Een papieren topper Noordwijk tevredei met een punt S Wat is er met RGL aan de hand? Koudekerk bedwingt Lisser Boys Lisse onderscli MVKV 1 SPORTTRIBUNE QUICK BOYS - KOZAKKEN BOYS (0-0): l:. af MEJi LEIDSE COURANT lllll Van onze sportredactie KATWIJK Het programma blad was weer eens te opti mistisch. "We verwachten een vlot en stevig duel" liet het stencil voor aanvang van het treffen tussen Quick Boys en Kozakken Boys weten. Een op de eerste gezicht aanvaard bare prognose: een confron tatie tussen de nummer één van de eerste klasse A en de nummer vier op die ranglijst zou ook voor een dergelijk duel moeten staan. Het pakte echter anders uit op Sport park Nieuw Zuid. Quick Boys maakte de koppositie nauwe lijks waar; het bezoekende Kozakken Boys slaagde er op haar beurt geen moment in de eigen positie én het streven naar een nog hogere klasse ring in voetbaldaden om te zetten. Het bleef uiteindelijk O-O. Een eindstand, die werd bereikt in een inderdaad ste vig (niet te hard) treffen. Maar ook een in een score die volstrekt tempoloos "ter we reld" kwam. En dat was eigenlijk het grootste verwijt wat aan beide teams kon worden gemaakt. Elk elftal kan wel eens zijn dag niet hebben, elk team kent in een seizoen z'n eigen inzinking. Maar die"prestatie-dalle- tjes" behoeven niet nog eens te worden benadrukt door zelfs het ontbreken van pogingen ook maar enige snelheid in de wedstrijd te brengen. Iets wat zowel het Quick- als Kozakken Boys-spel zaterdag in Katwijk typeerde.. Die 0-0 heb ben we, dat winstpunt staat al vanaf het begin vast, moeten res pectievelijke oefenmeesters Arie Lagendijk en Ton de Hoop hebben gedacht - laten we dat zo houden. Misschien dacht Kozakken-trainer De Hoop wel iets verder: het weg trekken van voorstopper Arie Haas noot uit het Katwijkse centrum wees althans in die richting. En misschien had ook Quick Boys trainer Lgendijk wel plannetjes ontwikkeld. Maar die kwmen er helemaal niet uit. Kon ook niet eigenlijk - de Katwijkse voorhoede was als rechterspits Teun van der Plas: negentig minuten onzicht baar. En met alleen maar hard werken (Nico Kuyt, Arie Haasnoot, Joep den Hollander) kom je er zelfs in de tegenwoordige zaterdag eerste klasse niet. Tekenend voor het treffen was ook, dat het enige gevaarlijke moment door een "eigen" speler werd veroorzaakt Werkendamse spits Ton van Vuuren (een van de weinige spelers, die met een klei ne voldoende hét veld zouden verlaten) had de op de backposi tie duidelijk onwennige Lourens Mouters uitgespeeld. De voorzet miste echter de juiste maat. Het was dan ook Quick Boys-voor stopper Joep den Hollander die eigen doelman Floor Schaap tot een knappe redding bracht GERT-JAN ONVLEE Van onze sportredaktie DELFT Ondanks de moge lijkheden op meer, was Noordwijk na afloop van het treffen tegen het Delftse Vi tesse toch tevreden met het behaalde punt. Die tevreden heid was begrijpelijk; Vitesse heeft de reputatie dat het thuis altijd een moeilijk te be kampen tegenstander Is (de Delftenaren leden pas één thuis-nederlaag in deze kom petitie). Maar dit was niet de belangrijkste reden van de Noordwijkse tevredenheid. Noordwijk-tralner John Eel- man: „Ik ben erg content met het vertoonde spel. Het is wel is waar nog niet je van hét, met name de voortzetting vanaf het middenveld kan een stuk beter, maar de vormcri sis van de afgelopen weken lijkt tot staan te zijn gebracht. En als je dan bedenkt dat ik voor vanmiddag een aantal „nieuwe" mensen moest in passen (Sjoers Boot en Jan Willem Bogers ontbraken waardoor Jaap Plug en Piet Alders na geruime tijd weer- eens mochten trachten zich te bewijzen, red.), dan mag ik niet ontevreden zijn", aldus Eelman. helft nog niet veel van te merken. Veelvuldig bal- en tempoverlies op het middenveld, vooral Kees Kar stens maakte zich hieraan schul dig, voorkwamen dat Noordwijk echt gevaarlijk werd. Toch kwam Noordwijk in de twintigste minuut op voorsprong. En hoe. Een com binatie tussen Hans Westgeest en Ruud Bröring bracht de bal voor de voeten van Albert Spaander man, wiens schitterende uithaal de bal onhoudbaar voor doelman Oortwijn, in de verste hoek van het doel deed verdwijnen: 0—1. On houdbaar was niet de gelijkmaker van Vitesse, twintig minuten later. Een pass van Eddy Blok bereikte, na een dekkingsfout van Jaap Plug, de gevaarlijkste man bij Vi- EERSTE KLASSE tesse, linkerspits Peter van de Meer. Van de Meer profiteerde handig van de verkeerde opstelling van Noordwijk-doelman Ab van der Niet en schoot de bal in de onge dekte korte hoek: 1—1. Na rust begon Noordwijk beter te draaien; het favoriete Noordwijk spel, met korte combinaties de bal zolang mogelijk in de ploeg houden, kwam wat beter uit de verf. Maar het ontbreken van de beslissende pass was er de oorzaak van dat Noordwijk nooit echt werd. Die ene keer dat" gebeurde, al in de vijfde was dan ook te danken fout van Vitesse-verdedige Greidanus. De vrijgekom Suttorp vond doelman Pa wijn echter op zijn weg. trainer Eelman met een wis Slem Klinkenberg voor Piel probeerde wat meer sten OOI op het middenveld te krijgi jfei het bij die 1—1, ook al» v Vitesse eveneens vrede had opl< puntendeling tussen de t toppers, en de Noordwijk-fcchl ging nooit in grote moeili bracht. Rob van K< >lki (Van onze sportredactie) LEIDERDORP - Wat is er met RCL aan de hand? Een vraag die opkomt wan neer je de Leiderdorpse zaterdag-eersteklasser de laatste tijd ziet voetballen. De man die hem het best zou moeten kunnen beant woorden, trainer John Hu- guenin, zoekt het in doel punten: „We scoren te wei nig voor een topploeg" en „we maken niet gebruik van de kansen" waren twee explicaties uit zijn mond, zaterdag na de te leurstellende 1—1 tegen Spijkenlsse. Natuurlijk zijn het antwoorden op de ge stelde vraag, maar het zijn halve antwoorden, die niet voldoen. Immers, vorig seizoen vond RCL ook weinig het net, maar de ploeg had toen vaak aan èèn goal ge noeg; en of het team nu zoveel kansen mist is dubieus, er worden er niet eens veel gecreëerd: afge lopen week tegen Kozakken Boys waren ze op de vingers van een hand te tellen en zaterdag werden er wel enkele gemist (Ben Heems kerk schoof een penalty in de handen van doelman Hans Leyen; en na rust knalde Freek Linde op de lat) maar Spijkenisse kreeg er minstens evenveel en zou met meer koelbloedigheid in de slotfa se winnaar zijn geworden. Spijkenisse-trainer Jan van Baaren sprak dan ook van een „schijn- overwicht van RCL". De Leiderdor pers wisten dankzij een technisch knap schuifspelletje-a-la-Ajax in derdaad lange tijd een overwicht te verwerven maar veel resultaat leverde dat niet op. RCL mist daar voor op dit moment gewoon de scherpte in zijn spel; ofwel, een spelmaker op het middenveld, die met dieptepasses spitsen als Wil- bert Witteman en Ben Heemskerk aan het werk kan zetten en daar mee uit de versukkeling van dit moment kan halen. De frêle Ajax- kandidaat en de kilometervreter van weleer komen er (evenals zwoeger Freek Linde) zelf niet uit en het huidige middenveld van RCL (Dick Witteman. Leo Holl, Wally van Haver) mist de allure om een versterkte verdediging uiteen te trekken. Daarbij completeert de defensie, die ook niet bol staat van zelfvertrouwen, het malaise-beeld van het RCL van dit ogenblik. Daaf Brandt en Ab Braat bewezen dat zaterdag na rust door enkele malen in de fout te gaan en daar mee Spijkenisse winstkansen te geven. Bert Bak en invaller Hans Groot richtten evenwel niet goed. De eerste had dat voor rust wel gedaan: uit een vrije trap van Har- rie Koopman vond hij met een bhmp Op deze foto is het al duidelijk. Ben Heemskerk hééft de penalty te zacht ingeschoten. Doelman Leyen is al onderweg naar de hoek. fraai schot de bovenhoek (0—1). want binnen een minuut was het Ben Heemskerk) een hoge voorzet 1—1. Maar verder kwam RCL ook Spijkenisse mocht evenwel niet 1—1. doordat doelman Leyen (ge- van Wally van Haver ongelukkig niet. lang genieten van die voorsprong hinderd dooreen meespringende raakte en in eigen doel sloeg: Roen van der Geest (Van onze sportredactie) LEIDEN - Getuige de 4—1 zege die Rljnsburgse Boys behaalde bij ZOB is de formatie van Atte Bouma niet In gevaar geweest. Na vijf minuten namen de Boys al de leiding. Henk v.d. Zwan maakte na aan geven van Jacques den Heyer geen fout. Onmid dellijk na rust kregen Rljnsburgse Boys een te genslag te incasseren. Ge heel onverwacht kwam ZOB op gelijke voet. De ongeveer 350 meegereisde supporters zetten de Rijns- burgers weer op het goede spoor. Binnen een mum van tijd was de score naar 4—1 getild. Tweemaal sloeg Henk v.d. Zwan toe. De laatste treffer kwam op naam van Anne Ouwer- sloot die na een strafschop raak schoot Katwijk heeft tegen ZCFC een ui terst ongelukkige 1—0 nederlaag geleden. Het was niet zo als te verwachten dat ZCFC het spel maakte. Integendeel; Katwijk nam het initiatief. Een paar minuten voor rust kreeg Arnold Boers een droomkans. Boers faalde echter van dichtbij. De desillusie werd nog groter toen de Zaankanters uit de daarop volgende tegenaanval scoorden: 1—0. In de tweede helft oefende Katwijk nog meer druk uit. Een kopbal van Wim Guyt beland de tegen de lat. Een schot van Jan v.d. Plas ondervond hetzelfde lot. Het nodige geluk ontbrak echter bij de elf van Frans v.d. Zeeuw. Ter Leede is er niet in geslaagd om de hechte defensie van 's-Gra- venzandse S.V. te doorbreken. Aangezien de bezoekers ook niet tot scoren kwamen, bleef de stand dubbelblank. Een puntendeling waarmee beide ploegen gezien het vertoonde spel eigenlijk te veel kregen. De beste mogelijkheden KNVB zaterdag waren voor de Sassenheimers. Wim Kosters gaf een hard schot waarop doelman Frans Leerdam normaal gesproken geen antwoord zou hebben gehad. De bal ging evenwel net naast de verkeerde kant van de paal. Ook na de her vatting hielden beide teams elkaar goed in evenwicht. Koudekerk-doelman Teun Ver- gunst was in het duel tegen Lisser Boys de absolute uitblinker. Hij was het die voor een groot deel voor de remise zorgde: 1—1. Lis ser Boys ging furieus uit de start blokken. Toch viel pas na een half uur het eerste doelpunt. Een vrije trap van Ed Langerijs werd door de muur van richting veranderd. In de tweede periode kwam Koude kerk op identieke wijze aan de gelijkmaker. Fred Wagenaar ver raste doelman Nico Groeneweg met zijn vrije trap. Lisser Boys drong nog wel sterk aan. de stand bleef terecht ongewijzigd. Pas in de tweede helft liet ARC zijn ware aard zien. De Alphenaren hadden toen al een 2—0 achter stand opgelopen tegen SC Voorne. Dik Boesveld scoorde na rust al snel tegen. De pressie op het doel van Voorne werd toen erg groot. Hugo Schlette had weinig geluk toen zijn inzet via de paal weer het veld in sprong. Een slecht spelend SIZO heeft te gen Flora Boys verdiend verloren: 0—2. In de eerste helft scoorde Van Gemert voor de Amsterdam mers. Na de hervatting speelde SIZO wel iets beter. De nederlaag was echter onvermijdelijk. Een met vijf invallers spelend De Sleutels heeft tegen Unicum met 2—1 het onderspit moeten delven. De Leidenaren begonnen uitste kend. Koos van Es zorgde voor 1—0. Voor het verstrijken van de eerste helft kwam Unicum op 1—1. In de tweede rondgang had Uni cum een duidelijk overwicht. Dat resulteerde dan ook in de winnen de treffer van Waayenberg. Randstad Sport heeft Die Haohe -• -r. >;>:Ji iini< Ook deze kopbal van Lisser Boys-spits Gerard Nijkmap zal geen succes opleveren. Het de laatste weken sterk draaiende Koudekerk hield de Lissenaren in bedwang. lange tijd in bedwang gehouden. Pas tien minuten voor tijd gingen de Voorschotenaren ongelukkig ten onder: 1—2. In de eerste perio de maakte Bennie Luiks een 1—0 achterstand ongedaan. In het ver dere verloop waren er nog riante mogelijkheden voor Hans Toor en Koos Zoetemelk. Zevenhoven leed opnieuw een grote nederlaag. Na een 1—0 voor sprong via Harry Splinter werd met 4—1 van Semper Aftius verloren. Vooral in de tweede helft was Semper veel sterker. SVOW heeft voor een knap resul taat gezorgd door SEV met 1—0 leden. Twee momenten van terug te wijzen. De zege was voor onachtzaamheid deden de boys de een groot deel te danken aan das om. In de tweede helft zorgde doelman Pim van Tol. Het enige Rob de Roo voor enige hoop door doelpunt kwam van de voet van uit een vrije trap gelijk te maken. Kees van Borstelen. Vlak voor tijd werd het punt toch Hazerswoudse Boys heeft bij nog uit handen gegeven. DSVP een onnodige nederlaag ge- (Van onze sportredactie) LEIDEN In de eerste klasse van de afdeling Lelden zaterdag hebben de drie koplopers allen gelijk gespeeld. MVKV hield Sc. Llsse verras send op 0-0 en GWS en Oegstgeest hielden el kaar met 2-2 In even wicht. Kagia won met 12-1 van Valken'68 en KRV deed het met dezelfde cij fers van TAVV. Abbenes, tenslotte, verliet de geva renzone door met 2-0 van Woubrugge te winnen. Hekkesluiter MVKV Zorgde voor een daverende verrassing door koploper Sc Llsse op 0-0 te houden. De oorzaak hiervan is te zoeken in het feit dat Sc. Lisse MVKV danig onderschatte. Hier bij opgeteld het feit, dat MVKV bijzonder hard werkte en de bril- stand is verklaard. Na rust toen het voor Sc. Lisse duidelijk werd dat er niet zo eenvoudig zou worden gewonnen, lieten de Lis senaren hun lichtzinnigheid va ren, maar vanaf dat moment was het MVKV-doefman Leo van der Tas die de meest onmogelijke ballen uit zijn. doel wist te hou den. GWS speelde tegen Oegstgeest een gelijkopgaande wedstrijd. In dit aantrekkelijke duel wist Oegstgeest vijf minuten voor rust op een 1-0 voorsprong te komen, door een doelpunt van Kristof Boland, maar moest nog vlak voor het fluitsignaal, dat de pau ze aankondigde, toezien hoe Dries Harskamp de stand weer in evenwicht bracht. Het zag er voor Oegstgeest nog somberder uit toen in de zestigste minuut Ton Werner de bal hard in de kruising joeg na aangeven van Jan Couperus. Oegstgeest oefen de na deze goal meer pressie uit. Dit resulteerde in een doelpunt- vlak voor tijd van Wim den Hol lander Na afloop van de wedstrijd Kagla tegen Valken'68 kon worden ge constateerd, dat Valken'68 het spel had gemaakt, maar dat Ka gia de punten kreeg. Valken'68 begon behoudend, maar plukte een wrange vrucht toen dit resul teerde in een doelpunt van Ka- gia-uitblinker Herman Scholten. Valken'68 trok hierna wel ten aanval, maar kon niet tot scoren komen. Pas in de zestigste mi nuut wist invaller Hans Hoek de stand op gelijke hoogte te bren gen. Vlak voordat de goed lei dende scheidsrechter van Dijk voor het einde floot benutte Adriaan Oosterhof één van de weinige kansen voor Kagia. Eind stand 2-1. TAW dolf het onderspit tegen KRV. Niet omdat het veldspel van de Ter Aarders nou zo veel slechter was. maar de Katwijkers wisten precies één kans meer te benutten. Voor rust was het Sjaak de Jong, die KRV een 1-0 voorsprong wist te bezorgen, welke na de thee werd genivel leerd door Gerard Slof. Jaap van Duyn bepaalde uiteindelijk de afloop. Hij benadrukte met een DO Afdeling zaterdag doeltreffend schot dat KRV middag de gelukkigste ploe geweest. Woubrugge trof tegen ver ting niet een verdedigend nes. In dit belangrijke duel bepaald welke van de twee gen uit de gevarenzóne zo raken. Het vroege Abbenes punt door John Cuvelier Woubrugge tot de aanva deden dat ook wel. maar nes bleef uiterst gevaarlijk kwartier voor tijd viel de sing. Het was wederom Cuvelier, die de winst del naar Abbenes schoot: 2-0. In de tweede klasse verloo het kontakt met de kop( door met 1-3 van WSB te zen. Alphia liep omver heen (0-7) en LSVV'70 met Unltas (1-1). Klckers'6J van Stompwijkse Boys SVLV nam voorlopig de kof vlger In handen door Berm met 2-1 terug te wijzen. SJZ maakte tegen WSB sl één doelpunt. Dit kwam va voet van Guus de Koning, toen was de wedstrijd al afgelopen en had WSB al goals gemaakt door Peter ro. Joost van Winsum en L«jyar Wouw. VNL was in deze conditie partij voor Alphia. Frits Ve Jj9" (3x), Ben Beukeboom (2x) l9a van Dalen en Paul Mets zorgden voor de 0-7 uitslag. LSVV'70 had geen rekening houden met Unltas-speler Willem van der Voort. Wal bezorgde met een prima Unitas het verdiende gefijk Voor dit doelpunt had Get voor LSVV'70 middels een bieuze penalty 1-0 laten aanl nen. Klckera'69 trok tegen Stomp se Boys aan het langste toen vijf minuten voor tijd Stompwijkse doelman een zet van Gerard van Loens eigen doel werkte: 1-0. SVLV wees concurrent Bet 1 dus met 2-1 terug, maar m niet over geluk klagen, lm! reeds in de vijfde minuut tekt John van Weerlee 0-1 aan loste even later een zoet schot dat afketste op de SVLV kon in de tweede helft terug gaan doen en deed dal Ron Helder en Jelle Kramers goed leidende scheidsred van Schoo geraakte niet op de indruk van de belangen, op het spel stonden en trok minuten blessuretijd bij. In de afdeling Gouda lerdag speelde Reeui tegen Aarlanderveen: Reeuwijk was in de eer helft tegen Aarlanderw wel de betere ploeg, M kon niet tot scoren men. Na rust waren bordjes verhangen, was nu Aarlanderveen de toon aangaf. Zij I wel tot scoren komen, gebeurde via Arie Ros) en Dirk van Leeuwen. *c

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16