Raad Voorschoten beslist nog deze maand over plan zwembad Verbreding Rijn-Schiekanaal maatschappelijk onaanvaardbaar Eerste paal beschutte woningen Leidschendam Eerste paal Winkelhof begin maart de grond in Liethorp" uit de brand GEMEENTE KATWIJK WIL LOODS VAN DEFENSIE HUREN Brom- en fietsverbod op binnenplaats Blokhuis KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN De com missie welzijn en onderwijs kreeg van wethouder Marselis gisteravond goede berichten over de zwembadplannen. Er bestaat een mogelijkheid om nog in de raadsvergadering van deze maand een definitief be sluit te nemen. In overleg met een architect heeft de gemeente een plan gemaakt voor een overdekt bad met recreatieve voorzieningen, waardoor het bad ook een funktie krijgt in de zomermaanden en past in het 2,5 ha recreatiegebied in Adegeest. Het ontworpen plan ligt thans bij de Ver. van Nederlandse ge meenten. Op 19 januari zal het VNG een advies geven en in een gecombineerde vergadering van alle funktionele commissies kan dan een advies uitgebracht wor den aan burgemeester en wet houders. Het moet dan mogelijk zijn eind van deze maand de gemeenteraad een beslissing te laten nemen. De eerste begroting van de Stichting Schoolbegeleidings dienst Voorschoten voor het tijdvak 1 augustus 1977 31 De commissie kan akkoord december 1978 bedraagt gaan met de opheffing van de 273.500,-. Grote posten zijn de dependance Voorschoten van de salarissen van de logopediste en Rembrandscholengemeenschap de onderwijskundige De com- hoewel er formeel wel iets missie schrok van het bedrag, schort aan de mededeling. De maar na een uiteenzetting door scholengemeenschap adverteert enige bestuursleden was die thans al dat met ingang van het schrik gauw over. Er zijn enige nieuwe schooljaar de school „vestzak-broekzak" zaken bij. verplaatst wordt naar Leiden zoals huur kantoorruimte (in 't Zuidwest, maar de gemeente gemeentehuis) ad 13.000,- en raad van Leiden en de commis- de kosten van administratie ad sie van advies op de Rem- 25.000,-. De administratie brandtscholengemeenschap wordt gevoerd door een ambte- moeten nog een besluit nemen, naar op de gemeente-secretarie. De Roeivereniging „Rijnland" maakt kans het „vaarwater met berging" aan de Kniplaan te verliezen. De jachtwerf ziet de ze vereniging als een belemme- ring voor de noodzakelijke uit- cursus moet gezien worden als ving) heeft een cursus met suc ces afgesloten en wil graag meerdere cursussen verzorgen voor „kansarme breiding van het bedrijf. De gemeente heeft nog geen pas klare oplossing voor dit pro bleem, maar is wel bereid om een opstapje om door te stro men naar andere cursussen. De werkgroep vraagt een gemeen telijke subsidie van 3000,- en alle nodige medewerking te daarover bestaat binnen de verlenen waardoor deze roei- commissie nog geen eensluidend vereniging kan blijven funktio- advies. De cursus wordt positief benaderd, maar er is te weinig financiële inbreng van de deel nemers. D'66 LEIDSCHENDAM IN BEZWAAR SCHRIFT: LEIDSCHENDAM Het bestuur van de afdeling Leidschendam van D'66 heeft zich in een bezwaarschrift tot de provincie gericht tegen het bevaarbaar maken van het Rijn- Schiekanaal voor schepen tot 600 ton en de gevolgen daarvan vow de sluit werken van Leidschendam. D'66 vindt dat de voorgestelde vergroting ten opzichte van de huidige capaciteit economisch niet interessant en uit maatschappelijk oogpunt voor Leid schendam onaanvaardbaar is. Hierbij wwdt gewezen op de historische waarde van de sluiswerken, zes jaar geleden dow CRM al als monument erkend. De voorgestelde vergroting xou volgens D'66 onherroepelijk lei- den tot aantasting van dit monument. Het ontbreken, in het ontwerp-streek- pi an, van het feit van de erkenning door CRM wordt door D'66 in dit verband als veelzeggend ervaren. Het bestuur merkt nog op dat als de Vliet bevaarbaar wordt gemaakt voor schepen tot 600 ton verwacht mag worden dat de tankvaart op Amster dam voor een deel door Leidschen dam zal geschieden. D'66 baseert deze verwachting op een in 1972 uitge bracht rapport over o.a. de tankvaart in Nederland dat gemaakt is door het Nederlands Economisch Instituut, in opdracht van ESSO-Nederland. Het risico dat aan transporten van gevaar lijke stoffen is verbonden wordt in het streekplan niet genoemd, aldus D'66 die verder van mening is dat een transport door de dichtbevolkte dorps kern van Leidschendam uit veilig heidsoverwegingen volstrekt onaan vaardbaar is. Het bestuur wijst ten slotte nog op de belangrijke functie die de Vliet heeft voor de route- en plaatsgebonden recreatievaart. Bij vergroting van de capaciteit zou een ongewenste vermenging plaatsvinden van de recreatieve vaart met intensie ve beroepsvaart. Aandacht schrift tegen het streekplan geen aan dacht heeft besteed aan bovengenoem de bezwaren, zo blijkt uit een toelich ting. Het bestuur van D'66 vindt het verder ondemocratisch dat op die raadsvergadering voor dit punt geen spreekrechtfaciliteiten voor de burger zijn geboden. De door D'66 naar voren gebrachte argumenten en bezwaren worden, zo is bekend, door veel Leid- schendammers gedeeld. Het door de gemeente ingediende bezwaarschrift wordt door D'66 dan ook „ontoerei kend en niet volledig" genoemd, reden waarom het bestuur zelf een bezwaar schrift indient. Wat de recreatievaart betreft wijst D'66 nog op de roeiverenigingen maar ook op de door de provincie geplande recreatieve ontwikkeling van de Vliet- landen waardoor de recreatieve vaart op dit deel van het kanaal nog zal toenemen. In de Landelijke Vaarwe gennota van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat heeft het Rijn- Schiekanaal voor de recreatievaart de functie van parallelvaarweg. De ver menging van recreatieve vaart met intensieve beroepsvaart wordt in deze nota afgewezen. D'66 vindt dat er geen reden voor de vaarweg in Leidschen dam van dit standpunt af te wijken en verzoekt het streekplan in boven staande zin te wijzigen of aan te pas- LEIDERDORP - De ruitervereniging „Liethorp" is er in geslaagd het onlangs door een brand ge teisterde onderko men van de manege aan de Vossiuslaan op te knappen. Wat aanvankelijk redde loos verloren leek, bleek na een inspec tie van de directeur van gemeentewerken de beer J. J. van Vliet toch de moeite van het herstellen waard. Een groepje jeugdle den heeft onder de stimulerende leiding van het bestuurslid de heer Lau een nut tig gebruik van de kerstvakantie ge maakt. Het bestuur van de ruitervereni- ging heeft voor zon dag 8 januari een nieuwjaarsontvangst georganiseerd - in de herstelde kantine die begint om 16.00 uur. Er is tevens gelegen heid om kennis te ne men van de bouw plannen voor de overdekte manege in het sport- en recrea tiepark „De Bloe- merd". Zodra de ter reinomstandigheden dit toelaten zal de fir ma Meerburg aan de bouw beginnen Voor opslag autowrakken KATWIJK Burgemeester eö wethouders van Katwijk stellen de raad voor in de vanavond te houden vergadering akkoord te gaan met de condities die het ministerie van Defensie heeft gesteld voor de huur van een loods nabij de schietbaan in de Zuidduinen. De gemeente heeft zich met een verzoek tot het huren van de betreffende loods gewend omdat zij een opslagplaats nodig heeft voor het bergen van autowrakken. Zulks in het kader van het „Ontwerp Afvalstoffenwet" en de zogeheten „wegsleepregeling" waarbij de politie tot taak heeft gekregen autowrakken van de openbare weg te verwijderen en daarbij de gemeente tot taak heeft gekregen de wrakken op te slaan. De condities van Defensie bevatten ondermeer een door de gemeente te betalen verzekering spremie voor de loods op een herbouwwaarde van 300 duizend gulden. De huur is slechts symbolisch: 25 gulden voor het komend jaar Wel zal de gemeente nog in de beurs moeten tasten om de loods in bruikbare staat te doen terugkeren Volgens berekeningen van de dienst openbare werken is met het noodzakelijke herstel een bedrag van een dikke 12 duizend gulden gemoeid. Halve eeuw Sancta Maria Het psychiatrisch zieken huis Sancta Maria in Noord- wijk viert dit jaar zijn 50-ja- rig jubileum. De officiële herdenking van dit feit heeft plaats in oktober aan gezien het ziekenhuis op 24 oktober 1928 werd gesticht. In de maand juni zat een feestweek voor de bewo ners van het ziekenhuis worden georganiseerd en in augustus staat een open lucht eucharistieviering op het programma Voor de medewerkers en oud-medewerkers zal in september een reünie en daaraan vastgekoppeld een wetenschappelijke dag op touw worden gezet. Gistermiddag opende het bestuur van Sancta Maria het jubileumjaar met een nieuwjaarsreceptie voor be langstellenden en medewer kers. LEIDERDORP - De bouw van het winkelcentrum in het Win kelhof kan eindelijk in maart van start gaan. Dat heeft pro jectontwikkelaar Matser tij dens de nieuwjaarsreceptie aan het college van B. en W. mede gedeeld. Matser heeft de bouw gegund aan Sanders Verenigde Bedrijven te Arnhem. Voorlopig wordt begonnen met de parkeergarage, de winkel- laag en daarop de flatwoningen. Aan de plannen voor de sport hallen/bowlingbanen die boven op het winkelcentrum komen en voor de kantoorgebouwen aan de zijde van de Engelendaal wordt nog gewerkt. In de ko mende maanden zal het bran chepatroon worden vastgesteld. Hiervoor is een commissie inge steld waarin de wethouder van middenstandsaangelegenheden C. Gordijn (CDA) een ambte naar van de gemeente en verte genwoordigers van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) en de firma Matser zitting hebben. Volgens het contact dat de gemeente Lei derdorp met de firma Matser heeft gesloten hebben de Lei- derdorpse middenstanders voor rang bij de vestiging in het win kelcentrum. Wethouder Gordijn stelde bijzonder verheugd te zijn dat het nu eindelijk zo ver is Hij hoopte dat nu ook spoe dig de vierkante meterprijs be kend zal zijn voor de huur van de winkelunits, omdat dit voor de gegadigden voor een plaats in het winkelcentrum een be langrijk punt is. Met de bouw van het winkelcentrum is onge veer 2 1/2 jaar gemoeid LISSE Door herhaalde klach ten van winkelend publiek over fietsen en brommers op het bin nenterrein van Blokhuis heeft het gemeentebestuur een voor stel ingediend voor een wijzi ging van de Politie Verordening Hierdoor wordt het verboden om met fietsen en brommers op het binnenterrein van Blokhuis te komen. Er zal na de wijziging van de Algemene Politieveror- dening meer controle op het ter- terrein gebruikt wordt als ont rein van Blokhuis komen. Dit moetingsplaats voor de jeugd, ook door klachten van bewo- waarbij brommers en fietsen ners die merken.dat het binnen- meegenomen worden. Boerenkiel festijn De Blauwkousen HAZERSWOUDE - Carnavals vereniging De Blauwkousen timmert op zaterdag 14 januari aan de Hazerswoudse weg mid dels de organisatie van een boe renkielfestijn in feestburcht Het Anker aan de Rijndijk. Car navalsvrienden uit Waddinx- veen en Moeriupelle luisteren het feest op, waaraan het dan- sorkest The Springfield en boe- renblaaskapel De Gespleten Klomp medewerking verlenen. Uiteraard zijn Prins Benno IV en zijn prinses, vergezeld van de raad van elf, ook van de partij. De Blauwkousen, onlangs allen present op de Nieuwjaarsrecep tie die burgemeester en wethou ders gaven in het gemeentehuis, hebben nog diverse activiteiten op het programma staan De bejaarden van Driehof krijgen op 30 januari van hen bezoek: de dag erna is er een „rustige" dansavond Voor de niet meer zo piepjonge senioren in Het An ker. Na de jeugdavond op 3 februari is hét grote vasten avondfeest op 4 februari: op tocht, kindermiddag en carna valsbal. Op 4 maart staat er een halfvastenavondbal gepland. Nieuw gymgebouw in Nieuwveen NIEUWVEEN Burgemeester g. j. van der Kroft slaat dins dag 10 januari om vier uur de eerste paal voor het nieuwe ge meentelijk gymnastiekgebouw in Nieuwveen. Het nieuwe spor- tonderkomen, dat dit jaar nog gereed moet komen, zal verrij zen op een bouwterrein nabij het Schoterpark. LEIDSCHENDAM - Onder be langstelling van vrijwel alle toekomstige bewoners, van ver tegenwoordigers van de drie Leidschendamse woningbouw verenigingen en het gemeente bestuur heeft burgemeester E. J. M. Kolfschoten gistermiddag de eerste paal geslagen van een complex van zestig woningen, die door het Rotterdamse aan nemingsbedrijf Muwi in de zo genaamde „beschutte sfeer" in de nieuwbouwwijk Duiven voorde zullen worden gebouwd. De stichtingskosten van deze eengezinswoningen aan de (toe komstige) „Brederode" zullen de 105.000 gulden niet mogen over schrijden, om binnen de subsi dienormen van de rijksoverheid te blijven. Daarom heeft het Leidschendamse gemeentebe stuur een „indirecte subsidie" gegeven: de grondkosten zijn met 8.000 gulden per perceel verminderd, zodat de gemeente in totaal rond een half miljoen gulden investeert in dit door de Leidschendamse woningbouw verenigingen opgezette project Dit werd na afloop van de plechtigheid tijdens een feeste lijk getinte bijeenkomst met de a.s. bewoners in de aula van de Prins Alexanderschool medege deeld door burgemeester Kolf schoten, die dit woningbouw project voor de man met de smalle beurs een uniek onder deel noemde van het totale bouwprogramma in Leidschen dam, waarmee het gemeentebe stuur al vele jaren bezig is. De burgemeester noemde daarbij ook nog enkele cijfers: volgens de laatste gegevens zijn er in heel Nederland op het ogenblik vergunningen uitgegeven voor de bouw van in totaal 2023 wo ningen in beschutte sfeer; daar van komen er circa 780 in Zuid- Holland. Buurgemeente Zoeter- meer is daarbij met rond 400 stuks waarschijnlijk grootste aandeelhouder. Burgemeester Kolfschoten lilllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH SASSENHEIM - Ben Schulte van de Sassenheimse Ter Lee delaan won gistermiddag de lo terij verbonden aan de kerst boomverbranding. Zijn lot was goed voor de eerste prijs: een fiets. De tweede prijs viel op lot nummer 168. De bezitter van dit lot wordt verzocht de prijs (een voetbal) af te halen bij het ge meentehuis Dit jaar viel de be langstelling voor de traditionele verbanding wat tegen, vermoe delijk door de slechte weersom standigheden. In totaal waren 1388 bomen door de inwoners aangevoerd. NOORDWIJK - Voorzitter Fa- fie vah de Vereniging van Post zegelverzamelaars in Noordwijk reikte gisteravond de prijzen uit van de onlangs gehouden lus- trumtentoonstelling Nophilex IV. De hoogste onderscheiding „verguld zilver" was voor Th Schipper. Een zilveren medaille werd toegekend aan de heer F Hermans Voorts werden vele DE ZILK Op dmsdag 10 januari wordt een bijeenkomst gehouden van de L.T.V. (land en tuinbouwvrouwen) afd. De Zilk- Vogelenzang e.o. Voor deze avond is als onderwerp gekozen „YOGA". De bijeenkomst zal plaatsvinden in de grote Aula van de Kardi- naal-Alfrinkschool-Hafken- scheidtlaan. Aanvang 20.00 uur DE ZILK - Ook de K.V.V. (Katholieke Vrouwen Vereni ging) organiseert maandag 16 januari een dia-avond over Griekenland en Kreta. Deze bijeenkomst wordt gehou den in de aula van de Meisjes- Aanvang kruid". „De andere kant" en „Een leeg huis". Het secreta riaat van het Wassenaars Nuts- WASSENAAR Op de eerst- departement zal van 15 januari volgende Nutsavond. dinsdag 17 tot en met 10 februari gesloten januari te 20.15 uur in het zijn. Voor eventuele informaties Astra-theater, zal de schrijfster kan men zich in die periode Marga Minco een causerie hou- wenden tot de ledenadministra- den over eigen werk en het ont- trice, mej. J M. de Bode, tel staan daarvan. Haar meest be- 12783 (op werkdagen van 9 tot kende boeken zijn „Het bittere 17 uur) i iiiiiiiiiii':^^iiiiihw;:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5