FC K0LN REGELRECHT NAAR KAMPIOENSCHAP AFGEKEURDE TREFFERS HOOGTEPUNT IN ALKMAAR Roda tegen Sparta geen schim wan weieer WWW brandt los na gelijkmaker PEC door MW voorbijgestreeft Zwakke „nieuwe" doelman Telstar Haarlemen iensata©!® hattrick in Engeland Vitesse Trainer Sparta: Kresic voor Henson LEIDSE COURANT/" VENLO In een aantrekkelijke wedstrijd heeft WV een verdiende overwinning behaald op Volendam, dat geen kans kreeg in zijn normale spel te komen. Een fel jagend WV zette vanaf het begin de bezoekers onder druk en al spoedig verraste Pala met een schot in de uiterste hoek doelman Hoek: 1-0. WV bleef doorgaan en er kwamen goede kansen, die echter door te haastig schie ten verloren gingen. Toen Kurcinak plotseling een vrij veld kreeg en alleen op Hoek afging werd hij grof gestopt door Andrè. wat hem in het boekje van scheidsrechter Beukman bracht. In de rust was er bij Volendam duidelijk orde op zaken gesteld. Er zat in de tweede helft meer organisatie in de ploeg en FC WV kreeg het moeilijk. Toen Billy Bond de Volendammers verdiend op 1-1 bracht, vreesde iedereen het ergste voor WV. Maar de Venlose ploeg, die zo duidelijk aan een herstel bezig is, brandde toen pas goed los. Van der Weide ging door op een pass van Advocaat en gaf Hoek geen kans: 2-1. Kurcinac schudde zeven minuten later Van Wensveen van zich af en passeerde de ver uit zijn doel gekomen Hoek: 3-1. Weer vier minuten daarna werd het 4-1 door Advo caat, die een strafschop benutte nadat Kurcinac in de tang was genomen. Tol bepaalde tenslotte kort voor tijd de eindstand op 4-2, door na goed solowerk Sobczak met een hard diagonaal schot kansloos te laten. Scoreverloop: 3. Pala 1-0, 61. B. Bond 1-1, 70. Van der Weide 2-1. 74. Kurcinac 3-1. 83. Advocaat (straf schop) 4-1, 87. Tol 4-2. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 9000. FC WV: Sobczak; Van Oostrom. Rettkowski, Hermans, Van Rosmalen; Pala, Advocaat. Van der Weiden; Kurci nac. Hilkes (Janssen), De jonge. Volendam: Hoek; Molenaar, Guijt, Andrè, Van Wens veen (K kwakman); D. Bond. Helling. B. Bond; Kramer, Visser (W. Kwakman), Tol. DEN HAAG MW heeft de leiding In de De karakteristieken: Willem ll-PEC Zwolle 2-0: 61. Van Rooy i) eerste divisie overgenomen. Zelf wonnen de FC Groningen-Fortuna SC 5-0:18. Eddie Bakker 76. Bastiaanse 2-0. Scheidsrechter: Bosrn Maastrichtenaars zaterdag in eigen huis met 1-0, 41. Peter Houtman 2-0, 73. Keukens 3-0, Toeschouwers: 5000. 3-0 van Veendam, de dag erop verloor lijstaan- 85. Houtman 4-0, 86. Mulder 5-0. Scheidsrech- Waarschuwingen: Van Rooy (spelbederf) enL voerder PEC Zwolle in Tilburg met 2-0 van ter: Van Swieten. Toeschouwers: 8100. rael (opmerkingen tegen de leiding). V Willem II. Schoonbeek (Groningen) werd met een schou- Helmond Sport-Excelslor 1-1: 31. Burhenne 1-0,1 derblessure naar het ziekenhuis vervoerd. Roggeveen 1-1. Schiedsrechter. Jonker. Tor" PEC's aanvoerder Rinus Israel hield aan deze wefs 3000. nederlaag^een waarschuwing over omdat hij zijn Heerenveen-FC Vlaardingen 2-0:73. Smirik 1-0, Gele kaart Wasiander (Exc.) onbesuisd spel. mond niet kon houden. 90. Severs 2^). Scheidsrechter: Thomas. Too- E,n0ho„.n.wtoon 1-1: 21 Var, der CraaK schouwers: 4000. MW. dat tot dusverre naast de eerste- en evA/cr tweede-periodetitel heeft gegrepen, staat in de FC Den Bosch-FC Dordrecht 4-1: 24. Jan Peters svv"sc stand van de derde periode thans naar verhou- 1-0, 65. Van Velzen 1-1, 69 en 71 Peters 2-1 ding het best geklasseerd met vier punten uit en 3-1, 88. Van den Bosch 4-1. Scheidsrechter: twee wedstrijden. Mulder. Toeschouwers: 2800. wers: 7100. HAARLEM Veel balverlies en verkeerde passes voimden de voornaamste bestanddelen van het duel tussen Haarlem en Vites se dat, ondanks vier doelpunten, als bijzonder matig gekwalificeerd moet worden. Dat kwam niet in de laatste plaats door de instelling van de Arnhem se ploeg, die met slechts twee aanvallers opereerde. Sporadisch waagde Vitesse zich over de mid denlijn. De countertaktiek van Vitesse had succes toen Huyg de bal verspeel de aan Bursac, die een combinatie aanging met Meyers en vervolgens gemakkelijk kon scoren. Na de rust zat er meer overleg in het spel van Haarlem en v.d. Berg kon na een knappe voorzet van Haar inkoppen: 1-1. Van den Berg was ook de maker van Haarlems tweede doelpunt. Toen Bursac en Heezen elkaar in de weg liepen bij een vrije trap van De Kip. Haarlem leek de punten binnen te hebben, maar een misverstand leidde toch nog tot de voor Vitesse verdiende gelijkmaker. De Haar lemse defensie was van mening dat Meijers in buitenspelpositie stond. Alleen Huyg dacht er anders over. Hij kreeg uit de voorzet van Meijers de bal ongelukkig op het hoofd, waarna Bleijenberg vallend kon inkoppen: 2-2. Scoreverloop: 20. Bursac 0-1, 56. Van den Berg 1-1, 84. Van den Brg 2-1, 89. Bleijenberg 2-2. Scheidsrechter: WeHin- ga. Toeschouwers: 3.000. Haarlem: Boersma; Wentink, De Vries, Huyg. Melgers, Van den Ban, Haar. George; Lensen, Van den Berg. De Kip. Vitesse: Beukhof; Das. Mulderij. Hee zen. Mellaard; Veenstra. Bosveld. Boeve (Hendriks). Bursac. Gerdsen (Bleijen berg). Meijers. NIJMEGEN Zonder noemens waardige inspanning heeft NEC met 3-0 gewonnen van Telstar. In het veld deed Telstar niet veel onder voor het eveneens matig spelende NEC maar de Nijmege- naars maakten doelpunten. Doel man Nederburg trainer Petescu had v.d. Meeren op de bank gezet aarzelde waardoor Jansen sim pel kon scoren. Vervolgens rea geerde hij te laat op een kopbal van dezelfde speler. Offensief was Telstar zeker niet zwakker maar aan de afwerking mankeerde alles. Van Gaal, Kraal en Jonker wisten geen raad met mogelijkheden. Na de rust trok Telstar het initiatief volledig tot zich maar toen bij een Nijmeegse uitval Marijnissen on deruit werd gehaald, volgde te recht een strafschop die Surau omzette in 3-0. NEC deed er niets meer aan, Telstar kon niet. Scoreverloop: 10 Frans Jansen 1-0, 20. Frans Jansen 2-0, 56. Surau (straf schop) 3-0. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: 4500. NEC: Formanoy; Willemse. Dries Visser. Hiddink. Sije Visser, Marijnissen. Jos Hendriks. Surau; Ronald Hendriks (Hulshof!). Hoogendoom. Frans Jansen (Vlietstra). Telstar: Nederburg; Driessen. Van Es sen. Medik. Bischot; Oorschot (Cal- jouw). Van Gaal, Krone; Peter Hendriks, Kraal. Jonker. Van onze sportredactie ROTTERDAM Sparta's trainer Cor Brom wil de Joegoslaaf Kre sic (30) aantrekken, die de afgelo pen week mee trainde met de Rot terdamse club. Of het bestuur op zijn suggestie zal ingaan, valt echter te betwijfe len omdat Sparta in Clarke en Henson al twee buitenlanders in dienst heeft. Voorlopig is Kresic teruggekeerd naar Spanje waar hij bij Burgos onder contract staat. Henson heeft overigens laten we ten aan het eind van dit seizoen naar Engeland te zullen terugke ren. Zijn vrouw heeft heimwee en tevens wil Henson zijn kinderen op een Engelse school plaatsen. Wolfgang Overath onderscheiden KEULEN De 81-voudige Westdultse International Wolfgang Overath is zaterdag voor het begin van de wedstrijd FC Köln Bayem München onderscheiden met het kruis van verdienste van de Bondsre publiek. Overath stopte aan het einde van het vorige seizoen met voetballen. Hij speelde 720 wedstrijden voor FC Köln, waarvan 490 in.de Bundesliga Voor zijn 75e interland had hij al de erering van de Duitse voetbalbond gekregen. KEULEN FC Köln wordt kampioen van West-Duitsland. Het moet wel heel raar lopen wil dat tijdens de resterende dertien speelda gen van de Bundesliga niet gebeuren. Terwijl de concurrentie week na week verliest of een punt verspeelt, blijft de ploeg van Hennes Weisweiler maar winnen. Zo was het ook zaterdag op de 21e speeldag. FC Köln zette de thuiswedstrijd tegen Bayem München knap in winst (2-0) om. Hertha BSC, verder dan 0-0. Alle concurrenten wonnen, zo dat de stand aan kop werd: Nottingham Forest 38 punten, Everton 34, Liverpool en Arsenal 33 en Manchester City 32 punten. Uitgerekend Derby County, de club die onder leiding van Brian Clough (nu Forest) in 1971 van de tweede naar de eerste divisie promoveer de en een ,aar later Engels kampioen werd, maakte een eind aan de overwinningenreeks (vier) van Nottingham in uitwedstrijden. Forest- nummer twee op de ranglijst dank zij een reeks doelman Peter Shilton verrichtte in de eerste van negen ongeslagen wedstrijden, leed in Duisburg een nederlaag tegen de MSV met 2-1 en titelverdediger Borussia Nönchengladbach was Forest sterker, maar tot doelpunten kwam Grimmige gezichten tijdens de ontmoeting tussen FC KËw en Bayern München. Okidera van Köln (links) kopt 1/ bal over ploeggenoot Müller en Schwarzenbeck ën Duij berger van Bayern. Club Brugge. Koens bracht Boom op 1-0 in i vierde en op 2-2 in de 50e minuut, maar Brugi was beter en productiever. De Brugse doelpl ten kwamen van Maes, Vereecke, LeekJ, (strafschop), en Lambert. ITALIË Koploper Juventus heeft gisteren zijn kopposi verbeterd. Zelf won Juventus van Roma met i terwijl de achtervolgers Vicenza en Torino ge speelden. Milan, tot gisteren nummer J>EN kwam tegen het onderaan staande 1860 Mün chen niet verder dan een gelijkspel van 1-1. Nieuwe nummer twee op de ranglijst werd VFB Stuttgart dat in eigen stadion na een achter- stand van 1-0 bij de rust Schalke "04, de club van Suurbier, met 6-1 afdroogde. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat Köln van Bayern zou winnen. De vroegere Europese bekerhouder was beter en sterker, maar kon de kansen niet benutten. Köln deed dat beter in de tweede helft. Ruim 50.000 toeschouwers veerden enthousiast overeind toen Neumann 1-0 scoorde. De Belg Van Gooi besliste in de 74e minuut de wedstrijd. De Keulse doelman Schumacher was de grote uitblinker. Hij zorgde ervoor dat de stand, tot zijn ploeg goed ging draaien, 0-0 bleef. In het eerste deel van deze competitie stond Sthalke '04 meestal op de eerste plaats. Sinds Suurbier daar kwam ging het minder, al kan de terugval natuurlijk niet aan de ex-Ajacied worden toegeschreven. De vaste rechterverdedi- ger van Oranje is bij zijn Duitse club inmiddels geen vaste keus meer. Zaterdag verscheen hij na een uur spelen als invaller voor Ritschel in het veld. Het werd een erg ongelukkige rentree, want binnen vijf minuten raakte hij geblesseerd het niet. Nummer twee op de ranglijst, Everton, won door een treffer van de niet geheel fitte Andy King, van Aston Villa. Liverpool won ook al met 1-0. Dat gebeurde in de moeilijke uitwedstrijd tegen West Bromwich Albion. In de achtste minuut kopte Dave Johnson het winnende doel punt in. Malcolm Macdonald zette Arsenal op winst tegen Wolverhampton waartegen ook in de vierde bekerronde gespeeld moet worden. De winst bedroeg 3-1 en was dik verdiend voor de Londense club. Arthur Graham verdiende zaterdag ongetwij feld de prijs voor de snelste hattrick van het seizoen. De vleugelspits van Leeds United trof driemaal het doel binnen vijf minuten in de wedstrijd tegen Birmingham City. De overwin ning was niettemin benauwd: 3-2. BELGIE Club Brugge zag gisteren dank zij Anderlecht de voorsprong aan de kop van de ranglijst in de Belgische competitie uitgroeien tot drie punten. Brugge had op eigen veld weinig moeite met degradatiekandidaat Boom (4-2). Anderlecht PORTUGAL FRANKRIJK p' Door een overwinning van 1-0 op Bordei «n mi heeft Nice zijn koppositie behouden. Marse ode T en Monaco, de nummers twee en drie hieli dus f elkaar op 2-2. De stand: 1 Nice 24-33, gtn l Marseille 24-32. 3 Nantes en Monaco 24-31. OOSTENRIJK Z Nummer zeven op de ranglijst in Oosteni Grazer SK, zorgde gisteren voor een verrass door koploper Austria Wien met 2-1 te versla ~vc Verandering in de rangschikking bracht di nederlaag niet. Daarvoor is de voorsprong Austria te groot (acht punten) terwijl achten ger Wacker Innsbruck zijn wedstrijd afgel zag. SPANJE Ondanks het gelijke spel van Real Madrid th lor i tegen Las Palmas, 1-1, moest Barcelona toez gen hoe Real weer een punt uitliep. Valencia w 5GC de ontmoeting tegen Barcelona met 1-0. Zoi er). Johan Cruyff als Johan Neeskens speelden ifn V mee. De stand: 1 Real 27, 2 Barcelona 21. en moest hij op zijn beurt vervangen worden. 20rgde voor een verrassing door de moeilijke *- cr% on UCQ Cf"M uitwedstrijd tegen Brugges naaste belager Standard Luik met 1-0 te winnen. Anderlecht steeg daardoor naar de met Beveren gedeelde derde plaats, vijf punten achter koploper Brug ge. twee achter Standard. Twee doelpunten van Eddy Koens (ex-PSV) waren niet genoeg om debutant Boom aan hele of halve winst te helpen in de uitwedstrijd tegen ENGELAND Nottingham Forest heeft zaterdag een puntje van de riante voorsprong in de eerste divisie van de Engelse League ingeboet. Forest kwam in de uitwedstrijd tegen Derby County niet De strijd tussen de nummers een en twee Portugal, respectievelijk Benfica en Porto, ei' igde in een "doelpuntloos gelijkspel. Hierd$gej blijft Benfica leiden met twee punten vo sprong op Porto. Braga blijft goed volgen liep gisteren een punt in door Setubal met te verslaan. De stand: 1 Benfica 13-22, 2 Po U-20. 3 Braga 13-18. r* ie» ogeli De „man van een miljoen" het be drag dat Kees Kist wil de hebben om bij te te kenen kwam er niet aan te pas tegen Am sterdam. Ook ditmaal niet want Stuy, Koopman en Swerissen zijn de situa tie meester. ALKMAAR De toeschouwers bij AT67 FC Amsterdam zagen een wedstrijd zonder hoogtepun ten, of het moeten de afgekeurde treffers zijn ge weest, een van Wiggemansen en een van Ursem. Het was een raadsel waarom Weerink de treffer van Wiggemansen in de veertiende minuut afkeurde, „we gens buitenspel", zei hij „en op advies van mijn grensrechter, die er beter voorstond". Daarmee bewees Weerink FC Amsterdam en het pu bliek geen dienst. De voorsprong die Amsterdam op dat moment verdiend had, zou het duel veel aardiger en spannender gemaakt hebben. De twee kansen die AZ voor de rust op een presenteerblaadje werden geboden werden om zeep geholpen door Kees Kist en Nygaard. Willem van Hanegem werd door een dijbeenblessure genoodzaakt na de rust in de kleedkamer te blijven. Dat had tot gevolg dat ook dat ene rustpuntje en de enige stuwende kracht bij AZ wegviel. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 9000. AZ: Meskovic; Arntz. Spelbos. Metgod, Hovenkamp; Peters, Nygaard. Van Hanegem (Van Rijnsoever); Verheijen (Ureem). Kist. Van Marwijk. FC Amsterdam: Stuy; De Leeuw, Swerissen, Koopman, Swart; Van de Markt. Kamphues, Otto; Wetzel. Stout (De Jonge). Wiggemansen. „Hoogstaand" voetbal in de Duitse competitie. Dieter Höness (Stuttgart) en Ffusmann van Schalke '04 „vlogen" op de bal at. Bij Schalke „vlogen" de ballen ook, maar danhet doel in. Stuttgart won met 6-1 ROTTERDAM In een zeer mati ge wedstrijd won Sparta van Ro da JC, dat geen schaduw meer is van het team dat In het verle den voor verrassingen zorgde in. de eredivisie. De Rotterdammers dankten de winst aan een doelpunt, dat Van Staveren maakte na een combina tie tussen Clarke en Jansen. Die treffer was de beloning voor het offensief dat Sparta na twintig mi nuten inzette. In de openingsfase waren de Lim burgers veel aktiever. Zo kreeg De Terry Lees geen moment indruk kon maken, een goede mogelijk heid maar hij strandde op Does burg. Ook Toonstra had Roda aan de leiding kunnen brengen al3 hij met wat meer overleg te werk was gegaan. De onzekere achterhoede van de Rotterdammers vooral Balkes- tein en Meutstege tastten nogal, eens mis kwam voor de rust verscheidene malen goed weg. Na de rust hebben de toeschou wers op Spangen het alleen maar koud gehad. Beide ploegen plaat sten slecht en leden voortdurend onnodig balverlies. Er deden zich nog slechts twee opwindende mo menten voor. In de 65e minuut had Ziegler Roda op gelijke hoogte moeten brengen na een door Kol- ding doorgekopte voorzet van Ver meulen. De Limburgse verdediger schoot echter voorlangs. Aan Rot terdamse zijde kreeg Henson tien minuten voor tijd de kans van de dag. Hij was door Clarke de vrije ruimte ingestuurd en kwam alleen voor Jongbloed. De Brit omspeel de de nationale doelman maar miste vervolgens de kracht om de bal in het lege doel te schuiven. Sparta: Valke; Van Slaveren Typisch Engels voetbal tijdens het duel tussen Arsenal en Wolverhampton wanuerers. Doelman Paul Bradshaw van de Wolves weet zijn doel deze keer schoon te houden. Arsenal won met 3-1.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16