BADMINTONTEAM DAMES IN HALVE FINALES ÜBER-CUP Koppel Ponsteen-Rompelberg geen succes in Antwerpse zesdaagse Go Ahead onderhandelt met Vaclav Jezek GEGADIGDEN VOOR SCHAATSTITELS IVIC VERLAAT AJAX Feyenoord naar Indonesië Ongeluk achter volgt Excelsior Scheidsrechters ÏC-wedstrijden Jederlaag ijshockevteam •pKS/DUIJVESTEIN 'TEGEN rozet Werkgroep buigt zich over betaald voetbal Dictatoriaal optredenbestuur Blackpool De Coster zwaar gewond Interlands judo en karate HOCKEYPLOEG TWEE KEEK TEGEN INDIA Resultaten van koersen Hilversum PORT LEIDSE COURANTWOENSDAG 8 FEBRUARI 1978 pagina is (Van onze sportredactie) NLTVERDAL Amper drie dagen nadat hij aan zijn tweede zesdaagse als beroepsrenner begon, zat Herman Ponsteen al weer thuis. De samenwerking met Fred Rompclberg heeft niet langer geduurd dan tot maandagavond. Een liesblessure noodzaakte Ponsteen er in Antwer pen de brui aan te geven, nadat er tijdens de eerste dagen ook op sportief gebied al niet veel gebeurd was om over te juichen. Fred Rompel- berg mag dan een redelijke stayer zijn, dat betekent niet dat hij als zeesdaagsecoureur ook aardig uit de voeten kan. Integendeel. Herman Ponsteen, die zelf nog veel moet leren op de piste, moest in Antwerpen het merendeel van het werk opknappen omdat Rompelberg vooral technisch in alle opzichten een beginneling was. Herman Ponsteen: „Ik kon Fred Rompelberg niet meer op gang krijgen. Dat was de eerste dagen al moeilijk maar maandagavond ging het hele maal niet meer. Hij kon alleen op zijn broek aflossen, niet met de handen. Ik moest hem steeds zo'n zet geven. Vermoedelijk heb ik me in Antwerpen zó druk gemaakt dat ik daardoor die liesblessure opliep. In de jachten heb ik constant alleen moeten rijden. We vertrokken in de groep, Fred werd gelost en ik reed terug naar de groep. Op een gegeven moment verloren we om de drie ronden een toer en dat was natuurlijk wel een beetje te gek. Na de eerste dag stonden we al op zeventien ronden. Toen had ik natuur lijk al niet zo verschrikkelijk veel trek meer, maar met die blessure erbij was het hopeloos. Ik reed mezelf de vernieling in." Leren Ponsteen is niet bang dat het weinig florissante optreden van het duo Rompelberg-Ponsteen schadelijke gevolgen voor hem zal hebben omdat hij er van overtuigd is zelf wel iets te hebben gepresteerd. „De eerste dag vloog ik in het rond, werkelijk. Maar dat was niet vol te houden. Je moet tussen de wielen rijden. Kan dat niet, vergeet het dan maar. Het is eigenlijk een gekke situatie. Fred is 32, ik acht jaar jonger en hij is in de maat schappij met zijn eigen onderneming gesetteld, terwijl ik nog niets heb. Maar in de zesdaagse moet ik hem alles leren. Dat is een wat scheve verhouding." Waarmee niet gezegd wil zijn dat Herman Pon steen zich verongelijkt voelt na zijn ervaring in Antwerpen. „Er moest iemand met Rompelberg rijden en omdat ik het laatst beroeps ben gewor den, was het wel logisch dat ze Fred aan mij koppelden. Het punt is dat hij en Nico Been dit werk niet eerder hebben gedaan. Hij kan natuur lijk wel wat. Maar net zo min als ik veel achter de motor kan, is hij bedreven in een koppelkoers. Ik neem het Fred ook niet kwalijk dat hij het niet zo best doet, want hij wil het graag. Alleen er bij zijn vindt hij al prachtig. Hij heeft in een Limburgse krant gezegd dat hij in elk geval die zesdaagse uit zou rijden, al was het op 120 toeren. Het is aan de ene kant natuurlijk gewel dig dat hij zo'n instelling heeft, maar het pro bleem is dat het zijn brood niet is. Hij heeft van huis uit dat wielrennen niet nodig, maar ik wel". Herman Ponsteen geeft achteraf dan ook Peter Post gro gelijk, dat hij Rompelberg niet als deelnemer wenste toe te laten in de recente zesdaagse van Rotterdam. Ponsteen: „Dat was heel verstandig van Post Dat hij in Antwerpen wel mocht starten, kun je Fred niet verwijten. Het is een fout van de organisatoren dat ze hem hebben binnengelaten. Voor mezelf is het jammer, dat ik niet net als in Rotterdam, met Gerrie van Gerwen mocht fietsea Ik wil niet zeggen dat ik bij de eerste vijf was gekomen, maar we hadden er na drie dagen niet meer dan een rondje of drie achter stand gehad. In Antwerpen rijden namelijk veel wegrenners en dat is voor een baancoureur als ik wel prettig. Die lui fietsen gewoon achter elkaar aan en je hoeft dus alleen maar achter hen aan te gaan. In Rotterdam ging het allemaal veel harder." Herman Ponsteen, nieuwkomer in de zesdaagse, die zijn Rompelbergs leermeester moest AMSTERDAM Trainer-coach To- mislav Ivic zal aan het eind van het lopende seizoen Ajax verlaten. Het bestuur van de Amsterdamse club heeft met Ivic geen overeenstem ming kunnen bereiken over het ver lengen van zijn contract. Het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk een opvolger voor de Joegoslaaf, die vermoedelijk zal terugkeren naar Hajduk Split, te benoemen. !Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feyenoord heeft de Indonesische troetbalbond getelegrafeerd m pricipe akkoord te {aan met de uitnodiging voor een trip door Indo- Jesië na het afsluiten van de competitie. De Rotterdamse club voelt het meest voor de maand hei. Adjunct-directeur Peter Stephan zal in de romende weken verder contact opnemen met de ndonesische voetbalbond om nadere details te egelen. Van onze sportredactie ROTTERDAM Excelsior, dat afgelopen zondag in het bekerduel Veendam Veemdam aanvoerder Roggeveen wegens een ernstige beenblessure voor lange tijd kwijt raakte, heeft opnieuw een tegen slag te verwerken gekregen. Vandaag wordt verdediger Tabbemee m het Rot terdamse Academische ziekenhuis aan zijn rech teroog geopereerd. Geruime tijd geleden liep Tab bemee tijdens de competitiewedstrijd tegen Willen II een oogblessure op, die zich aanvankelijk niet to ernstig liet aanzien. Nader onderzoek heeft piter uitgewezen, dat operatief ingrijpen noodza kelijk is omdat Tabbemee anders in de toekomst «ogelijk het gezichtsvermogen in zijn rechteroog tal moeten missen. RICH De wedstrijd voor de kwartfinales het toernooi om de Europese beker voor erwinnaars tussen Vejle BK en FC Twente, 1 maart in Vejle, zal worden geleid door de 'tch Christov. Veertien dagen later zal de Pool e als scheidsrechter fungeren in Enschede. was reeds bekend dat de wedstrijden •en PSV en FC Magdeburg voor de kwartfina- p van het toernooi om de UEFA-beker onder ig staan van resp. de Spanjaard Guruceta (1 maart in Maagdenburg) en de Oostenrij- t Wöhrer (15 maart in Eindhoven). Ij Ajax—Juventus, op 1 maart de eerste wed- rijd voor de kwartfinales van het toernooi om e Europese beker voor landskampioenen, fluit de ►ostduitser Prokop. Twee weken later is in Turijn Ie Hongaar Palotai scheidsrechter. HEERENVEEN Het nationale ijshockeyteam heeft gisteravond in de Thialfhal in Heerenveen een oefenwedstrijd tegen in Nederland spelende buitenlanders met 53 verloren, pe tussenstanden waren 0—3, 2—2,1—0 'n dit teleurstellende duel, dat werd bijgewoond boor 600 toeschouwers, scoorden Jansen (2x) en Pe Vos voor de Nederlanders en De Bruyn (3x). Griffith en Street voor de buitenlanders. Het nationale team was gehandicapt door het ontbre ken van De Heer, Van de Broek (beiden griep), Van Onlangs en Van Gogh (geblesseerd). Mede bierdoor was de aanval volkomen kansloos tegen Je sterkste defensie van Nederland: McDonald; Powers en de Japanner Nakamura. HAARLEM Ondanks een ver rassende verliespartij van de veelvoudige nationale kampioe ne Joke van Beusekom heeft het nationale dames-badmintonteam zich gisteren geplaatst voor de halve finales van de Europese zone van het tweejaarlijkse Ubercup toernooi. In Haarlem zegevierden de Nederlandse da mes met 5-2 over Canada. De halve finalewedstrijd vindt op 16 februari plaats in Durham tegen Engeland. De zwakke start van Joke van Beusekom deed het ergste vermoeden. De uit Dene marken overgekomen speelster kwam in de derde game van de openingspartij tegen Wendy Clarkson weliswaar met 10-4 voor, maar kon het laatste en beslis sende punt niet maken: 3-11, 11-6, 10-12. „Het ging te gemakkelijk ineens," zei Missertje van Joke van Beusekom Joke van Beusekom na afloop. „Na een fout van de lijnrechter in mijn nadeel ging ik ineens van 4-4 naar 10-4. Je denkt dan al gewonnen te hebben". Marjan Ridder en Hanke de Kort, die eveneens in het enkelspel werden ingezet, maakten het misstapje van Joke van Beusekom goed. Marjan Ridder won zeer geconcentreerd spelend met 11-8, 11-7 van Jane Youngsberg en Hanke de Kort overtroefde Barbara O'Brien moeiteloos: 11-3, 11-5. Nederland breidde in de eerste twee dubbelspelen de voorsprong uit tot 4-1. Pas toen de winst al binnen was, werd het tweede punt afgestaan aan de Canadese meisjes. De uitslagen zijn: Joke van Beusekom (Ned) - Wendy Darkson (Can) 3-11. 11-6, 10-12; Marjan Ridder (Ned) - Jans Youngberg (Can) 11-8, 11-7; Hanke de Kort (Ned) - Barbara O'Brien (Can) 11-3, 11-5; Van Beusekom/Ridder - Clarkso- n/Youngberg 15-4, 15-8; Marja Ravelli/Maureen Oskam (Ned) - Claire Backhouse/Sharon Craw ford (Can) 15-9, 15-11; Beusekom/Ridder - Backhouse/Crawford 15-7, 11-15, 15-6; Ravel- li/Oskam - Clarkson/Youngberg 15-9, 12-15, 11- Aanval op titel Sijtje v.d. Lende I (Van onze sportredactie) [DEN HAAG Het zaalvoetbalteam van DKS/- üjvestein, bekerwinnaar van het district Den van de KNVB, speelt vanavond tegen het van Rozet, bekerwinnaar van het district ïrdam. Inzet van deze confrontatie is het mpioenschap van de provincie Zuid-Holland, lata van handeling is de sporthal aan de Gas man in Den Haag, aanvang 20.30 uur. AMSTERDAM Aan de strijd om de Nederlandse schaatstitels, die 18 en 19 februari in Eindhoven wordt gehouden, zullen achttien dames, achttien heren-allroanders en twaalf heren-sprin ters deelnemen. Titelverdedigers zijn Sijtje van der Lende. Hans van Helden en Jos Valentijn. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit; Dames: Ans Spaans (Amsterdam), Hanne de Jong (Schayk), Jeltje Jansma (Opeinde), Anneke Zeinstra (Warga) Sophie Westenbroek (Steggerda), Klaske Meijer (Heerenveen), Annie Borckink (Eiber gen), Joke van Rijssel (Bergum), Sijtje van der Lende (Heerenveen), Ina Steenbruggen (Utrecht), Haitske Valentijn (Enschede), Trijnie Nieuwenhuis (Jelsum), Ilona Leushuis (Deventer), Afke Jansma (Oudehaske), Marjan van der Berg (Ouderkerk aan de Amstel)^ Hennie Ebbirige (Hooghalen), Ineke Kooiman (Ammerstol) en Hen- nie Top (Wekerom). Heren-allrounders: Frits Schalij (Weesp), Hilbert van der Duim (Beesterzwaag), Jan Boere (Roelofarendsveen), Jan Derksen (Am sterdam). Klaas Vriend (Enkhuizen), Piet Kleine (Hollandscheveld), Hans van Helden (Heerenveen), Rien de Roon (Oud-Beijerland), Ad Overdevest (Berkel Rodenrijs), John Hanemaayer (Apeldoorn), Jan Kooiman (Ammerstol), Cees Ripperda (Den Nul), Wim Voomeveld (Utrecht), Karei te Winkel (Eerbeek), Joop Pasman (Deventer), Hermannus Moek (Assen), Ton Oudshoorn (Rijpwetering) en Yep Kramer (Heerenveen). Heren-sprinters: Jan Bazen (Zevenhuizen), Henk Hospes (Heeren veen), Piet de Boer (Jellum). Jan van de Roemer (Amsterdam). Eppie Bleeker (Harich). Jan Heida (Assen), Lieuwe de Boer (Ure- terp), Bert de Jong (Grouw), Sies Uilkema (Heerenveen), André Kraayeveld (Sliedrecht), Miel Govaert (Amersfoort) en Jos Valentijn (Enschede). (Van onze sportredactie) DEVENTER Als de onderhandelin gen voorspoedig verlopen is binnenkort de benoeming van de Tsjech Vaclav Jezek tot trainer van de Deventer eredi visieclub Go Ahead Eagles te verwach ten. Jezek, die in Nederland werkzaam was bij FC Den Haag, trainde nadien de nationale ploeg van Tsje- cho Slowakije. Om gezondheidsredenen moest Je zek de coaching van het Tsjechische elftal bij het Europese kampioenschap in Belgrado, waarin het Nederlands elftal vierde werd, aan zijn assistent overlaten. Het eerste contact tussen de Deventer club en Jezek ontstond vorige week in Duisburg toen Bob Maaskant en Jezek over een eventueel contract een onderhoud hadden. Volgens onze zegsman in Praag zal trainer Jezek op 26 februari als „ere gast" aanwezig zijn bij de ontmoeting met Ajax. Het ministerie van Sportzaken in Tsjecho Slowa kije zal geen bezwaar maken tegen het trainer- schap bij Go Ahead Eagles. Ook Feyenoord en Sparta (indien Cor Brom naar FC VW gaat) hebben belangstelling voor de Tsjech. Jezek, die serieuze onderhandelingen voert met de Deventer eredivisieclub komt naar alle waarschijnlijkheid op 8 maart naar Nederland om zijn handtekening onder het contract te zetten. Jezek komt weer in Nederland trainen HAARLEM Er is een interprovinciale werkgroep ingesteld, die tot taak heeft me een beleidsvisie over het betaalde voetbal te komen, die tevens kan dienen als commentaar op de beleidsaanbeve lingen aan de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, ver vat in het rapport-Christiaanse. De werkgroep staat onder voorzitter schap van de heer J. Z. Zuurbier, lid van Gedeputeerde Staten van Noord Hol land. Voorts maken deel uit van de groep M. H. J. Smeets (secretaris van het inter provinciaal overleg voor jeugd- en sport zaken), E. M. de Vries (beleidsambtenaar bij de provincie Noord Brabant), B. M. van Niekerk (directeur van de provincia le sportraad Noord Holland) en dr. S. B. Ch. van Rooijen (beleidsambtenaar van de provincie Noord Holland). Het is de bedoeling dat de provinciale besturen over enkele maanden een rapport ont vangen. BLACKPOOL De spelers van de Engelse twee de divisie-club Blackpool hebben gisteren de lei ding van de vereniging beschuldigd van het ge bruik van „dictatoriale methoden" naar aanlei ding van het plotselinge ontslag van manager Allan Brown. Brown werd maandagavond de laan uitgestuurd op grond van wat voorzitter Bill Cartwell om schreef als „wangedrag". Peter Suddaby, Black- pools aanvoerder, verklaarde namens de spelers, dat „zij zich zorgen maken over de dictatoriale methoden die het bestuur hanteert bij het nemen van beslissingen die van groot belang zijn voor de spelersgroep". Brown overweegt actie te ondernemen tegen zijn bntslag. „Er is mij geen enkele compensatie aange boden. Ik heb slechts salaris voor nog één dag gekregen", zei hij. WINST LIVERPOOL LIVERPOOL De eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de League Cup tussen Liverpool en Arsenal, is gisteravond geëindigd in een zege van 2—1 voor Liverpool. De tweede wedstrijd wördt volgende week dinsdag in Londen gespeeld. De winnaar komt in de finale op Wembley uit tegen Nottingham Forest of Leeds United. De uiteindelijke Cupwinnaar kwalificeert zich voor het UEFA Cuptoernooi. Arsenal nam in de twaalfde minuut de leiding door Malcolm MacDonald. Een kwartier later maakte Kenny Dalglish gelijk en tien minuten voor tijd zorgde Ray Kennedy voor 2—1. Roger de Coster MOL De Belgische motorcoureur Roger de Coster is gisteren tijdens de training op het circuit De Keiheuvel in Mol (België) tegen een boom gereden en ernstig gewond geraakt De vijfvoudige wereldkampioen in de 500 cc-klas- se werd in aller ijl naar het ziekenhuis gebracht waar hij onmiddellijk is geopereerd. Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis is zijn milt verwijderd. DEN HAAG De Nederlandse karateploeg, die vorig jaar december in Tokio wereldkampioen werd, komt zaterdag 11 februari in Glasgow uit tegen de ploeg van Schotland. Het Nederlandse team bestaat uit wereldkampioen Otti Roethof, John Reeberg, Ludwig Kotzebue, Fred Royers en Raymon Snel. Rob Poley gaat als reserve mee. Op zaterdag 11 februari zullen in West Duitsland (Hems bach) internationale judo wedstrijden voor dames worden gehouden. De Nederlandse ploeg is als volgt samengesteld: Tot 48 kg: Jose Hommin- ga; 52—56 kg: Vera van der Meulen; 56—61 kg; Yvonne Vringer en Heieen Henneveld; 61—66 kg: Jose Mathon; 66—72 kg: Anita van Bonn en José Ham. DEN HAAG In het weekeinde van 4 en 5 maart zal de Nederlandse herenhockeyploeg ter voorbe reiding op het toernooi om de vierde wereldbeker, dat van 18 maart tot en met 2 april in Buenos Aires wordt gehouden, twee wedstrijden spelen tegen India. De eerste ontmoeting is zaterdag 4 maart in Eindhoven, het tweede duel staat een dag later in het Wagenerstadion te Amstelveen op het pro gramma. Beide dagen begint de wedstrijd om half drie. Zaterdag 25 februari speelt Nederland in Utrecht tegen België, dat zich eveneens voor de strijd in Argentinië heeft geplaatst en daar niet met Neder land in één poule is ingedeeld, evenals India trouwens. Het duel speelt zich in principe op natuurgras af, maar zal op kunstgras worden gehouden als de weersomstandigheden hiertoe aanleiding geven. Deze wedstrijd begint om drie De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen zijn: CISCAPRUS 2000m: 1. Perfect Wilkes (M. A. Pools) 2.49.0 1.24.5, 2. Olga Faune, 3. Numeria Star. Winn 5,80 pl 2,70 3,20 7,20 kopp 21,70 trio 596,20. Niet gestart; Orville Hage. CAMELIAPRUS 2000 m: 1. Poseidon (M. van Leeuwen) 2.51.8 1.25.9, 2. Premium Fortuna, 3. Pietje Sickingha. Winn 14,60 pl 2,80 2,40 2,90 kopp 20,90. DAVE SCOTTPRUS 2000 m: 1. Odisea (P. J. Zandt) 2.47.6 1.23.8, 2. Our Again, 3. Ninon la Plata. Winn 4,20 pl 2,- 6,50 2,10 kopp 17.10 trio 297,50. CAESAR S-PRUS 2000 m; 1. Robert Belwin (S. van Dooyeweerd) 2.53.4 1.26.7, 2. Prit Hanover, 3. 0 Signal Winn 2,30 pl 1,70 1,50 kopp 2,90. DOUGLAS H-PRUS 2440 m: 1. Nanette D (J. de Leeuw jr.) 3.25.1 1.24.1, 2. Navarro D, 3. Nina. Winn 21,30 pl 7,30 2,80 3,60 kopp 132,70 trio 1323,70. DONARPRUS 2440 m: 1 Noblesse Oblige (J. van Dooye weerd) 3.25.5 1.24.2, 2. Lady Terraise, 3. Lola Hollandia. Winn 6,60 pl 2.70 2,20 3,50 kopp 27,50. DAVID VOLOPRUS 2000 m: 1. Norton's Boy (R. L. Pools) 2.45.4 1.22.7, 2. Makker, 3. Mariesol H. Winn 4,30 pl 2,30 1,60 5,10 kopp 5,80 trio 208,10. LEERLINGEN WINTEBKAMPIOENSCHAP VI 2000 m: 1. Lonely Star (S. Diab) 2.50.5 1.25.3, 2. Jacob Areta, 3. Jamaica Boy. Winn 3,90 pl 1,90 7,40 3,40 kopp 192,80. DONUM VÏTAPRUS 2920 m1. Nunblc Flight (R. L. Pools) 4.15.5 1.26.9, 2. Pelle Buitenzorg, 3 Oble van Elsene Winn 5,10 pl 2,40 1,80 5,30 kopp 12,70 trio 558,-. Niet gestart; Onette Maaldrift. DARTUS G-PRUS 1600 m: 1. Olafski Itenska (A. v.d. Blonk) 2.08.5 1.20.3, 2. Marion, 3. Leonis Careless. Winn 8,20 pl 2,- 2,30 2,70 kopp 32,90. TOTALISATOROMZÉT 391.606.-

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15