Stadsdienst maakt ontsluiting nieuwe wijken eenvoudiger" Lijmpoging PPR-Alphen Ter Aar verkoopt grond voor schooluitbreiding Weinig spanning in Bach-concert Bouw school Leiderdorp gaat toch door Vluchtige expositie Muren in Woubrugge beklad VIER INBRAKEN IN ZWAMMERDAM Carnavaleske onderscheiding voor Gottenbos Grandioze manifestatie in Wasbeek99 STAD/REGIO LEIDSE COÜRANT MAANDAG 9 JANUARI 1978 PAGINA 5 Afscheid Landman NOORDWIJK Met een druk bezochte receptie in hotel-restaurant „De Beurs" heeft Jan 1-anrtman zaterdagmiddag definitief een punt gezet achter zijn werk als bestuurder van de Oranjevereniging Noord- wijk-B innen. Veertig jaar heeft hij z'n beste krachten aan de ver eniging gegeven, waarvan verreweg de langste tijd als secretaris. Hij was de spil waarom de jaarlijkse festi viteiten draaiden en de honderden oranjevrienden in de Noordwijkse gemeen schap zien hem dan ook slechts node vertrekken. Uitbundig heeft men Land man bij zijn afscheid gehul digd. Voorzitter Mooyman nam met hartelijke woorden af scheid van z'n mede-be stuurslid. Het bestuur van de Oranjevereniging had voor haar ex-secretaris bij Begeer een zilveren erepen ning laten slaan, aan de ene zijde voorzien van de beel tenis van koningin Juliana en aan de andere zijde de inscriptie „Met dank voor 40 jaar OV". De voorzitter speldde de zeer verraste Landman deze zeer per soonlijke onderscheiding op. Het afscheidsfeest kreeg een onverwacht hoogtepunt toen de beide plaatselijke muziekkorpsen „Crescen do" en „Excelsior" opmar cheerden naar „De Beurs" en de scheidende OV-be- stuurder een daverende muzikale hulde brachten. MINISTER TUINMAN BU INGEBRUIKSTELLEN ALPHENSE STADSBUS: TER AAR Het college van burgemeester en wethouders van Ter Aar is bereid een stuk grond van tenminste 3 duizend vierkante meter te verkopen aan een aannprriingv3rTi;iafc/»hap. pij uit Noorden, Met deze trans actie is een bedrag van 330 dui zend gulden gemoeid. De raad zal zich donderdag over de voorstellen van het college bui gen. Het gaat om een stuk grond aan de Hertog van Beijerenstraat, waar de aannemingsmaatschap pij, Vink en Veenman Noorden B.V., een nieuw bedrijfspand met dienstwoning wil bouwen. Voor de koopsom, die overigens nog exclusief btw is, krijgt de koper tevens het recht tot het' aanleggen van twee wegen van en naar de openbare weg. Over igens zal de Noordense aanne- meningsmaatschappij dat wel zelf moeten bekostigen. Naast deze aangename gemeen tekasverrijking zal de raad in zijn vergadering van donderdag tevens worden geconfronteerd met een mogelijke forse uitgave: een krediet van 525 duizend gul den voor de bouw van een 7e en 8e lokaal ten behoeve van de Vosseschans. De kostenraming voor de bouw bedroeg op prij speil in december 1977 welis waar een kleine 25 duizend gul den minder, maar in verband met te verwachten prijsstijgin gen acht het gemeentebestuur het juist een hoger krediet be schikbaar te stellen. Overigens had het schoolbestuur van de Vosseschans op grond hiervan om 550 duizend gulden ge vraagd. Vissen in vijver in gevaar OUDE WETERING - De Alke- madese vrijwillige brandweer is. zaterdagavond rond half zeven in actie moeten komen om de visstand in de vijver naast het tenniscomplex van de lawnten- nisvereniging Alkemade in Ou de Wetering te redden. Nadat geconstateerd was, dat de vissen door zuurstofgebrek boven kwa men drijven, werd gepoogd het zuurstofgehalte weer op peil te brengen, door vers water in de vijver te spuiten. Het lukte de brandweer op deze manier om een groot aantal vissen te red den. De oorzaak van het plotselinge zuurstofgebrek is niet duidelijk. Aangenomen wordt, dat de vij ver vergiftigd is, maar door wie en waarom was gisteren nog een raadsel. ALPHEN AAN DEN RIJN - „De Alphensestadsdienst is een belangrijke aanwinst voor het voorzieningenniveau. Dit geldt heel sterk omdat de stadsdienst bijdraagt tot de ontsluiting van een omvangrijke nieuwe woon wijk. waarbij de mogelijkheid is voorzien de lijnen naarmate de stad groeit verder door te trekken". Dit stelde de minister van verkeer en waterstaat ir. D. S. Tuijnman vanmiddag bij de ingebruikstelling van de stadsautobusdienst in Alphen aan den Rijn. De nieuwe minister van Verkeer en Waterstaat stelde tevens daarmee niet te willen zeggen dat elke nieuwe woonwijk in kleine en middelgrote steden een stadsdienst moet hebben. „In veel gevallen kan de behoef te aan openbaar vervoer wor den opgevangen door het ver leggen en verlengen van de rou te van een interlokale lijn". In het Alphense geval achtte de minister de invoering van een stadslijn onvermijdelijk. „Wordt de route van de interlokale lijn al te lang en kronkelig, dan raken de interlokale reizigers geirriteerd en loop je kans dat ze wegblijven". Als belangrijk voordeel van de stadsautobusdienst noemde de heer Tuijnman de directe aan sluiting met het Alphense NS - station. De Nederlandse Spoor wegen zijn van plan in mei. als de zomerdienstregeling ingaat, 's morgens in de spits een recht streekse trein tussen Alphen en Den Haag te introduceren. Dat betekent dat een aantal foren zen niet langer in Leiden over hoeft te stappen. „Een kleine barrière minder voor de inwo ners van deze snel groeiende stad, die misschien nog aarzelen om met de trein naar hun werk te gaan. De route van de stadsbuslijn is zodanig gereconstrueerd dat door een eenvoudige ingreep de bestaande diensten kunnen wor den doorgetrokken naar nieuw bouwwijken. „Nog maar al te vaak worden nieuwe wijken ontworpen, waarbij met het openbaar vervoer niet of niet genoeg rekening wordt gehou den", aldus minister Tuijnman". Het parochiehuis van Lange- raar genoot afgelopen week einde een nogal vluchtig be zoek: maar liefst 300 duiven van de leden van de postdui venverenigingen De Luchtsport uit Langeraar en De Witpen uit Nieuwveen. De beide verenigingen stelden ter gelegenheid van het eerste lustrum voor de plaatselijke bevolking een rijk scala van prijsvliegers tentoon. Op de foto: Twee keurmees ters met een van de tentoonge stelde duiven. WOUBRUGGE Aan Woubrugge gaat de punk rage niet ongemerkt voorbij. Eind vorige maand staken de eerste punkverschijnselen de kop op. RK.Eerk „de Goede Herder" was het eerste slachtoffer. Aan de noordzijde stond 's morgens opeens tweemaal het woord PUNK op de muur, aangebracht met een bitumen prod uk t, dat in de poreuze steen dringt Zonder resultaat is gepro beerd de woorden te verwijderen. De woorden ontsieren de kerk nog steeds. De onkosten gaan de duizend gulden dik te boven aldus een woordvoerder van de kerk. Na de jaarwisseling was het weer raak. Nu was het houten verenigingsgebouw „Jeugdland 2" aan de beurt. „Punk 78" was het nu met een teerprodukt aangebrachte opschrift De direkteur gemeentewerken de heer De Feij: „Deze uitingen van vandalisme staan niet op zichzelf. De laatste 14 dagen moeten ook de plantsoenen het op ergerlijke wijze ontgelden, terwijl de lantarens regelmatig net zolang „ge schud" worden tot het licht uitvalt. De politie is op één en ander attent gemaakt maar de moge lijkheden zijn met de patrouille van het korps rijkspolitie Leiderdorp natuurlijk zeer beperkt ALPHEN AAN DEN RUN De PPR, afdeling Alphen aan den Rijn, heeft nieuwe voorstellen ge daan aan D'66 en aan de PSP, om het Alphense progressieve samenwerkingsverband alsnog te red den. In een brief aan de vanavond te houden leden vergadering van D'66 en aan de Alphense afdeling van de PSP, geeft de PPR te kennen, akkoord te kunnen gaan met de voorwaarde van D'66, dat alleen leden van politieke partijen kandidaat kunnen wor den gesteld voor de gemeenteraad. De „politiek niet gebondenen", zouden volgens het nieuwe model van de PPR, dan deel kunnen gaan uitmaken van een zogeheten „Politieke Advies Groep". Volgens de PPR zou deze groep, „het belangrijkste controlerend orgaan" moeten worden van het progressieve samenwerkings verband. De adviesgroep zou verder geformeerd moeten wor den uit vertegenwoordigers van de samenwerkende partijen. De politiek niet gebonden Alphena- ren zouden ook deel uit mogen maken van in te stellen werk groepen. De PPR doet deze al lerlaatste poging om het samen werkingsverband alsnog tot stand te brengen, om te voorko men dat in een volgende ge meenteraad een „verdeeld pro gressief blok" zou verschijnen. Dat, aldus de PPR, zou niet in het belang zijn van de duidelijk heid. De PPR is ook van mening dat zo'n verdeeld blok onaan vaardbaar is, gezien de te ver wachten „programmatische overeenstemming" tussen de drie partijen. De PPR doet daarom een „dringend beroep" op de leden van D'66 om het „minimale verschil van inzicht" te overbruggen. Een verschil dat volgens de radikalen, geen be letsel hoeft te zijn voor een her nieuwde samenwerking. D'66 heeft inmiddels het kiezen van de kandidaten voor de gemeen teraad tot een latere datum uit gesteld. OEGSTGEEST - De familie Bach zorgde voor het program ma, dat we gistermiddag in het Groene Kerkje van Oegstgeest konden beluisteren. Allemaal verstonden ze hun vak van componist prima, van de grote voorvader J. S. Bach tot en met de nazaten J. C„ W. F., en W. F. E. Bach om slechts diegenen te noemen die door het trio Rien de Reede, Paul Verhey en Anner Bijlsma werden uitge voerd. Een zeer ambachtelijke middag. De twee fluitisten en de cellist hebben zich in Nederland al zo'n naam verworven dat ze al- tijd wel volle zalen weten te mujdkale spanningT trekken. Het lijkt mij dat ze zich Des te opvallender tepunt vormden, het duet van W. F. voor twee fluiten ook boei de, maar als geheel was het teveel van het zoetgevooisde ba rokke. Vooral in de stukken van schien technisch niet optimaal geconcentreerd, reikte de cellist ons hierin toch de bezetenheid en bevlogenheid die dit stuk ei gen is, met grote inzet aan. Die- voor de pauze zat te weinig zelfde geestkracht straalde het slotstuk, ook van J. S. uit, zodat verblij- er toch nog veel te zeggen valt voor het gekozen repertoire. Het muzikale peil van de drie musici daarom best wel interessanter dender ervaar je dan de gewel- werk kunnen veroorloven. Het djge kracht die uitgaat van de was zonder meer een mooi pro- Partita in a voor violoncello pic- staat ook geheel buiten kijf. Ze gramma, waarin de twee com- - - 1u-:* 1 posities van J. S. Bach het hoog- colo van de grootse Bach, ge speeld door Anner Bijlsma. Mis- ALPHEN AAN DEN RIJN - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in Zwammerdam vier inbraken gepleegd. Onbekenden hebben vermoedelijk gebruik gemaakte van valse sleutels. In de Hellen- broekstraat was het twee keer raak. Uit een woning werd voor een bedrag van 1.000,- gestolen, een gouden tientje en enkele zilveren rijksdaalders. Uit de andere woning wordt een bedrag van 147,50 vermist Uit een woning aan de Van Brederodestraat, werd een colbert meegenomen met de nodige bescheiden. Geld konden de inbrekers niet vinden. De colbert en de bescheiden werden verderop in de straat weer teruggevomden. Uit een woning aan de Wittenluststraat nam men een diplomatenkoffer mee. Uit de koffer die eveneens werd teruggevonden verdween een tekenpen, liniaal en balpen. Twee ongevallen SASSENHEDI - Een 70-jarige Sassenheimse liep vrijdag avond een linkerarm breuk op. Zij fietste rond half vijf op de Hoofdstraat voor een 16-jarige fietser. Plotseling week de da me naar links uit, waardoor zij in aanraking kwam met de jon ge fietser en vieL Omstreeks zes uur stak een echtpaar vanachter een stil staande personenauto nabij het Postviaduct het fietspad over. Een naderende personenauto kon het echtpaar niet meer ont wijken. De man (66) liep een hersenschudding en een bek kenfractuur op, zijn 61-jarige echtgenote eveneens een bek kenfractuur en twee breuken in het rechterbeen. Prinses Bea VI en „Omom Roel" Gottenbos WASSENAAR Zaterdag avond heeft de carnavalsver eniging „De Deylknotsen" in het „Praethuis" op Duinrell het traditionele „nieuwjaarsbal" georganiseerd. Het streven van de vereniging naar afwisseling op het muzikale vlak bleek deze avond uit het optreden van het dansorkest „De Bastino's" en van de boerenkapel „De afko kers" uit Voorburg. Medewerking werd verder ver leend door het majorettenshow- peloton „Nereida" uit Den Haag, dat al eerder op avonden van de Deylknotsen optrad. Nieuw was het optreden van een groep van het onlangs opge richte Wassenaarse majoretten- korps „De Pauwen". Er was nog iets nieuws op deze vrolijke avond. De Deylknotsen - zelf grootmeesters in het die nen van de plaatselijke gemeen schap - hebben een speciale on derscheiding ingesteld voor Wassenaarders, die zich voor die gemeenschap bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt. De heer R. Gottenbos (bij de Blauw Zwart-jeugd algemeen bekend als „oom Roel") die door een goede vriend met een mooi smoesje naar het Praethuis was gelokt, was de eerste die deze onderscheiding in ontvangst mocht nemen. De onderscheiding - een zilveren bord met het verenigingsinsigne van de Deylknotsen - voorzien van een inscriptie werd hem o -erhandigd - met enkele ere medailles, door de lieftallige prinses Bea (Charlotte) VI. Het is de bedoeling, zo deelde presi dent Cor van Leeuwen mede. elk jaar drie verdienstelijke plaatsgenoten met de nieuwe onderscheiding te begiftigen. LEIDERDORP De bouw van de geïntegreerde het bedienend verkeer van belang vinden gehand- kleuter-en lagere school in het plan Voorhof-Zuid. haafd kunnen blijven. De bewoners hebben van die door acties van omwonenden voor onbepaalde daag het college van B. en W. per brief laten tijd dreigde te worden uitgesteld, kan vermoede- weten, dat zij op basis van deze tegemoetkomingen lijk zeer binnenkort van start gaan. De gemeente bereid zijn, het ingediende bezwaarschrift in te heeft zich bereid verklaard de bewoners van het trekken. Heelblaadjespad en Rozemarijntuin op een aantal De wethouder van onderwijs, mevr. D. W. Tichler- punten tegemoet te komen. Moerman (WD) toonde zich zeer verheugd over de bereikte overeenstemming. Zij dacht dat de De school zal enkele meters in de richting van tijdrovende procedure van het opnieuw ter visie het park worden opgeschoven waardoor het geheel leggen van het bouwplan niet noodzakelijk was. een wat ruimere opzet krijgt. Voorts wordt de zodat de school toch bij de aanvang van het ingang verplaatst naar het Heelblaadjespad en komende leerjaar in gebruik kan worden geno- zullen de parkeerplaatsen die de bewoners voor men- De muur van de r.k. kerk blijft voorlopig ontsierd. SASSENHEIM De fes tiviteiten rond de ope ning van de nieuwe sporthal „Wasbeek" heb ben een grandioos ver loop gehad. Vrijdag avond kwamen maar liefst elfhonderd Sassen- heimers naar de nieuwe sporthal om te genieten van het veelzijdige pro gramma. Klokslag acht uur opende „Ades Musica" de manifestatie. Het optreden van het Leidse majo- rettenpeloton „Fourty Four De grees" met begeleiding van „Adest Musica" mag wel een hoogtepunt van de avond wor den genoemd. Voorts waren er demonstraties van verschillende sportverenigingen uit Sassen- heim. Zaterdag werden de openings festiviteiten om tien uur voort gezet met een oefening droog zwemmen door dertig meisjes van de zwemvereniging. Het eerste pupillen-achttal van Top won verdiend van Warmond met 2-0. Daarna werd er een handbalwedstrijd tussen „Fore- holte" en het in de eredivisie spelende damesteam „Vander Voort/Quintus" gespeeld. De da mes van Foreholte wonnen met 12-5. Wethouder Mazee verrichtte 's - middags de aftrap voor het zaal voetbaltoernooi dat de midda gactiviteiten beheerste. Land- wer Johan kwam met 4-2 als winnaar uit het toernooi te voor schijn. Met name de laatste wedstrijd werd door een talrijk publiek bijgewoond. De manifestatie had zaterdag avond voornamelijk een cultu reel karakter. De opkomst van het publiek viel wat tegen. Niet minder dan negen koren met ongeveer driehonderdvijftig zangers brachten een program ma dat klonk als een klok. Geopend werd met een intrada van Rocus van Yperen door Crescendo, gevolgd door een op treden van het bejaardenkoor „De Schutse". Het optreden van het r.-k. jongerenkoor met eigen combo was de moeite waard. Evenals eerder op de avond, klapte het publiek enthousiast mee bij het „Hava Naquila Ha- va". Het optreden van de „Trumpets of the Lord", mag een hoogtepunt van de avond worden genoemd. Met name het slotlied „He that overcomes" sa men met Crescendo werd excel lent gebracht Dat moet ook worden gezegd van het geza menlijk optreden van de koren en orkesten. .Adest Musica" luidde vrijdagavond de manifestatie in.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5