Vijfde plaats nu hoogst bereikbare voor Zijl/LGB Edwin van Houten opnieuw snel bij Speedo-wedstrijden MIZU-SCO IN PROBLEMEN Lions ook zonder Martin naar zege f Parker, winnaar op punten. NA 7-9 NEDERLAAG TEGEN VZC/RITMEESTER Uwtiandschrifi: is een Parker waard. LEIDSE COURANT PAGINA Frits Welling van De Zijl/LGB is doorgebroken in het duel met VZC. Doelman Aalberse is kansloos. Het openingsdoelpunt van de Leidenaars is een feit. Van onze waterpolomedewerker LEIDEN In de hoofdklasse-waterpolo- competitie Is het duel De Zijl/LGBVZC/- Ritmeester geëindigd in een 7-9 overwin ning voor de Veenendalers. Voor De Zij l/LGB betekent dit verlies een keerpunt in de competitie daar het behalen van een betere klassering dan de thans bereikte vijfde positie op de ranglijst, volledig afhan kelijk wordt van eventuele misstappen van de concurrentie. Het talrijke en enthousiaste publiek dat za terdagavond de tribunes in De Zijl bevolkte, heeft een wedstrijd kunnen zien tussen twee ploegen die sterk op de aanval speelden en die beiden afwisselend aan de leiding gin gen. Een wedstrijd ook waarop door het arbitrale duo Van Dorp»—'Veldman een stem pel werd gedrukt. Frits Welling, altijd goed voor enkele doel punten en in deze wedstrijd goed op dreef, opende de score voor De Zijl/LGB na uitste kend voorbereidend werk van Stan van Bel- kum. Harm Drenth, afkomstig van Zwemlust den Hommel en bezig aan zijn eerste sei zoen in Veenendaal, bracht nog vóór het verstrijken van de eerste periode de stand op 1-2. - Frits Welling en Martin Vreeburg voor De Zijl/LGB en Hans van Zeeland en Ronald van Noord voor VZC voerden de stand op tot 3-4, uitstekend keeperswerk van beide doel- verdedigers voorkwam een verdere verho ging van de score in dit speldeel. De derde periode was er een met een rommelig ver loop. een verkeerd geplaatste terugspeelbal stelde VZC in staat de marge te vergroten tot 3-5. Een numerieke meerderheid kon door de thuisclub niet worden benut al dient gezegd dat een goed gebruik van deze situatie door de zwak leidende Veldman onmogelijk werd gemaakt. Mart Bras en Albert Spijker wisten, nogmaals een scorings kans te benutten waardoor de laatste spelpe- riode begon bij de stand 4-6. De grotere fysieke kracht van Mart Bras c.s. gaf de doorslag. In de persoonlijke duels, waarin de scheidsrechters lang lieten door spelen, waren de Leidenaars in het nadeel. Hoewel Stan van Belkum nog driemaal wist te scoren (waarvan éénmaal uit een straf- worp) zagen Bras (2x) en Blankensteyn nog maals kans doelman Uittenhout te passeren waarmee de eindstand op 7-9 werd bepaald. Landskampioen AZC—Unique heeft het gis teravond In de uitwedstrijd tegen Neptunu- s—Arnhem niet moeilijk gehad (12-1). De thuisclub moest het zonder de voorlopig geschorste Rik Toonen en Hans Hoogveld stellen terwijl bovendien Bart Bongers door ziekte verhinderd was. Aanvallend zowel als verdedigend was de ploeg van Gerrit Jansen volkomen van slag wat vooral tot uitdrukking kwam door twee doelpunten die Gijs Stroboer in man - min- der-situaties situaties voor AZC wist te sco ren. De weinige keren dat Neptunus aanval lend tot goede dingen kwam vond het bo vendien de in een uitstekende vorm verke rende doelman Meyer op zijn weg. Gijs Stroboer nam in deze ontmoeting vijf doelpunten voor zijn rekening, Wim Keman kwam viermaal tot scoren terwijl Eric Noord- egraaf (2x) en Frank v.d. Akker het totaal op 12 brachten. Gerrit Jansen jr. bracht het enige Neptunus-doelpunt op zijn naam. Eersteklasser LZ 1886 heeft in Amersfoort een verdienstelijke 4-8 overwinning behaald tegen het laag geklasseerde AZPC. Zowel AZPC als LZ zijn vorig jaar uit de hoofdklas se gedegradeerd. AZPC moest dit weekend sterk verjongd optreden, liefst zes spelers zijn naar een andere vereniging gegaan. Dit heeft tot gevolg gehad dat er nu spelers meededen die die avond reeds een wedstrijd gespeeld hadden. LZ keek tot in de tweede periode tegen een 3-0 achterstand aan. toen begon echter de LZ-machine te draaien. Achtereenvolgens Rudy Muusse (tweemaal) en Jan de Graaf (tweemaal) bogen de stand om: 3-4. Via een strafworp van Meijer kwam AZPC nog langszij (4-4), toen was het beke ken. Joop Siera (tweemaal), Karei Heydeman en Fried Elzinga bepaalden de eindstand in de vierde periode op 4-8. In de tweede klasse, hebben zowel BZPC als Katwijk gewonnen. BZPC verpletterde SZC .met maar liefst 19^3 en Katwijk won van MZPC met 6-4. In Bodegraven werd het bepaald geen waterpolo-propaganda. Het Schiedamse SZC had zijn aandacht meer bij het arbitrale duo dan bij het polospel. Met de setstanden 7-1, 4-0, 3-2 en 5-1 bewees de lijstaanvoerder z'n wil om te promoveren. Voor BZPC scoorden Maarten Schouten (achtmaal), Pim Batelaan (viermaal), Peter Wierinck en Maarten Ettinger beiden twee maal en Kees Teekens, Ralf Groenendijk en Kees Sandifort allen eenmaal. In de Mierenweide was het spannender. Katwijk stond na een 4-1 voorsprong in cte tweede periode nog met 5-3 voor in de laatste spelperiode. Hans van Duyvenvoorde scoorde toen nog één van zijn vier doelpun ten en de uitslag werd uiteindelijk 6-4. Voor Katwijk scoorden Hans Parlevliet (tweemaal) en Hans van Duyvenvoorde (viermaal). Van onze zwemmedewerker Katwijk De derde ronde van de Speedo-jaargangwedstrijden, zwemwedstrijden voor de jeugdi ge talenten geboren In de jarerf 1965 t/m 1970, was zaterdagmid dag in De Mierewelde in Katwijk georganiseerd. Uit deze op ver schillende plaatsen in ons land georganiseerde wedstrijden ko men de 12 snelsten per program manummer en per leeftijdsgroep tegen elkaar uit in een landelijke finale, die in het weekeinde van 6 en 7 mei in Morgenstond in Den Haag zal worden gehouden. Verschillende deelnemers uit Lei den en omgeving kwamen zater dagmiddag goed voor de dag. Ed win van Houten van BZ&PC en Wilco v.d. Zeeuw van LZ'86, bei den reeds verzekerd van finale deelneming op resp. vrije slag en schoolslag, lieten op de 100 meter rugslag (jongens '65) 1.09.7 en 1.13.7 noteren. Wim van Mil (LZ '86) eindigde met 1.17.7 op de derde plaats terwijl Zijl/LGB-zwem- mer Marc van Belkum met 1.20.0 op de vierde plaats eindigde. Voor de meisjes geboren in 1965 stond ditmaal de 100 meter vlin derslag op het programma. Yvon ne Zwaan (ACZ-U) kwam hier tot een uitstekende 1.21.9, Brigitte Distelveld (De Zijl/LGB) eindigde met 1.23.5 op de tweede plaats terwijl Kitty Wiegmans van DONK met 1.23.9 de derde plaats bezette. De zware 100 meter vlinderslag, stond ook voor de meisjes gebo ren in 1969 op het programma. De snelste tijd werd hier gemaakt door Jeanette den Duik van Kat wijk die 2.02.9 achter haar naam kreeg. De overige deelneemstertjes zagen geen kans de 100 meter op de reglementair voorgeschreven wijze af te leggen en werden ge- disqualificeerd. De meisjes gebo ren in 1967 hadden duidelijk min der moeite met dit zware onder deel van de zwemsport. Marianne Knot van LZ '86 zegevierde hier met 1.37.0, haar clubgenote Wendy Montanus werd tweede met 1.38.2 en Annemiek Wesselman (Alkema de) behaalde met 1.38.6 de derde plaats. Voornaamste overige uitslagen: Rugslag j. '69, 1e Jaco de Jong (Boskoop) 1.40.4, 2e Ronny Brou wen (AZC-U) 1.45.5, 3e Marco Mul der (LZ '86) 1.49.1. Rugslag j. '67, 1e Gijsbert v.d. Leden (BZ&PC)' 1.23.0, 2e René Rieken (AZC-U) 1.28.8, 3e Leon van Paridon (Kat wijk) 1.29.3. Vrije slag meisjes '68, 1e Cheri Teterissa (AZC-U) 1.22.5, 2e Silvia Bakker (Alkemade) 1.23.8, 3e Leonie van Hameren (Alkema de) 1.29.6; Idem meisjes '66, 1e Rianne den Duik (Katwijk) 1.12.9, 2e Lita Hoek (Katwijk) 1.15.4, 3e Carla Meywaard (HZV) 1.16.1. Schoolslag jongens '68, 1e Jimmy Lassooy (AZC-U) 1.27.2, 2e Sander Verheul (AZC-U) 1.36.9, 3e Leen- dert Molenaar (BZ%PC) (BZ&PC) Idem jongens '66, 1e René Koele- man 1.28.8, 2e Freek Prins 1.29.1, 3e Robbert Verheul 1.30.6, allen AZC-Unique). ADVERTENTIE Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en de juiste penverankering. Voor uw hoogstpersoonlijke handschrift. Importeur: Fortress Handelsmaatschappij BV, Energiestraat 29, Naarden. Tel. 02159 - 41055. (Van onze tafeltennismedewerker) Leiden Ook deze week kwa men de Scylla-reserves niet tot een positief resultaat, zodat de gradatie niet meer te ontkomen lijkt. Ondanks een 8—1 voor sprong, overwinningen van Theo Bakker op Schoonemeyer, van Fred van der Zeeuw op Clausen en van het dubbel, kwamen de Leidenaren niet ver dan 4—6. Al leen Bakker was in staat Koets veld de loef af te steken. Zodoen de blijft een punt, behaald in de eerste wedstrijd tegen hetzelfde team, Evro Salamanders, het to taal. Er zou een wonder moeten gebeuren om uit de greep van het degradatiespook te geraken. Eveneens in moeilijkheden bevindt zich het eerste team van het Oegstgeestse Mizu. Hoewel de laatste twee weken vier punten waren behaald kon deze lijn niet worden voortgezet. Tegen nummer één Irene werd een logische 3—7 gescoord. Logisch omdat invaller Wim Eussen zich niet staande kon houden en Jaap Polak (2x) en Chiel Kuiper (1x) ook niet in staat waren samen de overwinning te behalen. Nu nemen de Oegstgees- tenaren weer een vijfde plaats in die nog wel perspectieven biedt als tenminste de nodige puntjes behaald worden. Ook de reserves hebben het niet makkelijk. Hoewel zij beter staan dan team één had den zij gisteren zeker de wedstrijd tegen het laaggeplaatste VEV moe ten winnen. Dat dit niet gebeurde was vooral te wijten aan een niet denderend spelende Bill van Alp hen die het drie maal liet afweten. Tafeltennis Friso Reitsma en een zieke Tho mas van Nes deden met ieder twee winstpartijen niet voor elkaar on der. In dezelfde poule nam Scylla 3 wraak op TSO. Na een 3—1 achterstand wekten de Purmerend- se tegenstanders wrevel op, iets wat de Scyllanen extra motiveerde, zodat Sjaak van Veen (die als enige ongeslagen bleef), Joost Mentink en Johan Wessels hierna geen set meer afstonden. Door deze uitslagen staat Scylla tweede met zeven punten, Mizu 2 en Vic tory met vijf punten gedeelde der de/vierde en TSO en VEV met vier punten gedeelde vijfde/laatste. Het is dus nog wel uitkijken geblazen voor beide teams. Dit geldt overi gens ook voor Avantl 2. Dit team verloor van Vriendenschaar. Jan van Wetten (2x), Peter de Groot (1x) en John van Strien staan nu ook nog maar een punt voor de degradatie-concurrenten, zodat voorzichtigheid geboden is. In de overgangsklasse behield het vierde van Scylla zijn kampioens kansen hoewel de puntendeling tegen Vriendenschaar 2 niet het gunstigste resultaat was. Erik Noest en Bert van Schie lieten zich ieder eenmaal verrassen, Rini Han sen tweemaal. Ook Treffers speelde remise. Hans van der Zwet (2x). Sjaak van Rui ten en Koos van Beek en het dubbel kwamen door dit resultaat weer iets verder van de bodem waar men aanvankelijk verkeerde. Bij de promotie-overgangsklassers verspeelde Docos 2 zijn kam pioenskansen. Tegen St. Laurens konden alleen Ton l'Ami en Joep Groenendijk samen voor de drie tegenpunten zorgen. Thoe Owel bleef met lege handen achter. Min der goed vergaat het het derde van Docos. Door wederom een nega tief resultaat (tegen Diveko kon Sjaak den Elzen nog net de eer redden) is hier volgend jaar de afdeling weer in zicht. Dit geldt ook voor het laatste team van de Leidenaren wat in deze klasse speelt. Ook hier kwamen deze week de tegenpunten van een spe ler en wel Hans van Roodenburg, die èen gave hattrick scoorde. Hiermee was de koek echter op want te weinig steun was er van de zijde van zijn broer Peter en invaller van Sticht. Beter doen 'Steeds Vooruit en Treffers 2 het in deze kompetitie. Beide teams gaan ongeslagen aan kop zodat voor Steeds Vooruit een spoedige rentree in de overgangsklasse ze ker lijkt. Deze keer werd Twenty one up aan de zegekar van de Armonders gebonden. Peter Turk liet de eer redden. De Veense reserves versloegen ZTTV met een regelmatige 7—3 die tot stand j kwam door driemaal Kees Vesseur en tweemaal Piet Warmerdam en Jos van der Veer. Bij de dames waren, net als bij de heren de hoogste klassen vrij. Wel speelde Docos. Tegen 't Hooge Huys lieten Marjan van Prehn en •invalster Ineke Smits een steek vallen, iets waan/oor Ria van Cas- sel niet te vinden was. Jean Martin, hier op archief in actie tegen Houtrust, werd in het duel tegen Zuid- Limburg bestraft met een matchpenalty. IJshockey Van onze sportredactie GELEEN Leiden Lions heeft gisteravond ook de verre uitwed strijd tegen Zuid-Limburg Geleen in een overwinning omgezet. Met 3—5 kwamen de Leidenaars ze gevierend van het ijs. Onder die Leiden Uons-spelers overigens niet Jean Martin. „Getreiterd" als Martin was door tegenstander Batta, kon hij zich in de tweede periode niet meer beheersen. Een forse tik met de stick volgde, met als resultaat vijf hechtingen voor Batta en een matchpenalty voor Jean Martin. De de leiding nam. Kocanda, Anton en weer Kocanda schorsing zal Martin pas volgend seizoen kunnen bepaalden uiteindelijk de eindstand op 3—5 voor uitzitten. Ljons. Leiden kende trouwens toch de nodige strafminuten uitslagen/eindstand tweede divisie: Leiden Lions in dit felle treffen. Niet zo zeer de vier twee-minuten- Houtrust 11—1; Zuid-Limburg—Leiden Lions 3—5; straffen (ook Zuid-Limburg kreeg er in totaal acht), Havan Club Eagles—Zuid-Limburg 15—0; Kemphane- maar wel de tien minuten „misconduct" van Frank n—Rotterdam 7—9; Rotterdam—SIJC 8—3; Houtrus- Dobbelaar. Gestraft voor het vertragen van de wed- t—Géform 14—3. strijd, begon Dobbelaar te praten. En dat kostte Leiden nog meer tijd.... Toch won Lions. Na een aanvankelijke 2—1 achter- Ha.vana Club Eagles stand in de eerste periode en een 1—0 „winst" in kfjlen het tweede part, slaagde het Menken-team er nog f- f in de derde periode met 3—1 op z'n naam te Zuid-Limburg schrijven. Een zege die Lions uiteindelijk op een Rotterdam definitieve tweede plaats, achter Havana Club Eagles KamPhanen uit Den Bosch heeft gebracht. 7. Houtrust Ivan Kocanda zette Leiden op 0-1, voordat Keulen eeforrn en Batta Zuid-Limburg naar 2-1 schoten. Martin liet 2-2 noteren, waarna Geleen nog eenmaal via Keulen Géform heeft twee wedstrijden in mindering. 14 12 2 0 26 134— 33 13 11 1 1 23 128- 43 14 7 2 5 16 86— 58 14 6 0 8 12 95- 88 14 5 1 8 11 76—101 12 3 2 7 8 69— 97 13 4 0 10 8 54—114 13 2 0 11 2 32—138

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18