NAY O-patrouille overmeesterd Branden eisen 5 kinderlevens I VS-diplomaat weer pendelen in Midden-Oosten Kastelein tijdens carnaval doodgeschoten Weer kwikfruit in België en Groningen JONGEN GEDOOD DOOR SCHOT UIT GEWEER Koffie en thee goedkoper Koudekerker verongelukt Politie arresteert twee draadspanners OVERVALLERS MET NEDERLANDSE WAPENS SPOORLOOS Uitgesteld Plak kwijt weken Toine Hezemans wint £eidóe6outfi/nt Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0.48 per mm. Telefoontjes 4.37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: kwartaal 41.75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. Maandag 6 februari 1978,68e jaargang no. 20960. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Babe ..Babe", tv-film over het leven van de legendarische Babe Di- drikson op Ned. I om 19.57 uur. Om 21.50 uur Paul Anka con cert en om 22.30 uur komische Britse documentaire „Superman en de bruid". Ned. II om 20.25 uur „Dagboek van een herdershond" en om 21.45 uur Brandpunt over vre desinitiatief Sadat. Plaatselijk mist Op veel plaatsen mist. maar ook hier en daar regen. Weinig wind. Maximumtemp. ongeveer drie graden. Morgen zon: 8.11—17.38. Maan: 7.39—17.53. Scheveningen hoog water 2.47.. 15.03. Laagwater: 10.41 23.05 DODEWAARD (ANP) De 16-jarige J. van Reeden uit Dode- waard is zaterdagmiddag dodelijk getroffen door een schot uit een jachtgeweer. De jongeman was op bezoek bij twee 15-jarige vrienden van wie één het jachtgeweer van zijn vader liet zien. Daarbij Is het geweer onverwachts afgegaan. De kogel trof de jongen in de hartstreek, aldus de rijkspolitie. Amsterdam (ANP) Koffie en thee worden woensdag goedko per. De koffieprijs daalt met gemiddeld 32 cent per pak van 250 gram en de theeprijs gaat omlaag met gemiddeld 7 cent per pakje van 100 gram en per doosje van 20 theezakjes. Dat deze prijsverlaging zou worden doorgevoerd was al geruime tijd bekend. Enkele bedrijven heb ben haar al toegepast. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De 19-jarige R. de Wit uit Koudekerk aan den Rijn is in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen toen hij met zijn auto tegen een boom opreed en over de kop sloeg. De drie andere inzitten den kwamen met de schrik vrij. De auto werd totaal vernield. Het ongeluk gebeurde toen het slachtoffer, dat met drie andere Koudekerkers in Alphen was uitgeweest, 's nachts op de Hoogewaard ter hoogte van café De Witte Hen schrok van een auto die een uitrit kwam uitzet- Alkmaar De Alkmaarse politie heeft zaterdagavond twee jongens aangehouden, 18 en 21 jaar oud, die hebben bekend begin november in Alkmaar een draad over de weg te hebben gespan nen, waarbij een bromfietser om het leven kwam toen hij tegen de draad reed. Het betrof hier een reddingslijn, die op een brug in een kastje zat. Uit pure baldadigheid hadden zij deze, na afloop vdn dafebe- zoek, over de weg gespannen. Een van de daders was tijdens het onderzoek door de politie reeds verhoord maar vrijgelaten omdat zijn verhaal in eerste instantie klopte. In de loop van het verdere onderzoek viel hij door de mand. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en-19.00 uur nummer 071—122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog gebracht. (Van onze verslaggevers) Hannover/Den Haag Een speciale eenheid van de Westduitse politie, waaraan enkele Nederland se marechaussees zijn toegevoegd, speurt naar drie of vier Duits sprekende overvallers van een Nederlandse militaire wachtpost op het Navo-oe- fenterrein bij Bergen op de Lünenburger'Heide. Bij deze overval, die gistermorgen vroeg tussen half drie en drie uur plaatsvond werden van vier Nederlandse militairen de Uzi pistool-mitrailleurs gestolen. Twee militairen liepen hierbij lichte verwondingen op. Zij maken het, aldus de Neder landse autoriteiten thans goed. Zowel de Westduitse als Nederlandse autoriteiten weigeren de namen van de vier Nederlandse mili tairen bekend te maken. De overval voltrok zich gistermorgen vroeg bijzon der snel. Drie of vier overvallers drongen gemas kerd de tent van de Nederlandse wachtpost bin nen, overmeesterden daarna twee militairen en grepen hun wapens. Twee overvallers ontdekten kort daarop een patrouille van eveneens twee Nederlandse militairen. Deze werden eveneens overmeesterd. Ook zij moesten hun wapens afge ven. Daarna moesten de vier militairen in de tent op de grond gaan liggen. Zij werden met dood schieten bedreigd als zij alarm zouden durven slaan. Kort daarop verdwenen de overvallers in een naar later bleek tussen Hannover en Hamburg gestolen auto. Vandaag kort voor het sluiten van deze editie was nog geen spoor van de overvallers, die gisteren in het donker nogal snel op het uitgestrekte heide gebied konden verdwijnen, gevonden. De speur tocht kon pas langzaam op gang komen, omdat de vier militairen enige tijd later pas door een andere wachtpost aangetroffen werden. Zij had den nog geen alarm durven slaan. (Van een onzer verslaggeefsters) BEST/VLAARDINGEN De 41-jarige kastelein A. Netten uit Best is in de nacht van zaterdag op zondag in zijn café „Het Karrewiel" doodge schoten door een bezoeker die het café niet binnen mocht. Een 20-jarig meisje uit Eindhoven, dat evenals vele anderen in het café carnaval vierde, werd door een verdwaalde kogel licht aan het been gewond. De politie in Best heeft een man en een vrouw gearresteerd, die echter beiden ontkennen de scho ten te hebben gelost. Naar de twee anderen wordt nog gezocht. Het viertal was de toegang tot het café geweigerd omdat ze eerder al eens moeilijkheden hadden gemaakt. Waarschijnlijk uit wraak heeft een van hen dwars door de gesloten toegangsdeur een aantal schoten gelost. De heer Netten, vader van vier kinderen, werd door zeker twee kogels in de buikholte getroffen. In Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag de 28-jarige S.S. de Gier in een bar in zijn woonplaats doodgestoken. Volgens de politie kreeg hij ruzie met een andere barbezoeker, die 'daarop een mes trok en de heer De Gier de fatale steken toebracht. De dader is voortvluchtig. DAYTONA Toni Hezemans en de Westduitser Rolf Stommelen hebben de 24 uurs autorace van Daytona gewonnen. Het winnende koppel finishte met een voor sprong van dertig ronden op de als tweede aankomende Amerikanen Rutherford en Berbour. De beide teams, die in een porsche reden, werden gevolgd door nog een Porsche ook al bestuurd door Amerikanen. Febles en Poole. Hezemans en Stommelen behoorden tot de weinige coureurs die nauwelijks door pech werden achtervolgd. Alleen de laatste dertig ronden moest het Nederlands/Westduitse koppel iets gas terugnemen. De wagen begon olie te lekken. Dit mankement bracht hun overwinning echter niet meer in gevaar. (Van onze sportredactie) RIJSWIJK De beslissing over al of niet verlengen van het sponsorcontract tussen geldschieter Dé Stoop directeur van Starlift BV in Voorburg en de Rijswijkse volleybalvereniging Blokkeer is voorlopig uitgesteld. Beide partijen gaan weer rond de tafel zitten na de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen medio deze maand in Basel. In principe had reeds voor 1 februari een beslissing hierontrent moeten worden genomen. AMERSFOORT Ineke Ran was gistermiddag in het Amersfoortse sportfondsenbad erg teleurgesteld De Am sterdamse zwemster was in de drukte haar op de 100 meter vlinderslag veroverde zilveren medaille kwijt geraakt. Via de omroepinstallatie liet Ineke Ran het publiek vragen naar de vinder van het kleinood. Een troost betekende voor de zwemster het feit dat zij op 200 meter vrije slag een bronzen plak in de wacht sleepte. De sportuitslagen, uitgezonderd die van voetbalwedstrijden, staan dit keer in het eerste katern, zie pagina 16 In Den Haag, Vlissingen en Terneuzen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Branden in Den Haag, Vlissingen en Terneuzen hebben dit weekeinde in totaal vijf kinderlevens geeist. In Den Haag kwamen zaterdagmorgen de 3-jarige Nathalie Tetenburg en haar 4-jarige broertje Dennis om het leven bij een brand in een woning aan de Rozenburgstraat die vermoedelijk is ontstaan doordat het jongetje met vuur speelde. De twee kinderen vlucht ten in paniek onder het bed in hun slaapkamer en zijn daar door verstikking bewusteloos geraakt en later overleden. Bij een brand in een woonhuis in Terneuzen kwamen de 2-jarige Dennis en de 7-jarige Marco Visser op soortgelijke wijze om het leven. Ook zij speelden, naar de brandweer aanneemt, met vuur in hun slaapkamer. De rook die daarbij ontstond heeft het tweetal verstikt. Deze brand brak uit in de nacht van zaterdag op zondag, maar was zo gering van omvang dat de in het huis aanwezige ouders het vuur niet opmerkten. De vlammen doofden vanzelf en pas zondagmorgen bespeurden de vader en moeder van het tweetal een brandlucht. Toen zij poolshoogte gingen nemen, troffen zij hun zoontjes dood in bed aan. Twee andere kinderen van het echtpaar verbleven afgelopen weekeinde op crocusvakantie bij het grootou- Een door onbekende oorzaak ontstane brand in een pension in Souburg in de gemeente Vlissingen heeft zondagmorgen het leven gekost aan het 16-jarige meisje E. C. Visser. Vijf andere in het pension aanwezige gasten merkten het vuur bijtijds op en vonden een veilig heenkomen, maar het meisje kwam in de vlammen om. De bovenste verdieping van het pension brandde geheel uit waar door een schade van een kwart miljoen gulden ontstond. ROTTERDAM Sjaak Roggeveen is voor ten minste zes weken uitge schakeld. De pro- duktieve laatste verdediger van Ex celsior raakte al in het begin van het bekerduel met Veendam gebles seerd, waarvan aanvankelijk een bloeduitstorting werd geconsta teerd. Later werden foto's gemaakt, aan de hand waarvan werd vastgesteld dat er sprake was van een scheurtje in het scheenbeen. Rog geveen werd vervol gens onmiddellijk in het gips gezet, hetgeen hem zeker zes weken buiten spel houdt. J GRONINGEN/TURNHOUT (ANP) Dit weekeinde zijn zowel in de stad Groningen als in enkele Belgische plaatsen sinaasappelen aangetroffen met kwik erin. In Groningen kwam zaterdag een melding binnen van iemand die na het eten van een Spaanse sinaasappel misselijk was geworden. Een eerste onderzoek van de politie toonde aan dat in een tiental sinaasappelen kwik zat. Bij een gezin in het Belgische Geel zijn zaterdag eveneens verschei dene met kwik vergiftige sinaasappelen gevonden. Dat de vruchten kwik bevatten bleek, nadat ze waren uitgeperst en een kwikzilver achtig bezinksel zichtbaar werd. De sinaasappelen waren gekocht in een winkel met Spaanse artikelen. In het Belgische Steendorp werd gisteren een vergiftigde "Israëli sche sinaasappel aangetroffen, in de streek van Charleroi werden eveneens gisteren twee met kwik ingespoten Israëlische sinaasappe len ontdekt. De vrees voor vergiftigde sinaasappelen heeft de uitvoer van Valencia met naar schatting 50 procent doen teruglopen. Ondanks het feit dat het Spaanse ministerie van landbouw officieel heeft ontkend dat er geen enkele Spaanse sinaasappel met kwikin jecties is vergiftigd, hebben volgens zegslieden de verminderde orders uit Nederland, België en West-Duitsand de export ernstig beïnvloed.» MONTREAL Een jaar geleden trof een Amerikaanse jongen een ver woestend spoor in de wereldelite op de schaats. Zelfs zonder begeleiding eigende Eric Hei den zich alle titels toe die bij de heren maar te behalen zijn. Het steeg de jeugdige Ameri kaan niet naar het hoofd. Hij bazuinde niet van de daken dat hij zijn prestaties in 1978 wel zou herhalen. Eric Heiden stelde zich bescheiden op, trainde dat de stukken eraf vlogen en zette het afgelopen weekeinde de eerste stap naar (toch) prolongatie van zijn successen van 1977. Hij werd met overmacht wereldkampioen bij de junioren. Zusje Beth toonde zich de sterkste van de dames. Voor Nederland waren slechts bescheiden posities te behalen. .maar dan alleen in negatieve zin. waarschijnlijk tot groot vermaak van de andere vijftien. schatting 40.000 aan. Op de foto voert een brandweerman WASHINGTON/ALGIERS (UPI/Rtr) - President Carter en zijn Egyptische collega Sadat zijn over eengekomen dat de Amerikaanse onderminister Alfred Atherton opnieuw een pendel-diplomatie gaat voeren om de principes vast te leggen voor een vredesregeling in het Midden-Oosten. Ather ton zal echter, in tegenstelling tot minister Kis singer die déze methode invoerde om een troepen scheidingsakkoord te bereiken, streven naar de principes voor een algemene vredesregeling. Al dus president Carter in een interview met de omroepmaatschappij NBC. Carter heeft Sadat proberen te bewegen tot meer soepelheid en geduld bij het contact met de'Israe- li's. Maar de Verenigde Staten gaan niet in op de eis van Sadat hun rol in het Midden-Oosten uit te breiden van bemiddelaar tot die van scheids rechter, en evenmin op de eis om Israël onder druk te zetten om concessies los te krijgen. Was hington ziet geen reden dat Israël na terugtrekking uit de Sinaï daar burgerlijke nederzettingen zou moeten handhaven, maar het wil zich niet scharen achter Sadats eis dat Israël zich uit alle bezette gebieden terugtrekt. Ook steunt Washington niet de eis omtrent het zelfbeschikkingsrecht van de Palestijnen, al wil men komen tot een methode waarbij de Palestijnen in staat worden gesteld deel te nemen aan het bepalen van hun toekomst. Beide staatshoofden spraken ook over wapenleveranties aan Egypte. In Algiers is de Arabische topconferentie tegen de vredespogingen van Sadat geëindigd. De Libi sche leider Gaddafi weigerde daarbij als financier van de conferentie op te treden. In de slotverkla ring wordt gezegd dat Sadat geen recht heeft voor het Palestijnse volk te spreken. Rond het Nederlands elftal is ge noeg te melden Tussen de besprekin gen door maken Sadat en Carter een wande- Alleen op de besneeuwde Wage- ningse berg rolde de bal.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1