J Jong-volwassenen houden God voor gezien 1 en daarom bidden ze ■4 TERUGBLIK 1 ITELEVISIE VANAVOND Over harttransplantatie in ,,De tijd stond even stil" TELEVISIE DINSDAG RADIO VANAVOND RADIO DINSDAG RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT ■fe Als men verneemt, dat er op een eenvoudig tienerfeest, leuk en lawaaiig tot diep in de nacht, voor honderd gulden aan drank is opgegaan, nadat er voor eenzelfde bedrag aan verjaardagscadeaus is aangedragen, een geld som waarvoor een modale man bijna een' week moet werken, dan gaan ouders en com mercie kennelijk hand in hand om een zelfbe wuste jeugd te kweken- Os land telt een miljoen jongeren tussen 12 en 17 jaar, die jaarlijks miljoenen uitgeven voor elpees, jeugdpuistjeszalf, cosmetica, pils, popbladen en wat dies meer zij aan minder spirituele zaken. De handel benadert hen als een finan- ciëel draagkrachtige groep waaruit omzet te puren valt. Dat verschaft deze bevolkings groep een zelfbewustheid, die zich ook uit strekt over andere terreinen des levens, zoals bijv. het geloof. De Amsterdamse pastor Jan Nieuwenhuis wilde dat wel eens uitgezocht zien en omdat hij nergens in de wetenschappelijke literatuur daarover iets aantrof, toog hij zelf op pad. Met medewerking van school-directeuren be reikte hij 4000 scholieren, wier medewerking hij inriep om een aantal vragen over geloof schriftelijk te beantwoorden. Daarop kwamen 1400 vaak even ontwapenende als ontroerende epistels terug van jongeren die God voor gezien houden, die niet snappen dat de schep per al ie onrechtvaardigheden en huichelarij in de wereld toestaat c.q. in stand houdt, van jongeren ook die niet meer naar de kerk willen, lak hebben aan het geloof en de kerkgang van hun ouders, maar geen avond gaan slapen zonder te bidden. Een meisje: „In God zoek ik iemand die zich helemaal over mij ontfermt". Die pastor Jan Nieuwenhuis vindt het niet juist om nog van „pubers of tieners" te spreken. De daarmee samenhangende ver schijnselen voltrekken zich op 12, 12 jaar. Daarna kan men deze jongeren beter jongvol wassenen noemen. En zo moeten ze volgens hem ook benaderd worden. Vroeg wijs zijn en vroeg rijp zijn horen bij de jeugd van deze tijd. Er is voor de ouders niets om zich ongerust over te maken, integendeel, in wat jongeren denken over God, geloof en kerk ervaart men dezelfde twijfels en opstandighe den, die het kenmerk zijn van elke generatie jeugdigen, zij het dat ze er nu misschien iets eerder mee voor de draad komen, door betere scholing het beter onder woorden kunnen brengen en vanwege die geschetste, aange kweekte zelfbewustheid een zelfstandige hou ding niet schuwen. Dolf Reymers van KRO-tv: „Ik hoorde van dat onderzoek van Jan Nieuwenhuis. Ik heb hem gevraagd of hij kans zag enkele van die briefschrijvers bij elkaar en voor de camera te halen om wat zij hadden geschreven nog eens persoonlijk te verantwoordenAcht van hen vonden wij bereid, jongens en meisjes door elkaar. Wij brengen die in twee uitzen dingen op het scherm, de eerste vanavond op Ned. II om 22.45 uur, en volgende week maandag de tweede. Toegegeven, het is wat laat op de avond, maar ik heb deze uitzending eigenlijk speciaal toegesneden op de ouders. -V' Met deze jongeren is over meer gesproken dan over geloof alleen. Ook over leven en lood hebben we gepraat, maar dat heb ik door tijdgebrek moeten weglaten. Ik bewaar het materiaal en kan het waarschijnlijk nog eens gebruiken. Eerst en vooral heb ik het zo onversneden mogelijk over God willen heb ben". Jan Nieuwenhuis: „Men kan er in elk geval uit leren, dat als de kerk niet leert luisteren naar deze jonge mensen zij haar eigen toe komst ondergraaft. De jeugd houdt er een zeer authentiek geloof of ongeloof op na en mag verwachten door ons serieus te worden genomen". Ene Peter: „Ik weet niet waarin ik moet geloven. Iemand moet de wereld hebben ge maakt God wordt ons voorgesteld als de man van zes miljoen, die over het water kon lopen en uit zijn graf kon opstaan. Alles is mogelijk bij die man. Dat wil er bij mij niet in. Ze hebben mij er vroeger over verteld. Toen geloofde ik nog alles, maar nou niet meer". Ene Irma in een toelichting op een brief van acht kantjes: „Ik heb het nog eens teruggele zen, maar ik denk er nu alweer anders over. Mijn vader heeft een geloof, maar wij doen thuis nergens aan. We bidden nooit. We gaan nooit naar de kerk. Maar je gaat er toch over nadenken. Ik geloof niet in een katholieke of protestante kerk, wel in God. Wat is het bestaan van God? Het is iets wat in je gevoel kan bestaan. Dat hebben ze God genoemd. Er is zoveel gevoelsmatig dat niet te bewijzen is. Als je niemand hebt om mee te praten, dan denk je wel aan God. Dat er zoveel brieven op de vragen zijn gekomen bewijst, dat er behoefte is aan praten. Eigenlijk zoek ik iemand die zich over mij ontfermt. Die speciaal voor mij bestaat. Die begrijpt wat ik doe. Dat zou wel fijn zijn. Ja, ik bid, als je onder bidden meer verstaat dan handjes vou wen en gebedje zeggen. Vroeger heb ik veel met me zelf gepraat, bijv. over het omgaan met vrienden en vriendinnen, hoe het allemaal in elkaar zit". In een kanttekening hierbij zegt Jan Nieuwen huis: „Het kind gelooft eerst zijn ouders, maar zoekt later nieuwe relaties teneinde opnieuw te kunnen gaan nadenken over de nieuw verworven gegevens. Het geloof van de jeugd wordt voor een deel bepaald door zijn vermo gen nieuwe realties aan te gaan. Er bestaat een samenhang tussen die twee. Leren gelo ven is mensen zien, mensen die zich openba ren. Iemand die je vertrouwt, die staat voor wat-ie zegt In al die brieven die ik ontving gaat het om de vraag naar relaties. Als je die niet meer hebt of niet vinden kunt, onvalt het geloof je. Zoals een meisje schreef: „Ik geloof niet meer in God, omdat die mijn vader en moeder uit elkaar liet gaan". Jongeren zoeken iemand aan wie ze alles kunnen open baren. Dat kan God zijn". Ene Monique: „Ik vind dat je om te geloven niet naar de kerk hoeft. Dat kun je overal doen, aan God geloven. Geloven doe je niet in de kerk. Dat doe je thuis. Maar ik geloof nog wel. God stel ik me voor als een mannelij ke figuur. Waarom weet ik niet. Ik zou hem wel eens willen zien. Ik ben er erg beniewd naar. Ik bid veel sinds mijn vader overleden is. Altijd voor het slapen gaan. Ik wil iets kwijt wat ik niemand kan vertellen. Dan vertel ik het aan God zonder dat iemand er iets van weet. Ik krijg geen antwoord. Dat is eigenlijk wel fijn, want je weet nooit wat iemand zoal terug zou kunnen zeggen". Ene Paul: „Ik geloof niet in God. Ik zie teveel Dolf Reymers: „Ik heb deze uitzending over geloof en ongeloof bij jong-volwassenen speciaal op de ouders toegesneden". leed op de tv. Waarom grijpt God niet in? Nu weet ik zeker dat er geen God bestaat. Er is ook geen leven na de dood. De paus heb ik ook afgeschaft. Vroeger heb ik wel geloofd. Ik moest naar de kerk. Dat doe ik nu niet meer. Dingen die je raken, daar ga je over nadenken. Mij zijn de verkeerde din gen voorgespiegeld, bijv. dat God goed was. Dat klopt niet met de werkelijkheid. Ik heb thuis een conflict gehad om niet naar de kerk te hoeven. Ik vind Gód een gevaar met een remmende werking om tot wezenlijke verbete ringen te komen. Als je ziet wat er met het joodse volk is gebeurd, temidden van wie Jezus geleefd heeft, dan hoeft het van mij niet meer". Ene Evelien: „Ik bid elke avond voor het slapen gaan. Het geeft een veilig gevoel. Ik kan niet slapen zonder gebeden te hebben". Haar vriendin Karin: „Ik wist niet wat bidden was, maar Evelien heeft het me verteld en daarom doe ik het nu ook elke avond". Wat wij volgens pastor Nieuwenhuis van al die uitingen kunnen leren? Dat jongeren te recht kritiek hebben op het verplicht naar de kerk gaan. Als het niet vrijwillig gebeurt, kun je beter niet gaan. Ten tweede de onbegrijpe lijkheid van de taal die in de kerk wordt gebruikt Ten derde de onechtheid van de gelovigen, die buiten niet doen wat in de kerk gezegd wordt. Dat ervaren jong-volwassenen als oneelspel. En ten vierde: wat wij kennen als God, kerk en bidden, dat zijn dingen die buiten de jongeren staan. Ookhun geloof of ongelof is een zeer persoonlijke zaak. Volwassenen kunnen de hun toevertrouwde jong-volwasenen niet de zekerheid van het geloof geven. Wie hen zekerheid wil bieden, neemt hen hun geloof af. Ze moeten zelf op zoek. J De 24e aflevering van „De tijd stond even stil" is in zijn geheel gewijd aan harttransplantaties. Tien jaar geleden op 2 januari 1SG8 werd door de Zuidafri- kaanse professor Barnard in het Groote Schuur Ziekenhuis in Kaapstad de eerste geslaag de harttransplantatie uitge voerd. Dit gebeurde bij Louis Was kanski, die echter maar ze ventien dagen leefde op het hart van de verongelukte Deni- se DarvalL Na die eerste trans plantatie zijn meer medici overgegaan op deze methode. In 66 klinieken over de hele we reld werden tot nu toe 350 hart transplantaties uitgevoerd. Een van de mensen die een nieuw hart kreeg, is Willem van Buu- ren, die nu de langst levende is met het hart van een ander. In deze uitzending vertelt hij over zijn leven en de transplantatie evenals zijn „hartprofessor" dr. Shunway. Ook komen aan het woord de Nederlands-Ameri kaanse kunsthartpionier dr. Kolff en de Leidse hoogleraar Van Rood, Ned. 1,21.50 uur. Popparade In de nieuwe aflevering van NCRV's „Popparade" brengen Sandra Reemer en Eddy Becker weer tal van artiesten op het scherm waaronder Peter Allen, Greg Kihn, Robert Gordon, Art Sullivan, The Dooleys, Kayak en Ebony. In het popnieuws zijn o.a. Paul McCartney en Wings te zien en Earth, Wind and Fire. Ned. 1,19.04 uur. Kris Pusaka De laatste aflevering van „De Kris Pusaka" heet „De beslis sing", die een noodlottige blijkt te zijn. Nadat Mark en Wati de kris hebben teruggegeven aan Hanindyo. volgt er een gesprek met Ben met Hanindyo. De laat ste besluit, tegen de regels van de Adat in, met zijn broer Sudjono te gaan praten. Het gesprek vindt plaats in het grote lege stadion zodat niemand kan horen wat de twee broers tegen elkaar zeggen. Na dit gesprek besluit Hanindyo de Kris tot na Rechts: Jan Teulings als Se- verinus van der Schoor de bier brouwer, Tilly Perin-Bouw- meester als tan te Dora en Jo de Meyere als ka pelaan Erik Ode- kerke in „Dag boek van een herdershond". Links: Professor Barnard ver richtte als eerste een geslaagde harttransplanta tie in Zuid Afri ka, Öe harttrans plantatie staat centraal in „De tjd stond even stil". Ned. II, 20.25 uur. burg, werken o.a. mee de In het programma „Rondje Hoofdstad Operette met^ een De bevolking lijkt een gouden theater", dat gepresenteerd toekomst tegemoet te gaan. word door Hans van Willigen- fragment uit „Wiener Blut", Henk Elsink die een fragment toont uit zijn programma „Theater en Thuis" en Don Mc Lean, de Amerikaanse zanger, componist. de wedstrijd aan Sudjono te geven. Ned. II, 19.25 uur. Herdershond Pastoor Bonhomme fronst de wenkbrauwen wanneer hij ka pelaan Erik Odekerke (Jo de Meyere) in de kerk aantreft met een kruiwagen vol bloemen. De herder vindt de zangprestaties van zijn „hond" ook ver bene den peil, maar zegt hem toch de muzikale prestaties van het kerkkoor wat op peil te bren gen. In deze aflevering ontmoet de kapelaan ook weer Miete, die hem deelgenoot maakt van de financiële zorgen waarin haar vader is geraakt door het baat zuchtig optreden van notaris Persoon. Er vinden in het dorp Een wonderlijke wereld" blijft het. In de NCRV-rubriek van die naam werd zaterdagavond het verschijnsel van „de troetel- schijf" of van de „tophit" of van de „plugger" aan de orde ge steld. Eerste, zoals te doen ge bruikelijk min of meer gedra matiseerd (door Alexander Po- la) en vervolgens ook in reporta- gevorm. En dat laatste gedeelte werd kritischerwijs verwezen naar AVRO's Toppop, dat op dat moment op het andere net woedde, Ook werden ons enkele „punk"-adepten vertoond: enke le jongelui versierd met een ha kenkruis of zelfs met een kwel lende veiligheidsspeld door de wang. „Welke filosofie zit er achter punk?", vroeg een of an dere briljante geest. Het ant woord van een van de kenners was kort en duidelijk: „rotzooi". Ik heb er niets aan toe te voe gen. De NCRV zal menigeen een ple zier hebben gedaan met „Ont waken uit een boze droom", een zogeheten psychologische thril ler en eigenlijk een dubbele (spannende) Kojak en vervol gens moesten wij ons vol wee moed afvragen waar de feeste lijke dagen van Ard en Keessie gebleven zijn. Ik bedoel: in Oslo werden de Europese schaats kampioenschappen verreden en wij kregen er slechts wat sa menvattingen van te zien in AVRO's Sportpanorama. Met het dalen van de prestaties van de Nederlandse schaatsers is de zendtijd ingekrompen. Zo werd daar gezegd, maar zo erg was het nou ook weer niet, leek mij. Naar „Netwerk" blijf je natuur lijk kijken ondanks alles wat er tot nu toe (niet) gebeurd is. Van kritisch volgen van de afgelopen televisieweek was ook nu geen sprake. Tenzij men bij dat hoofdstuk de drie gekwalificeer de thuislozen wil onderbrengen, die samen met Mies bij het „Le ger des Heiis" hadden gekeken naar „Je bed. je kast". Naar bleek hadden zij tijdens de vie wing „onbedaarlijk gelachen"" en „geen stukkie werkelijkheid" kunnen ontdekken. Naar onder getekende niet zonder genoegen constateerde liep de recensie van het stuk vrijwel parallel met de zijne. De schrijfster er van was, hoewel uitgenodigd naar Mies Bouwman vertelde, niet verschenen. Aad van den Heuvel trouwens ook al niet, ofschoon hij door zijn program maleiding zou zijn onderworpen naar aanleiding van enige alter natieve carnavals teksten, die dan ook niet werden uitgezon den. Het bij deze gelegenheid wel uitgezonden Venlose carna valsliedje leek overigens een uit stekende remedie tegen inder daad oorverdovende stompzin nigheden als: „Is je moeder niet thuis". Maar inmiddels dreigde „Netwerk" in plaats van een kritisch volgen over te slaan naar het andere uiterste: dat van een platform voor weder zijdse, nauwelijks in te tomen bewondering. Zoals onder meer bleek uit een dubbel interview met Jan Keja en Paul Meijer naar aanleiding van de Guy de Maupassant-serie, die, zoals de lezer van deze rubriek weet ook door mij hogelijk werd gewaar deerd. Maar ja, er zijn altijd over al grenzen aan. Enfin, de kritische noot kwam dan ten slotte toch nog van de 80-jarige schrijfster Willy Corsari. Spre kende over het maniakale oprui men van taboes zei zij: „Er is wel een taboe bij gekomen: je mag niet meer geloven", en, waarachtig, daar zit veel in. De AVRO vertoonde gister avond ruim twee uur een pro gramma met fragmenten uit one man-shows van Toon Hermans van de afgelopen twintig jaar. Natuurlijk werd het best een genoeglijke zondagavond. Maar niet te miskennen valt dat er nogal wat belegen nummers bij waren en dat je vele witzen natuurlijk op geruime afstand hoorde aankomen. En zo goed waren ze nu ook niet altijd. Het is de vraag of zo'n langdurige herhaling verstandig genoemd kan worden. En daar zou een hele verhandeling over de hu mor van Toon Hermans aan vast te knopen zijn. Ik beperk me er op deze plaats toe vast te stellen dat zo'n act als die van Hartmann, de voor een auditie opgeroepen goochelaar, natuur lijk nu al klassiek is en die' andere van de zomaar jofele schertsgoochelaar nauwelijks minder. HERMAN HOFHUIZEN NEDERLAND 1 Telaac 18.45 Tonoelspelen, les 1 NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19.04 Popparade 20.00 Minivoetbalshow 21.05 Lucy Show NOS 21.35 Journaal NCRV 21.50 De tijd stond oven stil, af!. 24 (harttransplantatie) 22.55 Eorfijk gezegd dacht Ik... 23.05 Onderwijzen, kunst of kun de? afl. 4 Symbiose 23.30 Aktiegroep blinden en slechtzienden NOS 23.34 Journaal NEDERLAND 2 don 18.55 Journaal KRO 19.05 Tom Jerry 19.10 Peppi en Kokkl 19.25 De Kris Pusaka, TV-serie, afl. 13, slot NOS 20.00 Journaal KRO 20.25 Dagboek van een herders hond, TV-serie, afl. 3 21.15 Rondje Theater 22.05 Brandpunt KRO/RKK 22.45 Geloven tussen 12 en 17 DUITSLAND 1 WDR: 18 Spatere Heirat nicht aus- geschlossen. 19.15 Hier und Heu- te. 19.45 Trick urn 4tel vor 8 (Wilhelm Busch). 20.00 Journaal 20.15 MS Franziska, TV-serie, afl. 5 21.15 Was Jimmy will und Carter kann, documentaire 22.00 Mein lieber Mann, TV-se- rie. 22.30 Tagesthemen 23.00 Sein Madchen für beson- dere Falie „His Girl Friday", Ameri kaanse speelfilm (1940) van Howard Hawks met Cary Grant en Rosalind Russell in de tweede film versie van Ben Hechts „Front Page". 0.30 Journaal DUITSLAND 2 18.20 SOKO 5113. TV-serie (Der Vogel ist ausgeflogen). 19.00 Journaal. 19.30 Spass mit Musik, muziekquiz. 20.15 Industrielle Archaologie 21.00 Journaal 21.20 Der Diener zweier Herren Komedie van Carlo Goldo- ni onder regie van Niels- Peter Rudolph met Martin Schwab als Pantalone en Kirsten Dene als Beatrice. 23.25 Journaal DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Cursus fysica, les 31. 19.00 Jour naal. 19.15 Landesspiegel. 20.00 Journaal 20.15 Die Erfinderbörse, uitvin- dersbeurs 21.00 Momente 21.15 Auch Henker sterben „Hangmen also die", Ame rikaanse speelfilm (1942) van Fritz Lang over de aanslag op Heydrich in Ts- jechoslowakije in mei 1942 en de vergeldingsactie in Lidice. 23.25 Journaal ENGELAND BBC 1: 18.05 John Craven's Newsround. 18.10 Blue Peter, voor de jeugd. 18.40 Journaal. 18.55 Nationwide, regionieuws. 19.50 Ask the Family, spelpro- gramma. 20.15 Blake's Seven, TV-serie 21.10 Panorama, actualiteiten 22.00 Journaal 22.25 The Hospital Amerikaanse speelfilm (1971) van Arthur Hiller met George S. Scott als geneesheer-directeur van een ziekenhuis, waar zich mysterieuze sterfgevallen voordoen. 0.05 Tonight, actualiteiten BBC 2: 20.00 Journaal 20.05 Ancestral Voices, muziek serie 20.30 Newsday, actualiteiten 21.10 International cabaret 22.00 Americans, TV-serie 22.50 Marie Curie, TV-serie 23.45 Nimmo 0.15 Open Door 0.45 Journaal 0.55 Télé Journal BELGIE NEDERLANDS 1 en 2 18.00 Peppi Kokki, TV-serie. 18.15 De kinderen van apparte ment 47A. TV-serie. 18.40 Open School. 19.10 Doe mee! 19.45 Journaal. 20.15 Rad der fortuin, spelpro- gramma 21.00 Grote lui, kleine lieden, TV- serie 21.50 Stromingen Het tweede van tien ge sprekken over de ontwik keling van het denken in de Ver. Staten met prof. Thomas S. Kuhn als mid delpunt. 22.40 Journaal, Wetstraat BELGIE FRANS 1 18.05 Sénoirama, voor bejaarden. 18.45 De liberale gedachte. 19.15 Sportmagazine. 19.30 Journaal. 19.55 Le télèviseur (Het TV-toe- stel), TV-spel van Joaquin Ami- 20.55 Ce que parler veut dire 22.20 Journaal NEDERLAND 1 10.00 Schooltelevisie DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.25 Bitte um- blattern, amusementsprogramma. 11.10 Treffpunkt Museum (Lande- museum Koblenz). 11.55 lm Werk notiert (Die Laufkatze). 12.20 Um- schau. 12.55 Presseschau. 13.00 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Zuviele Kinder für Maskina, docu mentaire uit Midden-Java. 17.00 Der Wolf und die Frau. jeugdserie (Der versalzene Fall). 17.50 Jour naal. DUITSLAND 2 Der grosse Wurf (The Pride of the Yankess). Amerikaanse speelfilm van Sam Wood met Gary Cooper als baseballspeler Lou Gehrig. 15.45 Mosaik. 16.15 Sport (skiën). 17.00 Journaal. 17.10 Die grosse blaue Murmel, jeugdjournaal. 17.40 Die Drehscheibe. DUITSLAND 3 WDR: 8.05 Schooltelevisie. 9.30 Sesamstrasse. 10.15 Schooltelevi sie. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 System Mensch, afl. 12 (gevoe lens). BELGIE NEDERLANDS 1 en 2 HILVERSUM I EO: 18.09 EO-Metterdaad: Liefdadig heid. 18.19 P.P.: Uitz. van de CPN 18.30 Nws. 18.41 (S) Wij hebben een woord voor de wereld, gewijde muz. 19.00 (S) Ronduit, muz. en infor. voor jongeren. 19.40 (S) De bijbel open, bijbelstudie. 20.00 (S) Ga er eens voor zitten, be schouwing. 20.40 Brazilië vandaag, in form. progr. 20.55 (S) Tenslotte. NOS: 21.05 (S) Hobbyscoop. 21.30 Voor blin den en slechtzienden. 21.40 Open school. 22.25 BOND ZONDER NAAM. 22.30 Nws. 22.40 Boerenbont, progr. over boeren en tuinders. VOO: 2255 Inform.show met actual, en muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II NCRV: 18.00 Nws. 18.11 (S) Hier en nu. Aansl.: Makro. 18.40 (S) Muziek in vrije tijd. 19.30 Onderwijzen - kunst of kun de/ 19.50 (S) Psalm van de week. 20 00 Nws. 20.05 (S) Radio Kamerorkest en viool. Klass. muz. 21.35 (S) Literama. 22.40 (S) Assepoester dichtbij huis. Lus- terspel. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.55 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. AVRO: 19 02 (S) Het Stenen Tijdperk. 20.02 Radiojoum. 20.05 (S) Superclean dreammachine. 21.02 (S) De negen-uur-show. 22.02 Radiojoum. 22.05 (S) Pim Jacobs' Platenscala. 23.03 (S) Candlelight (00.02 Radiojoum.) KRO: 01.02-07.00 fS) KRO-op-drie. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) AVRO-klok. (7.30 Nws. 7.41 Radiojoum.) 8.30 Nws 8.36 Gym voor de huisvrouw. 8.45 De 8.50 Morgenwijding. :iek, folklore. 9.15 9.00 Groenteman. School. 10.00 Radio Lawaai 10.10 Arbeidsvitaminen. (10.30 Nws. 10.33 Radiojoum.) 11.30 (S) Rondom Twaalf 12.26 Mede. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.41 Radiojoum. 12.55 Europa van morgen, feiten en commentaren. 13.10 (S) Orgelmuziek. 13.25 Beursplein 5. 13.30 'n Middagje AVRO, muziek inform, en service. (15.30 Radiojoum. 15.33 Radiojoum.) 17.00 Voor ons qemaakt (Door ons gekraakt..) kinderprogr 17.20 OVERH. VOORL: Nws. uit de Nederl. Antillen. 17.30 Nws. 17.32 Radiojoum. 17,50 de AVRO dili gence: Amus.- muziek. HILVERSUM li KRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.25 Badinerie. Oude kamermuziek 7.54 Overweging 8.00 Nws. 8.11 Echo 8.30 Aubade. Orkestmuziek 9.00 De letter M. (9.30 Scheepspraat. 9.35 Waterstanden) 10.30 Schoolradio. 11.00 Nws. 11.30 Ouder worden we allemaal 12.00 In „de Boerderij" OVERH. VOORL: 12.49 Uitz. voor de landbouw 13.00 Nws. KRO: 13.11 Echo magazine 13.40 Waar is de meester 14.00 Schoolradio 15.00 De avonturen van Anatol. Feuilleton. 15.20 In de wachtkamer. 16.00 Nws. 16.03 Spreekuur. NOS: 17.00 Het zal mijn tijd wel duren. 17.20 (S) Eurolicht. 17.40 Tambu. Progr. voor Antillianen. 17,55 Meded. HILVERSUM III VARA: (Van 7.00-8 00 Actual, via Din gen van de dag) 7.02 (S) Gesodemeur- ders. 9.03 (S) Peo op drie 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) VARA's zoekplaatje. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) Elpee Top Dertig 17.03 (S) Alfred HILVERSUM IV TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Capriccio. 9.00 Nws. 9.02 (S) Als reiziergers onder weg 9.03 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf 12.00 (S) Inter- mezoo. 13.00 (S) De meest verkochte klassieke tien. 13.30 (S) Korpsen. 14 00 Nws. 14.02 (S) Om het boek. 14.30 (S) Guitariteiten. 15.00 (S) Belcantorium.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 2