NIEUWE MANEGE LIETHORP IN SEPTEMBER VOLTOOID Noordwijkers blij met inspraakprocedure Enthousiasme voor weekmarkt op Leiderdorps kerkplein Rechtzaak veerlieden naar Gerechtshof Schiphollijn plaatst Alkemade voor kosten Fraai complex in Leiderdorps park De Bloemerd Twaalf blauwe vogels gaan flat Nassaudreef sieren Vier weken cel voor „wegpiraat REGIO LEIDSE COURANT De voorgevel van de nieuwe manege. LEIDERDORP De eerste paal voor de manege van de Leiderdorpse ruitersportvereniging „Liethorp" gaat morgen officieel in de grond in het recreatie- sportpark De Bloemerd. Op 1 december 1975 besloot de gemeenteraad de bouw van de manege te subsidiëren. Uitgaande van een bouwsom van 750.000 gulden werd een subsidie toege kend van 375.000 gulden. Ook werd een geldlening tegen redelijke voorwaarden van 187.000 gulden toege zegd. De ontbrekende middelen moest de vereniging op tafel leggen. Tevens werd toen besloten de exploita tie van de manege op te dragen aan een stichting, waarin de gemeente deel zou nemen. Binnen de vereni- %ging „Liethorp" was men al geruime tijd bezig met plannen voor een binnenmanege. Dit viel samen met de oprichting van de „stichting Liethorp" en deze stichting nam de plannen over. Het plan dat nu gerealiseerd wordt is ontwikkeld door het architectenbureau Van Manen in Noordwijk. De bouw wordt verzorgd door het bouw- en aannemersbe drijf Meerburg uit Leiderdorp. Het plan omvat een binnenbak van 20 bij 40 meter. Hierbij komt een tribune voor zo'n 88 mensen. Net daarboven zal de kantine komen, die door een glazen wand van de binnenbak gescheiden wordt. Hier komt een bar en een keukentje met een magazijn. Het is de bedoeling dat de kantine tevens als clubhuis wordt gebruikt. Het geheel wordt aangepast aan invalide bezoekers. Zo komt er een lift langs de trap naar de kantine voor rolstoelgebruikers. Centraal in de manege zijn de stallen gepland, waarin een isolatiebox voor zieke paarden. Er is voor 24 paarden en ponies stalruimte. In de stallen is ook een zadelkamer en verder zijn er de nodige ruimten voor het opslaan van voer en gereedschappen. De totale bouw vergt zes maanden zodat rond septem ber de opening kan plaatsvinden. Rond de manege is ruimte voor het aanleggen van een buitenbak. Voorts krijgt het stichtingsbestuur de beschikking over een kleine pony-weide en een quarantaineweide. De mane ge moet een gepast aangezicht krijgen in de landelijke sfeer van De Bloemerd. Het grotendeels uit hout opgetrokken bouwwerk heeft een golfplaten dak dat wellicht niet zo landelijk aandoet. Dit was echter noodzaak om de kosten niet al te hoog doen oplopen In de manege zal een natuurlijke ventilatie worden gerealiseerd. Ook is een administratie ruimte bij het complex inbegrepen. Het is duidelijk dat betaalde krachten aangenomen moeten worden om het geheel te kunnen runnen. De vereniging en de stichting denken er dan ook over om een full-time directeur-pi keur in dienst te nemen en een assistent-pikeur, een kantiebeheerder en een administrateur. Het lesgeld zal afhankelijk van de aanmeldingen onge veer dertien'gulden voor een pönyrijles en zeventien gulden voor een paardrijles bedragen. De ruitersport- vereniging „Liethorp" verwacht nu ook meer gehandi capten en studentenverenigingen aan te zullen trekken met de nieuwe accommodatie. Bij ontwikkeling Middengebied NOORDWIJK Het gemeente bestuur van Noordwijk wil de bevolking in de gelegenheid stellen om mee te denken over de ontwikkeling van het Mid dengebied-Noord. Morgen is de eerste bijeenkomst in het dorpshuis „De Kuip". Geïnte resseerden worden in vier groe pen verdeeld. Tot nu toe heb ben zich 120 inwoners van Noordwijk aangemeld voor de inspraakprocedure. Elke groep behandelt één facet van de planontwikkeling. De groepen houden zich bezig met verkaveling, woningen, groen voorziening en verkeer. Bij elke groep worden deskundigen in gedeeld. Omstreeks maart wordt de eerste fase van de inspraakprocedure afgerond. In deze fase van de inspraak gaat het erom een aantal'wensen te formuleren die deel gaan uitma ken van een programma van eisen. Daarna gaat een coördi natiecommissie aan het werk. Elke groep kan een vertegen woordiger in deze commissie aanwijzen. In deze fase worden de concrete plannen voor he* Middengebied-Noord ontwik keld. De coördinatie geschiedt in nauwe samenwerking met een bouwteam. Aan het eind van dit jaar wordt de tweede fase afgesloten met gesprekken met de toekomstige bewoners van de wijk. De uiteindelijke beslissingen over het bestem mingsplan worden genomen door de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders. Het programma van eisen geeft een beeld van wat het gemeente bestuur zich van de nieuwe woonwijk voorstelt. Het plan biedt ruimte aan ongeveer 160 eengezinswoningen en 25 woon eenheden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. Elk huis krijgt een tuin van tenminste 50 vierkante meter. In principe komen er zowel pre miekoopwoningen als woning wethuizen, met een streven naar een zo groot mogelijk aantal in laatstgenoemde sector. Men denkt aan een viertal woningty pen. Het programma van eisen besteedt verder veel aandacht aan de groenvoorziening, waar onder de vestiging van parkje en het aanleggen v speelgelegenheden voor kleut< en de grotere jeugd. Als spee lementen worden genoemd hinkelveldje, basketbalbo schommels, een indianenhut een trapveldje. Men heeft uit geschiedenis van het Duinpa een les getrokken, want in I programma wordt het van 1 lang geacht, dat een trapvi meteen wordt ontworpen, zo< daarover later geen moeilijkl den ontstaan. De voetpad door het groen moeten zodai worden aangelegd, dat daar gerolschaatst kan worden. De gehele buurt zal ingerk worden als woonerf. De wijk uitsluitend «vanaf de Weterii kade voor autoverkeer bere baar zijn. Er komt dus ge rechtstreekse aansluiting op Nieuwe Zeeweg. Verder kom er fiets- en wandelroutes, verder gaan dan de wijk ze Behalve woningbouw komt er het Middengebied-Noord o bijzondere bebouwing, waart der een nieuwe openbare bibl theek. D'66 Voorschoten rekent op 2 zetels VOORSCHOTEN - D'66 zal zelfstandig deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen en niet zoals vorige maal in samen: werking met de PvdA, PPR en PSP. Lijsttrekker wordt J. Ai- kens, die de hpidige D'66 afge vaardigde Mr. Joop Goosens gaat vervangen. Joop Goosens heeft in september twee termij nen volgemaakt en het was insi ders al bekend dat door drukke werkzaamheden een derde ter mijn voor hem een onmogelij zaak werd. D'66 is optimistis en rekent op 2 zetels in de we gemeenteraad. Dat optim me vloeit voort uit de laa gehouden Kamerverkiezingen ALKEMAPE (KAAG) De gemeente Alkemade heeft de Nederlandse Spoorwegen aansprakelijk gesteld voor de kosten van de tweede veer man op het veerpont naar Kaagei land. Volgens b en w van Alkemade moet het veerpont door twee veerlie den worden bediepd, omdat de grote vrachtschepen die zand aanvoeren voor de Schiphollijn zo'n grote zui ging veroorzaken, dat het varen met één man onverantwoord wordt geacht. B en w hebben tegenover de NS ook hun verontrusting uitgesproken over de risico's die de pleziervaart deze zomer zal lopen in de Ringvaart van de Haarlemmermeer. Aanvaringen tussen de plezierjachten en de grote zandschepen achten b en w niet denk beeldig. B en w bepleiten dan ook de zandzuiger, die de vrachtschepen van hun lading ontdoet, te verslepen naar de Lisserdijk. Intussen hebben meer instanties hun bezwaren tegen de zandstransporten over water geuit. Polderbesturen (die hun oevers door de golven aangetast zien), jachthavendirecties langs de Ringvaart en gemeente- en provincie besturen hebben inmiddels gezamen lijk vergaderd en zullen dat binnen kort weer doen. Ze hebben hun be zorgdheid bij gedeputeerde staten van Noord-Holland, waaronder de Haar lemmermeer valt, uitgesproken. Er is bij GS van Noord-Holland gevraagd om verplaatsing van de zandzuiger. Voor de schade is de NS inmiddels door de betrokkenen aansprakelijk ge steld. LEIDERDORP Tijdens de gisteravond in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat gehouden hoorzitting over de inrichting van het kerkplein rond de Dorpskerk en aanleg van sier bestrating in de Hoofdstraat stond de functie van het plein als weekmarkt centraal. De aanwezige marktkooplieden brachten als echte standwer kers duidelijk hun standpunt naar voren. Zij pleitten voor een goede bereikbaarheid en Wethouder C. Gordijn (CDA) benadrukte de markt als sociale ontmoetingsruimte en beloofde hen in de marktcommissie naar mogelijke oplossingen te zoe ken. „Uw belangen komen niet op de laatste plaats", zei hij tegen de marktkooplieden. Wel of geen muur rond de Dorps kerk was voorts een punt met voor- en tegenstanders. Archi tect Van der Sterre, lid van de Monumentencommissie en res taurateur van de Dorpskerk be toogde dat de muur uit histo risch oogpunt niet weggelaten kon worden. Als geheel toonde hij zich gelukkig met de plan nen voor het pleintje als sfeer bepalend element in het Oude Dorp. Kerkvoogd Van der Lin den van de Hervormde Gemeen te meende dat er met het kerk bestuur over het weglaten van de kerkmuur niet te praten viel. De door het college in samen hang met de reconstructie van het kerkplein voorgestelde ver keersmaatregelen teneinde het gebied rond het raadhuis auto- luw te maken ondervond bij de bewoners en vooral bij de win keliers de nodige kritiek. Dro gist Schouten stelde namens de winkeliers dat de Hoofdstraat beter bereikbaar moest zijn ..Laat de Hoofdstraat voor wat het is", was de conclusie van winkelier Van Zwieten. KATWIJK Ter afsluiting van de basiscursus voor welfare- werk van het Rode Kruis heb ben gisteravond 21 nieuwe vrij willigsters een Rode Kruis- speldje en een legitimatiebewijs ontvangen. De uitreiking ge schiedde in Huize Callao te Kat wijk door de voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Ro de Kruis, de heer J. Vink. Het ntal vrijwilligsters in de regio üermee op 42 gekomen; de zen bezoeken met elkaar 73 be jaarden en langdurig zieken in Leiden, Sassenheim en het dis trict Rijnland. Bij die bezoeken begeleiden de welfare-werksters de aan huis gebonden mensen bij allerlei vormen van hande narbeid. KATWIJK - De eisen voor vrije vestiging in Katwijk zijn onlangs weer gewijzigd. Wie niet economisch aan Katwijk is ge bonden en er toch wil komen wonen, dient er rekening mee te houden dat alleen dure wonin gen betrokken kunnen worden. Voor 1978 is namelijk bepaald dat vrije vestiging slechts is toe gestaan in huizen met een kale huur van 510 of meer per maand dan wel in huizen met een kale koopprijs van 200.000 en hoger. Is men er niet zeker van of een bepaald bedrag als „kaal" kan worden aangemerkt, dan is het verstandig daarover contact op te nemen met het bureau huisvesting van de afde ling burgerzaken, loket 4 in het raadhuis. KATWIJK De Oranjevereni ging in Katwijk aan den Rijn houdt woensdag 1 februari de jaarlijkse ledenvergadering in hotel De Roskam. Op de agenda staan onder meer bestuursver kiezingen. Aftredend en niet WASSENAAR Ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van de reservepolitie in Wasse- herkiesbaar zijn de heren J. tei\ naar wordt op zaterdag 18 fe- ZOETERWOUDE - Volkstuin vereniging „Oud Raadwijk" houdt dinsdag 31 januari de eer ste ledenvergadering. De bijeen komst wordt gehouden in de kantine van SJZ en heeft tot doel om de pas opgerichte ver eniging een gezicht te geven. Aanvang 20.00 uur. Daarvoor zijn reserve-gemeente politiekorpsen uit Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Katwijk en Noordwijk en de reserve-rijk- spolitie van Voorschoten uitge nodigd. De wedstrijd wordt ge houden varn 8 tot 12 uur 's mor gens in de schietkelder van het politiebureau aan de Hofcamp- weg. Fluitist Ubo Dijkstra en pianist René Rakier verzorgen op zon dag 8 augustus het Koffiecon cert in de Haagse Kunstkring, Denneweg 64. Op het program ma staan werken van Giardini, Moscheles, Caplet, De Falla, Head, Schafer en Doppler. Bij Maria Lécina, een „lied in honderd verzen" van J. W. F. Werumeus Buning, heeft Jan Vanriet honderd tekeningen en aquarellen gemaakt, die van 6 februari t/m 3 maart in het Let terkundig Museum, Juffrouw Idastraat Den Haag, worden ge toond, aangevuld met documen ten betreffende Maria Lécina. Inschrijving Wildeling en Pluizebol LISSE De oudercommissie van de openbare lagere school De Wildeling maakt de bewo ners in de Meer en Duinwijk en de Wilhelminabuurt erop attent dat binnen niet al te lange tijd in hun onmiddellijke omgeving een nieuwe, openbare lagere- en openbare kleuterschool komt. De Wildeling en de Pluizebol uit de Poelpolder zullen geïnte greerd in één schoolgebouw aan de Sportlaan een riante plaats krijgen. Het is de bedoeling dat met een zo volledig mogelijk aantal leerlingen gestart wordt. Inmiddels is een brief naar be woners in de buurt gestuurd, met de mogelijkheid tot in schrijving van leerlingen voor de nieuwe school. De school be zit ruime lokalen, een gemeen schapsruimte, documentatiecen trum en een handenarbeidlo- kaal. De kleuterschool beschikt over lokalen met gescheiden „natte hoeken" waar naar harte lust met water geknoeid kan worden. De inschrijving voor nieuwe leerlingen kan telefo nisch gedaan worden voor de Wildeling tel. 10304 of 10405; voor de Pluizebol tel. 12744 of KATWIJK De verfraai'ingscommissie van de gemeente Katwijk toonde zich gisteravond inge nomen met de voorgestelde versiering van een 13 m hoge flatmuur aan de Nassaudreef in de wijk Cleyn Duin. Op de zuidgevel van de meest noordelijk gelegen flat zullen twaalf blauwe vo gels van twee meter lengte worden afgebeeld tegen een gestyleerde zon. Het ontwerp is van de Katwijkse kunstenaar Jan Noordhuis en wordt uitgevoerd op kunststofdelen van 2 z 1,22 m. Het object komt aan schroeven te hangen die met speciale pluggen in de muur worden gezet. Voorts deed de commissie suggesties inzake de plaats waar het beeld van Barend Jordens moet komen te staan. De wit marmeren familiegroep vader, moeder en kind) is onlang door schenking in het bezit van de gemeente gekomen. Gebleken is intussen dat het materiaal niet bestand is tegen vorst en dus in een gebouw moet worden onderge bracht. De heer J. P van Brakel, adviseur van de commissie, had diverse mogelijkheden onderzocht maar had tot nu toe geen ideale oplossing gevon den. Afgesproken werd dat hij nu zal nagaan of er een geschikte plaats is in de bibliotheek aan de Schelpendam en zo ja, of het technisch uitvoer baar is het circa 500 kg wegende beeld tegen een muur aan te brengen. Op de prioriteitenlijst voor de verfraaiing van de wijken staat inmiddels het Molenblok-Zuid boven aan. De commissie ging in principe akkoord met het voorstel van de heer Van Brakel een abstracte, horizontale constructie aan te brengen die de eentonigheid van de wijk die voornamelijk is volgebouwd met flats moet breken. Lissese Witte Zwaan terug in dorpsbeeld De Lissese beeldende kunstenaar Frans van der Veld heeft onlangs de laatste hand gelegd aan de gerestaureerde gevel van het Ho- baho-veilinggebouw aan de Lis sese Haven. Een zwaan in het beeldmerk dat de Hobaho al 50 jaar voert. De oprichters Homan, Bader en Hogewoning begonnen destijds met de NV Hollands Bloembollenhuis dat tegenwoor dig beter bekend is als Hobaho. De toenmalige „droge" veiling vond de eerste huisvesting in de uitspanning „De Witte Zwaan". De uitspanning heeft een grote rol gespeeld in de geschiedenis van Lisse. Enkele jaren geleden maakte de slopershamer een einde aan dit stukje wankele his torie. Het enige dat overbleef is de afbeelding van de witte zwaan die bij de Hobaho op het briefpa pier en de bloembollenmanden prijkt. Met het inmetselen van de zwaan is opnieuw gestalte gegeven aan de afbeelding die Lisse tot ver over de provinciegrenzen be kendheid bezorgde. DE KAAG De officier van justitie mr. Blok is in beroep geg; tegen het vonnis van de Haagse rechtbank tegen de veerliei van het Kaageiland. De rechtbank had zes veerlieden schul verklaard aan verduistering van veergelden en sprak twee veer den vrij. Mr. Blok had tegen alle acht betrokkenen geldstraf van duizend gulden en voorwaardelijke gevangenisstraf geëist. van de zes veroordeelden hebben inmiddels appèl aangetekl tegen het vonnis. Het Gerechtshof in Den Haag zal zich nu 6 de strafzaak buigen. ul k f - f REN JE ROT MET MARTIN BROZIUS Noordwijkerhout viert l vo uitgebreid carnaval NOORDWIJKERHOUT Binnenkort barst ook in Noordwij hout het carnavalsgebeuren los. De grootste vereniging Kaninefaaten" heeft een uitgebreid programma uitgegeven. 1 carnavalsfeest begint vrijdag 3 februari en duurt voort tot din 7 februari. De spits wordt afgebeten met het kindercarnaval. twee uur begeven alle kleuters van Noordwijkerhout zich i het „Kaninefatenhonk", een grote tent op het Noordwijkerhout Landbouwplein. Dezelfde vrijdag wordt 's avonds het carnavalsfeest voor gehar| capten gehouden. Dit regionale gebeuren is voor de eerste Noordwijkerhout omdat in Lisse geen ruimte beschikbaar ble De bijeenkomst begint om zeven uur. ftri Op zaterdag 4 februari worden twee optochten gehouden, kinderoptocht start om 11.00 uur op het Sint Jozef kerkplein, jjjk „grote" optocht begint om 15.00 uur vanaf de NoordwijkerhoupD Brink, na de sleuteloverdracht op he.t gemeentehuis. Om 21.00 ifcre begint het Narrenbal in Congrescentrum Leeuwenhorst. Op diezi de tijd begint het Carnavalsbal in Hotel Van der Geest aan h Zeestraat. Zondagmiddag komen de kinderen weer aan hun trd ken. In het Kaninefaatenhonk wordt het bekende televisiespellej; „Ren je Rot" onder leiding van Martin Brozius gespeeld. De oudere kinderen zijn die avond welkom op het alcoholvrije jeuéi carnaval. Diezelfde avond is het „Bluswaterbal" met medewerkte van de Keienbijters. [,Lc Traditiegetrouw vindt maandagmorgen 6 februari de gekostumeLri de weekmarkt plaats. De kooplui zijn verkleed, maar verkod toch alledaagse artikelen. Vanaf half twee vieren de Noordwijk! houtse bejaarden feest. Op dit tijdstip begint de boerenbruilL een hoogtepunt uit het plaatselijke carnaval. In het Leeuwenhof Congrescentrum en in Hotel Van der Geest worden 's avonds tu| katerbals gehouden. De laatste dag van het carnaval wordt bestel aan een kroegentocht langs 16 bars en eethuisjes in Noordwijk) hout. 's Avonds om acht uur begint het Slotbal dat wordt afgeslotji met de traditionele konijnverbranding op de Brink. i RIJNSBURG/DEN HAAG Vier weken gevangenisstraf en jaar intrekking van het rijbewijs luidde gisteren het vonnis een 28-jarige bloemenhandelaar uit Rijnsburg. De bloemenhandelaar had zich in zijn vrachtwagen als een „we raat" gedragen. Hij was van Noordwijk naar Rijnsburg ger met een snelheid van tenminste honderd kilometer per uur, da andere weggebruikers links en rechts inhalend. Bij het kruisp Haagweg/Beltlaan reed hij over de grasberm en botste tegen bromfietser. Deze raakte hierbij ernstig gewond. De chauffeur er na het ongeval snel vandoor. De officier van justitie meen dat het overhaastte vertrek weieens met overmatig drarikgeb te maken kon hebben gehad Hij had tegen de verdachte zes we celstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs gevorderd.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4