Kabinet Van Agt krijgt steun kamermeerderheid iroor 19 Carter: lagere belasting voor alle Amerikanen Eis acht jaar voor doodschieten stiefvader )odelijk ongeval op ioge Rijndijk Vrouw gewurgd en in brand gestoken ^egpiraten mishandelen exporteur I Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. fertenties (excl. BTW) 0.48 per mm. Telefoontjes 4.37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) Innementen: kwartaal 41,75; jaar 155.50; losse nummers: 55 cent. 6oma/nt Vrijdag 20 januari 1978,68e jaargang no. 20946 DAGBLAD VOOR' ZUID-HOLLAND Sherlock Holmes jr. „Het einde van de beschaving zoals wij die kennen", met John Cleese als Sherlock Holmes jr. en Arthur Lowe op Ned. II om 20.25/jut. Om 22.50 uur Haag- sche Kringen met oppositielei der Den Uyl. Ned. I om 22.50 uur Toots Thie- lemans in Sesjun en om 23.15 uur Geloof, Hoop Liefde show. Veel bewolking Veel bewolking met plaatselijk regen of sneeuw. Matige tot vrij krachtige wind uit zuid tot zuid oost. Max. temp. omstreeks 3 graden Morgen zon: 8.36-17.08. Maan: 15.01-6.05. Schev. hoogwater: 1.21, 13.37. Laagwater: 9.15, 21.32 WASHINGTON (ANP/UPI) - In zijn eerste jaarlijkse rapport aan het Congres over de stand van zaken in het land, de zg. State of the Union', heeft president Car ter gisteravond de Amerikanen een aanzienlijke belastingverla ging in het vooruitzicht gesteld als middel om de economie nieuw leven in te blazen. Hij verklaarde dat 96 procent van de Amerika nen van de belastingverlaging zal profiteren. De belastingdruk zal worden verminderd President Carter ontvangt het applaus van het Congres na zijn State of the Union. Achter hem vice-president Mondale (I.) en House- speaker O'Neill (r). met 25 miljard dollar, (57 miljard gulden) waarvan 17 miljard op het terrein van de inkomstenbelasting. Daarnaast zullen rege ring en particulier bedrijfsleven hun krachten bundelen in de strijd tegen de inflatie, zonder dat er sprake zal zijn van toezicht op lonen en prijzen. Vrijwillige matiging is .mogelijk de enige manier' om de inflatie te bestrijden zonder recht streeks ingrijpen van de regering. De Amerikaanse begroting zal voor het financiële jaar 1979 dat op 1 oktober a.s. begint, voor het eerst uitgaven aangeven die de 500 miljard dollar overschrijden. Daarbij is er zoveel mogelijk besnoeid, zodat de uitgaven na inflatie-correctie min der dan 2 procent hoger liggen dan in het lopende begrotingsjaar. Carter sprak ook van de eerste economie van twee biljoen dollar uit de geschiedenis. Daarmee doelde hij op het bruto nationaal produkt, de som van alle goederen en diensten in geld uitgedrukt. De werkloosheid in zijn land, vorige maand 6,4 procent van de beroepsbevol king, is een van de meest zorgwekkende problemen. Carter vraagt om een aanzien lijke verhoging' van het bedrag dat be schikbaar is voor het werk scheppen voor jonge mensen in overheidssector. Daarte genover wees hij opnieuw op de noodzaak van bezuiniging op het verbruik van ener gie. Hij hoopt dat het pakket van voorstel len die hij vorig jaar in april aan het Congres heeft voorgelegd, hem een van de komende maanden ter tekening zal worden voorgelegd. Elke dag dat we meer dan 120 miljoen dollar aan buitenlandse olie uitge ven, wordt onze economische ontwikkeling vertraagd, aldus Carter. Op het terrein van de buitenlandse politiek noemde Carter een sterke militaire kracht en een sterke NAVO de pijlers waarop het buitenlands beleid rust. Ontwapening en ontspanning zijn prioriteiten, en zijn beleid voor de rechten van de mens heeft duizen den politieke gevangen in de hele wereld de vrijheid opgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) Den Haag - Het kabinet-Van Agt kan reke nen op een meerderheid in de Tweede Kamer. Dat bleek gisteravond na de vier dagen durende debatten over de regerings verklaring toen een aantal moties van de oppositie zelfs vier van de PvdA werden verworpen. Het kabinet krijgt ook steun van CDA-ka- merleden als oudminister Boersma, fervent voorstander van samenwerking PvdA-CDA. Boersma kwam gisteren Van Agt zelfs te hulp tijdens een scherpe schermutseling tus sen oppositieleider Den Uyl en de premier 'fper de sociale minima. Dit tot duidelijk ongenoegen van Den Uyl. i Tijdens de debatten had CD A-fractievoorzit ter Aantjes oppositieleider Den Uyl al uitge- daagd een motie van wantrouwen in te 1 dienen tegen dit kabinet, omdat Den Uyl j deze regering een schrikbeeld van de demo- j cratie genoemd had. Den Uyl ging hierop niet in, wel weigerde hij gisteravond na I afloop van de debatten de hand van premier Van Agt te schudden. Aan het hoofd van I zijn fractie verliet hij demonstratief ijlings I de vergaderzaal terwijl anderen ook PPR i en D'66 Van Agt wel gelukwensten met de voor het kabinet goede afloop van de discussies. Een hechte gewoonte in de Tweede Kamer, hoewel de vroegere liberale oppositieleider, thans vicepremier Wiegel ook eens gewei gerd heeft de toenmalige premier Den Uyl de hand te drukken. trifuse-fabriek in Almelo en over veertien Volgende week behandelt de kamer de ge- dagen komt de huurverhoging per 1 juli in ruchtmakende uitbreiding van de ultracen- discussie. Loting Europa Cups Gunstige loting voor PSV en Ajax ZÜRICH In Zwitserland is vandaag de loting verricht voor de kwartfinales van de Europe se bekertoernooien. Europa Cup 1: Ajax (Ned.)— Juventus (Ita.) Europa Cup 2: Vejle BK (Den.)— FC Twente (Ne* Europa Cup 3: FC Magdenburg (ODL)— PSV (Ne Balletjes blazen Bedekt met zo'n 25.000 groene en blauwe balletjes blijft het zwembad van sportschool Stigter aan de Hof- campweg in Wasse naar altijd op de juiste temperatuur. En dit zonder ener gieverlies. Spelen derwijze, zo van handbal, voetbal en zwemmen maar, be wegen de kinderen zich zeer gemakke lijk door dit bebalde water. Met PEC-bal- letjes wel te ver staan. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De officier van justitie bij de Haagse rechtbank, mr. J. T. H. de Wit, heeft vanmorgen een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van acht jaar met aftrek van voorarrest geëist tegen de negentienjarige Aad Denie, die op 26 oktober van het vorig jaar in zijn ouderlijke wo ning aan de Lange Beestenmarkt in Den Haag zijn blinde stiefvader met een geweer doodschoot. Een matig gevulde publieke tribune met familiele den, vrienden en bekenden van de beklaagde hoor de nogmaals wat er zich op die dramatische avond in de woning had afgespeeld. De schietpartij vorm de het trieste slot van een ruzie tussen enkele familieleden. De stiefvader van de verdachte, Nico de Jong („Ome Cor") dreigde, dat Aad spoedig naast zijn overleden broer Eddy zou komen te liggen. Deze opmerking was de druppel, die de emmer deed overlopen. Aad Denie stormde de kamer uit om van het gesar van zijn stiefvader af te zijn. Op zijn kamer zag hij het geweer, pakte het, liep naar beneden en schoot vanuit de deurope ning dertien keer op zijn stiefvader, die ter plaatse aan zijn verwondingen bezweek. De moeder van Aad Denie waarschuwde direct daarna de Haagse politie, die de jongen in de woning kon aanhouden. (Zie verder pagina 3). Spelden in roomtaart MAASTRICHT (ANP) De Keu ringsdienst van Waren in Maa stricht kreeg vo rig jaar voor on derzoek een sla groomtaart aan geboden waarin de eigenaar vier kopspelden had gevonden. Nauwkeurig on derzoek van de restanten leverde nog eens vijf spel den op. „De „grappemaker" kon in dit geval niet worden ach terhaald, staat in het jaarverslag van deze keu ringsdienst in het Limburgse gebied. In 511 andere ge vallen kon wegens ondeugdelijke ar tikelen wel pro- ces-verbaal wor den opgemaakt. De traditionele muis in een fles melk werd vorig jaar één keer aan getroffen. De ver dere processen verbaal hadden betrekking op te veel bacteriën be vattende sla groom, slaatjes van slechte kwali teit en zwaar op de maag liggende boterhammen Pleegouders na dood van peuter in arrest (Van een onzer verslaggeefsters) HARDENBERG Een drie-jarig meis je uit Parijs is, naar nu eerst is meege deeld door de politie, maandagavond dood aangetroffen in haar bedje bij haar pleegouders in Hardenberg. Als vermoedelijke doodsoorzaak wordt „geweld van buitenaf' opgegeven. De tijdelijke pleegouders zijn gearresteerd. Geen van beiden heeft een bekentenis afgelegd. Het meisje zou drie maanden in Har denberg blijven. Zij is een van de kinde ren die wegens omstandigheden thuis via een Belgische organisatie (De Vreugdezaaiers) voor enige tijd aan een gastgezin worden geholpen. Dat de poli tie een paar dag» n het stilzwijgen heeft bewaard is gevolg van het feit dat de ouders van het kind (Marokkanen die in Parijs wonen) van het overlijden op de hoogte moesten worden gesteld. DEN De 19-jarige motor- er 1. de Vos uit Leiden is ermiddag om drie uur om leven gekomen bij een onge- op de Hoge Rijndijk. motor kwam in botsing met personenauto, bestuurd door een 57-jarige Leidenaar. Deze auto werd ter hoogte van het benzinestation gelegenheid gegeven een ontstane file te doorkruisen om de oprit van het pompstation op te rijden. De motorrijder haalde op dat mo ment de file in en reed de auto mobiel in de flank. De 19-jarige motorbestuurder raakte ernstig gewond en over leed korte tijd later in het Aca demisch Ziekenhuis. De duo passagier werd met verwondin gen opgenomen. Brandende" knutselaar springt in sloot .ZERSWOUDE Aan de schuurtje achter een woning uit- ins Halsstraat in Hazerswou- gebrand. Het vuur ontstond Dorp is gisteravond een toen de bewoner knutselde aan 'iefstal van caravan IISSENHEIM - Van het ter- i van een caravanhandel aan Warmonderstraat/Hoof d- iat in Sassenheim is gister- •ht een caravan en twee aan hangwagens gestolen. De dief stal werd gepleegd na het open breken van het toegangshek. De waarde van de gestolen voertui gen beloopt enkele duizenden guldens. zijn motor. Bij het knutselen schoot het benzineslangetje van de carburateur. De uit de tank gutsende benzine stroomde over een looplamp en raakte in brand. De knutselaar wist zich het vege lijf te redden door snel de schuur te verlaten en zijn al brandende kleding te blussen door in de nabij gelegen sloot te springen. De schuur brandde uit; de motor werd onherstel baar beschadigd. U kunt de prijsverho gingen nog even voor blijven. Zelfs nu in ja nuari ziet het Motor huis kans u een splin ternieuwe Opel te le veren tegen nog niet verhoogde prijzen. Diverse types en mo dellen (zolang de voorraad strekt). Kom snel kijken. Het Motorhuis Leiden, Leidschen- dam, Katwijk en.Voor- schoten. Wateroverlast HAZERSWOUDE - Het ver keer in Hazerswoude is gister middag rond een uur of één op de Rijndijk door de politie gere geld in verband met waterover last op de rijbaan. Een en ander was het gevolg van het waar schijnlijk door de koude open springen van de waterleiding. ïIDEN Een 29-jarige bloe- tnexporteur uit Oegstgeest 'P vannacht ernstige verwon den aan het gelaat op bij een chtpartij op de Hoge Rijn- 'Üik. De exporteur reed in zijn auto naar het Leidse centrum. Bij de Leiderdorpse brug werd hij door een andere weggebruiker „gesneden". Toen hij even later de personen auto inhaalde en hem tot stil stand dwong, sprongen plotse ling vier mannen uit de wagen. Een van hen sloeg de exporteur in het gelaat met een ploerendo- der, de anderen schopten en sloegen hem. De exporteur wist het vege lijf te redden door in zijn auto te springen en weg te rijden. De auto werd door de vechtersbazen eveneens bescha digd. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Na sectie op het stoffelijk overschot van de 54-jan ge weduwe J. Noord be rg-Donk in Utrecht dat woensdagavond over dekt met brandwonden in haar woning werd gevonden, neemt de politie aan dat misdrijf in het spel is. Het slachtoffer werd, vastgebonden op een stoel, ontdekt door buren, die een scherpe brandlucht hadden geroken. Met behulp van andere buren verschaften zij zich toegang tot de woning en vonden het slachtoffer vol brandwonden en vastgebonden op een stoel in de voorkamer. De vlammen sloegen om haar heen, maar de vrouw bleek al overleden, vermoedelijk door wurging. Getuigen hebben verklaard, dat zij op de avond van het gebeurde juzie-ach- tige" stemmen gehoord hebben. In de omgeving was het bekend, dat de vrouw nu en dan bezoek ontving van een naar schatting 50- tot 60-jarige man, die Willem genoemd werd. De Utrechtse politie zoekt thans koortsachtig naar de man, die op de bewuste avond rond half elf uit de woning vertrokken is kort voordat de brand ontdekt werd. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071—122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog gebracht. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u een geurig boeket bloemen van de Fleurop bloemist. woonplaats Stuur als dank voor de moeite het boeket bloemen naar woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar antwoordnr 349. Leiden

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1