Av-iii Bestuur Oranjevereniging Zoeterwoude afgetreden Veurs College wacht met wederopbouw nog steeds op minister Groen licht voor aanbesteding kleuterschool en sporthal Noodregeling vooi subsidie jeugdwei verlaat „Elsgeest" Leiden heeft nu z'n eigen Carexuitlaatcenter. DE ZIJL/L.C D.Z.V. A. EVELEENS LIJSTTREKKER PVDA-VOORSCHOTEN BAKKER VAN DER 5 CDA-LIJSTTREKKER IN ZOETERWOUDE CNV-Noordwijk viert zestigjarig bestaan REGIO LEIDSE COURANT V! 17 FEBRUARI 1978 PAGT LEIDSCHENDAM „Als we de opdracht voor de bouw van onze nieuwe lokalen kunnen geven zal het een kwestie van hooguit twee maanden zijn waarop ze in gebruik kunnen worden geno men maar het is nu al weer half februari en de vergunning van het ministerie is nog niet binnen. Het is absoluut onmogelijk te zeggen of dat nog één of misschien wel drie weken zal duren. We hopen deze maand iets te horen, ik bel regelmatig en dan zijn „ze" er mee bezig". Aldus een zorgelijk kijkende rector Van Putten die door een brand, twee maanden geleden, tien lokalen en een gymnastieklokaal van zijn Veurs College verloren zag gaan. Onmiddellijk na de brand is in overleg met de rijksgebouwendienst een schetsplan opgesteld aan de hand waarvan twee aannemingsbedrijven offertes hebben ge daan. Het ministerie moet nu een beslissing ne men waarop niet alleen drs. J. Th. van Putten maar uiteraard ook het bestuur van het Veurs College met spanning zit te wachten. De leerlin gen minder want die zijn dank zij de uitstekende medewerking van gemeente en schoolbesturen ondergebracht in negen leegstaande lokalen van kleuter- en basisscholen. Zij beschouwen die ver andering meer als een welkome afwisseling in het schoolbestaan. Toch doet die vlotte medewerking rector Van Putten opmerken dat juist daardoor de beslissing misschien langer uitblijft dan gewenst. „Ik heb soms het idee dat dat snelle onderbrengen in noodlokalen op het ministerie de mening heeft doen postvatten dat er nu geen haast meer bij is. Zo van, die kinderen zijn toch onderdak. Voor de docenten is die dislocatie echter een zware belasting. Er zijn er bij die na ieder lesuur op de fiets moeten stappen voor weer een ander schoolgebouw. Met het opstellen van het rooster is hiermee natuurlijk geen rekening gehouden en een wijziging is onmogelijk". IN VOORSCHOTEN De brand in december VOORSCHOTEN - De subsi die-verordening voor het geor ganiseerd jeugdwerk stond als aktiepunt op vrijwel alle pro gramma's van de politieke par tijen, die bijna vier jaar gele den de raadszetels bezetten. Aan het einde van de rit van vier jaar ligt er een ontwerp subsidieverordening, die on danks de druk van wethouder Marselis nog steeds niet de j goedkeuring van de gemeente raad verkreeg. Gistermorgen liet de wethouder de commis sieleden op een ongewoon uur opdraven. Om half negen wa ren er drie partijen aanwezig en tegen negen uur was de hele commissie compleet. Wethouder Marselis deed we derom een dringend beroep op de commissieleden om het geor ganiseerd jeugdwerk niet de du pe te laten zijn van het verschil dat leeft in de commissie en de gemeenteraad. De leden kunnen het niet eens worden ten aan zien van de doeL-subsidie en de tekort-subsidie. Met andere woorden moet de gemee sluitend het doel van een ging financieel steunen o het tekort op de begrota dit laatste krijgt een ven nooit de kans om potje te maken en hetj bovendien de eigen geldi ving tegen. Het gaat allemaal om ot 35.000,— per jaar voc verenigingen, met in tol leden. De grootste gr< Scouting Voorschoten, het gepraat zitten de gen nog te wachten op die voor 1977. Wethouderl lis stelde gistermorgen als noodoplossing het bedrag uit te keren vol ontwerpverordening en dat hiermee de verei thans het best geholpen worden. De commissie de „achterban" in de g< raad te adviseren om stel van b. en w. te st de bepaling dat deze n< ling alleen de jaren 1977 betreft. Paradepaardje Warmondse scheepswerf gaat te water Warmond Maandagmiddag zal het paradepaardje van Jachtwerf 't Joppe te water worden gelaten. Het is de Bona parte trawler met een lengte van 12 mtr en 4.10 mtr breed. Het is het eerste schip van dit model dat is gemaakt naar een ontwerp van Pieter Beeldsnij der uit Edam. De jachtwerf is met recht trots op de Bonaparte, er is dan ook nergens op bezuinigd. Alle be timmeringen van dekken, hut ten, salon e.d. zijn uitgevoerd in teakhout Er is een enorm aan tal uren eerlijk scheepstimmer- werk in gaan zitten en dat is zelfs door een leek duidelijk te zien. De raamlijsten, kasten, vernuftig benutte hoekjes en planken alles in massief teak prachtig rond afgewerkt. De Bo naparte heeft uiteraard de mo dernste apparatuur aan boord w.o. marifoon 4sf zodat men vanaf het schip direkt kan tele foneren met iedere gewenste abonnee. Bij de bouw van het schip is werkelijk aan alles gedacht, zelfs een douche aan de buiten kant van het schip is aanwezig om na het zwemmen in open water toch schoongespoeld aan boord te komen. Jachtwerf 't Joppe is een jong dynamisch bedrijf dat 1,5 jaar geleden in Warmond is gestart. Toen werkte men met vier men sen dat zijn er nu acht. Het aantal medewerkers is dus ver dubbeld maar de ruimte kan helaas niet worden vergroot om dat de werf rondom ingebouwd zit. Tcoh ligt het in de bedoeling jaarlijks een vijftal trawlers van het type Bonaparte te bouwen. De tewaterlating zal maandag middag om 15.00 uur plaatsvin den en de doop zal worden ver richt door mevr. De Vrèze. Als het weer echter helemaal tegen werkt en er teveel ijs in de Leede ligt zal de doop binnens huis moeten gebeuren en wordt het schip later in zijn element gebracht. Dat kan ook weer niet te lang worden uitgesteld want de Bonaparte moet op de Hiswa te bewonderen zijn vanaf 11 maart. W. Floor VOORHOUT De voorzitter van de Volkstuinvereniging „Elsgeest". de heer W. Floor, heeft gisteren tijdens de zeven de jaarvergadering in het paro chiehuis om gezondheidsrede nen zijn functie als voorzitter neergelegd. Hij wordt opgevolgd door de heer S. Zoet. De heer Zoet had sinds korte tijd een bestuursfunctie in de vereni ging. Met grote meerderheid van stemmen werd hij door de leden gekozen. „Ik wil het wel doen, maar in de wetenschap dat ik een man als Floor natuur lijk nooit kan evenaren", aldus de nieuwe voorzitter. Penning meester de heer A. H. Godijn bood de scheidende voorzitter Floor een fraaie bloembak aan voor zijn vrouwen een hengel ..om de loze tijd aan de water kant door te brengen". Vijftig jaar geleden traden in Noordxvijkerhout de heer P. J. Heemskerk en mevrouw C. M. van der Weijden in het huwelijk. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit zal er morgen een groot feest worden georganiseerd in hotel V. d. Geest, waarbij alle vrienden en bekenden van het echtpaar Heemskerk persoonlijk hun felicitaties kunnen overbrengen. Omdat zij vanaf hun trouwen al in Noordwijkerhout wonen, zijn meneer en mevrouw Heemskerk bekende inwoners van deze plaats. De bruidegom heeft vele jaren meegespeeld in de plaatselijke harmoniekapel „St.-Jeanne d'Arc". Énige ja ren terug moest hij helaas deze hobby opgeven, omdat zijn gezondheid het hem niet langer toeliet, de vele instrumenten waarmee hij overweg kon. te bespelen. Het echtpaar woont in een prachtig appartement van het bejaardencentrum „Puykendam" C^oY En u kunt er binnenrijden zonder afspraak. In ongeveer een half uurtje monteren de snelle specialisten van Carex uw nieuwe uitlaat onder uw auto. Zonder arbeidsloon te berekenen. Maar wèl met 1 jaar garantie. Carex uitlaten met 1 jaar garantie ^vooralle automerken! Carex Leiden, Morsweg 66, telefoon (071) 76 99 64. Carex heeft nog 5 andere vestigingen in de randstad. ZOETERWOUDE Het voltallige bestuur van de Zoeterwoudse Oranjevereniging, die buiten de festiviteiten op koninginnedag nog vele andere zaken organiseert, is afge lopen woensdagavond tijdens de jaarverga dering afgetreden. Dit is hoofdzakelijk te wijten aan de zeer teleurstellende houding van het Zoeterwoudse publiek. Dit jaar zouden er in ieder geval al drie bestuursleden, waaronder de voorzitter de heer Winkelmolen, wegens drukke bezighe den elders afgetreden zijn. Maar het feit dat er op de jaarvergadering, buiten het bestuur en commissieleden, slechts twee mensen aanwezig waren was de druppel die de emmer deed overlopen. Middels een stencil dat afgelopen week huis aan huis verspreid was uitte het bestuur een laatste noodkreet. De Zoeterwoudse bevolking gaf hieraan ech ter geen gehoor. De situatie ligt op het ogenblik zo, aldus de heer Winkelmolen, dat we door het feit dat Zoeterwoude meeloopt met het défilé op koninginnedag, we het bijltje er nog niet helemaal bij neergooien. Het plan was ech ter dit jaar, buiten de reeds vastgestelde aktiviteiten, verder niets te organiseren zo dat het publiek eens duidelijk met de neus op de feiten werd gedrukt. „We hebben gewoon het gevoel dat we een beetje vastgelopen zijn. Wat fris bloed door de aderen kan nooit kwaad. Wat gebeurt er nu echter? Op de jaarvergadering komt er vrijwel niemand opdagen. Je gaat jezelf dan wel afvragen waar je mee bezig bent. Het is echt een zeer trieste zaak." Niets is minder waar. Een financiële bijdrage alleen is niet genoeg om zo'n vereniging draaiende te houden. Zoals de zaken nu staan moet er in ieder geval snel iets gebeuren. Het mag gewoon niet mogelijk zijn dat de Zoeter woudse oranjevereniging na een halve eeuw haar bestaansrecht bewezen te hebben, doodbloedt. A.s. zaterdac vvaierpolowedst Aanvang 19.15 ij ALPHEN AAN DEN R VV De 20-jarige A. v.d. S. P': Aar is gisteren omstreejDl tien met heupletsel opge gr in het Rijnoordziekenhu da werd op haar fiets aang^g door een automobiliste e «r, slingeren op het moment! auto haar op de Burgen ''l Bruins Slotsingel passeer! op tic VOORSCHOTEN - Wethouder A. Eveleens is door de PvdA, afdeling Voorschoten, gekozen tot lijsttrekker bij de komende verkiezingen voor de gemeente raad. Als nummer 2 op de Pv- dA-lijst komt het huidige raad slid J. Visser; nummer 3 is hui dige secretaris van de PvdA- Voorschoten, ir. J. R. van Leeu wen. Op de vierde plaats komt de eerste vrouw op de lijst, waardoor de huidige groepering PPV wordt opgeheven. In die groepering is de PvdA thans met drie leden vertegenwoor digd. Drs. H. van Wijk, de huidige fractievoorzitter van de PPV, staat als nummer 20 op de lijst. Hij staat er als een soort aanbe veling, omdat hij als secretaris van de VARA dit jaar moet verhuizen naar het Gooi. Over 3 dagen spreekt DE VOORZITTER TWEEDE KAMERFRACTIE KOOS RIETKERK te LEIDEN in de STADSGEHOORZAAL over de VVD en de komende verkiezingen 20 februari, aanvang 20.00 uur Aniwoordnummer 1077 Oen Haag (geen postzegel) lel070-614121 RAAD VOORHOUT AKKOORD VOORHOUT Met de stemmen van de PPR raadsleden mevrouw Wijling en de heer De Groot tegen, gaf de raad gisteravond haar fiat aan het college om de bouw van een nieuwe kleuterschool bij de St. Atoniusschoo! aan de Ter Haar Romenijstraat en de Sporthal onderhands aan te besteden. Uit alle fracties kwamen in eerste instantie bezwaren tegen dit voorstel om met name de sporthal zo solitair naar voren te schuiven. Men dacht terug aan het prae-advies voor de vergadering van 17 november 1977 waarin een totaal krediet werd gevraagd van drie en een half miljoen voor de bouw van een sporthal annex gemeenschapscentrum. Nu werd dat centrum helemaal niet genoemd. „Waarom werd het toen dan ook niet gescheiden behandeld", vroeg de heer De Groot. Burgemeester Van de Wouw maakte toen duidelijk dat het niet anders kan, omdat de plannen voor een gemeenschapscentrum geen gelijke tred houden met die van de Sporthal waar men al heel wat verder schijnt te zijn. Het bureau gemeentewerken zal drastisch worden uitgebreid. Door uitbreiding van personeel was de ruimte veel te klein geworden en kon nauwelijks meer naar behoren alles overzichtelijk worden opgesteld. Nu wordt het huidige trapgat naar de eerste verdieping dichtgetimmerd en wordt op een andere plaats een spiltrap aange bracht. Die trap leidt dan naar de eerste verdieping van wat van oorsprong een fors woonhuis is geweest. Van wat nu overloop en een viertal slaapkamertjes zijn, die al in geen jaren meer worden gebruikt, zal een functionele ruimte worden gemaakt. Daarin wordt dan een flinke kantoorruimte gecreëerd met een tekenruimte. De afdelingen bouw- en woningtoezicht en die van weg- en waterbouw kunde kunnen dan voortaan gescheiden werken. Inclusief de inrichting kost deze verbouwing 45 mille. Voor 25.000 zal een onderzoek worden ingesteld naar de staat waarin een aantal bruggen in de buitenwijken van Voorhout verkei en. Dat zal gebeuren met de Kleibrug in de Rijnsburgerweg, de Coehoornbrug in de Loosterweg, de brug in de Engelselaan bij nr. 30 en die bij nr. 6. Een (ver)bouwvergunning werd geweigerd aan een vijftal bewoners aan Schoonoord die al een jaar of drie pogingen in het werk stellen om toestemming voor dakkapellen aan de voorzijde van de woning te mogen bouwen. Tegen deze weigering werd door de eigenaren beroep aangetekend. Een uitspraak kwam er niet. De zaak werd aangehouden om nog eens te worden bezien. ZOETERWOUDE - Sensationeel verliep gisteravond de gros- lijstverkiezing voor het CDA in Zoeter woude. De op het laatste moment aan de lijst toegevoegde Koos van der Geest, de alom bekende war me bakker van het Watertje, werd onver wacht doch met een enthousiaste meerder heid gekozen tot de lijsttrekker van het CDA voor de gemeen teraadsverkiezingen. Bakker van der Geest was reeds verschillen de malen van diverse zijden aangezocht zich kandidaat te stellen voor de komende ge meenteraadsverkie zingen. Telkenmale had hij echter gewei gerd, omdat hij er niet van overtuigd was de hem toebedachte functie.naar behoren te kunnen vervullen. Het bakkersleven eist namelijk een enorme inzet van een man die de dorpspolitiek zó na aan het hart ligt. Op het laatste moment, enkele uren voor de verkiezingen plaats vonden, liet hij zich toch overhalen zich kandidaat te stellen. En prompt werd hij onmiddellijk bij de eerste aanbeveling door de heer Van der Ploeg naar voren ge schoven. Dit had tot gevolg dat bakker Koos ook regelrecht als lijsttrekker geko zen werd. Bij het ho ren van deze voor hem verrassende ge beurtenis keek hij wat beduusd om zich heerr „Wat is mij in hemelsnaam overko men. Kan ik dit wel allemaal waarma ken," waren de woor den van een duidelijk onder de indruk zijn de Koos van Geest. De verdere plaat op de kandidaten van het CDA zie als volgt uit: A. R. Heijden. A. G. Ei kes.P. de Jong, A. Roessen, R. L Hogenelst, E. H, R. Plantinga Heerde, W. D. De N. J. Minekus, O J. Plooy, I. A. C Duindam, Mevr. Poel-van Leeuwen W Beskers, J. O devest-Welp, OVe vest-Welp, D. Huls M. M. Leune, Th. Steyn, De afdeling Noordwijk van de Hout- en Bouwbond CNV vier de gisteren in De Rank het 60-jarig bestaan. Tal van pro minenten kwam het jubileren de bestuur gelukwensen. Bur gemeester Bonnike vond dat het bestuur er nog democrati scher uitzag dan dat van de gemeente. „U hebt negen be stuurders op tweehonderd le den. De gemeente heeft er slechts negentien op twintig duizend inwoners." Sinds het gouden bestaansfeest was de afdeling tien jaar ouder gewor den, maar het bestuur bleek steeds jonger te zijn gewor den. Ds. Elgersma bracht de felicitaties over namens de plaatselijke kerken. Oud-vf zitter G. Dekker legde in £et speech de nadruk op de ,e*n monie en de samenweri jjj ook met de werkgevers. |ede' heer Jac. Vink, de enige Noo in leven zijnde oprichter tege de afdeling Noordwijk. kon tjng gens gezondheidsredenen COör aanwezig zijn. Hij is vani hort in zijn woning aan de Nico het Barnhoornweg door bol gaat voorzitter Van Commenée er ii huldigd. Op de foto het stuur van de jubilerende a ling.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4