Retourtje Derde Wereld met ontwikkelingswerker thuis TERUGBLIK Koos Postema met een nieuwe reeks ,,Een Groot Uur U" hou I het lJ scherm in tiet oog KLACHT TEGEN VARA NA REPORTAGE OVER EROSCENTRUM TELEVISIE VANAVOI TELEVISIE DONDERDA RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 2,5 JANUARI 1978 PAGIN ROBERT Robert Long, die de laatste tijd met liedjes van zijn laatste elpee „Levenslang" her en der door het land heeft gezeuld, is inmiddels op toernee met een door Di- mitri Frenkel Frank ge schreven show met als titel „Wat ieder meisje weten moet". Als Dimitri de tekst van deze show net zo op het lijf van Robert heeft ge schreven als hij deed in het tv-spel over de popster, dan mogen we iets goeds, alt hans iets redelijks verwach ten. Claus Brockhaus van de VPRO-gids hoopt daar ook een beetje op, want hij vindt Robert maar een „egotripper of exhibitionist", hetgeen wil zeggen een zelfgenoegza me, zichzelf tentoonstellende man. Wat is Roberts ant woord daarop in dat VPRO- interview? Wel, dat iedere artiest een beetje een exhibi tionist is, anders gaat hij niet voor een volle zasi zich staan laten bekijken. Brock haus schrijft ook, dat Rotx c in zijn optredens wijdoi in staande deuren intrapt "v weinig zachtzinnig met zij», publiek omgaat. Waarop Ro bert weer, dat hij misschien toch nog niet zo'n vakman is en misschien wel te lang bij „Unit Gloria" is blijven han gen. Robert vindt van zich zelf ook, dat hij een behoor lijk „grote bek" kan open trekken. Dat heeft hij ge leerd van de soldaten bij voorstellingen in de kazer nes. Hij vervolgt: „Ik weet ook niet wat mijn publiek is. Tie 400.000 mensen die mijn l laat hebben gekocht Daar .eb ik geen binding mee". Intussen stelt Robert zich veel voor van de nieuwe Di- mitri-show over wat ieder meisje moet weten. NICO Nico Haak loopt met zijn carnavalsschlager voor dit jaar wel een jaar of 25 ach ter. In die goeie ouwe tijd moest je het als jongen wel eens gewiekst aanleggen om een meisje te versieren en van haar aan de weet zien te komen wanneer haar moeder niet thuis was. Maar welke jongen en welk meisje houdt vandaag de dag nog reke ning met deze oude, verwelk te gewoonte? Nico Haak is 'echt de laatste ouderwetse met zijn: „Is je moeder niet thuis, nee, dan kom ik effe". Als het misloopt, gaat Nico derhalve langs de regenpijp af. Al die nieuwe schlagers, die we over drie weken weer vergeten moeten zijn, maken het leven er intussen niet ge makkelijker op. Daarom een lijstje teneinde de zaken goed uit elkaar te kunnen houden: André van Duin met „Toedeloe" (doorzingen tot het gaatje), Willeke Alberti met „Carolientje", de Span-, jolen met „Ik ben verkikkerd op jou", Albert Mol met „Laat me van voren eens kij ken", de Stiefels met „Ti- nus", Adèle Bloemendaal met „Elke dag kan de laatste zijn", Bossa Nova met „Disco Brasil", Kiele Kiele met „Overal kak-tussen", lachen de William met „Mijn dinge- ling", Corry van Gorp met „Jodela hiti", Corrie Konings met „Kijk mij toch niet zo, ondeugend aan", de Twee Pinten met Genoveva", Spag hetti met „Lieveling dans de samba", Tony Bass met „O mooie bellefleur", het Cock tail Trio met „Moeder heeft een gaatje in haar hand", Leo Driessen met „De zachte Geej" en Rijk de Gooijer dan met „Er is in mijn bed plaats voor drie", waarin hij ondub belzinnig onze consumptie maatschappij voor aap zet, maar dat mag niet op de radio, omdat het de dingen wat al te duidelijk zegt. BOB De Ierse zanger Bob Geldof, ster van ,The Boomtown Rats', wordt er doodziek van om steeds dezelfde vragen te moeten beantwoorden als hij geïnterviewd wordt. Toen hij onlangs in Amerika was en daar een groot aantal journa listen te woord moest staan, bleken dezen niet al te origi nele vragen te stellen. Daar om besloot Bob om na het tweede interview zijn eigen biografie te schrijven. Hij leende een typemachine en een stuk papier en tikte een aardig verhaal met antwoor den op alle domme vragen. Toen hij klaar was, gaf hij dat aan de man van de pla- tenmaatschappR met het ver zoek om het te laten druk-1 ken. Die stond wel raar te kijken, omdat hij zo-iets nog' nooit had meegemaakt. Bob wilde niet dat er in gestreept werd of verbeterd. Alle fou-. ten bleven er in staan. Een kniesoor die daarop let In middels is Bob dik tevreden over de interviews die hem nu worden afgenomen. Er kan nu gepraat worden over interessantere dingen dan: „Wanneer zijn jullie als groep ontstaan?" NELLEKE Nelleke Burg, de ontdekking van Robert Long, kennen we van de tv van het Zolder- kinderprogramma. Een rol in een tv-spel maakte zij nooit eerder. Dinsdagavond zagen we haar daarin voor het eerst in het stuk „Het legaat" van Guy de Maupas sant in de regie van Jan Keja. Zij bracht het er niet slecht af. Toch vond zij het geenszins een eenvoudige zaak, laat zij weten in een interview in TROS-kompas. Tot nu toe op de planken maakte zij haar programma of een deel ervan in één keer af. Bij het werken in de. studio moet een rol opge bouwd worden bij stukjes en beetjes. Bovendien leidt alle gedoe er omheen je sterk af. Intussen ziet Seth Gaaikema het ook al met haar zitten. Hij heeft haar een hoofdrol toegedacht in zijn nieuwe' musical-in-de-maak: „Swing pop". Nu, daar heeft Nelleke wel iets van weg, deze Bos sche kleermakersdochter. Ruim 150 ontwikkelingswerkers trekken per jaar naar landen in de Derde Wereld, de meesten voor twee jaar, anderen lan ger. Sommigen vertrekken uit idealisme, anderen uit zucht naar avontuur, om de dienstplicht te ontlopen, omdat ze de bons hebben gekregen, ontslag, of zo maar. Allen echter krijgen te maken met een wereld vol allerarmsten, afhankelijkheid en ongelijkheid en op een dag komt men terug in Nederland, juist wanneer men dAlr is ingeburgerd, voor zover mogelijk. De klap die het thuisfront uitdeelt, blijkt in de meeste gevallen harder dan die van de Derde Wereld. Onbedoeld natuurlijk, maar daarin schuilt het grootste pro bleem: de Nederlander weet niet wat de ontwikkelingswerker heeft meegemaakt Deze kan, eenmaal terug, zijn ei niet kwijt en gaat zichzelf een probleemgeval vin den. Roeland Kerbosch, die al eerder over de Derde Wereld filmde, brengt dit in beeld in de film „Retourtje Derde We reld". Deze film wordt verspreid over belanghebbende instanties en wordt door de omroep komende zomer op de buis gezet. De meeste televisiekijkers kennen het wer vende filmpje wel van de Stichting Neder landse Vrijwilligers, waarin Ton van Duin hoven benadrukt dat alle vogels welkom zijn, mits ze prima zijn. Dit filmfragment heeft Kerbosch gebruikt ter inleiding van zijn film die naar weerskanten signaleert, zonder een oplossing aan de hand te doen. De kijker krijgt een vaag beeld van het ontwikkelingswerk, Kerbosch doet niet meer dan heel even aanstippen, maar geeft toch een goed beeld van wat de ontwikke lingswerker terug in Nederland wacht. Niet zonder humor. De film toont aan hoe een van de ontwikkelingswerkers 's mor gens vroeg erop uit trekt om de vuilnisbak ken na te lopen op bruikbaar materiaal. Nogal nuchter merkt hij op dat het hele interieur van zijn woning bestaat uit „ge vonden voorwerpen". Verwijtend laat Kerbosch de lens van zijn camera gaan over straten volgestampt met auto's: welvarend Nederland. Maar tot wie hij dit verwijt richt, is niet duidelijk - als Roeland Kerbosch maakte „Retourtje Derde Wereld", voor het thuisfront van de Stichting Nederlandse Vrijwil ligers. tenminste van een verwijt sprake is, omdat de Nederlander er ook niets aan kan doen dat hij van zijn salaris een auto koopt en wat ons land nog meer in voorraad heeft. Wanneer Kerbosch alleen bedoelt: zo ziet de Derde Wereld er uit en zo Nederland, dan is hij zijn doel voorbijgeschoten. Want men hoeft maar uit het raam te kijken om te zien wat deze cineast per camera kon vastleggen. Het is overigens helemaal nogal moeilijk te becijferen, wat Kerbosch en met hem de Stichting Nederlandse Vrijwilligers voor ogen stond. De stichting schrijft: „Bij hun terugkeer wacht de vrijwilligers een koude douche. Zij zien de verspilling van de welvaartsmaatschappij ineens met an dere ogen. Wat erger is: zij bemerken dat het onderwerp ontwikkelingssamenwerk ing, dat hunzelf zo na aan het hart ligt, bij veel van hun vrienden en kennissen nauwelijks leeft. En het ergste van alles: zij kunnen hun verhaal niet kwijt, want ze kunnen het niet goed vertellen en nie mand wil luisteren." Als het hoofdstuk: weggeweest en nu te rug, b afgesloten, blijkt een nieuw hoofd stuk aan te breken: de wederaanpassing van teruggekeerde vrijwilligers en de be wustwording van de ontwikkelingsproble matiek in Nederland. Het lijkt erop, dat Kerbosch in de eerste plaats dat ei heeft gefilmd, dat de vrijwilli ger in Nederland niet kwijt kan. Een boeiend praatonderwerp wellicht, maar de- geen die de film bekijkt, staat na afloop met dezelfde lege handen als daarvoor. Als zelfs de echtgenote van een ontwikkelings werker al zegt, het werk in de Derde Wereld niet goed te kunnen begrijpen, dan kan van de gemiddelde voorbijganger moeilijk méér worden verlangd. De film blijft bij een tamelijk loos signale ment er is teleurstelling na terugkeer, de koffiepot staat weer gezellig te pruttelen. Vermoedelijk heeft Kerbosch, in opdracht van de stichting, ook niet meer bedoeld dan een tamelijk vrijblijvend signalement waarmee anderen, zoals de terugkerende vrijwilliger zelf, moeten werken. Met na me: wat doet die vrijwilliger met de kennis - behalve zijn eigen vakkennis waarmee hij werd uitgezonden - die hij in de Derde Wereld heeft opgedaan? Zoals de zaken thans liggen: vrijwel niets. Intern blijkt men niet verder te kunnen komen dan eindeloze discussies, nadat de vrijwilliger in die Derde Wereld .monumentjes heeft achtergelaten", zoals een nieuwe weg, waarover een van deze vrijwilligers spreekt. De ondervinding die daar wordt opgedaan, moet hier in Nederland worden gebruikt, is thans de doelstelling. De film van Kerbo sch: „Retourtje Derde Wereld", moet de aanzet zijn. „Aan ons, de Stichting Neder landse Vrijwilligers, om hierop zo spoedig mogelijk en adequaat in te spelen", aldus de chef van de Nederlandse stichting, drs. W. Zevenbergen. Maar hoe, gaf ook hij niet aan, hoe krachtig het applaus was, waar mee de film van Kerbosch werd ontvan gen. F. J. BROMBERG Georgien en Herwin maken kennis met hun nieuwe school Schwejk voldoet aan de oproep om vrijwillig in dienst in de serie „Kon Hesi Baka". te gaan nu dè oorlog is uitgebroken. Koos Postema start vanavond bij de VARA met een nieuwe reeks „Een Groot Uur U". Dit programma is sinds 1970 regel matig op het scherm versche nen en heeft altijd geprobeerd informatie te geven over so ciaal/medische onderwerpen. Het waren programma's die de taboesfeer rond de onderwer pen moesten wegnemen en men slaagde daar vaak in. In het eerste nieuwe programma wordt aandacht besteed aan de voeding. Het is de bedoeling om de waandenkbeelden, vooroor delen en misverstanden rónd dit onderwerp uit de weg te ruimen. Hierbij speelt de Hart stichting een belangrijke rol. Vragen van de kijkers zijn tra ditiegetrouw van harte wel kom. Ned. II, 21.30 uur. Van Gewest tot gewest deld worden is het carnaval in Oeteldonk. In Den Bosch is men alweer vanaf 11 november vorig jaar bezig met de voorbereidin gen voor het carnaval. Op 5, 6 en 7 februari is het weer zo ver en verandert de hoofdstad van Brabant in het durpke Oetel donk. Alle Bosschenaren trek ken dan de „boerenkiel" aan en begeven zich onder het gezag van Prins Amadero. Hoe Den Bosch zich voorbereidt op car naval ziet men in deze reporta ge. Ned.1,19.04 uur. PK De nieuwe BMW die Eric Goe- bel wil kopen wordt goedkoper als hij meer voor zijn oude Fiat terugkrijgt. Hij zwijgt daarom tegenover de garage over de val die de Fiat van de smeerbrug heeft gemaakt. Voor Monika Bach is de inruilauto van Eric Goebel de eerste auto. Ze heeft net haar rijbewijs en haar klacht dat de auto zo raar doet wordt dan ook door de garage Panoramiek „Panoramiek" besteedt van avond aandacht aan de comple xe problematiek van Noordoost- Afrika Terwijl der grote mach ten proberen hun invloed uit te breiden in deze „hoorn van Afrika", vinden er hevige ge vechten plaats tussen Ethiopië en Somalië, die beide aanspraak maken op het gebied van de Ogaden. In het noorden vecht een guerrilla-beweging voor de onafhankelijkheid van de Ethio pische provincie Eritrea. Ned. I, 22.05 uur. Kon Hesi Baka Georgien en Herwin zijn in Hol land aangekomen, maar hun moeder komt ze niet afhalen. Gelukkig wordt het adres ge vonden en komen ze toch nog goed terecht. Ze gaan zo lang bij vrienden van hun moeder wonen en gaan kennis maken Soldadt Schwejk Schwejk meldt zich vrijwillig als soldaat ondanks dat hij aan reuma lijdt. Het levert hem ech ter problemen op, omdat men denkt dat hij de boel voor de gek houdt. Hij moet naar het ziekenhuis om het kwaaltje snel en doeltreffend te laten verhel- Bram en Freek Nadat Bram en Freek de aktua- liteit van de snoepvertegenwoor- diger S. in de huiskamer ge bracht hebben, komen ze nu achter de alledaagsheid van daan en ontluisteren zij samen met gitarist Jan de Hont hun eigen vak onder de titel „De tol van de roem". Ned. II, 22.35 uur. (Van onze radio- en tv-redactie) Huizen Het bestuur van de Reformatorische Politieke Federatie heeft bij de officier van justitie in Amsterdam een klacht ingediend tegen de VARA. Het gaat hierbij om een aflevering van de VARA-informatierubriek „Varavisie" van zaterdag. De RPF meent dat met het programma onderdeel over het eroscentrum in Rotterdam een of meer strafbare- feiten tegen de zeden zijn gepleegd. De RPF maakt zowel bezwaar tegen de inhoud van het programma als tegen het tijdstip van uitzending. „Temeer", aldus een woordvoerder, „omdat reeds in de vooravond de meest opvallende scènes zonder enige waarschu wing vooraf op het scherm zijn gebracht". Nederland zingt als elfde in Eurosongfestival Nederland komt als elfde land aan de beurt tijdens het Eurovi sie Songfestival, dat op 22 april as. in het Palais des Congrès in Parijs wordt gehouden. Dit was het resultaat van de loting, die in Parijs onder toe zicht van de E.B.U. (Europees Omroep Unie) heeft plaats ge had ter bepaling van de volgor de waarin de solisten van de in totaal twintig deelnemende lan den zullen optreden. Die volgor de luidt: 1. Ierland, 2. Noorwe gen, 3. Italië, 4. Finland, 5. Por-' tugal, 6. Frankrijk, 7. Spanje, 8. Engeland, 9. Zwitserland, 10. België, 11. Nederland, 12. Tur kije, 13. West-Duitsland, 14, Mo naco, 15. Griekenland, 16. Dene marken, 17. Luxemburg, 18. Is raël, 19. Oostenrijk en 20. Zwe den. De tiende en laatste aflevering van de door Anton Quintana bewerkte en door Jan Keja ge- regiseerde Guy de Maupassant- verhalen bleek nog een half uur langer te duren dan was aange kondigd. Ruim tweeënhalf uur dus. Voor de toneelliefhebbers zou dat niet erg zijn, zei de TROS-omroepster en daar zit natuurlijk wel wat in, maar dat neemt niet weg dat men achter af de indruk kreeg dat die to neelliefhebbers waarschijnlijk toch nog iets meer aan hun trekken zouden zijn gekomen als er op het origineel een half uurtje besnoeid zou zijn. Want ietwat wijdlopig was het niet al te verrassende verhaal, zoals het zich nu in beelden aan ons voor deed wel. En dat heeft ongetwij feld aan die bewerking gelegen. Want ook nu toonde Keja zich een voortreffelijk tv-regisseur in het algemeen, maar naar het mij wil voorkomen voor dit soort werk in het bijzonder. Wat mij vooral weer eens opviel is dat hij één van de weinigen is die zijn acteurs en actrices zover weet te krijgen dat zij het gekunstelde „toneel-toontje" als geoefend tv-kijker heb ik het onderhand in het hoofd hangen loslaten en zich van de meer natuurlijke spreektoon gaan be dienen. Maar hij vertelt zo'n verhaal ook bijzonder goed, dat wil dus vooral zeggen in de passende, licht-ironiserende trant, die zelfs blijkt uit de ach tergrond muziekjes, waarvoor de pianist Olaf Viruly deze keer een flink deel van de pianolite ratuur had afgeraasd. Dat deed het overigens heel goed. Naar bleek gaat er een langspeelplaat komen. Naar men moet hopen speelt Viruly daarop toch com plete werkjes. Hoe het zij, het moet bij deze toch even worden vastgesteld dunkt mij, dat van de Nederlandse televisie toneel series die er de laatste jaren zijn verschenen, „uit de wereld van Guy de Maupassant" van Keja ongetwijfeld één van de, zoal niet de beste, was. Herman Hofhuizen Nederland 1 NOS 18.25 Sesamstraat 18.55 Journaal 19.04 Van gewest tot gewest 19.50 Politieke partl|en (PSP) 20.00 P.K., T.V-serle, afl. 7 21.15 Vangoghlana, concert 21.35 Journaal 21.50 Den Haag Vandaag 22.05 Panoramiek 22.35 Studio Sport 23.00 Journaal Nederland 2 NOS 18.45 Toeristische Tips 18.55 Journaal IKON 19.04 Kon hesi baka kom gauw terug, TV-serle afl. 7 IKON/KRO/RKK 19.29 Kenmerk NOS 20.00 Journaal 20.25 Socutera (leprabestrl)dlng) VARA 20.30 De brave soldaat Schwejk, TV-serle, afl. 2 21.30 Een groot uur U 22.35 De tol van de roem, TV- show NOS 23.25 Journaal DUITSLAND 1 WDR: 18 Weite wilde Welt der Tiere. TV-serie. 18.40 Wie das Le- ben so spielt.... 19.15 Hier und Heute. 19.45 Blauer Dunst: Lilli und drei lange Züge. 20.00 Journaal 20.15 John Glückstadt TV-film van Ulf Mlehe naar de roman van Theodor Storm over de neergang van een oud-militair In de vorige eeuw. 21.50 Bilder aus der Wissen schaft 22.30 Tagesthemen 23.00 Sport (voetbal) DUITSLAND 2 18.20 KO-OK (welsprekendheids duel). 19.00 Journaal. 19.30 Die Bankiers, TV-serie. afl. 3 20.15 Bllanz, economisch maga zine 21.00 Jorunaal Journaal 21.20 Starsky Hutch, TV-serle 22.05 Eln neuer Lehrauftrag?, do cumentaire 22.50 Die Rakete TV-film van Dieter Wedel- over een Westduttae die van het leger een raket steelt en overbrengt naar de Sowjet-Unie. 00.35 Journaal DUITSLAND 3 WDR: 18 Sesamstrasse. 18.30 Cursus Engels, les 43. 19 Jour naal. 19.15 Medizin (Allergien und Asthma). 20.00 Journaal 20.15 Ein Besteseller wlrd ge- macht Documentaire van Micaela Lammie over de productie en distributie van i bestsellers aan de) van Michael Burks fa 21.00 Momente 21.15 Hinder den Schellat Documentaire over 'i vraagstuk of klndererp I gastarbeiders het pn i| riaat van de toekomi men. m 22.00 Der 7 Slnn 22.05 Faustrecht der Grostti "Were the Sidewalk e Amerikaanse sp< (1950) van Otto Prem met Dana Andrews t ne Tlerney in miadai riller. 23.35 Journaal. ENGELAND BBC 2: 20.00 Journaal 20.05 Democracy at Work 20.30 Newsday, actualiteiten 21.10 Julian Bream Masteri Slot van de gitaarseri Bream thuis met de Robert Hoy en de Ja ner KenJI Sano. 22.00 It's patiently obvioui, serie, afl. 2 22.30 Foreign Affairs, TV-sp« 23.25 Arena: Cinema Het succes Wars" en de dood va gisseur Howard Hawki 24.00 The Light of Experk TV-serle, afl. 4 00.15 Journaal BELGIË NEDERLANDS 1 18.15 Bereboot 18.20 Tiener ken. 18.50 Luchtschippers, Tl rie. slot. 19.45 Journaal. 20.15 Nationale loterij 20.20 Happy Days, TV-serie 20.45 Washington met geil deuren, TV-serie, afl. 2 22.20 Puur cultuur (Ikonen) 22.55 Journaal BELGIË NEDERLANDS 2 20.15 Vluchtweg, TV-serie 21.05 De mens in wording, Tl rie, slot. 21.55 Wereldlepradag BELGIË FRANS 1 18.25 Barbapapa. 18.30 Zig- J spelprogramma. 18.45 La pe et les hommes. 19.15 Ante Soir. regionieuws. 19.30 Jour t 19.50 Madame Ie juge, TV- van Simone Signoret, afl. 4 2t.30 Mlsh Mash, bekrorj 1 show 22.10 Journaal 22.25 Arts-Hebdo, kunstkronl^ 22.55 Journaal BELGIË FRANS 2 18.45 Interwallonië (voor nen) 19.50 Le père de la mariée "Father of the Bride" rikaanse filmkomedie van Vincente Minnelli Spencer Tracy, Joan nett en Elizabeth Taylor 21.20 La Breloque a Brac. v melaarsrubriek NEDERLAND 1 Sesamstrasse. 10.50 Schoolt! sie. 17 Schooltelevisie. 17.30 leben kann so schön sein. ENGELAND DUITSLAND 1 10 Journaal. 10.25 Winter in Pus- tertal, documentaire over Zuid-Ti- rol. 10.50 Musikladen. 11.35 Bi- lanz, economisch magazine. 12.20 Umschau. 12.50 Presseschau. 13 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Sie - er - es. vrouwen over sexua- liteit. 17 Kinder-Verkehrs-Club (ze bra's). 17.05 Filmbriefe. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 16.30 Cursus chemie (edelgassen) 17 Journaal. 17.10 Pinocchio, te kenfilmserie. 17.40 Die Drehschei- DUITSLAND 3 WDR: 8.05 Schooltelevisie. 9.30 ike BBC 1: 10.41 Schooltelei 13.35 On the Move, taalles. Journaal. 14. Pebble Mill, lu 1 programma. 14.45 Trumpton A You and me, voor kleuters. 1 Schooltelevisie. 16.55 School, voor kleuters. 17.20 some Witch. 17.25 Jacka j" o. «5 K BELGIË NEDERLANDS 1 enfc' BELGIË FRANS 1 e„ 2 HILVERSUM I PP: 18.19 Uitz. van DS70. 18.30 Nws. TROS: 18.41 (S) De verhalen van Virgi- lius. vervolgverhaal voor kleuters. 18.45 (S) Michel en Louis amus. progr. 19.05 (S) Hartje Amsterdam. Amus. progr. 22.00 (S) een Mondje Frans. 22.30 Nws. 22.40 Aktua IV. 23.00 Kruis en Mol. 23.55 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws VARA: 18.11 Dingen van de dag. 18.25 (S) Tussen start en finish, sportprogr 19.30 (S) Brassband Maga zine 20.00 Nws 20.05 (SI VARA-Klas- siek. 21.45 (S) Over vroeger in p en poëzie. NOS: 22.15 Open Sd 23.00 (S) Met het oog op morgen.L (Aktual overz. Radio-TV. 23.10 Del van morgen 23.20 Den Haag Van g, 23.52 Even op adem komen, yoga Nws HILVERSUM III NOS: 18 03 Oe Vacaturebank. 18.lft NOS-maal 19.30 (S) Langs de lijn. i n: en muziek 23.02 (S) NOSJazz O.O Meiro s Midnight Music. 1.02 (S) k kuul. 2.02 (S) Dat wordt wee werk 4 02 (SI De achternacht. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus, gewijde muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en nu. 7.55 (S) Vandaag... donderdag, ge- var progr. 8.24 Trefwoord. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huisvrouw. 8.45 (S) Wie weet waar Willem Wever woont? vragen van luisteraars. 9.45 (S) Onder de hoogtezon, pastoraal-muzikaal be zoek. 10.30 Nws. 10.33 (S) In 't zilver, progr. voor ouderen. 12.00 (S) De Kili- ma Hawaiiaans Show. 12.15 Boer en- tuinder 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Hier en nu. 12.55 (S) Middagpauzedienst. 13.15 (S) Een uur natuur. 14.15 (S) NCRV-Glo- baal. gevar. progr. (15.30 Nws.). 17.30 Nws. 17.32 Hier en nu. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 AVRO-klok. (8.00 Nws. 8.11 Radio- journ.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 De Gebeurtenis, docum. 9.35 Water- Radio-Lawaaipapegaai. 10.10 Arbei r taminen. (11.00 Nws. 11.03 Radii* K naai.) 11.30 Rondom Twaalf. 1 AVRO's Sportpanorama 13.00 I 13.11 Radiojournaal. 13.25 Beurspli 'i 13.30 'n Middagje AVRO. (16.00 I t 16.03 Radiojournaal). 17.00 13-Spec 17.40 De Vriie Gedachte. 17.55 Mrff* be- HILVERSUM III beter. 9.03 (S) De Hugo Show. 11.03 (S) Gerard de vries op verzoek 12.03 (S) Boter Kl<_. prijzen 14.03 (S) PolderpoppUl 16.03 (S) De Europarade. HILVERSUM IV KRO 7.00 Nws. 7.02 (S) BadinerieJ Nws. (S) Aan woorden voorbij.. 9.11 Solo. 10.00 (S) Helsinki Festival t 12.00 (S) Rondom.. Bartok. 14.001 14.02 (S) Spektakel. 14.30 (S) Voff droom begint. 15.00—17.00 (S) Elfi Elgar The Deem of Gerontius.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 2