jp Damesploeg deelt in algehele malaise iJose de Frel: „Schoonspringen is een momentopname9 WeerHeiden LERING TREKKEN UIT RlfiNEUZE BOKSNEDERLAAG Lia Molenaar stopt ermee WK ^geenszins venna geenszins P imponerende ^wereldkampioene Europa Cup in Britse handen atletiek Slechts twee overwinningen Jan Timman op derde plaats Veldlooptitels geprolongeerd LEIDSE COURANT PAGINA 13 HELSINKI De grauwe lucht, een trieste omgeving en de sfeer- 9rVe! loze ijsbaan, zie daar het decor 77van het wereldkampioenschap all- rounders voor dames, dat giste ren en eergisteren in Helsinki ^.werd verreden. In die weinig op wekkende atmosfeer paste de uit slag van het toernooi volkomen, want voor ieder land en voor iedere deelnneemster lag onget wijfeld één woord op de lippen: nd-a „teleurstellend". Zelfs de nieuwe urn» wereldkampioene Tatjana Averi- lums na, in 1974 - 1975 en 1976 steeds men tweede, leek niet eens zo ver- 0n® schrikkelijk blij met haar eerste wereldtitel. De Russin had er alle reden toe, want een puntentotaal van 186.891 (titelverdedigster "^'Vera Brindze had vorig jaar in Keystone bijna negen punten minder) was bepaald niet impone rend. En wat hadden de Finnen er een Iwerk van gemaakt. Een WK op een gloednieuwe ijsbaan. Helsingin I Oulunkylaan werd in november van het vorige jaar geopend, een organisatie die vrij goed klopte, een prima accommodatie voor de ploegen, maar helaas een toernooi waar de vonken niet vanaf vlogen. Niemand, op geen enkele afstand, slaagde er in iets aanvaardbaars te creëren. De schaatsenrijdsters Ind( hadden echter vooral de pech, dat je4 het ook in Finland kan dooien, h waardoor niet alleen de alternatie- jrgf ye elfstedentocht in het honderd n kilometer verderop gelegen Lahti ite* in het water viel. maar ook het WK yj voor dames. In dit gedevalueerde toernooi bleek Rusland toch de schaatsna- tie bij uitstek te zijn. Alleen de I* drieduizend meter eindigde niet in een Russische zege, hoewel de Oosteuropeanen toch minder im- Tatjana Averina in een sneeuwstorm op weg naar de titel. ponerend voor de dag kwamen dan vorig jaar toen in Keystone Vera Brindze. Galina Stepanskaja (hier ook weer tweede) en Galina Nikitina uiteindelijk op het ereplat- form verschenen. Die laatste af stand werd gewonnen door de Oostduitse Marion Dittma, die daardoor wel derde in de eind stand werd. Een van de weinige lichtpuntjes. Ook de Noorse Bjorg Eva Jensen deed het op die af-' stand niet slecht met haar derde plaats waardoor zij vierde werd in het eindklassement en met Dittma een totale Russische zege in de weg stond. Voor de Nederlandse afvaardiging was er in Helsinki geen eer te behalen. Het ging zelfs zo beroerd, dat er slechts twee dames bij de laatste zestien kwamen en dat is sinds zeer lange tijd niet voorgeko men. Nationaal kampioene Joke van Rijssel en de aankomende Ina Steenbruggen behoefden maar op drie afstanden in actie te komen. Een hard gelag voor een ploeg, die met veel ambitie naar Helsinki was gereisd, want tijdens de nationale kampioenschappen in Eindhoven waren de resultaten zo goed, dat successen bij de WK een logisch gevolg moesten zijn. Verwachtingen Die successen kwamen niet. En' dat was voor Trainer Ab Krook een hele teleurstelling: „De pres taties zijn duidelijk minder dan werd verwacht De ploeg was goed geconcentreerd. Alles was aanwezig om een goed toernooi te ri)den. En zeker na de strijd in Eindhoven waren er bepaalde verwachtingen. Waar moet je nu naar oorzaken gaan zoeken? Ik weet het niet". De vijfhonderd meter (de zwakste afstand voor de ploeg van Ab Krook) betekende voor de Neder landse dames toch een goed uit gangspunt, want het ingecalculeer de verlies bleef beperkt. De achter stand kwam juist op de vijftienhon derd meter, voor de Hollandse af vaardiging een van de betere af standen. „Maar", zegt Ab Krook, „de vijftienhonderd meter heeft ons niet alleen de das om gedaan. We zijn redelijk van start gegaan. Ondanks onze traditiegetrouwe mindere vijfhonderd meter hadden we toch aansluiting op de concur rentie. Op de volgende afstanden ging het gewoon minder. En daar door is de balans voor ons nega tief uitgeslagen. Ik denk zeker, dat de ploeg momenteel in de midden moot van het internationale da- messchaatsen zit". Voor Ab Krook zit zijn eerste perio de van twee jaar als trainer van de Nederlandse dameskernploeg er op. Die periode wordt niet suc cesvol beëindigd. Maar als het aan de Loosdrechter ligt, wil hij het nog eens proberen. Ab Krook: „Per 1 mei loopt het contract af. De KNSB zal dan moeten vertellen of ze met mij verder wil. Daarna ga ik bekijken of het in verband met mijn werk en zo kan. Ik zou zelf wel door willen gaan. Juist deze uitslag is een reden om nog eens twee jaar verder te werken". Co Buysman iele ■clr it i NOGENT SUR MARNE De spanning voor José de Frel was te groot en de omgeving in het kleine zwembad van Nogent sur Marne was er zeker niet naar om topprestaties te leveren. De Ne derlandse kampioene schoon- springen keek dan ook gister avond na de tweedaagse strijd om de Europese beker allesbe halve tevreden terug op het toer nooi. I „Toen ik donderdag aankwam en vernam dat Oost-Duitsland en Rus land niet van de partij zouden zijn, wist ik dat het voor mij een erg moeilijke wedstrijd zou gaan wor den. Toen stelde ik voor mijzelf al vast, en vertelde aan trainer Voor- bij: als ik geen kampioene word, gaat de titel 1-meterplank naar de Engelse Alison Drake. Dat gebeur de ook. De Europa Cup ben ik nu kwijt maar daar til ik niet zo zwaar aan. Bij schoonspringen zijn het steeds momentopnamen. Ik wil niet zeggen, dat ik achteruit ben gegaan maar het ging nu duidelijk minder dan vorig jaar in Rotter dam. Toen had ik zeker meer ge luk dan nu. De wedstrijd moet ik maar snel vergeten. Het is toch altijd nog een tweede plaats. Als i Oost-Duitsland en Rusland hier ge weest waren, wat de sterkste schoonspringlanden van Europa j zijn, had ik misschien wel voor de tweede keer de Europa-Cup ge wonnen. Elke wedstrijd is nu een- maal anders." Dat het steeds anders is bij schoonspringen. daarover kan de maar wat de jury hier deed, komt nergens voor. Soms keken we el kaar wel eens aan. Er werd toch echt niet slecht gesprongen." Rob Voorbij achtte het mogelijk, dat José de Frel de achterstand van achttien punten met de laatste drie sprongen van gistermiddag zou wegwerken. Met de achtste sprong bracht ze de achterstand op de Engelse kampioene inder daad terug tot twaalf punten. Met nog één sprong voor de boeg was het nog tien punten, maar de laat ste sprong was duidelijk voor Ali son Drake. Vefrassing José de Frel was teleurge steld over het missen van de eerste plaats. 26-jarige Alison Drake meepraten. De ene keer is ze nergens, en de andere Keer verrast ze vriend en vijand. Zaterdag bleek ze bij de vijf verplichte en twee vrije sprongen in goede vorm te zijn en bouwde een voorsprong op van achttien punten. José de Frel kon niet te gen de lage cijfers op van de jury. „Het leek wel of de jury in de weer was bij jeugdwedstrijden." De ho ge cijfers, die hier en daar toch verdiend werden, kwamen er voor haar niet. De jury hield de wed strijd klein. Daar kon de 21-jarige José de Frel niet tegen. „Ik ben bij heel wat wedstrijden geweest, (Van onze verslaggever) Nogent sur Mame - Oud-kampioene van Nederland, Lia Motenaar. stopt met schoonspringen. De springster van de Haagse vereniging Joop Stotijn was plotseling niet van de partij bij de Europa cupwedstrijden schoonspringen op de éénmeter plank in Nogent sur Marne. Vlak voor het vertrek van de Nederlandse-ploeg heeft de springster de KNZB daarvan in kennis gesteld. De begeleiding van de ploeg in Nogent sur Marne deed er een beetje fleheimzinnig over. Het bericht deed de ronde dat zij niet onder ae Morgenstond-trainer en ad interim bondscoach Rob Voorbij wilde springen. De Haagse trainer hierover: „Dat is zeker niet het geval, k ben enkele keren met Lia Molenaar mee geweest naar internationa- e wedstrijden en dat is steeds goed gegaan. Maar eigenlijk begrijp niet dat 2e nu P'0,selin9 uit de wedstrijdsport stapt. Ze is «jieder geval daardoor komend weekeinde bij de internationale wedstrijden van de Morgenstond op de driemeter plank ook niet *an de partij. En dat is natuurlijk jammer. net is niet uitgesloten, dat de succesvolle trainer Rob Voorbij ook wei eens even verrassend zou kunnen afhaken als er niet snel iets unü 9el3euren- KNZB is nog steeds op zoek naar een opvolger *oor bondscoach Harry Meelhuizen, de trainer van de Futen uit «nstelveen, die vier jaar bondscoach en bondstrainer is geweest n net in mei 1977 voor gezien hield. De grote verrassing van de Euro pa Cupwedstrijden was de twaalf jarige^) Caroline Unthuls, die za terdag nog op de vierde plaats stond en gisteren met een vijfde plaats in het eindklassement dé sensatie was in Nogent sur Mar ne. De kleine Caroline Linthuis, die veel bij haar „tweede vader" en trainer Rob Voorbij tijdens de wed strijden op schoot zat. wist zelf niet met wat voor belangrijke wed strijd ze bezig was. Het natuurta- lentje is nu al van Europese klasse en zeer bekwame trainers voor spelden haar een grote toekomst. Voor haar vijfde plaats greep de damesploeg nog de landenbeker bij het schoonspringen. Bij de heren ging het minder. Met groot vertoon van overmacht zege vierde de Olympiaganger Giorgio Cagnotto uit Italië. Op de achtste plaats uit het veld van veertien heren kwam de Nederlandse kam pioen. de vijftienjarige Renè Lint huis. Hij klom gisteren in het klas sement via drie vrije sprongen naar de tiende plaats. Joop Mare- chel, die de laatste tijd aan herstel werkte nadat hij vlak voor de Ne derlandse kampioenschappen uit militaire dienst werd ontslagen, faalde gisteren volkomen. Hij stond zaterdag na acht van de elf sprongen nog op de achtste plaats, gisteren zakte hij naar de dertiende plaats. De eindstand bij de dames: 1. Alison Drake (Engeland) 357.21 pnt; 2. José de Frel (Nederland) 341.07; 3. Eva Johansson (Zweden) 320.73; 4. Cornelia Schubert (Duitsland) 296.64; 5. Caroline Linthuis (Nederland) 295.05. Bij de heren: 1. Giorgio Cagnotto (Italië) 471.66; 2. Stephan Korsten (Duitsland) 424.68; 3. Alain Goosen (Frankrijk) 408.84; 8. Renè Linthuis (Nederland) 353.55; 13. Joop Mare- chel (Nederland) 338.88. ARTHUR VAN RIJSWIJK DÜSSELDORF De Internatio nale atletlekfederatie heeft, tij dens zijn vergadering te' Dus- seldorf besloten eens in de vier jaar wereldkampioen schappen atletiek te houden. Vastgesteld werd dat de we reldkampioenschappen zullen plaatsvinden In het jaar dat vooraf gaat aan de Olympi sche Spelen en dat er in 1983 zal worden begonnen. Pietro Mennea heeft kort voor de Europese indoor-atletiek- kampioenschappen tijdens wedstrijden in Milaan aange toond in uitstekende vorm te verkeren. In het sportpaleis van Milaan evenaarde de Italiaan zaterdag het indoor-wereldre- cord op de 200 meter. Hij kwam op die afstand tot 21.11, een tijd die daarvoor alleen door de Westduitser Weisen- seel was gelopen. Een Gouden Schaats voor een gouden schaatser. Eric Heiden. INZELL De drievoudige wereldkampioen Eric Helden heeft zijn triomftocht langs de ijsbanen (drie wereldtitels en een wereldrecord op de 3 km) niet kunnen afsluiten met een wereldrecord op de korte afstanden. Die kans werd hem geboden in de Zulddultse wintersportplaats Inzeil waar het Amerikaanse schaatsfenomoen dit weekeinde deelnam aan de wedstrijden om de Gouden Schaats, de zogenaamde recordwedstrijden. Heiden, die in de sprintersgroep uitkwam was beide dagen duide lijk de sterkste, maar de wereld records op de 500 en 1000 meter kon hij niet benaderen. Na zijn overwinningen op zaterdag, res pectievelijke tijden van 38.28 en 1.15.99 kwam Heiden gisteren uit op tijden van 37.90 (een nieuw baanrecord) en 1.17.77. De aanwezige Nederlandse sprin ters zijn niet of nauwelijks in het spel om de eerste plaatsen voor gekomen. Alleen Jos Valentijn die in het eindklassement derde werd reed een draaglijk toernooi. Zonder te schitteren bleef hij enigszins in het spoor van Hei den en Engelstadt. Sies Uilkema de jonge Fries die aanvankelijk dit seizoen niet meer zou rijden omdat hij last heeft van een ruglbessure zorgde gisteren voor een uitschieter op de 500 meter. Met 38.54 verbeterde Uilkema zijn persoonlijk record, want de Fries was nimmer sneller ge weest dan 38.65, een tijd die hij vorig jaar in Davos maakte. De prestaties van de Nederlandse herenkernploeg bleven ook tij dens deze recordwedstrijden be neden aanvaardbaar niveau. Haitske Valentijn-Pijlman, bij het Nederlands kampioenschap bui ten de kernploeg gevallen, sloot echter een voor haar teleurstel lend seizoen met een Nederlands record af. Op de 500 meter flitse zij naar 42.51 en bleef met deze tijd ruim onder haar Nederlandse record dat ze vorig jaar met 42.62 in het Amerikaanse Keysto ne vestigde. Nimble Flight gaat in de Elandprijs als eerste over de finish. Oeganda werd 1 Het betrof de supertriokoers van de draverijen op de Hilversumse baan. DORDRECHT Het poll van het amotourbok- sen In ons land zal eerst dan hogor worden als de opleiding drastisch wordt vertooterd. Op welke wijze dat moei geechleden, hoeft een ploeg uit Welot zatordagavond getoond In het bokscentrum van „Bouwlust" In Dord recht. Hel verschil was hemelsbreed. De Welshmen uitgerust met oen goed stotenar- senaal droge, getrokken stoten een onver woestbare conditie, de |ulate mentalltlet (de ring ingaan om te winnen) en eon techniek die niet loutor la gebaseerd op stoten op het hoofd. Een, of zelfs mser, van die onderdelen ontbrak bi) de Nederiandora die dan ook een ruïneuze nederlaag van 8—2 opliepen tegen een boksland dat zekor niet naar de top reikt en voorts mot een B-pioeg wat gekomen. Aan Nederlandse zijde boksten vijf kampioe nen, onlangs in „Ahoy" gekroond, en een finalist. Slechts twee vermochten tot een zege te komen: het jeugdige talent John van Eiteren en de routinier Adrie Magielse. Overwinningen cmdat zij bezitten wat de anderen misten: mentaliteit en technische kwaliteiten. Magielse plaatste ditmaal rustig en weloverwogen zijn zware stoten die middengewicht Chris Sally, een in Wales wonende Chinees, weliswaar met verbluffend - maar wel bar ongezond - incasse ringsvermogen lang doorstond maar na een verwoestende serie van Magielse greep einde lijk in de derde ronde de scheidsrechter in. John van Eltoron, pat ochttlon, la aan vol groeid atieol Dt Umburgta welttrgawlcht bezit een benijdenswaardige techniek, stoot stork van links vanuit aan gaaloton dokklng, bokst In knappa stijl, gebruikt zijn lange reach good en hoeft ook aan basta rachtaa. Omdat tegenstander Anthony Alsop, evenals alle Welshmen, slechts een richting kent vooruit boksen - moest hij heel wat verstou wen. In de derde ronde blunderde scheids rechter Jones die niet telde toen Alsop naar een pijnlijke schouder greep. Jones liet door- boksen en toen stapte doodgemoedereerd de helper in de ring om voor zijn pupil op te geven. Hoe dan ook, Van Eiteren zou toch, en dik, gewonnen hebben. Maar bij die twee ovenwinningen bleef het, eensdeels omdat de mentaliteit ontbrak, an derzijds omdat ook de eenzijdige techniek en de onervarenheid een rol speelden. In de lichte gewichten heeft Nederland twee „kam pioenen van de armoe", bantamgewicht Jef Zwakhalen die de enige in dit gewicht is, en vedergewicht Louis Beijnen, de kampioen van een drietal in dat gewicht. Zij troffen twee kampioenen van Wales, de broers David en Donald George. Zwakhalen (ook 18 evenals Van Eiteren maar verre van volgroeid) liep alleen achteruit en dan kan je nooit winnen. Beijnen verweerde zich heftiger maar bezat geen conditie om het hoge tempo te kunnen volgen. Een linkse op het lichaam deed hem in de derde ronde, doodvermoeid, opgeven. besef zich te laten uittellen want dan had Southwell gediskwalificeerd moeten worden. Lantrok verloor dus op punten. Dat overkwam ook zwaarwelter Dick Kroeze, in het team gezet vanwege de plaatselijke belangen. Adrian Edwards was echter ook zo'n exponent van de zuivere, droog stotende klasse. Mentaliteit heeft Kroeze wel maar een doldrieste, waardoor hij in de derde ronde, opgezweept door „zijn hoek" zonder meer op zijn tegenstander afstormde, die hem natuur lijk een enorm pak slaag gaf. Gebrek aan conditie bij lichtwelter Dieckmann die tegen Tim Bronwick in de derde ronde acht tellen kreeg omdat hij was uitgeput en het tempo niet kon volgen. Gebrek aan erva ring bij lichtgewicht Frank Hak, die stijlvol maar krachteloos bokst en verloor van de geconcentreerder en wilskrachtiger Wayne Farrah. Opgeofferd De technische leiding van de boksbond mag daaruit lering trekken. Conditie la zeker te verkrijgen. Ook zwaarwelter LamroK misi die. Hij trof de enige kleurling in de ploeg van Wales. David Southwell, die in de eerste ronde neerging op een rechtse op het lichaam, gevolgd door een linkse hoek en een rechtse. Scheidsrechter Mercey telde evenwel niet en daar Lantrok conditioneel erg zwak is, moet hij snel winnen. Dat gebeurde dus niet. In de derde ronde stootte Southwell na het commando van de scheidsrechter. Een stoot op de maag, want elke Welshman zocht ook het lichaam, en Lantrok kromp ineen. Hij had niet meer het En een jeugdige bokser die compleet werd opgoofford, Eric Huygenvoorl die tegenover lichtwelter Charley Brown stond die bij de laatste Europese titelstrijd een van de op zienbarendste boksers wat. Huygenvoort deed wat hij moest doen: veel bewegen. Tot hij werd vastgezet, en in de eerste ronde al onder een bombardement bezweek en rap moest opgeven. Zo wordt jeugdig talent in de waagschaal gezetl Vedergewicht Koos Verstappen had de pech dat was afgesproken dat er geen onbeslist zou worden gegeven. Daardoor verloor hij, als betere bokser, van de fellere Stefan Cleak. Maar ook al zou dit duel onbeslit zijn geëind igd, dan nog was de nederlaag verpletterend geweest en smekend om bezinning en maatre gelen. HERMAN VAN BERGEM BUGOJNO In de zevende ron de van het schaaktoernooi van Bugojno heeft Jan Tïmman remi se gespeeld met de Brit Tony Miles. Door winst uit de afgebro ken partij tegen Balasjov kwam Tïmman na zeven ronden op 4 1/2 punt, goed voor een gedeelde derde plaats met Ljubojevic, op een half punt van Spasski en DUKic (joejLjuDojevic tisch (Hon)Spasski (Rus) 1 ■sen (Den)Tal (Rus) 1/2-1 >e)Hïibner (WDI) 1/2-1/2, K Uitslagen (zesde ronde): Miles (Eng>— Hort (Tsj) 0-1. Byme (VS)—Vukic (Joe) 1/2-1/2. Bukic (Joe)—Ljubojevic (Joe) 0-1, Portisch (f 1/2, Larsen l Ivkov (Joe)- pov (Rus)—Gligoric (Joe) 1/2-1/2, Ba lasjov (Rus)Timman (Ned) 0-1. Uitgespeelde partijen (vijfde ronde): Huebner (WDI)Larsen (Den) 1/2-1/2, Vukic (Joe)—Hort (Tsj) 0-1. Zevende ronde. TimmanMiles 1/2-1/2. GligoncBalasjov 1/2-1/2, Rubner Karpov 1/2-1/2. TalIvkov afgebroken. SpasskiLarsen 1-0, LjubojevicPor tisch 1/2-1/2. Vukic—Bukic 1/2-1/2, Hort—Byrne I-O. Stand: 1. Spasski en Hort 5 pnt. 3. Ljubojevic en Timman 4 1/2 pnt.. 5. Tal en Karpov 3 1/2 pnt 1 afgebroken partij, 7. Hübner 3 1/2 pnt., 8. Ivkov 3 pnt. 2 afg., 9. Gligoric en Miles 3 pnt. 1 afg., 11. Larsen en Portisch 3 pnt., 13. Vukic 2 1/2 pnt., 14. Bukic 2 pnt., 15. Balasjov 1 1/2 pnt 2 afg., 16. Byrne 1 1/2 pnt. HELMOND Bij de Nederlandse veldloopkampioenschappen zijn zowel de dames als de herentitei in dezelfde handen gebleven. An nie van Stiphout zegevierde in de eigen omgeving op dezelfde over tuigende wijze als het vorig jaar op het Eurostrand bij Eindhoven, terwijl Jos Hermens, net terug van een trainingsstage van ruim twee maanden in Nleuw-Zeeland, bij de heren een klasse apart was. De 28-jarige Nijmegenaar werd voor de vierde achtereen volgende keer en voor de vijfde maal in totaal Nederlands kam pioen. Maar niet alleen bij de senioren waren er twee titelprolongaties. Bij de meisjes A en B ging de tiel naar de loopster die vorig jaar ook de sterkste was. Bij de jongste meis jes won de kleine Groningse Anne ke Moedt en bij de A-junioren slaagde Karin de Nijs, ondanks een pas overwonnen griep en een ern stige brandwond, die zij afgelopen week opliep bij een stoombad om de griep te onderdrukken, er in de eindsprint Marian van Schie voor te blijven. Dat Jos Hermens zijn vierde ach tereenvolgende titel zou behalen, stond bij voorbaat in feite al vast Zeker toen bekend werd dat Ge rard Tebroke nog steeds last van een achillespeesblessure - en Klaas Lok in verband met een startverbod voor de Europese in doorkampioenschappen van ko mend weekeinde in Milaan niet zouden uitkomen. Annie van Stiphout ondervond al net zo weinig tegenstand als Jos Hermens. De Helmondse, die het parcours vrijwel dagelijks in trai ning loopt, wachtte in het begin even af wat haar voornaamste con currenten. Carla Beurskens en Ti neke Kluft, wilden doen. Het duo durfde zelf geen initiatief te ne men, waarna Annie van Stiphout resoluut de kop nam en daarna niet meer .bedreigd werd. Carla Beurskens eindigde evenals in 1977 op de tweede plaats. Uitslagen: Heren: 12,5 kilometer: 1. Jos Hermens (KNAU) 3753,3: 2. Bram Wassenaar (Bataven) 38.09.8; 3. Tonnie Luttikholt (ASV) 38.18.7, 4 Jo Schout (RKHAV) 38.36.4; 5. Piet Vonck (RKHAV) 38.43.6; 6 Henk Mentink (Daventria) 38 44,6; 7. Peet van Zijl (Phoen.x) 38.45.7; 8. Ge rard Nijboer (Daventria) 39.02,7; 9. Har- ne Patist (Sprint) 39 08,2; 10. Jan van Oss (Valkenswaard); 11. Roelof Veld (Daventria); 12. Ko v.d. Weijden (AV •23). Dames 4500 meter: 1. Annie van Stip hout (HAC) 15.28.2; 2. Carla Beurskens (AVT); 15.56,2; 3. Tineke Kluft (THOR) 16.42,2; 4. Beergit de Nijs (RKHAV) 16.22,2; 5. Lenie van der Poel (Spar taan) 16.30,4; 6. Marja Wokke (Zaan land) 16.42.6; 7. Maria Peters (PH) 16.55,1; 8. Claire Spauwen (Achilles/- Top) 17.06,2; 9. Thea Marlins (Sprint) 17.24,6; 10. Jeanette Looijs (Ciko '66) geen tijd. Jongens A: 4500 meter: 1. Piet van de Haas (GAC) 24.11.2; 2. Armando Hout veen (Altis) 24.13.2; 3. Henk Lindner (Marathon) 24 24,4. Jongens B 4500 meter: 1. Mare Borg- hans (Caesar) 14.31.3; 2. Jan Zetho: (AVA) 14.39,3; 3. André Olsthoorr (Olympus '70) 14.43,2. MoUjes A 3500 meter: 1. Karin de Nii' (RKHAV) 12.33,0; 2. Marian van Schi (Bataven) 12 33,0; 3. Ellie van Hul: (Lionitas) 12.48,3. Meisje* B 2500 meter: 1. Annie Moe (Woldstreek) 8.25,0; 2. Ronnie Hoeks (Atleta) 8.25,3; 3. Ingrid de Nijs (RKP 8.29,3.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13