„Gemeente moet bewoners met concrete daden steunen" Sassenheim bouwt 96 woningen aan Zuiderstraat Drie UDO-velden in „De Voscuyl" I HOL eh VLM PCG-RAADSLID REUGEBRINK OVER WONINGHANDEL BOOGMIJ: Trekker/kampeerder kan altijd terecht in Noordwijks Langeveld Traditionele konijnverbranding besluit carnaval Noordwijkerhout SCHAATSEN I SLIJPEN REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 7 FEBRUARI 1978 PAGINA 4 LEIDERDORP - Het PCG-raad- slid mr. J. Reugebrink benutte gis teravond de aan de raadsvergade ring verbonden rondvraag, om eni ge duidelijkheid te verkrijgen in de op handen zijnde verkoop van woningen in de buurt Splinterlaan- /Heemraadlaan door de firma Boogmij BV uit Hilversum. „Is het college van burgemeester en wet houders met mij van mening dat de verkoop van de 60 woningen met een relatief lage huurprijs on gewenst is, temeer daar het hier om speculatieve verkoop gaat," al dus de vragensteller. Voorts stelde de heer Reugebrink dat de bewoners van de huurhuizen de dupe drei gen te worden van de manipulaties van een grote belegger. „De huurders zouden van de gemeente Leiderdorp niet alleen steun en medeleven moeten krijgen; de steun moet ook omgezet worden in concrete daden". Wethouder C. Gordijn verklaarde het roe rend eens te zijn met de heer Reugebrink, „Maar aan onze sympathie hebben de bewo ners niets. In een eerste gesprek met Boog mij BV heeft het college al te kennen gege ven de handelwijze van de belegger zeer onbehoorlijk te vinden. We zullen deze zaak nauwlettend en actief in het oog houden", aldus de wethouder die het betreurde niets meer te kunnen doen dat dit Enkele maanden geleden kwamen de bewo ners van huurhuizen aan de Splinterlaan, Dijkgravelaan, Heemraadlaan en de Gaar- des er per ongeluk achter dat de eigenaar „Huis en Haard BV" zijn woningbezit wil afstoten. De geruchten werden pas een paar dagen geleden bevestigd door de beheer maatschappij. „We streven ernaar om de huurders in de gelegenheid te stellen zelf de woning te kopen tegen een redelijke prijs, eventueel met behulp van een financierings regeling door onze maatschappij", zo luidt een brief van Boogmij aan de bewoners. De bewoners van de bedoelde huizen in Leider dorp hebben inmiddels protest aangetekend tegen de verkoop van de huizen. Een groot aantal bewoners kan de koopsom niet beta len en vreest straks uit het huis te worden gezet. Ook vreest men dat een vervangende woonruimte tegen de huurprijs van rond de 200 gulden per maand, van mindere kwali teit is. Donderdagavond 9 februari vergaderen de bewoners in de Leiderdorpse Scheppings- kerk. Op de vergadering zal wethouder Gor dijn het college van b. en w. vertegenwoordi gen. Centrale antenne Het voorstel voor het vastleggen van tarie ven en algemene voorwaarden voor een centraal-antennesysteem werd aangehouden tot de extra raadsvergadering van van avond. In principe werd al besloten om een reductie in te voeren voor mensen die voor het levensonderhoud zijn aangewezen op bijstand van de gemeente. Ook werd positief gereageerd op een voorstel om ook de super- onrendabele gebieden tussen Leiderdorp en Koudekerk en de Zijldijk aan te sluiten op het kabeltelevisienet, hetgeen een tariefsver hoging van 89 cent veroorzaakt. In principe bestaat de vrijheid om zelf een antenne op te richten. Dit naar aanleiding van voorstellen uit alle fracties om inwoners van Leiderdorp zelfstandig te laten kiezen over een aansluiting op het kabeltelevisienet. Voor mensen die gebruik maken van een gemeenschappelijke antenne-inrichting die wordt vervangen door de kabelinstallatie wordt de mogelijkheid gecreëerd om alleen Nederland I en II te ontvangen, dankzij een filter dat de ontvangst van de toegevoegde buitenlandse zenders uitsluit Het raadslid Reugebrink hield een warm pleidooi voor een reductie op het tarief voor het verpleegtehuis „Leythenrode". Voor deze reductie bleek geen ruimte beschikbaar. „Leyhenrode heeft slechts enkele aansluitin gen die niet door de bewoners zelf wordt betaald", zo luidde de argumentatie van loco-burgemeester E. Drenth „AOW-ers in de gemeente krijgen een reductie op de aansluitkosten van 25 procent omdat ze allemaal persoonlijk de c.a.i-tarieven beta len". Alle raadsfracties maakten zich sterk voor de aansluiting van gebieden die ver van de dorpskern verwijderd liggen. „We weten ze wel te vinden als er sprake is van betaling van gemeentelijke belastingen", zo stelde de heer Van de Wijngaard (DS'70) Enkele raadsleden hadden tenslotte nog wat moeite met het ontbreken van Franse zen ders op het aangeboden kabeltelevisie-pak ket. „Er komen alleen Duitse en Belgische zenders. Het Frans valt dus alleen te beluis teren via de Belgische zenders. Dat vindt mijn fractie erg jammer", aldus het WD- raadslid Dop. In zijn antwoord stelde loco burgemeester Drenth dat voorlopig genoe gen moet worden genomen met het pro grammapakket dat verkregen wordt via de mast in Oegstgeest. Commissie pleit voor behoud „Nieuw Voordorp" VOORSCHOTEN De com missie voor financiën in Voor schoten bepleitte gisteravond het behoud van het vroegere kindertehuis aan de Lcidseweg „Nieuw Voordorp". Men kan toch op zijn minst enige actie ondernemen, meende de com missieleden nadat wethouder N. Oosterbaan min of meer af wijzend had gereageerd. De wethouder zei, dat de ge meente weinig vat heeft op de ontwikkelingen rond het voor malige kindertehuis. Het pand staat te koop en er is een sloop vergunning voorhanden omdat het pand niet erkend is als mo nument. De historische waarde werd door de commissieleden toch wel gezien. Vandaar dat men alsnog op actie aandrong. De commissieleden gingen niét akkoord met het verstrekken van 25 mille voor het bijhouden van de administratie van de stichting Schooladviesdienst in oprichting. Vijftien mille vond men meer dan genoeg, zodat de wethouder dit voorstel terug kon nemen. KATWIJK Een dezer dagen zal de Nederlands Hervormde predikant ds. C. B. Schuurman zich met zijn vrouw in Katwijk vestigen. Ds Schuurman komt in de plaats van ds. D. W. Koel man, doch zal in verband met een herindeling van de kerkelij ke wijken niet diens werk in wijk Zuid overnemen. OEGSTGEEST „Als het allemaal een beetje wil lukken verwachten wij komende zomer al te kunnen beginnen met de aanleg van drie voetbalvelden en een halfverhard veld als uitbreiding van het complex „De Voscuyl" deelde wethouder J. J. Thorn (openbare werken) gisteravond mee. Eerst had men aan uitbreiding met twee velden gedacht. UDO-voorzitter C. van der Star daarover: „Het zou in feite niet veel opge lost hebben, want nu worden de terreinen overbespeeld en omdat wij met „Oegst geest" delen zou dit in de toekomst ook het geval kunnen zijn." Men is verheugd dat uit een onderzoek van de Nederlandse Sport Federatie is gebleken dat realisering van drie velden mogelijk is. B. en W. hebben gesproken met de bestuur- deren van „Oegstgeest" en „UDO" en laatst genoemde vereniging wil naar het nieuwe complex verhuizen. „Wat gaat er dan met de tribune gebeuren die zich thans op het hoofdterrein bevindt?" Van der Star: „Dat weten wij nog niet. Voor ons is belangrijk dat wij straks zelfstandig op een eigen kom- plex kunnen sporten. Dat is voor iedereen veel beter. Voetbalminnenq Oegstgeest is blij met de snelle aanpak. Deze week nog komen de voorstellen in de raadscommissies aan de orde en aan de raad zal een voorbereidingskrediet gevraagd worden van 50.000 gulden om de eerste fase nader uit te werken. Voordat de velden bespeelbaar zijn, gesteld dat men inderdaad deze zomer nog begint, zal het wel 1980—'81 zijn, voorziet UDO's voorzitter. Voorlopig zullen Oegstgeest en UDO nog broederlijk met elkaar optrekken in de Vos cuyl en met veel passen en meten de terrein moeilijkheden oplossen. Alles in goede har monie want aan dit laatste heeft het nooit ontbroken. NOORDWIJK In het Noordwijk- se Langeveld zal altijd ruimte blij ven voor de trekker/kampeerder. Tot deze conclusie kwam gister avond de raadscommissie voor toe risme en middenstandsaangelegen heden aan wie de vraag werd voor gelegd of meer sta-caravans in de wintermaanden konden worden toegelaten. Tot voor kort mochten in de wintermaanden geen sta-caravans op de terreinen verblij ven. Als experiment was voor deze winter aan drie kampeerbedrijven aan de Kraaier- slaan toegestaan een kwart van de sta-cara vans tijdens de winter te laten staan. Andere campinghouders hadden nu hetzelfde ge vraagd. De raadscommissie stond niet on welwillend tegenover het verzoek van de overige exploitanten van kampeerbedrijven, maar sloot niet uit dat een dergelijke toe stemming de ruimte voor de trekker/kam peerder zou beknotten. En dit laatste mocht niet gebeuren. Men toonde zich overigens vol lof over de intenties van de exploitanten, die „uit ideële overwegingen" zelf die ruimte wel zouden garanderen. Maar toch meende men dat een vastgelegde regeling aan alle eventuele problemen een eind zou maken. En daarop gaat men zich beraden. Bij de gedachtenwisseling in de commissie werd ook ingegaan op het plan Duivenvoor de, dat in haar grootste opzet onder meer compensatie beoogt te bieden voor de geslo ten camping Pieter Florisdel van het Staats bosbeheer. Geen bezwaar was er tegen het voorstel de zomerhuisjes in Langeveld te doen uitbreiden tot 50 vierkante meter. Het aantal huisjes blijft beperkt tot 25 per hecta re. Het mogen beslist geen volledige wonin gen worden. „Er moet geen Solassi-dorp ontstaan", merkte burgemeester Bonnike op. SASSENHEIM In het onderdeel Zuiderstraat van het reconstructieplan Zuiderstraat-Hoekstraat in Sassenheim zullen zesennegentig woningen worden gebouwd. Hiertoe behoren zestien een- gezins-huur-woningen en zeventien be jaardenwoningen. Zowel de huurwoningen als de bejaardenwoningen zullen beide binnen het kader van de woningwet vallen. Dit is belangrijk, omdat er in Sassenheim voor voornoemd type huizen een lange lijst van woningzoekenden bestaat. De bejaardenwoningen zullen worden vastgebouwd aan het bejaardente huis St. Bernardus en de toekomstige bewoners van deze huizen zullen dan ook kunnen meeprofi teren van een belangrijk deel van de dienstverle ning van dit bejaardentehuis. Op basis van een voorlopige raming heeft het gemeentebestuur van Sassenheim berekend dat de huur voor de eenge zinswoningen ruim vierhonderd gulden gaat be dragen en dat voor de bejaardenwoningen een huurprijs van 360,30 opgebracht zal moeten worden. In deze kosten zijn niet die van het brandstofverbruik en die van de warmwatervoor ziening inbegrepen. Om in aanmerking te komen voor rijkssteun voor de bouw van deze woningen, zal de gemeenteraad van Sassenheim al op 14 februari zich moeten uitspreken over het beschik baar stellen van een krediet voor de bouw, het aanvragen van een jaarlijkse rijksbijdrage in de exploitatiekosten, het onderhands aanbesteden van de bouw van de woningen, alsmede het onder brengen van de woningen bij het gemeentelijk woningbedrijf. Behoudens de twee soorten woningwetwoningen zullen in het onderdeel Zuiderstraat tevens vieren vijftig premiekoopwoningen in drie verschillende categorieën, alsmede negen vrije sectorwoningen worden gebouwd. Zuilhofstraat Voor de premiekoopwoningen in het plan Zuilhof straat zijn in het totaal 141 aanvragen binnengeko men. Bij het toewijzen van deze woningen werd zoveel mogelijk gewerkt volgens het doorstroming sprincipe. Doordat iemand in een premiekoopwo ning ging wonen moest elders in Sassenheim een huis leegkomen, waarin dan weer iemand van de lijst van woningzoekenden kon worden gehuisvest. Primair werd gesteld dat flatbewoners en gezinnen die over een te kleine woning beschikten voorrang zouden krijgen. Alle aanvragers die in een flat woonden en twee of meer kinderen hebben, wer den ongeacht het aantal jaren dat ze in die flat woonachtig waren, in de gelegenheid gesteld om een premiekoopwoning te kopen. Doordat sommi ge aspirant-kopers zich terugtrokken konden enke le flatbewoners met slechts één kind in een woning met drie slaapkamers worden geholpen. Voor wo ningen met vier slaapkamers kwamen het eerst flatbewoners met drie of meer kinderen aan de beurt. Reddingsmate riaal bij alle vijvers is verdwenen Leidschendam „Al het red dingsmateriaal bij de vijvers is gestolen", deelde wethouder H. L. van Dongen gisteravond de leden van de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening mee. Boeien en tou wen voor reddingslijnen bij noodgevallen die indertijd bij de vijvers zijn aangebracht zijn successievelijk allemaal verdwe nen. Door de vernielzucht en de diefstal is het onmogelijk het materiaal in het openbaar aan te brengen, aldus de wethouder die meedeelde dat alles opnieuw zal moeten worden opgebouwd. Ook de verkeersspiegel op de hoek van Prins Hendriklaan en Oude Trambaan wordt regelma tig vernield. Dit kost telkens 700 gulden. KATWIJK - In 't Mallegat wordt morgenavond om 20.15 uur „Go West" vertoond, de be kende film van de Marx Bro thers, waarin er oorlog is met de spoorwegmaatschappij. En tree 1,-. Vrijdag 10 februari is er vanaf 20 uur weer een disco. Voor zaterdag 11 februari staat een optreden van de Belgische kleinkunstenaar Joost Nuisel op het Mallegatprogramma. Aan vang 21 uur; entree 2,- NOORDWIJKERHOUT -De EHBO (afdeling Noordwijker- hout) had voor vanavond een oefenavond gepland. Zij had er echter niet op gerekend, dat op deze avond de carnavalsfeesten in Noordwijkerhout hun afslui tende avond zouden ingaan. Zij acht het daarom raadzaam de oefenavond te verzetten naar dinsdag 14 februari. nergens anders in de omgeving vinden kan. De hoofdprijs werd gewonnen door de Keiebijters, de carnavalsvereniging van het psychiatrisch centrum St. Bavo, die met haar acht meter brede wagen de wisselbeker bemach tigde. Een ander hoogtepunt uit het carnaval 1978 in Noordwijker hout was de boerenbruiloft. De maaltijd, die ter ere van deze symbolische bruiloft gehouden werd, trok een groot aantal feestvierders, die best trek had den in een bord ouderwetse boe renkool met worst. Vandaag is de laatste carnavals dag. Vrijwel heel het dorp is vandaag de straten opgetrokken om aan de kroegentocht mee te doen. De plaatselijke cafés en bars hadden hun deuren geo pend om een grote meute hos sende, zingende en aangescho ten mensen in de gelegenheid te stellen óók de laatste uren van de carnaval aangenaam door te brengen. Met vanavond de tra ditionele konijnverbranding zal het carnaval weer worden beslo- tpn Het reconstructieplan Zuiderstraat-Hoekstraat. NOORDWIJKERHOUT Er is flink carnaval gevierd in het dorp van de Kaninefaaten, ook wel Noordwijkerhout genoemd. Vele honderden mensen, behal ve uit Noordwijkerhout zélf ook uit de omgeving, hebben zich de afgelopen carnavalsda gen vermaakt met de vele acti viteiten en evenementen, die de twee carnavalsverenigingen, de Kaninefaaten en de Keiebijters van de SL Bavo, georganiseerd hadden. De grote optocht door het dorp was zondermeer een hoogte punt. De vele prachtig versierde wagens en karren, die soms van extreem grote afmetingen wa ren, bewezen, dat de carnaval soptocht in Noordwijkerhout er één is, zoals men die vrijwel kwestie volhouden.. De winnende wagen van de .Keiebijters' Het lijkt er op dat koning Winter voorlopig de macht uit handen heeft moeten ge ven. Voorlopig blijven de tempe raturen tussen de 2 en 4 graden boven nul schom melen en ziet het er niet naar uit, dat de schaatslief hebbers snel aan hun trekken zul len komen. Slechte tijden voor de banenve- gers, de bijtvis- sers, de erwten soepverkopers en de schaatsenslij- pers I Een van hen, de Roelofarendsvener Th. Hillebrand heeft de moed nog niet opgege ven. Nog altijd heeft hij langs het water van het Westeind in Roe- lofarendsveen zijn reclamebord „Schaatsenslijpen hier" laten staan.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4