Parker mist kracht tegen Donar: 74-78 Leidse successen in Speedo-wed- strijden MAAIKE PERSOONS MAAKT INDRUK Zeges voor Leiden en Vlietwijk Ook uw handschrift is een Parker waard. De Zijl/LGB tweemaal te sterk voor ZIAN ast- VAK STARS ZET ZEGETOCHT VOORT <f> PARKER Plantenhoek" l.c.iuoc. cOunAiN i (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN Het was typerend. Na dat Parker In de eerste vijftien minuten het Groningse Donar een basketbal-lesje had gegeven, wis selde Hennie Blom zijn tweede center, Harry Kip in voor Weem- hoff. De voorsprong van dertien punten, die de Leldenaren zo knap hadden opgebouwd, werd in vier minuten omgezet in een mi nieme voorsprong voor Nationale Nederlanden Donar, waarmee de Groningse verzekeringsploeg de basis legde voor de uiteindelijke 7478 zege. Duidelijk is. dat dit Parker hard zal moeten vechten voor een plaats bij de play-offs. Van het sprankelende team, dat drie maanden geleden de eerste plaats van de eredivisie bekleedde, is weinig meer over. Blessures en griep hebben hard toegeslagen bij de Leidse ploeg. Het gevolg hiervan is dat Parker niet eens meer in staat is om een volledig fitte basis in het veld te zetten. Dat wreekte zich dinsdag tegen Buitoni en ook tegen Donar werd de fysieke slag verloren. Toch was het Parker dat sensatio neel opende. Parker speelde een zone-verdediging en dat leverde de Donar-aanval problemen op. Hen nie Blom: Normaal speel ik nooit zone en op een gegeven moment verwacht iedere tegenstander dat je man-to-man speelt. Ik zag hierin een verrassingselement, dat in eer ste instantie goed afliep." De Groningse ploeg was duidelijk van slag. Na een 6-6 opening ging Parker draaien. Fysiek was de ploeg opgewassen tegen Donar en Vic Bartolome maakte zijn re bound-inbreng weer erg hoog. Plaat had geen last van zijn elle boog, speelde Bruinsma en Collins goed vrij, die op hun beurt voor de nodige punten zorgden. Via 16—10 liep de Leidse ploeg naar 2816 en Donar zat behoorlijk vast. Fopma toonde zich bijzonder Van onze basketbalmedewerker LEIDEN VAK Stars zette zijn zegetocht door de eerste divisie ook dit weekeinde voort. Acrldes, toch een gerenommeerde tegenstander, werd eenvoudig verslagen: 89—74. BVO kan degradatie nauwelijks fneer ontgaan. In de sleutelwed strijd tegen Midland speelde de Alphenaren niet alleen slecht, maar werd ook verloren: 80—118. LUBA daarentegen speelde een sterke partij tegen Red Stars. Afgezien van de eerste periode na rust. bouwden de Leidenaars de verkregen voorsprong regelmatig uit. Met 75—101. in het voordeel van LUBA, kwam het eind. Ühlenbeck (23). Ton Kallen berg en Eric Ross (beiden 16) waren de topscorers. De door Johan Koster (ex Buitoni) gewonnen tweestrijd met Lissenaar Mathieu van Litsenburg bracht BV Haarlem de 82—66 winst. LISSE herstelde zich nog wel in de tweede helft, maar de Haarlemse overwinning kwam niet meer in gevaar. Blltz tenslotte was geen partij voor Nljssen Trotters Met 69—52 werden de Voorschotenaren teruggewezen. geirriteerd en zat dan ook snel aan drie fouten. Bij 34-21 kreeg Kip zijn derde fout en Blom wisselde hem voor Weemhoff. Onthutsend was de manier waarop Parker ineenstortte. Donar speelde een full-press die de nodige chaos bij de Leidse ploeg bracht. Bovendien leidde de wissel Kip-Weemhoff er toe dat op de achterlijn grote ga ten vielen. Hennie Blom meende dat Weemhoff hardheid tekort kwam: Harry Kip laat zich niet zo snel opzij zetten, maar Wim met zijn zwakke knie is veel eerder geintimideerd. dan valt er een gat en kan Donar toeslaan." Via Croft en guard Franken dicht ten de Groningers het gat en bij rust mocht Parker nog blij zijn dat het met 4241 voorstond. De tweede helft leverde een Parker op dat aanvankelijk aan een be hoorlijke inzinking leed. De Gro ningers waren op zone overge schakeld, waardoor de snelheid uit de Leidse aanvallen werd gehaald. Parker moest systeem gaan spelen en dat ging uiterst traag. Veel opgelegde schotkansen werden gemist. Donar daarentegen kwam steeds beter in haar spelritme en na vier minuten keek Parker tegen een 42—47 achterstand op. Het werd hoog tijd dat Harry Kip weer in het veld kwam, de rebound kracht van Parker was te zwak om het Fopma en Croft echt moeilijk te maken. De rentree van Kip bracht het evenwicht tussen beide teams inderdaad terug. De syste men konden nu aanzienlijk vlotter worden afgedraaid en de Leidse ploeg kwam terug. De bomvolle Vijfmeihal ging er eens even voor zitten, want Parker haalde snel het verloren terrein in. In de tiende minuut scoorde Bruinsma 58—57. Donar was duidelijk in paniek ge bracht. Ook de Groningers gingen weer veel missen en aangezien Parker eveneens slordig omsprong met haar kansen ging de score een tijdje gelijk op. Geleidelijk aan Vic Bartolome: goed voor veel bloks en rebounds tegen NN Donar Parker verloor toch. hervond Donar toch de rust in de ploeg. De Grortingse zone werd een steeds moeilijker obstakel voor Leiden en Collins zat derhal ve vast op de achterlijn. Bij 66—71 moest Harry Kip met zijn vijfde fout het veld verlaten. Dit beteken de de genadeklap voor Parker. Het lengte-evenwicht was nu weg en Donar kon Parker op afstand hou den. Bovendien was duidelijk dat de Leidse eredivionist doodop fKDVcn I t/V I Ic De Parker 75 Sterling- vulpen. Uitgevoerd in puur sterlingzilver en voorzien van een gouden instelbare pen. Importeur: Fortress Handelsmaatschappij BV, Energiestraat 29, Naarden. Tel. 02159 - 41055. was Plaat. Collins en Bartolome hadden er de volle veertig minuten op zitten en dat brak ze nu duide lijk op. Donar liep naar 70—78, waarna Parker in de laatste minuut er nog een press tegenaan gooide. Het was te laat en Leiden miste kracht. Twee treffers van Plaat le verden de 7478 eindstand op. Het einde van het Leidse leed is voorlopig nog niet in zicht. Weem- hoff's knie gaat duidelijk achteruit. Leysner zal pas eind deze maand weer mogen spelen en Peter Kop is voorlopig ook noo niet hersteld. Topscorers Parker: Bruinsma 24, Collins 22. Plaat en Bartolome 10. Donar: Fopma 20, Croft 16, Fran ken 17, Zeilstra 14. Stand: Falcon 17-32, Donar 18—28, Parker 19—24, Tripper 18—20, Buitoni 17—18, Vastgoed 17—16, Arke 1916, Musette 20-16, Delta Lloyd 19—12, Am stelveen 19—0. Bodegraven De tweede ronde van de Speedo-jaargangwedstrij- den, zwemwedstrijden voor meis jes en jongens geboren in de jaren 1965 t/m 1970, heeft weer een aantal tijden opgeleverd die aan verschillende leden van kring Gouwe Rijnstreek het recht geven om te starten in de landelijke finale die in het weekeinde van zes en zeven mei zullen worden gehouden. Bij de jongens van jaargang 1967 was het Gijsbert v.d. Leden van BZ&PC die op de 100 meter vrije slag sterk voor de dag kwam en 1.10.8 liet noteren. Met deze tijd kan hij verzekerd zijn van plaatsing in de finale. Tweede op deze af stand werd René Rieken van AZC die 1.13.0 achter zijn naam kreeg. Bij de meisjes van jaargang 1967 kwam Margo v.d. Oudenrijn van BZ&PC tot een goede 1.35.6. Wen dy Montanus van LZ'86 werd twee de in 1.35.8 terwijl Carina Mank (AZC) met 1.36.2 als derde eindig de. Annemarie de Bruin van De Zijl/LGB kwam op de 100 meter rugslag voor jaargang "66 tot een goede 1.19.8 waarmee haar beste persoonlijke tijd met 1,1 sec. werd verbeterd. Tweede op deze afstand werd Rianne den Duik van Katwijk met 1.21.9 terwijl Anette van Tol (De Zijl/LGB) met 1 26.9 op de derde plaats eindigde. Op de 100 meter vrije slag voor jongens '65 kwam Edwin van Houten van BZ&PC tot een uitstekende 1.04.4 waarmee hij winnaar van dit num mer werd. Marc van Belkum ')dDe Zijl/LGB) werd tweede op deze afstand van 1.07.0 en derde werd Jan Both van De Gouwe met 1.08.3. jjG® Loosterweg 39A Voorhout 02522-11048 Overige uitslagen: 100 m school slag meisjes 69/70, 1e Simone de Haas (Woerden) 1.51.6. 2e Yvonne Filippo (LZ'86) 1 52.2. 3e Ingrid- Kerkvliet (De Zijl/LGB) 1.53.4. 100 m.-vlinderslag jongens '68, 1e Jim my Lassoy (AZC) 1.30.6. 2e Sander Verheul (AZC) 1.37.1. 100 m. vlin derslag jongens '66, 1e Robert Verheul (AZC) 1.17.4, 2e Erik Rie ken (AZC) 1.21 4 Tijdens zwemwedstrijden georga niseerd door LZ'86 kwamen de Leidenaars Edward Maasdijk en Ronald Bink op de 1500 meter vrije slag tot goede prestaties. Edward Maasdijk, reeds enkele ja ren kringrecordhouder op deze af stand stelde zijn eigen record scherper en bracht het op 17 00.7. Ronald Bink van LZ'86 liet 18.29.5 moteren en behaalde daarmee een tweede plaats op deze afstand. Beide zwemmers bleven met deze tijden ruimschoots onder de voor deelname aan de winterkampioen schappen gestelde limiet. Van de overige deelnemers aan deze wedstrijden, leden van De Gouwe, Woerden, Alkemade. de Dolfijn en LZ'86, kwamen vooral enkele jongere zwemsters en zwemmers tot goede resultaten. Bij de meisjes onder 12 jaar be haalde Marianne Knot (LZ'86) met 1.16.7 een eerste plaats op de 100 m vrije sl. Haar clubgenote Wendy Montanus werd hier tweede met 1.19.6. Op de 100 meter rugslag keerden deze meisjes de rollen om en finishte Wendy Montanus als eerste met 1.27.8 terwijl Marianne Knot als tweede aantikte en 1.28.7 achter haar naam kreeg. Eveneens op de rugslag (jongens onder 14 jaar) kwam Wilco v.d. Zeeuw tot 1.14.3, Paul Dijkman (de Dolfijn) behaalde een tweede plaats met 1.16.4 terwijl Wim van Mil (LZ'86) met 1.20.2 op de derde plaats eindigde. Voornaamste overige uitslagen: 100 m vlinderslag m.o. 14 jr. 1e Ellen Hoogeboom (LZ'86) 1.20.3. 2e Joyce van Baak (Woerden) 1.22.5, 3e Jeanet de Jong (LZ'86) 1.33.9. 200 meter schoolslag he ren, 1e Bart Hameter (LZ'86) 2.42.5, 2e Maarten Treurniet (Woerden) 2.55.4, 3e Nico Muusse (LZ) 2.57.5. 100 meter rugslag j.o. 12 jaar, 1e Michel v.d. Zeeuw (LZ) 1.29.0, 2e Renè v.d. Zeeuw (LZ) 1.31.5, 3e Ruud van Es (Alk) 1.31.8. Stan van Belkum. een van de eugdige Leidse waterpolotalenten van De Zijl LGB. had een groot aandeel in de toernooiwinst van zijn club. Meer: 4.55.1. Anne Politiek haalde de finale van de 800 meter voor dames. Haar tijd was 2.25. Janet Hendriks struikelde in de series: 2.33.1. Van onze atletiekmedewerker LEIDEN De atleten uit de Leidse regio hebben bij de Nederlandse indoorkampioenschappen te Zwolle niet minder dan drie titels in de wacht gesleept. Voor de meest opvallende prestatie zorgde Maaike Persoons (AW'36). Dit eerste jaars B-meisje won de 800 meter in 2.12.5, hetgeen haar de prest,a- tieprijs van de dag opleverde. Eerste plaatsen waren er natuurlijk ook weer voor het IJzersterke Bataven- duo Gijsbers/Lelieveld. Maaike Persoons. die twee jaar lang imponeerde als C-meisjfe heeft bijzonder weinig moeite om zich bij de B-meisjes in te passen. Dit bleek nog weer eens duidelijk bij de indoorkampioenschappen. De'800 meter werd een eenvoudige prooi. Ook haar clubgeno te Marjan Goedhart kwam goed voor de dag. Bij het verspringen voor B-meisjes werd zij met 5.66 tweede. Op de 60 meter horden finishte zij als vierde. 9.2. De wat grotere afvaardiging van de Bataven deed zeker niet voor deze prestaties onder Op de 800 meter werd Koen Gijsbers eerste in 1.55.7 Ook zijn clubge noot Peter Wezel haalde de finale. Hij werd vijfde met 1.59.8. Wybo Lelieveld was de snelste 1500 meterloper: 3.53.1. Net naast de prijzen viel*>Marian van Schie. Op de 1500 meter voor dames maakte zij echter wel weer een sterke indruk. Haar 4.44.7 mocht er zeker wezen. Vijfde op deze afstand werd Corry van der Ook de Spartaan bleet niet met lege handen. Een goed gelopen 1500 meter, 4.15.6. leverde Wayne de Vries bij de B-jongens zilver op. Brons was er voor Ad van Doorn, die twee meter hoog sprong en voor Hans van Tol. die bij het hink-stap-springen voor B-jongens 12.80 meter liet meten. Net naast de prijzen viel Marinda van der Meer. Met 1.60 hoog werd zij bij de B-meisjes vierde. Marian van der Niet werd achtste op de 60 meter horden voor dames: 9.4. Een zelfde positie was er voor John van der Zwet: 2.08.3 op de 800 meter voor B-jongens. Cuny de Nie was zesde bij het verspringen B-meisjes: 4.96. Bram Wassenaar (Bataven) komt weer steeds beter in vorm. Op een 8000 meter in Alblasserdam liet hij diverse bekende lopers achter zich. Zelf werd hij vierde. Een eerste plaats was er natuurlijk weer voor Marcel Honsbeek. de welhaast onverslaanbare D-jon- gen. Derde werd hier Remco Teegelaar. Tweede plaat sen waren er voor de dame Van Dam. het B-meisje Tina Buntsma en de C-jongen Sjors Hoogeboom. Lia van der Jagt (AAV) werd hier eerste bij de dames. Voor een goede prestatie zorgde Rob van Schooten (AAV). Bij de Midwintermarathon werd hij vijfde in 2.25.29. Andrè Moedig deed opnieuw mee aan een prestatieloop. De gehandicapte atleet had dit keer wat problemen in het modderige Leidse Hout. Toch kwam hij na 37 minuten met zijn rolstoel over de finish gereden. De afstand was 7.5 kilometer. Van onze waterpolomedewerker Leiden De Zijl/LGB heeft het traditionele Zilveren Sleutelstour- nooi gewonnen. In de finale werd ZIAN/Vitesse in een uiterst ener verend duel met 5—4 verslagen. Juist ZIAN/Vitesse, waar zowel spelers van LZ 1886 als de Zij l/LGB naar toe gegaan zijn. Tot tweemaal toe werd dit ZIAN zater dag vernederd. De eerste maal, toen de Zijl/LGB verrassend ge makkelijk in de voorronden ZIAN met 5—2 versloeg. De tweede maal, als klap op de vuurpijl, in de finale met 5—4. Saillant detail is dat, doordat twee spelers van. de Zijl/LGB naar ZIAN zijn ver trokken, |ongere spelers een kans hebben gekregen en juist deze jongeren, de gebroeders Stan en Alex van Belkum, scoorden in deze twee wedstrijden acht van de tien Zijl/LGB doelpunten... Het organiserende LZ 1886 heeft op dit toernooi ook een uitsteken de indruk achtergelaten. In de voorronden zegevierden ze met 7—1 over het Wageningse de Rijn en werd met slechts 54 van HZC/de Robben verloren. Vooral reserve-doelman Teske van LZ speelde hierbij pen opvallende rol. In de kruisfinales ontmoetten de Zijl/LGB en LZ 1886 elkaar. De Zijl/LGB ,won hier uiterst moei zaam met 3—2. Het scoreverloop was: 1—0 Martin Vreeburg: Twee de periode: 1—1 Jan Breedeveld; 2—1 Jacob Spijker: 2—2 Jan van Duuren; Derde periode: 3—2 Stan Badminton LEIDEN De landelijke bonds- competitie nadert haar einde. Vlietwijk uit Voorschoten bewees in de Vliethorsthal nogmaals haar goede vorm in deze laatste fase en won, zij het net aan, met 6-5 van D.K.C. 3 uit Den Haag. Vliet wijk speelde met invaller Andró Altenburg (voor Pim Koemans), maar ook D.K.C. moest met een invaller spelen. De prestatie was daarom niet gek en Vlietwijk zal van Belkum. In de andere kruisfinale won ZIA N/Vitesse met 5—4, na verlenging, van HZC/de Robben. Dit beteken de dat LZ 1886 en HZC/de Robben om de derde en vierde plaats speelden. LZ had de vorige wed strijd nog in de benen ?itten, want via de setstanden 1—0: 3—0; 2—0 won HZC/de Robben met 60. En toen ZIAN/Vitesse—De Zijl/LGB. Kanshebber was duidelijk ZIAN/Vi tesse, omdat zowel Jacob Spijker als Frits Welling halverwege het tournooi waren afgereisd Het was echter Stan van Belkum die het eerste doelpunt scoorde: 0—1. Jan Middendorp maakte er daana 1—1 van. In de tweede periode scoor den Bram van Mil voor Zian en Henk Harteveld voor de Zijl/LGB. In de derde periode kwam ZIAN met 3—2 voor door een doelpunt van Bram van de Leeden. Echter Stan van Belkum maakte gelijk: 3—3. Met een dubieus doelpunt leek de zege toch naar ZIAN te gaan (4—3), maar wat niemand eigenlijk verwachtte gebeurde: bin nen een minuut scoorde Stan van Belkum tweemaal. De laatste tref fer viel slechts tien seconden voor tijd. Hierdoor werd de eindstand: 1. De Zijl/LGB; 2. ZIAN/Vitesse; 3. HZC/de Robben; 4. LZ 1886; 5. en 6. DZV en de Rijn. nu hoogstwaarschijnlijk de 2e of 3e plaats in de eindklassering Innemen. „Jammer", aldus cap tain Dick Oostergo, „dat we de eerste drie wedstrijden van deze competitie wat moesten afhaken. Het wreekt zich nu in de eindfa se". B.C. Veglo verloor met dikke cij fers van „kampioen" Duinwijk 3 uit Haarlem. Alleen Jan Slingerland, tegen Dijkman, en Hans van Harte veld. tegen Samson, kwamen tot winst. Einduitslag 9-21. Vijf wed strijden werden er echter in drie sets verloren, dus zo duidelijk was het verlies nu ook weer niet. „We hebben steeds de pech", aldus Jan Slingerland, „er net naast te zitten. Trouwens, de lach kwam weer naar voren: de Duinwijkers. waar van het 1e team onlangs voor de. 14e opeenvolgende maal lands kampioen werd, kunnen elke dag trainen in hun eigen badmintonhal. Vealo. de sterkste vereniaina in de Leidse regio, moet het met 1 1/2 uur trainen in de tien dagen doen!" Wat inderdaad ontstellend weinig is. De selectie is dan ook naar het bestuur gestapt om daar over te klagen. Naar alle waar schijnlijkheid zal Veglo de trai ningsmogelijkheden volgend jaar uit kunnen breiden. Lelden, spelend in de 2e klasse, won in de Vijfmeihal van Induna 2 uit Utrecht. Het team was op volle „oorlogssterkte", aldus Enzo Spadon, ofschoon hijzelf 38 gra den koorts had. Alleen Dory Koele- mij had een slechte dag en kon niet tot winst komen. Spadon: „We moeten noa twee wedstrijden SDe- len en daarin hopen we toch zeker één puntje te kunnen halen". Wan neer dat Leiden lukt, zal de ploeg zeker niet degraderen in zijn klas se, waar men bijna onderaan ben gelt. Ook Veglo zal naar alle waar-, schijnlijkheid niet degraderen uit de 1e klasse. B.C. De Spotvogels uit Leiderdorp kan op 18 maart a.s., wanneer de club haar driejarig bestaan viert, drie teams huldigen met het be haalde kampioenschap. Het 1e. 2e en 3e team promoveren alle drie naar een hogere klasse. Twee gaan er naar de 2e en een naar de 3e klasse district. Om dat ni veau volgend jaar te kunnen hand haven zullen de gelederen met wat sterkere speelsters en spelers aan gevuld moeten worden

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15