Nieuwbouw politie bureau Iisse in 1979 CDA-Lisse legt nadruk op ruimtelijke ordening Strengere normen woningtoewijzing in Leiderdorp bij Steentjesgooier" in Noordwijk Bouwverenigingen praten over kabeltelevisie Programma Koninginneda Voorschoten KORTWEG Curium Bushalte Activiteiten „Oud Rijnsburg" KLEINKUNST LAAT VROUWEN GENIETEN Politici in 'f Mallegat99 IN CONCEPT-PROGRAMMA OEGSTGEEST Burgemec ter en wethouders van Oegsl geest willen op korte termijl beginnen met de bouw van drj bushokjes en de aanleg van et bushalte. Eén busbokje kon bij de halte Endegeest aan c Endegeesterstraatweg richtii Lelden en één bij de halte u de Warmonderweg richtii Warmond, tegenover het wooo huis Warmonderweg 26. nieuwe halte met bushokj moet nabij Curium aan de Ei degees terstraatweg richtii Leiden komen. Hiervoor vragen burgemeesU en wethouders de raad een kri diet beschikbaar te stellen va 22.100 gulden. De Noord-Zuii hollandse Vervoersmaatschai pij heeft zich bereid verklaai in de kosten bij te dragen. Vo gens de bijdrageregeling won dit bedrag geraamd op 6.0 gulden. Een en ander zal in t raadsvergadering van 23 f bruari aan de orde komen. VOORSCHOTEN - De Oranjt vereniging koningin Wilhelm na" heeft in haar jaarvergadi ring het programma besproke voor de komende verjaarda van de koningin. Ter gelegen heid van het feest, dat dit jaa ro3 op maandag 1 mei wordt gi vierd, zal er een kermis worde opgezet Vanuit de Dorpstore zullen herauten met muziek d feestdag inluiden. Vier muziekkorpsen, waaronde een militaire kapel van de In ten Ag dance uit Amsterdam, luistere noi de kinderoptochten op. Be halv kinder- en volksspelen is er middags een voor Voorschote nieuwe sport te zien. Op één va de velden SVLV zal een rugbj wedstrijd gespeeld worden tus sen Ter Werve uit Voorburg ei Thor uit Delft. De traditionel voetbalwedstrijd vervalt omda SVLV en Randstad Sport in dl kompetitie al tegen elkaar spe len. Ook dit jaar is het slotfes tijn het Oranjebal in het Culto reel centrum. da ZOETERWOUDE De drunl Li band Vios wordt uitgebreid me een pijpercorps. Tijdens vergadering gisteravond in di kantine van SJZ gingen de le den met algemene stemmen ak koord met het instellen nieuwe afdeling. Inmiddels heb ben zich al achttien muzikanten aangemeld. ZOETERWOUDE De KPJ houdt vanavond, wanneer het ijs wil houden, priksleewedstrij den op de Noord Aa ter hoogte van de familie Van Leeuwen. De wedstrijden beginnen om half acht. NOORDWIJKERHOUT - Mü ziekvereniging Jeanne d'Arc geeft vrijdag 24 en zaterdag 25 februari de jaarlijkse winteruit- voering in de toneelzaal van de Sint Bavo aan de Noordwijker- houtse Langervelderweg. Hr.rmonie, Drumband en het Majorettecorps van de vereni ging brengen onder leiding van André Glotzbach werken van onder andere Tschaikowskyi Huggens, Martin, James Last en Walters. Het laatste gedeelte van het programma wordt verzorgd door „The Funny". Het concert begint om acht uur. SASSENHEIM - In de serie van de Goldtfusz-concerten in de Sassenheimse Hervormdë Kerk wordt vrijdag 24 februari een concert gegeven dat geheel bestaaat uit werken van Bach. Het Zaans Cantatekoor onder leiding van Jan Pasveer zingt de Motetten „Komm Jesu komm'' en „Jesu meine freude". koorwerken worden afgewisseld door orgelsolo's van Hans van Nieuwkoop. Hij speelt een fan tasie, drie bewerkingen van het koraal „Allein Gott in der Höh sei Ehr", drie Inventionen bekende Pastorale. Het concert begint om kwart over acht. SASSENHEIM In de „Storm bal" speelt zaterdag 25 februari de Leidse groep „Ballentine"' De dnemansformatie bestaat uit Hans de Vries (toetsen), Paul Go (zang/gitaar) en Pieter Zwager (zang/gitaar). In 1976 won de groep de eerste prijs op een grote popmanifestatie in de Leidse Burcht Aanvang 21.00 uur. LISSE Het gemeenschapscen trum „De Poel" houdt vrijdag ■24 februari zijn jaarlijkse leden vergadering in het Poelhuys. Op de agenda staat onder meer: jaarverslag, begroting en be stuursverkiezingen. De vergade ring begint om acht uur. OEGSTGEEST De Raad van kerken in Oegstgeest organi seert een serie van drie „leer huisavonden" over het onder-, werp „Wie is Jezus?". Hiervoor zijn uitgenodigd de joodse theo loog rabbijn Dr. Y. Aschenasy V (donderdag 23 februari), prof. Dr. B. Hamelsoet hoogleraar in het Nieuwe Testament aan de R.K. Theologische Hogeschool in Amsterdam (9 maart) en prof. dr. Berkhof, hoogleraar in de dogmatiek in Leiden (16 maart). De bijeenkomsten worden houden in het Gemeentecen trum „Lijtweg" en beginnen om REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 FEBRUARI 1978 PAGINA 4 LEIDERDORP De ge meente Leiderdorp gaat binnenkort de eis stellen van economische gebon denheid aan de gemeente voor bet verstrekken van een woonvergunning aan diegenen die een huurwo ning van beneden de 200.000 willen kopen. Ook aan ingezetenen zal deze eis worden gesteld. Tot dit advies kwam gis teravond de raadscom missie maatschappelijk welzijn. Wethouder C. Gordijn (CDA) maakte duidelijk, dat het colle ge tot dit voorstel was gekomen naar aanlpiHing van de OWTlSt en de onzekerheid onder de be woners van de Splinterlaan en omgeving, die is veroorzaakt door de speculatieve verkoop plannen van de firma Boogmij. "Het gaat er ons om greep op de gang van zaken te krijgen teneinde de mensen de grootst mogelijke zekerheid te geven dat ze in hun eigen huis kunnen blijven wonen", aldus de heer Gordijn, wiens uitgangspunten door de commissie volledig wer den onderschreven. De inmid dels opgerichte huurdersvereni ging, die zich van de toepasselij ke naam "Let op uw huis" heeft voorzien, heeft in een brief aan het college van b. en w. om de nodige steun gevraagd in hun verzet tegen de firma Boogmij, wiens handelwijze als een groot maatschappelijk kwaad werd gekwalificeerd. Woningtoewijzing Na een langdurige discussie, be reikte de commissie ook over eenstemming over, wat eerst een heet hangijzer leek te zijn, een beroepsprocedure bij de toewijzing van woningen door de Algemene Woningbouwver eniging Leiderdorp (AWL). Het voorstel van het college voorlo pig te volstaan met een objectie ver woningtoewijzingssysteem aan de hand van een puntenstel- sel ging de raadsleden Reuge- brink en Verdier (CDA) en Wil- lems (PvdA) niét ver genoeg. Het beginsel van de rechtszeker heid vereiste volgens hen een beroepsprocedure voor degenen die vinden dat zij ten onrechte zijn afgewezen. Ter plaatse werd dit door de voorzitter van de AWL de heer Meerburg toe gezegd. Er komt nu een regeling waarbij het bestuur van de AWL de heer Meerburg toege zegd. Er komt nu een regeling waarbij het bestuur van de AWL als eerste en de gemeente lijke commissie voor beroeps- en bezwaarschriften als tweede beroepsinstantie zal optreden. NOORDWIJK. De „steentjesgooier", die In de bollenstreek reeds tal van inbraken op z*n naam beeft gebracht, blijkt ook in Noordwijk te hebben toegeslagen. De inbreker dankt zijn pseudo niem aan zijn werkwijze. Hij werpt namelijk met een kleine steen een gat in een ruit en wel zodanig dat hij daarna bet raam kan openen. Twee Kerkstraat-bewoners werden de dupe van 's mans aktivitei- ten. In beide gevallen was de buit gering. Slechts een klein bedrag aan geld wordt vermist Inbrekers brachten ook een bezoek aan De Kuip. Hier kwam men binnen na vernieling van een raampje. Het kantoor van de beheerder werd doorzocht Ook bij deze inbraak werd slechts een bescheiden geldbedrag ontvreemd. RIJNSBURG Het genootschap „Oud Rijnsburg" beeft zijn programma voor het komend jaar vastgesteld. Dit gebeurde tijdens de eerste jaarvergadering van bet nog slechts vier maan den oude genootschap. Half april wordt er een excursie gemaakt naar een tentoonstelling en in het najaar zullen enkele sprekers worden uitgenodigd. Dit zijn de heren S. Leenheer en J. Glasbergen. De laatste gaat vier boeken uitgeven en wil dat onder auspiciën van het genootschap doen. De plannen om een oudheidkamer in te richten, krijgen vastere vorm. Op het moment is men in onderhandeling met de gemeente over de aankoop van een pand. Tevens zijn er al tekeningen gemaakt Tijdens de jaarvergadering werd het eerste jaarboekje van het genootschap uitgereikt Het voorlopige bestuur werd gisteravond definitief gekozen. De heer T. Kralt bedankte als bestuurslid. In zijn plaats werd de heer Sij Buijze gekozen. NOORDWIJK De Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Noordwijk hield gisteren een feestelijke bijeenkomst Het trio „Kleinkunst" dat met zang en voordrachten optrad, oogstte veel succes bij de dames. Voor dit optreden werden twee jubilarissen gehuldigd. Het waren mevrouw Kippers en mevrouw Van Duyn, die beiden de speld voor het 10-jarig lidmaatschap kregen opgespeld. Tevens werd een datum voor het jaarlijkse reisje „geprikt". Dit wordt gemaakt op 25 apriL Waar de tocht naar toe gaat is nog niet bekend. De eerstvolgende bijeenkomst van de christenvrouwen is op donderdag 9 maart in het Verenigingsgebouw. Mevrouw Olff zal dan spreken overPaasgedachten". KATWIJK In vertnnd met de komende statenverkiezingen komt de commissaris van de koningin in de provincie Zuid-Hol land, inr. M. Vrolijk, op woensdag I maart naar 't Mallegat. Hij zal een uiteenzetting geven van de betekenis en bet werk der Provinciale Staten. Voorts zal drs. J. Boersma, voormalig minister van Sociale Zaken, een lezing houden op woensdag 12 april De heer Boersma, die nu kamerlid is voor het CDA, praat dan met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen van 31 mei over de beginselen van zijn partij. In het kader van de 1-meiviering maakt Wim Meijer, staatssecreta, ris van CRM in het vorige kabinet, zijn opwachting in het open jongerencentrum; hij zal op woensdag 3 mei de visie van de PvdA belichten. Iedere belangstellende is welkom op deze politieke l^jeenkomsten, die om 20.15 uur beginnen (Van een onzer verslaggevers) LISSE Rijksgebouwen dienst wil in Lisse op korte termijn beginnen met de bouw van een nieuw politie bureau op de hoek Prins Hen- drikstraat/Wilhelminastraat. In de afgelopen jaren is dui delijk geworden dat het Lisse- se politiekorps uit het groeps- Het thans nog braakliggende terrein op de hoek van de Prins Hendrikstraat en de Wilhelminastraat bureau aan de Heereweg groeit. Het oude gebouw vol doet al lang niet meer aan de gestelde eisen. Verhoorka mers en goede ontvangstruim ten ontbreken. Enige dagen geleden gaf het college van burgemeester en wethouders van Lisse toestemming voor de nieuwbonw. Tekeningen en bestekken liggen klaar. In principe kan de nieuwbouw op elk moment beginnen. Het wachten is ech ter op de afronding van het overleg tussen de ministeries van Justitie en Financiën. Groepscommandant Run haar verwacht dat het geld dit jaar nog op tafel komt en dat de bouw kan worden aanbesteed. De oplevering van het groepsbureau zou dan in mei 1979 moeten plaatsvinden. Het nieuwe bureau aan de Wilhelmi nastraat krijgt een ruime entree met enkele zitplaatsen. In een centrale hal is een receptie geprojecteerd. Verder komen er kamers voor de opperwacht meesters en het personeel. Op de be nedenverdieping bevindt zich een ver sluit op een hal met twee cellen. Aan het nieuwe groepsbureau worden ga rages gebouwd die plaats bieden aan de politieauto's. Bij het politiebureau zijn enkele parkeervakken geprojec teerd. Op de bovenverdieping komen de ver trekken voor de groepscommandant, zijn plaatsvervanger en het admini stratieve personeel. Ook komt er een verhoorkamer/spreekkamer. Een theo rielokaal creërt de mogelijkheid om vergaderingen en instructiebijeenkom sten te houden. In het pand is ruimte beschikbaar voor twee zit/slaapka mers voor personeel dat tijdelijk on dergebracht moet worden. De beide kamers met keuken en douche kunnen tevens onderdak bieden aan aspiran- LEIDEN De Leidse woningbouwverenigin gen gaan op korte ter mijn praten met hun ach terban over de aanslui ting van gemeenschappe lijke antenne-inrichtin gen op het kabeltelevisie net. Dit werd gister avond besloten tijdens een vergadering van de woningbouwverenigin gen. De aansluiting op het kabeltele visienet in Leiden is volkomen vrijwillig. Bij de gemeenschap pelijke antenne-inrichtingen, die wanneer ze goede kwaliteit leve ren op het net kunnen worden aangesloten, levert dit enige problemen op. Aangeslotenen op een GAI zullen, wanneer het merendeel van de bewoners wel kabeltelevisie willen, zich ook moeten laten aansluiten. Tijdens de vergadering werden vele vragen op de heer Jelgers- ma, adviseur inzake kabeltelevi siezaken in Leiden, afgevuurd door de bestuursleden van de woningbouwverenigingen- Met name de hoogte van het abonne mentsgeld hield de gemoederen bezig. Het abonnementsgeld is vastgesteld op 12,50 per maand. Bij „normale aanslui ting", behoeven geen aansluit kosten te worden betaald. Met dit abonnementsgeld zal de ka beltelevisie in Leiden noch winst noch verlies maken in principe. Wanneer er toch winst wordt gemaakt, zal dit ten goe de komen aan de kabeltelevisie. Illlllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllll^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliniin«li ten van de politiescholen die tijdens hun stageperiode onderdak nodig heb ben. Het gebouw dat ontworpen is door de Leidse architecten Van Oerle en Schrama, is berekend op een groei van het korps. De provinciale onder bezetting van de politiekorpsen is ook in Lisse duidelijk te merken: Op het moment is er een tekort aan geünifor meerd personeel van 9 man. LISSE Een zinvolle bestem ming geven aan de schaarse ruimte in Lisse is één van de kernpunten uit het verkiezing sprogramma dat het CDA in Lis se onlangs ter discussie aan haar leden aanbood. „De ruimte is een gemeenschapsgoed en de schaarste ervan verplicht de ge meentebestuurders om prioritei ten te stellen," zo staat in het programma te lezen. Het besluit van de provincie om Lisse als centrum van de bollenstreek te laten functioneren en te ont plooien, ziet het CDA als een uitdaging. „Deze functie heeft een aantal ingrijpende gevolgen op het gebied van winkelopper vlakte, parkeerfaciliteiten en openbaar vervoer. De voordelen van zo'n streekfunctie prevale ren boven de eventuele nadelen. Een ander punt dat het CDA onder het hoofdstukje ruimtelijke ordening op zijn verlanglijstje heeft staan, is de spoedige realisatie van de westelijke omleidings- weg. De Heereweg die nu nog een door gaande route is voor het verkeer naar Leiden, kan na de realisatie van de omlei- dingsweg betrokken worden bij de ach terliggende winkelstraten. Verder wil het CDA onderzoeken of het mogelijk is om de Lissese Kanaalstraat verkeersarm of geheel verkeersvrij te maken. De wandel promenade tussen de Molenstraat en de Kapelstraat komt in het licht hiervan voor uitbreiding in aanmerking. De sfeer volle en karakteristieke panden in het centrum van Lisse moeten zoveel moge lijk worden behouden. Ook streeft het CDA naar de totstandkoming van een ontsluitingsweg naar Amsterdam en Ut recht. Bij de provinciale CDA-fractie is aangedrongen om de weg op te nemen in het stratenplan Zuid-Holland west. Met het oog op de streekfunctie moeten er volgens het CDA verantwoordelijke vesti gingsplaatsen komen voor detailhandel, ambacht, industrie en dienstverlenende bedrijven. De bloembollenstreek moet zijn eigen agrarische functie blijven behouden, vindt het CDA. Bestemmingsplannen die nen in overleg met de betrokkenen tijdig te worden aangepast Nieuw- en verbouw moet architektonisch en stedebouwkun dig zijn aangepast aan de bestaande be bouwing. Nieuw op te zetten woonwijken dienen te bestaan uit een verscheidenheid in bouwvormen en woonomgeving. Verkeer ziet de Lissese afdeling van het CDA als een noodzakelijk kwaad. „In woonwijken dient het autoverkeer zoveel mogelijk ondergeschikt te zijn aan de woonfunctie. Bij herbestrating kan in overleg met de omwonenden worden be sloten tot de constructie van een woon erf." Het CDA streeft naar een verkeers circulatieplan voor de gemeente, waarin een duidelijke splitsing tussen het door gaande en het plaatsver keer tot stand komt Op het verlanglijstje prijkt verder nog de aansluiting van de Poelpolder op de busdienst van de NZH Haarlem-Lei den en een parkeerplaats voor vrachtwa gens. Als het CDA zijn zin krijgt wordt de Kanaalstraat autovrij gemaakt.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4