Ongelukkige nederlaag s Foreholte SPORTUITSLAGEN De Graaff wint Noteboomtoernooi DeVieuxmetde Franse Brandy Raaphorst houdt Greyhound op Plantenboek" n Maastricht tegenstander LKV De Spartaan Demonstratie „WadO'Stijl" in Leiderdorp 2-2 DeVieux van klasse Van onze handbalmedewerker LEIDEN Plantenhoek/Foreholte had in de eerste divisie nog een appeltje te schillen met het Bredase EBHV, dat in het eerste treffen de Voortioutse ploeg volkomen had overspeeld. Het is in de Sassenheimse sporthal echter toch nog een zure appel voor de Voorthoutsen geworden. Met nog éón minuut te gaan leken belde ploegen zich te hebben verzoend met een 13-13 eindstand. Nel Geerllngs echter trachtte met een alles of niets poging alsnog bekte winstpunten voor Foreholte te behouden. Haar schot werd knap door de Bredase doei- vrouw gestopt en omgezet in een allerlaatste EBHV-aanval, die tot ontzetting van de groen-witte aanhang ook nog, zij het met geluk, in de winnende treffer resulteerde: 13-14. Daarmee kreeg EBHV eigenlijk meer dan de ploeg verdiende. Een gelijkspel zou de krachtsverhouding juister hebben weer gegeven. Bekte teams waren de gehele wedstrijd goed aan elkaar gewaagd, wat ook moge blijken uit het scoreverloop: 1-1, 3-3, 6-6, 11-11 en 13-13. Bij Foreholte speelde Hannie Boskamp een uitstekende wedstrijd. Ondanks een persoonlijke dekking wist zij liefst zes maal tot scoren te komen. De overige treffers van Plantenhoek/Foreholte kwamen op naam van: Nel Geerllngs 3x, Jet Verdegaal 2x, Marian Mens en Mariëtte Slera. In de derde divisie gaat het voor het Stompwijkse HVS naar wens. De ploeg van trainer Jan Mackaay maakte tegen degradatiekandidaat VELO geen fout en zegevierde ver diend met 13-9. Ook concurrent Westlandia liet tegen de Holland- iaan geen steek vallen (9-7), maar het moet toch wel heel gek lopen willen de Naaldwijkse dames HVS nog van de titel afhouden. Met nog twee wedstrijden voor de boeg en een voorsprong van drie punten op Westlandia ziet het er voor HVS bepaald rooskleurig uit. Het Wate- ringse VELO heeft het tot 5-5 goed kunnen bijhouden. HVS liet zich in die beginperiode namelijk te veel uit het spel brengen door het mati ge optreden van het arbitrale duo. Vooral voor wat betreft de toepas sing van de voordeelregel tastten de scheidsrechters geregeld mis. HVS liet zich echter niet verrassen en drukte door naar een 8-5 rust stand. Na rust is de voorsprong niet meer in gevaar geweest, ener zijds door de zwakte van de tegen standster, anderzijds door het goe de spel van de gehele Stompwijkse ploeg. Voor de Stompwijkse doel punten zorgden: Ank van de Bosch 7x, Leny van den Bosch 5x, Antoinette Lexmond. In dezelfde klasse kon Jong Ade het zonder de geblesseerde Hefma Loosterweg 39A Voorhout 02522-11048 van der Geest niet bolwerken te gen streekgenote Northa. De Noordwijkerhoutse dames, die de punten nog goed kunnen gebrui ken, hadden verrassenderwijs wei nig moeite met een ongeïnspireerd spelend Jong Ade. Na het ope ningsdoelpunt van Margret Brug man is Jong Ade er niet meer aan te pas gekomen, zij het dat de schade bij rust nog beperkt bleef tot een 3-1 achterstand. In de tweede rondgang drukte het felle Northa via de tussenstanden 7-1 en 8-2 door de uiteindelijke 9-2 eindstand. In het Northa-doel was Mieke Duivenvoorde weer goed op dreef (zij stopte o.m. een straf- worp), ook de doelverdedigster van Jong Ade, Wil van der Geest, kan ondanks de ruime nederlaag terugzien op een goede wedstrijd. Voor Jong Ade scoorde Magret Brugman 2x, terwijl Hilde van de Berg 2x, Nelleke de Jong 2x, Anne ke Baader 2x, Thea ter Heide, Hanneke Baader en Rienie Heems kerk dat voor Northa deden. De dames van MMO bleven door een sterke tweede helft met 5-8 in de meerderheid tegen het altijd lastig te bespelen tweede team van Plantenhoek/Foreholte. In de rom melige periode voor de rust kon MMO zich niet "losspelen" van het doortastende Voorhoutse team. Vooral Anke van de Nouland (ge woonlijk uitkomend in het eerste team van Foreholte) bezorgde MMO door haar beweeglijke acties de nodige hoofdbrekens. Bij een stand van 3-3 werd gerust. In de tweede speelhelft ging de Hoog- v madese ploeg beter draaien en nü kwam Foreholte in de problemen. Bij 5-6 trachtte de Voorhoutse coach de bakens te verzetten door over te gaan op een "man-to- man"-verdediging. Dat pakte ech ter averechts uit, want MMO had daar totaal geen moeite mee. Ver diend werd het tenslotte een 5-8 zege voor MMO. De Hoogmadese score kwam op naam van: Margrè LEIDSE COURANT DAMES HVS NOG TWEE PUNTEN VAN KAMPIOENSCHAP Hannie Boskamp scoorde zesmaal voor Foreholte het bleek niet voldoende tegen EBHV. Volwater 2x, Coby Salm 2x, Gerrie van der Meer, Connie Elstgeest, Corrie Pertnings en Corrie Borst. De heren van MMO behielden hun ongeslagen status door het gerou tineerde vierde team van Hellas met 13-21 terug te wijzen. Gerard Goemans en Gerard Elstgeest wa ren, ieder met vijf treffers, het produktiefst. Na een gelijkopgaan- de wedstrijd moest het Rijpwete- ringse NIO Odis juist met 5-4 voor laten gaan. Bij rust was de stand nog gelijk, 2-2. Corrie Weening 3x en Nel Weening verzorgden de Rijpweteringse score. De heren van het Wassenaarse Olympia '72 haalden ruim uit te gen het derde team van AHC '28 (9-25). Door dit resultaat mag Olympia zich kampioen noemen van de afdeling derde klasse b. De titel houdt in dat de Wassenaarse heren automatisch promoveren naar de afdeling tweede klasse. De kampioenswedstrijd, die naast de honderden supporters ook werd bijgewoond door de Wassenaarse wethouder Van der Klauw, werd opgeluisterd door het "optreden" van de Raad van Elf van carnavals vereniging "De Deylknotsen" en het majorettenpeloton "De Pau wen". Of dat van invloed is ge weest op het eindresultaat wordt echter niet verhaald. De heren van Sanocel/Saturnus behouden hun riante uitzicht op de titel in de afdelings tweede klasse na de fraaie 25-14 zege op HW '70. De Voorschotense heren konden het huzarenstukje uit het eerste treffen (Satumus werd toen met een en tot nu toe enige nederlaag geconfronteerd) niet herhalen, daarvoor speelde de Leidse ploeg gewoon te goed. Slechts in de beginfase, toen Sa- turnus voorzichtig startfe met een 5-1 defensie, heeft HW '70 het kunnen bijbenen. Vanaf het mo ment dat de Leidenaren echter overgingen op een actieve 3-3 ver dediging was de Voorschotense ploeg nergens meer. Vooral in de tweede speelhelft werd HW '70 volkomen overklast door een goed en bij vlagen zelfs uitstekend draaiend Saturnus. Doelpuntenma kers aan Leidse zijde: Hans Zwaan 5x, Peter Waalwijk 4x, Anton Klok 4x, Wim van Leeuwen 3x, Alwin Jansen 3x, Benno Nieuwenhuysen 2x, Wolf Weber 2x, Henk Verwey en Sander Lagendijk. Rest nog te vermelden dat de wedstrijd door Jaap Zwart uitstekend werd geleid. De Leidse dames deden het tegen hun Voorschotense opponenten een stuk minder. Na een nog posi tieve ruststand (3-2) moest uiteind elijk met 4-6 winst aan HW '70 worden gelaten. Voor Satumus scoorden: Monique Plouvier 2x, Ine Honsbeek en Willy Luiten. PAGINA 19 (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Bij afwezigheid van John van der Wiel la „RJLG." De Graaff er in geslaagd de Invitatiegroep van het Noteboomtoernooi te winnen. Na een spannende strijd liet hij Joan Baart en Rex van Dijken een half punt achter zich In dit jaarlijks terugkerende, door LSG georgani seerde, toernooi. Een andere Invitatiegroep, gevormd door redacteuren van clubbladen en Schakend Nederland, het bondsblad, werd gewon nen door Dirk Sikkel. De eerste vierkamp werd op wel zeer overtuigen de wijze gewonnen door de Zuid-Afrikaan Bloch. ue invnatiegroep neen ait jaar een geneel andere eindstand gekregen dan verwacht. Na de eerste ronde werd Joan Baart getipt als de grote favoriet. Op zeer overtuigende wijze had hij De Graaff naast het bord gezet, terwijl Rex van Dijken en Jacob Kort het punt hadden gedeeld. In de tweede ronde ging Joan Baart in onduidelijke stelling door zijn vlag tegen Rex van Dijken, die nu een goede kans kreeg daar De Graaff geen pardon kende met Kort. Toen Kort en Baart in de laatste ronde niet verder kwamen dan remise zag De Graaff zijn kans schoon. Hij versloeg Van Dijken, waarddbr hij op de ongedeelde eerste plaats terecht kwam. Minder interessant was de strijd in de zogeheten persgroep. Toen Sikkel in de eerste ronde won van Lips was hier de strijd min of meer beslist. Beide spelers maakten inderdaad verder geen fouten, zodat Sikkel met drie punten eerste werd en Lips met twee tweede. De Boer verzamelde een punt en Ploeger kwam niet tot scoren. Imponerend was het spel van de Zuid-Afrikaan Bloch. In de eerste vierkamp had Bloch, die internationaal zijn strepen al verdiend heeft, weinig problemen: 3 uij 3. Jan Tolenaar kwam op twee punten, Peter Gelpke op een en Aad Huizer op nul. De tweede groep werd gewonnen door een mazzelende Van Zanten. Groep drie werd een prooi voor Lievaart. De overige groepswinnaars zijn: IV: Pols; V: Geertsma; VI Den Heyer en Verhoeven; VII: Waltmann; VIII: Boon; IX: Faber; X: Blauw; XI: Taubert en Revet; XII: Goedhart. Van onze sportredactie LEIDEN Niet landskampioen He lios Simpelveld, maar Maastricht zal de tweede tegenstander zijn van de Leidse Krachtsport Vereni ging De Spartaan in de strijd om de Nederlandse titel die op elf maart in Nijmegen gehouden zal worden. Maastricht tilde Simpel veld in een noodzakelijk geworden beslissingsduel naar een neder laag. De Spartaan zal over twee weken, behalve Maastricht ook Breda als tegenstander ontmoeten. LEIDERDORP De ambassadeur in West-Europa plaats. De'Wado-stijl onderscheidt zich van andere „Wado stijl karate". N. Ishikawa, was dit weekeinde vormen, door het specifieke ontwijken van slagen, in de Leiderdorpse Sportschool Van Houdt om daar stoten en schoppen. Op de foto een voorbeeld, een demonstratie-training te geven aan en mét vijfen- Ishikawa (midden) houdt zich twee tegenstanders, twintig karateka's van die Leiderdorpse sportschool, onder wie Nederlands juniorenkampioen Jan Smit „van De demonstratie vond onder grote belangstelling het lijf". NOTEER miv ..als nieuw kwartaalabonneé van de Leidse Courant naam adres: woonplaats Stuur als dank voor de moeite de herenparaplu naar: halve misstap van de koploper door zelf wel met 4-0 te winnen. Formule klopte in de dinsdaglea gue Tettero 1 eenvoudig met 4-0. Een recordgame van Jim Scheffer (240) stuwde Formule in de eerste game naar een totaal van 883 pins. Alley Cats klom in deze afdeling op naar de tweede plaats via een 4-0 overwinning op de reserves van ITM. Tettero 4 zette in de trioleague zijn opmars voort (4-0 winst op de Black Bowlers) en nadert nu de kopgroep waarin Hl Tigers, Devils en de Driftkikkers hun plaats al hebben ingenomen. Overigens scoorde Jaap Pluym- graaf in deze league een serie van 595, bijna 200 gemiddeld. Uitslagen/standen: Donderdag league: Hl Lions-Univac 4-0, AZ- Reisbureau Middelhoek 0-4, Hl Greyhound-Bakkerij Raaphorst 2-2, De Uiver 2-HI Tigers 0-4, De Uiver 1-Formule 2 4-0. 1. HI Greyhound 73-27, 2. De Uiver 1 72-28, 3. Hl Lions 70 1/2-29 1/2, 4. Reisb. Middelhoek 67-23, 5. Bakkerij Raaphorst 61-39, 6. HI Tigers 48- 52, 7. Formule 2 38-62, 8. AZL 27-73, 9. De Uiver 2 23 1/2-76 1/2, 10. Univac 20-80. Dinsdagleague: Tettero 1-Formule 1 0-4, ITM 2 De Wit-Alley Cats 0-4, Tettero 3-Zirkzee Boys 2-2, ITM Boston LPG-Tettero 2 3-1, Union Jacks-The Netsuke Dragons 2-2. 1. Formule 1 92-8, 2. ITM Boston LPG 63-37, 3. Alley Cats 62-38; 4. Netsu ke 59-41, 5. Tettero 1 55-45, 6. Union Jacks 53-47, 7. Zirkzee Boys 52-48, 8. Tettero 2 23-77, 9. Tettero 3 22-78, 10. ITM 2 De Wit 19-81. Trioleague: Pizz. Costa Smeralda- Hl Tigers 3-1, Hl Devils-Reisbureau Middelhoek 1-3, Driftkikkers-BV Parelmoer 2-2, Hl Lions-Formule 3 4-0, Black Bowlers-Tettero 4 04. 1. HI Devils 67 1/2-32 1/2, 2. Hl Tigers 63-37, 3. Driftkikkers 61 1/2-38 1/2, 4. Tettero 4 6040. 5. Pizz. Costa Smeralda 53 1/2- 46 1/2, 6. HI Lions 5347, 7. Black Bowlers 5149, 8. Formule 3 37 1/2-62 1/2, 9. BV Parelmoer 27 1/2-72 1/2, 10. Reisb. Middel hoek 13-15. (Van onze sportredactie) dagleague knap op een 2-2 gelijk- LEIDEN Bakkerij Raaphorst Spei Het eerste team van De Uiver hield HI Greyhound in de donder- en HI Lions profiteerden van die Voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant ontvangt u deze „half-automatische herenparaplu. Een mooi kadootje. KNVB zaterdag Timman begint met overwinning BELGRADO Jan Timman Is hat ling, hij haaft zowel materiaal ais internationale schaaktoernooi van positioneel voordaal. •ste ronde i (Ned)Enver Bukic (Jsl) Robert Hubner (Wdl)—Vlastlm.l Hort (Tsj) 0-1Svetozar Gligonc (Jsl) Da verrassing In da R0bert Byme (Vst) 1/2-1/2: Bons aarsta ronde was da nederlaag Spassky (Rus>—Ljubomir Luboievic (Jsl) van Boris Spaesky tegen Ljubomir CM Oe parten Anatoi. Karpov (RusH- Luboievic Da oartll tussen we- 8601 Larsen (Den)- Joen Balasl°v (Ru" Luoojevic. urn parnj luseen mw- s)_La(0S Por1lSCh (Hon) Bons )vkov reldkampioen Anatoli Karpov en (js|>_Tony Miles (Gbr) en Mikhail Tal Bant Larsen werd afgebroken In (RUs>—Milan Vukic (Jsl) werden alge- een voor Karpov gunstiger stel- broken Het Franse certificaat voor de echte Brandy

Leidse Courant | 1978 | | pagina 19