Verlaging van egdek bij viaduct Uegstffeesterweg Leiden-Noord wil tweede buurthuis "Nieuwe maatregelen na reeks ongelukken Nieuwe rondvaartboot in Leidse wateren ERFENIS KOMT HUIZENBEZITSTER DUUR TE STAAN GEMEENTE BRENGT KUNSTENAARS ONDER DAK RECHTSTREEKS CDA-LID OP KANDIDA TENLIJST Openingstentoonstelling Art Gallery „1900" ïIJDAG 17 FEBRUARI 1978 LEIDSE COURANT PAGINA 3 TV-s* Leids sportpark TV-i# Herr» Jfl irde Je onti "flo°;„De Kwaak" )l Ier» Jie Ge ?le. ppon ILEIDEN Het gemeentebestuur wil in ic^h "I \»pen teneinde een sportpark te realiseren. elmeriDe raadscommissie voor ruimtelijke or- ^ooperdening gaf gisteravond groen licht voor a Schdeze grondtransaktie. »tt. Het sportpark wordt hoofdzakelijk aan gelegd ten gerieve van de bewoners van •ors, <4 de Merenwijk. Deze nieuwbouwwijk, die af|. 1 toch bijna een derde van de Leidse bevol- ialltelt»king huisvest, heeft weinig sportaccom- TV-sei»modatie. Tevens zullen ook Oegstgeeste- Progi naren van de voorziening gebruik maken, e), doe Vandaar dat met de gemeente Oegstgeest pte is overeengekomen dat zij voor tien pro cent in de aanlegkosten zal bijdragen. nllle, f LEIDEN - Het voormalige pand van Ergon Elec tric op de hoek van de Nieuwe Rijn en de Ut rechtsegracht zal, wanneer de ge meenteraad daar mee akkoord gaat, worden ver kocht aan drie Leidse kunste naars. De leden van de raadscom missie ruimtelijke ordening hadden gisteravond wei nig moeite met het voorstel van b. en w. Volgende week donderdag zal de raadscom missie cultuur zich over het pre advies buigen. De drie kunste naars, Cees Buur man, Stephan Buys en Hanneke Krijgsman; wonen en werken thans in het Caecilia- complex. De ge meente heeft dit complex overge daan aan het rijk dat hierin het Boerhaave-mu- seum wil onder brengen. Na een kraakaktie in 1972, heeft de ge meente de drie kunstenaars toe stemming gegeven zich tijdelijk in het Caecilia-com- plex te vestigen. Het pand aan de Nieuwe Rijn/Ui terstegracht ver keert in een niet al te beste staat. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling dat de ge meente het pand eerst zou opknap pen ten einde het als woonruimte weer geschikt te maken, alvorens tot verkoop ovet te gaan. Met de drie kunstenaars is men thans over eengekomen dat zij het pand in de huidige staat aan kopen en dat zij voor een deel in de opknapkosten zullen bijdragen. LEIDEN De heer J. Walen kamp wordt door het CD A-be stuur voorgedragen als kandi daat voor de CDA-lijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen. De Heer Walenkamp is rechtstreeks lid van het CDA. Tussen alle KVP-ers, CHU-ers en ARP-ers is er een zevende plaats op de lijst voor hem ingeruimd. Behalve de Heer Walenkamp, die vanaf september 1977 se cretaris van het CDA-afde- lingsbestuur is, hadden zich de heren Valk, Tuinier, Van der Meij en Veeren, allen recht streekse leden van het CDA, kandidaat gesteld. Tijdens een vergadering op 1 maart in „De Vergulden Turk" zullen de CDA-leden hun oordeel over de door het bestuur voorge stelde kandidaten geven. De voorlopige CDA-lijst ziet er als volgt uit: 1. H. Driessen (KVP), 2. C. Vink (CHU), 3. mevrouw C. Kamp (ARP), 4. J. van Zijp (KVP) 5. W. Bleijie (CHU), 6. mevrouw M. van Akkeren (KVP), 7. J. Walenkamp (CDA) 8. A. van der Waals (ARP) 9. M. Ham (KVP) 10. mejuffrouw E. van Dee (CHU). afg* v icaneriy^— ullure C/ Uit de L.C. van 14 februari (Van e en EIDEN Verlaging van het wegdek onder het voo( aanbouw zijnde nieuwe spoorwégviaduct over voor* Oegstgeesterweg en een vernieuwd alarme- pelprqjfssysteem voor vrachtwagens die te hoog zijn pt, kuibeten er voor zorgen dat het stijgend aantal Soir, baarlijke ongelukken op deze plaats een halt aal- 1!geroepen wordt Volgende week maandag gint de Dienst Gemeentewerken met het verla- n van het wegdek in de richting Oegstgeest. insluitend zal de rijbaan in de richting Leiden Itali onder handen worden genomen. Gedurende de werkzaamheden is de betrokken rijbaan voor alle autoverkeer gestremd. Op het Stadhuis heeft men tot nieuwe maatregelen besloten nu in de praktijk is gebleken dat alle aanduidingen van de maximale doorrijhoogte niet verhinderd hebben dat inmiddels al zeven vracht wagens de stalen bint, die de rijhoogte aangeeft, hebben geramd. In de meeste gevallen kwam daardoor de vele honderden kilo's wegende stalen dwarsbalk naar beneden en stortte zich enkele malen op de bestuurscabine van de vrachtwagen. De totale schade die bij deze ongevallen ontstond, loopt inmiddels in de tonnen. Vooral omdat het neerstorten van de dwarsbalk ook levensgevaarlijk is voor de fietsers en voetgan gers die door de werkzaamheden ter plaatse van de rijbaan gebruik moeten maken, zijn nieuwe maatregelen noodzakelijk geworden. Daarbij is het streven geweest de veiligheidsmarge te vergroten. De stalen binten over beide rijbanen worden na volgende week aangebracht op een hoogte van 4 meter. Op de hoogte van 3.80 meter zal een alarminstallatie van buizen worden aangebracht die gaan rinkelen zodra een vrachtwagen er tegen aan rijdt. Als extra veiligheidsmaatregel zal de rijbaan onder het viaduct zelf enkele centimeters worden verlaagd. Maandagochtend om 7.00 uur wordt met de eerste fase van het werk gestart. De rijbaan richting Oegstgeest zal dan vermoede lijk ongeveer een week afgesloten zijn. Aanslui tend wordt de rijbaan richting Leiden aangepakt, die ook een week gestremd zal zijn. En dan maar afwachten. \fk De Olympia biedt plaats aan 450 personen nds uurkr .EIDEN Rederij Slingerland eeft er een nieuwe rondvaart- oot bij. Het is de Olympia, een it Duitsland afkomstige boot, ie met zijn lengte van 32 me- f :r en breedte van 6 meter 40 e grootste toerboot van Zuid- lolland is. Het schip, dat een ]50 pk-motor heeft, ligt thans [|n de Zijl bij scheepswerf Tijs- fen. Volgendeweek wordt het zijn vaste ligplaats aan de laven gevaren. S' Het is de belangrijkste aan- die ik ooit heb gedaan," ldus de heer Jac. Slingerland, ie druk aan het werk is op de loot. Er moet namelijk nog veel ebeuren voordat het schip ge- eed is voor de openingsvaart ip 13 april. „Het interieur wordt •heel vernieuwd. Er komt on- ;r meer een bar in. Maar het heeste werk heb ik aan het ^ftuurhuis," aldus de Leidse mdvaartschipper. Het stuur- xis is te hoog om onder de Villem de Zwijgerbrug door te 'aren. In de weekeinden gaat de •rug niet omhoog voor de cheepvaart. Met scharnieren naakt de Heer Slingerland er i en uitklapbaar geheel van. .Een heel karwei," aldus Slin- jerland. „En kostbaar ook. Dit lintje kost me 10.000 gulden. Ik neem een groot risico met de aankoop van deze boot As het •iet loopt, kan ik wel inpakken. 'iar wie niet waagt, die niet De aanschaf en het op lappen van de boot is mede irjnogelijk gemaakt dankzij de medewerking van de Neder landse Spoorwegen. De rond vaarten met de Olympia zijn in het toeristische programma van de NS opgenomen. De i jüet ^^Ata; HZICht ite wei lülal ö.tt '1 Ba I nieuwe boot, die 450 passa giers kan vervoeren, gaat varen op de Kaag en op de Braassem- mermeer. Over de toekomst is de Heer Slingerland hoopvol ge stemd. Hij verwacht een terug gang van het aantal verblijfsre- Hinten maar een toename van De mensen De heer Jac. Slingerland op zijn nieuwe schip dat vooral geschikt zal worden gemaakt voor grote gezelschappen. zijn allemaal uitgaanders. Als ze niet meer op vakantie kunnen,- gaan ze toch iets anders onder nemen. En dan ligt een rond vaart wel voor de hand," aldus de Leidse reder. LEIDEN In de commissie voor de beroepschriften speelde gistermiddag een kwestie tus sen een huiseigenaresse, me vrouw drs. A. M. van Putten- Biermasz, en de dienst Gemeen tewerken. De eigenaresse is in november '77 door de gemeente aangeschreven om een lijst van 17 reparaties in haar woningen aan de Tasmanstraat en Cosijn- straat tot uitvoer te brengen. De vier woningen leveren de dame bij elkaar een bedrag van 4860 per jaar op, minus de be lasting op onroerende goederen. De lijst van voorzieningen zou een kostenlast van rond de 20.000 gulden met zich mee brengen. De huizenbezitster kon het slechts met een klein deel van de door de gemeente geconsta teerde onvolkomenheden eens zijn. Zo zij in het ongelijk mocht worden gesteld, dan zou zij noodgedwongen tot de verkoop van één van de panden over moeten gaan. Voorzitter mr. C. J. Woudstra besloot aan het eind van de zitting echter, dat mevrouw Van Putten nog maar eens samen met de dienst Ge meentewerken de lijst moest controleren. Dé lijst van reparaties had gro tendeels betrekking op de slech- te staat van de betonconstruc ties waarin de balkons en raam kozijnen zich zouden bevinden. De huisjes zijn in 1941 gebouwd en bevinden zich naar de bevin dingen van de commissie Woud stra in redelijk goede staat. De eigenaresse, zo bleek uit een bundeltje rekeningen die zij de commissieleden voorlegde, was geheel te goeder trouw door een Leidse aannemer bedrogen. De man had bepaalde werkzaamhe den waarvoor hij opdracht had gekregen naar eigen inzichten uitgevoerd, met als resultaat dat de vier panden hun defecten netjes achter een hoeveelheid hardboard verborgen bleven houden. „Die kwestie is hier he laas niet aan de orde, hoewel ik er alle begrip voor heb. U moet er natuurlijk wel wat aan gaan doen". De advocaat van de dame, mr. H. G. Hilgevoord, zag zijn "dien- te door deze vervelende kwestie voor dubbele kosten opdraaien. Hij gaf wel toe dat bepaalde verbeteringen, zoals het repare ren van op verscheidene plaat sen aangevreten stucwerk en houten kozijnsponningen, spoe dig ter hand genomen zullen worden. Niettemin vroeg hij de commissie enige clementie met zijn cliënte te hebben, omdat deze financiële aderlatingen nauwelijks, met zo'n lage huur, nog op te brengen zijn. De huis jes zouden volgens mevrouw Van Putten-Biermasz om senti mentele redenen, een erfenis, in haar bezit zijn gebleven en te vens om de huidige huurders die er al sinds de oorlog inwo nen ter wille te zijn. „Maar als het mij om het geld te doen zou zijn, dan kon ik ze toch maar beter verkopen", aldus de dame. DIENSTENCENTRUM BARST UIT ZIJN VOEGEN (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Er moet zo snel mogelijk een eigen ruimte komen voor het ontwikkelen van het kinderwerk én voor een actief buurtvernieu- wingsbeleid in het westelijk deel van het Noord erkwartier. Tot deze conclusie komen de Planbe geleidingsgroep en het buurtkomité uit Leiden- Noord in een brief aan de gemeenteraad en het college. Een tweede eigen wijkonderdak naast de accom modatie in het Dienstencentrum aan de Van Hoogendorpstraat is volgens de buurt nodig om alle activiteiten naar wens te kunnen voortzetten en aan de vraag naar nieuwe te kunnen voldoen. Omdat het bestaande Dienstencentrum de hele week door vol zit met allerhande activiteiten vraagt de wijk van de gemeente ook de panden Bronkhorststraat 43 en 45 ten behoeve van de wijkactiviteiten ter beschikking te stellen. In de brief aan de gemeenteraad sommen de planbegeleidingsgroep en het wijkkomité de reeks van bezigheden op die nu een onderdak vinden in het Dienstencentrum. Daarbij gaat het onder om veel jeugdwerk waardoor de jongeren "an de straat' worden gehouden, diverse buurt- groepen die zich met de stadsvernieuwing bezig gehouden, en verder ook de kinderbibliotheek en de onderwijswinkel die in de Van Hoogendorp straat onderdak hebben gevonden. De jeugdacti- viteiten kampen vooral met ruimtegebruik, zo blijkt uit de brief uit Leiden-Noord. In de panden aan de Bronkhorststraat is menteel een bedrijf gevestigd, dat spoedig zal worden overgeplaatst naar het industrieterrein De Waard. Het pand is eigendom van de gemeente. De raadscommissie onderwijs en samenlevingsop bouw stond gisteravond niet afwijzend tegenover het verzoek van de bewoners. Wethouder Tesselaar vreest dat uitbreiding via de Bronkhorststraat mogelijk ten koste zal gaan van het clbuhuis De Zevensprong. Ook het CDA-raad- slid Bos wilde eerst de consequenties van een dergelijk besluit kunnen overzien alvorens er zijn fiat aan te geven. Het argument van de twee wijkgroeperingen dat het plan moet worden gezien als een particulier initiatief en dat het heel makkelijk is om het later weer terug te draaien, werkte niet geheel overtui gend Gewichtheffen De Leidse vereniging voor krachtsporten „De Spartaan" organiseert morgen testwedstrijden in bet gebouw van de vereniging aan de Groens teeg. Daar zullen van drie tot vijf uur de nieuwelingen, de jeugd en de senioren in actie komen. De toegang is vrij. Van de nieuwelingen zullen Karei Kotte, Deny Aerts, Dio Degenaars en Wim van Putten zich met elkaar meten, bij de jeugd Jan Nielsen, Theo de Groot, Rob Wansink en Peter Keizer, bij de senioren Joop Marijt, Bart Zwart en Peet van Amsterdam. Sauna Ico/Athibu gaat zich toeleggen op de inrichting van sauna-ba den bij particulieren. Morgen houdt dit bedrijf in grootkeu ken en sanitair in zijn showrooms aan de Hoge Rijndijk 25 van tien tot vier uur open huis. Iedere vijftigste bezoeker ontvangt een badlaken. Cantatedienst De christelijke oratoriumvereniging „Cantate Deo" verleent zondag 19 februari haar medewerking aan een cantatedienst in de Zuiderkerk. Uitgevoerd wordt van J. C. Bach „Dixit Dominus". Als solisten werken Marry Stegenga (sopraan), Koos Kiens (tenor), Henk van den Brink (bas) aan de dienst mee. Het orgel wordt bespeeld door Joop Brons en de muzikale leiding is in banden van Sander van Marion. De dienst, die wordt voorgegaan door dr. A. J. Lamping, begint om vijf uur. Circusavond Barend Servet presenteert morgenavond een afwisselende circusvoorstelling in bet Leids Vrijetijdscentrum. Gasten zijn de clownsgroep de Lakonini's, de limbodanser Ricardo Aziz, de komische goochelaar Mister Mopes en de variete- groep de Berdini's. Het Leids Vrijetijdscentrum is gevestigd aan de Breestraat 66 en de voorstelling begint om acht uur 's avonds. De toegangsprijs bedraagt f 4,- voor leden en 6,- voor niet-leden. Rico Royal „Waste of Time" brengt morgenavond „Rico Royal" in het LAK-theater aan het Levendaal 150. Rico Royal is een mimespel van 80 minuten. „Weer is er iets gebeurd in het leven van Dolly Hatfield, de vroegere vriendin van Jim Decoa. Weer vraagt Jim zich af: „Is dit toeval, of.is de ondertitel die het stuk heeft meegekregen. De voorstelling begint om kwart over acht. Lakonini's De Leidse clownsgroep ,J)e Lakonini's" geeft zondag 19 februari in bet LAK-theater een kindervoorstelling. De groep voert een geheel nieuwe show ten tonele. De voorstel ling begint om drie uur. Er zijn nog slechts enkele kaarten te krijgen. Koffieconcert Het Phemios Trio verzorgt zondag 19 februari een koffiecon cert in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Het concert begint om half twaalf. Het Phemios Trio bestaat uit Else Krieg, viool, Herman Braune, klarinet, en Jan Gruithuyzen, piano. Kaartverkoop voor bet concert op het bureau van K&O, Oude Vest 45 in Leiden, tel. 141141 en 141200. Prijzen variëren van f 3 tot f 6. Ook kaarten aan de zaal op de ochtend van het concert. A.S. ZATERDAG 18 FEBRUARI openen wij onze nieuwe zaak Geversstraat 25, Oegst geest met een collectie schilderijen uit de romanti sche en Haagse schoo. Tevens stellen wij tentoon een nieuwe collectie lijsten, waarvan levertijd vanaf 2 dagen is. Schilderijen: in- en verkoop restauratie: verdoeken schoonmaken parketteren taxatie Inlichtingen: 071-156444. Lijsten: ornamentslijsten staaflijsten importeur Franse lijsten restauratie oude lijkten in- en verkoop oude lijsten

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3