alleen benedenverdieping Vuur spaarde Voorschoten wil zwembadplannen voor verkiezingen afronden SZoutloos HPhO in Stadsgehoorzaal Grootscheeps onderzoek naar geluidshinder in Alphen Gaaf theater van Penta Warmond viert toch carnaval [NA i STAD/REGIOLEIDSE COURANT ZATERDAG 28 JANUARI 1978 PAGINA 3 Gedupeerd Augustinus gaat moedig verder LEIDEN De studentensociëteit Augustinus is na de hevige brand van afgelopen woensdag op zoek gegaan naar een vervangende behuizing, die de 1100 leden tellende vereniging een jaar lang een dak boven het hoofd moet garanderen. Behalve de door de brand in as gelegde zolderverdieping heeft het gebouw aanzienlijke waterscha- 3 wide geleden. De kosten voor het herstel van het monumenta- Ie pand worden op drie ton geraamd. Om het maandpro- gramma toch nog enigszins te kunnen afdraaien heeft het bestuur van Augustinus besloten de komende twee weken bepaalde onderdelen alsnog in de benedenzaal De Saint doorgang te laten vinden. Brandcoördiriator Ben van Noort, die doorgaans de functie sociëteitssecretaris be- 6 ^ïdeedt, stelt, dat de waterschade het gebouw aan het Rapen burg aanzienlijk is. „Het is te danken aan de stucadoor, die hier tijdens het oplaaien van de brand voor werkzaamheden aanwezig was, dat erger kon worden voorkomen. Hij is on middellijk met zijn boormachi- aan de slag gegaan om spui gaten in de plafonds aan te brengen. Zodoende heeft hij we ten te vermijden, dat de boven ste verdiepingen door het ge wicht van de wateroverlast naar ie Ga} beneden zijn komen zetten. De brandweer wist ons vlak na de vuurzee op de SIA-zolder, de afdeling voor culturele activitei ten, al te vertellen, dat de mees- De hu te vloeren van de lagergelegen Seta6es volledig vernieuwd moe- ™^|°ten worden, omdat ze over enke- enst «le dagen krom zullen trekken, e Gai gebiedWe zijn het grootste deel van 18.301 onze muziekinstrumenten die 0 nonder het dak opgesteld stonden rgelcoikwiitgeraakt AUeen al het af- 10.30 fl Nws i'i'nuat>'Ben van Noort, brandcoördinator van Augustinus. en Jan "n9 van Coeverden, vice-voorzitter, temidden van de in de as gelegde SIA-zolder. branden van een vleugel heeft een schade van 30.000 gulden opgeleverd. Voorts zijn er in het vuur twee electronische orgels, vijf drumstellen en al het meu bilair verloren gegaan", aldus Ben van Noort. Dankzij de medewerking van verschillende studentenvereni gingen in de stad kan een ge deelte van de geplande activitei ten van de gedupeerde sociëteit normaal afgewerkt worden. De bedoeling is dat men in bepaal de gevallen moet improviseren, met name ten aanzien van de carnavalsevenementerl, zodat ook deze in ieder geval nog enige aandacht kunnen krijgen. De bijeenkomst van donderdag 2 februari over het onderwerp of Augustinus ook voor niet-stu- denten een „open sociëteit" dient te worden gaat eveneens volgens afspraak door. Hetgeen als een moedige stap mag wor den gezien, èn naar zeggen van het bestuur ook wel een beetje als „zwarte humor", nu het ge bouw aan de geblakende top voor de weergoden ten prooi ligt. LEIDEN Op het programma van het itendd Rotterdams Philharmonisch Orkest, dat de wo gisteravond het samenzijn in de Leidse A Op stadsgehoorzaal met zijn aanwezigheid i nu. I opluisterde, stonden werken van Ri- i Publ chard Wagner, Ludwig Spohr, Edward nutt» en Richard Strauss. Van de eerste ,n Richard werd de Ouverture uigevoerd Schootot_ zijn Meesterwerk, waarin hij de 'qNOstrijd tussen de winden en de ondergang ad ij- van het Westen bezingt. Wat de winden betreft is het nog altijd niet duidelijk wie de uiteindelijk overwinning zal be halen, maar met de ondergang van het Westen was hij zo te horen een aardig eind op streek. Vervolgens voerde men van Ludwig het Concert in A voor strijkkwartet en orkest uit, gecomponeerd in 1845. Solistische medewerking werd daaraan verleend door het zeer capabele Daniël-Kwartet, dat evenwel niet kon verhullen, wat aan deze uitvoering het zwakke punt was: Ludwig kan niet componeren. Het is een goedkoop en infantiel stuk muziek, en bepaald niet geschikt om te boeien. Ook nog voor de pauze klonken de bekende tonen van de eerste Peer Gynt-suite van Edward, door Ferdinand Leitner gediri geerd met evenveel routine als waarmee hij het op de piano speelde toen hij zes was. Eindelijk was het pauze, en kwamen we toe aan de tweede Richard. Lang niet de slechtste componist, een die zeer gezel lige muziek bij Le Bourgeois Gentilhom- me wist te schrijven. Maar ook dat is geen mu?iek die uitmunt door originali teit of gewaagdheid. Een concert waar niets aan te beleven was. TonHannsen 'I LEIDEN Het Haddock-effect, zo zou )je, naar het stripverhaal Kuifje, de ont- ;t moeting kunnen noemen tussen de wes- dlterling verstard aan zijn eigen cultuur en de hem vreemde gebruiken van niet- westerse volkeren. „Uw nederige die naar" van het Penta-theater, vrijdag avond in het LAK-theater, deed aan dat 11 Haddock-effect denken. 3 EenEuropeaan bezoekt een Japans res- 4 taurant. Vol egards en met zonderlinge- 7 nederigheid wordt hij bediend. Maar wat j wordt opgediend, vind de man niet eet- i baar. Op de wonderlijke wereld om hem t heen slaat hij nauwelijks een blik. Wel J voelt hij het vreemde van die wereld, zo 3 anders is het Japanse kosmosje, dat de j westerling hem tenslotte zo goed als ver- I nietigt. J Penta heeft al eerder getoond zeer goed 1 waarnemer te zijn van bovenbeschreven I situaties (de onzekerheid van de man in I een restaurant). Bovendien is de groep uitstekend in staat de waarnemingen om te zetten in voortreffelijk bewegingsthea ter, waarbij het geobserveerde heel nauwkeurig in precies getroffen gebaren wordt weergegeven. Het gehele verhaal waarin de aparte observaties hun plaats krijgen, verveelt nergens en is goed ge componeerd. Subtiele humor krijgt door lopend een kans. Al die waardering ging nog meer op bij het eerste bewegingsspel „Schoonschijn". Daarin wordt heel exact de wereld ge troffen van de party en ouderwetse feest jes, waar heren hun waardering voor dames uitdrukten in de mate waarin en de manier waarop ze vuurtjes aanboden. Penta heeft gelijktijdig de dromen van de bezoekers in beeld gebracht. Dit alles doet de groep op volstrekt heldere en tegelijkertijd volkomen niet-realistische wijze. Hetgeen leidt tot boeiend en gaaf bewegingstheater. Paul v/d Plank 8.15! iterstai 10 04 .00 Dl 12.20j Surinal 55Me| titen. ig. Aai Joemei a 19 0 VOORSCHOTEN De ge- Jourtmeenteraad is gisteravond ak- buitërtkoord gegaan met de benoe- J™ „„"mim: van G. A. de Graaf! (33) uit Berkel en Rodenrijs tot ge meentesecretaris. Aan deze be noeming ging een schorsing van ruim een uur vooraf en eerst bij de derde stemming behaalde ■02 (Sjdeze kandidaat de kleinst mo- ZMüke meerderheid (10 tegen MozJ®>- Tot enige verrassing werd ara 1 tijdens de vergadering de direk- cimk kteur financiën A A Koedam, 1. i locosecretaris, als kandiaat op gevoerd. De derde stemming ging dan ook tussen de huidige locosecretaris en de heer De Graaff. De heer De Graaff is thans als bureauchef werkzaam bij de afdeling financiële en economische zaken van de Ver eniging van Nederlandse ge meenten, voor dit tijd was hij werkzaam bij de gemeente Rijs wijk. Het spreekrecht van het publiek in het kader van de raadsverga dering werd na een discusie voor de tweede maal verscho- passende zaak een verslag zo levisie. Voorschoten zal zich ven naar een volgende vergade ring met de bepaling dat nog maals in de commissie bestuurs zaken de eventuele mogelijkhe den besproken zullen worden. Bij de mededelingen stond het verslag van de commandant van de brandweer over 1976. Het Zwembad bleek geen typefout te zijn en de raadsleden verbaasden zich ver het late uitblijven van het lang na het verstrijken van het jaar uit te brengen. De commis sie algemene zaken zal zich daarover nader moeten uitspre ken. aansluiten bij de Multivisiemast in Oegstgeest, de raad had wel tal van vragen, die evenwel nog niet allemaal beantwoord kon den worden. De voorbereiding van de bouw van een overdekt zwembad en de inrichting van een recreatie terrein kreeg de volledige goed keuring. De gehele raad prees marktkramen ,,in Ridderveld sica Ri 13.00 14 1 ALPHEN AAN DEN RUN esl9 fi^e rasdmjrófi voor kooplie- raten den die in aanmerking willen komen voor een standplaats op de nieuwe weekmarkt in Rid derveld, zal begin volgende maand gestart (gestart). De markt, die elke woensdag van 11 tot 16 uur zal worden gehouden op het Carmenplein, i zal half maart worden geopend. Op de markt is plaats voor een veertigtal kramen. De gemeente zal bij de „gunning" er naar streven om zestig procent non- 5tjg bjfood" en veertig procent „food" htendte realiseren. Dubbele inschrij- uisvro vingen en meerder inschrijvin- gesp gen op een nummer worden leuter!door 6emeente niet in behan- t inf(]deling genomen. Bij de openba- ge mi re loting, die op woensdag 22 RO-foi februari om 15 uur zal plaats led. tl, - 1 - 12.41 vinden in het gebouw van Open- |jsterabare Werken, zal het bestuur venPn van de „Centrale Vereniging igr. 11voor de Ambulante handel" P" aanwezig zijn. KxJsar (S) u ALPHEN AAN DEN RUN De gemeente Alphen aan den Rijn gaat een „akoestisch onderzoek" houden. In 27 straten zullen geluidsmetingen worden verricht zowel binnen als buiten de huizen. Het akoestisch onderzoek gebeurt met financiële mede werking van de Regionale Inspecteur van de Volksgezondheid. Deze heeft Alphen in overweging gegeven om op grond van zo'n onderzoek plannen op te stellen om ontoelaatbare geluidsniveaus terug te brengen tot aanvaardbare proporties. De kosten van het onderzoek, die zo'n 75.000,- bedragen, zullen door het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne worden vergoed. Het is volgens wethouder Haanstra nog allerminst zeker dat de overheid de suggesties die gedaan zullen worden aan de hand van de uitkomsten van het onderzoek, ook zal overnemen. Volgens de wethouder is het wel zeker dat het zonder financiële steun van de overheid onmogelijk zal zijn om de problemen van de geluids hinder op te lossen. Op aandrang van het raadslid van Progressief Alphen, Van Steenis, zal in het onderzoek ook het effect dat verkregen wordt door het aanbrengen van dikkere beglazing en geluidswallen betrokken worden. Deze voorzieningen zijn al enige tijd gelegen aangebracht in het „groene dorp" en langs de Eisenho- werlaan. Inwonertal Wassenaar daalde de voortvarendheid van het col lege van burgemeester en wet houders en wethouder Marselis deed de toezegging dat nog in de april-gemeenteraad de hele „zaak" afgerond kan worden met o.a. de beschikbaar stelling van een bedrag van 5,5 mil joen uit de reserves van het grondbedrijf. De maand april is gekozen omdat deze precies nog voor de verkiezingen van de nieuwe gemeenteraad ligt, waar door de kiezer dan zeker weet of er nu wel of niet een zwem bad komt. Vier jaar geleden stond Voorschoten vrijwel even „ver" met de voorbereidingen, maar in augustus van dat jaar weigerde de toen aftredende ge meenteraad de financiële conse quenties onder het motto dat de nieuwe raad niet gebonden zou mogen worden aan een dergelij ke belangrijke beslissing. Bouw sporthal volgens schema ROELOFARENDSVEEN De werkzaamheden aan de sport hal in Roelofarendsveen verlo pen naar wens. Het heiwerk is afgerond en momenteel is aan nemingsbedrijf Heem bouw bv bezig met het leggen van de fundering van de 3,5 miljoen kostende sporthal. De aanne mer zelf is erg tevreden over het verloop van de bouw. Door de gunstige weersomstandighe den is men slechts enkele dagen achter op het schema. Als het schema kan worden aangehou den zal de oplevering nog voor de bouwvakvakantie plaatsvin den. De gemeente Alkemade heeft groot belang bij een tijdige ople vering. De hal moet namelijk 1 september klaar zijn, wil de ge meente Alkemade in aanmer king komen voor een vergoe ding van de minister van onder wijs en wetenschappen voor het gebruik van de hal als gymnas tiekzaal. Het gaat daarbij om een bedrag van meer dan 100 duizend gulden. Het bouwterrein van de sport hal in Roelofarendsveen. WASSENAAR Het inwoner tal van de gemeente Wassenaar is in het vorig jaar met 346 teruggelopen en gekomen op 27.538. Het „geboorte-over schot" bedroeg het vorig jaar min. II. Dat wil zeggen dat er 11 mensen meer overleden dan er kinderen geboren werden. Het aantal kinderen dat in 1977 geboren werd bedroeg 199. Ver der was er een negatief „vesti gingsoverschot" van 335, dat wil zeggen dat er zich 1726 perso nen in Wassenaar vestigden, maar dat er 2061 vertrokken. In 5 jaar tijd blijkt het inwone raantal van de gemeente met ruim 1000 verminderd te zijn. Op 1 januari 1973 werd het hoogste inwoneraantal bereikt, n.L 28.762. Tot en met 1972 was er sprake van een vrij snelle groei van de bevolking: van 1967 tot en met 1972 was het inwonersaantal met ruim 2000 gegroeid als gevolg van grote woningbouwactiviteiten. Wat het aantal geboorten be treft, dat bewoog zich in de zestiger jaren rond de 350 per jaar. Het is het vorig jaar gezakt tot bijna 200. Het aantal geval len van overlijden blijft vrij constant. Het beweegt zich al vele jaren rond de 225 per jaar. WARMOND Ondanks wat moeilijkhe den met de organisatie zal er toch ook in Warmond carnaval gevierd kunnen worden. Aanvankelijk lag het in de be doeling dit jaar een groot carnavalsfeest te organiseren in samenwerking met ver schillende Warmondse verenigingen. De meeste kandidaten lieten het echter voortijdig afweten zodat alleen „Kom- munikatie Warmond" overbleef om te trachten toch een feest voor „zotten" te organiseren. En dat is gelukt Zij kunnen rekenen op de medewerking van de carnavalsvereniging „De Sop pers" van Mariënhaven, het grote verzor gingshuis in Warmond. Prins carnaval en Prinses Suzanne met de Raad van Elf zullen op ieder evenement aanwezig zijn. Het programma ziet er als volgt uit. Vrijdag 3 februari carnaval voor de jeugd bij de soos „Trippel In" om 18.30 uur 12- 12 15-jarigen jarigen en vanaf 21.15 uur voor Warmonders van 15 tot 21 jaar. Plaats van handeling hiervoor is Het Trefpunt aan de Herenweg. Zaterdag 4 februari wordt er een grote carnavalsoptocht gehouden die start van af het Van Duvenvoordeplein om 15.00 uur. Daarna kunnen de kinderen zich vermaken in het Trefpunt. Diezelfde avond zal er een „Carnaval der grote Luiden" worden georganiseerd eveneens in het Trefpunt Het is uiteraard gewenst onherkenbaar vermomd te verschijnen maar verplichtis het niet Muzikale mede werking zal verleend worden door „The Wiljo's". Aanvang 20.00 uur entree 7.50 voor niet-leden van Kommunikatie War mond. Leden kunnen vooraf kaarten ha len voor 5.- bij de bekende adressen. Oranje Nassau-goud voor Panagrowerknemers WARMOND Het Warmondse bouwbedrijf Panagro bestaat deze maand 40 jaar. Dit feit werd gisteren uitbundig in het Alphense Avifauna gevierd. Tij dens deze feestavond werden door burgemeester De Vreeze een tweetal koninklijke onder scheidingen uitgereikt. De Pana- gro-werknemers J.J.Jansen uit Leiden en W. van der Voet uit ^armond ontvingen beiden de gouden eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. De heer Jansen trad in dienst bij Para- gro bij de oprichting van het bedrijf en was daar tot 1973 werkzaam als hoofduitvoerder. In 1973 verliet hij evenwel het bedrijf omdat hij de 65-jarige leeftijd had bereikt. De heer van der Voet trad in dienst bij Pana- oto op 1 mei 1940, na voordien werkzaam te zijn geweest bij Padox. Dit bedrijf werd door Panagro overgenomen. Van der Voet is nog steeds werkzaam bij Panagro als chef-inkoper en procuratiehouder. Hij zal in maart van zijn pensioen gaan gemeten. Burgemeester De Vreeze speld de de twee werknemers de on derscheidingen op

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3