LEIDEN LIONS BLIJ MET VERLIES Danaïden en Algemene in veiligheid CRESCENDO PAKT TITEL SPORTTRIBUNE Gijsbers en Lelieveld stellen kandidatuur EK Interessant duel tussen Cleyn Duin en Oegstgeest LEIDSE COURANT PAGINA 15 Van onze atfetlekmedewerfcer DORTMUND De Bataaf Wytoo Lelieveld heeft opnieuw zeer dui delijk zijn kandidatuur gestekt voor de Europese indoorkam pioenschappen, die dit jaar in Milaan worden gehouden. Nadat hij enige weken terug al het Ne derlandse record op de 800 meter had verbeterd pakte hij nu het record op de 1500 meter. Met 3.42.2 was hij eentiende seconde sneller dan Haico Scham in 1973. Met die 3.42.2 haalde hij ook duidelijk de limiet Zover is zijn clubgenoot Koen Gijsbers nog net niet hoewel ook hij een nieuw Nederlands record liep. Met 48.4 was hij eentiende seconde sneller dan Raymond Heereveen in 1975. Ondanks het feit dat hij nog altijd geen limiet gelopen heeft wordt de kans dat hij uitgezonden wordt vrij groot geacht Van onze sportredactie LEIDEN Deze week worden de volgende hoofdklasse-wedstrijden in het zaalvoetbal gespeeld: hel Katwijkse Cleyn Duin dat nog een (kleine) kans heeft op degradatie komt maandag in de „eigen" Cley- nDuinhal uit tegen Oegstgeest dat nog een kansje op het kam pioenschap heeft. De wedstrijd be gint om 20.00 uur. In de Groenoordhal komen woens dag de twee andere titelkandidaten in actie. Glasbergen de Best ont moet het altijd lastige Swift't Win keltje (8 uur) en Godyla Vr. moet aantreden tegen het in groot de gradatiegevaar verkerende LDWS: 21.00 uur. De THB-hai tenslotte is het strijdtoneel voor Van Gerven de Jong en Zwaanvogels. Van Ger ven moet in dit treffen op z'n minst een punt pakken. Aanvang 20.25 uur. Promotie herenploeg van De Zijl/LGB Van onze zwemmedewerker Den Haag De herenzwemselec tie van De Zijl/LGB heeft in de nationale B-competitie een uitste kende tweede plaats op de ran glijst behaald waarmee promotie naar de hoogste afdeling voor competitie is bereikt Edward Maasdijk leverde ook in deze laatste van de vier competi tie-ontmoetingen een belangrijke bijdrage aan het succes, de 400 meter wisselslag werd door hem afgelegd in de nieuwe kringrecord tijd van 4.47.9 wat een verbetering van ruim 7 seconden van het reeds op zijn naam staande record bete kende. Daarnaast was allrounder Maasdijk de snelste op zowel de 200 meter schoolslag (2.37.4) als de 100 meter rugslag (1.06.2). Op de 200 meter schoolslag liet ook Alex van Belkum een uitstekende tijd noteren, met 2.39.8 eindigde hij op een uitstekende derde plaats. Een ander persoonlijk suc ces waarmee het Zijl/LGB punten totaal gunstig werd beïnvloed was de 100 meter schoolslag voor jon gens onder 14 jaar, met 1.28.8 behaalde Hans Lalau op deze af stand een derde plaats. Bij de dames kwam Ria Hasselfras op de 100 meter schoolslag op een goede 1.25.3 waarmee zij een vier de plaats op deze afstand behaal de. op de 200 meter wisselslag was zij eveneens succesvol en eindigde als derde met 2.34.3. Daarnaast behaalde Rosemary Vonk een derde plaats op de 200 meter rugslag. De slotnummers, de 4 x 100 meter wisselslag voor dames en de 4 x 100 meter vrije slag voor heren werden gewonnen door De Rijn bij de dames en De Zijl/LGB bij de heren.De Zijl/LGB- herenploeg kwam in deze wed strijd op een puntentotaal van 1907.6, waarmee de voorsprong op de naaste concurrent voor promo tie. Polar Bears, vergroot werd tot ruim 20 punten. LT86 nam dit weekeinde eveneens deel aan de KNZB-competitiewed strijden. In de C- en de D-competi- tie, waarin resp. de dames en de herenploegen uitkomen heeft voor al Ellen Hoogenboom voor enkele goede resultaten gezorgd. Op de 100 meter schoolslag liet de LZ- zwemster 1.23.8 noteren terwijl zij op de 100 meter vlinderslag 1.21.6 achter haar naam kreeg. Eveneens op de schoolslag, voor jongens onder 14 jaar kwam Wilco v.d. Zeeuw uit op 1.24.0 en zijn clubge noot Wim van Mil behaalde met 1.31.1 een derde plaats. Tweede op deze afstand Guy de Kort van HPC die 1.25.1 nodig had. Op de 200 meter schoolslag heren kwam Bart Hameter achter Frank Brewer van DWR (2.38.8) op de derde plaats met 2.47.4. De 100 meter vrije slag voor jongens onder 12 jaar tenslotte werd gewonnen door Michel v.d. Zeeuw met 1.13.1, tweede op deze afstand werd Si mon Franken van HPC met 1.13.2. 0 kop Pun (Van onze korfbal medewer ker) LEIDEN Het voorlaatste week end van de microkorfbalcompeti- tie heeft voor twee van de drie in degradatienood verkerende Leidse overgangsklassen een gunstige beslissing gebracht De Danaïden en De Algemene heb ben zich door ovenwinningen op Sperwers (10—9) en ZKV (5—4) vrijwel verzekerd van lijfsbehoud. De derde ploeg, Zuiderkwartier, verloor met 5—8 van BEP maar heeft nog de mogelijkheid zich op de laatste corr.petitiedag veilig te stellen. Fides Pacta was ai veilig en kon zich het 12—11 verlies bij Achilles veroorloven. In de eerste klasse geeft de positie van TOP na de 10—5 nederlaag tegen Excelsior nog reden tot be zorgdheid hoewel naaste concur rent Kinderdijk met 5—7 door Per- nix verslagen werd. Tweedeklasser Crescendo werd door een 12—6 zege op KOAG kampioen, terwijl derdeklasser Fluks na de 5—6 ze ge op Fiks op weg lijkt dit voor beeld te volgen. De Danaïden-Sperwers 10-9 (5-1) Twee totaal verschillende perioden kenmerkten dit voor beide ploegen zo belangrijke duel. In de éerste periode, die duurde tot tien minu ten in de tweede helft, nam De Danaïden op gemakkelijke wijze een 10—2 voorsprong. Niets leek een simpele overwinning in de weg te staan, maar hierna stokte het bij De Danaïden en met lede ogen moest de ploeg toezien hoe Sperwers de achterstand inliep. De Danaïden raakte geïrriteerd, tops corer Adrie van Nierop werd veilig heidshalve tien minuten voor tijd bij de stand 10—6 gewisseld. Zijn vervanger, Hennie Devilee, kon echter niet voorkomen dat Sper wers, ondanks spelbevriezen door De Danaïden-aanval, doorging en met nog twee minuten te spelen tot op een doelpunt genaderd was. Het eindsignaal voorkwam erger. Doelpunten: Adrie van Nierop, Ge rard Nap (5), Yvonne Kamerling (2), Elly van Spelden en Cees Christiaanse. BEP-Zuiderkwartier 8-5 Gemotiveerd door het verlies van KVS, wat BEP weer uitzicht gaf op de titel, startten de Zaankanters sterk en namen een 3—0 voor sprong. Zuiderkwartier wenste zich hier niet bij neer te leggen en wist na rust weer op gelijke hoogte te komen (4—4). Hierna bleek BEP toch de betere ploeg en het ging de slotfase dan ook in met een 6—5 voorsprong. Zuiderkwartier werd hierdoor genoodzaakt risi co's te nemen, wat echter verkeerd uitpakte en een 8—5 uitslag tot gevolg had. Doelpunten: Dirk Jan de Kreek (3), Ineke de Hertog en Carla Akse. De Algemene-ZKV 5-4 (3-2) Beide ploegen startten dit voor De Het kampioensteam van Crescendo, dat naar de eerste klasse promoveert. Algemene zo belangrijke duel (ver lies betekende- bijna zeker degra datie) met onzeker en rommelig spel waarin van doordacht aan- valsspel nauwelijks sprake was. De Algemene slaagde er nog het be6t in „lijn" in het spel te brengen wat resulteerde in een 3—2 voorsprong bij rust. Na rust maakte ZKV snel gelijk waarna het spel weer dreig de te verzanden. Coach Erick File- mon oordeelde het hierdoor nodig zichzelf in het spel te brengen. De wissel had enig succes want De Algemene werd aanvallend gevaar lijker en maakte, nadat ZKV had gescoord, weer snel gelijk. Zes minuten voor tijd scoorde Ruud van Vliet de winnend® tr®ff®r. Achilles-Fides Pacta 12-11 (5-5) „Een wedstrijd om maar gauw te vergeten", zo typeerde Fides Pac- ta-coach Flip van Meijgaarden het treffen tussen Achilles en Fides Pacta, waarin geen enkel belang meer op het spel stond. Beide ploegen speelden dan ook plicht matig de wedstrijd uit waarbij Achilles de twee punten toebe deeld kreeg. De Leidse doelpunten kwamen op naam van Dik Onder water (5), Hen Brakel (2), Ruud Excetei of-Top 10—5 (4-5) Eèn helft lang gaf TOP Excelsior meer dan goed partij en bezat dan ook die gehele eerste helft een voorsprong. Na rust zakte TOP echter weg en bood Excelsior hier mee gelegenheid een doelpunten- lawine te ontketenen waaronder TOP werd bedolven. De doelpun ten werden in de eerste helft ges coord door Dirk Meijer (2), Ineke en Ilse Westerbeek en Wilma Kuhn. Geknield v.l.n.r.: Gabriëlle Kok. Jo ke Geijer, Leny Kok. Liesbeth Kok en Marlies Alberts. Staand v.l.n.r. Wilfired Cornelisse, John Huig- sloot, trainer/coach Frans de Haas, Piet l'Ami, Louis Kok en Gé Brands. Kinderdjk-Pemix (5—7 (1-2) Nu de degradatie een voldongen feit is lijkt Pernix aan een tweede jeugd begonnen. Zaterdag werd ten koste van Kinderdijk de tweede overwinning in successie behaald. Gelijk opgaand tot 3—3 verhoogde Pernix de score tot 3—5 en deze marge bleef tot het einde in tact. Doelpunten: Willy van de Kooy (2), Janco Breedveld (2), Jan Mulder (2) en Daan Vreeken. Crescendo-KOAG 12-6 (5-2) Lang hoefde Crescendo niet te wachten op de zekerheid dat het kampioenschap behaald zou wor den. daarvoor was KOAG te zwak. Al na de eerste helft was de voor sprong groot genoeg om de bloe men te voorschijn te halen. In de tweede helft speelde Crescendo vrijuit en vergrootte op speelse wijze de score, waarbij de doel punten op naam kwamen van Leny Kok (5), Louis Kok (2), Piet l'Ami (2), Gabriëlle Kok, Wilfried Corne lisse en John Huigsloot. FIKS-FLUKS 5-6(3—3) Het gegeven dat Fiks door veldspel slechts moeizaam tot scoren pleegt te komen brak hen in deze topper op. Fluks bleek wel over een goed schot te beschikken en trok zodoende aan het langste eind. Voor Fluks scoorden Corrie Schelvis (2), Corrie van Hoek, Le- nie van der Plas. Peter van de Berg en Kees Imthom, terwijl de doelpunten van Fiks gescoord wer den door Robert van de Kraan (3). Rob Nonhebele (alle uit strafwor- pen) en Marieke Vreeken. (Van onze sportredactie) DEN BOSCH - Hoewel Leiden Lions zaterdag avond de kans op automa tische promotie naar de eerste divisie (vrijwel) vol ledig verspeelde door een 8—3 nederlaag bij grootste concurrent Havana Club Eagles, heerste er direct na afloop geen begrafenis stemming bij de Leide- naars. Integendeel zelfs, een zekere opluchting leek zich meester te hebben ge maakt van de Leidse be stuursleden. Manager Pim van Halem verwoordde die onverwacht goede stem ming. „Het is zoals Ha- vana-voorzitter De Vries al zei: „Wij hebben gewon nen, maar wij zitten nu wel met de ellende". Met ande re woorden: Havana dient aan het einde van dit sei zoen automatisch over te gaan naar de eerste divi sie. Een verplichting die niet altijd even prettig hoeft te zijn". Van Halem vertaalt verder: „Kijk eens. het is natuurlijk prachtig als je je als vereniging in de hoogste afdeling weet te spelen. Maar het wordt allemaal wel minder als ja het jaar er op in diezelfde klasse klop op klop krijgt dan is de aardigheid er snel af". Dat probleem nu. kent Leiden Lions voorlopig niet. Terwijl de Intermakelcoupe op 3 maart naar Leiden De eerstvolgende thuiswedstrijd voor Leiden Lions, dat komend week einde slechts in Assen tegen Géform zal uitkomen, is door de Nederland se IJshockeybond aangegrepen om de, wel door het Menken-team gewonnen Intermakelcoupe uit te reiken. Op drie maart, voor het treffen met het Haagse Houtrust, zal Leiden die Intermakelcoupe èn het bijbehorende geldbedrag (3000 gulden) in ontvangst kunnen nemen. Leidenaars wel in de wetenschap leven dat promotie naar de eerste divisie er voor nummer twee van de tweede divisie nog volledig in zit. Een gegeven dat nog eens werd onderstreept door de wed strijdsecretaris van de Nederland- sche IJshockey Bond, Van Rijswijk. „Zelfs bestaat er volgens de heer Van Rijswijk", vervolgt Van Halem, „een kans dat er drie teams uit de tweede divisie de mogelijkheid van promotie krijgen. Dan moeten die clubs echter wel zelf willen". Die vrijwillige basis is bij Leiden Lions slechts onder zekere voor waarden aanwezig. Van Halem: „Omdat wij hoe dan ook niet be reid zijn een blik met buitenlan ders open te trekken voor „duur geld", maar op een brede basis van eigen kweek willen gaan wer ken, promoveren wij pas definitief naar de eerste klasse als we daar teams van gelijke kracht tegenko men. Gesteld bijvoorbeeld, dat Ha vana zich niet al te zeer versterkt, dat ook Nijmegen en HIJS onge veer van dezelfde kracht blijven als nu, dan zal Leiden, indien het met sponsors enigszins mogelijk is, volgend seizoen in de eerste divi sie gaan uitkomen. In andere ge vallen blijVen we eenvoudig in de tweede hangen. Om vanuit die po sitie een team op te bouwen waar mee we later wel met redelijke kansen de eerste divisie kunnen binnenstappen". Een binnenkort op verzoek van Den Bosch te hou den „voorzittersvergadering" zal Leiden Lions wat de toekomst be treft enige duidelijkheid gaan ver schaffen. Duidelijkheid die er zaterdagavond in Den Bosch tijdens het toptreffen tussen Havana Club Eagles en Lei den Lions wel al was. Het Ton Menken-team startte nog wel sterk, nam via doelpunten van Jean Mar tin en Allan Harvey de leiding, maar vergat vervolgens dat hard werken een vereiste is, zeker als tegen Den Bosch wordt gespeeld. Leiden wilde de zaak echter op techniek afmaken, Havana was het daar niet mee eens. Kwam wel bijzonder hard knokkend in die eerste periode via John Griffith tot 1—2 terug en sloeg in het tweede part toe Joop van Gurp en op nieuw Griffith verdeelden vier tref fers broederlijk: 5—2 voor Havana Club. Een voorsprong die op dat mo ment eigenlijk niet op het bord had mogen staan. Evenals in de daarop volgende derde periode kende Leiden Lions in dat tweede part vele malen een man-meer-si- tuatie. Het powerplay bij de Leide naars was evenwel dermate zwak •verzorgd (toch al het minste punt van de Lions) dat er geen enkele maal kon worden geprofiteerd. Hoewel Den Bosch dan ook eenen twintig minuten langer een man minder op het ijs had, was het toch die thuisclub die in de derde periode nog ruimer afstand nam. Ton de Groot, Verhallen en weer Griffith scoorden. Dat Ivan Kocan- da de eindstand tenslotte nog op 83 bepaalde was zelfs nauwelijks nog van statistische waarde. De ovenwinning bracht Havana Club Eagles met een punt voor sprong op de eerste plaats van de tweede divisie. Met nog vier wedstrijden te spelen een, gezien het programma, nauwelijks meer te overbruggen achterstand voor de Uons. En dat nu, bleek uiteind elijk toch nog het enige positieve punt van het voor Lelden toch zo teleurstellend verlopen „avondje ijshockey". Uitslagen tweede divisie: Leiden Lions—S.IJ.C. 13—2; Houtrust Rotterdam 5—3; Havana Club Eagles—Leiden Lions 8—3; Ge- form Zuid-Limburg 3—9; S.IJ.C. Kemphanen 5—5; RotterdamGe- form 50 regl.; Zuid-Limburg Houtrust 13—4, Stand: 1. Havana Club Eagles 2. Leiden Lions 3. S.U.C. 4. Zuid-Limburg 5. Rotterdam 6. Houtrust 7. Kemphanen 8. Géform 10-18 10-17 11—14 11—12 11— 7 11- 6 8- 4 10- 4 Ivan Kocanda scoorde wel het derde doelpunt voor Leiden Lions, maar dat bleek tegen de Eagles niet voldoende te zijn.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15