Uitnodiging wan FIFA, ilit van Argentinië" SU H appel mislukt Aldo Tmversam: „Ik lees jjaag9 en sh zo hard mogelijk 99 Zware opgave b handhalteam HERMAN CHOUFOER: CRUIJFF GEEFT „NEEN" STEM SUPERELFTAL CRUIJFF MO. 1 PRIJZEN GEEN CHEF D'EQUIPE 99 Tsjechische bond weet van niets over Jezek LEIDSE COURANT. DINSDAG 14 FEBRUARI 1978 PAGINA 8 Er lijkt een moment van stilte ingetreden in het gesprek dat interim-bondscoach Ernst Happel (links) gisteren had met Johan Cruijff. Onder het toeziend oog van vertrouwensman Jack van Zanten, met wie Cruijff een zaak in onroerend goed drijft, was het onderwerp uiteraard Argentinië. Maar. zoals mocht worden verwacht: het veelbesproken wk-toernooi zal Cruijff niet in actie zien, noch als begeleider, noch als speler. Neeskens is voorlopig niet beschikbaar (Van onze verslaggever) BARCELONA Johan Neeskens heeft gisteren voor het eerst na zijn ope ratie van twee maanden geleden weer getraind bij zijn vereniging Barcelona. De trainingsarbeid van de middenvelder van Oranje bleef overigens beperkt tot twee rondjes in sukkeldraf lopen rond het hoofdter rein van Nou Camp, het stadion waar Barcelona zijn thuiswedstrijden speelt. Neeskens verrichtte die ar beid onder het toeziend oog van interim-bondscoach Ernst Happel, Oranje-mas seur Pierre van den Akker en Jack van Zanten, de man die door Happel was gestrikt om het vertrouwe lijke gesprek dat hij later met Johan Cruyff voerde, te begeleiden. Pierre van' den Akker toon de zich, nadat hij Neeskens aan het werk gezien had, nauwelijks optimistisch over het genezingsproces. Dat pessimisme behield Van den Akker nadat hij kort daarna in de catacom ben van Nou Camp een gesprek had met Neeskens. Van den Akker: „Door een bloeduitstorting op het been verloopt de genezing slecht. Johan heeft een gro te achterstand. Zowel Van den Akker als Neeskens verwachten over igens dat het Nederlands elftal in Argentinië opti maal gebruik kan maken van de inzet van Neeskens. Van den Akker: „Tussen begin april en de start van w.k. liggen gelukkig nog twee maanden. Neeskens zal er derhalve bij zijn. Al leen met het oog op de oefenwedstrijden zie ik het somber in. Tunesië op 5 april is nog te vroeg. Pas half mei bij het toernooi in Parijs zal Happel over een fitte Neeskens kunnen be schikken". BARCELONA Ernst Ilappel heeft definitief een streep gezet door de naam van Johan Cruijff. De interim-bondscoach van het Nederlands elftal heeft zich er bij neergelegd dat Cruijff bij het komende wereldkampioenschap voetbal in Argentinië geen enkele rol zal spelen. Ernst Happel kwam tot die conclusie nadat hij gisteren in het winterse Barcelona bijna twee uur lang had gesproken met Johan Cruijff. Dat gesprek, gevoerd in het Princeza Sofia Hotel, maakte Happel duidelijk dat Johan Cruijff onder geen enkele voorwaarde met Oranje mee zal gaan naar Argentinië. „Natuurlijk ben ik er teleurgesteld over dat mijn missie is mislukt", meldde Ernst Happel nadat hij gisteravond vanuit Barcelona terugkeerde in zijn woonplaats Brugge. „Maar aan de andere kant is er nu definitief duidelijkheid geschapen. Cruijff gaat niet mee. Dat staat vanaf heden vast. Het is een hopeloze zaak om nu nog te proberen Johan mee te krijgen. Hij heeft mij te verstaan gegeven dat hij persé niet mee wil om dringende pri- vé-redenen. Die heeft hij mij uitgelegd. Aan de buitenwereld zal ik die nimmer prijsgeven. Ik volsta met de opmerking dat ik respect heb voor de mening van Cruijff, hoe jammer ik het ook vind dat Johan niet met Oranje meegaat naar Argentinië." Drie voorstellen Zoals bekend bezocht Ernst Ilappel zondag de Spaanse com petitiewedstrijd tussen Atletico Madrid en Barcelona. Meteen na dat duel vloog hij samen met Jack van Zanten en Pierre van den Akker vanuit Madrid naar Barcelona waar hij een afspraak maakte met Johan Cruijff. Bij dat gesprek gister middag bracht Ilappel drie voorstellen op tafel bij zijn eer ste en laatste poging om Cruijff alsnog over te halen met Oran je mee te gaan naar Argentinië. De drie voorstellen van Happel kwamen erop neer dat hij Cruijff pro forma vroeg om als nog het gehele toernooi in Ar gentinië mee te maken met de restrictie dat Cruijff de oefen wedstrijden niet zou behoeven te spelen. Zijn tweede voorstel was om Cruijff ertoe te bewe- In het nieuwe kabinet van het betaald voetbal, het sectiebestuur, deed Her man Choufoer zijn intrede. Een te rechte keus want zijn hele leven is verweven met voetbal. Deze topfunc tionaris bij de PTT was in zijn jonge jaren een befaamd voetballer die het Nederlands elftal haalde. Hij is in het bezit van het A-diploma trainer, deed als voorzitter van ADO/FC Den Haag gedurende vele jaren een schat van ervaring op in technisch, organisato risch en administratief opzicht, welke ervaring hij als voorzitter van de FBO (werkgeversorganisatie) kon uitdra gen, zoals dat ook het geval is met zijn huidige functie in het sectiebestuur waar hem de technische zaken zijn toevertrouwd. Wat behelst dat? Choufoer: „Het sectiebestuur betaald voetbal wil contacten met de vereni gingen zo intensief mogelijk beharti gen. Er is dan ook een schema voor het bezoeken van alle betaald voetba lorganisaties. Daaraan nemen alle be stuursleden deel. Technische zaken kunnen worden onderverdeeld in op leiding en wedstrijdwezen. Ik houd me dus op met de afdeling opleidingen, gericht op betaald voetbal, o.a. lid maatschap technische commissie, ver tegenwoordiging betaald voetbal, een stuk competitieprogramma, licenties en overschrijvingen, contacten met de grond technische dienst. In Zeist is een groot apparaat dat veel zaken zelf standig kan uitvoeren maar er zijn zaken, grote vooral, waarin het sectie bestuur beslist en dan ben ik de „in gang". Voorts is mij nu het oefenpro gramma van het Nederlands elftal en dat van Jong Oranje opgedragen". Dat oefenprogramma bad nogal wat voeten in de aarde. Choufoer: „In onze situatie heb je te maken met een aantal landen die naar Argentinië gaan en dan is het niet bepalend wat je zelf wilt. Voorts heb ben we rekening te houden met het competitieprogramma, met clubs die in Europese toernooien spelen en de agenda van landen waarmee we ons willen meten. We spelen tegen Israël, Tunesië, FC Brugge, in een toernooi te Parijs, tegen Oostenrijk. Dat land en Tunesië hebben zich ook geplaatst voor Argentinië. Vergeet ook niet dat de trainers hun voorkeur voor een hebben haebben uitgesproken en daaraan proberen we ook te voldoen". Is er aan gedacht eerder naar Argen tinië te gaan en dan daar enige wed strijden te spelen? Ghoufoer: „Dé vertrekdatum naar Ar gentinië is wetenschappelijk vastge steld door het medisch centrum van de KNVB. Die datum strookt met het vertrek van landen als Duitsland, Frankrijk en Oostenrijk, die ook pas vijf zes dagen voor het toernooi vertrekken. De algemene trend is niet al te vroeg te gaan. Dat Zuidameri- kaanse landen wel naar Europa ko men in oefenwedstrijden is vrij logi sch. En zitten nu eenmaal meer Euro pese dan Zuidamerikaanse landen in de eindronden. Kunt u iets zeggen over de selectie? Choufoer: „Er is een lijst van nege nendertig spelers en een open plaats voor eventueel Cruijff. Gaat Cruijff niet dan komt er een ander bij. Op 16 april moet die lijst van veertig zijn ingediend bij het wk-bureau in Argen tinië. Vóór 22 mei dienen de namen van de definitief geselecteerden voor de w.k. in Argentinië te zijn. Van die veertig zijn er dertig die een invitatie hebben gekregen voor de bespreking in het KNVB-centrum te Zeist van maandag 6 februari. Die dertig zijn logisch in elkaar gestoken. De rest, tien dus, is flexibel." Komt er na de w.k. een vaste bonds coach? Choufeor: Choufoer: trainersvraag- stuk bij de KNVB is even opportuun als bij een club. Dat realiseren we ons en we gaan na wat we per 1 juli, na de w.k., kunnen proberen. Binnen de KNVB wordt een concept gemaakt hoe men zich het technisch manage ment voorstelt". Hebt u enige vorm van vrees om naar Argentinië te gaan? Choufoer: „Ik vind het niet griezeliger dan naar andere landen gaan. Ik vind wel de tijd die ermee gemoeid is rijke lijk lang maar ik vind ook dat je dat voor het Nederlands voetbal over moet hebben. Ik behoor niet tot hen die zeggen dat je om politieke redenen niet moet gaan. Herman Choufoer, die vorig jaar aftrad als voorzitter van FC Den Haag, maar vervolgens toetrad tot het bestuur betaald voetbal, is een veelzeggend man op dit ogenblik. Hij is dan ook regelmatig, zoals hier voor de radio, te horen. Je weet dat je naar een totalitaire staat gaat en daarvan kun je wel in gedrag en houding getuigenis afleg gen. Maar ik acht het te eng van begrip dat je met sportieve acties iets kunt bereiken. Je bent uitgenodigd voor een sportief toernooi Waarvoor je je op grond van kwaliteit hebt moeten kwalificeren. We zijn ook niet uitgeno digd door Argentinië maar door de FIFA, de wereldvoetbalbond. En dat toernooi wordt ditmaal in Argentinië gehouden. Ik heb geen bezwaar". De Poolse coach J.ACEK Gmoch zal tot en met het wereldtoernooi geen toestemming geven aan spelers om in het buitenland te gaan voetballen. Hij wil zelfs nadien een stem in het kapi- tel hebben. Hij heeft bij een speler de boot gemist. Henryk Kasperczak, nu spelend voor Stal Mielec, is gecontrac teerd door het Zwitserse Xamax Neu- chatel. Maar Kasperczak is dan ook al eenendertig jaar. Twaalf vooraanstaande personen in het wereldvoetbal hebben het elftal gekozen dat volgens hen het sterkste is dat ooit zou kunnen worden opge steld. De Russische doelman Yashin was bij vijf experts de grote favoriet maar dat is nog niets vergeleken met Beckenbauer die liefst elf stemmen kreeg. Pelé haalden negen stemmen, Cruijff vier, Neeskens een. Het elftal (met daarachter het aantal stemmen) zou er als volgt uitzien: Yashin (5); Vogts (6), Beckenbauer (11), Bobby Moore (4); Marinho (4); Keegan (2), Bobby Charlton (4); Garrincha (4), Di Stefano (6), Pelé (9), Gento (3). Een voetbalperiodiek heeft punten ge geven aan de spelers die in München 1974 uitkwamen. Johan Cruijff neemt trots de eerste plaats in met een ge middelde van 8.28 uit zeven wedstrij den. Na hem volgt Edström met 7.50 uit zes duels. Rijsbergen en Neeskens delen de derde plaats met 7.28 uit zeven en daarna volgen de Zweed Hellström met 7.16 uit 6, Beckenbauer met 7.14 uit 7, Deyna (Polen) met 6.71 uit 7 en de achtste plaats wordt ex aequo ingenomen door Szymanowski (Polen), Breitner (W. Duitsland) en Ga- docha (Polen) met 6.57 uit 7. De prijzen van de plaatsen in de stadions zijn in Argentinië uniform. De openingswedstrijd in Buenos Aires kost de kijker van zestien tot negenen negentig gulden. In de eerste ronde wordt acht tot tweeënveertig gulden gevraagd, de tweede ronde veertien tot achtenvijftig gulden, om de derde en vierde plaats kost zestien tot nege nennegentig gulden en de finale vergt een bedrag van twintig tot honderdze sentwintig gulden. gen met vrouw en kinderen naar Mendoza te komen na de eerste voorronde opdat deze vanaf de tweede ronde in Ar gentinië een steentje bij zou kunnen dragen. Het derde en laatste voorstel van Happel was dat Cruijff zich beschikbaar zou stellen voor de functie van bege leider voor het Nederlands elf tal. Johan Cruijff reageerde nega- BARCELONA Nu ook Johan Cruijff er geen Voor mij staat echter vast dat niet nog een trek in heeft om chef d'equipe te worden van het poging wordt ondernomen om iemand te strikken Nederlands elftal zal Oranje zonder elftalbegelei- voor de functie van chéf d'equipe". der eind mei vertrekken naar de eindronden van Happel maakte daarmee duidelijk dat zowel Piet het wereldkampioenschap in Argentinië. Interim- Keizer als Jan van Delft, de twee kandidaten die bondscoach Ernst Happel heeft alle hoop opgege-- vorige week op het KNVB-sportcentrum te Zeist ven dat alsnog een geschikte kandidaat gevonden naar voren werden geschoven, uit de boot Zijn zal kunnen worden. Ilappel: „Cruijff was mijn laatste strohalm. Nu dat mislukt is, zullen we de begeleidingstakcn intern moeten verdelen. Hoe dat precies moet gebeuren zal nog nader bepraat moeten worden. gevallen. Keizer omdat hij opnieuw nee zei tegen de functie van begeleider en Van Delft omdat met name Happel bij nader inzien toch te weinig vertrouwen heeft in de beschermeling van assis tent bondscoach Jan Zwartkruis. tief op alle drie de voorstellen. Cruijff zelf: „Ik blijf bij mijn besluit om niet mee te gaan naar Argentinië. Op 12 mei speel ik de laatste competitie wedstrijd voor Barcelona. Van af dat moment stop ik met voet ballen. Misschien speel ik no- g een aantal vriendschappelijke wedstrijden om het voetballen in landen waar nog niet zoveel gespeeld wordt, te promoten, maar in echte duels kom ik niet meer uit". Nog niet Ook tegen de functie van elftal begeleider van Oranje zei Jo han Cruijff nee. „Ik voel best iets voor zo'n baantje, maar nu nog niet", meldde Cruijff. „Ik voel me er nog te jong voor. Ik ben nog te veel betrokken bij het voetballen om voldoende afstand te kunnen nemen. Wel heb ik Happel gezegd dat ik in de toekomst een dergelijke functie ambieer. Ik denk daar bij vooral aan het volgende we reldkampioenschap in Spanje. Vooral omdat ik door mijn ver blijf in Spanje goed op de hoog te ben, kan ik in zo'n functie waardevol zijn. Nu zie ik het echter nog niet zitten". Het definitieve nee van Johan Cruijff betekent dat Oranje ver der moet zonder de man die het Nederlandse voetbal de afgelo pen jaren tot ongekende hoog ten stuwde. Vanaf 7 september 1966, de dag waarop Cruijff in het Feyenoordstadion debuteer de in de interland tegen Honga rije, drukte hij immers zijn iOl Happel: „We moeten verder zon der Cruijff. Gelukkig hebbenl we nog een paar maanden om te zoeken naar wegen oml Cruijff te vervangen. De illusiepti om een volwaardige remplacantpW te vinden heb ik overigens nietf Vanaf heden zal het accent moe ten liggen op de collectiviteit van het elftal. Ondanks alles heb ik er vertrouwen in dat dat lukt Er zijn in Nederland nog voldoende goede voetballers omCj^ straks in Argentinië tot een goed resultaat te kunnen ko-j^f men, alhoewel ik best toe wil" geven dat het gemis van Johan Cruijff toch erg zwaar zal gaanfa'a wegen." ROB HARTOG AAN DE VOORAVOND VAN HET EUROPEES TITELGEVECHT ROTTERDAM Aldo Traversaro kijkt niet op van een beetje sneeuw. In Genua, waar hij zich heeft voorbereid op het Europees titelgevecht in het halfzwaar- gewicht morgenavond in Ahoy' tegen Rudie Koopmans, ligt het witte spul veel dikker. Hij slentert dan ook nistig, geen oog naar buiten werpend, door de hal van het Ililtonhotel in Rot terdam waar hij en zijn acht begeleiders onderdak zijn gebracht. Hij steekt de handen in zijn crèmekleurige pantalon en zegt: „Ik ben goed voorbereid, ik ga de ring in om zo hard mogelijk te stoten en ik ben rustig". Dat laatste logenstraft hij zelf door steeds zijn hoofd met een rukje naar achteren te slaan en fors met de ogen te knipperen. Aldo Traversaro, de rege rende Europees kampioen halfzwaarge- wicht, heeft een tik. Hij werkt ook steeds met zijn handen die hij openspert en dan krachtig dichtknijpt. Maar dat kan een „bokserstik" zijn, een gewoonte die hij zich heeft aangewend om in zijn boks- handschoenen ook vuisten te maken. De directie van Hilton is zo vriendelijk geweest de Presidentssuite op de tiende verdieping ter beschikking te stellen van Aldo Traversaro, die gisteren aankwam, zijn twee trainers, manager Agostino, twee supporters en nog enige, minder duidelijke figuren die weliswaar Italiaans spreken en kennelijk tot zijn gezelschap behoren maar geen nader aangeduide functie vervullen. Verdienen Voor het eerst in zijn profloopbaan zal Aldo Traversaro buiten zijn landsgren zen boksen. Waarom? Dat lijkt de breed in de schouders zittende atleet nogal simpel. „Ik wil geld verdienen, zo veel mogelijk en dat kan ik beter dan in Italië. Ik werk ook nog. Ik zit in de buizenindustrie. Noem me maar mecanicien. Dat is best te combineren want ik houd tijd genoeg over urn te trainen en als er een belang rijk gevecht voor de deur staat, neem ik een paar weken vrij. Dat heb ik nu ook gedaan. Veel sparren, veel lopen, aan de conditie werken want vijftien ronden is lang". Aldo Traversaro vervalt weer in diep stilzwijgen. Hij bekijkt aandacht zijn bruine laarzen, waarboven de crcmekleu- rige pantalon, een rood geruit shirt en een donkergroene pullover. Hij valt niet om bij het horen van het aantal plaatsen in Ahoy': zevenduizend, waarvan de helft is verkocht. In de voorverkoop gingen alle dure plaatsen eruit en er zijn er alleen nog van vijfentwintig tot vijfenze ventig gulden. Bij het woord televisie spitst hij de oren. Harm Scheepbouwer Mejuffrouw Wisse heeft gisteren al kennis gemaakt met de spierbundels van Aldo Tra versaro, die aankwam op Schiphol. van Ahoy' legt uit dat, in tegenstelling met wat in de omroepbladen staat, geen t.v.-uitzending om vijf over elf komt als niet ten minste zesduizend kaarten zijn verkocht. Televisie „Dat is een fout van de AVRO geweest. Er is duidelijk afgesproken dat later op de avond een ingeblikte uitzending mocht plaats vinden als dat aantal kaar ten was verkocht". Aldo Traversaro laat informeren want hij meent hieruit te moeten opmaken alleen het woord televisie kent hij dat er helemaal geen rechtstreeks verslag komt. Dat is er wel degelijk maar alleen voor Italië. Scheepbouwer: „Daarom moet de partij precies om vijf over tien beginnen". Traversaro's verloofde „ik heb haar niet meegebracht want je moet geen water naar de zee dragen" kan dus Dij het toestel de verrichtingen van haar aanstaande echtgenoot volgen. Ovér tegenstander Rudie Koopmans maakt Traversaro zich niet druk. „Ik ken hem niet, nooit gezien maar dat maakt niets uit. Ik kom alleen om te winnen". En met een verontschuldigende glimlach: „Daar ben ik aan gewend". Traversaro is overigens geen bluffer. Zijn startboek je toont dat zonneklaar aan. Hij won veel met k.o. en buiten het boksen doet hij het kalmaan. „Ik lees graag, houd van de natuur, wandel veel en ben dol op jagen". Traversaro, die in tegenstelling tot Koop mans eerst midden en nu halfzwaar- gewicht altijd, ook als amateur in het halfzwaargewicht heeft gebokst, heeft maar één stelregel: „Ik denk alleen aan winnen, nooit aan een nederlaag". Hij kijkt zijn metgezellen aan. „Ik heb hon ger. Is hier een Italiaans restaurant?" HERMAN VAN BERGEM Praag Een woordvoerder van de Tsjechoslowaakse voetbal bond heeft tegenover het pers bureau Reuter verklaard, dat men bij de bond niets weet van de aanstelling van Vaclav Je zek als nieuwe trainer van Feyenoord. „We zijn niet bena derd en we weten er niets van", zei hij. Hij voegde er aan toe, dat een formeel verzoek van Feyenoord door de bond wel in overweging zou worden geno men. Peter Stephan, adjunct-direc teur van Feyenoord, die zater dag de benoeming van de huidi ge Tsjechoslowaakse bondstrai- ner Jezek bekendmaakte, ont kent dat Feyenoord de zaak niet met de Tsjechoslowaakse bond zou hebben geregeld. „Wij heb ben vrijdag met de Tsjechische voetbalbond onderhandeld en een contract getekend. Het stan daardcontract hebben we hier. Alles is rond". (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het Nederlandse dameshandbalteam staat wellicht voor een van de zwaarste opgaven uit haar geschiedenis. Morgen avond speelt het team van coach Jan Alma in sporthal De Vliegermolen te Voorburg een vriendschappelijke interland tegen Polen. Deze ontmoeting, die een, dag later een herhaling krijgt in Raalte, begint om 20.30 uur. Het zal de eerste keer worden dat het nationale damesteam optreedt als A-land. Immers, door de successen tijdens het wereld kampioenschap voor B-landen te West-Duitsland (winst op Spanje, Noorwegen, Denemarken, Frankrijk .en een gelijkspel tegen West- Duitsland) promoveerde Nederland naar groep A, waarin ook Polen Bondscoach Jan Alma zal waarschijnlijk met grotendeels hetzelfde team als tijdens deze WK aantreden, omdat Polen zoals hij vertelde „een ontzaglijk sterk team heeft". Hij zal het echter zonder Ellen de Jong (Hellas) en Els Boesten (Mora Swift) moeten stellen, daar beiden geblesseerd zijn. Ook Toos Alsemgeest (stopt met handbal) is niet van de partij, maar haar plaats wordt ingenomen door het jeugdige talent van EMM, Diana van Gelderen. Wat de exacte opstelling wordt weet Jan Alma nog niet. Over de Poolse speelsters is weinig bekend, maar daar deze a maanden aan een intensief interlandprogramma bezig zijn ma| worden verwacht dat dit team in topvorm verkeert. Voor aanvang van dit duel wordt om 19.00 uur een voorwedstrijd gespeeld tusser de afdelingsteams van Den Haag en Rotterdam. De ploeg ziet er als volgt uit: doelverdedigsters Jenny Rogge (AMC Niloc), Arjan en Sandra Reinders (beiden Idem Hellas). Veldspeelsters: Marja Noldus, Hannie de Kok, Ingrid van Kopper en Mieke Pottuyt (allen Idem Hellas), Marjo Smeets, Peggy Brou were (beiden Mora Swift), Marja Muyres en Miep van Beek (beide: AMC Niloc), Joke Lekkerkerk (VTV Quintus), Nel Martens (VDO Marijke Barth (Geuze Ancora) en Diane van Gelderen (EMM). Dammers lijken prijzengeld te willen delen Het verloop van de vijfde partij: wit Wiersma, zwari AMSTERDAM - De vijfde partij in tweekamp Clerc. 50jH 6.,. 78 tussen Harm Wiersma en Rob Clerc is in een 3^ 27 18-23 6. 36-31 17-21 7. 33-29 12-18 8. 41-36 20-24 voor begrippen van internationale grootmeesters 9' 2gx20 15x24 10. 38-33 11-17 11. 34-29 23x34 12. 40x2f na 50 zetten in een betrekkelijk vlotte remise 14*25 13. 42-38 17-22 14. 28x17 21x12 15. 44-40 10-14 16 geëindigd. De stand in deze strijd kwam daardoor 40-34 5-10 17'- 49-44 10-15>18. 44-40 14-20 19. 27-22 28x2 op 5-5. Mocht de vandaag te spelen laatste partij fj'34^VlZ n 25 Mali 16x7 26. (S41 13-19 27. 41-3' eveneens m een remise emdigen dan worden de 9^3 28 37-32 8-12 29. 48-42 4-9 30. 42-37 24-30 31. 35x2 prijzen van respectievelijk 8000 en 5000 gulden igx3o 32. 32-28 30-35 33. 37-32 35x44 34. 39x50 13-19 3f bijelkaar opgeteld en gelijk verdeeld. De kans dat 43-39 9-13 36. 45-40 20-24 37. 3^29 7-11 38 29x20 15x2 beide spelers niet het risico willen lopen naar de 39. 27-22 18^7 40. 31^2 2-7 41. 4W4 12-18 42. 3 - vijfduizendguldenprijs te worden verwezen is reëel «j «"fJJ28x17 19-23 49. 29*18 13x11 50. 33- aanwezig. 14-19.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 8