voor 1 Opvarenden drie schepen vermist Zware brand verwoest -bedrijf in Wateringen ANTTEKROOF IN LEIDERDORP Tarieven vrije beroepen mogen 4.5 pet. omhoog )odelijk ongeval Hazerswoude Het CiMotortiuis VV J' Antiek-en inboedelveiling LIJKJE VERMISTE KLEUTER GEVONDEN V CeidóeSoiwa/nt Vrijdag 13 januari 1978,68e jaargang na 20910 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND ort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Ivertenties (excl. BTW) 0.48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) Kinnementen: kwartaal 41.75; jaar 155.50; losse nummers: 55 cent. Onedin Lijn De laatste aflevering van de „Onedin Lijn" op Ned. II om 20.25 uur. Om 21.15 uur Sonja's Goed Nieuws Show en om 22.20 uur Vara-visie met minister-pre sident Van Agt. Ned. I om 19.55 uur De Lucy Show en om 22.30 uur Geloof Hoop Liefde Show. Opklaringen Opklaringen en op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot ma tige wind uit uiteenlopende rich tingen. Maxima ongeveer 3 gr. Morgen zon: 8.43—16.57. Maan 11.11. Scheveningen hoog water 6.38, 18.57. Laag water 2.28, 14.51. Kortsjnoj: h&fM nu eerst gezin] uit Rusland PARIJS (AFP) De uitgeweken Russi sche schaakgrootmeester Victor Kortsnjoj eist van de Sowjet-autoritei- ten, dat zijn vrouw en zoon, die nog in Leningrad verblijven, zich bij hem in het buitenland mogen voegen. Emi gratie van beide familieleden is voor Kortsjnoj een van de voorwaarden die hij zal stellen voor aanvang van de tweekamp tegen Karpov om het we reldkampioenschap van Spasski en mag nu wereldkampioen Karpov uitda gen. (zie ook onze sportpagina) 'EIDERDORP Bij een in- •raak in een woning aan de ïuritssingel is gisteravond ad zeven uur een aantal an- !k tinnen borden en kande- irs, twee Friese staartklok- en en een aantal sieraden ge- tolen. De exacte waarde van e gestolen goederen is nog niet ekend, maar zeker is dat het vele duizenden guldens aaL te inbraak geschiedde terwijl de bejaarde bewoonster boven lag te slapen. De achterdeur was geforceerd. Omwonenden verklaarden later tussen zeven uur en half negen een grote wagen voor de deur van de woning te hebben zien staan. Maar vanwege het vroege tijd stip had geen der bewoners daar aanstoot aan genomen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. IAZERSWOUDE De politie 'an Hazerswoude heeft giste rochtend rond negen uur in een autowrak aan de Hoogeveense- We? het stoffelijk overschot van een 47-jarige Duitser ge vonden. Een voorlopig onder- Hfck wees uit dat de man, ver moedelijk rond twee uur 's nachts door nog onbekende oorzaak van de weg moet zijn geraakt. De politie werd gewaarschuwd door een passerende automobi list die het autowrak gekanteld langs de weg zag liggea U kunt de prijsverho gingen nog even voor blijven. Zelfs nu in ja nuari ziet het Motor huis kans u een slpin- ternieuwe Opel te le veren tegen nog niet verhoogde prijzen. Diverse types en mo dellen (zolang de voorraad strekt). Kom snel kijken. Leiden,- Leidschen- dam, Katwijk en Voor schoten. Avifauna, Alphen a/d Rijn. Kijkdagen: 14 en 15 januari van 10.00 tot 18.00 uur. Zie elders in dit blad. bonthuis j. van egmond echt bont is een mooi gevoel Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en, 19.00 uur nummer 071—122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog gebracht. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee Leidse Courant woonplaats. Stuur als dank voor de moeite de rolmeetband naar: EN HAAG (ANP) De beoefenaren van vrije sroepen mogen hun tarieven op 1 februari met 5 procent verhogen en op 1 augustus nog eens et 2 procent. Zij kunnen ook kiezen voor een idere regeling: éénmaal een tarièfsverhoging fn 4,5 procent en wel per 1 mei. it hebben minister Albeda en Sociale Zaken en linister Van Aardenne van Economische Zaken in een gesprek met vertegenwoordigers van 'intig groepen beoefenaren van vrije beroepen gesproken. Een dergelijke keuzemogelijkheid is nieuw in het sociaal-economisch beleid. Nieuw is eveneens, dat bij het toestaan van tariefsverhogingen zal worden gestreefd naar een inkomensverloop voor de vrije beroepen, dat gelijk is aan de inkomensontwikke ling van vergelijkbare werknemers. De twintig groepen van vrije beroepen zullen op verzoek van de regering een enquête houden hoe de inkomens in de vrije beroepen zijn samengesteld, d.w.z. hoe hoog zijn de bruto-inkomens en hoe hoog zijn de kosten waar men in de vrije beroepen voor staat. Als die gegevens zijn verzameld zullen de netto-in komens worden vergeleken met die van vergelijk bare werknemers, zoals artsen in overheidsdienst. Blijkt dan dat de inkomens in de vrije beroepen boven die van de werknemers ligt, dan wordt dat verschil bevroren; mocht er evenwel sprake zijn van een achterstand dan zal in fasen worden toegestaan dat die achterstand wordt ingehaald. Men hoopt deze cijfers eind dit jaar of begin volgend jaar te hebben uitgewerkt. Bij de Landelijke Huisartsenvereniging is men van mening dat er over vorig jaar nog een achterstand moet worden ingehaald, omdat de kostenvergoe ding in 1977 zodanig werd verhoogd dat er niet aan werd „verdiend". De LHV gaat ervan uit dat dit niet veel moeilijkheden met de nieuwe bewind slieden op zal leveren, daar de overeenkomsten globaal zijn en aan het eind van het jaar een nacalculatie mogelijk is. RAALTE (ANP) Het lijkje van de 3-jarige Gerben ten Dam is gistermiddag gevonden op een open terrein niet ver van zijn huis. Hij is in een droogstaande put gevallen. Volgens de politie is er geen sprake van een misdrijf. Wel zal er sectie worden verricht. Gerben werd sinds zaterdag vermist. Hij was naar buiten gegaan om met zijn vriendjes te spelen. Plotseling was hij verdwenen zonder dat iemand iets had gemerkt Zodra zijn vermissing werd gemerkt is de politie gewaarschuwd. Er werd een grootscheepse zoekactie op touw gezet waaraan ook de buurtbewoners meehiel pen. Echter met negatief resultaat totdat gisteren zijn lichaampje in de put op het electnciteitsterrein werd aangetroffen. IN NIET-ROOK COUPÉTS: Minder rook...meer lawaai... (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT - Niet-rokers heb ben in de treinen weliswaar meer coupé's beschikbaar ge kregen, maar daarmee schijnen hun problemen niet uit de we reld te zijn. Volgens een mede werker van de NS hebben deze reizigers nu last van meer la waai, omdat de niet-roken-cou- pé's boven de draais te li en van de trein zitten. Hij heeft dit in een ingezonden brief aan het personeelsblad van de Spoorwegen laten weten. De Spoorwegen hebben hierop prompt laten weten, dat dit niet bewust gebeurd is. „We hebben gekozen voor de snelste en de goedkoopste manier", aldus het officieel commentaar. Kissinger krijgt f 1,2 miljoen voor tv-optreden WASHINGTON OJPI) De gewraen Ajne- rikaanse minister van buitenlandse zaken Henry Kissinger zal vanavond optreden als televisie-commentator en interviewer. Voor anderhalf uur werk krijgt hij ongeveer 1,2 miljoen gulden. Zowel Kissinger als de NBC willen niet zeggen hoeveel hij precies ontvangt voor het optreden, maar bekend is dat hij eerdere aanbiedingen, die lager waren, heeft afgeslagen. Het programma van vrijdagavond handelt over het communisme in Europa, waarop Kissinger zijn licht zal laten schijnen. Deze handige rolmeetband is een van de kado's. waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. Vergeefse zoekacties naar 17 zeelieden O Keetje Tippel Turks Fruiten ,Wat zien ik op TROS-tv (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM TROS-tv is momenteel in onderhandeling met Rob Houwer Filmproduk- ties over de aankoop van de films „Wat zien ik", „Turks fruit" en „Keetje Tippel". Wanneer het tot vertoning van deze films op de tv komt, zal het pas in het volgende seizoen zijn, het seizoen 1978-79. De TROS heeft ook belangstelling voor de film „Soldaat van Oranje", maar het succes van deze film in de bioscopen is zo groot, dat aan vertoning op tv op korte termijn niet te denken valt. (Van een onzer verslaggevers). WATERINGEN Een zware, door de harde noordoostenwind extra aangewak kerde brand, heeft gisteren het gehele complex van de handelsonderneming Re- vaho aan de Dorpskade in Wateringen verwoest. De brand brak rond half vier uit in het met PVC-buizen volgestouwde bedrijfspand van het regenleidingbedrijf en kon pas om kwart over acht worden bedwongen. Het nablussen heeft tot diep in de nacht geduurd. De schade loopt volgens de eerste schattingen van het bedrijf zeker in de vele miljoenen gul dens. Het vuur werd bestreden door de brandweerkorpsen van Wateringen, Monster en na geruime tijd ook Den Haag. Twee bedrijven, die aan het nu uitge brande complex grenzen, liepen wel wat rook. water en brandschade op. maar konden voor het grootste deel worden gespaard. De brand is even na half vier, vermoedelijk in de werkplaats ontstaan. Het vuur verspreidde zich razendsnel door het geheel met PVC-materialen (plastic buizen die veel in de tuinderijen als regenleidingen worden gebruik), ge vulde bedrijf. Toen de brandweer die op ongeveer honderd Ineter afstand haar kazerne heeft arriveerde, stond het ge bouw al in lichterlaaie. De meters hoge vlammen en de enorme rookontwikkeling waren tot op vele kilometers afstand te zien. De vrijwillige brandweer van Wate ringen vroeg direct assistentie aan van de, eveneens vrijeillige, brandweer van Monster. Toem om kwart over vijf de dreiging dat een van de aangrenzende bedrijven ook in vlammen op zou gaan erg groot werd. is er om versterking gevraagd van de Haagse brandweer. De ze arriveerde met twee spuitwagens, een hoogwerker die later nog defect zou ra ken, en een waterkanon. Toen men het vuur onder controle had konden de korp sen van Monster en Den Haag inrukken. De Wateringse spuitgasten gingen door met het nablussen. (Van onze verslaggevers) SCHEVENINGEN/LONDEN - De or kaan, die woensdag en gisteren op de Noordzee heeft gewoed, heeft naar alle waarschijnlijkheid het leven ge kost aan zeventien zeelui, waaronder vijf Nederlanders. Bovendien zijn in Engeland meer dan twintig mensen omgekomen tijdens het noodweer. Verder bestaat nog grote onzekerheid over opvarenden van de Duitse vrachtvaarder „Anna Grabe" uit Hamburg, die gisteravond ongeveer dertig km uit de kust bij het Noord hollandse Bergen omsloeg. Hoeveel opvarenden dit schip telt is niet bekend. Verkenningsvliegtuigen en schepen van de Nederlandse en Westduitse marine hbben gisteravond en ook vannacht gezocht naar de op varenden. Vanmorgen werd de zoe kactie voortgezet. Tot het middaguur echter nog zonder resultaat. Van de zeventien zeelieden, die ver moedelijk zijn omgekomen zijn er vijf van de Groningse kustvaarder „Hol- mar I", zeven van de Griekse „Sea Diamond" en vijf van de Cypriotische „Gloriosa". De bemanning van de Groningse kust vaarder is woensdagmiddag al in een rubber vlot overgestapt. Van de be manning is totnutoe niets meer verno men. Wel heeft de Nederlandse onder zeebootjager Groningen gistermiddag een stoffelijk overschot uit de zee voor de Engelse kust opgepikt. Dit kon nog niet geïdentificeerd worden. Helikopters van de Nederlandse mari ne hebben gistermiddag bij Vlieland de vier opvarenden van de Duitse kustvaarder „Hermann Helena" kort voordat het zonk kunnen redden. Het Zweedse schip „Fenix" dat zoals ge meld bij Terschelling in moeilijkheden geraakt was meldde later, dat het zijn reis voortzette. De ferrydienst Hoek van Holland-Har wich heeft gisteren als gevolg van het noodweer urenlange vertraging opge lopen. Gisteravond laat kon de veer dienst hervat worden. Marinevliegers brengen een opvarende van de Duitse kustvaarder „Hermann Helena", die gisteren bij Vlieland gezonken is. veilig op het marinevliegkamp de Kooy bij Den Helder binnen. Brandweerman in actie, bij de grote brand aan de Wateringse Dorpskade, waarbij het regenleidingbedrijf Revaho in de as werd gelegd. Brandende plastic buizen zorgen voor enorme rookkolom

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1