Katwijk vergroe marktterrein PPR in Leiderdorp verontwaardigd over breuk met PvdA :rri:ïSi Casco van drie ton Bevolking Sassenhei^; stabiel Noordwijkse werkgroep noemt „Maatschappij" een bejaard gezelschap DIAMANTEN TROUW Reconstructie Leidseweg plotseling stilgelegd KORTWEG echt handgeschilden De Leidsche Fles b REGIOi LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 JANUARI 1978 At RAADSLID JAN GORDIJN: „DONDERSLAG BIJ HELDERE HEMEL" LEIDERDORP - Het besluit van de PvdA, vorige week door de ledenvergadering van de afdeling Leiderdorp geno men, om niet met de PPR op een gezamenlijke lijst de ge meenteraadsverkiezingen in te gaan is bij de PPR hard aangekomen. Een hevig te leurgesteld PPR-raadslid Jan Gordijn (52): „Het besluit kwam eigenlijk als een don derslag bij heldere hemel. Je kunt de PPR wel laten vallen, maar daarmee laat je ook de mensen van de PPR vallen. Dit is voor mij heel moeilijk te verteren". Jan Gordijn -niet te verwarren met CDA-wethouder en toe komstige lijsttrekker voor het CDA Cor Gordijn- is sinds 1975 lid van de raad van Lei derdorp als opvolger van het naar Hazerswoude verhuisde D'66 raadslid mevr. M. Uhlen- beck. Hij vindt het standpunt van de PvdA maar heel moei lijk te begrijpen tegen de ach tergrond van de samenwerk ing met de raadsfractie van de PvdA. Daarover vertelt hij: „We werken in de raad met een gemeenschappelijk ge meenteprogramma en houden gezamenlijke fractievergade ringen. Doorgaans werden de ze fractievergaderingen buiten de raadsleden meer bezocht door PPR-leden dan door mensen van de PvdA. Ik heb steeds de indruk gehad dat onze inbreng van betekenis was voor de besluitvorming. Over en weer bestond er een goede samenwerking, zodat dit naar mijn gevoel na de ge meenteraadsverkiezingen moest worden voortgezet. De PPR heeft een aantal actieve mensen die bereid zijn zich continu in te zetten voor poli tieke zaken en als zodanig een deskundigheid hebben opge bouwd die bij het vervullen vein een raadslidmaatschap zeer goed van pas komt. Men vergeet bij de PvdA dat deze mensen ook aan de kant wor den gezet", zo stelt het veront waardigde raadslid. De botte afwijzing is voor hem een reden zich af te vragen wat er zich binnen de PvdA afspeelt „De moeilijkheid is dat de PvdA een groep leden heeft die je drie jaar lang met ziet, maar tegen de tijd dat de gemeenteraadsverkiezingen in het zicht komen ineens actief wordt. Ik vind dat het afde lingsbestuur van de PvdA die het voorstel tot samenwerking aan de leden heeft gedaan enorm in zijn hemd is gezet. Het is duidelijk dat het be stuur het contact met de ach terban heeft verloren", conclu deert Gordijn. Hij verwijt verder de PvdA een keiharde opstelling en ziet overeenkomsten met de hou ding die de partij heeft ingeno men ten opzichte van het CDA bij de kabinetsformatie. „De PvdA is kennelijk nog steeds bezeten van zijn overwinnings roes. Deze gehele cijfermatige in plaats van op de mens ge richte benadering komt niet overeen met mijn opvattingen. Ik vind dat ook in de politiek meer met menselijke gevoe lens rekening moet worden ge houden. Het gaat tenslotte om mensen". Gordijn wil ook wel kwijt, dat hij over het standpunt dat zijn eigen partij destijds innam ten PPR-raadslid Jan Gordijn aanzien van het uitsluiten van het CDA als mogelijke rege ringspartner hevig in zijn wiek geschoten was. Een onvergee flijke fout noemt hij dat. Gordijn vindt het antwoord op de vraag wat de PPR nu bij de komende gemeenteraads verkiezingen gaat doen niet moeilijk te geven. „We worden nu wel gedwongen met een eigen lijst uit te komen en dat zullen we zeer zeker doen", aldus een vastberaden Gor dijn. Over de uitkomsten is hij al bij voorbaat optimistisch. Hij zegt dat het slechte resul taat van de PPR bij de kamer verkiezingen niet zonder meer vertaald mag worden naar de gemeenteraadsverkiezingen omdat geheel andere factoren een rol spelen. Gordijn: „Ik hoop dat de vroegere PPR- stemmers die de laatste keer op de PvdA hebben gestemd om een tweede kabinet Den Uijl mogelijk te maken en nu dus uitermate teleurgesteld moeten zijn hun stem weer aan de PPR willen geven. Mo gelijkheden zie ik ook bij men sen van de AR die de combi natie CDA-WD niet het meest wenselijk achten. Dan moet het toch mogelijk zijn een zetel binnen te halen", zo besluit Gordijn. Onderscheidingen bij jubilerend Rode Kruis in Voorschoten VOORSCHOTEN - Het zilver- en jubileum van de Voorscho- tense afdeling van het Neder landse Rode Kruis, werd giste ren gevierd met o.a. het uitrei ken van onderscheidingen aan trouwe medewerksters. Me vrouw P. J. Overstegen—Over- helze, bestuurslid en hoofd van dc afdeling Rode Kruis kreeg de onderscheiding Het Kruis van Verdienste; mevrouw H. J. van der Broek Humphrey—Stikkel bestuurslid en hoofd inzame lingscampagne kreeg de medail le van verdienste in zilver (we gens het overlijden van haar echtgenoot wordt de onderschei ding te zijner tijd uitgereikt); mevrouw E. Kalkman-Roos, col lecte hoofd kreeg de legpenning in zilver en mejuffrouw C. Ger- rits, collectrice, eveneens de leg penning in zilver. De avond in Het Cultureel Cen trum met de uitreiking van de onderscheidingen is de eerste festiviteit in het kader van het 25-jarig bestaan. Leiderdorp steunt actie neutronenbom LEIDERDORP De actie „Stop de neutronenbom" wordt door vertegenwoordigers van alle raadsfracties gesteund. Dat bleek gisteravond tijdens een vergadering van de commissie Maatschappelijk Welzijn bij de behandeling van de subsidie aanvrage door de in Leiderdorp actief zijnde gelijknamige werkgroep. „Politiek gesproken steun ik de ze actie, dan heb ik ook het geld er voor over", stelde het CDA- raadslid J. Reugebrink. Hij voegde er nog aan toe dat het hoog tijd werd dat de bevolking zich in de problematiek zou gaan verdiepen. Ook de raadsle den Verdier (CDA), Willems (Pv dA) en Ditmar (WD) stelden zich achter de actie. De commis sie adviseerde dan ook unaniem de 621,- die de actie kost toe te kennen. Namens de werkgroep werd door de heer P. H. Pouwels en mevrouw W: van Daalen meege deeld, dat in de toekomst in Leiderdorp acties tegen de nu cleaire bewapening in het alge meen zullen worden gevoerd. ADVERTENTIE Fleurop voor..... wie Abraham heeft gezien. 'n VVV eesdienkbcm De gebroeders Willems uit War mond zagen gistermiddag tevre den toe hoe een door hen ge bouwd jacht te water werd gelaten De motorkotter „Dobre" is ge bouwd in opdracht van de heer Leeuwenburgh uit Papendrecht Een hijskraan met een vermogen van 50 ton moest er gisteren aan te pas komen om het 13 ton we gende casco over de weg in de Haarlemmertrekvaart te zetten. In te verrichten. De eerste poging een strop van twee nylon banden mislukte en toen de fles eenmaal slingerde de kotter enige tijd bo- Van de bodem van de Haarlemmer ven het water om mevrouw Leeu- trekvaart was gevist, kon de „Do- wenburgh de gelegenheid te geven 5rav00r de tweede maal een de doop met een fles champagne behouden vaart worden toegewenst De heer Leeuwenburgh wil het casco in zijn vrije tijd zelf afbou wen. De totale kostprijs bedraagt 300.000 gulden. Voordat de reis naar Papendrecht kon beginnen moest de 14 meter lange kotter vol water worden gepompt. Een 60 centimeter grotere diepgang bleek nodig om ongehinderd onder een aantal bruggen door te varen. KATWIJK De kleine marktcommissie in Kat wijk heeft b en w geadviseerd een deel van de Admiraal de Ruyterlaan aan bet verkeer te onttrekken en bij het marktterrein te voegen. Het gaat om het gedeelte tussen de Zeeweg en de Piet Heinlaan. De raadscommissie voor be- stuurs- en juridische zaken was het gisteravond met deze suggestie eens. Over de vraag of het verkeer tijdens de vrijdagse markt op de Piet Heinlaan moet doorstromen waren de meningen verdeeld. Het vergroten van het marktterrein vraagt een bedrag van 30.000. „Vrij veel geld", vond de heer H. J. Grimbergen (CDA); de heer De Ruyter van openbare werken lichtte echter toe dat een groot deel van dat bedrag toch moet worden uitgegeven omdat het desbetreffende stuk van de De Ruyterlaan in elk geval moet worden her straat. Doorstroming van het verkeer op de Piet Heinlaan achtten de meeste commissieleden onge wenst. Als er toch een afsluiting gehandhaafd moet blijven willen b en w echter in verband met de kosten geen dranghekken meer plaatsen, zoals tot nu toe het geval was. Ze denken dan aan het plaatsen van verkeersborden die het inrijden verbieden of aan paaltjes bij het begin en het eind van het af te sluiten deel, die wekelijks door de marktmeester moeten worden aangebracht. De heer G. Stubbe van de gemeentepolitie verdedigde echter het gebruik van dranghekken: „Borden worden gewoon genegeerd en losse paaltjes staan er vast niet lang." De voorzitter burgemeester mr. C. A. Bos stelde voor dat openbare werken en de politie de kwestie van het afsluiten van de Piet Heinlaan en die van het parkeren op i en in de Van Speykstraat „experimenteel! regelen. Wat dat parkeren aangaat drong I Stubbe aan op een beslissing inzake het| om aan één zijde van de genoemde s parkeren; dit verbod wordt namelijk_ schaal overtreden. De heer Stubbe: wenste situatie. We moeten óf de borden f len óf volop gaan verbaliseren". Ombudsteam Naar aanleiding van het verslag van het d steam Katwijk over de periode april september '77 zei de heer M. A. de Vriej Lijst) waardering te hebben voor het 1 de mensen uit het team doen, al.hoopte ze in de toekomst de schijn zouden vermijt; ze „in een bepaalde politieke hoek zitten", f J. van Duyn (PPR) bracht daar tegen in I om vrijwilligerswerk gaat „en daarvoor J in progressieve kringen nou eenmaal e sen dan elders". Het grootste aantal klachF door het ombudsteam was behandeld, haq gens betrekking op huisvestingsproblemen waren er 46. Burgemeester Bos verwacht^ de heer J. Vink (CDA), dat de onlangs int gemeentelijke huisvestingscommissie, waai woning-inspectrice zou moeten worden in| keld, wat soelaas zal brengen. „Al kan de c sie ook niet meteen alle problemen er zich ook met huisvesting zal bemoeien, F' alleen op termijn geholpen worden", vond jr Bejaardenbond Voorhout heeft al ruim 300 leden VOORHOUT De Bejaardenbond Voorhout is bij de ouderen onder de Voorhoutse bevolking bijzonder goed aangeslagen. Dit bleek gisteren tijdens de eerste jaarlijkse ledenvergadering. Sinds de oprichting op 28 december 1976 is het ledental gegroeid tot 308 en de aanwas gaat nog steeds gestaag door. Financieel heeft de Bond het tot nu toe aardig kunnen rooien, zij het dat een aanvullende startsubsidie van de gemeente van twee en een half duizend gulden nog juist op tijd het gat kon dichten dat in de loop van het eerste jaar was ontstaan. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek wel dat de bejaarden „waar" voor hun 8 piek contributie per persoon per jaar hebben gekregen. Het is voor het bestuur vooral, in die eerste beginperiode niet eenvoudig geweest te ontdekken waaraan nu bij de bejaarden de meeste behoefte bestaat. Men heeft vanuit het bestuur een werk groep gevormd waarvan de leden ieder in hun eigen toebedeelde wijk, alle bejaarden thuis gingen bezoeken Tijdens die bezoeken kwam aan het licht dat er echtparen en alleenstaanden waren die geen kans meer zagen regelmatig hun eigen potje te koken. Een warme maaltijd werd door hen maar sporadisch gegeten. De bond heeft toen direkt het inititatief genomen deze mensen minstens drie maal per week met een speciaal daarvoor in de handel zijnde pannenset, een warme maaltijd te bezorgen in samenwerking met de keuken van de K.T.S. Een aantal vrijwilligers brengt deze maaltijden nu om beurten bij de mensen thuis. SASSENHEIM - Het aai( woners van Sassenheim]„ januari 1978 is met 12.5 noeg gelijk gebleven in v king met 1 januari 1977 tia aantal 12.539 bedroeg. H^e tal geboorten bedroeg afgj jaar 131, het aantal steif len 96, het aantal vesti 607 en het aantal dat 641. Het inwonertal van 1 ri 1978 telt 6182 m vrouwen, er werden 64 joi en 67 meisjes geboren. E leden 59 mannen e Bij de nieuw ingekomen ren er 298 mannen, ten precies evenveel vertrokk de vrouwen was dit r~~ 343. Het geboorteoversch in 1977: 35. Aan de daliij het aantal geboorten 1970, die daalde van 228 in 1977, is met 131 over 11 eind gekomen. NOORDWIJK „Helaas bestaat de vereni ging uit oudere mensen". Door de kwalificatie in deze geest in een rapport van een gemeente lijke werkgroep, is het bestuur van de afdeling Noordwijk en Omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde danig in de wiek geschoten. En terecht, want al bestaat de vereniging reeds zo'n tachtig jaar en al behoort zij tot de veteranen in het plaatselijk organisatieleven, nog steeds oefent zij aantrekkingskracht uit op tal van jongeren, die alles wat groeit en bloeit ter harte gaat. De gemiddelde leeftijd van het ledenbestand ligt bepaald beneden dat der middelbaren. Een werkgroep uit de gemeentelijke culturele commissie is al geruime tijd bezig met een inventarisatie van hetgeen er op sociaal-cpltu- reel gebied in Noordwijk aan de hand is. Het verzamelde materiaal zal te zijner tijd in culturele nota worden verwerkt. Schrifteli, mondeling hebben de leden van de werkg hun licht opgestoken en hun wetenschaf mengevat in een rapport, waarin ook het en ander staat vermeld over de plaatse afdeling van Tuinbouw en Plantkunde, gedeelte van de tekst werd het bestuui kennisneming toegezonden met het advies het aandachtig door te lezen. Daaraan 1 keerde het niet bij het T. en P.-bestuur. begin klopte. De vereniging telt circa 150 iq maandelijks wordt op de vergaderingen voorlichting verstrekt en men beschikt veel deskundigheid op het gebied van pla en andere gewassen. Maar de mond vai bestuurders viel open, toen zij aan de gewi te passage toe waren. In de vergadering mengde zich de verbazing met hilaritei ironische opmerkingen. Vandaag is voor het echtpaar Mullender-Dijkstra een belangrijke dag. 65 Jaar geleden tekenden ze hun huwelijk aan op het raadhuis van Ternaard in Friesland. De bruidegom begon op zijn negende jaar te werken bij een boer voor 2,50 gulden in de week. Het boerenbedrijf is ook de bruid wei toevertrouwd. Na 30 jaar huwelijkstrouw kwam het echtpaar Muilender naar Voorhout, waar de heer Mullender tot zijn pensionering in het bloembollen vak werkte. Sinds 1976 woont het echtpaar in een bejaardenwoning aan de Sassenheimse Menne- weg. Bruid en bruidegom hebben beiden de respectabele leeftijd van 86 jaar en hebben een zoon die in Voorhout woont. Op de trouwdag, over 14 dagen wordt het grote feest in de „Ontmoeting" gevierd, van half 4 tot half 6 EERST OVERLEG MET OMWONENDEN VOORSCHOTEN In de verkeerstraverse Leidseweg-Veurseweg worden twee rijbaanver smallingen gemaakt. In de Veurseweg ter hoogte van de Papelaan worden de rijbanen zodanig versmald, dat o.a. voor de voetgangers meer veiligheid ontstaat. In de Leidseweg bij de krui sing Mozartlaan vindt ook een rijbaanversmal ling plaats. De bewoners langs de Leidseweg hebben het gemeentebestuur verzocht om deze rijbaanver smalling achterwege te laten en eerst overleg te willen plegen met de bewoners. Dit laatste werk is inmiddels stil gelegd. Een woordvoerder van de dienst openbare werken bevestigt dat de werk zaamheden op verzoek van wethouder Eveleens voorlopig Zijn stil gelegd. De wethouder kan begrip opbrengen voor de wens van de bewoners om nader overleg. De reconstruktie van dit stukje Leidseweg ter hoogte van de Mozartlaan is wel in de commissie voor openbare werken geweest en aldaar goedgekeurd. De reconstruktie houdt in dat de versmalling van de rijbaan, die thans door witte strepen is aangegeven in het vervolg gemarkeerd zal worden door trottoirbanden. Voor de gehele verkeerstraverse geldt een inhaalverbod voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen. Er werd ter hoogte van de Mozartlaan steeds wel ingehaald, waardoor de weg na reconstruktie veiliger kan worden. De bewoners menen echter dat door deze rijbaanversmalling de parkeerplaat sen niet meer gebruikt kunnen worden omdat deze in de lengte richting van de rijbaan liggen, waardoor terugsteken bij het parkeren bij drukte noodzakelijk maar onmogelijk wordt. De wegreconstruktie in de Veurseweg bij de Papelaan gaat gewoon door, want hierover is wel overleg geweest met de omwonenden. NOORDWIJK - De Noord wijkse Filmclub organiseert vrijdagavond 20 januari een filmfestival. Deze manifestatie zal worden gehouden in de zalen van het Zinger Hotel aan de Zeereep. In het kader van dit festival „Cinefleur '78" doen behalve de Noordwijkse filmclub ook mee, de Aals- meerse filmclub, de Haarlem se Smalfilm Liga en AMFI 66 uit Hillegom. Zij verzorgen elk een set van drie films die niet langer mogen duren dan 30 minuten. De naam Cinefleur is een verbinding tussen bloe men en film. De presentatie van de smalfilmers zal dan ook met veel bloemen gepaard gaan. De winnende club wordt door een deskundige jury be kend gemaakt. Naast het ont vangen van de Cinefleur Tro fee is het de taak van de win nende club een nieuw festival te organiseren. Aan het eind van de avond kan iedere be zoeker zijn stem uitbrengen op de meest geslaagde film. Deze filmer krijgt dan de zaalprijs. Verder worden aan het eind van de avond prijzen verloot. Serviezen, borden, kast- N. stellen, lampvoeten, vazen en schalen, te geltableaus, alles puui handwerk. Ook portr Kom gerust kijken de artist en van De Ll sche Flesmaarte t/m vrijdag van 9 to 4 uur. Bij aankoop certificaat van echt-/ kunstaardewerkfabriek Rijnsburgerweg 74, Oegstgf (richting Flora/Rijnsburg) Tel. 01718-23166

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4