Jachtwerf Van Lent wil botenloods niet verlagen Laatste hand aan an Frederiksoord P1 Staatsbosbeheer wil bouw bezoekerscentrum aan Duindamsesla< Groen licht voor zwembadplannen EERSTE PAAL VOOR WARMONDS CENTRUM Carnavals in Katwi] Diefstal ner Brand in koelhuis Katwijk KAMERLID VAN MUIDE BIJ CDA LEIDERDORP: 'PvdA bevindt zie in rampsituatie REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 24 JANUARI 1978 PAGIN*S Mg NA VERTREK ARABISCH KONINGSJACHT «i s i' m TB M n ia ik i" i r. H| l[ •.M t A-c.£;> V-'- KAAGEILAND/ROE- LOFABENDSVEEN - Jachtwerf Van Lent heeft het gemeentebe stuur van Alkemade, waaronder Kaageiland resorteert, verzocht om de speciaal voor het jacht van koning Cha- led van Saoedi-Arabië verhoogde loodsen defi nitief op 16 meter te mogen houden. Van Lent heeft voor de bouw van het Arabische jacht in 1975 een tijde lijke ontheffing gekre gen van het bestem mingsplan, waarin een maximale hoogte van 12 meter is vastgesteld. Van Lent zegt een 16 meter hoge loods nodig te hebben voor de bouw van een nieuw jacht, dat nauwelijks in afme tingen zal onderdoen voor het onlangs gereedgekomen jacht van deSaoedische vorst Op drachtgever voor de bouw van dit tweede „koninklijke" jacht is een Westduitser, die onder de indruk is gekomen van het schip' van Koning Chaled, dat zo'n 39 meter lang is. Ook een Amerikaan is onder de beko ring gekomen van het jacht van Chaled en heeft eveneens een vergelijkbaar jacht be steld. Van Lent zit dan ook ruim in zijn orders en zal de komende jaren zijn hoge loods niet leeg hoeven laten staan. Volgens de directeur openbare werken van de gemeente Alkemade, de heer Siero, mag de gemeen te Van Lent echter nog maar drie jaar uitstel geven van de bepalingen in het bestem mingsplan. Een definitieve re geling is alleen door een wijzi ging van het bestemmingsplan mogelijk, waarin met name de bepalingen over de maximale hoogte van de bebouwing ge wijzigd zullen moeten worden. Een dergelijke wijziging van het bestemmingsplan zal ech ter zeker op veel verzet stui ten. De tijdelijke vergunning van b en w van Alkemade in 1975 ging al van veel kritiek vergezeld. Een aktiegroep van i liiiiw^r"i De 16 meter hoge loods van luxe-jachtenbouwer Van Lent. inwoners van Kaageiland ver zette zich fel tegen de bouw van een grote loods op het eiland. Ook de gemeente War mond toonde zich een tegen stander van de verhoging van de loods. Uiteindelijk gaven GS van Zuid-Holland de door slag door tegen de adviezen van de eigen provinciale pla nologische dienst in, b en w van Alkemade toestemming tot de ontheffing te verlenen. In de huidige tijdelijke ver gunning zijn bepalingen opge nomen, die Van Lent verplich ten om na de bouw van het Arabische jacht de loods te verlagen. De gemeente kan als de jachtwerf weigert een even tuele verlaging van de loods zelf ter hand nemen, want Van Lent heeft een bankgarantie van 250.000 gulden moetenge- ven, waar de gemeente uit kan putten om de hal te verlagen. Bij de constructie van de hal is volgens de heer Siero van de gemeente rekening gehou den met de mogelijkheid om de bouwloods tot 12 meter te verlagen. Het is volgens de direc teur openbare werken zonneklaar, dat bij een wijziging van het be stemmingsplan de me ning van de dorpsraad van Kaageiland een be langrijke invloed zal uit oefenen op de beslissing. KATWIJK - De vereniging Hoornes o niseert de komende gen diverse carna\ vieringen. Bij alle ev menten zullen P Adrianus III Raad van Elf aanw zijn. Op woensdag 25 januari een carnavalsdisco voor ji ren in een van de Tripod len. Dit feest begint om uur; er zullen prijzen wo uitgeloofd voor de meest bi nar en narrin. Het can voor de ouderen boven jaar wordt op vrijdag 3 feb gevierd in de grote tonee van Tripodia. Deze avon< gint om 20 uur en wordt luisterd door The Moods Pretband Crescendo. Hier den prijzen gegeven voor lingen, paren en groepen di fraaist zijn uitgedost. Zaterdag 4 februari begin 14 uur een carnavalsoptoch verklede kinderen. In de die begint bij het bejaan huis De Duinrand, lopen het muziekkorps „Irene" Wassenaar en de Katwijkse jorettes „De Mariquita's" Aansluitend is er vanaf 15 in Tripodia een carnavals voor de kinderen waar de band Crescendo musiceer de goochelaar Willy Alberto treedt. LEIDEN Een 17-jarige oliere uit Oegstgeest heeft politie aangifte gedaan van stal van haar halflange ner met een waarde van vijfdui gulden. De jas werd gistera ontvreemd uit de kleedk van het gymnastieklokaal de Oppenheimstraat. KATWIJK Een kleine binnen brand in een koelhuis van de firma Ouwehands Rederij- en Visverwerking aan de Rederij straat heeft gistermiddag voor aanzienlijke schade gezorgd. De brand, die gepaard ging met hevige rookontwikkeling ont stond doordat de vlam in een pan met vet sloeg en zich ver volgens verspreidde over een hoeveelheid verpakkingsmate riaal. De brandweer was het vuur binnen een uur met behulp van de nevelspuit meester. VOORSCHOTEN - Carna valsvereniging De Forse Ca ters houdt op vrijdag 27 janua ri een carnavalsfeest voor 65- plussers in het Cultureel Cen trum. Aanmelding tel. 4210, 5662 of 4211. Bejaarden die slecht ter been zijn worden afgehaald. De toegang is gra tis. Aanvang 19.30 uur. Op za terdag 28 januari wordt in het Culturele Centrum een kinder carnaval gehouden. Prins Car naval en de Raad van Elf wor den bijgestaan door een boe- renkapel en een goochelaar. De toegangsprijs bedraagt 3 gulden. Aanvang 2 uur. 's Avonds om I uur komt AVRO's Toppop Discoshow. De toegangsprijs is 7 gulden voor jongeren vanaf 14 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn Uljee en Wassalon Douza. NOORDWIJK - In het Noordwijkse Lido-theater wordt op vrijdag 27 januari een feestavond gehouden door de Noordwijkse Reddingsbri gade. De toneelgroep van de brigade geeft een uitvoering van het toneelstuk „Vrouwene mancipatie Toffe Tony". Aan vang 20.00 uur. NOORDWIJK - Op zondag 29 januari organiseert de I.V.N. Natuurgidsengroep Noordwijk een strand- en duinwandeling. Men start 's middags om twee uur vanaf het benzinestation aan het Wantveld, nabij de vuurtoren. Er is daar voldoende parkeer gelegenheid aanwezig en bus reizigers uit de richting Leiden dienen aan de halte Wantveld uit te stappen. De wandeling duurt anderhalf twee uur. De deelname is kosteloos. De leiding berust bij IVN-na- tuurgidsen en men wordt ver zocht een zakje mee te nemen voor het verzamelen van schel pen. VOORHOUT - De Voorhout- se jeugd kan deze zomer weer zwemmen in het „Colombia- bad" van de Katholieke Tech nische School aan de Leidse- vaart. De stichting Jeugdraad Voorhout huurt het bad in de periode van 10 juli tot 25 au gustus. Ook neemt de Jeug draad de verkoop van abonne menten ter hand. VOORHOUT - KWJ Voor hout organiseert vanaf don derdag 26 januari een serie informatie-avonden voor wer kende jongeren. In een spel vorm wordt ingegaan op de rechten en plichten van wer kende jongeren. De bijeen komst wordt gehouden in Jeugdcentrum 't Hok aan de Boekhorstlaan. Aanvang 20.00 uur. NOORDWIJK Bij het Staatsbosbe heer bestaan plannen om in het duingebied van de staatsbossen na bij de Duindamseslag een bezoe kerscentrum te bouwen. Men denkt aan een gebouw met een oppervlak van 350 m2 en een inhoud van circa 2100 m3. Het grootste gedeelte van het bezoekerscentrum zal een hoog te krijgen van vijf meter. Met het stichten van zo'n bezoekerscentrum wil men belangstelling wekken bij de bezoe kers van het gebied en bij hen het besef verdiepen voor de natuurwetenschappelijke waarde van de staatsbossen. Het centrum, heeft persé niet de pretentie van een natuur historische museum of dergelijke attractie, waarbij het werven van bezoekers doel op zichzelf is. Integendeel, het Staatsbosbeheer tracht door de aktiviteiten in het bezoekers centrum bij de recreanten besef te kweken Voor de waarde van het gebied, waardoor zij zich verantwoordelijk gaan voelen voor de instandhouding en de verbetering ervan. Met dit proces van bewustmaking en medeverant woordelijkheid kan worden voorkomen dat het duingebied nu en in de toekomst voor de recreant zou moeten worden gesloten. Staats bosbeheer zou nog dit jaar met de bouw willen beginnen. Aan het bouwplan zitten echter wel wat ha ken en ogen. Het is namelijk in strijd met het nog niet van kracht zijnde bestemmings plan Buitengebied, dat slechts een bebouwing toestaat van maximaal 600 m3 met een maxi male goothoogte van drie meter. Bij de behan deling in de commissie voor ruimtelijke orde ning bleek men niet afwijzend te staan tegen het bezoekerscentrum als zodanig, maar wel was er kritiek op de gekozen plaats en op de grootte van het gebouw. Nader overleg met functionarissen van het Staatsbosbeheer bracht in het standpunt van de commissie geen verandering. Unaniem wa ren de leden van mening, dat zij omtrent het al dan niet verlenen van medewerking nog geen definitief standpunt konden innemen. Men liet het aan de raad over zelf een bt sing te' nemen. Om op zo kort moge termijn het standpunt van de raad te ken kon de commissie voor ruimtelijke orde zich er wel mee verenigen, dat door B W. een voorstel zou worden ingediend tol inzetten van een procedure tot wijziging het bestemmingsplan. Het college is er overtuigd dat het Staatsbosbeheer de fcx gen wel zodanig zal afwegen, dat voor vi ming van de natuurlijke waarden van bos— en duingebied geen vrees behoel bestaan. GEZAMENLIJKE COMMISSIES VOORSCHOTEN: VOORSCHOTEN De gezamenlijk commissies van advies en bijstand zijn gisteravond akkoord gegaan met de voorberei dingen van de bouw van een overdekt zwembad en de inrichting van een recreatie-terrein op de grens van wijken Ade- geest en Noord-Hofland achter het huidige volk stuinencomplex. De vragen van de commissiele den hadden betrekking op enke le financiële aspekten zoals de aanwending van de reserves van geliquideerde complexen. Wethouder Marselis kon mede delen dat de Vereniging van Ne derlandse gemeenten in zijn al gemeenheid ook akkoord kan gaan met de plannen. Ook de Stichting Recreatiebad Voor schoten is gelukkig met de voor genomen bouw en is bereid te zijner tijd het bedrag dat jaren geleden werd ingezameld voor de bouw van een recreatiebad ter beschikking te stellen. Uit alles bleek gisteravond, dat vrij dagavond ook de gemeenteraad de plannen zal goedkeuren en zal ^besluiten een opdracht tot besteklaar maken te geven aan Kompleetbouw b.v. te Leerdam. Het bouwplan omvat een over dekt zwembad en een recreatie gebied met enige waterpartijen, welke eventueel verwarmd kun nen worden. De vaststelling van de „Verorde ning subsidiëring georganiseerd jeugdwerk 1977" kwam ook dit maal de commissie niet onge schonden door. Wethouder Mar selis betreurde het dat bij de behandeling slechts een paar le den van de financiële commissie nog maar aanwezig waren, waarna hij besloot de verorde ning nogmaals terug te nemen voor nader beraad. Niet te spreken waren de com missieleden over de ontwikke lingen Waddingerhoek 2 in het plan Noord-Hofland. Waddin gerhoek 2 heeft ruimte voor wo ningbouw ontstaan door de ver smalling van de Trompweg. De ze wegr, verbinding tussen Lei den Zuidwest en Voorschoten Noord-Hofland, staat nog steeds in het plan als een brede vier- baansweg maar is uitgevoerd als tweebaansweg. De noodzaak tot de aanleg van de vierbaans- weg verviel op het moment dat de brug over de Korte Vliet, de Noord-Hoflandbrug, ook maar tweebaans werd en alleen be stemd voor het openbaar ver voer. Mr. Begeer (WD) meende dat voor de toekomst de ruimte gereserveerd moet blijven en de heer Iestra wilde de ruimte om vormen tot speelgelegenheid voor de jeugd. Ook het CDA had enige twijfels, alleen de PPV wilde zo snel mogelijk dat de beschikbare grond bebouwd zal worden. WASSENAAR Op de eerst volgende ledensamenkomst van de Wassenaarse afdeling van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plant kunde, op dinsdag 24 januari vanaf 20 uur in het Jeroen- huis, zal mevrouw C. E. Aus- sems-van der Worm uit Arn hem een causerie houden over „De kruiden in de achtertuin, het gebruik ervan, het kwe ken, drogen en bewaren". Na de pauze zal zij cjia's vertonen over de besproken kruiden. Het laatste stukje van Frederiksoord: het braakliggende terrein aan de Oranjelaan. RIJNSBURG Burgemeester en wethouders van Hoewel de woningen worden verkocht moet de Rijnsburg wil de grond op de hoek van de woningbouwvereniging de eigenaren een diensten- Oranjelaan en de Christinalaan bestemmen voor pakket aanbieden voor het pnderhoud van de de bouw van 20 woningen in de beschutte sfeer, woningen en de CV-installatie, het buitenschilder- In de raadsvergadering van donderdag 26 januari Werk, onderhoud riolering en eventuele verbou- wordt voorgesteld om de grond voor 8.600 gulden wingen. Voor de bemiddeling bij de verkoop van per kavel te verkopen. De bouw van de laatste de woningen ontvangt "Spinoza" 880 gulden per woningen in het bestemmingsplan "Frederik- woning van de kopers. soord" wordt begeleid door woningbouwvereni- jn de koopcontracten wordt een anti-speculatiebe- ging Spinoza. ding ingebouwd. De gemeente Rijnsburg stelt als Het plan voor de bouw van 20 woningen is eis dat de eigenaar de woning gedurende 10 jaar opgemaakt door architectenbureau Dekker in Ha- ^elf moet bewonen op straffe van een boete aan zerswoude. De woningen worden in principe alleen de gemeente die specualatiewinst uitsluit In de verkocht aan personen die een belastbaar inkomen praktijk mag de koper een redelijke winst maken, van 24.000 gulden of minder hebben. Gegadigden die gelijk is aan de verhoogde kosten van grond kunnen de woningen rechtstreeks van de gemeente en materiaal. Rijnsburg kopen. De beschikbare rijkspremie be- Tijdens dezelfde raadsvergadering doen b en w draagt bijn 19.000 gulden, terwijl de stichtingskos- het voorstel om het pand Vliet N.Z. 22 te kopen 1C»7 nnn m.Msn Tan hahnouo ten van de woning 85.000 gulden zullen bedragen. Aan de architect is de voorwaarde gesteld, dat de woningen passen bij de bestaande woningen in het bestemmingsplan "Frederiksoord". voor de koopsom van 57.000 gulden. Ten behoeve van de realisatie van het bestemmingsplan "Anje lierenstraat" was in een vorige raadsvergadering het pand ernaast al aangekocht thans wordt gewerkt wor vastgesteld. LEIDERDORP De PvdA bevindt zich in een politieke ran tuatie. Dit stelde het CDA-Tweede Kamerlid mr. G. van Mu uit Nootdorp naar aanleiding van vragen van het gemeentel slid J. Verdier tijdens de bijeenkomst gisteravond in de Sc pingskerk waarbij het pas opgerichte CDA zich presenteerde. De heer Van Muiden hield een rvirox r>;„. spreekbeurt onder het motto Frans Brocken (KVP), Piet „Het CDA gaat rustig verder met regeren". Binnen het kabt- Da net ziet hij geen conflictsituatie P* ™A',ll)sl tl R ontstaan en van de kant van de 'T "f"1- zogenaamde loyalisten in het ledenvergadering CDA venvacht hij geen proble- men. De heer Van Muiden zei dat de opvattingen van de frac tieleider van de WD Mr. Riet kerk ten aanzien van het rege ringsbeleid zeer dicht bij die van het CDA staan. „Van de heer Rietkerk is mij bekend, dat hij nogal wat moeite had met de holle kreten van Wiegel", aldus de heer Van Muiden. Op grond van deze factoren ziet hij het kabinet Van Agt, ondanks de krappe meerderheid nog niet zo gauw verdwijnen. Voorzitter Jan Toelen maakte ook bekend hoe de kandidaten lijst van het CDA voor de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen er uit gaat zien. Lijsttrekker wordt, zoals reeds bekend is, de huidige wethouder voor maat schappelijk welzijn Cor Gor dijn. De heer Gordijn is afkom stig uit de AR. De nestor van de gemeenteraad het KVP-raad- slid Joop Tieken staat als twee de genoteerd. Jan Hekkelman (CHU) die ook reeds zitting in de raad heeft wordt derde. De vernieuwing moet komen van Arie Meerburg (AR) die als nummer vier het zich niet her kiesbaar stellende raadslid Koos Reugebrink zal opvolgen. Num mer vijf is het KVP-raadslid J Verdier. Vervolgens staan op de CDA-lijst Jan den Boeft (AR), De gevel aan de Meerrustlaan van het nieuwe centrum. WARMOND Wethouder C J. van der Zalm sloeg vanmiddag de eerste paal voor het Sociaal Cultu reel Centrum aan de Warmondse Meerrustlaan. Op de plaats van de voormalige Sint Nicolaas- school werd hiermee een begin gemaakt met de bouw van een complex ter vervanging van De Burcht waar tal van Warmondse verenigingen nu nog onderdak vinden. De Burcht verkeert in een zeer slechte staat; de brandveiligheid is onvoldoende evenals de sanitai re voorzieningen. Het gebouw zal per 1 juli worden verkocht Met de recente sloop van de oude St. Nikolaas- school is grote haast gemaakt. Binnen enkele weken waren plannen en tekeningen gereed, om dat wanneer voor 1 januari met de bouw begonnen werd, er een flinke subsidie in de wacht gesleept kon worden. De nieuwbouwkosten bedragen 850.000 gulden en het gemeentebestuur heeft een subsidie van 350.000 gulden in het vooruitzicht. Panagro BV bouwt voor dit bedrag een eenvoudig maar dege lijk gebouw met een oppervlakte van 685 m2 waarin o.a. de hobbyclubs, scouting Warmond, bibliotheek, 't Sloepie en andere verenigingen voor de bouwvakvakantie hun intrek zullen kunnen Geen publiek eerste openbari vergadering va Voorhoutse commissie VOORHOUT Geen en inwoner van Voorhout was teravond naar de eerste o bare commissievergadering zijn gemeente gekomen. Dc blieke tribune bij de commi openbare werken bleef o mand. En dat terwijl de dis sie toch zo aardig was. De commissieleden bespra onder voorzitterschap van gemeester Van de Wouw oi meer de slechte kwaliteit diverse bruggen in het buite bied. Voor een deskundig on zoek naar de al dan niet bo vallige staat wil de commi een bedrag van 25 mille uitt ken. Met name wordt dan derzocht de Kleibrug in Rijnsburgerweg en de brug de rüine in van Teylingen. I nieuwd wordt in elk geval houten opbouw van de over de Dinsdagse Wetering het sportpark. Voor diverse kleinere aanko zoals twaalf nieuwe lichtmai een trekker, veegmachine kunstmeststrooier werden sende bedragen uitgetrok Een begin maakte de commi met de meerjarenplanning deze planning zal de raad pn teiten vast moeten stellen. C missielid J. Warmenho meende dat in elk geval groot mogelijke flexibü moet worden ingebouwd. 1 mei moet de prioriteitei gereed zijn.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4