Arthur Collins: held en „wekker" van Paiker Sterke start Scylla en Avanti HVS juist iets gelukkiger dan Jong Ade Parker, winnaar op punten. Hoge score VAK Stars m Üw handschrift is een Parker waad. „De Plantenhoëk" LEIDSE COURANT (Van onze basketbalmede werker) Leiden En weer heette de held van Parker Arthur Collins. De Amerikaan doorbrak in de tweede helft de matte sfeer, welke tot- dan het duel Parker—Trip- per kenmerkte. Met formi dabele scores brak hl] de Del ft se zone stukje bij bee tje af en legde daarmee de basis voor de 89-87 zege van de Leid se ploeg, die daardoor weer wat vaster in de kopgroep terecht kwam In het begin leek het er in het geheel niet op dat de Leidse ploeg tot aan vaardbaar basketbal zou komen. Weliswaar deden Wim Weemhoff en Peter Kop mee, maar hun inzetbaar heid leek een dubieuze zaak. Het heet dan ook geen wonder dat Hennie Blom naast zijn Amerikaan se viertal Harrie Kip in de basis zette, een moeilijke beslissing, want Tripper speelt op snelheid en met twee centers (Kip en Barto lome) wint de ploeg uite raard aan lengte, maar het tempo kan onmogelijk hoog liggen. Desondanks was de begin fase voor Parker. De Del ft se ploeg, die uiteraard aan het resultaat en niet aan het massaal opgekomen publiek dacht speelde een statische zone, waar de Leidenaren de eerste zes minuten wei nig moeite mee hadden. Simpel spelend nam Parker via een uitstekend schieten de Plaat een 11-6 voor sprong maar de voorsprong viel al snel weg. Vic Bartolo- me. die een erg matige eer ste helft speelde kwam er tegen de fysiek sterk re- boundende Jackson niet aan te pas en diezelfde Jackson kreeg op de vrije worplijn alle ruimte om te scoren. Bovendien lag er een matte sfeer over beide teams, weinig scores, veel misverstanden en balverlies aan beide zijden. Het leek er op dat Tripper Parker in slaap wilde krijgen om dan in de tweede helft los te branden. De opzet lukte aanvankelijk. Hennie Blom die alleen in de eerste helft Kip voor de goed spelende Leysner wisselde gaf zijn ploeg rust door de laatste minuten zone te spelen. De Parker-zone bleek echter behoorlijk lek en de Delftse ploeg kon met een 39-41 ruststand naar de kleedka mers. In de eerste minuten van de tweede helft leek het er in derdaad op dat de Delftse ploeg een beslissend gat ging slaan. Jim Woudstra creëerde wat meer ruimte tegen Sid Bruinsma en ook Jackson bleef scoren. De uit Frankrijk teruggekeerde Pie- ter van Tuyl gaf de Delftse ploeg bovendien lengte en via 47-52 liep Tripper uit tot 49-58. Pas toen werd Parker wakker. Het was Arthur Collins, die ais wekker fungeerde. Met een dunk kreeg het duel voor het eerst wat fleur. Collins ging door. De Trip per-zone werd onder druk gezet, want zowel onder Arthur Collins hielp Parker tegen Tripper Jeans door de moeilijke periode heen. Van onze basketbalmedewer- LEIDEN Een matige wed strijd met een hoge score voor VAK Stars. In het begin was er nog sprake van een geli|kopgaande strijd, maar na vijf minuten begon VAK Stars uit te lopen, ruststand 44-53. Na rust startte men slecht, het werd 50-57, maar toen was het wel bekeken met Argus. SOVB-LUBA 85-65. Een verdiende overwinning voor SOVB, dat tweede op de ranglijst staat. De rust werd met een grote achterstand voor LUBA ingegaan. Na rust wist men nog terug te komen tot 53-49. maar deze krachts- inpanning bleek toch te groot voor LUBA. BV LISSE-Noordkop 99-84. Een wisselvallige wedstrijd waarin BV LISSE wist te win nen door enerzijds beter spel en anderzijds door een bles sure van de sterkste man van Noordkop. Topscorers: Frans Broekhof 25; Mathieu van Litsenburg 23; John de Bruin 18. Red Stars-BVO 75-72. Een spannende wedstrijd met goed spel aan beide zijden, waarin BVO 4 sekonden voor tijd nog met 72-72 gelijk stond. Topscorers Wim van Wanroy 26; Roel Klazinga 17; Roel van der Werff 14. het bord al3 op afstand ging de eredivisie-topsco rer schieten. De Delftse formatie kreeg het erg moeilijk. Bruinsma legde Woudstra geheel aan banden, Arthur Collins hield Billy Tailor in de tang en rebounded speelden Barto- lome en Kip een sterke tweede helft. De erg rustig spelende Plaat bracht Par ker in de zevende minuut op gelijke hoogte: 62-62. De Leidse ploeg was nu ontke tend. Collins ging door met scoren en wat hij miste werd veelal in de aanvalsre- bound door de goed spelen de Harrie Kip alsnog in pun ten omgezet. Via 75-68 en 83-74 leek de Leidse ploeg op een makkelijke zege af te gaan, maar de scheids rechters waren er ook nog. Het is een raadsel dat twee scheidsrechters die allebei de 1.80 meter niet halen kunnen oordelen over za ken, die zich een halve me ter boven hun hoofd afspe len. Met name Van Dis- hoeck maakte er een potje van in de slotfase. Bruinsma mocht alles met Woudstra doen, terwijl omgekeerd Ru dy Jackson bij Tripper zijn kans schoon zag en de beuk er in gooide. De manier waarop Bartolo- me werd ingepakt is echter treurig te noemen. Niets werd gezien, terwijl de Leidse center keihard werd behandeld. Tripper creëerde zich onder het bord dan ook ruimte en kwam terug. De klok en een beslissende rebound van Peter Kop hiel den de winst terecht in Lei den: 89-87. Topscorers. Parker: Arthur Collins 38 - Michell Plaat 19 - Vic Bartolome 12 (17 re bounds!) Harrie Kip en Sid Bruinsma 8. Tripper: Rudy Jackson 25 - Jim Woudstra 23 - Paul van Solm 15 - Billy Tailor 12. Schotpercentage Parker 53% - Tripper 49%. Stand eredivisie: Falcon 12-22 - Donar 12-18 - Parker 12-16 - Bultoni 12-14 - Vast goed 12-14 - Tripper 12-12 - Radio Musette 12-10 - Ar- ke 12-8 Delta Lloyd 12-6 - Amstelveen 12-0. Woensdag a.s. zal Parker zich wat vaster op de derde plaats kunnen nestelen. Om negen uur speelt de Leidse ploeg thuis tegen de num mer vier. Buitoni. (Van onze tafeltennismedewerker) Leidon Dit weekeinde kende de vader landse tafeltenniscompetltie een vervroeg de start voor de hoogste twee klassen van de heren en de hoogste van de dames. In de ereklasse heren is er geen team uit de regio Leiden al was Scylla dicht bij promotie. Wel is er nog een protest in behandeling van datzelfde Scylla omdat men door een nalatigheid van de competi tie leider niet in de sterkste opstelling kon verschijnen in de promotiewedstrijd tegen het Delftse Phoenix. Veel kans dat het protest wordt toegekend bestaat er echter nieL zodat het zeer waar schijnlijk Is dat er twee Leidse teams in de promotie-ereklasse zullen spelen. Met het Hazerswoudse Avanti erbij belooft dit nog wat, vooral als men bedenkt dat Ge rard Bakker speler is bij Scylla en trainer bij Avanti (hij heeft echter al aangekondigd in dit duel niet mee te zullen spelen). Maar goed, dit weekeinde bewezen zowel Scylla als Avanti dat ze als serieuze kandida ten gezien kunnen worden voor promotie. Ze wonnen dan ook beiden en wel met 9—1 Avanti van NOAD. dat de reis van Schiedam naar Hazerswoude slechts beloond zag met een zege van van Wijk op de coming „lady", of moet men zeggen „man", Bettine Vriese- koop. Scylla behaalde 9—1 tegen het gede gradeerde Delta Lloyd. Alleen Rob Regeer liet een steek vallen, maar kon van geluk spreken dat het zijn enige was, omdat hij slecht speelde. Ook Rob v.d. Zeeuw, die bij vlagen zeer sterk spel toonde kon blij zijn omdat zijn sterke spel afgewisseld werd met zeer zwakke momenten. Invaller Theo Bak ker deed het zonder meer verdienstelijk door eveneens niets af te staan. De derde favoriet in de promotie-ereklasse, JCV, versloeg het gepromoveerde DOCOS. Bij de Leidse club kon alleen Ed v.d. Berg tegenscoren en wel tegen Wim van de Sande en Theo van Gasteren. Dat het nog 7—3 werd lag niet aan Ed Fallaux of invaller Hans van Rooden- burg maar aan het dubbel. Dames Voor een stunt in de openingswedstrijden van de ereklasse dames zorgde wel het trio van Scylla. Herfstkampioen Delta Lloyd kon men namelijk een gelijkspel afdwingen. Vooral de manier waarop deze remise tot stand kwam was sensationeel. Sandra de Kruiff speelde namelijk met een oogontste king waardoor haar gezichtsvermogen tot de helft was gereduceerd, en kon ondanks haar handicap Marjan v.d. Vliet verslaan. Nora Bakker kwam ook eenmaal als winnares tevoorschijn. De grote verrassing was dat de veertien-jarige Stephien van Gennip alleen haar hoofd hoefde te buigen voor Sonja van Weelderen-Heltzel, voor Mieke Amtz en Mar- ja v.d. Vliet bleek ze te sterk. Samen met het dubbel kwam zo de puntendeling tot stand. Ook de Avanti-dames behaalden een goede prestatie door Koningslust te ver slaan. Vooral een ongeslagen Brigitte Kooter viel op. Annemiek (2x) en zus Liesbeth Smits (1x) bepaalden de eindstand op 6—4. Door dit resultaat gaat Avanti nu op kop. al na één wedstrijd, zij het dan samen met Tempo Team. Parker heeft de vulpen niet de juiste penpunt en de juiste penverankering. Voor uw hoogstpersoonlijke handschrift Importeur: Fortress Handelsmaatschappij BV. Energiestraat 29, Naarden. Tel. 02159 - 41055. Plantenhoek/Föreholte uit gevarenzone (Van onze handbalmedewerker) Lelden In de eerste divisie behaalde Plantenhoek/Foreholte een verdiende 85 zege op het voor de Voorhoutsen altijd moei lijk bespeelbare tweede team van landskampioene Idem/Hellas. Door deze overwinning heeft Fo- reholte zich enigszins uit de geva- renzóne gewerkt, al blijft het nog steeds oppassen geblazen. In de beginfase heeft Foreholte het nog even moeilijk gehad toen het snelle Hellas, profiterend van wat onachtzaamheid In de Voorhoutse defensie, verrassend wegliep naar 2—4. Foreholte kwam echter sterk terug. Vanuit een hechte defensie, met good-old Wil Schul- te (ex-Sanocel/Saturnus) als meer dan betrouwbaar sluitstuk, wer den de Haagse dames onder druk gezet. Treffers konden dan ook niet uitblijven. Eerst scoorde Han- nle Boskamp uit een strafworp om even later de Haagse verdedi ging twee maal achter elkaar in de luren te leggen. Foreholte kon zodoende met een positieve sco re rusten, 5—4. Direct na rust vergrootte Foreholte via Ineke Slobbe de marge. 64. Het duurde daarna tot vijf minuten voor het einde voor de scorer weer •werk had. Hellas kwam op 6—5 en probeerde met een alles of niets offensief de zaak te forceren. Het pakte tot enthousiasme van het talrijke publiek echter anders uit. Foreholte hield het hoofd koel en wist de Haagse defensie nog twee maal uit te spelen (Karin Zonne veld en Marian Mens waren hierbij de afmaaksters). 85 In de laatste minuut kreeg Hellas nog de gele genheid de score een redelijker aanzien te geven, de toegewezen strafworp werd door Wil Schulte echter op grandioze wijze uit het doel gewerkt. De Voorhoutse doelpunten werden gescoord door: Hannie Boskamp 3x. Ineke Slobbe 2x, Mariëtte Sie- ra. Karin Zonneveld en Marian Mens. Het Stompwijkse HVS) heeft een lastige klip omzeild door streek- genote Jong Ade juist met 89 voor te blijven. Gezien het vertoon de spel zou evenwel een gelijkspel de verhouding beter hebben weer gegeven. Het is een spannende wedstrijd geworden met vaak aan trekkelijk spel. Beide coaches trachtten de gevaarlijkste tegen standster door een persoonlijke dekking aan banden te leggen Bij Helma van der Geest lukte dat vrij aardig al had Leny van de Bosch daar duidelijk alle moeite mee en moest zij bij tijd en wijle aan de noodrem trekken Dat kwam haar m de tweede helft op twee minu ten uitsluiting te staan. De man-to- man-specialiste bij Jong Ade, Mar- gret van Leeuwen, vertoefde in het buitenland (wintersport) en zo doende moest Loes van der Geest de ondankbare taak op zich ne men de beweeglijke Ank van de Bosch uit te schakelen. Dat dat mislukte (Ank van de Bosch kwam zes maal tot scoren) lag niet zo zeer aan haar taken, maar meer aan het uitstekende spel van de uitblinkende Ank van de Bosch. Na de sterke start van Jong Ade (3—1) waren de ploegen duidelijk aan elkaar gewaagd en hielden elkaar zeer goed in evenwicht wat we) spreekt uit de tussenstanden 33. 55. 7—7 en 8—8. In de slotfase was HVS juist iets gelukki ger en zegevierde nipt met 8—9. Voor de doelpunten zorgden: Ly- dia van de Poel 3x. Helma van der Geest 2x, Riet van de Poel, Loes van der Geest en Ria Straathof voor Jong Ade en Ank van de Bosch 6x. Maria Belt. Marijke Lui ten en Leny van de Bosch voor HVS. In dezelfde klasse (derde divisie) leverde Northa een goede presta tie door het lastige Velo met 11—9 terug te wijzen. De Noordwijker- houtse dames, die zonder Mary van de Berg en Rienie Heemskerk aantraden, hadden vooral aanval lend meer in hun mars dan hun Wateringse tegenstandsters. Met beweeglijk spel werd de Velo-de- fensie herhaaldelijk voor proble men gesteld. Daar ook de Noord- wijkerhoutse defensie redelijk voor de dag kwam (doelverdedigster Mieke Duivenvoorde zelfs meer dan redelijk) werd het uiteindelijk een regelmatige en verdiende voor Northa. De Northa-doelpunten kwamen op naam van. Leidy Vink 4x. Thea ter Heide 3x. Hilde van de Berg 2x. Anneke Baader en Monique Heemskerk. Voor Minique Heems kerk betekende het duel tegen Ve lo overigens haar laatste wedstrijd voor Northa (werkkring in het bui tenland). voor de Noordwijkerhout- se ploeg uiteraard een gevoelig verlies De dames van Sanocel/Saturnus hadden geen moeite met de reser ves van DSO. Bij rust keken de Zoetermeerse dames al tegen een 3—11 achterstand aan, om uiteind elijk met 8—16 aan het kortste eind te trekken. De Leidse treffers kwamen van de hand van Willy Luiten 7x. Monique Plouvier 6x en Marion Blansjaar 3x. De heren van MSV konden het in de afdelings tweede klasse niet bolwerken tegen het sterk voor de dag komende VELO. Na een nog redelijke 12—9 ruststand moest met 24—13 de eer aan de Waterin- gers worden gelaten. In dezelfde klasse had HVV'70 alle moeite om het zwakke derde team van EHC op afstand te houden. Het werd een matige 20—18 over winning. Gezegd moet wel worden dat de Voorschotenaren het deze wedstrijd zonder hun keeper Paul Adema moesten stellen. De heren van MMO hadden niet veel tegenstand van het povere Rijnsoever uit Katwijk. De ruime 6—15 ruststand werd in de tweede helft probleemloos uitgebouwd naar een 1527 eindstand. Doel puntenmakers aan Hoogmadese zijde: Gerard Elstgeest 10x Hans Elstgeest 7x. Joop Volwater 4x, Piet Bank 2x. Cor de Jong 2x. Wim Oplaat en Cor Hoogenboom. De dames van Warmunda tenslotte bleven na een sportief duel met 9—4 in de meerderheid tegen EHC4. Bij de Warmondse dames waren vooral Nel en Maian van Rijn goed op dreef ADVERTENTIE TUINCENTRUM Loosterweg 39A Voorhout 02522-11048 MAANDAG 9 JANUARI 1978 pagina is Monique Heemskerk scoort hier haar (voorlopig?) laatste doelpunt van Northa. De handbalster van de Noordwijkerhoutse vereniging vertrekt naar het buitenland.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18