Rundvleesprijzen omlaag: ws, 10.98 I2M 9.98 Katholieken in Vietnam als tweederangs burgers behandeld Platteland van India technisch maar landlozen blijven landlozen GEEN GELD Vleesdimeesterlijk gebaar: Gróétvoordeelweekn GSSf" VM WÊ Publiciteit van kerk Hongarije zeer beperkt BISSCHOP SCHERP OVER CORRUPTIE IN MEXICO ST. SERVAASKERK WORDT GRONDIG GERESTAUREERD Perry Sport Rijswijk tentenshow een verkoper C GEMEENTELIJKE KREDIETBANK LEIDEN £99 198 flIOTII IE E K E| li WnMRfW MEJJfc WOENSDAG 4 JANUARI 1978 LEIDSE COURANT Sinds de Vietcon* na het einde van de oorlog in Vietnam ook het zuiden van het land heeft bezet, sijpelen de berichten nog maar spaarzaam naar het westen. „Viet nam schijnt vergeten te zijn", zei paus Paulus nog onlangs bij een ontvangst van de aartsbisschop van Hanoi en Ho-Chi- Minh-Stad (Saigon). De paus wees daarbij wel op de offers, die de katholieken samen met de nndere bewoners van het land voor de heropbouw van Vietnam brachten, maar verme het veel over de toestand van de kerk in het land te zeggen. Daarover is nu meer te vinden in het januarinummer van het Westduitse tijd schrift „Die Katholischen Missionen", waarin de volledige tekst is opgenomen van de rede, die de aartsbisschop van Hue, Philipp Nguyen Kim Dien, in het afgelopen jaar heeft gehouden voor het „patriottische front" in Hue. De bisschop beklaagt zich daarin vooral over het gebrek aan godsdienstvrijheid. Weliswaar wordt die vrijheid door de rege ring in een vijftal decreten en verklaringen gegarandeerd, maar daar staan weer „mondelinge schikkingen" tegenover. „Mag ik misschien vragen", zegt Dien, „wie ik in dergelijke gevallen moet gehoorza men, de geschreven teksten of de monde ling gegeven bepalingen?" De laatste ko men van regeringsfunctionarissen, „maar ik kan toch niet de regering vereenzelvigen met ambtenaren, die verkeerd handelen", aldus de bisschop, die over het gebrek aan godsdienstvrijheid zegt: „De eredienst wordt beknot. De priesters krijgen geen toestemming zich vrij door het land te bewegen. In enkele kerkgebouwen is de godsdienst verboden, andere zijn bezet". De aartsbisschop stelt vast, dat „in de afgelopen twee jaar de katholieke burgers gemerkt hebben, dat men ons - hoe zal ik het zeggen? - heeft verdacht gemaakt en onderdrukt, waar we ook waren en wat we ook deden". Hij beklaagt zich over de atheistische propoganda onder de kinde ren, de discriminatie van katholieken op het werk: „Als zij een baan zoeken worden zij of niet aangenomen óf men legt hen bij het werk moeilijkheden in de weg. Vragen zij naar de reden daarvan, dan wordt hen in het oor geluisterd, dat alles wel weer goed komt, als zij hun godsdienst maar opgeven of niet meer naar de kerk gaan". De katholieken in Vietnam hebben de in druk, tweederangsburgers te zijn, want zij beschikken niet over dezelfde burgerlijke rechten als de anderen, aldus aartsbis schop Dien. Ondanks van de Hongaren voor gods dienstige poblikaties en dito radio-uitzendingen zijn de mo gelijkheden voor de keiten op dit pont nog altijd zeer be perkt. Dat blijkt uit een on derzoek van het Hongaarse so- ciaal-keikeli£e instituut in Wenen. publikaües in 74 miljoen exemplaren konden verzorgen, konden katholieke uitgeverij en jaarlijks niet meer dan vijf tien tot twintig boeken in be perkte oplagen publiceren. Op het gebied van de periodie ke pers doet zich eenzelfde situatie voor. Bijna elk district beschikt over periodieken en een eigen dagblad, maar de katholieke bladen zijn in aan tal en oplagen zeer beperkt Het weekblad „Uj Ember" telt 68.000 exemplaren, het om de veertien dagen verschijnende orgaan van de beweging voor vred espnes te rs „Katolikus Szo" elfduizend exemplaren, het literair-cuiturele maand blad „Vigilia" 14.000 exempla ren en het kwartaalschrift „Teologia", een vakblad, 4.000 exemplaren. Dan is er nog de dagelijks verschijnende, ge stencilde, berichtendienst „Ma gyar Kurir". De Hongaarse televisie kent geen godsdienstige uitzendin gen. De radio heeft elke zon dag een programma van een half uur, dat bij toerbeurt door de verschillende geloofs gemeenschappen wordt ver zorgd. Naar verluidt zou bij het jongste bezoek van de Va ticaanse vertegenwoordiger Luigi Poggi aan Hongarije ook gesproken zijn over een ver groting van de mogelijkheden van de kerk op publicistisch gebied. Moskee in Rome zou stad „ontgroenen" De Romeinse afdeling van de invloedrijkste ecologische or ganisatie van Italië probeert de bouw tegen te houden van de eerste moskee in Rome. De moskee, die vóór het tweede Vaticaans concilie nooit ge bouwd kon worden wegens be zwaren van het Vaticaan, moet komen op een heuvel bij de oevers van de Tiber in het noordelijke deel van Rome. De ecologen (milieudeskundi gen) zijn ertegen, omdat vol gens hen deze zone een van de weinig overgebleven groene gedeelten in het overbevolkte Rome is. Zij willen een pu bliek debat, voordat er beslo ten wordt tot de bouw van de moskee. De moskee en een daaraan verbonden cultureel centrum zijn bestemd voor de 40.000 Arabieren die in Rome wonen. De Vaticaanse bezwaren zijn na het tweede Vaticaans conci lie langzamerhand minder ge worden. Aan de eisen, die het Vaticaan nog had, is tegemoet gekomen: de minaretten van de moskee mogen niet hoger worden, dan de koepel van de St. Pieterskerk en de struk- tuur van de moskee mag geen inbreuk maken op het silhouet van de stad, die gedomineerd wordt door de vele r.k. kerken. De nieuwe aartsbisschop van Mexi co-S tad, Ernesto Corripio Ahumada, heeft een scherpe veroordeling uitgesproken over de corruptie van de* machtigen, die bli£ct uit de omstandigheid, dat men zich aan de nood van bet volk niets gelegen laat liggen". Dat is er een duidelijke aan wijzing voor, dat er „in Mexico onverschilligheid heerst ten opzichte van de eisen, die het christelijk geloof stelt", aldus de aartsbisschop, die als de twee belangrijkste problemen van het land de armoede van de grote meerderheid en het analfabetisme noemde. Volgens de bisschop bevindt Mexico zich ook daarom ,4n' de klauwen van een economi sche crisis, oendat vele rijken, die hun vermogen binnen het land hebben gevormd, hun winsten in het buitenland be leggen, in plaats van bij te dragen tot de nationale ont wikkeling". Bij een zo groot verschil tus sen enkele rijken en een grote meerderheid van armen, moet de kerk de eisen van het evan gelie verkondigen en er voor zorgen, dat zij werkelijkheid worden. .Als de rijken en machtigen zich niet bewust worden van de noodzaak tot diep ingrij pende veranderingen", aldus aartsbisschop Ahumada, „Wan men van de armen slechts ex tremistische acties verwach ten. Het is treurig, dat een volk, dat geworteld is in het christendom, zoveel corruptie kent". De eeuwenoude St. Servaaskerk van Maa stricht, gebouwd boven het gTaf van de eerste bisschop van deze stad, wordt grondig geres taureerd. Het bestuur van de stichting „Res tauratie St. Servaas" heeft daartoe opdracht gegeven aan de bekende restaurateur van mo numentale kerken, ir. T. van Hoogevest (61) uit Amersfoort, die het omvangrijke werk zal uitvoeren in samenwerking met de Maa strichtse architect ir. P. G. HL Satijn. Zij gaan een plan opstellen dat wordt ter discussie gesteld tijdens inspraakvergaderingen waarna de eigenlijke restauratie zal worden aangepakt. De stichting hoopt op komend jaar omdat zij graag zou zien dat de restauratie van de St. Servaaskerk gereed is in 1984. Dan is het 1600 jaar geleden dat de uit Aramenië afkomstige eerste bisschop van Maastricht St Servatius overleed. Eén van zijn opvolgers, St. Monulfus, bouwde een kerk boven het graf van St. Servaas in 587. De bouw van de huidige kerk die in de loop van de jaren vele malen werd uitgebreid en veranderd begon rond het jaar 1000. In 1870 werd de kerk gerestaureerd door bouw- meester Cuypers. Hij verving de barokke toren- bekroning door een neogotische middentoren die in 1955 door brand werd verwoest en sindsdien niet meer werd hersteld. Bij de ko mende restauratie zal de discussie zich toespit sen op de vraag op de door Cuypers aange brachte verbouwingen al dan niet behouden moeten blijven. De totale kosten worden ge raamd op veel meer dan tien miljoen. HONGER ONDER 650 MILJOEN MENSEN' Bezoek aan een agrarisch dorp in de omge ving van Karnal in de staat Haryana, een van de meer progressieve landbouwstaten van India. Wij arriveren tegen vijf uur in de namiddag. In de beginnende schemering staat een rij ge tul bande boeren met door groefde ondoorgrondelijke gezichten te wachten op de buitenlanders; zij hangen ieder van ons een krans van bloemen en zilverpapier om de hals. We worden meege troond naar het erf van een grote boerderij, waar stoelen klaar staan en waar een grote Sikh met een indrukwekkende baard ons inlicht over de werking van de coöperatie. Deze coöperatie heeft tot doel leningen te verstrekken aan de leden, kleine boeren, om hen in staat te stellen investeringen te doen teneinde hun land te irrigeren en zo hun produktie te verbeteren. Onder de zwijgende omstanders bevinden zich vele armoedig geklede kleine boertjes, maar ook enkele grotere grondbezitters, die zich als eersten konden permitteren een bron te slaan voor een bedrag van 7500 roepies. Ik vraag aan een van hen hoeveel land hij bezit. „I don't speak English," zegt hij in vlekkeloos Engels. Een ander is bereid mij mee te delen dat hij 80 acres land bezit (een acre is 0,4 hectare). Dat is heel wat meer dan het door de landwet toegestane maximum van 25 acres. Hij maakt echter gebruik van een royale en alom bekende maas in de wetgeving door verschillende stukken land op naam te zetten van familie leden. Hij heeft zeven mensen permanent in dienst, terwijl er in de zaai- en oogsttijden soms wel zestig mensen op zijn land werken. Hij betaalt hen in natura en op de vraag waarom hij hen niet in geld uitbetaalt, ant woordt hij: „Omdat het altijd zo geweest is." Nemen ze daar dan genoegen mee? „Ik denk het wel, het is een traditie." Het blijkt dat de marginale boeren (2 5 acres) hun contributie aan de coöperatie ook in natura mogen betalen; deelname aan de geldeconomie lijkt voor hen voorlopig niet weggelegd, want de trotse, wantrouwige landbezitters daar in Haryana zijn duidelijk niet van plan hun geprivilegieerde positie in overeenstemming met de landhervormings- wetten op te geven. Het voortbestaan van deze feodale structuur heeft tot gevolg, dat de meeste ontwikkelingshulp niet recht streeks aan de armsten ten goede komt. Zij beschikken immers niet over de middelen om iets met het geld te doem ^^Diversen pers, gevraagd de Bogaard") opent bin liervan vragen wij voor de (voor circa 30 uur per week). Wij denken aan een jonge, enthousiaste man van 23 a 25 jaar die. mede op grond van zijn verkoopervaring, in staat is grotendeels zelfstandig te werken. Enkele van onze arbeidsvoorwaarden zijn: 8% vakantietoeslag en 4% kerstgratificatie 20% korting op aankopen voor forensen: reiskostenvergoeding. Voor sollicitaties of meer informatie kunt u contact opnemen met de bedrijfsleider, de heer M. van Buren, tel.: 070 - 94.88.11, 94.88.12. i Personeel aangeboden 2 vakbekwame TIMMERLIEDEN bieden zich aan voor alle voor komende timmerwerken en ver bouwingen. als ook voor stuc werk, tegel-, loodgieters-, en metselwerk. Voor een vrijblijven- de afspraak: 071-124411. Voor al uw gas- en verwarming sproblemen naar landelijk er kend INSTALLATEUR G. P. de Haas. Tel. 071-124310-140919. Huish. pers. gevraagd Gevraagd HULP IN DE HUIS HOUDING voor 1 ochtend per week. Tel. 071-152.427 Pet Hein- laan 31, kWinkel/kappersl 7 pers, gevr. Albert Heijn SM bv. In ons filiaal Kopermolen 44 te Leiden heb ben wij plaats voor een VER KOOPSTER en een VERKOPER. Leeftijd min. 18 jaar. inl. bij onze bedrijfsleider dhr. A. J. v. d. Knaap, fel. 13.15.31. Slagerij Nozeman vraagt een WINKELMEISJE voor het snij den van vleeswaren en om onze klanten prettig te helpen, tele foon 071 - 126738 na 7 uur 768658. Slagerij Nozeman van 't Hoffstraat 9. Leiden. Bakkerij Raaphorst, Tesselscha- destraat 20, Leiden vraagt WIN KELMEISJE van pl.m. 17 jaar. Tel. 76.12.74. Herenkapsalon Rimmelzwaan, vraagt 1e KAPPER(STER). Hoog loon Prins Hendriklaan 57, Leidschendam. Tel. 070-273513. Gevraagd 1e KAPSTER die zelf standig kan werken. Aanmel den: Salon Hans Peursum, Lan ge Vaart 26. Rijnsburg. Tel. 01718-20366. ADVERTEREN DOET VERKOPEN! In Vishvanatapur, een dorpje met gemengde bedrijven in de staat Karnataka, ontmoet ik een man die zitting heeft in een zogenaamd grondtribunaal, dat tot taak heeft de land hervorming te doen uitvoeren. Karnataka zou, zo werd gezegd, op dit gebied nogal vooroplopen. De man vertelde dat het uit vijf man bestaande tribunaal de afgelopen jaren in dat distrikt 1800 zaken had behan deld en dat in 95 procent van de gevallen land ter beschikking was gesteld van dege nen die het langer dan tien jaar bewerkt hadden. Vooral tijdens de-achttien maanden van de noodtoestand onder Indira Gandhi moeten de grondtribunalen krachtig tegen de bezitters zijn opgetreden, maar volgens Indiase kranten is dit maar uiterlijke schijn geweest en zijn de grondoverdrachten in veel gevallen de volgende dag alweer onge daan gemaakt Uit Andhra Pradesh en uit de zeer arme staat Bihar in het noorden worden nog steeds mishandelingen en lynch partijen gemeld, uitgevoerd door woedende grondbezitters tegen landlozen die hun rech ten opeisen. De plaatselijke autoriteiten zijn vaak niet in staat of bereid tegen deze gevestigde macht op te treden. De nieuwe regering van het Janata-blok, in maart aan de macht gekomen dankzij de enorme haat tegen het bewind van Gandhi, tracht de verantwoordelijkheid weg te schuiven door te verklaren dat de meeste moorddpartijen plaatsvinden in deelstaten waar een Con gres-regering aan het bewind is. Hier en daar worden hoopgevende ontwik kelingen waargenomen; zoals de oprichting van melk-coöperaties in Karnataka, die tot doel hebben de melkproduktie te bevorde ren, de tussenpersonen uit te schakelen en de boeren een betere prijs voor hun produkt te garanderen. Een produktie van 1 liter melk per dag is voldoende om lid van zo'n dorps-coöperatie te worden en om de zeer kleinen niet af te schrikken, wordt ook een halve liter geaccepteerd. Uit de winst van de coöperatie krijgen de leden jaarlijks een winstdeling uitbetaald en worden investerin gen verricht ter verbetering van de kwaliteit van de veestapel. Volgens funktionarissen in Karnataka wer pen de coöperaties ook sociaal hun vruchten af; zo voorzien de statuten niet in voorrech ten voor de hogere kasten of de rijkere boeren. In de coöperatieve comitè's moet altijd minstens één haryan (landloze) zitting hebben. De Indiase regeling heeft een film laten maken, waarin deze mooie gevolgen van de coöperaties op gloedvolle wijze wor den gedemonstreerd. Over het algemeen echter blijven de hervor mingen op het Indiase platteland beperkt tot technische verbeteringen, zoals het aanleg gen van irrigatiekanalen, het aanslaan van bronnen, onderwijs aan de boeren in betere landbouwmethoden en het gebruik van kunstmest. Deze soms indrukwekkende ver beteringen zijn van het grootste belang voor de nationale voedselproduktie en voor de levensstandaard van de agrarische bevol king, maar veranderen niet de bezitsverhou dingen. Landbouw is de belangrijkste sektor van India's economie; zij is de voortbrengster van 42 procent van het bruto nationaal produkt en verschaft werk aan ongeveer 70 procent (130 miljoen) van alle mensen die in India werk hebben. Dankzij enkele ach tereenvolgende goede oogsten heeft India momenteel een voedseloverschot van 21 mil joen ton, ondanks het feit, dat de agrarische sektor tot nu toe nogal stiefmoederlijk is behandeld. Stegen de totale investeringen in mijnbouw en industrie tussen 1966 en 1972 met 60 procent, de investeringen in land- bouwprojekten namen met niet meer dan 3,7 procent toe. Verder betekent de aanwezig heid van een voedselvoorraad niet dat er in alle uithoeken van het geweldige land vol doende voedsel voorradig is. Onvoldoende transportcapaciteit, prijsspeculatie en het ri- siko dat opgeslagen voorraden bederven, zijn aanzienlijke belemmeringen voor een rechtvaardige verdeling. Bovendien kan één tegenvallende moesson de voorraad-positie ongedaan maken, waarbij de groothande laars tot opdrijving van de prijzen zullen overgaan. „Ondanks de vooruitgang op veel gebieden van de voedselproduktie blijft In- dia's landbouw in sterke mate afhankelijk van het weer," zo konkludeert Jochen Kras- ke. directeur van het bureau in New Delhi van de Wereldbank. Rijke landen, waaronder Nederland, en de Wereldbank verstrekken op grote schaal le ningen tot verbetering van de landbouwpro- duktie. Het kweken van betere graansoor ten, het toepassen van intensieve landbouw methoden en het vruchtbaar maken van arme grond zijn enkele van de belangrijkste programma's die met buitenlandse hulp worden uitgevoerd. Enkele goede voorbeel den vein substantiële verbeteringen op het Indiase platteland zijn het slaan van 11.000 waterbronnen in Harvana en de aanleg van een irrigatiesysteem bij de dam v an Nagar- junasagar in Andhra Pradesh, dat. wanneer het klaar is, een gebied van 1 miljoen hecta ren van water zal voorzien. De Wereldbank verstrekte India vorig jaar een lening van 145 miljoen dollar tegen 4 procent rente met zeven jaar gratie om de eerste fase van het projekt, dat is 72.000 hectaren, te realiseren. Het projekt behelst ook pogingen om de boeren te overreden tot economisch gebruik van water, hetgeen no gal wat moeite schijnt te kosten. Rijstboeren in de omgeving, die nieuwe methoden van irrigatie hadden toegepast, vertelden dat hun oogst per acre van 12 zakken van 45 kilo was toegenomen tot 20 zakken. Projecten als dat in Nagarjunasagar zijn er nadrukkelijk op gericht, dat ook de kleine boeren, die 2 tot 5 acres bezitten, er profijt van kunnen trekken; intensievere landbouw methoden kunnen verder leiden tot betere inkomsten voor de landlozen en de kleinste boeren, die vaak gedwongen zijn op het land van een rijke boer te werken. Uit gesprek ken met enkele grotere landbezitters in Andhra Pradesh, die volop van het be- vloeiïngssysteem profiteren, bleek echter, dat de praktijk nog anders is.- Niet alleen j weten ook zij met behulp van het bekende familieledentrucje meer land te houden dan de wet officieel toestaat, ook zijn de door hen betaalde lonen aan landarbeiders lager dan het officiële minimum van 175 roepies per maand, zoals dat in Andhra Pradesh geldt. Een advokaat-en-landeige- naar in het betrokken gebied betaalt in de oogsttijd aan een landarbeider 5 roepies voor een zes-urige werkdag, aan een vrou" welijke werkkracht 3 roepies. Er verandert veel in India: de vooruitgang is onmiskenbaar, maar de vruchten ervan vallen nog teveel uitsluitend in de schoot van degenen die toch al niet tekort komen. Funktionarissen van de Wereldbank in Del hi, hoewel optimistisch gestemd over de technische aspecten van de vooruitgang, ge ven toe dat de onbeweeglijkheid van de maatschappelijke strukturen op het land een probleem is waar ook zij mee zitten. Als de kleine boertjes en landlozen al zover zijn gekomen om gezamenlijk voor hun rechten te strijden tegen de landbezitters, zoals in Bihar op sommige plaatsen is ge beurd, dan slagen de laatsten er op den duur meestal in om dit front te breken. Zij maken daarbij dankbaar gebruik van het kasten systeem en van de angst bij de kleine boeren dat de landlozen hetzelfde maatschappelijke niveau als zij zullen bereiken. IVO POSTMA voor uw uitzet nieuwe meubelen nieuwe auto, boot, caravan verbouwing? Als inwoner van Leiden, Rijnland of de Bollenstreek kunt u bij de Gemeentelijke Kredietbank Leiden terecht voor een persoon lijke lening. Tot een maximum van f. 15.000.—. Tegen een re latief lage vergoeding omdat de Gemeentelijke Kredietbank Leiden geen winst hoeft te maken. Vraag de gratis folder met alle bijzonderheden. een betrouwbaar adres voor een persoonlijke zaak leiden Stèdhuis Leiden, postbus 160, telefoon 071 -120270 JRKk Onderhoud en 7 reparatie Doe-het-zelf RIOLERINGS PROBLEMEN bel direct 071-131046. wij staan altijd voor u klaar, rioolreiniging en ontstoppen met hoge druk- spuiten. Lemy BV. bestratingen, rioolreiniging. Hogewoerd 113, BENZINE 7 cent goedkoper. Bij het benzinestation Meerzicht, Noordwijkerhout (autoweg). Na het tanken gratis vuilniszakken, gratis koffie. Bij aankoop van benzinebonnenboek gratis au toshampoo of bekledingsreini ger cadeau. Nu ook bij ons fotokopiën voor 25 cent. Tel. 02523-3783. jfiAk Kunst en m. 7 antiek KUNST- en ANTIEKHANDEL T. OOMS. Voor het vakkundig res taureren van al uw schilderstuk ken, porselein en aardewerk. Ruim 30 jaar ervaring. Tevens woninginrichting en het goed koopste adres voor omlijsten van platen, foto's enz. Haarlem- merstr. 93. Leiden. Tel. 126368. MA Bromfietsen V 7 en rijwielen Mooi DAMES- en HERENRIJ WIEL met complete verlichting, slot enz. 75,- per stuk en meisjesfiets 35,-. Hooigracht 55, Leiden. A Vakantieverbl. Motoren en NL 7 scooters ZOMERHUISJES te huur, mooie bosrijke omgeving 5 min. van dorp zwembad, douche, koel kast alles aanwezig 200,- per week. H. Valle. Raalterstraat 36, Heino (Ov tel. 05729 - 1496. Te koop SUZUKI GT 500 (1976), sportstuur Koni's, Tsubaki zelfs- merende ketting en mistlampen, tel 02522 - 10293. na 17.00 uur. Meubelen, V 7 huisraad enz. M Kleding en 7 kapsel GORDIJNEN GRATIS GEMAAKT gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt TAPIJTEN GRATIS GELEGD tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd MATEBA Haarlemmerstr. 214, Leiden, tel. 071-122614. Bont.... Uw hartewens in vervul ling. De grootste en goedkoop ste bontzaak v. Nederland. Dui zenden korte en lange BONT MANTELS vér beneden de nor male waarde' m. garantie. Desg. soepele krédietservice. De Bont koning. Hoogstraat 97, Rotter dam-C.. tel. 010-117.117. Parke ren v. zaak. Bij koop reisgeld v 2 personen terug (ook benzi ne). Vrijdags tot 21 uur geo- Elektr. huish. 7 apparaten NAAIMACHINES. Opgelet!!! de monstratie zig-zag naaimachi nes. als nieuw, ver beneden kostprijs: 175,-, 195,-, 215,p. 235.- enz. Volle ga rantie. Elektr. naaimachines 95.-, 115,-. 135,-; hand naaimachines 45,-, 65,-, 85,- enz. Verkoop onder ga rantie. Donderdag tot 21.00 uur. Herenstraat 23. Leiden. Tel. 071- 132027. BONTMANTELS! BONTHOE- DEN! Bij Nederlands grootste bontmagazijn vergelijkbaar 20% a 30% goedkoper! Het bespaart U veel geld! Volle garantie. Kre dietservice mogelijk. Het Bont paleis, Hoogstraat 153, Rotter dam-C.. tel. 010-14.33.37. Reis geld bij koop terug. Vrijdags tot magere dikke Rib- lappen bijna magere Runder lappen doorregen Runder lappen Rund- gehakt M8f speciaal "9 kilo Gehakt half om half hele Lever worst per stuk gerookte Kinnebak hammetjes ^P* 500 gr db#500gi Gegarandeerd de hoogste kwaliteit vers vlees en fijne vleeswaren. Uitzonderlijk lage prijzen: nog eens extra laag voor de reclame artikelen. Onvoorwaardelijke ruiling of vergoeding als u niet 100% tevreden bent. Onze service en kwaliteit is uw tevredenheid

Leidse Courant | 1978 | | pagina 6