Dr. Mlynar: weinig hoop op verandering in Praag Mgr. Simonis: voorkeur voor seminarie oude stijl maar volgens nacon normen ENZDHEEFTPANDER VOOR IEDEREEN WELEENWOONIDEE Pander kerk wereld Projectgroep voor plaats vrouw in kerk begonnen buitenland Hasjvangst in Sassenheim Vrolijk opent Huys Dever KORTWEG Leiden heeft nu z'n eigen Carexuitlaatcenter. EEN JAAR NA CHARTA 77 TSJECHOSLOWAAK VERGEZELT RUS IN SOJOEZ-28 NICARAGUA VERZEILT IN BURGEROORLOG Bollenschuren als woning in gebruik KORTE METTEN LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 MAART 1978 PAGINA C. de Ruijter blijft raadslid LEIDSCHENDAM CDA-frac- tievoorzitter C. H. de Ruijter is teruggekomen op zijn vorige maand genomen besluit zich bij de gemeenteraadsverkiezingen niet meer beschikbaar te stel len. De heer De Ruijter is be zweken voor de druk die van vele kanten, maar vooral van ARP-zijde, op hem is uitgeoe fend. De ledenvergadering van de ABP heeft hem deze week met algemene stemmen de eerste plaats gegeven op de lijst waar uit samen met KVP en CHU de uiteindelijke lijst voor het CDA in Leidschendam zal worden sa mengesteld. De volgende kandi daten op de ARP-lijst zijn drs. J. H. Post, die eveneens de afge lopen vier jaar CDA-gemeente- raadslid was, dis. G. Gort en W. H. van Lindonk. SASSENHEIM De Sassen- heimse politie heeft beslag ge legd op tweeëneenhalve kilo hasj. Bij een verkeerscontrole werd op de Rijksweg de be stuurder van een auto aange houden waarin de hasj zich be vond. De bestuurder van de auto, een 25-jarige Hagenaar werd aan vankelijk aangehouden omdat hij te hard reed. Bij nader on derzoek bleek er in de auto een tas vol hasj te staan. De Hage naar is met zijn vriendin, die eveneens in de auto zat, ingeslo ten. Twee miljoen gulden voor gasbedrijf Leidschendam LEIDSCHENDAM - Het gas- en lichtbedrijf heeft de gemeen te Leidschendam ruim twee miljoen gulden gevraagd voor verschillende werkzaamheden. De commissie voor het gas- en lichtbedrijf zal zich maandag 6 maart beraden over deze aan vraag. Binnenkort gaat het gas- en lichtbedrijf beginnen met de aanleg van gas- en elektriciteits kabels in het uitbreidingsgebied Duivenvoorde en in het Stomp- wijkse industrieterrein. Tevens is er geld nodig voor de vervan ging van hoog- en laagspan- ningskabels en voor uitbreiding van de Centrale Antenne Instal latie in Duivenvoorde. Ook zul len zeven masten aan de Looier slaan en vijfendertig aan de Wilsveen en de Markseweg moe ten worden vervangen. LISSE De commissaris van de koningin in de provincie Zuid-Holland de heer mr. M. Vrolijk, verricht woensdag 15 maart de officiële opening van het gerestaureerde Huys Dever. De gerestaureerde woontoren Dever ligt aan de Heereweg 349a in Lisse. De officiële ope ning vindt om half vier plaats. Er is dan een einde gekomen aan het omvangrijke restaura tiewerk, dat, in opdracht van het gemeentebestuur van Lisse en met medewerking van de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg, gedurende vier jaar aan de „ruïne Dever" is ver richt. De in 1963 opgerichte Stichting Dever, die zich het lot van de ruïne aantrok, onder voorzitterschap van de Lissese historicus A. M Hulkenberg, heeft zich zeer beijverd om het oude donjong weer in de oude luister te herstellen. Vanaf 15 maart tot na Pasen wordt er in het Huys Dever een tentoonstelling ingericht over de geschiedenis van het bouwwerk en van datgene, wat bij het werk aan en rond Dever tevoor schijn gekomen is. Enthousiaste leden van de Stichting Dever bijgestaan door Leidse amateu rarcheologen, hebben zeer inte ressante opgravingen gedaan. De tentoonstelling is geopend van 16 tot 27 maart van tien tot waalf uur. Behalve op zondag en tweede paasdag, 's Middags is de tentoonstellling in Huys Dever geopend van twee tot vier LISSE Toneelvereniging ONI geeft op zaterdag 11 maart een uitvoering van het toneelstuk „De Surprise" in gebouw Rehoboth aan de Lis sese Achterweg. De toegang sprijs bedraagt 3 gulden. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar op de adressen: Kanaalstraat 40, Fa zantstraat 70, Beethovenstraat 9 en Witte de Witstraat 37. VOORSCHOTEN - Burge meester Van der Haar opent 17 maart het nieuwe bankge bouw van de Rabo-bank aan de Schoolstraat. De heer Van der Haar verricht om vier uur de officiële opening. WASSENAAR De raad van Kerken in' Wassenaar houdt zondag 5 maart van zeven tot acht uur een wereldgebeds dienst in de Dorpskerk. De liturgie is samengesteld door Canadese vrouwen. Het thema is „Gemeenschapszin in onze RUNSBURG Postzegelver eniging Philatelica houdt dins dag 7 maart een postzegelvei ling in de Rijnsburgse Voorhof aan de Vliet NZ. De veiling bestaat hoofdzakelijk uit ka vels van Nederland en Over zee, maar er zijn ook kavels van Ver. Eruopa, Engeland en oud USA. De veiling begint om acht uur, de kavels zijn vanaf zeven uur te bezichti gen. ble en leden van het Residen tie-Orkest geven dinsdag 7 maart in de Moeder Godskerk bi Voorschoten een uitvoering van de Johannus-Passion van Johan Sebastiaan Bach. Het Ensemble staat onder leiding van dirigent Louis van Wijn gaarden. Als vocale solisten treden op de tenor Chris van Woerkom, evangelist, de bas Hans Zomer. Christuspartij, de sopraan Ank Reinders, de alt Frieda van Engelenburg, de tenor Paul Schotsmans en de bas Max van Egmond die de aria's voor hun rekening nemen. De instrumentale solis ten worden gevormd door Koos Verheul, fluit, Everhard Spelberg, hobo, Willem Mer- tens, continuo, Ada van der Bent, clavecimbel en Klaas Boersma, orgel. Voor houders van een cultureel jongerenpas poort en 65-plussers geldt een iets gereduceerde toegang sprijs. Kaarten zijn bij voor verkoop verkrijgbaar te Voor schoten, Bijdorpstraat 8, tele foon 071-764829, alsmede voor zover nog voorradig 's avonds aan de kerk. LEIDERDORP De volgorde van de kandidaten voor D'66 afdeling Leiderdorp voor de gemeenteraadsverkiezingen is door schriftelijke stemming vastgesteld op: 1 Mevrouw M. J. K. Fakkel-Hengeveld als lijsttrekster. Verder volgen als nummer 2 dhr. T. I. M. Schuyt, 3 dhr. H. J. van der Linde, 4 dhr. J. C. H. Blom, 5 dhr. R. H. Jolly, 6 A. Jonker en 7 mevrouw G. Strijers-Althuis. Lijsttekster mevrouw Fakkel wil zich in de raad in het bijzonder gaan bezighouden met Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk en Ge zondheidszorg. LEIDERDORP Een cyclus van drie vastenmeditaties en adventsvespers wordt in de komende vastentijd gehouden in de Menswordingkerk. Deze cyclus van drie zal op Tweede Paasdag worden afgesloten met een dienst van Woord en Tafel, welke een bijbelse com positie, met psalmen en liede ren zullen hebben. Het centra le thema van deze diensten is .Midden onder u staat Hij, die gij niet kent" (Joh. 1: 26). Eer ste Vesper is op 5 maart met het thema: „Velen zijn van God, die niet van de kerk zijn en velen zijn van de kerk die niet van God zijn" (Augusti- nus). Tweede Vesper is op 12 maart. Thema: „Zie dan het werk van alle werken in de daad is Gods tegenwoordig heid openbaar". Derde Vesper is 19 maart Thema: „Zie, Hij staat midden onder u, die gij niet kent".(Joh. 1: 26), Twééde Paasdag. Tfcema: „Die is, die was, en die kOmep^zal". De drie Vesperdiensten beginnen om zeven uur zondagavonds. De dienst op Tweede Paasdag begint om half elf. En u kunt er binnenrijden zonder afspraak. In ongeveer een halfuurtje monteren de snelle specialisten van Carex uw nieuwe uitlaat onder uw auto. Zonder arbeidsloon te berekenen. Maar wél met 1 jaar garantie. Carex uitlaten metl jaar garantie „vooralle automerken! (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een jaar na het ontstaan van Charta 77, de beweging in Praag die ijvert voor naleving van de akkoorden van Helsinki en speciaal van de mensenrechten- paragraaf daarin, en bijna tien jaar na de Praagse lente, ziet dr. Z. Mlynar weinig reden tot optimisme over de ontwikkeling in zijn land. „Ik wil geen profeet zijn. Brezjnev is oud, en een jongere generatie van zestigers, met mogelijk meer pragmati sche ideeën, zal straks het roer in Moskou overnemen. Maar voordat pragmatisme in de politieke werkelijkheid van de Sovjet doorwerkt, zal zoveel tijd verstrijken dat landen als Joegoslavië, Polen Tsjechoslowa- kije daarop niet kunnen wachten. Dr. Mlynar was een van de ideologen die een groot aandeel hadden in het politieke programma van april 1968, dat de aanzet gaf tot de Praagse lente van Dubcek. Hij werd gekozen tot lid van het partijpresidium en ging in die functie in augustus '68, na de invasie van de Warschaupakttroepen, met Dubcek en Svoboda naar Moskou om de Russische eisen te aanhoren. Hij bekleedde zijn positie in de partij tot november '68, werd in '70 uit de partij gezet, was daarna werkzaam als insectenkundige tot hij vorig jaar, na Charta '77, werd ontslagen. Hij werkt Charta 77 is maar een kleine groep. Aanvankelijk waren er 240 ondertekenaars van het manifest, thans rond de duizend. Het is niet zonder betekenis dat de gedach ten van 1968 nog leven, maar je kan je afvragen in hoeverre de Russen met hun politiek van onderdrukking succes hebben gehad. Van tijd tot tijd publiceert de groep nog documenten en standpunten, zoals een verzoek in februari j.l. aan de ILO in" Gene ve om na te gaan hoeveel mensen er in hun werk vervolgd worden wegens hun politieke opstelling. Van duizend ondertekenaars zijn er ongeveer honderd ontslagen die niet meer aan de slag kunnen komen. Hieruit blijkt dat de staat en de politie grote druk op werkgevers kunnen uitoefenen. Want het recht in Tsjechoslowakije is geen recht, maar een gunst voor de loyale burger. Volgens dr. Mlynar heeft de partij in de tijd van de Praagse lente onderschat dat Moskou zonder druk van buitenaf niet bereid zou zijn vrijheden toe te staan. Het was een illusie dat Moskou belang zou hebben bij ontwikkelingen in het socialisme. .Jullie Charta 77 heeft veel steun gehad van het bezoek van minister Van der Stoel aan Praag en diens gesprek met Charta-leider Jan Patocka. Mogelijk heeft de Nederlandse minister hiermee een protocol overschreden, maar hij heeft politiek en menselijk zeer juist gehandeld, aldus dr. Mlynar. Er bestaat een vreemde angst in het westen om bij een bezoek aan het Oostblok gesprekken te voe ren met de politieke oppositie. Andersom gebeurt dit echter altijd. MOSKOU (UPI) Sinds giste ren is een Tsjechoslowaak, als bemanningslid van de Russi sche Sojoez-28, de eerste niet- Rus of niet-Amerikaan die een ruimtereis maakt. Het is de 29- jarige Vladimir Remek, zoon van de Tsjechoslowaakse on derminister van defensie. Com mandant van het ruimteschip is de 46-jarige Russische veteraan Alexei Goebarov, die in 1975 al een ruimtereis van een maand heeft gemaakt. De Sojoez zou mogelijk vandaag aan het ruim teschip Saljoet-6 koppelen, waar twee kosmonauten mor gen het record zullen breken van het langste verblijf in de ruimte. Dat een Tsjechoslowaak de Rus- sisch-Amerikaanse ruimtehege monie heeft mogen doorbreken, heeft waarschijnlijk een politie ke achtergrond. Binnenkort wordt de 30ste verjaardag ge vierd van het communistisch be wind in Praag en de tiende ver jaardag van de inval van de Warschaupakttroepen die een eind maakten aan de Praagse lente. Binnenkort is de lancering te verwachten van Sojoezi met Poolse en Oostduitse kosmonau ten. Deze maand zullen ook kan didaat-kosmonauten uit Cuba, Mongolië en andere Oosteurope- se landen op de lanceerbasis Baikonoer worden verwacht Driezitsbank met losse kussens, stoften bekleding 3.300. 'Hoch Barett" lederen tweezitsbank 2.633. Mahoniehouten wijntafeltie. Diverse uitvoeringen en prijzen. Hoe u ook zitten wilt, Pander heeft wel 'n idee. Of u nu klassiek of modern bent georiënteerd. Of u nu een vastomlijnd plan hebt of alleen maar wilt rondkijken. Kijk ook bij Pander voordat u kiest. Pander weet wat u bedoelt en heeft alles in huis. DOE CERUST0F U THUIS BENT BU PANDER Leiden: Breestraat 146, Botermarkt 21 -22. Den HaagAmsterdam-RotterdamtindhovenLeidenGromngentnschede. MANAGUA (ANP) De ongeregeldheden die zich de laatste weken in Nicaragua hebben voorgedaan, lijken steeds meer te gaan uitmonden in een ware burgeroorlog. Op verschillende plaatsen sprongen gisteren aanhangers van president Anastazio Somoza de militairen bij, die proberen de onlusten de kop in te drukken. In Masaja, 30 kilometer ten oosten van de hoofdstad Managua, was het de nacht van woensdag op donderdag bijzonder onrustig. Herhaaldelijk werden schoten gehoord. In de stad deden gisteren geruchten de ronde dat een militair een 15-jarige jongen had doodgeschoten. In Leon, op 90 kilometer ten westen van de hoofdstad, leverden ongeveer 100 aanhangers van de president de hele nacht strijd met een groep tegenstanders, die voornamelijk bestond uit Indianen. Gewapend met pistolen en geweren slaagden de Indianen erin grote delen van de stad te „bezetten". LISSE Er zijn in Lisse enige tijd geleden twee bollenschu ren verbouwd tot woning. In beide gevallen is de schuur gebouwd op gronden met een agrarische bestemming. Het college van burgemeester en wethouders is van mening, dat het gebruik van een bollenschuur voor woondoeleinden niet kan worden ingepast in een agrarisch gebied. Aan de andere kant beseft het college, dat door schaalvergroting en her structurering in de bedrijfstak een aantal bollenschuren niet meer voor het oorspronkelijke doel kan worden gebruikt. Wel wil het college toestaan dat de schuren gebruikt worden voor andere bedrijfsaktiviteiten, met uitzondering van detail- handelsaktiviteiten. De Lissese gemeenteraad wordt geacht in de raadsvergadering van woensdag 8 maart een uitspraak te doen. Als de raad van mening is dat de bollenschuren voor niet-agrarische doeleinden gebruikt mogen worden, moet het bestemmingsplan „Landelijk Gebied" gewijzigd worden. De ontstane woningen moeten dan wel gaan voldoen aan de plaatselijke verordeningen op het gèbied van bouw voorschriften en brandveiligheid. Het gemeentebestuur wil niet optreden tegen de eigenaars en bewoners van de bollen schuren alvorens de mening van de raad te vragen. Als de gemeenteraad besluit om bewoning toe te staan, wordt hiermee volgens burgemeester en wethouders een precedent geschapen. De vereiste aanpassing aan de woonvoorschriften maakt het voor eigenaren van bollenschuren, na een eventue le aanpassing van het bestemmingsplan, weinig interessant om de gebouwen als woningen te verhuren. „Hoe zeer ik persoonlijk ook een vorming tot priester voor sta vanuit een convict aan een theologische faculteit, waar ik een integratie van theolo gie en kerkelijke spiritualiteit niet kan vinden, gaat mijn regelrechte voorkeur uit naar een seminarie volgens het va nouds beproefde en degelijke Franse model, waarin alle studenten en docenten in één huis samen wonen, waar dan zowel de spirituele als de in tellectuele vorming plaats vindt Dat model moet dan wel worden opgezet volgens de naconciliaire kerkelijke richtlijnen". Aldus bisschop dr. A. Simonis van Rotterdam in Nijmegen, waar hij voor de Sint-Adel- berg Vereniging sprak over de problematiek van de prieste ropleiding. De Rotterdamse bisschop erkende volmondig de „allerbeste bedoelingen" waarmee tien jaar geleden de vijf katholieke instituten voor wetenschappelijke theologi sche opleiding (de zogenaamde Kiwto's) zijn opgericht ter ver vanging van de vroegere tien tallen gesloten groot semina ries. „Er is door velen bijzonder veel energie in gestoken en er is hard aan getrokken om deze Kiwto's aan hun doel, dat uit drukkelijk mede bestaat in het vormen van ambtsdragers, te doen beantwoorden. Tot nu toe is dat echter niet gelukt en persoonlijk zie ik de mogelijk heid daartoe ook niet optimis tisch tegemoet," aldus bis schop Simonis. De geloofscrisis, de secularisa tie en de herwaardering van de sexualiteit zijn daarvan be langrijke, maar niet de enige oorzaken. Een voorname oor zaak van die mislukking is volgens de Rotterdamse bis schop ook het gebrek aan een goede selectie van de kandida ten. Dat gebrek wordt op zijn beurt veroorzaakt door de noodzaak van een voldoende aantal kandidaten om te vol doen aan de subsidienormen van het rijk. Daardoor is een studentenpopulatie aan de kiwto's ontstaan met een ge weldige variëteit van hoog kerkelijkheid bij enkelen, tot laag kerkelijkheid, onkerke lijkheid en zelfs anti-kerkelijk heid bij niet weinig studenten. Volgens de Rotterdamse bis schop, die zijn voorkeur voor het groot-seminarie van bis schop Gijsen in Rolduc niet onder stoelen of banken stak, zijn alle katholieke bisschop pen van Nederland het er over eens dat er iets moet gebeuren met de priesteropleiding. Al een over de methodiek be staat verschil van mening. Zo hebben de bisschoppen Willebrands van Utrecht en Möller van Groningen al aan gekondigd dat er in hun bis dommen iets gaat gebeuren. Hun collega's Bluyssen van Den Bosch en Ernst van Bre da zijn allang met iets bezig, maar dat wil maar niet luk ken. Bischop Zwartkruis van Haarlem heeft een convict voor priesterkandidaten in zijn bisdom aangekondigd. „Bisschop Zwartkruis heeft in dertijd mede de Katholieke theologische Hogeschool Am sterdam opgericht. Hij is daar dus zeer existentieel bij be trokken. Tijdens die oprich ting was ik nog gewoon kape laan. Mijn houding tegenover de KTHA is dus veel losser. Ik zeg niet vrijblijvend, maar wel minder existentieel," aldus bisschop Simonis in Nijmegen. Opnieuw zijn in Zuid-Korea christenen gearresteerd. Dit maal omdat zij de derde „ver klaring tot democratische red ding van de natie" hebben ondertekend, bij gelegenheid van de Koreaanse onafhanke lijkheidsdag op I maart De secretaris-generaal van de Zuidkoreaanse raad van ker ken, ds. Kim Kwan Soek, die half januari ons land bezocht, heeft huisarrest gekregen, zijn 17-jarige zoon werd tot 3,5 jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens het deelnemen aan protestdemonstraties. Na een periode van betrekke lijke stilte heeft de Ameri kaanse jezuiet Danniel Berri- gan, zich weer krachtig ge keerd tegen de levensstijl en de politiek van de Verenigde Staten. Het hele land, met uit zondering van enkele verlichte christenen, noemde hij misda- dig, angstaanjagend en op de dood gericht. Volgens Berri- gan staan de zaken er veel slechter voor dan tijdens de Vietnam-periode. Hij noemde daarbij de defensiebegroting, de internationale wapenhandel en de nucleaire bewapening. Oud-radiomedewerker Alex van Waayenburg is bij zijn 75ste verjaardag benoemd tot ere-lid van de katholieke na tionale vereniging „De Zonne bloem", waarvan hij de gees telijke vader is geweest In 1945 begon hij voor de KRO met het programma „De Zon nebloem" voor zieken. Dit sloeg zo aan, dat in 1949 een stichting in het leven werd geroepen, die later werd om gezet in een vereniging die nu 1200 afdelingen in het land kent met een kwart miljoen' contribuanten. De leer en de pastorale arbeid van de heilige Bernardus van Clairvaux vormen het centrale thema van de vastenmedita ties, die in aanwezigheid van paus Paulus, elke vrijdag in de vastentijd in het Vaticaan wor den gehouden. Deze meditaties worden, zoals elk jaar gegeven door de predikant van het pauselijk hof, de capucijn Ila- rino da Milano. Onder zijn ge hoor bevinden zich ook verte genwoordigers en leidende fi guren van Vaticaanse diensten en van het Romeinse vicariaat- generaal, alsmede de generale oversten van congregaties en orden. Binnen de r.k. kerk van Ne derland gaat een projectgroep speciaal aandacht besteden aan de positie van de vrouw in kerk en samenleving. Deze projectgroep „Vrouw en Kerk" is deze week officieel van start gegaan. Bij de in stallatie waren aanwezig de staatssecretaris voor emanci patiezaken, mevrouw J. Kraaijeveld-Wouters, verte genwoordigers van de Raad van Kerken, van r.k. vrouwe norganisaties en van de femi nistische theologen. De projectgroep „Vrouw en Kerk" is een initiatief van de katholieke Raad voor Kerk en Samenleving (KRKS) te Ut recht. Zij komt eens in de maand bijeen met als uiteinde lijk doel het bewustwordings proces over de positie van de vrouw in kerk en samenleving te stimuleren en deze positie te verbeteren. De projectgroep bestaat uit: Truus Hoynck van Papend- recht, Mieke Andela-Baur, Wil Bus, zuster Antoinette van Pinxteren en zuster Francee Sleegers. De groep wordt be geleid door een zogenaamde „resonansgroep" die een paar maal per jaar contact zal heb ben met de projectgroep. Truus Hoynck van Papend- recht verklaarde tijdens de in stallatie dat het dringend tijd wordt dat maatschappelijke veranderingen nu ook gaan doorwerken binnen de r.k. kerk: lange tijd heeft deze kerk het patroon van de oude „mannenmaatschappij" beves tigd en gelegitimeerd. Het is een taak van de kerk gelijke kansen te geven aan vrouwen en mannen. De weigering de vrouw toe te laten tot het ambt past bij voorbeeld niet in deze tijd, al dus Truus Hoynck van Pa- pendrecht In feite worden veel vrouwen miskend als in dividu met eigen gaven. Veel vrouwen zijn zich ook niet be wust van hun eigenheid en zouden eerst zelfvertrouwen moeten krijgen en tot zichzelf moeten komen. De projectgroep „Vrouw en Kerk" wil bevorderen dat het kerkelijke beleid zich meer be wust gaat worden van de posi tie van de vrouw. Bovendien wil de groep in kerk en samen leving plaatsen en omstandig heden signaleren waar de vrouw wordt achtergesteld en advies geven bij problemen waarin vrouwen zijn betrok ken. Het studiesecretariaat van de projectgroep „Vrouw en Kerk" is gevestigd op Bilt- straat 119, Utrecht, tel. 030- 334244. Oorlogs- vraagstuk en IKON op agenda gereformeerde synode Het oorlofsvraagstnk en de IKON, de Interkerkelijke Om roep Nederland staan ter be handeling op de agenda van de generale synode van de gereformeerde kerken, die van 6 maart tot en met vrijdag 10 maart in Lan teren sal bijeenkomen. Woensdag 8 maart is geheel uitgetrokken voor de behande ling van het punt „oorlogs- vraagstuk". Getracht zal wor den tot een uitspraak hierover te komen. Die dag komt ook het Interkerkelijk Vredesbe raad ter sprake, met name de manier waarop het IKV vorig jaar de Vredesweek heeft ge presenteerd. Daarop is nogal wat kritiek,blijkens een bij de synode ingediend rapport Donderdag 9 maart zal de IKON aan de orde komen. De discussie over het doen en la ten van deze omroep gebeurt naar aanleiding van een deze week verschenen nota van het IKON, waarin verantwoording van het beleid over de afgelo pen twee jaar wordt afgelegd.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 11