probeerde reikhalzend zo veel mogelijk op te vangen van het fraaie paradewerk van de majorettes, die voor door de zaal liepen, en niemand wilde een noot missen van wat de musici op het podium ten gehore brachten. Vooral het jeugdkorps, dat zonder moeite de ene pittige mars na de andere liet horen, oogstte vertedering en bewondering. Het seniorenkorps liet mooie muziek horen, onder andere in de koraal Josua, die bijzonder stemmig klonk. Maar het best is Concordia als er een pittige mars geblazen wordt, en Elles Pollman de majorettes statig door de zaal laat paraderen. TON HARMSEN De Leidse Vrijetijdsbeurs die het afgelopen week einde in de Groenoordhal- len werd gehouwden, heeft zich mogen verheugen in een tamelijk goede belang stelling van de zijde van het Leidse publiek. Veel aan dacht trok de immense kampeerauto van negen bij drie meter. Ook de door het organisatiebureau Zuid-Hol land b.v. uitgenodigde snel tekenaar trok de nodige be langstellenden. LEIDEN Het provinciale statenlid C. Til an us (PPR) maakt zich zorgen over de voortgang van de stadsvernieuwing in Leiden. Aan gedeputeerde staten vraagt het statenlid of het juist is dat de nieuwe richtlijnen van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening de stadsvernieuwing op een dood spoor sullen setten. Hij dringt er met klem bij het college van GS op aan om stappen bij het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en bij de leden van de Tweede Kamer te nemen, wanneer zal blijken dat door deze nieuwe richtlijnen de realisering van de doelstellingen van met name het ontwerp-streekplan Zuid Holland- West ten aanzien van de stadsvernieuwing in gevaar komen. De Bovag organiseert op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 maart een occasionshow in de Groenoordhallen. 250 auto's van vrijwel alle bekende merken, grondig geïnspecteerd en voorzien van Bovag-garantiebewijs zullen aan het publiek te koop worden aangeboden. Voorhchting en informatie over auto's en financiering worden vrijblijvend verstrekt. De show staat in het teken van het voorjaar. Alle kopers krijgen een voorjaarsboeket. Openingstijden: donderdag van 19.00 en 22.00 uur. vrijdag van 16.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang tot de show is gratis. Parkeergelegenheid is in ruime mate voorhanden. De KWJ houdt morgen een discussiebijeenkomst over de werksituatie bij de gloeilampenfabriek Philips. Er wordt een film over het bedrijf vertoond. De bijeenkomst begint om acht uur in het KWJ-gebouw, Noordeinde 2a. Eerste steen De Eerste Leidse Schoolvereniging legt donderdag 9 maart de eerste steen van de nieuw te bouwen school voor kleuter en lager onderwijs aan de P. C. Hooft laan. Het hoofd van de school, de beer G. Prevo, zal om half drie op deskundige wijze de troffel hanteren. Daarna is er een receptie in de aula van de Bedrijfstechnische school aan de Vondellaan 35. HCG De Hollandse Constructie Groep bv heeft de heren ir. R. Nicolaas en ir. W. Hofman benoemd tot directeur. De heer Nicolaas is thans directeur afdeling operationele zaken van de HCG. De heer Hofman is directeur van de Nem in Leiden. Zij zullen voorlopig deze functies blijven vervullen. Leven na de dood Het Gesrekscentrum Leiden houdt in maart een aantal gespreksbijeenkomsten over bet thema: Leven na de dood. Vier personen zullen in bet centrum aan de Vrouwenkerk- koorstraat 17 een inleiding houden. Alle bijeenkomsten beginnen om acht uur. De toegangsprijs bedraagt drie gulden. Leden van bet gesprekscentrum hebben gratis toe gang. Morgen spreekt Bhikkhu Dharmaviranata, een monnik van de Nee. Buddha Dhamma St. over reïncarnatie. Ir. H. Dunnewolt van het Geestelijk Reveil houdt dinsdag 14 maart een lezing over uittredingen en verschijningen. Dinsdag 21 maart houdt de heer B. Strubbe van Harmonia een inleiding over de spiritistische levensbeschouwing. De cyclus wordt dinsdag 28 maart afgesloten met een lezing van de heer D. Kok over toestanden na de dood. In maart is er tevens een tentoonstelling van mediamieke schilderkunst te bezichtigen van de Oegstgeestenaar J. v.d Heide. Woensdag 29 maart is er een gespreksbijeenkomst van de kunstenaar, waarin deze zal spreken over zichzelf en zijn werk. Clavecimbel-recital De clavecinist Henk Dekker geeft woensdag 8 maart een concert in de kapelzaal van het K O-gebouw. Het concert is er een uit de rijksdaalderreeks. Henk Dekker zal werken van onder anderen Sweelinck, May one, Ycarlatti, Couperin, Cabanilles, Handel, Rameau, Mozart en Bach ten gehore brengen. Het concert begint om kwart over acht Mis voor overledenen In de kerkhofkapel aan de Zijlpoort wordt morgen weer een mis voor de overledenen opgedragen. De Eucharistievie ring begint om negen uur 's morgens. Circussen Twee circussen zullen dit jaar Leiden aandoen. Het zijn het circus Mikkenie dat in april of mei een aantal voorstellingen zal geven in een tent op het parkeerterrein van het Schutters veld. Circus Sarrasani komt 28 juli naar Leiden. Tot en met 30 juli zal dit circus op het parkeerterrein van de Groenoord hallen een aantal voorstellingen geven. Vrouwencafé In bet Vrouwencafé aan de Nieuwe Rijn 20a wordt woens dag 8 maart een filmvoorstelling gegeven. De film die wordt getoond is van de Hongaarse regisseuse M&rtha Mészaros en is getiteld .Joegen maanden". De Hongaarse laat met haar film een nieuwe visie op de vrouw zien die in conflict komt met de traditionele opvattingen over het vrouw-zijn. De filmvoorstelling begint om acht uur. Breehuys In het Breehuys in Leiden bestaat op de woensdagavond - voor personen tussen 15 en 25 jaar - gelegenheid om creatief bezig te zijn in de handenarbeidzaal van het gebouw aan de Breestraat 19. Veel creatieve technieken kunnen worden toegepast, van grof houtzaagwerk tot priegelige handwerkjes. Deze week wordt er vooral gebatikt en geëmailleerd. Voor het laatste is zelfs een aparte etalage aan de Breestraat ingericht. Elke woensdagavond vanaf acht uur is de creatieve hoek in het Breehuys geopend. Kosten: f 16,- per maand, CJP 12,50. Inlichtingen in het Breehuys, telefoon 130983. Prof dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie zal vrijdag 10 maart een lezing houden over bet werk van dit instituut De lezing vindt plaats in het Academiegebouw van de Leidse Universiteit Rapenburg 73, in zaal 8 en begint om 3 uur 's middags. De lezing wordt georganiseerd door de Federatie van historische disputen te Leiden. Gepromoveerd Aan de Leidse Universiteit zullen in maart negen promoties plaatsvinden. Het betreft de volgende personenJ. Habbema, geneeskunde, proefschrift „Statistical methods for clinical decision making". J. Hermans, geneeskunde, proefschrift hetzelfde als hr. Habbema, J. de Koning, geneeskunde, proefschrift „Some aspects of the mechanism of LH/RH-indu- ced release of LH from pituitary glands of female rats". M. G. Rood, rechtsgeleerdheid, proefschrift „Naar een stakings- wet?" A. Ledeboer, wiskunde, proefschrift „Large plasmids in rhizobiaceae". R. Bogers, natuurwetenschappen, proef schrift „Investigations on the hormonal induction of dediffe- rentiation in higher-plant tissues". G. Ottevaere-van Praag, letteren, proefschrift „La littérature de la jeunesse en Europe occidentales". A. de Groot, letteren, proefschrift „The otto man empire and the Dutch republic: a history of the earliest diplomatic relations 1610-1630". J. Moonen, sociale weten schappen, „Computerbestuurd onderwijs. Een onderzoek naar de mogelijkheden tot een geïntegreerd gebruik van een computergestuurd systeem in een statistiek curriculum". MAANDAG 6 MAART 1978 LEIDSE COURANT PAGINA 3

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3