CDA wil een harmonisch bestemmingsplan voor centrum Leidschendam Nieuw politiebureau aan Noordbuurtseweg Enquête naar veiliger schoolroutesdoor groep Verkeer Oegstgeest BESTAAN BOER. TUINDER NIET AANTASTEN WASSENAARSE VERENIGINGEN VRAGEN SUBSIDIE Woningnood in Noordwijkerhout NIEUWE BOMEN LANGS ZIJDEWEG REGIOLEIDSE COURANTVRIJDAG 13 JANUARI 1978 PAGINA 4 ST/ l 1^> KORTWEG NOORDWIJK - In het JOIN- centrum aan de St. Jefoens- weg wordt vanavond een in formatiebijeenkomst gehou den over een VOS-cursus. De cursus is bestemd voor vrou wen die vroeger de kans ge mist hebben om na de lagere school door te leren. VOS be tekent Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving. In 12 wekelijkse bijeenkomsten wordt gesproken over onder werpen als: drugs, onderwijs, gemeentebestuur en sociale wetgeving. Vanaf 20 januari zijn de bijeenkomsten elke vrijdagmorgen van kwart over negen tot kwart over elf. Deel name bedraagt 2 gulden per bijeenkomst. Voor moeders met kleine kinderen bestaat de mogelijkheid om de kinderen tijdens de cursus onder te brengen in een crèche. Ter gelegenheid van de cursus is in de Openbare Bibliotheek een informatietafel ingericht met literatuur over en voor vrouwen. Inlichtingen en aan melding bij mevrouw G. van Eik, Schapedel 25, Noordwijk, tel. 01710—15094. SASSENHEIM Het gaat goed met de Sassenheimse vereniging van postzegelverza melaars. Dit maakte voorzitter Van Kleef gisteravond bekend, druk bezocht Men heeft een batig saldo van bijna drie mil le. Voorzitter Van Kleef werd tijdens de bestuursverkiezin gen op de jaarvergadering herkozen. Nieuwe activiteiten: grote veiling op 14 februari en de ruilza terdag op 18 februari KATWIJK In 't Mallegat worden op het ogenblik de volgende cursussen gegeven: maandags pottenbakken kosten 2,50. Dinsdags etsen - kosten 2,50 plus het mate riaal. Woensdags fotografie kosten 2,50 en het materiaal. Alle lessen beginnen om 19.30 uur. Elke donderdag is er van 19 tot 20 uur spreekuur van het ombudsteam. Pastoor Kleyn naar Noordwijk NOORDWIJKERHOUT - Pas toor W. J. Kleyn gaat de St Victorparochie in Noord wijker- hout verlaten. Hij wordt per 1 februari benoemd tot pastoor van de St. Jeroensparochie te Noordwijk. In het weekeinde van 21 en 22 januari zal pastoor Kleyn af scheid nemen. Zaterdagavond om zeven uur en zondag om negen en elf uur zullen er spe ciale eucharistievieringen plaatsvinden, waarbij het ver trek van de pastoor centraal staat In alle Heilige Missen wordt een woord van afscheid gesproken door een van de pa rochianen. De afscheidsreceptie wordt zondag 22 januari van drie tot vijf uur gehouden in het parochiehuis aan de Kerkstraat Tot nieuwe pastoor van de Vic torparochie is pater L. Hooy- mans benoemd. De installatie van de nieuwe pastoor vindt zaterdag 28 januari om zeven uur plaats. Tijdens de Eucharis tieviering zal Deken Schone- beek schonebeek voorgaan. Na de H. Mis bestaat gelegenheid tot kennismaking. Reconstructie Nagelbrug 30 mille duurder VOORHOUT De reconstruc tie van de Nagelbrug zal 30.000 gulden meer gaankosten dan aanvankelijk was geraamd. B. en w. van Voorhout willen een aanvullend krediet beschikbaar stellen van 26.350,93. Een voorstel hierover zal 19 ja nuari aan de gemeenteraad wor den voorgelegd. Het resterende tekort wordt door het provin ciaal bestuur aangevuld. Het al eerder beschikbaar gestelde be drag van 832.500 gulden werd overschreden door onvoorziene vertraging van de werkzaamhe den aan de Nagelbrug. Diefstal uit winkel Oegstgeest OEGSTGEEST - Een tot nog toe onbekende man en vrouw van ongeveer 25 jaar hebben gistermiddag rond de klok van één uur een lederen damesman tel uit een damesmodezaak aan de Kempenaarstraat gestolen. Omdat het tweetal zich verdacht gedroeg was het winkelperso neel op haar hoede. Toen de twee dan ook met de ongeveer 500 gulden kostende mantel de winkel verlieten werd onmiddel lijk de achtervolging ingezet. De beide winkeldieven konden zich evenwel met hun auto uit de voeten maken. Het kenteken van de auto werd evenwel door een personeelslid genoteerd en aan de politie doorgegeven. Stadhuisslapers weer verwijderd LEIDEN De Leidse politie heeft vanmorgen voor de vierde achtereenvolgende maal jeugdi ge slapers verwijderd van het Stadhuisplein. Zeven personen werden meegenomen naar het bureau en met een proces-ver baal huiswaarts gestuurd. Het is de vierde achtereenvolgende nacht dat jongelui de nacht heb ben doorgebracht onder de overkapping van het Leidse moet zijn een rijwiel- en voetgangerstunnel leidschendam dienstverlening door zgo onder de spoorlijn. Fietspaden voor dagre- bejaardenhelpsters in de wijk mogelijk mj creatie moeten er ook komen bij openleg- omdat dan sneller en meer flexibel hu! ging van het recreatiegebied „de Vlietlan- worden verleend. Het CDA wil in t den", maar dit gebied moet vanuit Leid- volgende raadsperiode minstens één gezoa schendam bereikbaar zijn, zonder dat in tem heidscentrum van de grond krijgen, maa autoverkeer de oeverwegen langs de Vliet bidien mogelijk meer. Veel waarde word belast Met de wens voor een wandelpark gehecht aan de integratie van het kleuta in het verlengde van de Prinsensingel loopt en. basisonderwijs en in dit verband za het CD A-pro gramma wat achter, want dit prioriteit moeten worden gegeven aan J plan is op het gemeentehuis al in studie. nieuwe wijk Duivenvoorde. Volgens het ontweip-progTamma is vooral de laatste jaren de behoefte ontstaan bet hoofdstukje milieu wordt ondt gebouwen en voorzieningen voor de leef- meer gezegd, dat de geluidshinder van bd tijdgroep van 14- tot 20-jarigen en ouder, verkeer ook door betere afstemming van di mede door de ontwikkelingen van de sa- verkeerslichten zal moeten worden bestw menstelling van de bevolking. Betreurd den- 111 Stompwijk zal, in verband met di wordt dat juist nu de mogelijkheden van P'annen van Zoetermeer in bet Noord-Al de landelijke overheid te krijgen g®bied, goed gelet moeten worden op J verkleind of beëindigd worden. kwaliteit van bet boezemwater. Voor bedrijven in Stompwijks kern zal een oploi Het CDA noemt het onaanvaardbaar, dat sing moeten worden gezocht en de ponycli Leidschendam op deze wijze de rekening moet een eigen terrein op een goed bereil krijgt gepresenteerd voor de verleende ste- bare plaats krijgen, debouwkundige medewerking aan de over loop van de bevolking voornamelijk vanuit Het CDA vindt tenslotte dat, bij de ontwik Den Haag naar de wijken De Heuvel en keling van plannen in agrarische gebieda Prinsenhof. „Geen poging zal mogen worden zodanige maatregelen moeten worden ge nagelaten hier het CRM-beleid recht te trek- troffen, dat de bestaansmogelijkheden vai ken", aldus het ontwerp-programma. Het boer en tuinder niet worden aangetast. He jeugd- en jongerenwerk moet ruime ont- is onaanvaardbaar, aldus het CDA, da plooiingskansen krijgen, aldus het CDA, sti- agrarische bedrijven door reeds lang be mulansen in de richting voor de Raad voor staande bestemmingsplannen niet kunnei Jeugd- en Jongerenwerk worden noodzake- worden gemoderniseerd. De gemeente ma lijk geacht. in dergelijke gevallen een redelijk aankoop bod doen, ontheffing verlenen, vergoedin Sociale zorg voor gederfde inkomsten of beheersovereen komsten afsluiten als de centrale overheii Wat sociale zorg betreft wil het CDA ook dit niet heeft gedaan. WASSENAAR Twee Wassenaarse verenigingen hebben bij de gemeente subsidieverzoeken ingediend op grond van de „Verorde ning regelende de bijdrage in de stichtingskosten van sport- en jeugdaccommodaties", namelijk de volleybalvereniging Leski-Was- senaar en de waterscoutafdeling van de Van Wassenaer Obdam- groep. Leski Wassenaar heeft een club lokaal ingericht in het gebouw van de RK kleuterschool in de Kerkstraat De vereniging heeft in dit lokaal 6.243.- geïnves teerd alsmede 210 arbeidsuren a 10.-. Daarvan komt 25%, ofwel 2084,09 in aanmerking voor subsidie krachtens de genoemde verordening. De Van Wassenaer Obdamgroep heeft een aantal noodzakelijke voorzieningen ge troffen in het kampschip van de groep. Onder meer werd de ou de vloer van het schip vervan gen door een betonnen vloer. Het bedrag van de subsidiabele kosten is voorlopig vastgesteld op 25.672.-. Daarvan kan 25%. ofwel 6.418 - als investerings subsidie beschikbaar worden gesteld. Aan de raad wordt voorgesteld beide bedragen te voteren. Ver der komen in de raadsvergade ring van maandagavond 16 ja nuari aan de orde twee voorstel len betreffende de buurtvereni ging Oostdorp. In de eerste plaats wordt voorgesteld op het terrein aan de Dr. Mansveltkade een jeu de boulesbaan aan te leggen. De kosten bedragen f 7000.-. Het beheer van de baan komt in handen van de buurtvereniging. Verder wordt voorgesteld 10.200.- te beste den aan voorzieningen op het speelterrein aan de Dr. Mans veltkade. n.l. bijplaatsen van een glijbaan en het aanbrengen van rubber veiligheidstegels rondom de reeds bestaande draaimolen. Een ontmoeting tussen burgers en bestuurders vond gister avond plaats in de Noordwijker- houtse „Mast". Een forum, sa mengesteld uit alle Noordwij- kerhoutse politieke partijen dis cussieerde met het publiek over de woningnood in Noordwijker- hout. Een delegatie van perso neelsleden van de plaatselijke psychiatrische ziekenhuizen vroeg het forum om een verbe tering van de woonsituatie van deze relatief grote bevolkings groep te bewerkstelligen. Centraal in He stond het bestemmingsplan „Zee- dachte in het bestemmingsplan, brug" Het publiek vond dat de „Door de verkoop van premie- sociale woningbouw" in het woningen komen goedkope plan, niet ten goede komt aan huurwoningen in de gemeente de woningzoekenden met een Noordwijkerhout vrij voor an- laag inkomen. Het forum memo- dere woningzoekenden", aldus rpprrif> aan Hp dr»orstrominps«»P- Hp fnrnrp'pdpn In Wassenaar WASSENAAR Het gedeelte van de Zijdeweg tussen de Rijks straatweg en de Wittenburgerweg maakt al geruime tijd et» troosteloze indruk door de slechte conditie van de bomen in en groenstrook die dit weggedeelte scheidt van de Landscheiding weg. Met name de beuken in die groenstrook zijn er slecht aa toe. Enkele beuken moesten al gerooid worden en er zullen e meerdere moeten volgen. Er is nu echter een plan voor herplant, dat binnenkort zal worde N/ uitgevoerd. Zoals bekend is ook elders in de gemeente de sterft onder de beuken groot. Zij hebben veel te lijden gehad van d gevolgen van de droge zomers in 1975 en 1976, terwijl er waar schijnlijk ook andere, niet controleerbare factoren een rol spelen Reeds in het najaar van 1976 bleek dat de knopvorming van d< beuken slecht was. Daardoor kwamen deze bomen slecht of ii het geheel niet in hun blad. En als voldoende blad ontbreekt gaai de kwijnende bomen door directe zonnestraling op stam en takker nog verder achteruit. Op de Zijdeweg is de situatie, dat langs het zuidoostelijke wegval (het dichtst bij de Rijksstraatweg) de lindenbeplanting, de eiken en de paardekastanje zich in goede conditie bevinden. Langs hel noordwestelijke wegvak, meer naar de Wittenburgerweg toe, be vindt zich een al gehavende beukenrij van 15 bomen, die vrijwel alle dood zijn of' ten dode opgeschreven. De bedoeling is dezt beuken te rooien en te vervangen door 40 linden, die in twee rijen zullen worden geplant. Verder is het de bedoeling op een stuk van de vroegere trambaan, die nog eigendom is van de Haagse Tramweg Maatschappij nog eens 20 linden te planten. De HTM heeft geen bezwaren en ook met Rijkswaterstaat is overleg ge pleegd. OEGSTGEEST Het gemeentebestuur van Oegstgeest heeft steun toegezegd aan de werkgroep Verkeer Oegstgeest ten aanzien van een door de werkgroep te houden en quête naar veiliger routes voor scholieren om naar school te gaan. „De enquete-formu- lieren worden door de gemeente gedrukt", verklaarde wethouder J. J. Thorn gister avond in de vergadering van de raadscom missie Verkeer en Vervoer. De wethouder roemde de inzet en de betrok kenheid van de werkgroep. „Zij zorgt voor een kritische begeleiding van de gemeentelij ke plannen en neemt ook zelf initiatieven. Met het houden van een enquête naar de „schoolroutes" heeft de werkgroep een enorm stuk werk op de schouders geno men", aldus de heer Thorn. De vergadering van de commissie verkeer en vervoer ondervond veel belangstelling van Floralaanbewoners in verband met maatregelen die genomen zullen worden t.b.v. de verkeersveiligheid op het kruispunt Floralaan/Korenbloemlaan. Voorlopig zullen de witte stenen die een voorrangsweg sugge reren worden weggenomen en zullen borden gehanteerd worden „gevaarlijk kruispunt". De aanwezigen werden ruimschoots in de gelegenheid gesteld hun verzoek over dit kruispunt toe te lichten. De commissie kon zich verenigen met de instelling van een aantal voorrangkruispunten, alhoewel het niet altijd de oplossing is. Het zijn o.m. de kruisingen Marelaan/Prinses Marijkelaan, ventweg. Oudenhoflaan en Willinklaan en Emmalaan/ J uf fermansstraat. Men kon zich verenigen met het verlenen van krediet tot ongeveer 105.000 gulden ter inschakeling van een verkeersbureau dal een totaalplan voor de gemeente zal moeten ontwerpen. Langdurig werd gesproken over de instel ling van voetgangersoversteeklichten ter hoogte van de Prins-Hendriklaan-Gevers straat en bij het Apolloplein. Wethouder Thorn bepleitte eert proefperiode maar en kele commissiiden wilden liever direct ac tie. De raad z. uiteindelijk wel het „ja" of „neen" te berd irengen in deze kwestie Ten aanzien van het openbaar vervoer werd bekend gemaakt dat in de toekomst de buslijnen zullen lopen via Haasdijk, over de nieuw te bouwen brug over het Oegstgeester Kanaal. Het bouwterrein aan de Noortbuurtseweg In Zoeterwoude: ZOETERWOUDE Op de kor te termijn wordt begonnen met de bouw van een politiepost en twee woningen voor de Zoeter- woudse rijkspolitie. Een lang gekoesterde wens van de ge meente Zoeterwoude en het korps Rijkspolitie gaat hiermee in vervulling. In de huidige si tuatie is er in Zoeterwoude geen politiebureau. In het raad- buis zijn enkele kamers inge ruimd voor de post die ressor teert onder de groep Hazers- woude. De bouwplannen voor een Zoe te rwouds postbureau zijn al en kele jaren oud. De rijksgebou wendienst die verantwoordelijk is voor de realisatie van de bouwplannen, zag tot voor kort geen mogelijkheden voor de bouw. Nabij het gemeentehuis aan de Noordbuurtseweg is thans grond aangekocht voor de nieuwbouw. Volgens een woord voerder van de Rijkspolitie is nu ook het benodigde geld be schikbaar.v Het feit dat een noodoplossing een permanente situatie dreigde te worden, is het gemeentebe stuur van Zoeterwoude altijd een doorn in het oog geweest In de vorig jaar gehouden be grotingsvergadering stelde CDA-raadslid A. G. Engelkes voor „om de huur van de ruimte in het gemeentehuis op te zeg gen, teneinde de Rijkspolitie te dwingen om de nieuwbouwplan- nen te realiseren". Zo ver is het dan niet gekomen. Volgend jaar hoopt de Zoeterwoudse politie het nieuwe bureau te kunnen betrekken. LEIDSCHENDAM De Leidschendamse afdeling van bet CDA wil, dat voor de omgeving van het raadhuis, de Klein Plas- poelpolder, de Damlaan en de Voortmrgse- weg één harmonisch bestemmingsplan wordt samengesteld, waarbij de nadruk moet liggen op de kleinschalige centrum functie. Dit staat in het concept-gemeen te- programma voor de periode 1978—1982, dat deze week In leidschendam en volgende week in Stompwijk door de leden wordt beoordeeld. De woningbouwplannen aan de Voor burgse- weg moeten zo snel mogelijk van de grond komen en vanwege de vele teleurgestelden in Duivenvoorde moet worden bezien of ook daar nog enige sociale woningbouw moge lijk is. In het bouwbeleid van de gemeente moet ook rekening worden gehouden met de bouw van één- en tweepersoonshuishoudens, waaraan in Leidschendam behoefte is. In de Zeeheldenbuurt in oud-zuid zal een verdere verbetering van het woon- en leefklimaat moeten worden nagestreefd. Verder zal het CDA streven naar aanleg van een parkeer plaats voor vrachtauto's, een industrieter rein aan de Middenweg en uitbreiding van de volkstuinen langs de spoorlijn Den Haa g—Leiden. Polder Het Leidschendamse CDA vindt dat de Dui venvoorde- en Veenzijdse polder, aan de Haagse kant van de spoorlijn Den Haag Leiden maar op Leidschendams grondge bied, door middel van de aanleg van wandel en fietspaden voor de algemene recreatie moet worden opengelegd. Basis hiervoor

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4